Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Southampton - 20. dubna 2019   18:30

Newcastle
27' Ayoze Pérez (Hayden) • 31' Ayoze Pérez (Rondón) • 86' Ayoze Pérez (Ritchie)
3:1
(2:0)
Southampton
59' Lemina  (Armstrong)
Newcastle
Dúbravka – Manquillo, Schär (69. F. Fernández), Lascelles (C), P. Dummett, Ritchie – Ayoze Pérez, Ki Song-jung, Hayden (78. Diamé), Almirón (64. Atsu) – Rondón.
Darlow – Shelvey, Diamé, Muto, F. Fernández, Yedlin, Atsu.
Taylor – Beswick, Nunn
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 191 diváků
Southampton
Gunn – Bednarek, Jošida, J. Stephens (46. Lemina) – Ward-Prowse, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand – Sims (46. Armstrong), Ings (76. S. Long), Redmond.
Forster – S. Long, Ch. Austin, Armstrong, Lemina, Slattery, Ramsay.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Dnešní utkání sledovalo 52 191 diváků.
Poslední sobotní zápas anglické Premier League je za námi, Newcastle doma dokázal porazit Southampton 3:1 a zajistil si tak záchranu v nejvyšší soutěží, o kterou bude Southampton ještě muset bojovat. Hlavním hrdinou celého zápasu se stal Ayoze Pérez, který vstřelil všechny tři branky svého týmu. Dvakrát se prosadil v prvním poločase během pěti minut, nejprve po přihrávce Haydena krásnou ranou na zadní tyč a poté proměnil centr Rondóna. Hosté zápas zdramatizovali ve druhém poločase, kdy zlepšili svůj výkon, na 1:2 snížil přesnou ranou k tyči střídající Mario Lemina. Jenže vyrovnat se už Southamptonu nepovedlo, i proto že v zakončení se nedařilo Ingsovi ani Jošidovi. Newcastle naopak pojistil své vítězství, v 86. uzavřel svůj hattrick Ayoze Pérez, tentokrát tečoval hlavou pod břevno Ritchieho pokus.
90+6'
90+5'
Newcastle zvládá závěr zápasu skvěle, dohrává se na jeho útočné polovině.
90+4'
Tento rohový kop na bližší tyči odvrátil José Salomón Rondón.
90+4'
Ani další rohový kop gólové oslavy hostů nepřinesl. Ale mají ještě jeden kop od rohového praporku.
90+3'
Matt Ritchie dobře zapracoval v obraně a poslal míč do zámezí. Další rohový kop pro Saints.
90+2'
A domácí poté přežili i další rohový kop hostů.
90+2'
Po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Maja Jošida, ale skvělý zákrok předvedl Martin Dúbravka.
90+1'
Hosté ještě vykřesali naději, budou kopat roh.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Long poslal z pravé strany dobrý míč před branku, ovšem žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
88'
Hosté už musí vrhnout úplně vše do útoku, pokud ještě chtějí z tohoto utkání vybojovat alespoň bod.
86'
Newcastle právě vstřelil branku!
Newcastle navyšuje na 3:1 a zdá se, že je rozhodnuto! A znovu se prosazuje AYOZE PÉREZ, který tak dokončuje svůj hattrick! Rybičkou hlavičkoval Ritchie a jeho pokus hlavou pod břevno přizvedl právě Pérez. Asistence: Matt Ritchie.
86'
Před brankou Southamptonu vznikly velké zmatky, zakončovali Mohamed Diamé, Federico Fernández a nakonec ještě José Salomón Rondón. Hosté to ovšem všechno přežili.
85'
Hra už se zase přesunula na opačnou stranu a tentokrát to budou domácí, kteří budou kopat roh.
84'
Z rohového kopu se ovšem hosté znovu neprosadili a následně se dopustili útočného faulu.
84'
Z levé strany přilétl před braku Newcastlu nebezpečný centr, který Paul Dummett odvrátil na rohový kop.
83'
Hosté se pomalu chystají ke svému závěrečnému tlaku, svou další akci zahajují až od brankáře Gunna.
81'
Redmond už byl ve velké tísni, proto také jeho centr z pravé strany neměl žádnou kvalitu.
80'
Drama bude pokračovat, domácím se totiž rozehrávka standardní situace nepovedla.
79'
Domácí dostanou šanci zvýšit své vedení, budou zahrávat standardní situaci.
78'
Ke střele z dálky se dostal Nathan Redmond, ale stejně jako jeho spoluhráči předním, ani on nebyl přesný.
78'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Isaac Hayden, přichází Mohamed Diamé.
76'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Shane Long.
75'
Danny Ings se zatím nedokáže srovnat v koncovce. Znovu pálil, tentokrát z větší vzdálenosti, ale branku netrefil.
74'
Na zdaní tyči se dostával do šance Danny Ings, ovšem z voleje nezakončil vůbec dobře. Navíc to byl ofsajd.
73'
Domácí byli pod mírným tlakem, ale dokázali se ubránit a budou na vlastní polovině vhazovat.
71'
Na druhé straně pálil z dálky Ryan Bertrand, ale vůbec netrefil branku.
70'
Christian Atsu ještě stihl z levé strany odcentrovat a z dálky poté pálil Isaac Hayden. Skvělý zákrok byl nucen předvést Angus Gunn a zvládl to.
69'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Federico Fernández.
68'
Zdravotní problém má domácí stoper Fabian Schär, probíhá ošetřování jeho pravé nohy.
67'
Pierre-Emile Höjbjerg si pomohl při zpracování rukou, takže v akci po pravém křídle nemohl pokračovat.
66'
Po rohovém kopu se do obrovské šance dostal Maja Jošida, ale z blízka z voleje branku trefit nedokázal.
65'
Armstrong poslal míč do vápna jistě si vůbec nepočínal Dúbravka, který si nerozuměl s Ritchiem. Pro domácí to ale dopadlo dobře.
64'
Domácí rozehráli standardní situaci na zadní tyč, tam se však nikdo ke kvalitnímu zakončení nedostal.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Christian Atsu.
63'
Miguel Almirón má nějaké zdravotní problémy a musí být ošetřen.
62'
Oriol Romeu zastavil Almiróna jen za cenu faulu a po zásluze vidí žlutou kartu.
61'
Kapitán domácího mužstva Jamaal Lascelles chyboval v rozehrávce, ale hosté jeho chybu nedokázali potrestat.
60'
Pro Leminu to byl první gól v sezóně a zároveň pro Saints velká šance ještě s utkáním něco udělat.
59'
Southampton právě vstřelil branku!
Máme tu drama, Southampton totiž snižuje na 1:2! Po rychlé a pohledné akci se dostal k míči MARIO LEMINA a přesnou přízemní střelou k tyči dokázal překonat Dúbravku. Asistence: Stuart Armstrong.
58'
Vystřelit se nakonec rozhodl z dálky Mario Lemina, ovšem o pořádný kus minul branku domácích.
57'
Hra momentálně trochu postrádá tempo i přesnost a odehrává se převážně ve středu pole.
56'
Southampton je zatím ve druhém poločase aktivnější, ale větší šance měl Newcastle.
55'
Z velké dálky se do míče opřel záložník Newcastlu Ki Song-jung a povedenou ranou trefil tyčku!
53'
James Ward-Prowse trochu překvapivě zvolil z velké dálky přímou střelu na branku, kterou ovšem nemohl vystrašit Dúbravku.
52'
Tentokrát to byl zase naopak Javier Manquillo, který fauloval Armstronga. Hosté tak mají k dispozici standardní situaci.
51'
Javier Manquillo skončil na trávníku, útočného faulu se dopustil Stuart Armstrong.
50'
Hosté jsou zatím ve druhém poločasu velice aktivní, ale ani z dalšího rohového kopu se nedokázali prosadit.
48'
K hlavičce se sice dostal po rohovém kopu Maja Jošida, ale mí nedokázal umístit mezi tři tyče.
48'
Nakonec do vápně pronikl ještě Armstrong a vybojoval rohový kop pro Saints.
47'
Redmond se sice docela snadno dostal do vápna, ale tam už neměl prostor na střelu.
46'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Joshua Sims, přichází Stuart Armstrong.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jack Stephens, přichází Mario Lemina.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas je u konce, domácí Newcastle zatím vede nad Southamptonem 2:0. Domácí byli většinu první půle aktivnější, takže si vedení rozhodně zaslouží. Hodně aktivní byl hlavně Miguel Almirón, jenže mu nevycházelo zakončení. To se ovšem nedá říct o Ayoze Pérezovi, který se prosadil hned dvakrát. Nejprve se prosadil po výborné přihrávce Haydena krásně na zadní tyč a následně po parádní přihrávce tentokrát z kopačky Rondóna.
45+2'
45+1'
Následně vyrazili domácí do protiútoku a Almirón hledal před brankou Rondóna. Ten ovšem nakonec nezakončil přesně.
45+1'
Ani z rohovému kopu se hosté snížení nedočkali.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Zakončení Jamese Warda-Prowseho bylo zablokované na rohový kop.
43'
Centr z levé strany směřoval na Jamese Warda-Prowseho, ale ten se do zakončení nedostal.
42'
Na trávníku skončil Isaac Hayden, poté co mu nevyšel skluz. Málem si sám ublížil.
41'
Znovu střílel Miguel Almirón, tentokrát z dálky. Ale znovu neměla jeho rána dostatečnou razanci, aby pozlobila Gunna.
40'
Miguel Almirón se z levé strany po přihrávce Ritchieho procpal až ke koncovce, ale jeho střela byla příliš slabá.
39'
Dúbravkovi se příliš nepovedl odkop, takže se na chvíli dostali k míči hosté, ale to už zase neplatí a hrají domácí.
37'
Miguel Almirón byl u levé postranní čáry zastaven, ale akce domácích ještě bude moci pokračovat autovým vhazováním.
35'
Dlouhý míč do vápna poté dostal José Salomón Rondón a dokázal se protlačit až do zakončení. Angus Gunn však tentokrát zasáhl.
34'
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Jan Bednarek a zasahovat musel Martin Dúbravka.
33'
James Ward-Prowse se snažil hned reagovat a pálil z otočky. Jeho ránu však domácí zablokovali.
31'
Hosté znovu trestuhodně ztratili míč ve středu pole a domácí to opět nekompromisně trestají. Rondón z levé strany poslal skvělý nízký centr na zadní tyč, kde celou situaci zavíral AYOZE PÉREZ a překonal Guna. Asistence: José Salomón Rondón.
29'
Domácí už jsou opět usazení na útočné polovině. A Ayoze Pérez byl tentokrát zastaven jen za cenu faulu.
27'
Domácí jdou do vedení! Southampton předvedl špatnou rozehrávku, míč získal Hayden a poslal do vápna AYOZE PÉREZE. Ten se prosadil přes dva bránící hráče a trefil se střelou po zemi přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Isaac Hayden.
27'
Martin Dúbravka neměl moc práce, když mu stačilo jen sebrat ze vzduchu dlouhý nákop soupeře.
26'
Tentokrát se píská proti brance Newcastlu, faulován byl Pierre-Emile Höjbjerg.
24'
Rozhodčí musel uklidňovat emoce na střídačce domácích, která si žádala pro Word-Prowse červenou kartu.
23'
Domácí se rohovému kopu ubránili a pak šli do rychlého protiútoku hráči Newcastlu. James Ward-Prowse sundal Almiróna a může být rád, že dostal jen žlutou kartu.
22'
Aktivita hostů pokračuje, budou zahrávat rohový kop z pravé strany.
21'
Pierre-Emile Höjbjerg na levém křídle neměl prostor na centr, tak raději zvolil zpětnou přihrávku na své spoluhráče.
19'
Angus Gunn také uplatnil kvalitní čtení hry, byl včas venku z branky a chytil míč do rukou.
18'
Ings hledal ve vápně Joshuu Simse, ale ten se už do zakončení nedostal, včas vyběhl Dúbravka.
17'
Po nepřesnosti v kombinaci hráčů Saints bude od své branky výkopem rozehrávat Dúbravka.
16'
Southampton už docela dlouho drží míč, ale zatím se nedostal dál než ke středovému kruhu.
15'
Na druhé straně si zahrál také brankář Martin Dúbravka, který v pohodě sebral míč ze vzduchu a rychle rozehrál.
14'
Domácí byli znovu aktivní, z levé strany centroval Almirón. Poté ovšem fauloval Ayoze Pérez.
13'
Hosté rozehrávají od brankáře Gunna, který zatím nikam nespěchá.
11'
Domácí se dokázali ubránit rohovému kopu i dalšímu centru Ritchieho. Ki poté branku netrefil.
10'
Rondón vyslal přihrávkou do šestnáctky křídelníka Almiróna. Ten nakonec už z docela ostrého úhlu vypálil. Angus Gunn dokázal zasáhnout.
8'
Ritchieho centr od rohového praporku letěl do nebezpečného praporku, ale do zakončení se nikdo nedostal.
8'
Ayoze Pérez byl ve vápně soupeře proti přesile, takže se nakonec ke střele neprobil.
7'
Danny Ings si zabíhal za obranu, ale zastavil ho zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
6'
Domácí jsou v úvodu utkání zatím zatažený a jen čekají, s čím přijdou hosté.
5'
Do akce musel i brankář Newcastlu Martin Dúbravka, který boxoval míč mimo vápno.
4'
Jamaal Lascelles si pod tlakem poradil a raději míč zakopl do autu. Aktivita Southamptonu může pokračovat.
3'
Ryan Bertrand se vepředu k míči nedostal, ale ještě mohou hrát hosté, budou vhazovat.
2'
Zápas začíná poměrně opatrně. Southampton vybídl k rozehrávce brankáře Anguse Gunna, který nakopl míč dopředu.
1'
Domácí Newcastle do zápasu nastoupí ve svých tradičních pruhovaných černobílých dresech, hostující Southampton bude dnes hrát v modrožluté kombinaci.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles (C), P. Dummett, Ritchie – Ayoze Pérez, Ki Song-jung, Hayden, Almirón – Rondón.
Náhradníci: Darlow – Shelvey, Diamé, Muto, F. Fernández, Yedlin, Atsu.

Southampton FC: Gunn – Bednarek, Jošida, J. Stephens – Ward-Prowse, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand – Sims, Ings, Redmond.
Náhradníci: Forster – S. Long, Ch. Austin, Armstrong, Lemina, Slattery, Ramsay.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezóně skončilo na hřišti Southamptonu v rámci 10. kola bezbrankovou remízou. Remízou skončily tři z pěti posledních vzájemných zápasů. Newcastle vyhrál nad Southamptonem jen jednou z posledních devíti pokusů. Doma ovšem Newcastle prohrál se Southamptonem jen jednou z posledních třinácti utkání.
Southampton FC

Ještě nedávno patřil Southampton mezi kluby, které pošilhávají po evropských pohárech a patří mezi nejlepším mimo TOP šestku. Letos to ovšem vůbec neplatí, Southampton se zapletl do boje o záchranu. Aktuálně má na kontě šestatřicet bodů a nachází se na šestnáctém místě. Na sestupovou osmnáctou příčku má náskok pěti bodů, ale ještě nemůže být v úplném klidu. Formu ovšem Saints nemají špatnou, vyhráli tři z posledních čtyř utkání, naposledy porazili doma 3:1 Wolverhampton. Venku zatím Southampton v této sezóně v lize odehrál šestnáct utkání s bilancí čtyř výher, tří remíz a devíti porážek. Z posledních osmi soutěžních venkovních utkání Saints prohráli jen dvakrát a naposledy vyhráli 1:0 na hřišti Brightonu.
Newcastle United

Newcastle je týmem, pro nějž je základním cílem udržet se i pro příští sezónu. A to by se mu letos mělo povést, nakročeno má velice dobře. Na kontě má osmatřicet bodů a nachází se na patnáctém místě tabulky. Náskok na první sestupovou osmnáctou příčku má ovšem sedm bodů a to by už ztratit neměl. Naposledy vyhrál na hřišti Leicesteru 1:0, čímž ukončil sérii tří utkání bez vítězství. Doma Newcastle v této sezóně v lize zatím odehrál sedmnáct utkání s bilancí sedmi výher, jedné remízy a devíti porážek. Naposledy sice doma prohrál 0:1 s Crystal Palace, ovšem předtím čtyřikrát v řadě zvítězil.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 35. kola Premier League mezi týmy Newcastle United a Southampton FC. Zápas se odehraje v St. James Parku v Newcastlu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.