Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Cardiff  - 12. května 2019   16:00

0:2
(0:1)
Cardiff
23' Mendez-Laing   • 54' Mendez-Laing  (Josh Murphy)
Manchester Utd.
de Gea – Young (C), P. Jones (46. Martial), Smalling, Dalot (74. A. Valencia) – Pereira (74. Gomes), McTominay, P. Pogba – Greenwood, Rashford, Lingard.
Romero – Mata, Fred, A. Valencia, Garner, Gomes, Martial.
Jonathan Moss
Old Trafford, Manchester
Cardiff
Etheridge – Peltier, Morrison (C), Ecuele Manga, J. Bennett – Mendez-Laing (80. Hoilett), Gunnarsson (58. J. Richards), Bacuna, Josh Murphy – Reid – Zohore (74. Ward).
Murphy – J. Richards, Cunningham, Harris, Hoilett, Ward, Healey.

Ode mě to dnes bude již vše. Přeji pěkný večer a u dalšího textového sportovního přenosu opět na počtenou!
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 10:4.
Střely mimo: 16:9.
Rohy: 11:2.
Ofsajdy: 3:0.
Fauly: 9:6.
Poslední kolo Premier League a s ním i zápas mezi Manchesterem United je u konce. Hosté, kteří sestupují do druhé nejvyšší soutěže, mají po dnešku alespoň malou náplast. Podařilo se jim totiž vyhrát na Old Trafford a navíc od domácích neinkasovat ani gól. Oba góly Cardiffu vstřelil Nathaniel Mendez-Laing.
90+5'
90+4'
Jeden z těch jednodušších zákroků Neila Etheridge, který zastavil střelu Greenwooda z úhlu.
90+3'
Je také jasné, že rozhodčí nastavil ve druhé půli čtyři minuty.
90+2'
Paul Pogba však dobrou šanci na snížení zazdil, protože trefil jen zeď postavenou soupeřme.
90+1'
United budou zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice. Marcus Rashford byl totiž před vápnem sestřelen Seanem Morrisonem, který za své počínání vidí žlutou kartu.
90'
Greenwood v druhé půli už není tak viditelný, tentokrát ale přihrál Angelu Gomesovi, který si s míčem chvíli hrál a poté zkusil vystřelit. Bránu soupeře však netrefil.
88'
Domácí hráči se dopustili nedovoleného zákroku, konkrétně to byl Scott McTominay, který fauloval Dannyho Warda.
87'
Hezká dlouhá přihrávka vzduchem až na Lingarda, který hledal stříleným centrem Masona Greenwooda, ten však na míč o kousek nedosáhl.
86'
Nyní se dvakrát podařilo hostům dostat na polovinu soupeře, do zakončení se však nemají důvod hnát.
85'
Závěrečná část zápasu patří jasně domácím fotbalistů, kteří téměř neustále kombinují na útočné polovině. Není jim to ale zatím nic platné, protože brankář Cardiffu drží stále čisté konto.
83'
Jesse Lingard střílel z pravé strany pokutového území na vzdálenější tyč, byl ale nepřesný.
82'
Ani další akce United nebyla dotažena do zdárného konce. Antonio Valencia poslal přihrávku z pravého křídla na rozeběhnutého Martiala, ten však svou střelou trefil jen obránce.
80'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Nathaniel Mendez-Laing, přichází Junior Hoilett.
80'
Povedená akce Rashforda, který se od postranní čáry dokázal prokličkovat až na hranici vápna, odkud vystřelil. Míč minul pravý horní roh brány soupeře jen o malý kousek!
79'
Scott McTominay získal míč pro svůj poté, co byl faulován na útoční polovině Manchesteru.
78'
Vzápětí podobná situace, o chvíli později se nedovoleného zákroku dopustil hostující Josh Murphy.
77'
Další roh pro United, tentokrát míč do zámezí zahrál Lee Peltier. Opět bez zakončení na bránu.
76'
Stále stejná písnička. Tentokrát se domácí fotbalisté dostali pohlednou kombinací do slušné pozice ve vápně, jenže Martialova střela z otočky byla zblokována Seanem Morrisonem.
74'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Diogo Dalot, přichází Antonio Valencia.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Angel Gomes.
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Kenneth Zohore, přichází Danny Ward.
73'
Manchester United zahrával již několikátý rohový kop, Neila Etheridge z něj opět moc neohrozil.
72'
Andreas Pereira se rozeběhl a efektním lobem se pokusil najít útočníka čekajícího na hraně ofsajdu. Hostující obrana opět zafungovala dobře.
71'
Žlutou kartu dostává Jesse Lingard (Manchester United).
70'
V posledních minutách okupují domácí hráči polovinu soupeře, ale bez kýženého úspěchu. Neujala se ani dobrá střela Paula Pogby z pravé strany.
68'
Marcus Rashford byl znovu neúspěšný, tentokrát mu pomezní rozhodčí odpískal ofsajd.
66'
Fotbalisté Manchesteru United se zatím marně snaží vstřelit svůj první gól zápasu. Naopak sestupující Cardiff předvádí v posledním zápase letošní sezóny skvělý výkon.
65'
Marcus Rashford vystřelil na soupeřovu bránu, jeho pokus byl ale zblokován.
64'
Bobby Reid zpracoval míč po dlouhém nákopu brankáře Etheridge, poté jej z hranice vápna kroutil k pravé tyči brány United a minul jen o kousek!
63'
Jesse Lingard se pokusil dostat se ke střele, byl neúspěšný. Stejně se vedlo na druhé straně i Zohoremu.
62'
Kenneth Zohore sice fauloval Jesseho Lingarda na obranné polovině Cardiffu, jenže domácí fotbalisté ze standardní situace nic nevytěžili.
61'
Žlutá karta pro domácího Paula Pogbu, který zbytečně a nesportovně svalil na zem Joshe Murphyho u postranní čáry.
61'
Žlutou kartu dostává Josh Murphy (Cardiff City FC).
60'
Brankář Cardiffu tedy vyrazil míč na rohový kop, hráči United jeho branku posléze ale neohrozili.
59'
Další solidní zákrok hostujícího brankáře. Tentokrát si Etheridge poradil s tvrdou střelou Anthonyho Martiala zpoza vápna.
58'
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Jazz Richards.
57'
Manchester United opět nemá zápas vůbec dobře rozehraný. Sice mu již vlastně o nic nejde, jenže jeho fotbalisté si jistě přejí ukončit sezónu před vlastními fanoušky vítězstvím.
56'
Parádní zákrok Neila Etheridge, který reflexně zastavil razantní hlavičku Marcuse Rashforda!
54'
Cardiff právě vstřelil branku!
Hosté vedou na Old Trafford již o dvě branky! Míč proskočil po dlouhém Peltierově vhazování až k Joshi Murphymu do pokutového území, ten jej poslal na druhou tyč před odkrytou klec na spoluhráče. NATHANIEL MENDEZ-LAING posléze neměl se vstřelením svého druhého gólu v zápase žádný problém. Asistence: Josh Murphy.
53'
Znovu Anthony Martial, tentokrát posílal nahrávku vzduchem k Dalotovi, obránce Joe Bennett byl ve střehu a míč odhlavičkoval mimo nebezpečí.
52'
Martial si chtěl po pěkné kličce ve vápně narazit s Jessem Lingardem, ten mu míč ale nevrátil přesně a akce United tak skončila.
51'
David de Gea musel být v bráně pozorný a vyběhnout pro míč mimo pokutové území, aby zastavil jakékoli hrozící nebezpečí.
50'
Dlouhé vhazování Cardiffu až do vápna neznamenalo pro domácí obranu žádné nebezpečí, na druhé straně se do zakončení nedokázal protlačit Marcus Rashford.
49'
Další útočná snaha United. Dalot se snažil přihrávkou vzduchem oslovit nabíhajícího Ashleyho Younga na druhé straně hřiště, obránce Cardiffu ale míč zachytil.
47'
Marcus Rashford se po levé straně dostal do pokutového území a přihrál Martialovi, ten se ještě patičkou pokusil vylepšit pozici nejspíš pro Greenwooda, který však jejich nepříliš přesnou přihrávku neočekával.
46'
Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří se snažili prokombinovat až do vápna soupeře. Jejich akci však pokazil nepřesnou přihrávkou Paul Pogba.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Phil Jones, přichází Anthony Martial.
46'
První polovina dnešního utkání mezi fotbalisty Machesteru United a Cardiffu na Old Trafford je u konce. Ve vedení se překvapivě nacházejí hostující hráči, kteří vedou po brance Nathaniela Mendez-Lainga z penaltového puntíku. Za United zažívá povedený debut v základní sestavě Mason Greenwood, ten ani jednu ze svých slibných šancí ale nedokázal dotáhnout do gólového konce.
45+2'
45+1'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad základní hrací rámec poločasu.
45'
Greenwoodova přihrávka do běhu na Dalota byla tečována, portugalský krajní obránce se však k míči i tak dostal a posílal jen na druhou stranu vápna. Tam nikdo z jeho spoluhráčů připravený nebyl.
44'
Andreas Pereira (MUN) dostává žluté ocenění za faul na obranné polovině Machesteru.
44'
Tentokrát se míč dostal již blíže k hostující bráně, ovšem jen tak pomalu doskákal k Neilu Etheridgeovi.
43'
Dalotovu průnikovou přihrávku na pravé křídlo jeden z bránících hráčů vystihl a míč odrazil do zámezí.
41'
Z rohového kopu se pak hostující fotbalisté do dalšího zakončení dostat nedokázali.
40'
Josh Murphy kroutil míč na de Geu z hranice pokutového území, španělský brankář dokázal jeho střelu pod břevno vytěsnit na rohový kop!
39'
Zajímavá situace před domácí bránou, Bobby Reid nabíhal na centr, v souboji s Jonesem ale nedokázal míč trefit.
38'
Další šance Masona Greenwooda. Tentokrát střílel z pravé strany vápna levačkou vnějším nártem. Bránu však ze slibné pozice netrefil!
37'
Murphy centroval z volného kopu po faulu Younga do vápna z pravé strany, míč se od naskakujících hráčů nečekaně odrazil, jenže jen mimo bránu.
36'
Míč se po Pogbově dalekonosném pokusu odrazil k Greenwoodovi, tomu však byl odpískán ofsajd.
35'
Pogba posílal efektní patičkou míč k rozběhnutému Marcusi Rashfordovi za obranu, Neil Etheridge byl však pozorný a míč před rychlonohým útočníkem schoval do náruče.
34'
Ti se znovu vydali bez jakéhokoli váhání dopředu, tentokrát však jejich akce rychle ztroskotala.
33'
Smalling se nedohodl s nabíhajícím Greenwoodem a poslal mu míč do protipohybu, k balonu se tak dostávají hosté.
32'
Manchester United zahrával na druhé straně rohový kop, ovšem ani tentokrát s ním neměl brankář Neil Etheridge žádnou práci.
31'
Další rychlá protiakce hostujících fotbalistů a znovu u míče Murphy, tentokrát se snažil prostrčit míč za obranu soupeře svému spoluhráči, to se mu ale nepovedlo.
30'
Josh Murphy posílal centrovaný míč do pokutového území z pravého křídla, míč však skončil až v zámezí.
28'
Žlutá karta pro Leandra Bacunu (CDF) po nedovoleném zákroku na Jesseho Lingarda.
27'
Hostující obránce odvrátil míč pouze k Dalotovi, který jej okamžitě posílal zpoza vápna na brány. O kousek ji však přestřelil.
26'
Islandskému záložníkovi Aronu Gunnarssonovi byla odpískána hra rukou.
25'
Mason Greenwood hraje velmi dobře. Znovu zahrozil a tentokrát střelou z pravé strany pokutového území trefil dokonce vzdálenější tyč brány Cardiffu!
23'
K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný NATHANIEL MENDEZ-LAING, který nezaváhal a střelou pravačkou do středu brány poslal Cardiff do vedení!
22'
Cardiff bude zahrávat pokutový kop po faul Dioga Dalota na Nathaniela Mendeze-Lainga v pokutovém území!
21'
Paul Pogba na hranici vápna na levém křídle nic nevymyslel a nedokázal ani přihrát, o míč tak přišel.
20'
Fotbalisté Cardiffu se rychle vydali na druhou stranu a za hranicí pokutového území se ke střele dostal Zohore, s jeho přízemním pokusem si de Gea poradil.
19'
Do jejich kombinace se zapojil i obránce Phil Jones, který sběhl hlouběji do pole. O chvíli později však domácí míč už ztratili.
18'
Manchester United znovu u míče a kombinuje na útočné polovině soupeře, obrana Cardiffu zatím odolává.
17'
Znovu Rashford v akci, rozběhl své rychlé nohy po levém křídle a z úhllu vystřelil na druhou tyč brány Cardiffu. Jeho zakončení nebylo špatné, ale míč přece jen o pár desítek centimetrů konstrukci brány minul.
15'
Na druhá straně střílel Marcus Rashford, z jeho pokusem zpoza vápna doprostřed brány neměl filipínský brankář žádný problém.
14'
Leandro Bacuna zkusil štěstí skrytou točenou střelou na vzdálenější tyč brány soupeře, mířidla měl ale seřízena velmi špatně.
13'
Následoval další roh Manchesteru United, ani tentokrát však z něj branku soupeře ohrozit nedokázal.
12'
Dobrá šance pro Greenwooda. Útočník United skvěle zaběhl za obranu soupeře a naskočil na centr Pereiry, brankář Neil Etheridge si s jeho nepříliš razantní hlavičkou poradil.
11'
Po dlouhém nákopu Cardiffu doletěl míč až k de Geaovi, který jej jen vyboxoval. Nebezpečí z toho ale pro United nevzniklo.
9'
Míč od rohového praporku přiletěl pouze k Bennettovi, který jej poslal mimo nebezpečí.
8'
Paul Pogba hledal z levé strany pokutového území spoluhráče na druhé tyči, obránce Cardiffu míč srazil na rohový kop.
7'
Míč přiletěl po dlouhém vhazování Cardiffu do malého vápna United, našel ale jen domácího bránícího hráče McTominayho.
6'
Pěkná akce hostujícího Nathaniela Mendez-Lainga, který si na pravém křídle pohrál s Youngem a následně posílal míč na de Geu. Bránu Manchesteru ale netrefil.
5'
Centr z rohu hosté odvrátili k Dalotovi, který zvedl hlavu a z pravé strany poslal míč znovu do pokutového území. Našel hlavu Masona Greenwooda, talentovaný mladíček však nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
4'
United měli již nebezpečnější příležitost. Andreas Pereira dostal solidní přihrávku na hranici vápna a zkusil se přízemní střelou poslat míč k levé tyči, jeden z obránců však dokázal balon lehce tečovat na roh.
3'
Hostující útočník Zohore se odhodlal ke střele, jenže ta neměla ani zdaleka gólové parametry.
2'
Vysoko vyběhnutý Diogo Dalot se dopustil nedovoleného zákroku na polovině soupeře, míč tak náleží fotbalistům Cardiffu.
1'
Na druhé straně měli domácí fotbalisté k dispozici vhazování nedaleko rohového praporku na pravém křídle, žádnou šanci si však nedokázali vytvořit.
1'
Výkopu se ujali hráči Cardiffu, kteří se pokusili dostat do útoku po pravém křídle, byli však velmi rychle zastaveni obranou soupeře.
1'
Fotbalisté obou týmu již nastupují na hrací plochu. Sedmnáctiletý útočník United Mason Greenwood dnes zažije svůj debut v základní sestavě v Premier League.

Manchester United: de Gea – Young (C), P. Jones, Smalling, Dalot – Pereira, McTominay, P. Pogba – Greenwood, Rashford, Lingard.
Náhradníci: Romero – Mata, Fred, A. Valencia, Garner, Gomes, Martial.

Cardiff City FC: Etheridge – Peltier, Morrison (C), Ecuele Manga, J. Bennett – Mendez-Laing, Gunnarsson, Bacuna, Josh Murphy – Reid – Zohore.
Náhradníci: Murphy – J. Richards, Cunningham, Harris, Hoilett, Ward, Healey.

Rozhodčí: Jonathan Moss.
Vzájemný zápas:

Předvánoční zápas v Cardiffu jasně ovládli fotbalisté Manchesteru United, kteří svého soupeře rozstříleli poměrem 1:5.
Cardiff City FC

Velšané nemůžou být s výsledkem letošní sezóny taktéž ani zdaleka spokojeni. Již před posledním kolem ročníku je jasné, že v Cardiffu se příští sezónu bude hrát druhá nejvyšší anglická soutěž. Jeho fotbalisté se totiž nachází na osmnáctém, tedy sestupovém, místě se ztrátou pěti bodů na sedmnáctý Brighton. Jedním důvodů může být absence ryzího kanonýra. Nejúspěšnějším fotbalistou, co se produkce branek týče, je Španěl Victor Camarasa. Čtyřiadvacetiletý záložník se gólově prosadil pětkrát a na kontě má také čtyři asistence.

Poslední tři odehrané zápasy:

04. 05. 2019 Cardiff – Crystal Palace 2:3
27. 04. 2019 Fulham – Cardiff 1:0
21. 04. 2019 Cardiff – Liverpool 0:2
Manchester United

Rudí ďáblové neprožívají ideální sezónu. Po nástupu trenéra Solskjaera měli sice na přelomu roku úchvatnou formu, jenže poté se jejich výkony vrátily do "starých kolejí" a Manchester United opět nebudí takový respekt a nepředvádí takový fotbal, který se od tohoto věhlasného klubu očekává. Navíc je jasné, že v tabulce neskončí lépe než pátý. Příští sezónu tedy bude chybět v Lize mistrů. Fotbalistou, který se zasloužil o nejvíce gólu Reds, je záložník Paul Pogba, jenž třináct branek sám vstřelil a na dalších devět nahrál.

05. 05. 2019 Huddersfield – Manchester Utd 1:1
28. 04. 2019 Manchester Utd – Chelsea 1:1
24. 04. 2019 Manchester Utd – Manchester City 0:2
Zdravím vás u 38. kola anglické Premier League. Společně se zaměříme na souboj týmů Manchester United a Cardiff City FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.