Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Burnley - 12. srpna 2018   14:30

0:0
(0:0)
Southampton
A. McCarthy – Stephens, Vestergaard, Hoedt – Soares (56. M. Elyounoussi), Romeu, Lemina, Bertrand (C) – Armstrong (56. Ings), Redmond – Ch. Austin (72. Gabbiadini).
Gunn – Bednarek, M. Elyounoussi, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Gabbiadini, Ings.
Scott – Hatzidakis, Cook
St. Mary's Stadium, Southampton
Burnley
Hart – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson (87. Taylor), A. Westwood, Cork, Lennon – Hendrick (76. Barnes) – Wood (73. Vokes).
Heaton – Taylor, B. Gibson, Bardsley, Vokes, Barnes, Walters.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:6.
Střely mimo: 6:6.
Rohy: 8:5.
Ofsajdy: 2:4.
Fauly: 10:9.
Střetnutí mezi Southamptonem a Burnley nakonec branky nepřineslo! Oba týmy si tak na úvod tohoto ročníku Premier League body rozdělí.
Hosté vstoupili i do druhé půle velmi aktivně a znovu soupeře téměř k ničemu nepustili, jenže pak přišlo dvojité střídání Southamptonu a na trávník se dostali Danny Ings a Mohamed Elyounoussi. A rázem bylo vše jinak. Domácí působili živějším dojmem a několikrát sahali po vedení, ovšem přáno jim nebylo. Burnley toho už do konce zápasu mnoho nepředvedlo, a tak mohlo jen litovat nevyužitích šancí z úvodního poločasu.
90+6'
90+5'
Elyounoussi si na půlce došel pro faul a je tu dost možná poslední možnost domácích.
90+4'
Ings se dostal do nebezpečné pozice, ale zakončení už bylo navíc. Sudí totiž mezitím odpískal útočný faul.
90+3'
Barnes prostrčil míč na Vokese, jenže ten zasáhl míč velmi špatně a bránu vůbec neohrozil! To mohl být zlomový okamžik.
90+2'
Domácí se teď domáhali penalty, ale pravdou je, že Ings šel k zemi hodně ochotně a Mee si počínal podle všeho dovoleně.
90+1'
Ke druhému poločasu je nastaveno pět minut. To je ještě spousta času na branku.
90'
Snad poprvé dnes nenašel Elyounoussiho roh někoho ze spoluhráčů. Domácí se ale k míči znovu rychle dostali.
89'
Domácí si teď posílali míč vysokými pasy z jedné strany na druhou, ale v rozhodujícím okamžiku nebyl ve vápně nikdo, kdo by vystřelil!
89'
V posledních minutách to působí tak, že domácím by vzadu stačil jen Vestergaard. Právě o něj se rozbíjejí všechny útočné snahy Burnley.
87'
A tento roh dopadl stejně jako ten předchozí v podání Southamptonu. Elyounoussi našel Ingse, jehož hlavička mířila nad.
87'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Charlie Taylor.
86'
Elyounoussi udělal dvě kličky ve vápně a už mohl střílet! Do jeho rány se ale v poslední chvíli vrhl Tarkowski.
86'
Vokes se znovu snažil vepředu něco vymyslet, ale v posledních minutách zůstává na soupeřově polovině obvykle sám a má to hodně těžké.
85'
Redmondův načechraný centr odvrátil dobře postavený Tarkowski.
83'
K Vokesovi se dostal míč, když byl zády k bráně, ovšem nesmělým pokusem o nůžky míč nezasáhl.
82'
Barnes vypálil z dálky, ale míč netrefil vůbec dobře. McCarthy tak měl hodně snadnou práci.
81'
Vokes se snažil hlavičkou vysunout spoluhráče za obranu, ale zamířil nepřesně. Nicméně to je po delší době poprvé, co vidíme Burnley v útočném snažení.
78'
Elyounoussi znovu našel od rohového praporku hlavu spoluhráče, jenže Ingsovi hlavička příliš nesedla a balón zaplachtil nad bránu.
78'
Redmond prošel s míčem až do vápna, odkud vypálil! Mee byl ale dobře postaven a srazil míč na roh.
77'
Vestergaard byl ošetřen a pokračuje se v zápase. V utkání pokračuje i samotný Vestergaard, jemuž už bylo krvácení zastaveno.
76'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Ashley Barnes.
74'
Na trávníku zůstává ležet Vestergaard, který se drží za krvácející nos. Celou nepříjemnost způsobil prudký balón.
73'
Elyounoussi dnes kope rohy výborně! Tentokrát hlavičkoval Lemina, ale míč skončil znovu v Hartových rukavicích.
73'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Sam Vokes.
72'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Charlie Austin, přichází Manolo Gabbiadini.
72'
U vzdálenější tyče na pravé straně se zjevil Stephens, který také dostal roh, ale Hart si prostor u tyče pohlídal a zasáhl!
72'
Elyounoussi měl hned několik možností, kam prodloužit míč, ovšem nakonec to vzal na sebe a o balón přišel.
71'
Vestergaard vyrazil podpořit útok, ale Redmondovi nepřesnou přihrávkou hodně zavařil. Nakonec se ale ani hosté u míče dlouho neudrželi.
70'
Redmondovu střelu zblokoval Ward a poté hosté s problémy odvrátili míč z nebezpečného území. Domácí ale zůstávají v náporu.
67'
Z levé strany si seběhl víc ke středu Ings a rovněž vypálil, přičemž se nejednalo o špatnou ránu. Míč měl pořádnou razanci, ale nemířil mezi tři tyče.
67'
Domácí se nejspíš domluvili, že budou zkoušet pálit i z větší vzdálenosti. Nyní to zkoušel ještě před vápnem Austín, který však zasáhl jen prvního bránícího hráče.
66'
Gudmundsson vracel míč od brankové čáry do vápna, ovšem vybral si přesně ten prostor, ve kterém zrovna nikdo nebyl.
65'
Po Bertrandově centru se ve středu natahoval Lemina, ovšem celé jeho snažení nakonec vedlo jen k faulu na Warda.
63'
Domácí se snažili kombinovat s vlastním brankářem a málem na to doplatili. Zezadu se zničehonic přiřítil jeden ze soupeřů a do rozehrávky jim sáhl. Míč však skončil jen v zámezí.
61'
Po Elyounoussiho rohovém kopu odhlavičkoval jeden z bránících hráčů směrem do vlastní sítě a až na brankové čáře odvrátil míč do bezpečí Westwood! Nyní mu jeho parťáci musí hodně děkovat.
60'
Redmond zkusil těsně před hranicí pokutového území střelu z otočky, jenže jeho pokus zablokoval jeden z bránících hráčů. Následuje rohový kop.
60'
První dvě střídání Southamptonu v této sezoně vedla přece jen k oživení týmu. Rázem jsou to domácí, kdo se drží na míči a snaží se o vstřelení první branky.
59'
Elyounoussi se rozebíhal u půlící čáry, jenže bleskově jej zastavil ostrý skluz Lowtona.
58'
Ings se hned zapojil do hry a pokusil se vysunout vpřed Bertranda. Přihrávka však byla moc dlouhá a skončila v zámezí.
57'
Podle obou střídání Southamptonu se dá očekávat, že domácí budou chtít povzbudit své útočné snažení.
56'
V Armstrongově případě už to dál asi nepůjde. Na trávník tak přišel Danny Ings, který je v Southamptonu na hostování z Liverpoolu.
56'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Mohamed Elyounoussi.
56'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Danny Ings.
54'
Armstrong se srazil s vlastním spoluhráčem a po nepříjemném střetu zůstává ležet na trávníku. Nakonec bude potřeba i ošetření.
53'
Úvod druhé půle zatím hodně připomíná začátek tohoto zápasu. Hraje hlavně Burnley, zatímco Southampton se má v obraně co otáčet.
50'
A po rohu střílel od penaltového puntíku Ward! Zamířil však jen přímo doprostřed brány, kde stál domácí brankář McCarthy.
49'
Obraně domácích propadl míč , a tak se dostal k zakončení těsně před malým vápnem Gudmundsson! Tomu se však v poslední chvíli vrhl pod nohy Stephens, jenž jeho ránu zablokoval na roh!
48'
Lennon našel svým centrem Hendricka, ovšem ten byl zády k brance a nemohl vymyslet nic, co by vedlo k ohrožení McCarthyho branky.
47'
Hosté chtěli projít po levé straně, kde ve čtyřech lidech kombinovali, jenže Southampton tento prostor utemoval a donutil soupeře ustoupit směrem k polovině.
46'
Domácí rozehráli druhou půli, jenže hned po druhém doteku o balón přišli.
46'
První půle je minulostí a panuje po ní bezbrankový stav. Hosté začali velmi dobře a v úvodních patnácti minutách téměř nepustili soupeře do hry. I když se pak zápas po všech stránkách vyrovnal, nadále byli nebezpečnější domácí hráči. Do největší možnosti se dostal Aaron Lennon, kterého výborně vychytal Alex McCarthy. V závěru měli ještě dvě dobré možnosti hráči Burnley, ovšem ani z velikého tlaku se prosadit nedokázali.
Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
45+1'
45+1'
Domácí gólman si poradil i s následnou hlavičkou Chrise Wooda z bezprostřední blízkosti!
45+1'
To byla nádhera! Po Vestergaardově faulu rozehrával Gudmundsson přímý kop. Míč se z prvního souboje odrazil k Meeovi, jenž předvedl nádhernou přihrávku nůžkami, ovšem Hendrick zasáhl jen skvěle se přesouvajícího McCarthyho!
45+1'
Sudí nastaví v prvním poločase šedesát sekund.
45'
Rychlá protiakce mohla skončit úvodní brankou! Armstrong si velmi dobře všiml Austina, jenž si sbíhal na vzdálenější tyč, ale směrem k němu vyslal příliš dlouhý centr.
44'
Hendrick byl v dobré pozici a hledal místo, kudy vystřelit na bránu. Prvního bránícího hráče se mu nakonec podařilo obstřelit, jenže hned se v mezírce objevil další hráč Southamptonu, který míč obětavě zastavil.
43'
Nene, Gudmundsson kopl roh velmi špatně a míč hned od praporku zamířil shora na McCarthyho bránu.
42'
Stephens nic nevymýšlel a raději poslal míč hlavou na rohový kop. Uvidíme, jestli se hostům povede něco podobného jako před chvíli Vestergaardovi.
42'
Amrstrong kopl roh velmi dobře a našel hlavičku naprosto volného Vestergaarda. Domácí stoper však odhlavičkoval jen nad břevno Hartovy brány.
41'
Hart už se vrhal na zem, aby zastavil Romeuovu ránu z dálky, jenže do míče sáhl jeden z bránících hráčů a srazil balón na roh.
39'
Podržení Gudmundssonovy ruky nebylo posouzeno jako nedovolené a málem z toho byly nepříjemnosti pro Burnley. Domácí ale v rozhozené soupeřově obraně nakonec nic nevymysleli.
38'
Bertrand obešel bránícího hráče a rychle poslal oblouček do šestnáctky, ovšem Redmond se k hlavičce nedostal a byl odstaven jedním ze stoperů Burnley.
37'
Gudmundsson rozehrál další volný přímý kop, ale pro míč si došel McCarthy. Ten šel neohroženě do chumlu těl a nataženou paží odboxoval do bezpečí.
35'
Leminův pokus z velké vzdálenosti míří jen nad branku Burnley. Hart mohl zůstat ledově klidný.
35'
Redmond se teď hnal v plné rychlosti k bráně a dokázal si obhodit i dva bránící hráče. Poslední z nich jej však zatlačil až k brankové čáře, odkud už přišel jen nepřesný centr do středu.
34'
Armstrongově rychle rozeběhnutému protiútoku vystavil stopku ostrý obranný zákrok.
34'
Hosté kombinovali hodně zajímavě, jenže vše nakonec skončilo Westwoodovým nepovedeným centrem.
32'
Zatím to vypadá, že domácí dnes chtějí hrát hodně na průnikové přihrávky, jenže právě tento druh pasů zatím Burnley pokrývá bez jakýchkoliv potíží.
30'
Na trávníku to začíná jiskřit. Gudmundsson po odpískání místo odevzdání míče ještě předváděl parádičky, a tak jej Stephens odstrčil a poslal k zemi. Sudí tak musí oběma kohoutům domlouvat.
30'
Dlouhou průnikovou přihrávku přečetla obrana Burnley velmi dobře, a tak se dostal Hart k míči bez jakýchkoliv potíží a bude rozehrávat.
28'
Vestergaard byl pod tlakem, a tak trochu zpanikařil a jen odevzdal míč dlouhým nákopem. Další akce tak bude začínat od brankáře Harta.
27'
Zajímavou akci Burnley zhatil Lennonův příliš dlouhý centr. Domácí se osvobodí díky autovému vhazování.
24'
Hosté zahráli nedůrazně ve vlastní šestnáctce a málem to domácí potrestali! Armstrong se dostal k míči ve velikém úhlu, ale před bránou nebyl nikdo, kdo by střílený centr usměrnil do sítě.
24'
Stephens ukázal výborné čtení hry a vyběhl si velmi dobře pro centrovaný balón, který odvrátil hlavou do bezpečí.
23'
Teď hosté zajímavou příležitost možná až překombinovali. Jeden z hráčů už mohl pálit z vápna, jenže ještě patičkou vrátil míč a nakonec zakončoval Westwood. Jeho pokus byl však jen sražen na roh.
22'
Stephens zachytil soupeřovu rozehrávku, ale Redmond následně míč nezpracoval, a tak zahodil zajímavou možnost.
21'
Náběh domácích za obranu zastavuje těsný ofsajd. Konkrétně se provinil Armstrong.
20'
Domácí propadli a fotbalisté Burnley se hnali do přečíslení dvou na jednoho! Balón nakonec doputoval obloučkem až ke Gudmundssonovi, jenže domácí obrana se mezitím stihla zformovat a zastavila jeho střelu.
19'
Až po asi čtvrthodině hry se dostali domácí pořádně do hry. Nyní ale ohrožují branku Burnley.
17'
A nyní už si Joe Hart připisuje i první zákrok! Bertrand odcentroval balón na střed, kde jej hlavou tečoval na bránu Lemina. Hostující gólman byl ale pozorný a vyrazil na roh.
16'
Hoedt ukázal, že se nebojí vypálit, jenže jeho pokus z veliké dálky mířil jen nad Hartovu bránu. Hostující brankář si tak poprvé pohraje s míčem, když bude vykopávat.
15'
A je tu první žlutá karta utkání. Lemina předvedl svoji neuvěřitelnou šikovnost a krásnou kličkou obešel Jacka Corka. Hostující záložník tak po prchajícím soupeři raději sáhl a stáhl ho za dres k zemi.
14'
Southampton vyrazil vpřed a před polovinou hřiště vybojoval faul. To domácím naprosto vyhovuje, nyní potřebují zklidnit hru.
13'
Burnley vybojovalo faul z nebezpečné vzdálenosti a k míči se postavil islandský záložník Gudmundsson. Ten znovu dokázal svoji vynikající kopací techniku, jenže míč poslal jen těsně nad břevno McCarthyho brány.
11'
Rychlý protiútok a hosté mohli jít do vedení! Parádní míč dostal na střed Lennon, jenže McCarthy byl včas z brány a jeho ránu zastavil!
9'
Lowton nacentroval z pravé strany do vápna, kde se jeden z jeho spoluhráčů dokonce dostal k hlavičce. Obrana Southamptonu ale zafungovala dobře a nepřipustila žádné nebezpečné zakončení.
7'
A po následném přímém kopu mohli jít hosté do vedení! Po odvrácení míče si jeden z hráčů Burnley výborně všiml volného Westwooda a ten svojí ranou rozvlnil síť! Pomezní rozhodčí byl však pozorný a všiml si těsného ofsajdu, který bleskově odmával.
7'
Lemina teď musel řešit nepřesnou Stephensovu rozehrávku za cenu faulu. Domácí si dnes zatím s míčem příliš nezahráli.
5'
Burnley bylo za aktivitu odměněno rohovým kopem. Po něm zamířil míč do vzdálenosti nějakých pětatřiceti metrů od brány, odkud zkusil vypálit Lowton. Hostujícímu bekovi však střela příliš nesedla a míč zamířil jen vysoko na tribunu za McCarthyho bránou.
5'
Tarkowski chtěl zastavit míč, jenže ho jen zlehka zasáhl a poslal do zámezí. Hostům se tak nabízela možnost rychlého přečíslení, jenže nakonec celou akci sami zbytečně zbrzdili.
3'
Hendrick se dostal k balónu u pravé pomezní čáry, jenže vůbec neporozuměl úmyslu svého spoluhráče. Kolmice tak zamířila přímo na kopačku připraveného Hoedta.
2'
Chris Wood se dostal k hlavičce z pokutového území, jenže míč zamířil jen hodně pomalu k brance domácích. McCarthy si tak připisuje snadný první zákrok letošního ročníku Premier League.
1'
Hosté odstartovali velmi aktivně a drží se na míči. Burnley se snažilo dojít rychlou kombinací až k bráně, jenže Southampton byl pozorný.
1'
Domácí zvolili červenobílou variantu dresů s černými šortkami, zatímco hosté nastoupili v černých trikotech a bílých trenýrkách.
Oba týmy už jsou nastoupeny na hrací ploše. Za malou chvíli odstartuje letošní ročník Premier League jak pro Southampton, tak pro Burnley.

Southampton FC: A. McCarthy – Stephens, Vestergaard, Hoedt – Soares, Romeu, Lemina, Bertrand (C) – Armstrong, Redmond – Ch. Austin.
Náhradníci: Gunn – Bednarek, M. Elyounoussi, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Gabbiadini, Ings.

Burnley FC: Hart – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson, A. Westwood, Cork, Lennon – Hendrick – Wood.
Náhradníci: Heaton – Taylor, B. Gibson, Bardsley, Vokes, Barnes, Walters.

Burnley FC

Hosté si vedli v minulé sezoně až nad očekávání dobře a po osmatřiceti kolech skončili na sedmé pozici. Směrem vpřed byl nejnebezpečnější desetigólový novozélandský forward Chris Wood, kterému sekundoval s devíti zásahy Ashley Barnes. Zajímavou zbraní proti Southamptonu by mohl být také Sam Vokes. Ten vstřelil oba góly, kterého jeho mužstvo na St. Mary's Stadium v Premier League dalo. Co se týče změn v mužstvu, Burnley opustili například Francouz Georges-Kevin N'Koudou nebo Kanaďan Scott Arfield. Posilami se naopak stali obránce Ben Gibson, zkušený gólman Joe Hart a český kanonýr Matěj Vydra.
Southampton FC

Domácí fotbalisté skončili v loňském ročníku na sedmnácté příčce, přičemž jen o pouhé tři body utekli sestupové osmnácté pozici. Nejproduktivnějším hráčem Southamptonu byl v minulé sezoně anglický útočník Charlie Austin, který se trefil sedmkrát. O pouhý jeden zásah méně zaznamenal Srb Dušan Tadić, ten však bude letos hájit barvy Ajaxu Amsterdam. Novými tvářemi jsou v Southamptonu pro změnu například brankář Angus Gunn, obránce Jannik Vestergaard nebo útočník Danny Ings. Právě Ings má s Burnley přitom velmi dobré zkušenosti. V mužstvu působil čtyři sezony mezi lety 2011 a 2015.
Dobrý den. Vítám Vás u sledování online přenosu z utkání 1. kola anglické Premier League, ve kterém se spolu střetnou týmy Southampton FC a Burnley FC. Přeji Vám příjemný fotbalový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.