Je dobojováno, Southampton zaslouženě vítězí! Domácí po změně stran góly Tadiće a Maného zvýšili svůj náskok dokonce na 3:0, deset minut před koncem ještě zažehl plamínek naděje Swansea z pokutového kopu Sigurðsson. To už bylo ale ze strany hostů vše, a tak mohou Saints slavit tříbodový zisk. Z mé strany je to vše, příště na počtenou!
90+4
90+3
Po přihrávce Juanmiho pálil z bezprostřední blízkosti střídající Jay Rodriguez, jenže vysoko přestřelil!
90+3
Čárový sudí Swanseaským odpískal ofsajd, do konce už zbývá pouhá minuta.
90+2
Stekelenburg přečetl hostující rozehrávku a uklidňuje hru. Se založením protiakce domácí gólman samozřejmě nepospíchá.
90
Virgil van Dijk nekompromisně odkopl míč až k hostujícímu gólmanovi, už známe také nastavený čas – ještě máme před sebou čtyři minuty!
89
Na druhé straně centroval střídající Juanmi, nicméně mířil přímo do Fabiańskiho rukavic.
88
Jefferson Montero ještě stihl odcentrovat, na míč si naskočil André Ayew, ale mířil jen do připraveného Stekelenburga!
86
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Juanmi.
85
Hosté se nadechují k náporu, ale zřejmě je na to příliš pozdě. Nebo se snad pletu?
83
Swansea právě vstřelila branku!
Hosté deset minut před koncem snižují! K exekuci pokutového kopu se postavil GYLFI SIGURðSSON, který střelou do středu branky nedal Stekelenburgovi šanci!
83
José Fonte hrál ve vápně rukou, domácí zadák vidí žlutou kartu a Swansea bude zahrávat pokutový kop!
81
V souboji dvou střídajících hráčů fauloval Oriol Romeu Édera, sudí East mu dokonce ukázal žlutou kartu.
80
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Leon Britton.
79
Neposedný míč doskotačil až do pokutového území Saints, tam se míče bez problémů ujal Maarten Stekelenburg.
77
Wanyamův centr propadl až k Sadiu Manému, jehož přízemní pokus z voleje postrádal přesnost a proletěl o pár metrů vedle levé tyče.
76
Shelvey nepěkně zajel do van Dijka, za což inkasoval žlutou kartu.
76
Do konce zápasu zbývá zhruba čtvrthodina, o vítězi je s nejvyšší pravděpodobností už rozhodnuto.
75
Oriol Romeu vracel míč do ohně prudkým centrem (nebo to byla střela?), který skončil v rukavicích Łukasz Fabiańskiho.
74
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Jay Rodriguez.
73
Míč se ale následně po sérii odrazů dostal na kopačku Shelveyho, který ze skvělé pozice trefil jen jednoho z hráčů před sebou!
72
Montero pronikl po levém křídle až na hranici šestnáctky, tam ale nevyzrál na připraveného Cédrica Soarese.
71
Jonjo Shelvey centroval míč do vápna na číhajícího Édera, ale Maarten Stekelenburg byl u míče o fous dříve.
69
Svěřenci kouče Koemana měli následně k dispozici rohový kop, s ním ale nenaložili ideálně. Van Dijk se sice k hlavičce prokousal, ale jeho pokus postrádal gólové parametry.
68
Po faulu Fernándeze domácí zahrávali přímý kop z velmi nadějné pozice. Exekuce se ujal Virgil van Dijk, jehož tvrdou ránu dokázal Fabiański zlikvidovat – omezenému výhledu navzdory!
66
Victor Wanyama to po přihrávce Maného zkusil z uctivé vzdálenosti, ale jeho pokus mířil přesně do míst, kde se vyskytoval Fabiański.
64
Domácí gólman byl opět v akci, ale centr na zadní tyč, kde číhal André Ayew, si rovněž pohlídal.
63
Jonjo Shelvey se pokusil něco udělat s nepříznivě se vyvíjejícím stavem, ale jeho centr skončil ve Stekelenburgových rukavicích.
62
Steven Davis má odpracováno, na jeho místo nastupuje Oriol Romeu.
61
Southampton právě vstřelil branku!
Domácí nejenže v klidu kontrolují svůj náskok, ale také přidávají další góly! Bertrand zavezl po levé straně míč až k pokutovému území, kde se kulatého nesmyslu ujal Davis. Jeho ránu sice hostující obrana zblokovala, dorážku SADIA MANÉHO ale nikoliv!
59
Maarten Stekelenburg po delší době musel zasahovat, ale proti Éderovi mu stačilo jen včas vyběhnout.
58
Jefferson Montero nevyzrál na Cédrica Soarese a posléze upadl, domácí následně uklidnili hru.
57
Faktem ale je, že uklidňující gól Southamptonským prospěl, hráči velšského celku jsou nyní naprosto bezradní.
56
Domácí příznivci už spustili vítězné chorály, do konce však stále zbývá něco přes půlhodinu.
54
Asi jsem to zakřikl, jelikož Saints zčistajasna zvyšují své vedení! Pellè našel náramným dloubákem ve vápně DUŠANA TADIĆE, který si položil Fabiańskiho a z ostrého úhlu zakončil do odkryté svatyně Swansea!
53
Ve druhé půli zatím sledujeme opatrný fotbal, ani jeden tým se nikam nežene.
52
Hosté se neodvážili rozehrát, a tak vrátili míč zpětným pasem na Łukasze Fabiańskiho, který kulatý nesmysl obratem odkopl na soupeřovu polovinu.
51
Střídající Éder se dostal krátce po svém nástupu na hřiště k zakončení, ale jeho prudká rána postrádala to nejpodstatnější: přesnost.
49
Tadić s Maném znovu zatápěli hostující defenzívě, ale nakonec se jejich snaha ukázala být zbytečnou.
48
Právě středopolař Ward-Prowse se po Wanyamově centru dostal k hlavičce, ale míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
47
James Ward-Prowse vystihl rozehrávku Swans a pohotově uklidil míč do zámezí.
46
Jacka Corka ve druhé půli nahradí Jefferson Montero. Do hry jde i Éder, jemuž přepustil místo na place neviditelný Bafétimbi Gomis.
46
46
Je tomu tak. Hráči obou celků odcházejí do kabin za stavu 1:0 pro Saints, skóre otevřel přesnou hlavičkou už v jedenácté minutě nizozemský zadák Virgil van Dijk. Nechme se překvapit, co nabídne druhá půle, ta startuje v 17:03.
45+3
45+3
Dalekonosný centr skončil v náruči hostujícího gólmana a zdá se, že v první půli se už nic zajímavého nestane.
45+2
Mané chytře posunul míč na rozběhnutého Cédrica Soarese, ofsajdová past však sklapla včas a domácí zadák tak nemohl pokračovat v akci.
45+1
Nad rámec první půle sudí East nastavuje tři minuty!
44
Sadio Mané zkusil štěstí střelou z uctivé vzdálenosti, jeho pokus si ale cestu mezi tři tyče nenašel a Fabiański mohl zůstat v klidu.
43
Gylfi Þór Sigurðsson dostal naloženo od Wanyamy, ten za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
42
Cork v souboji s mladým Wardem-Prowsem o míč přišel a v návalu frustrace domácího středopolaře posléze fauloval.
41
Nakonec se zdá, že bude Fabiański schopen pokračovat ve hře, polský reprezentant se už zvedá ze země.
40
Polský gólman se stále nezvedá, mezitím se už u postranní čáry rozcvičuje jeho náhradník Nordfeldt.
39
Přihrávka Cédrica Soarese mířila do ofsajdu, Fabiański tak zasahovat nemusel. Přesto tak učinil a nakonec se při tom nešťastně srazil s jedním z domácích hráčů.
38
The Swans o míč velmi rychle přišli, jasnou územní převahu mají svěřenci Ronalda Koemana.
36
Mané nevěděl, co s míčem udělat, a tak jednoduše vypálil. Naneštěstí pro Saints ale mířil přesně do míst, kde stál připravený Fabiański.
35
Federico Fernández vystihl Davisův pas, domácí se tentokrát moc daleko nepropracovali.
33
A Tadić to znovu zkoušel centrovaným míčem do ohně, tentokrát si však Fabiański celou situaci zkušeně pohlídal.
32
Dušan Tadić našel přesným centrem ve vápně hlavu Graziana Pellè, který ale nasměroval svůj pokus těsně nad!
30
Strkanice mezi Maném a Williamsem – domácí středopolař do svého soka lehce vrazil, ten mu to samozřejmě vrátil. Sudí nakonec kartu neudělil, vystačil si se slovním napomenutím obou kohoutů.
29
Wanyama čistě vystavil neúprosnou stopku unikajícímu Shelveymu, za což se dočkal vřelého potlesku ze zaplněných tribun St. Mary's Stadium.
27
Hra je pro faul Jacka Corka na Stevena Davise přerušená, v posledních minutách se tempo hry oproti úvodní čtvrthodince očividně uklidnilo.
27
Shelveyho centr neznamenal pro defenzívu červenobílých žádné nebezpečí, domácí zadáci odkopli míč do bezpečí.
26
Islandský špílmachr ale trefil pouze zeď, od níž se kulatý nesmysl odrazil do zámezí – velšský celek bude zahrávat rohový kop.
25
Gylfi Þór Sigurðsson byl obtěžovaný jak Davisem, tak Soaresem, je z toho přímý kop pro hosty.
24
Wanyama ztratil míč a posléze ještě k tomu fauloval, hosté tak budou mít spoustu času a prostoru na rozehrávku.
23
Stekelenburg musel znovu zasahovat! Štiplavou ránu Jacka Corka zkušený nizozemský gólman na poslední chvíli vytěsnil.
21
Gylfi Þór Sigurðsson vyslal na zteč Taylora, ten ale míč na hrací ploše už nestihl zpracovat, natož pak odcentrovat.
21
Dušan Tadić nevyzrál na Shelveyho, míč opět mění majitele. V posledních minutách sledujeme poměrně kostrbatý fotbal.
20
Mané vybojoval míč na vlastní polovině, Saints zakládají protiútok.
19
Jonjo Shelvey napřáhl k další střele z uctivé vzdálenosti, nicméně ani tento pokus nebyl vůbec přesný a Stekelenburg mohl zůstat v klidu.
17
Shelveyho přetažený centr úspěch samozřejmě slavit nemohl, domácí poté jen odkopli kulatý nesmysl do náruče Łukasze Fabiańskiho.
16
Úvodní čtvrthodina je za námi, jasně aktivnější v ní byli domácí, kteří očividně chtějí ukončit svou třízápasovou sérii bez výhry.
15
Dušan Tadić se individuálně probil až do šestnáctky, na poslední chvíli však zakročil Jack Cork a rázným odkopem poslal míč do zámezí.
14
Southamptonští zahrávali další roh, ten ale už tak povedený jako ten z jedenácté minuty nebyl.
13
Pokus o vysunutí Ryana Bertranda se nesetkal s úspěchem, míč na bývalého zadáka londýnské Chelsea postrádal přesnost.
12
Domácí jsou nadále aktivnějším celkem, v úvodu se hraje opravdu ve velkém tempu, nudit se nemůže ani nestranný fanoušek.
11
Saints se ujímají vedení! Po zákrokoku Naughtona domácí zahrávali rohový kop, jehož exekuce se ujal Dušan Tadić, který přesným centrem našel volného VIRGILA VAN DIJKA nizozemský stoper se z bezprostřední blízkosti nemýlil!
9
Victor Wanyama vystihl nepřesnou rozehrávku Swansea a na hranici šestnáctky našel Warda-Prowse. Ten se neukvapil a všiml si úplně volného Sadia Maného, jehož rána proletěla těsně vedle levé tyče!
8
Corkův centr na vzdálenější tyč žádné nebezpečí pro Stekelenburga a spol. nepřinesl, následovat bude odkop od domácí svatyně.
6
Z uctivé vzdálenosti vypálil hostující Shelvey, Maarten Stekelenburg míč konečky prstů vyrazil!
5
Nyní to Mané s aktivitou přehnal a sudí mu na polovině hřiště odpískal faul.
4
Dušan Tadić našel rozběhnutého Maného, ten se ale do zakončení neprokousal. Následně se ještě pokoušel o dorážku, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný.
3
The Swans však o míč přišli, domácí ale nedokázali z následného epizodního tlaku nic vytěžit.
2
Hosté kombinují na vlastní polovině, ale napadající Wanyama jim toho moc nedovoluje.
1

Southampton FC: Stekelenburg – Soares, Fonte, van Dijk, Bertrand – S. Davis, Wanyama – Mané, Ward-Prowse, Tadić – Pellè.
Náhradníci: K. Davis – Jošida, Long, Jay Rodriguez, Romeu, Juanmi, Martina.

Swansea City: Fabiański – Naughton, F. Fernández, A. Williams, Taylor – Ki Song-jung, Shelvey, Cork – A. Ayew, G.Þ. Sigurðsson – B. Gomis.
Náhradníci: Nordfeldt – Britton, Routledge, Éder, Montero, Rangel, Bartley.

Rozhodčí: East – Garratt, Cann.
Hosté ze Swansea jsou na tom výsledkově o něco lépe, s devíti body na kontě jim patří solidní sedmá příčka. The Swans však už tři zápasy čekají na tříbodový zisk, před dvěma týdny podlehli 0:1 Watfordu, poté uhráli bezbrankovou remízu s Evertonem a toto úterý v rámci Ligového poháru nestačili na Hull City z druhé nejvyšší soutěže.
Jihoanglický Southampton se v probíhajícím ročníku krčí až na šestnáctém místě tabulky, na kontě má zatím jedinou výhru – tu ze čtvrtého kola nad slabým Norwichem. V minulém ligovém utkání Saints doma podlehli Manchesteru United těsně 2:3, ve středu si však spravili chuť demolicí druholigového Milton Keynes Dons v poměru 6:0.
Dobré odpoledne, vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu sedmého kola Premier League, v němž Southampton FC vyzve velšský celek Swansea City. Výkop je naplánován na tradičních 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.