Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Burnley - 10. února 2018   16:00

Swansea
Swansea
81' Ki Song-jung (Naughton)
1:0
(0:0)
Swansea
Fabiański – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson (59. A. Ayew) – Dyer (74. T. Abraham), Ki Song-jung, T. Carroll, Clucas – J. Ayew (90+1. King).
Nordfeldt – T. Abraham, L. Narsingh, A. Ayew, Routledge, King, Bartley.
Marriner – Hatzidakisová, Massey
Liberty Stadium, Swansea
20 176 diváků
Burnley
Pope – Lowton, K. Long, Mee (C), Taylor – Gudmundsson (85. N'Koudou), Cork, Hendrick, Lennon (74. Arfield) – Vokes (81. Wells), Barnes.
Lindegaard – Wells, A. Westwood, N'Koudou, Arfield, S. Ward, O'Neill.

SESTŘIH Premier League: Swansea - Burnley 1:0

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Swansea City potvrdilo dobrou formu a v boji o záchranu získalo důležité tři body, které tým z Walesu posunuly na patnácté místo. Naopak Burnley pokračuje v chabých výkonech, když nezvítězilo už v desátém zápase v řadě. Varovný prst je pro kouče Seana Dycheho zdvižen velmi vysoko.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:8. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:9.
90+4'
90+3'
Vedoucí tým se snaží dohrát zápas co nejdále od své brány, což se mu zatím docela dobře daří.
90+1'
Na konci utkání se pořádně přiostřilo. Za dohrání souboje s Taylorem byl André Ayew (Swansea City) potrestán žlutou kartou.
90+1'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Adam King.
90'
Nastavená doba hry činí čtyři munuty.
88'
O vítězství svého klubu mohl definitivně rozhodnout Jordan Ayew (Swansea City), avšak proti jeho dělovce z ostrého úhlu vytáhl Pope parádní hokejový zákrok nohou. Napínavé drama nás tak čeká až do úplného konce.
85'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Georges-Kévin N'Koudou.
83'
Hosté se s nepříznivým stavem nehodlají smířit a usilovně se domáhají vstupu do pokutového území.
81'
Swansea právě vstřelila branku!
Úvodního gólu se diváci dočkali až v závěrečné desetiminutovce. Spoustu prostoru před hranicí šestnáctky dostal KI SONG-JUNG a využil ho k přízemní ráně do levého kouta brány. Zkoprnělý Pope zůstal absolutně bez jakékoliv šance.
81'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Sam Vokes, přichází Nahki Wells.
78'
To byla šance jako hrom! U hranice malého vápna číhající Jordan Ayew (Swansea City) špičkou kopačky tečoval centr ze strany a Fabiański musel zakročit otevřenou dlaní. Skvělá reakce brankáře na změnu směru letu míče uchránila hostující tým od inkasovaného gólu.
76'
Čtvrt hodiny před koncem se hraje ve středu hřiště.
74'
Výměna hráčů proběhla také v týmu Swansea City: Nathan Dyer pustil do hry Tammyho Abrahama.
74'
Střídání v týmu Burnley FC: Aaron Lennon přenechal své místo Scottu Arfieldovi.
73'
Ou, to muselo bolet! Ve zdi stojící Clucas (Swansea City) dostal míčem do hlavy a nechává se ošetřit, zatímco střelec Gudmundsson se mu omlouvá.
70'
Míč z pravé strany centrujícího Lowtona pak dolétl až do rukavic domácího brankáře.
69'
Carroll (Swansea City) absolvoval souboj muž proti muži a odešel z něj jako poražený.
67'
Zazlobili také hosté. Přímý kop zahrávající Gudmundsson posadil balon na hlavu Meea, který z hlubokého záklonu nebyl schopen přesně zacílit.
64'
Zakončena byla až další akce. Carroll (Swansea City) si ušlapal cestu k pokutovému území a zpoza něj ohrozil diváky sedící v horních řadách tribuny.
62'
Odražený balon sice sebrali domácí, ale Carroll se potom zapomněl v ofsajdu. Odmáváno, odpískáno.
61'
Exekuci rohového kopu čelící defenziva Burnley si při bránění počínala sebevědomě.
59'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Martin Olsson, přichází André Ayew.
58'
Pope (Burnley FC) pak z nařízeného přímáku vychytal do dpodního kouta brány střílejícího Ki Song-junga.
57'
Jeffrey Hendrick (Burnley FC) v souboji o míč podrazil Ayewa a vyfasoval za to žlutou kartu.
56'
Fabiański předvedl důležitý zákrok! Strážce domácí pokladnice konečky prstů vyškrábl Gudmundssonovu pumelici vyslanou z pravé strany pokutového území nad břevno.
53'
Defenziva Swansea se snadno ubránila Gudmundssonem rozehrané standardní situaci.
50'
Hosté si vypracovali zajímavou šanci. Ze střední distance napřáhl ke střele Barnes a míč vyslaný z jeho kopačky prolétl kousek vedle pravé tyče. Fabiański tam sice skákal, ale těžko říct, zda by v případě přesné střely dokázal zakročit.
48'
Podél pravé postranní čáry běžícímu Naughtonovi zavřel cestu Barnes. Domácí provedou vhazování.
47'
Vstup do druhé půle mají domácí dobrý. Jen je pro ně škoda, že od rohového čtvrtkruhu kopající Ki Song-jung vyslal do šestnáctky nekvalitní centr.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na travnatý povrch, utkání bude co nevidět pokračovat druhým poločasem.
Při pohledu na bezbrankové skóre se zdá, že první poločas byl z hlediska výkonu obou týmů bídný. A přesně tak to také bylo. Brankáři měli veget po celých pětačtyřicet minut, za tuto dobu si nepřipsali ani jeden zákrok. Nemohoucnost zakončujících fotbalistů je v tomto směru alarmující.
45+1'
45'
Do odchodu do kabin zbývá jediná minutka.
43'
Hosté vybojovali rohový kop. Při jeho rozehrávce si Vokes vyšplhal na Gudmundssonův pas a v obležení dvou soupeřů vysoko přehlavičkoval břevno.
41'
Chvíli poté se Clucas (Swansea City) dopustil nedovoleného zákroku poblíž středové čáry.
40'
Při dalším tažení domácího týmu Ayew dokázal odcentrovat přes bránícího Corka, ale nabíhající Clucas byl u zadní tyče o něco později než míč.
37'
Ki Song-jung (Swansea City) adresoval přihrávku zády k bráně otočenému Clucasovi a ten z otočky o několik metrů minul levý horní roh brány.
35'
Dlouhým nákopem hosté odevzdali míč svým sokům.
33'
Domácí vtrhli do pokutového území a způsobili v něm pořádnou rošádu, nicméně bez zakončení.
32'
Hosté se potýkají s problémem srovnat mířidla. Zprava centrovaný balon propadl na zadní tyč ke Gudmundssonovi, který ho z první napálil do diváků.
30'
Teď se hra přelévá z jedné strany na druhou.
28'
Při dalším útoku se Martin Olsson (Swansea City) snažil vymodlit si přímý kop. Rozhodčí ale jeho divadelní představení s pádem u rohu šestnáctky neohodnotil standardkou, nýbrž žlutou kartou za simulování.
26'
A tak zaútočili domácí. Centr ze strany kopajícího Olssona soupeřova defenziva hravě odvrátila.
24'
Nakonec ho získali hosté, těm však dělá problém dojít dál než několik metrů za půlící čáru.
23'
Momentálně se hraje uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhá spousta osobních bitev o balon.
21'
Burnley uklidňuje hru kombinací na vlastní půlce.
20'
Během chvilky čelili hosté dvěma rohovým kopům a svou úlohu v obou případech zvládli s přehledem.
18'
Třetí střela. Barnes (Burnley FC) k ní napřáhl zpoza pokutového území, odkud vysoko překopl břevno. Za míčem ohlížející se Fabiański si málem zlomil krk.
16'
O chvíli později měl Fabiański (Swansea City) starosti s prudce centrovaným balonem ze strany.
15'
Při snaze rychle rozehrát se Ki Song-jung (Swansea City) prezentoval nepřesným centrem.
14'
Útočný faul. Spáchal ho Lennon (Burnley FC).
12'
Hned z další akce už ale hosté zahrozili. Centr sklepnutý hlavou spoluhráče si na hranici pokutového území zpracoval Vokes, aby z otočky těsně minul levou konstrukci brány.
11'
Dlouhý nákop na Vokese nebyl tím pravým ořechovým, hru naváže odkop domácího gólmana.
9'
Tu nakonec našli, jenomže Mawson (Swansea City) se po ztrátě míče provinil útočným faulem.
8'
Na vlastním území kombinující domácí trpělivě hledají cestu, která by je zavedla hlouběji do pole.
6'
Následný protiútok zakončil Gudmundsson (Burnley FC) tvrdou střelou do obranné zdi.
5'
Domácí nezůstali pozadu, ale Olssonův vzdušný pas od levé lajny nikoho v bílém dresu nenašel.
4'
Nebezpečné to bylo až při dalším tažení. K hranici vápna běžící Hendrick (Burnley FC) obdržel zpětnou přihrávku, po které nastřelil jednoho z obránců.
2'
Pokus o konstruktivní rozehrávku zůstal ze strany fotbalistů hostujícího celku nevyužit.
1'
Do hry míč uvedl Barnes (Burnley FC).
1'
Domácí se představí v bílém, zatímco hosté odehrají zápas v dresech červené barvy.
Je to tady. Andre Marriner společně se svými asistenty právě přivádí fotbalisty na hrací plochu.

Swansea City: Fabiański – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Dyer, Ki Song-jung, T. Carroll, Clucas – J. Ayew.
Náhradníci: Nordfeldt – T. Abraham, L. Narsingh, A. Ayew, Routledge, King, Bartley.

Burnley FC: Pope – Lowton, K. Long, Mee (C), Taylor – Gudmundsson, Cork, Hendrick, Lennon – Vokes, Barnes.
Náhradníci: Lindegaard – Wells, A. Westwood, N'Koudou, Arfield, S. Ward, O'Neill.

Rozhodčí: Marriner – Hatzidakisová, Massey.
Přibližně půl hodiny před výkopem probíhá na hřišti Liberty Stadium rozcvička, už zanedlouho vám představíme sestavy obou mužstev.
Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání 27. kola Premier League mezi týmy Swansea City a Burnley.

Burnley FC

Dva měsíce. Tak dlouho čeká Burnley na své jubilejní desáté vítězství v probíhajícím ročníku Premier League. Ze zisku tří bodů se fotbalisté tohoto klubu naposledy radovali 12. prosince, kdy v domácím prostředí udolali Stoke City. Od té doby absolvovali pět nerozhodných a čtyři prohrané bitvy, kvůli čemuž vzrostla jejich ztráta na Arsenal na propastných devět bodů.
Swansea City

Před necelým měsícem zahájil klub z Walesu výpravu vedoucí nad sestupové pásmo, kam definitivně dokráčel v minulém kole po remíze 1:1 v Leicesteru. Dílčí úspěch tady je, vyhráno však ještě ani zdaleka není. Před Swansea stále stojí dlouhá trnitá cesta a při vyrovnanosti spodní části startovního pole je možné, že se bude rozhodovat až v posledních metrech.
27. kolo Premier League nabídne mimo jiné souboj o záchranu hrající Swensea s Burnley, týmem pohybujícím se v klidném středu tabulky. Zápasem, jehož zahajovací výkon je naplánován na 16 hodin, vás s potěšením provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.