Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Burnley - 26. prosince 2017   16:00

Manchester Utd.
53' Lingard (Young) • 90+1' Lingard
2:2
(0:2)
Burnley
3' Barnes  (K. Long) • 36' Defour
de Gea – Young, P. Jones, Rojo (46. Mchitarjan), Shaw – N. Matić, P. Pogba (C) – Mata, Ibrahimović (46. Lingard), Rashford – R. Lukaku.
Romero – Blind, A. Herrera, Lindelöf, Mchitarjan, Tuanzebe, Lingard.
Atkinson – Child, Lennard
Old Trafford, Manchester
Burnley
Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Cork – Arfield, Hendrick, Defour (67. Vokes), Gudmundsson – Barnes (81. Walters).
Lindegaard – Lowton, Marney, Walters, Vokes, Wells, A. Westwood.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Burnley 2:2. Domácí zachránili bod v nastavení

Ode mě je to vše, přeji příjemný zbytek svátečního večera.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
Rozhodčí Martin Atkinson ukončil dnešní zápas, ve kterém jsme se rozhodně nenudili. Burnley šlo do druhého poločasu s dvougólovým vedením, domácí však již v 53. vstřelili kontaktní branku, když se povedenou patičkou prosadil Jesse Lingard. The Clarets se dlouho bránili místy až drtivému náporu soupeře, který si však přesto nedokázal vypracovat příliš vyložených šancí. V první minutě nastavení si totiž na odražený míč opět počkal Lingard, který jej uklidil k pravé tyči a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 2:2.
90+5'
90+5'
K centru se nakonec dostal Juan Mata, po lehkém přizdvihnutí Meeho však znovu míč sebral Pope.
90+5'
Po sérii soubojů ve středu pole zakládají domácí jednu z posledních akcí zápasu.
90+3'
Další akce United ovšem opět ztroskotala na jistém Popovi, který stáhl další centr Ashleyho Younga.
90+2'
Old Trafford je na nohou, domácí ještě cítí šanci na tři body. Poslední minuty ještě budou hodně zajímavé.
90+1'
Manchester United právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Po standardní situaci se o střelu z hranice vápna pokusil Young, míč ovšem poslal pouze do nohou Meeho. Od hostujícího zadáka se však hrací předmět odrazil ke kopačkám JESSEHO LINGARDA, který krásným halfvolejem vstřelil svůj druhý gól zápasu.
90'
Po dalším obrovském zmatku se ve vápně dostal ke střele z voleje Luke Shaw, jenž ale trefil pouze Gudmunssona. Vzápětí fauloval Vokes Jonese a za následné protesty viděl žlutou kartu Jack Cork.
89'
Oba jmenovaní jsou již v pořádku na hrací ploše, domácí mezitím zakládají další akci ve snaze vyrovnat.
88'
Po dalším centru do vápna Burnley se hlavami nepříjemně srazili Rashford a Bardsley. Oba hráči budou potřebovat menší ošetření, dle všeho ale budou ve hře pokračovat.
87'
Tlak domácích se navíc kouskuje i nadále. Po dobré práci Vokese mohou hosté vhazovat v blízkosti středové čáry a svěřenci Seana Dyche pochopitelně nikam nespěchají.
86'
Hosté si opět mohou na malou chvíli oddechnout, Jones to totiž přehnal s důrazem v souboji s Waltersem, hra je tedy přerušena.
84'
Pogbu se před vlastní šestnáctkou snažili dostat od míče Vokes i Arfield, nakonec je pískán faul druhého z těchto hráčů.
83'
Mata s Mchitarjanem pěkně zrychlili hru ve středu pole, druhý jmenovaný však vzápětí poslal příliš dlouhý míč na pravé křídlo.
81'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Jonathan Walters.
80'
Z další akce domácích vzešel centr Younga, po kterém ovšem nehlavičkoval přesně Mchitarjan.
79'
Do ojedinělého protiútoku se dostával Vokes, kterého ovšem zastavil praporek pomezního rozhodčího. Vokes i po hvizdu sudího Atkinsona zakončil a je tak dalším hráčem, napomínaným žlutou kartou.
77'
Herní obraz se pochopitelně příliš nemění. Domácí jsou hodně na míči, Burnley však brání v deseti lidech a není tak lehké se proti jejich organizované obraně prosadit.
75'
Domácím se zatím do statistik zapsaly další dva rohy poté, co byl sražen centr Shawa i střela Marcuse Rashforda.
74'
Po další standardní situaci se ovšem neujaly centry Rashforda ani Maty, Manchester tak po hostujícím odkopu musejí opět začít až od stoperů.
73'
K centru do hostujícího vápna se tentokrát dostal Jones a Bardsley měl co dělat, aby míč dostal na další roh.
72'
Míč po Gudmunssonově centru odvrátil Jones a po následném Arfieldově faulu opět hrají domácí.
71'
Na druhém konci hřiště mohou po delší době zahrozit hosté, po Pogbově obranném zákroku totiž budou zahrávat rohový kop.
71'
Právě Nick Pope ovšem dlouho váhal s rozehrávkou a dostává tak žlutou kartu za zdržování hry.
70'
Míč si postavil Paul Pogba, jenž nemířil špatně, jeho ráně však přece jen několik decimetrů chybělo. Bude se tak kopat od Popovy brány.
69'
Po zmatcích na hranici vápna se opět dostal k míči Mchitarjan, do kterého ostrým zákrokem zajel Phil Bardsley. Zde nemohlo následovat nic jiného, než přímý kop pro domácí a žlutá karta pro hostujícího zadáka.
67'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází Sam Vokes.
66'
Prudký centr z následného přímého kopu poslal do vápna Rashford, jenž ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
65'
Mchitarjan tentokrát výborně zabojoval při rozehrávce soupeře a ihned se pokusil přejít přes Gudmunssona. Islandský fotbalista před sebe svého protihráče na hranici pravidel nepustil a za svůj zákrok nakonec vidí i žlutou kartu.
64'
Aktivní Young se dostal k dalšímu centru z pravého křídla, opět je však třeba pochválit Nicka Popa. Ten se dostal včas z brankové čáry a míč v nelehké pozici stáhl do své náruče.
63'
Tentokrát se něco snažil vymyslet Matić, který ovšem svojí přihrávkou nikoho nenašel. Hosté ovšem opět míč neudrželi dlouho a znovu se tak musí bránit.
61'
Velký tlak domácích pokračuje. Rashford nyní našel pěkným centrem Lukakua, který ovšem v záklonu nehlavičkoval přesně. O několik okamžiků později zkusil z úhlu štěstí Shaw, Pope byl ovšem opět pozorný a míč udržel ve svých rukavicích.
59'
Manchester rozehrál nakrátko, z jejich akce však tentokrát žádné nebezpečí nebylo. Vzápětí se do mírné roztržky dostali Mchitarjan a Bardsley, za což dostává první jmenovaný žlutou kartu.
58'
Young v blízkosti soupeřova vápna obešel Arfielda, který jej fauloval, píská se tak přímý kop pro domácí.
56'
Domácích je najednou plné hřiště a vše nasvědčuje tomu, že zbytek zápasu bude ještě hodně zajímavý.
55'
United šli ihned znovu dopředu, jejich akci ale zastavil hvizd sudího Atkinsona, jenž k nevoli domácích odpískal faul Mchitarjana.
53'
Nyní už ale stejná spolupráce přinesla kontaktní gól! Další přízemní míč Ashleyho Younga si ve vápně našel JESSE LINGARD, který jej efektní i efektivní patičkou umístil přesně k zadní tyči.
52'
Na druhé straně se hostům rychlý brejk nevydařil podle představ, za svůj předchozí zákrok ovšem vidí žlutou kartu Luke Shaw.
51'
Tak to je neskutečné, co nyní domácí nedali! Young poslal z pravé strany přízemní centr, který se na malém vápně dostal až k Lingardovi. Ten ovšem v momentě, kdy už se většina stadionu radovala, trefil jen Nicka Popa, který míč zázračně vyrazil na břevno. United pokračují v drtivém náporu.
50'
Mee je již na hřišti, obraz hry se zatím příliš nemění. Domácí nadále obléhají šestnáctku soupeře, zatím však bez výsledku.
49'
Hostující kapitán odchází do zámezí po svých, doufejme tedy, že bude moci v utkání pokračovat.
49'
Na zemi navíc nadále zůstává faulovaný Mee, který bude muset být ošetřen.
48'
Do obrany hostů nyní vtrhla dvojice Rashford – Lingard, sudí Atkinson ovšem nakonec viděl faul druhého jmenovaného.
47'
Domácí po dvojnásobném střídání vstoupili do druhé půle velice aktivně. Po dalším rohu se pokusil o střelu z dálky Pogba, tomu však opět scházela větší přesnost.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Jesse Lingard.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcos Rojo, přichází Henrich Mchitarjan.
46'
Hosté se už z rohového kopu neprosadili, příliš je to ovšem mrzet nemusí. Po skvělém prvním poločase totiž vedou na Old Trafford 2:0, když se ve 3. minutě prosadil po standardní situaci Ashley Barnes, aby pak vedení Burnley zdvojnásobil krásnou brankou z přímého kopu Steven Defour. Za domácí byli nejblíže Pogba a Rashford, proti je však zatím skvělý Nick Pope, nebo branková konstrukce. Zda se domácím podaří s výsledkem něco udělat, zjistíme ve druhé půli, která začne zhruba v 17:05. Zůstaňte s námi.
45+3'
45+2'
Na druhé straně vypadl de Geovi míč po centru Charlieho Taylora, domácí obrana ale byla u míče včas. Hned vzápětí ale hosté vybojovali svůj první roh a nakonec to tak jsou oni, kdo bude mít v poslední minutě první půle šanci na další branku.
45+1'
United se ani po této standardní situaci neprosadili. Do poločasu však ještě mohou s výsledkem něco udělat, nastavují se hned 3 minuty.
45'
V samotném závěru poločasu budou domácí zahrávat již sedmý roh, když byl Youngův centr sražen do zámezí.
44'
Na útočné polovině se na chvíli usadili i hosté, Barnes však nakonec míč u rohového praporku neudržel a bude se kopat od domácí brány.
43'
Domácí tlak se opět stupňuje! Paul Pogba se tentokrát za vápnem zbavil Defoura a vyslal povedený pokus na zadní tyč, jeho střele chyběly jen centimetry.
42'
Nyní ale příležitost skutečně přišla! Mata našel pěknou přihrávkou ve vápně Ibrahimoviće, jehož ránu levačkou v poslední chvíli srazil na další roh Long.
41'
Domácí opět kombinují na polovině soupeře, obrana Burnley je však dnes připravená velice dobře a nepouští Manchester do šance.
39'
Zajímavou akci domácích nyní táhl Ibrahimović, ten však před vápnem soupeře ztratil stabilitu i hrací předmět.
38'
Po dalším centru do hostující šestnáctky se tvrdě srazili Lukaku a Pope. Na zemi zůstává první jmenovaný, podle všeho ale bude v pořádku a moci pokračovat ve hře.
37'
Na druhé straně dostal skvělý míč do vápna Rashford, který si jej ještě zasekl a povedenou ranou překonal Popa, toho ale na čáře skvělým zákrokem zastoupil Ben Mee, jenž zachránil svůj celek od kontaktní branky.
36'
Burnley právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné, The Clarets vedou na Old Trafford o dvě branky! K přímému kopu se postavil STEVEN DEFOUR, který překrásnou ranou vymetl levou šibenici a nedal de Geovi žádnou šanci!
35'
Na druhém konci hřiště následuje dobrá šance pro Burnley. Po faulu Ashleyho Younga budou totiž hosté zahrávat přímý kop z nějakých 25 metrů.
35'
Míč poslal od rohového praporku do vápna právě Shaw, další jistý zákrok si ovšem připsal Pope, který míč stačil stáhnout ze vzduchu.
34'
Luke Shaw se na levé straně neprosadil přes Gudmunssona, vybojoval však alespoň pátý domácí roh.
34'
Charlie Taylor zatáhl na dres Juana Matu a je třetím hráčem, který dnes viděl žlutý kartonek.
33'
Míč opět na chvíli podrželi hosté, kteří ovšem nakonec jen nakopli míč na Barnese, jenž měl jen malou šanci na úspěch.
32'
Domácí rozehráli nakrátko a z celé akce nakonec nic nevytěžili, chybu v rozehrávce totiž tentokrát zaznamenal Juan Mata.
31'
Ibrahimovićovu přihrávku zastavil rukou Arfield, sudí Atkinson tak nařídil další přímý kop pro Manchester.
29'
Následná akce United ztroskotala na Rojově mizerné přihrávce. Hosté budou vhazovat ve středu pole a mohou si tak na chvíli oddechnout.
29'
Po delší době se chystali do brejku hosté, přihrávku Hendricka na Barnese ale bez problémů přečetl Phil Jones.
27'
Hosté tentokrát z přímého kopu nezahrozili a na druhou stranu se ihned vydal Rashford. Ani ten se ovšem na levém křídle neprosadil, bude se kopat od hostující svatyně.
26'
Young teď naprosto zbytečně chyboval v rozehrávce, čehož chtěl ihned využít Ashley Barnes. Toho však zezadu fauloval Jones, který může být rád, že nebyl potrestán žlutou kartou.
24'
Lukaku na pravé straně výborně přešel přes dva hráče a poslal míč na malé vápno. Tam se o akrobatické zakončení pokusil Ibrahimović, který ovšem místo míče trefil jen spoluhráče Rashforda. Míč nakonec skončil ke štěstí hostů v rukavicích Nicka Popa.
23'
Ani po centru z pravé strany se domácí neprosadili, z následného tlaku však vytěžili další rohový kop.
21'
A po něm přišla i první velká šance United! Tečovaná hlavička Paula Pogby se odrazila od tyče na další roh, tlak domácích nadále sílí.
20'
Další zmatky po centru Marcuse Rashforda, které nakonec vyústily v první domácí roh.
20'
O centr do šestnáctky se postaral Juan Mata, Nick Pope ovšem míč vyboxoval do bezpečí. V rohu hřiště však byl vzápětí faulován Ibrahimović, a tak si domácí vyzkouší přímý kop i z druhé strany.
19'
Arfield zastavil nedovoleným zákrokem Younga a první zajímavou standardní situaci si vyzkouší i Manchester.
17'
Jako by se na domácí zmar už nemohl dívat Luke Shaw, který se postaral o zajímavou ránu ze střední vzdálenosti, s tou si ovšem Nick Pope dobrým zákrokem poradil.
16'
Trochu rozháraná pasáž hry nakonec vyústila v zajímavý náběh Gudmunssona, kterého i s trochou štěstí zastavili Young s de Geou.
14'
Hned vzápětí hledal Young zajímavým centrem Lukakua, tísněný belgický forvard se ovšem k míči těsně nedostal.
14'
Nyní dostal dobrý míč na hranici vápna Mata, ihned u něj ale bylo několik protihráčů a střela domácího záložníka neprošla až na bránu.
13'
Domácí se snaží ze špatného vstupu do zápasu vzpamatovat, směrem dopředu jim ale zatím schází překvapivá myšlenka.
12'
A co chybělo, aby Burnley odskočilo soupeři o dvě branky! Na centr Gudmundssona z pravé strany si naběhl Scott Arfield, jehož zakončení z prvního dotyku olízlo břevno!
10'
The Clarets se po skvělém úvodu pochopitelně nikam příliš neženou a jejich připravená obrana zatím dělá domácím problémy.
9'
Akci domácích se opět pokoušel zrychlit Zlatan, jeho oblouček se ale nedostal až k nabíhajícímu Lukakuovi.
7'
Na druhé straně Pogba skvělým zákrokem zastavil akci Burnley a ihned zakládá protiakci.
6'
Celá akce nakonec vyústila ve zmatek na hranici vápna a centr Zlatana Ibrahimoviće. Ten přistál na hlavně Juana Maty, španělský záložník ale míč nenasměroval přesně.
6'
Na útočné polovině se poprvé výrazněji usadil Manchester, který se snaží prosadit postupným útokem.
4'
Právě Barnes se vzápětí ukázal v nedobrém světle, za ostrý zákrok na Pogbu vidí žlutou kartu.
3'
A hosté jdou dokonce do vedení! Gudmunssonův centr propadl až na zadní tyč, kde jej nejistým zákrokem nedokázal odvrátit Lukaku. Míč se na malém vápně dostal až k ASHLEYMU BARNESOVI, jenž prostřelil de Geu.
2'
Tentokrát se ovšem píská proti United a Marcos Rojo za svůj zákrok dostává i žlutou kartu. The Clarets budou navíc zahrávat přímý kop v blízkosti vápna domácích.
1'
Hosté se hned v úvodu dostali na polovinu soupeře, Hendrick to však přehnal s důrazem v souboji s Shawem.
1'
Hlavní sudí Martin Atkinson přivedl aktéry zápasu na hrací plochu, utkání začne za malou chvíli.

Manchester United: de Gea – Young, P. Jones, Rojo, Shaw – N. Matić, P. Pogba (C) – Mata, Ibrahimović, Rashford – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Blind, A. Herrera, Lindelöf, Mchitarjan, Tuanzebe, Lingard.

Burnley FC: Pope – Bardsley, K. Long, Mee (C), Taylor – Cork – Arfield, Hendrick, Defour, Gudmundsson – Barnes.
Náhradníci: Lindegaard – Lowton, Marney, Walters, Vokes, Wells, A. Westwood.

Rozhodčí: Atkinson – Child, Lennard.
V letošní sezoně jde o první vzájemný zápas obou celků. V té minulé byl úspěšnější Manchester, ten sice doma i přes neuvěřitelný počet celkem 37 střel obranu Burnley nezlomil a bral jen bod, z venkovního utkání už si ale odvezl tři body za výhru 2:0.
Hostující Burnley patří k nejpříjemnějším překvapením letošní sezony. Od týmu Seana Dyche se určitě nečekalo, že jim bude po 19 zápasech patřit sedmá příčka, The Clarets tak mohou sahat až po evropských pohárech. Velmi dobrou formu hosté příliš nepotvrdili v posledních dvou kolech. Nejprve si sice odvezli bod ze hřiště nepříjemného Brightonu, následně však doma podlehli Tottenhamu 0:3, v těchto zápasech tedy hosté nevstřelili ani jednu branku a dnes to proti United rozhodně budou chtít změnit.
Domácí Manchester United si zatím nevede v této sezoně nevede špatně. Svěřencům Josého Mourinha patří po polovině odehraných utkání Premier League druhá příčka, na první Manchester City však ztrácí propastných třináct bodů a zdá se tak, že titul je již nyní ztracen. Domácí určitě ještě mrzí ztráta z posledního zápasu na King Power Stadium. Proti domácímu Leicesteru totiž Manchester dlouho vedl a navíc hrál proti deseti, oslabený soupeř však dokázal vyrovnat v poslední minutě nastaveného času.
Hezké odpoledne všem příznivcům anglického fotbalu! Jak již je tradicí, na Boxing Day je na programu další kolo Premier League, v jehož rámci se na Old Trafford střetne domácí Manchester United s hostujícím Burnley. Textovým přenosem vás provede Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.