Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Wolves - 1. září 2019   15:00

Everton
5' Richarlison (Kean) • 12' Iwobi (G. Sigurdsson) • 80' Richarlison (Digne)
3:2
(2:1)
Wolves
9' Saïss   • 75' Jiménez  (Boly)
Everton
Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – A. Gomes, Delph – Richarlison, G. Sigurdsson, Iwobi (76. Bernard) – Kean (76. Calvert-Lewin).
Stekelenburg – Holgate, Sidibé, Schneiderlin, Calvert-Lewin, Tosun, Bernard.
Taylor – Beswick, Nunn
Goodison Park, Liverpool
60 333 diváků
Wolves
Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Traoré, Dendoncker, Neves (84. Neto), Saïss (59. Moutinho), Vinagre – Jiménez, Cutrone (68. Diogo Jota).
Ruddy – J. Vallejo, J. Castro, Gibbs-White, Diogo Jota, Moutinho, Neto.

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek neděle.

Fauly: 12:12
Nádherný zápas skončil, domácí Everton porazil po solidním výkonu Wolverhampton 3:2. První tři branky padly už v úvodních dvanácti minutách. Everton dostal do vedení Richarlison. Rychle sice vyrovnal Romain Saïss, ale poločasové vedení 2:1 vystřelil Evertonu hlavou Alex Iwobi. Ve druhém poločase jsme dlouho velké šance nepozorovali, změnil to až gól Raúla Jiméneze na 2:2. Trvalo to jen pět minut a Everton znovu vedl, když se podruhé v utkání prosadil Richarlison. Mohl si připsat dokonce hattrick, ale další jeho šanci skvěle vychytal Patrício, který stejně tak skvěle zastavil i Minovu hlavičku. K bodům ale tyto zákroky Wolves nepomohly. Everton je v tabulce průběžně pátý se sedmi body, Wolverhampton až sedmnáctý s body třemi.
90+6'
90+5'
Willy Boly dostává žlutou kartu za faul loktem na Richarlisona, a protože je to už jeho druhá, je vyloučený.
90+5'
Už se hraje poslední minuta nastaveného času a Wolverhampton se zatím nedostal na dostřel branky Evertonu.
90+4'
Žlutou kartu dostává také Pedro Neto za faul na Richarlisona.
90+4'
Domácí rohový kop rozehráli na krátko a pokračují v kombinaci na útočné polovině hřiště.
90+3'
Everton zatím zvládá závěr duelu skvěle, pokračovat bude rohový kopem z levé strany.
90+2'
Sudí Taylor pískl do píšťalky po faulu na Colemana, což se v závěru duelu Evertonu rozhodně hodí.
90+1'
Nastavovat se bude ještě pět minut.
90'
Ve středu pole proběhlo hned několik soubojů o míč a výsledkem je aut pro Everton.
89'
Standardní situace Wolves žádné zmatky před brankou Evertonu nezpůsobila, od branky bude rozehrávat Pickford.
88'
Diogo Jota se stal obětí nedovoleného zákroku ve středu pole a rozehrávat tak budou hosté.
87'
Wolverhampton se ubránil i dalšímu rohovému kopu a teď už se zase může soustředit na útočení.
86'
Everton byl obrovsky blízko kýžené čtvrté brance, když po rohovém kopu zakončoval Mina. Ale další fantastický zákrok předvedl Patrício.
85'
Everton se rozhodně nehodlá ve zbývajících minutách bránit a usadil se na útočné polovině a naopak by rád definitivně utkání vyřešil čtvrtým gólem.
84'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Pedro Neto.
84'
Everton si následně poradil také s rohovým kopem. Pak se vydal do brejku Bernard, ale ten mu nevyšel.
83'
Ryan Bennett znovu vhodil dlouhý míč do vápna Evertonu, ale tentokrát se z toho gólová radost neurodila.
82'
Už to ale taky mohlo být o dva góly pro Everton! Z pravé strany krásně vypálil po rychlém zaseknutí míče Richarlison a sahal po hattricku. Vytáhl se ale Rui Patrício a míč skvěle vyrazil.
81'
Deset minut před koncem jsou tedy hosté opět v roli dotahujícího týmu. Určitě ani nyní nic nevzdají.
80'
Everton právě vstřelil branku!
Evertonu se opět daří velmi rychle reagovat na gól soupeře a vrací se do vedení, tentokrát 3:2. Z levé strany odcentroval Digne a našel hlavu RICHARLISONA, který přeskočil Bolyho a prosadil se hlavičkou odraženou od země. Asistence: Lucas Digne.
80'
Richarlisonův centr od pravé lajny odvrátil Bennett, ale Everton pokračuje v držení míče.
79'
Adresátem centrem do vápna byl Bernard, ale nedokázal se s míčem otočit a vypálit.
78'
Dobrou zprávou je, že Raúl Jiménez je v pořádku a vrátil se do hry.
77'
Everton se hned snaží odpovědět, do akce se zapojují také oba noví hráči na hrací ploše.
76'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Dominic Calvert-Lewin.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Bernard.
76'
Jiméneze těsně po jeho gólovém zakončení trefil do hlavy kopačkou Lucas Digne a útočník Wolverhamptonu je ošetřován.
75'
Wolves právě vstřelili branku!
Wolverhampton se prosazuje po dlouhém Bennettově autu a je vyrovnáno na 2:2! Bennettovo autové vhazování prodloužil za sebe hlavou Boly a našel RAÚLA JIMÉNEZE, který hlavou poslal míč do sítě. Asistence: Willy Boly.
74'
Zatím co se nehraje se už chystá do hry vyběhnout útočník domácích Dominic Calvert-Lewin.
73'
Na zemi zůstává ležet nigerijský křídelník Evertonu Alex Iwobi a žádá si ošetření levého stehenního svalu.
72'
Ke střele se ve vápně po rohovém kopu dostal stoper Evertonu Mina. Ten napálil míč do Bennetta, který sice zasáhl míč i rukou, penalta to však není.
72'
Gylfi Sigurdsson tradičně rozehrál standardní situaci velmi kvalitně. Míč odvrátil Boly k Dignemu, jeho rána ale byla sražena na rohový kop.
71'
Willy Boly fauloval Moise Keana a daroval tak domácímu týmu zajímavou možnost ze standardní situace.
70'
Zbývá dvacet minut do konce a ve druhém poločase zatím čekáme na nějakou velkou šanci. Velký kontrast oproti úvodu utkání.
69'
Adama Traoré nevybojoval pro Wolverhampton žádné území, ač se mu to nelíbí, rozhodčí Taylor ukazuje, že bude rozehrávat od branky Pickford.
68'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Patrick Cutrone, přichází Diogo Jota.
67'
Lucas Digne se z pozice krajního beka dostal až do vápna soupeře, ale jeho učinkování tam nebylo dlouhé, ukončil ho faulem na Traorého.
66'
Po špatné Nevesově přihrávce se k míči v nebezpečném prostoru dostal Richarlison, ale pak zprava nedokázal najít Sigurdssona.
64'
Rozehrávky standardní situace se ujal Moutinho a neodcentroval špatně. Ale obrana domácího celku si poradila a míč od vrátila.
63'
Prvním napomínaným hráčem žlutou kartou Evertonu je Fabian Delph, který předvedl faul skluzem.
62'
Everton se usadil na útočné polovině, ale zatím kombinuje dost daleko od branky soupeře.
61'
Šikovný záložník Evertonu Gylfi Sigurdsson poslal ze standardky míč do vápna. K hlavičce se dostal hrotový útočník Moise Kean, ale hlavičkoval nad.
60'
João Moutinho se po svém vystřídání do hry hne uvedl faulem a nabídl tak Evertonu standardní situaci.
59'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Romain Saïss, přichází João Moutinho.
58'
Ryan Bennett si za svůj faul na Digneho vysloužil žlutou kartu.
58'
Moise Kean se vřítil přímočaře a neohroženě do vápna, ale tam už nic nevymyslel. Čistý skluz na poslední chvíli totiž předvedl Bennett.
57'
Coleman si chtěl narazit míč s Richarlisonem a poté odcentrovat, ale od Brazilce nedostal přesnou zpětnou přihrávku a míč už nezachytil.
56'
Iwobi našel ve vápně Keana, ale ten se s míčem nedokázal otočit a vypálit. Byl totiž velice těsně bráněn.
55'
Moise Kean díky svého napadání získal míč, ale trvalo jen chvíli, než ho něj zase přišel.
54'
I ten Everton zvládl ubránit, někdo z hráčů Wolverhamptonu se navíc dopustil faulu.
54'
Rohový kop Everton přestál, ale ještě ho čeká další Bennetův dlouhý aut.
53'
Coleman byl tentokrát potřeba v obraně a zvládlo to, ale Wolverhampton bude zahrávat rohový kop.
52'
Séamus Coleman se ve vápně nemohl hnát za míčem, protože ho lehce přidržel za ruku Romain Saïss. Taylor penaltu nepíská.
51'
Coady chtěl zjednodušit akci Wolverhamptonu nákopem dopředu. Ten se sice neujal, ale hosté dál mají míč ve své moci.
50'
Z levé strany centroval aktivní italský záložník Cutrone, ale našel jen Pickfordovy připravené rukavice.
50'
Tentokrát fauloval pro změnu hráč Evertonu Gylfi Sigurdsson a k míči se tak dostanou hosté.
49'
Willy Boly se provinil faulem na Richarlisona a dostává žlutou kartu.
48'
Další náznak šance pro Everton, ale přízemní centr z pravé strany na Moise Keana neprošel.
47'
Rohový kop Evertonu rozehrál Gylfi Sigurdsson a hledal Keana. Ten se ale k hlavičce nedostal.
46'
Do druhého poločasu obě mužstva nastoupila bez změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
První poločas je za námi a v Goodison Parku se hrál fantastický fotbal. Domácí Everton zatím nad Wolverhamptonem vede 2:1. Všechny branky padly už v úvodních dvanáct minutách. Ten první obstaral nedorozumění v hostující obraně Richarlison, už po čtyřech minutách však Wolves odpověděli a o vyrovnání se postaral po zmatcích ve vápně Evertonu Romain Saïss. Ani tento stav nevydržel dlouho, o tři minuty později se napnula síť zase na druhé straně po přesné hlavičce Alexe Iwobiho. Od té doby už branka nepadla, ačkoliv šance na obou stranách na ni byly. Zejména Cutroneho střela, kterou srazil Keane byla nebezpečná a druhou Italovu šanci vyrazil Pickford.
45+3'
45+3'
Lucas Digne rohový kop Nevese odvrátil a to je pro první poločas všechno.
45+2'
Conor Coady poslal ze středu pole po faulu Evertonu nákopem míč až do vápna a hosté si ještě na sklonku první půle vybojovali rohový kop.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Jordan Pickford dnes předvádí zatím velice dobrý výkon a i při dalším centru Wolverhamptonu ze strany byl stoprocentně jistý.
45'
Hodně se rozčiloval Michael Keane který si myslel, že Cutroneho nefauloval. Rozhodčí Taylor byl však opačného názoru.
44'
Žlutou kartu si prohlédl Raúl Jiménez, který zbytečně sáhl po hráči Evertonu, který se chystal házet aut.
43'
Ryan Bennett poslal z autu opět míč až do šestnáctky soupeře. Znovu to vypadalo dost nebezpečně, ale opět Everton obstál.
42'
Delph byl u pravé lajny trochu v úzkých, ale poradil si a vybojoval aut pro své barvy.
41'
Minův nákop do pokutového území nenašel nikoho, Keanovi pár centimetrů výšky chybělo.
40'
Poté se hned hosté vydali do brejku, ale ten nebyl úspěšný kvůli ofsajdu útočníka Wolves Raúla Jiméneze.
39'
Evertonu se centr ze standardní situace moc nepovedl a obrana Wolverhamptonu tak měla celkem snadnou práci.
39'
První žlutou kartu utkání dostává hostující Ruben Vinagre za faul na Richarlisona.
38'
Fabian Delph dobře přistoupil ke Cutronemu a na hranici vápna mu nic nepovolil. Volný míč poté zachytil Pickford a rozehrává.
37'
Willy Boly skončil na zemi a míč nechal pod sebou. Chvíli ho okopávali Moise Kean a Richarlison, až poté rozhodčí přerušil hru.
36'
Gomesovi se nepovedlo přenést hru z pravé strany na levou, ale Everton poté dobrým napadáním rychle získal balón zpět.
35'
Iwobiho ostrý centr z levé strany nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, ale domácí jsou dál u míče.
34'
Jordan Pickford dobře četl hru a počkal si na hranici pokutového území na dlouhý míč, který měl najít Cutroneho, novou letní posilu Wolverhamptonu.
33'
Centry do vápna zatím dělají Wolves velké problémy. Dalším to zkoušel Richarlison, ale nikoho v modrém nenašel.
32'
Rohový kop následně hosté rozehráli na krátko, ale touto variantou Pickfordovu branku vůbec neohrozili.
32'
Po dalším Bennetově dlouhém autu vznikly znovu zmatky v pokutovém území Evertonu. Romain Saïss si dokonce žádal faul na svou osobu a penaltu, ale to se mu nevyplnilo.
31'
Ryan Bennett poslal tradičně dlouhý aut až do vápna Evertonu. Míč prodloužil Willy Boly, pak už ale úřadoval Richarlison, který míč hlavou poslal do bezpečí.
30'
Gylfi Sigurdsson vyprodukoval další zajímavý centre, který měl hledat Keana. Po zásahu Coadyho nakonec musel zasahovat Patricio.
29'
K hlavičce z rohového kopu se dostal stoper Evertonu Yerry Mina, ale trefil jen prostředek branky, kde byl připraven Rui Patrício a připsal si první úspěšný zákrok.
28'
Wolverhampton se ubránil, stejně jako dalšímu centru na Keana. Je z toho rohový kop pro domácí.
28'
Everton dostává k dispozici standardní situaci poté, co byl faulován Fabian Delph.
27'
Na chvíli se nehrálo, protože Digne měl tržnou ránu na obličeji a musel tak být ošetřen.
26'
Rohový kop Wolves tentokrát tak kvalitně rozehrán nebyl, míč v prostoru první tyče odvracel Brazilec Richarlison.
25'
Další obrovská šance Wolverhampton a Patricka Cutroneho. Jeho rána měla dobré parametry, ale postavil se jí do cesty Michael Keane a vytěsnil míč na rohový kop.
24'
Raúl Jiménez ještě na levé straně udržel míč ve hře a dokázal se dostat dokonce i ke střele. Pickford jeho pokus po zemi v pohodě chytil.
23'
Opět bylo před brankou Evertonu hodně nebezpečno. K hlavičce z blízka se nakonec dostal Romain Saïss, ale druhou branku nedal, trefil jen prostor, kde stál Pickford.
22'
Hra se v posledních minutách dost kouskuje. Nyní fauloval André Gomes a hosté mají zajímavou standardní situaci z pravé strany.
21'
Richarlison si v dalším osobním souboji pomáhal rukama a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.
21'
Už se zase pokračuje ve hře. Richarlison se vrátil na hřiště a zkusí to ještě rozběhat.
20'
Traoré už je na nohou, Richarlison potřebuje ošetření pravého kotníku.
18'
Na trávníku momentálně leží Richarlison a Adama Traoré, snad to ani v jednom případě nebude nic vážného.
17'
Po hektické první čtvrthodince poprvé chvilka klidu, Wolverhampton ale už zakládá další akci.
16'
Ten však až tak nebezpečný nebyl, Wolverhampton si s tím centrem do vápna poradil.
15'
První rohový kop si po Colemanově akci vyzkouší také Everton.
14'
S následným rohovým kopem si už Everton poradil snáze. Pickford míč chytil.
14'
Rohový kop směřoval na zadní tyč a Everton se ubránil. Pak ale letěl ještě jeden centr do vápna a Patrick Cutrone měl na kopačce znovu vyrovnání. Jenže Jordan Pickford předvedl skvělý zákrok.
13'
Že by další rychlá reakce. Hosté mají k dispozici rohový kop.
12'
Skvělý fotbal pokračuje, Everton také rychle odpovídá a vrací se do vedení 2:1. Sigurdsson našel krásným centrem z pravé strany hlavu ALEXE IWOBIHO, a ten se nemýlil a překonal brankáře Patricia. Asistence: Gylfi Sigurdsson.
11'
Centr Evertonu zprava nebyl účinný, ani jeden z útočníků se k míči nedostal.
10'
Domácí útočník Moise Kean upadl ve vápně, ale penalta se nepíská, což rychle potvrdil také VAR.
9'
Wolverhamptonu se povedla velice rychlá odpověď a po čtyřech minutách je vyrovnáno na 1:1. Skvělou práci odvedl Traoré, který na pravé straně udržel míč a ROMAIN SAÏSS už měl jednoduchou práci trefit odkrytou branku. Bez asistence.
8'
Další dlouhý aut Wolverhamptonu dolétl až do vápna Evertonu. Domácí se ubránili díky odkopu Miny.
7'
Ale nesmí rozhodně na zadní vrátka zapomínat, protože Iwobi je dnes zřejmě při chuti, znovu zahrozil po levé straně.
6'
Rychlý úvodní gól by mohl utkání rozhodně pomoci, Wolverhampton bude muset otevřít obranu.
5'
Fantastický vstup pro domácí, Everton se dostává do vedení 1:0.! Hosté udělali hrubku v obraně, když si Coady nerozuměl s brankářem Patriciem. K míči se tak díky tomu dostal po Keanově dotyku před prázdnou brankou RICHARLISON a neměl problém ji trefit. Asistence: Moise Kean.
4'
Iwobi dobře našel centrem z levé strany islandského záložníka Gylfiho Sigurdssona. Ten hlavou těsně přestřelil branku.
3'
Aut Wolverhamptonu dolétl až do pokutového území, ale tam se do zakončení nikdo z hráčů hostů nedostal.
2'
Ani hosté zatím branku soupeře ohrozit nedokázali, ale ještě mají z tohoto útoku šanci, mají k dispozici aut v blízkosti vápna Evertonu.
1'
Everton se svou první akcí po pravém křídle neuspěl a nyní je tak na tahu Wolverhampton, který bude vhazovat.
1'
Domácí Everton dnes bude hrát ve svých tradičních modro-bílých dresech, hostující Wolverhampton se představí taktéž ve své tradiční oranžovo-černé variantě.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku Goodison Parku, zápas za malou chvíli začne.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne – A. Gomes, Delph – Richarlison, G. Sigurdsson, Iwobi – Kean.
Náhradníci: Stekelenburg – Holgate, Sidibé, Schneiderlin, Calvert-Lewin, Tosun, Bernard.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Traoré, Dendoncker, Neves, Saïss, Vinagre – Jiménez, Cutrone.
Náhradníci: Ruddy – J. Vallejo, J. Castro, Gibbs-White, Diogo Jota, Moutinho, Neto.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tato dvě mužstva utkala dvakrát v rámci Premier League a lehce úspěšnější byl Wolverhampton, který nejprve doma s Evertonem remizoval 2:2 a poté na jeho hřišti zvítězil 3:1. Předtím ovšem Everton s Wolverhamptonem neprohrál sedm utkání v řadě. Doma ovšem Everton Wolves porazil jen dvakrát z pěti vzájemných střetnutí.
Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton je podobně ambiciózním týmem jako Everton, a to i přesto, že po svém posledním postupu do Premier League působí v nejvyšší soutěži teprve druhou sezonu, o které se říká, že je ještě těžší, než ta první. Bylo by ale opravdu velkým překvapením, kdyby měli Wolves trable s udržením se. Rozhodně ale budou mít hodně těžké, aby vyrovnali loňskou sedmou příčku, letos je totiž budou vysilovat i boje v Evropské ligy, do které se probojovali, když postupně vyřadili Crusaders, Pjunik Jerevan a Turín FC. V Premier League má Wolverhempton po třech kolech na kontě zatím tři body za tři remízy s Leicestrem 0:0, Manchesterem United 1:1 a Burnley 1:1 a patří mu patnáctá příčka.
Everton FC

Everton je tradičním anglickým klubem, i když je historicky tak trochu ve stínu mnohem slavnějšího městského rivala Liverpool FC. V loňské sezoně Everton finišoval na osmém místě, a to hlavně díky povedenému závěru sezony, na který se nyní pokouší navázat. Everton je jeden z hlavních aspirantů na umístění na sedmém místě za předpokládanou silnou šestkou. Začátek sezony nemá Everton úplně ideální. Nejprve jen remizoval 0:0 na hřišti Crystal Palace, poté sice doma porazil 1:0 Watford, ale následně prohrál na hřišti nováčka soutěže Aston Villy 0:1. Hlavně v ofenzivě se Everton hodně trápil. Příslibem může být utkání domácího EFL Cupu, kde Everton porazil 4:2 Lincoln ze třetí nejvyšší soutěže.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. kola Premier League mezi týmy Everton FC a Wolverhampton Wanderers. Zápas se odehraje na Goodison Parku v Liverpoolu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.