Premier League - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Watford - 10. prosince 2018   21:00

Everton
15' Richarlison (A. Gomes) • 90+6' Digne
2:2
(1:0)
Watford
63' Coleman (vl.)  • 65' Doucouré  (Pereyra)
Everton
Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Gueye (72. Tosun), A. Gomes – Walcott (66. Lookman), G. Sigurdsson, Bernard (66. Calvert-Lewin) – Richarlison.
Stekelenburg – Baines, Calvert-Lewin, Davies, Lookman, Tosun, K. Zouma.
Friend – Long, Eaton
Goodison Park, Liverpool
38 400 diváků
Watford
Foster – Femenía, Kabasele, Cathcart, Holebas – Doucouré, Quina (90+1. Mariappa) – Success (74. N. Chalobah), Pereyra, Sema (60. Deulofeu) – Deeney (C).
Gomes – Deulofeu, N. Chalobah, Mariappa, Masina, Okaka, Wilmot.

Z tohoto dramatického střetnutí už je to úplně vše. Děkujeme za pozornost.

Žluté karty: 1 – 2.
Je dobojováno! Máme za sebou nesmírně dramatický duel, který měl Everton lépe rozehraný díky situaci z patnácté minuty, kdy svého nedávného zaměstnavatele překonal brazilský útočník Richarlison. Domácí náskok 1:0 vydržel až do pauzy a také po změně stran to dlouho vypadalo na poněkud méně záživnou druhou půli. Závěrečná půlhodina každopádně nabídla strhující podívanou. V 63. minutě si smolný vlastní gól po odrazu míče od brankové konstrukce vstřelil Coleman a prakticky z následné akce otočila skóre hlavička Doucourého. Liverpoolský klub mohl ihned zareagovat, jenže to by Gylfi Sigurdsson musel proměnit nařízenou penaltu za faul Kabaseleho. Ten se přesto stal asi největším smolařem zápasu, neboť na konci šestiminutového nastavení zahrál v hlavičkovém souboji rukou a z následného přímého kopu senzačně vyrovnal Lucas Digne. Utkání tak končí zcela zaslouženou remízou 2:2, což znamená, že Everton je po šestnácti kolech sedmý a Watford až dvanáctý, jelikož nevyhrál už popáté v řadě.
90+7'
90+7'
Rozhodčí ještě nechali hostům trochu času na poslední akci. Hornets se až nečekaně snadno dostali až do pokutového území, ovšem Pereyrova křižná střela z pravé strany vůbec nešla do prostoru branky.
90+6'
Everton právě vstřelil branku!
Toffees v poslední minutě nastaveného času zachraňují alespoň bod! Ben Foster do poslední chvíle nevěděl, zda přímý kop rozehraje pravák Sigurdsson nebo levák LUCAS DIGNE. Obrovskou zodpovědnost vzal na svá bedra francouzský obránce, jenž překopl prodlouženou zeď a senzačním způsobem uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči!
90+5'
Kabasele v hlavičkovém souboji s Keanem zahrál rukou. Everton prakticky z ničeho získal přímý kop z opravdu parádní pozice kousek před pokutovým územím.
90+4'
Dlouhatánský aut pro změnu od Lucase Digneho. Hlavičkáři Hornets byli v pokutovém území o něco úspěšnější a primárně se zaměřili na to, aby odkopli balón co nejdál od Fostera.
90+3'
Watford to po vhazování Holebase zkoušel po levé straně. O balón sice přišel, ale ihned z výkopu Jordana Pickforda ho na pár vteřin zase vybojoval.
90+2'
Gerard Deulofeu se zjevil v úniku, ale stalo se tak hlavně díky odhalenému postavení mimo hru. Pickfordův dlouhý odkop prosvištěl přes celé hřiště až k jeho brankářskému protějšku.
90+1'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Domingos Quina, přichází Adrian Mariappa.
90+1'
Zprava centroval Digne, ale u bližší tyče se znovu prosadili členové hostující obrany. Zároveň už se ví, že se bude nastavovat celých šest minut!
90'
Lucas Digne si usušil balón před dlouhým autem. Mina vybojoval roh, po kterém Richarlison z voleje přestřelil, ovšem díky teči se bude standardka ještě jednou opakovat.
89'
Obránci Keane a Coleman operovali na pravém křídle. Druhý z nich dokázal odcentrovat na Sigurdssona, jenže nedůrazná hlavička nemohla Fostera překvapit.
88'
Čas běží a domácí fanoušci už jen mlčky přihlíží. O atmosféru se aktuálně stará jenom sektor hostujících příznivců, kteří už tuší, že jejich oblíbenci jsou velmi blízko tříbodovému zisku.
87'
A ještě jedna laciná ztráta balónu od Ademoly Lookmana. Watford může šetřit další čas v prostoru hodně vzdáleném od branky Bena Fostera.
86'
Víceméně neškodný centr z pravé strany José Holebas uklidil do zámezí. Od praporku pro změnu rozehrával Lookman, jenže nepovedený centr byl zneškodněn ještě před úrovní bližší tyče.
85'
A nakonec došlo také na několikátý roh. Holebas rozehrál na krátko ve spolupráci s Pereyrou. Kabasele zůstal vysunutý, ale žádného pasu do vápna se nedočkal.
84'
Holebasův nákop byl trochu vyšší, než jeho spoluhráči potřebovali. Toffees následně dvakrát přišli o míč v dosti nebezpečném prostoru a po akci Pereyry budou čelit dalšímu autu.
83'
Chalobah byl Gomesem udeřen do hlavy a získal tím pro Watford další rozehrávku. Domácí naopak přichází o další desítky vteřin, které jim aktuálně utíkají nesmírně rychle.
82'
Hornets se po rozehrávce rohového kopu k ničemu nedostali, každopádně ještě zůstávají na útočné polovině prostřednictvím Holebasova vhazování.
81'
Před samotnou rozehrávkou se na světlo světa ještě podívala žlutá karta, kterou hlavní sudí Friend ukázal Nathanielu Chalobahovi.
80'
Hosté naopak budou sázet hlavně na rychlé protiútoky. Z jednoho takového vytěžil čerstvý Deulofeu alespoň rohový kop.
79'
Everton si po několika hlušších minutách přece jenom vytváří solidní tlak a v posledních deseti minutách určitě udělá všechno pro to, aby z tohoto zápasu urval alespoň bod za remízu.
78'
Digneho centr z levé strany Tosun nezpracoval. Před Kabaselem se k míči ještě prodral Richarlison, ovšem z plného běhu ho posunul k Fosterovi.
77'
Lookman nacentroval spoluhráči na paty. Další z domácích vracel balón do vápna, ale výsledek byl takový, že si pro něj došel Ben Foster.
76'
Gylfi Sigurdsson z následné standardky nic nevytěžil. Totéž se dá říci o centru z pravé strany, který se pro změnu nezdařil Colemanovi.
75'
Několik nepřesností od obou týmů. Tu poslední vyrobil Pereyra, jehož špatný nákop putoval k Pickfordovi. Po jeho rozehrávce Holebas nedovoleně povalil na zem Calverta-Lewina.
74'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Nathaniel Chalobah.
73'
Opět se bude střídat na hostující straně. Ze hry půjde Success, který míří ze hřiště hodně pomalu a dráždí tím hodně nervózní publikum v Goodison Parku.
72'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Cenk Tosun.
71'
Mina a Success se dnes potkávají opravdu často. Tentokrát si mimo rámec pravidel počínal druhý jmenovaný hráč Watfordu. Domácí se po rozehrávce dostali do vápna, ale Richarlison po přihrávce Sigurdssona nestihl vystřelit.
70'
V posledních deseti minutách se toho odehrálo opravdu hodně. Everton by potřeboval trochu uklidnit hru a oklepat se ze dvou inkasovaných gólů a z neproměněné penalty.
68'
Watford zůstává ve vedení! Míč si na penaltový bod postavil Gylfi Sigurdsson, jenž vystřelil doprostřed branky. Foster skákal k pravé tyči, ale nohou ještě dokázal balón vyrazit!
67'
No to jsou věci, domácí mohou okamžitě vyrovnat na 2:2! Yerry Mina byl v pokutovém území faulován Kabaselem a je z toho pokutový kop!
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Dominic Calvert-Lewin.
66'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Ademola Lookman.
65'
Watford právě vstřelil branku!
Tak to je velký šok pro Everton, který před malou chvíli ještě vedl, ale nyní bude muset dotahovat! Toffees nebyli připravení na bleskovou rozehrávku, po které z pravého křídla centroval Roberto Pereyra. Ten našel ABDOULAYE DOUCORÉHO, na jehož prudkou hlavičku si Pickford sáhl, ale míč přesto propadl za brankovou čáru.
64'
Hosté jsou při chuti a opět se usazují na útočné polovině. O rychlý obrat se mohou pokusit po faulu Gomese na Isaaca Successe.
63'
Půlhodinu před koncem je kuriózně srovnáno na 1:1! Nově příchozí Deulofeu roztáhl hru doprava na svého krajana Femeníu. Po jeho krátkém centru vystřelil Roberto Pereyra do pravé tyče, od které se míč odrazil do zaskočeného SEAMUSE COLEMANA a od něj rovnou do sítě.
61'
Quina poslal míč do autu a Pickford bude z klidu vykopávat. Mezitím se André Gomes vrátil na hřiště a zřejmě ještě zkusí své působení v utkání prodloužit.
60'
Přesně po hodně hry poprvé střídají hosté z Watfordu. Dohráno má Ken Sema, kterého nahrazuje Gerard Deulofeu.
59'
S portugalským středopolařem Evertonu to nevypadá nejlépe. Asi se jedná to na zranění levého kolena, kvůli kterému se dost možná bude muset neplánovaně střídat.
58'
Hra je na chvíli přerušena, protože s bolestivou grimasou na výborně připraveném trávníku leží Gomes. O pár vteřin dříve došlo k Deeneyho střele zpoza vápna, kterou Pickford vyrazil.
57'
Za Holebase to tentokrát vzal Roberto Pereyra. Ten rozehrál na krátko pro Quinu, jehož centr z hloubi pole byl zablokován a nechybělo moc, aby se domácí dostali do rychlého brejku.
56'
Holebasův dlouhý aut z levé strany propadl přes nedůrazné obránce Evertonu k Doucourému. Francouzský záložník ale nepropálil modrobílý val a pokračovat se bude dalším rohem.
55'
K míči se postavili Sema a Pereyra. Do balónu se opřel druhý jmenovaný Argentinec, který prostřelil rozestoupenou zeď a rozvlnil boční síť Fosterovy branky. V sektoru hostů se dlouho slavil gól, dokud fanouškům Watfordu nedošlo, že se jednalo jen o optický klam.
54'
Hosté bleskově rozehráli po faulu na Semu. Uteklo jen pár vteřin a pískalo se znovu, protože po zákroku Miny skončil na zemi pro změnu Isaac Success. Je z toho nebezpečný přímý kop.
53'
Pickford se vůbec nedomluvil s kolegy z obrany a zakopl míč do autu. Holebas rozehrál, jenže Watford se po přesunu na pravou stranu zase vrátil do klidnějších vod.
52'
Hosté nemají kudy a poněkolikáté se vrací do hloubi vlastní poloviny. Nakonec z toho byl dlouhý nákop mimo dosah hrotového útočníka Troye Deeneyho.
51'
Myšlenka Andrého Gomese zůstala u jeho spoluhráčů nepochopena. Přihrávka propadla za koncovou čáru a zpět do hry bude posílat balón pětatřicetiletý Ben Foster.
50'
Obranné řady mají v úvodu druhé půle výrazně navrch nad útočníky. Watford se nedostal přes střed hřiště, o což se aktuálně snaží pro změnu domácí fotbalisté.
49'
Coleman na vlastní polovině vhazoval na Minu, který pozval do kombinace také brankáře Pickforda. Toffees volí hodně pozvolnou rozehrávku.
48'
Další souboj mezi Minou a Successem, který pro hosty získal výhodu rohového kopu. Z levého konce hřiště centroval řecký bek Holebas, jenomže obránci Evertonu si i v tomto případě poradili.
47'
Craig Cathcart byl čelem k vlastní brance a nevěděl, co si může dovolit. Proto zvolil odkop do autu a dobře udělal, protože Coleman vhazování naprosto pokazil.
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak se na obou stranách barikády pokračuje v půbodních základních jedenáctkách.
46'

Žluté karty: 1 – 0.
Je za námi první poločas, jehož úvod se lépe vydařil Evertonu. Toffees měli o něco více ze hry a v patnácté minutě mohli poprvé slavit, když po přihrávce Gomese otevřel skóre Richarlison. V dalším průběhu se stále více osměloval také Watford, avšak kromě nepřesné střely kapitána Deeneyho si žádnou vyloženou šanci nevytvořili.
45+1'
45+1'
Isaac Success se dostal za obranu a pár decimetrů před vstupem do velkého vápna byl sražen Minou, který neměl šanci hrát balón. Kolumbijský obránce trochu riskoval druhou žlutou kartu, ovšem hlavní rozhodčí Friend k nelibosti trenéra Gracii vůbec nepískal.
45'
Richarlison byl u středového kruhu zbourán Doucourém čistým způsobem. Quina tak mohl nakopávat z půlící čáry a bravurním pasem našel Deeneyho, jenž se přes Colemana dostal ke střele z voleje, ale poslal ji vedle Pickfordovy brány.
44'
Theo Walcott dostal trochu prostoru na nastartování svých rychlých dolních končetin. Na hranici vápna však byl trochu rozhozen a míč mu utekl k Fosterovi.
43'
Rychlá souhra mezi Dignem a Sigurdssonem, který se dočkal zpětné přihrávky. Po ní okamžitě střílel, ale dobře postavený Cathart srazil balón na roh, který Watford snadno ubránil.
42'
Richarlison byl na úrovni Christiana Kabaseleho, když vybíhal za přihrávkou z hloubi pole. Byl mu odmáván trochu diskutabilní ofsajd, jenomže i bez něj by se k míči zřejmě nedostal.
41'
Theo Walcott prováhal ideální moment pro centr z pravé strany. Vrátil se k němu i Deeney a ve spolupráci s obránci Watfordu nepustili domácí hráče k ohrožení Fosterovy brány.
40'
José Holebas kroutil míč směrem do malého vápna, kde bylo hodně husto, ale domácím se v čele s brankářem Pickfordem povedlo zabránit jakémukoliv zakončení. Quina pak ještě vracel balón do ohně, nicméně Holebas byl přistižen v ofsajdu.
39'
Hosté budou mít k dispozici další standardku v podobě rohového kopu. Femeníův centr zprava odkopl do zámezí neriskující Yerry Mina.
38'
Pereyra roztáhl hru do pravého křídla na Semu a pokračoval směrem do pokutového území, kde na centr švédského spoluhráče jen o pár milimetrů nedosáhl.
37'
Holebas tentokrát rozehrál na krátko. Na pravý kraj velkého vápna dostal míč Femenía, jehož centr Pickford vyboxoval do relativního bezpečí. Situaci mu výrazně ztížil vyskakující Kabasele.
36'
Quina si naběhl do Walcotta. Ten si počínal tentokrát čistě, ale o balón byl rychle připraven. Pískalo se až po zákroku Keanea na rozběhnutého Nigerijce Successe.
35'
Jordan Pickford si troufl vyrazit proti prudkému centru Holebase a precizně ztlumil balón ve svých rukavicích. Následuje poklidná rozehrávka Evertonu.
34'
Roberto Pereyra bojoval u autové čáry a Walcottem byl doslova odhozen do zámezí. Rozhodčímu se to nelíbilo a nařídil v hostující prospěch standardní situaci.
33'
Liverpoolský celek se hezky vykombinoval středem hřiště, jenže všechno zhatil hodně nepřesný nákop Bernarda, jenž poslal míč k nikým neobtěžovanému Fosterovi.
32'
Úniková přihrávka Troye Deeneyho byla určena pro Successe, který byl v těsném ofsajdu a ten pomeznímu sudímu neunikl.
31'
Držení míče: 58% – 42%.
30'
Do míče z propadlého centru se opřel Digne, jenže střela z voleje mu vůbec nesedla. Branku hostujícího klubu tak o pořádný kus minul.
29'
Richarlison inkasoval nějaký úder do zátylku. Rozhodčí nechali hru plynout, díky čemuž mohl jít dopředu Coleman a na pravé straně udělal na Holebasovi rohový kop.
27'
Akce Toffees ještě pokračovala. Sigurdsson zprava posílal na přední tyč další centr, po kterém šel Mina, ovšem balón zasáhl rukou, za což byl napomenut žlutou kartou.
27'
Walcott po převzetí míče vběhl do vápna. Proti dvěma vybojoval alespoň roh, nicméně centr Sigurdssona dostal do bezpečí Isaac Success.
26'
Gueye vybojoval míč u vlastního vápna a během vteřiny ho nechtěně zase odevzdal. Domácí celek za to nijak nezaplatil, protože následný centr z pravého křídla si sebral Pickford.
25'
Holebasova levačka poslala míč pouze na hlavu Sigurdssona. Z pravé strany se snažil centrovat Femenía, ale obrana Evertonu balón do šestnáctky nepustila.
24'
Coleman si pomohl nedovoleným zákrokem na Roberta Pereyru. Hosté mají k dispozici další standardní situaci, ale na přímou střelu to rozhodně nevypadá.
23'
Digne si zasekl míč na levačku, ale centrovaný míč na žádného z útočících hráčů Evertonu neprošel. Domácí nevybojovali ani roh, ale přesto si vysloužili potlesk zaplněných tribun.
21'
O rozehrávku přímého kopu se postaral José Holebas. Z nějakých třiadvaceti metrů ale napálil jenom jednoho z hráčů v dobře postavené zdi.
20'
Dlouhý aut Holebase k ničemu nevedl. Po faulu Gomese na Successe ale pokračuje ofenzivní snažení Watfordu.
19'
Pravý obránce Evertonu už je po ošetření a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře, do které se okamžitě zapojil.
18'
Coleman po jednom ze soubojů zůstal ležet. Akce Watfordu ale pokračovala a Quina připravil loženku pro Deeneyho, který z malého vápna trestuhodně přestřelil! Paradoxně měl štěstí v tom, že byl v ofsajdu, takže ho spálená šance nemusí tolik mrzet.
17'
Hosté se pokusili okamžitě odpovědět, jenže po autovém vhazování z levé strany a přihrávce od Pereyry se Quina nedokázal prosadit. Jeho pokus přeletěl pravý horní roh branky.
15'
Toffees se po čtvrthodině hry dostávají do vedení! Walcott roztáhl hru doprava na Colemana, který přihrál metr před vápno na Gomese. Ten se dobře zorientoval a našel úplně volného RICHARLISONA, který pokořil svého bývlaého zaměstnavatele precizní střelou do protipohybu Fostera.
14'
Domácí byli v hojném počtu v pokutovém území, jenže Theo Walcott nasměroval centr do místa, kde se nikdo z nich nenacházel.
13'
Gylfi Sigurdsson sice posadil míč na hlavu Miny, ale jeho zakončení mělo hodně daleko k tomu, aby mohlo usilovat o překonání vykopávajícího brankáře Watfordu.
12'
Séamus Coleman nenechal míč Pereyrovi, který jej u pravé autové čáry fauloval. Kopat se bude proti velezkušenému brankáři Benu Fosterovi.
11'
Doucouré zachyboval u půlící čáry a nechtěně rozjel protiútok Toffees. Richarlison přihrával do vápna Sigurdssonovi, který byl odzbrojen ještě dříve, než se pořádně rozmyslel, co provede.
10'
Walcott si nepohlídal své postavení a po přihrávce islandského spoluhráče SIgurdssona mu bylo odmáváno postavení mimo hru.
9'
Sigurdsson se snažil kolmou přihrávkou uvolnit Bernarda, ovšem Foster byl připravený a byl u balónu jako první.
8'
Deeney se dostal k hlavičce po nákopu z hloubi pole, ale mezi tři tyče domácí branky ji nenasměroval.
5'
Abdoulaye Doucouré se snažil uvolnit v zahuštěném středu hřiště. Chvíli se mu to dařilo a nakonec mu definitivně pomohl faul Gylfiho Sigurdssona.
4'
Lucas Digne sice udržel míč ve hřišti, ale z nepřipravené pozice jej nakopl před Richarlisona, kterému byl odpískán zřetelný ofsajd.
3'
Digneho přetažený centr z levého křídla našel nepokrytého Walcotta. Jeho hlavička letěla k levé tyči, nicméně také Foster si připsal relativně snadný zákrok s pořadovým číslem jedna.
2'
Hned po minutě se Watford dostal k první střele na branku. Po jednoduché rychlé kombinaci střílel Roberto Pereyra, jenže zamířil jen do místa, kde stál připravený Jordan Pickford.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v tradičních modrobílých, zatímco hosté v kompletně zelených dresech.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – Gueye, A. Gomes – Walcott, G. Sigurdsson, Bernard – Richarlison.
Náhradníci: Stekelenburg – Baines, Calvert-Lewin, Davies, Lookman, Tosun, K. Zouma.

Watford FC: Foster – Femenía, Kabasele, Cathcart, Holebas – Doucouré, Quina – Success, Pereyra, Sema – Deeney (C).
Náhradníci: Gomes – Deulofeu, N. Chalobah, Mariappa, Masina, Okaka, Wilmot.

Rozhodčí: Friend – Long, Eaton.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

24.02.2018 Watford – Everton 1:0
05.11.2017 Everton – Watford 3:2.
Watford FC

Klub z Vicarage Road měl výborný vstup do sezóny a po deseti zápasech měl na kontě hned šest vítězství. Od té doby se výsledkově trochu trápí, když za za pět zápasů uhrál jediný bod s předposledním Southamptonem. Na obranu Watfordu se ale musí říct, že v posledních třech kolech měl opravdu těžký los. Začalo to domácím utkáním s Liverpoolem, které skončilo porážkou 0:3. S prázdnou se svěřenci Javiho Gracii vrátili také z Leicesteru a o tři dny později doma nebodovali pro změnu s Manchesterem City po výsledku 1:2. Proto se Watford rychle propadl vyrovnaným středem tabulky až na aktuální třinácté místo. V případě dnešního úspěchu však vyletí zase vzhůru, neboť na sedmý Everton ztrácí jen tři body. Nejlepším klubovým střelcem je pětigólový argentinský záložník Roberto Pereyra.
Everton FC

Toffees si zatím nevedou špatně a tradičně se nachází bezprostředně pod šesticí největších gigantů. S posledními výsledky přesto nejsou jejich fanoušci příliš nadšení. Ve třináctém kole svěřenci Marca Silvy absolvovali nejkratší možnou cestu na venkovní zápas a proti největším liverpoolským rivalům neuhráli bod, protože v šesté minutě nastaveného času inkasovali na konečných 0:1. Naklonit si fanoušky zpět na svou stranu mohl Everton v domácím duelu s Newacastlem. Jediný gól k tomu ale nestačil a bral jenom bod za remízu 1:1. Ostatně produktivita je dlouhodobě slabou stránkou Toffees, kteří za patnáct ligových kol dali pouze jednadvacet branek. O rovnou třetinu z nich se postaral Brazilec Richarlison, jenž dnes narazí na svého nedávného zaměstnavatele.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z dohrávky šestnáctého kola anglické Premier League. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi domácím Evertonem a hosty z Watfordu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.