Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Burnley - 15. prosince 2018   16:00

Tottenham
90+1' Eriksen (Kane)
1:0
(0:0)
Tottenham
Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Davies, Rose – Moussa Sissoko, Skipp (75. Son Hung-min) – Lucas Moura (65. Eriksen), Alli, Lamela (82. F. Llorente) – Kane.
Gazzaniga – Eriksen, Ti Eyoma, F. Llorente, Son Hung-min, Walker-Peters, Winks.
Scott – Long, Davies
Wembley Stadium, Londýn
41 645 diváků
Burnley
Hart – Bardsley, K. Long, Tarkowski, Mee (C), Taylor – Lennon (90+3. Vokes), A. Westwood, Cork, Brady (90+2. Hendrick) – Barnes (80. Wood).
Heaton – B. Gibson, Hendrick, Lowton, Vokes, Vydra, Wood.

Z tohoto dramatického duelu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 0.
Je dobojováno! Burnley přijelo do Wembley s jasným cílem, a to vydolovat ze zápasu s favorizovaným Tottenhamem bod za remízu. Clarets tento plán výborně plnili a už se zdálo, že se gólu nedočkáme. Spurs si v úplném závěru zápasu ale vytvořili zajímavý tlak a po dvou neproměněných tutovkách se přece jenom dočkali, když Joea Harta překonal střídající Christian Eriksen. Londýňané tak horko těžko potvrdili roli favorita a upevnili si v tabulce třetí místo. Burnley naopak nenavázali výhru nad Brightonem a zůstávají sedmnáctí.
90+6'
90+5'
Samozřejmě se hraje i nad ony čtyři nastavené minuty, ve kterých bylo spoustu prodlev. Nervózním hostům se však vůbec nedaří posunout se ani k blízkosti pokutového území.
90+4'
Situace se najednou úplně otočila. Najednou je to Tottenham, který viditelně natahuje čas. Zapojil se do toho i jeden z podavačů, který trochu poškádlil Harta, jenž si od něj rychle žádal balón.
90+3'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Sam Vokes.
90+2'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Jeffrey Hendrick.
90+1'
Tottenham právě vstřelil branku!
Kohouti se přece jenom dočkali a v první nastavené minutě jim padá obrovský kámen ze srdce! Nákop z hloubi pole propadl přes několik soubojů až do vápna. Kane si pokryl míč před Meem a zády brance ho posunul na CHRISTIANA ERIKSENA, který zleva práskl do balónu a Hart ho u své pravé tyče nedokázal nijak zastavit.
90'
Kane v přímočarém útoku posunul míč na Son Hung-mina, který procedil svou přihrávku skrz celé malé vápno. Na zadní tyči stál Alli, ale pod obráncovým tlakem zblízka netrefil branku.
89'
Tarkowski nakopl míč na levé křídlo, kde se Taylor dokázal uvolnit a dostal se až do vápna. V urputném souboji ale upadl a penaltu si nevymodlil.
88'
Tarkowski zasáhl před Llorentem, jenž se snažil ukočírovat další centrovaný míč od Trippiera. O pár vteřin později Davies zahrál rukou a hrát budou hosté.
87'
Kieran Trippier si nevšiml, že posílá přihrávku na Son Hung-mina, který vybíhal z několikametrového ofsajdu. Hart s nařízenou rozehrávkou tradičně nespěchá.
86'
Největší šance celého zápasu! Fernando Llorente sklepl nákop od Trippiera před sebe. Son Hung-min napřáhl z dobré pozice, jenomže křižnou ranou z rohu malého vápna minul vzdálenější tyč!
85'
Bradyho centr Kane vyhlavičkoval ven z pokutového území. Domácí po dalším neúspěšném nákopu vyrazili do protiútoku a nezvykle čelí nezformované obraně.
84'
Wood vyrazil do ojedinělého útoku. Kvůli absenci spoluhráčů musel sám střílet, ale trefil jen některého z obránců. Hostující akce přesto pokračovala a po zásahu Rose se bude konat rohový kop.
83'
Rozhodně se nedá říct, že by domácí převaha s postupujícím časem gradovala. Statisíce sázkářů se v těchto minutách musí hodně bát o své tikety.
82'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Fernando Llorente.
81'
Už jen deset minut zbývá Tottenhamu na prolomení hostujícího obranného valu. K nespokojenosti publika teď Lamela neudělal na Taylorovi ani rohový kop.
80'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Chris Wood.
79'
Aaron Lennon si nepohlídal své postavení a na pravém kraji hřiště se dostal do ofsajdu. Mezitím se na střídačce Burnley chystá jeho první střídání.
78'
Christian Eriksen rozjel nacvičený signál. Míč poslal na nestráženého Lamelu, který nejprve vystřelil do clonícího protihráče. Druhý pokus už prošel, ale vůbec neletěl na branku.
77'
Sissoko v poslední minutách trochu vymizel ze hry. Teď se uvedl centrem na Sona, před kterým jeden z obránců zakopl míč na rohový kop.
75'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Son Hung-min.
75'
Konečně nějaká šance v domácím podání! Roseovi se podařilo odcentrovat z levého konce pokutového území. Kane pustil míč za sebe na Lamelu, který ihned střílel, ale trefil jen dobře postaveného Harta, který mu rychle zmenšil střelecký úhel.
74'
Výborně hrající Tarkowski odhlavičkoval letící centr na Bradyho a ten se spokojil s odkopem do středu pole. Akce Spurs tím pádem plynule pokračuje.
73'
Hosté i dvacet minut před koncem odolávají a nedovolují papírovým favoritům prakticky nic, co by mohlo hrozit čisté konto Joea Harta. O jeho zrušení se za malou chvíli bude pokoušet i náhradník Son Hung-min.
72'
Hostující kapitán Ben Mee si nedělal těžkou hlavu s míčem u kraje pokutového území a bez přípravy odpálil balón až do prostoru mezi střídačkami.
71'
Hodně nepřesné roztažení hry k levé autové čáře. Kieran Trippier uvedl míč zpět do pohybu a Spurs zakládají další útočnou akci z blízkosti půlící čáry.
70'
Další souboje, ve kterých hrál hlavní roli Barnes. Rakouský útočník tentokrát bojoval u vápna Huga Llorise, ale nic kloudného se svými kolegy nevymyslel.
69'
Ashley Barnes se vrátil do hloubi vlastní poloviny a pokryl si míč před Kanem, který do něj ze strany narazil a tím bezesporu fauloval.
68'
Skotský obránce Phil Bardsley nespěchal s vhozením autu a rovněž za to dostal napomenutí žlutou kartou. Burnley začíná kouskovat hru opravdu ve velkém.
67'
Érik Lamela se nechtěl smířit se ztrátou míče a v pokutovém území soupeře šel sluzem po Bardsleym. Míč se mu získat nepodařilo a vhazovat budou hosté.
66'
Taylor se vrátil s Trippierem a centrovaný míč zablokoval. Během autového vhazování do defenzivy přepnuli už vesměs všichni hráči ve fialovomodrých barvách.
65'
Po několika dramatičtějších minutách se hra znovu malinko uklidnila. Je to dáno hlavně tím, že u míče jsou hosté a ti se s ním rozhodně nikam neženou.
65'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Christian Eriksen.
63'
Místo prvního gólu byla k vidění jen úvodní žlutá karta. Robbie Brady po faulu Lamely tak dlouho zdržoval, až hlavnímu sudímu došla trpělivost. Není pochyb o tom, že Burnley udělá vše proto, aby udrželo remízu až do konce.
62'
Nenápadně nám začala už poslední třetina zápasu. Před výkopem Joea Harta už je na tribunách znát velká nervozita. Spurs jsou sice jasně lepší, ale na bezbrankovém stavu dosud nic nezměnili.
61'
Tottenham se nemohl vymanit z pravého křídla, kde operoval také Kane. Ten přenechal míč Lamelovi a spěchal do zahuštěného vápna, kde se balón vůbec nedostal.
60'
Další zablokovaný centr Trippiera, jenž nedostal míč přes Taylora. Opět se konala rozehrávka od praporku, jenže míč skončil právě u Taylora.
59'
Bardsley dobře kopíroval pohyb Rose, kterého nepustil k centru. Ten se konal až při rohovém kopu Lamely, ale hosté klíčovou hlavičku znovu vyhráli.
58'
Alli si narazil s Mourou a poslal míč na Rose, jehož centr z levého kraje hřiště zablokoval Aaron Lennon. Následuje autové vhazování Spurs a jejich další dobývání obrany.
57'
Domácí mladíček Skipp byl faulován Westwoodem. Před rozehrávkou se muselo uskutečnit ošetření Bradyho, který inkasoval nějakou ránu do hlavy.
56'
Menší zámek od domácích fotbalistů končí ofsajdem Sissoka. Tarkowski v přerušené hře nesportovně odpálil míč ze hřiště a může být hodně rád, že za to nedostal žlutou kartu.
55'
Pokus o rychlou akci hosté překazili. Následoval několikátý neúspěšný rohový kop, po kterém Tarkowski zablokoval Lamelovo zakončení ze střední vzdálenosti.
54'
Lucas Moura se prohnal kolem Bardsleyho, ale odcentrovat nedokázal. Míč přesto zůstává v domácím držení prostřednicím autového vhazování.
53'
Ze souboje mezi Mourou a Lennonem resultuje vhazování Bardsleyho. Jako poslední se přitom míče dotkl křídelník Burnley.
52'
Kane se ocitl na pravém křídle a z plného běhu centroval. Ve vápně měl pouze Mouru, jenže centr poslal jen na bližší tyč, kde ho sebral Joe Hart.
51'
Nepřesný nákop ze středu hřiště propadl k Hartovi, který znovu nespěchal s rozehrávkou. Zákonitě se ze skromně zaplněných tribun ozvalo nespokojené bučení.
50'
V probíhající padesáté minutě ale hrají domácí, což umožnil nedovolený zákrok na Mouru. Ten vzápětí nakopával míč k šestnáctce, ale Alli ho pro sebe nezkrotil.
49'
Burnley vstoupilo do druhé půle méně bojácně a delší dobu drží míč, což se mu před přestávkou nepodařilo snad ani jednou.
48'
Několikátý nedovolený zákrok na Corka. Po faulu Lamely se uskutečnil Bradyho nákop na Lennona, který bez přípravy poslal míč k penaltovému bodu na Barnese. Ten rovněž pálil z první, ale trefil jenom Alderweirelda s Kanem.
47'
Rose přebral hezké přesení hry na levé křídlo, kde se ale hrůzostrašně ukopl a na řadu přichází jen odkop od branky Joea Harta.
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl do sestavy, takže na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Je za námi první poločas, který asi nepotěšil fanoušky obou táborů ani nezaujaté fotbalové příznivce. Tottenham podle očekávání diktoval tempo hry, jenomže přes výtečně bránícího soupeře se nedostal k žádné stoprocentní šanci. Za zmínku stojí pouze těžké zakončení Moury po nákopu od Lamely, které prosvištělo napravo od branky stále nepřekonaného Harta.
45+1'
45'
Nastavuje se 1 minuta.
45+1'
Aktivní Sissoko nadvakrát přihrál z pravého kraje pokutového území na Kanea, který zkoušel nepřipravenou střelu a ta byla zablokovaná na roh. Trippier ho ihned rozehrál, ale šance se ani v tomto případě nekonala.
44'
První náznak šance pro Burnley! Vše začalo u velmi špatné rozehrávky Llorise, kterou vystihl Bardsley a zprava odcentroval k malému vápnu na Barnese. Rakouský forvard však neměl dobrou pozici na hlavičku a francouzský gólman Spurs nemusel vůbec zasahovat.
43'
Ze samotného rohu domácí nevymysleli. Po krátké chvíli ještě vracel míč do ohně Trippier. Tripp šel do nepovedené hlavičky a asi to neměl vůbec dělat, neboť za ním stál mnohem lépe postavený Moura.
42'
Trochu nezvykle volný Lamela přenesl hru doleva na Rose, jehož centr vystihl Westwood a poslal míč za koncovou čáru na rohový kop.
41'
Lucas Moura ze vzduchu nezpracoval přihrávku na levou postranní čáru, zpoza které bude vhazovat Bardsley. Pomalu to začíná vypadat, že se v první půli gólu nedočkáme.
40'
Sissokův nákop na Kanea byl příliš krátký a Spurs se po něm vrátili až do hloubi obranné poloviny, na které se jinak vůbec nehraje.
39'
Joe Hart si dával hodně na čas se svým odkopem, jenž skončil až u jeho brankářského protějšku. Lloris rychle rozehrál a znovu se koná dobývání hostující obrany.
38'
Lamela dostal zpětnou nahrávku od Alliho. Během této vteřiny se hosté stihli v kompletním počtu vrátit a z celé akce vzešla jen hodně nepřesná střela Lamely z dvaceti metrů.
37'
Clarets opět nevymysleli vůbec nic a museli se rychle vracet s Rosem, který táhl míč po levém křídle. Ve vápně měl spoustu spoluhráčů, jenže centrem všechny z nich překopl.
36'
Jack Cork nevyvezl míč ani k půlící čáře, ale byl faulován Trippierem, takže bude následovat dlouhý nákop od brankáře Harta.
35'
Harry Kane si vyměnil role s Allim, kterého hledal svým centrem do pokutového území. Talentovaný záložník v těžké pozici promáchl a míč propadl do zámezí.
34'
Defenziva Burnley je výborně organizovaná. Když se Spurs malinko přiblíží k pokutovém území, tak v zahuštěném prostoru o míč okamžitě přichází.
33'
Sissoko pokazil přenesení hry na levou stranu. Bardsley ale vůbec nezpracovával volný míč a z první ho vrátil na domácí kopačky.
32'
Ashley Barnes postupoval po pravé autové čáře. Neměl však žádnou podporu a raději celou akci zastavil, z čehož resultovala rychlá ztráta balónu.
31'
Brady zkoušel po centru z pravé strany nůžky. Počínal si ale nebezpečně a rozhodčí přiřkli míč domácím. Moussa Sissoko na konci rychlého brejku poslal balón na Lamelu, který si ho hůře zpracoval a vybíhající Hart jeho zakončení vyrazil.
30'
Držení míče: 70% – 30%.
29'
Po dlouhém nákopu a několika soubojích zůstal na trávníku ležet Tarkowski. Hra se kvůli němu přerušila a pokračovat se bude míčem rozhodčího.
28'
Po delší době se k míči dostane také Burnley. Jack Cork byl totiž faulován ve středovém kruhu, o což se postaral francouzský reprezentant Moussa Sissoko.
27'
Dele Alli převzal míč pár metrů před velkým vápnem a po otočce napřáhl ke střele, kterou okamžitě zablokoval nedaleko stojící Ben Mee.
25'
Danny Rose nechtěl ztrácet čas a po diagonále od Alderweirelda bez přípravy centroval. Před brankou Joea Harta každopádně nenašel nikoho v bílém dresu.
24'
Harry Kane byl trochu postrčený na okraji pokutového území. Anglický kanonýr si žádal odpískání pokutového kopu, ovšem rozhodčí zůstali úplně v klidu.
23'
Hraje se na hodně malém prostoru. Z toho plyne, že Tottenham nemá žádný klid na kombinaci a jen ztěžka hledá skulinky v pozorné obraně soupeře.
22'
Trippier sklepl centr Dannyho Rose na střed pokutového území, kde byl hodně aktivní Harry Kane, ale zády brance se nedostal k žádnému zakončení.
21'
Hosté vybojovali míč po Hartově výkopu. Nedostali se však do žádné kombinace, Cork z nepřipravené pozice nasměroval balón do prostoru nikoho.
20'
Na hrací plochu dopadá stále hustější déšť, který není v tomto období vůbec příjemný. Teplota je jen tři stupně nad bodem mrazu.
19'
Trippierův centr byl sražený. Byl to právě anglický reprezentant, od něhož se míč odrazil do zámezí, a tak Taylor může vhazovat z dosti nevýhodné pozice u vlastního vápna.
18'
Rose nepříjemně dopadl po souboji s Bardsleymu. Odnesla to hlavně klíční kost, nicméně to vypadá, že anglický bek bude moci pokračovat ve hře.
17'
První šance pro Spurs! Lamela skvělým nákopem ze středového kruhu našel rozběhnutého Mouru, který natáhl pravou nohu a bez přípravy vystřelil jen kousek vedle Hartovy pravé tyče.
16'
James Tarkowski vystavil stopku Mourovi a odkopl míč na roh rozehraný Kieranem Trippierem. Jeho centr propadl na Alliho, který přenechal balón Lamelovi a ten vypálil zpoza vápna jen do jednoho z protivníků.
15'
Ashley Barnes byl adresátem dlouhého nákopu z hloubi pole. Dvojice stoperů Tottehnhamu se o něj postarala a nenechala ve štychu brankáře Huga Llorise.
14'
Po zásahu Bena Daviese se celá situace ještě jednou opakovala. Bradyho centr skončil na zadní tyči, kde byl volný Taylor, jenže mizerné zpracování poslalo míč do zámezí.
13'
Snad patnáctka hráčů se natlačila až do malého vápna. Ani to hostům ale nepomohlo po centru Robbieho Bradyho. Míč se dostal do relativního bezpečí.
12'
Aaron Lennon zkoušel centrovat z pravého křídla. Trefil přitom Rose a také Clarets si mohou vyzkoušet rozehrávku premiérového rohového kopu.
11'
Charlie Taylor se dostával pod menší tlak napadajících protihráčů a rovněž zvolil malou domů. Po výkopu Harta se hosté snaží o poklidnou kombinaci na vlastní půlce.
10'
Westwood ve skluzu překazil jednu z přihrávek, ale jeho spoluhráči u balónu nevydrželi ani po dobu dvou přihrávek. Kohouti se pak dobrovolně vrátili až k Llorisovi.
9'
Lamela neobešel Tarkowského, avšak získal pro svůj tým alespoň roh. Argentinský záložník ho sám rozehrál, jenže našel jen hlavy výše vyskakujících obránců.
8'
Burnley se zatáhlo v jedenácti lidech a postupně vytlačuje domácí hráče až k půlící čáry. Joe Hart tak zůstává ve své brance v naprostém klidu.
7'
Sissoko ztratil míč ve středu hřiště, nicméně Spurs se po nepřesné přihrávce Taylora okamžitě vrátili do ofenzivní činnosti.
6'
Druhý Lennonův faul. U postranní čáry tentokrát podrazil Dannyho Rose. Nařízenou standardku rozehrál Trippier, jenže příliš vysoký centr prosvištěl nad vápnem až do zámezí.
5'
Jeden z hostů byl v ofsajdu, ovšem míče se znovu zmocnili hráči Tottenhamu, takže hlavní rozhodčí Scott vůbec nepřerušoval hru.
4'
Ashley Barnes hledal nastartovaného Bradyho, ovšem Sissoko k němu balón nepustil. Spurs se zbavili míče nepřesným nákopem z vlastní půlky.
3'
První vteřiny se nesou ve velmi opatrném duchu. Kromě nedovoleného zákroku Lennona na Daviese se neudálo prakticky nic.
2'
Není žádnou novinkou, že ligové zápasy Tottenhamu nejsou ani zdaleka vyprodané. Dnešek není výjimkou, horní patro stadionu Wembley zeje prázdnotou.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují ve fialovomodrých, zatímco domácí v převážně bílých dresech.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Davies, Rose – Moussa Sissoko, Skipp – Lucas Moura, Alli, Lamela – Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Eriksen, Ti Eyoma, F. Llorente, Son Hung-min, Walker-Peters, Winks.

Burnley FC: Hart – Bardsley, K. Long, Tarkowski, Mee (C), Taylor – Lennon, A. Westwood, Cork, Brady – Barnes.
Náhradníci: Heaton – B. Gibson, Hendrick, Lowton, Vokes, Vydra, Wood.

Burnley FC

Clarets mohou ve Wembley jenom překvapit. Během předchozích šestnácti kol posbírali jen tři vítězství a se ziskem dvanácti bodů se nachází na první nesestupové pozici, přičemž od úplného dna tabulky je dělí jen tři body. Značnou zpruhou pro celek z Turf Moor může výt výsledek z předchozího víkendu, kdy Burnley ukončilo osmizápasovou sérii bez vítězství a urvalo nesmírně důležité tři body za těsnou výhru 1:0 nad Brightonem. V utkání sedmnáctého kola se trenér Sean Dyche bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného obránce Stephena Warda a šestadvacetiletého gólmana Nicka Popea. Zdravotně v pořádku nejsou ani Johann Gudmundsson a Steven Defour, o jejichž startu se bude teprve rozhodovat. Zaměstnavatel českého útočníka Matěje Vydry má výrazně negativní skóre 15:32, o pozici nejlepšího střelce se dělí třígóloví James Tarkowski a Sam Vokes.
Tottenham Hotspur

Spurs jdou do dnešního utkání v roli velkého favorita a rovněž ve velmi dobrém psychickém rozpoložení, neboť před pár dny remizovali na hřišti španělské Barcelony a proklouzli do jarní fáze Ligy mistrů. Svěřenci Mauricia Pochettina podávali v Premier League velmi dobré výkony, velkou kaňkou ale jsou porážky s největšími konkurenty v boji o nejlepší pětku, Tottenham nebodoval proti Liverpoolu, Manchesteru City ani v utkání s největším rivalem z Arsenalu. Po porážce v derby však Spurs opět zabrali a díky výhrám 3:1 nad Southamptonem a 2:0 nad Leicesterem se nachází na třetím místě s šestibodovým mankem na vedoucí Liverpool. Parta okolo střelce Harryho Kanea je oslabena hned o několik zraněných hráčů, jistojistě nebudou hrát Dembélé, Janssen a Wanyama. Velký otazník visí i nad Trippierem, Sáchezem, Foythem a Aurierem. Nejlepším ligovým střelcem v kádru Tottenhamu je už zmíněný útočník Kane, jenž má na kontě devět branek.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmnáctého kola anglické Premier League. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Tottenhamem a Burnley!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.