Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Sheffield Utd. - 2. ledna 2020   21:00

Liverpool
4' M. Salah (Robertson) • 64' Mané
2:0
(1:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson (88. Lallana) – Milner, J. Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah (90+2. Elliott), Firmino, Mané (78. Origi).
Adrián – Elliott, Jones, Lallana, N. Williams, Origi, Phillips.
Tierney – Cook, Lennard
Anfield Road, Liverpool
53 321 diváků
Sheffield Utd.
D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C) (78. Bešić), Fleck, Stevens – McGoldrick (66. Sharp), Mousset (65. McBurnie).
Verrips – Bešić, Jagielka, McBurnie, Osborn, Robinson, Sharp.

Liverpool v čele tabulky odskočil Leicesteru na rozdíl třinácti bodů, přičemž stále ještě disponuje dohrávkou na West Hamu k dobru, Sheffield zůstává na osmém místě, přičemž na sestupové pásmo disponuje náskokem pohodlných devíti bodů, naopak jen dva body ztrácí na pohárové příčky.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 12:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:8.
Liverpool podevatenácté z dosavadních dvaceti ligových kol vítězí! Sheffield United odjíždí z Anfieldu poražen výsledkem 0:2 a to je výsledek pro hosty ještě milosrdný, neboť Liverpool měl na trávníku místy až dominantní převahu a řadu velkých příležitostí ještě zahodil.

K výhře domácí tým nasměroval už ve čtvrté minutě Mohamed Salah, ten měl prsty i ve druhé brance, kdy po hodiny hry navýšil vedení Liverpoolu Sadio Mané.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Harvey Elliott.

Šestnáctiletý mladík nastupuje ke své první ligové minutě v dresu Liverpoolu.
90+1'
Billy Sharp kličkoval s míčem v pokutovém území Liverpoolu, střelecký prostor ale nenašel, pak si všiml nabíhajícího Bashama, ten se ale k míči neprotlačil přes Robertsona.
90+1'
Rozhodčí Tierney oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
88'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Adam Lallana.
87'
První obrovská šance hostů! Stevensův centr našel osamoceného McBurnieho, jehož střelu Alisson zachytil na brankové čáře!
86'
Muhamed Bešić ve středu hřiště vybojoval míč, hosté pak ale znovu nedokázali ani vystřelit.
84'
Hosté vybojovali hned dva rohové kopy v rychlém sledu, ovšem nedokázali zahrozit, po odpískaném faulu O'Connella může rozehrávat brankář Alisson.
82'
Alexander-Arnold mohl centrovat hned dvakrát, oba pasy se ale neujaly, do odraženého míče se pak opřel Robertson, ovšem neprostřelil hradbu těl před Hendersonem.
81'
Joe Gomez se prohnal po pravé straně hřiště, následný centr je sražen za branku, Liverpool bude rozehrávat od rohového praporku.
78'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Muhamed Bešić.
78'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Divock Origi.

Střelce druhé branky vyprovází bouřlivý aplaus.
76'
Za zpěvu oslavných chorálů z hlediště si domácí pozvolna přihrávají ve středu hřiště.
74'
Sadio Mané po levém křídle pronikl až k hostující brance, zblízka ale nepřekonal skvělého Deana Hendersona! Ten, vyjma jednoho podceněného centru Salaha, kdy mu pomohla tyč, předvádí famózní výkon.
72'
Lundstramův centr vysoko přeletěl Billyho Sharpa, ten pak ještě zabojoval o míč u protější postranní čáry, skončil ale jen mezi diváky.
70'
Na střely už Liverpool vede 16:2, ve druhém poločase tedy 9:0.
69'
Liverpool už zase kontroluje hru ve středu hřiště, na trávníku zcela dominuje.
68'
Další obrovská šance domácích! Po centru Alexandera-Arnolda se zblízka nedokázal prosadit Firmino, odraženého míče se ale zmocnil Mohamed Salah a jeho povedenou přízemní střelu z hranice pokutového území k bližší tyči parádně vyrazil Dean Henderson!
66'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází David McGoldrick, přichází Billy Sharp.

Billy Sharp zároveň převzal kapitánskou pásku od Olivera Norwooda.
65'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Lys Mousset, přichází Oliver McBurnie.
64'
Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool pojišťuje svůj náskok druhou trefou! Brankář Alisson rozehrál rychlý protiútok výhozem na Robertsona, Mané pak potáhl míč podél levé postranní čáry, do pokutového území vnikl díky souhře se Salahem, jenž svému útočnému spoluhráči dokázal přihrát i v pádu a SADIO MANÉ pak nadvakrát překonal brankáře Hendersona!
64'
Vysoký centr Stevense zachytil Alisson, ten se k míči dostal i přes faul McGoldricka.
63'
Střela Roberta Firmina z otočky je sražena do rohu pokutového území, tam už se domácí neprosadili.
62'
Liverpool nadále zdánlivě kontroluje hru, je dominantní v držení míče, ale stále vede o jedinou branku.
60'
Nakrátko rohový kop Liverpoolu zprvu nepřinesl ohrožení pro branku Sheffieldu, pak ale odcentroval Mohamed Salah, van Dijk na jeho pas nedosáhl, Dean Henderson ale situaci neuvěřitelně podcenil a měl obrovské štěstí, že míč, který doskákal do tyče, se mu pak odrazil přímo do rukavic a ne do sítě!

Byli jsme centimetry od nesmírně kuriózní trefy.
60'
Sadio Mané znovu v akci na levém křídle, tentokrát jeho souboj s Baldockem končí rohovým kopem Liverpoolu.
59'
Salahovu přihrávku, zprvu nepřesnou, Baldock nešťastně posunul Manému na levé křídlo přímo do běhu, Senegalcův následný centr ale byl nepřesný.
57'
Roberto Firmino napřáhl k zajímavé ráně od rohu pokutového území, ta prosvištěla jen těsně za vzdálenější tyčí Hendersonovy branky.
55'
Další centr Alexandera-Arnolda mířil do prostoru, kam si nenabíhal nikdo v červeném.
54'
Po Milnerově přistrčení Jordan Henderson adresoval do pokutového území Sheffieldu nadýchaný centr, s nímž si hostující defenziva poradila.
52'
Trent Alexander-Arnold je schopen střílet i levačkou, což dokázal v tomto případě, hostům se povedlo jeho ránu zablokovat.
51'
Mousset byl přistižen v postavení mimo hru, míče se zase ujmou domácí.
50'
Enda Stevens se pokusil proniknout po levém křídle, ovšem zastavil jej skvěle hrající van Dijk, nizozemská hvězda zadních řad Liverpoolu navíc vybojovala odkop od branky.
48'
David McGoldrick si ve středovém kruhu zpracovával míč rukou, píská se znovu proti hostům.
47'
Standardní situace pro Liverpool poblíž rohu pokutového území, Robertsonův centr velmi nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, Virgil van Dijk na něj nedosáhl.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Na střely Liverpoool vede 7:2 (na bránu 3:1), domácí měli v prvním poločase 71% držení míče a oba týmy se dopustily jediného faulu!
Liverpool vede po prvním poločase nad Sheffieldem United 1:0 díky brzké brance Mohameda Salaha. Ten pak měl dvě další obrovské příležitosti, v nich ale ztroskotal na brankáři Hendersonovi a zápas tak může být dramatický i ve druhém poločase.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Tierney k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Liverpool už je zase usazen u pokutového území hostů, Robertsonově centru se ale Sheffield ubránil a zkusil vyrazit do protiútoku, Mousset ale nepřešel přes van Dijka.
43'
McGoldrick ve středovém kruhu podběhl dlouhý výkop brankáře Hendersona, míče se ujal Virgil van Dijk.
41'
Prvního faulu Liverpoolu se dopustil Joe Gomez v souboji s McGoldrickem, jednalo se ale o situaci ve středu hřiště u postranní čáry.
40'
Wijnaldum si ve středu hřiště výborně pokryl míč v souboji s Fleckem, nenechal se od balónu odtlačit a patřil mu následný potlesk publika.
38'
Roberto Firmino si u pokutového území rovnal míč na levačku, hostům se povedlo jeho střelu zablokovat.
38'
Robertsonův nákop na Maného pokryl Chris Basham, hosté pak ale zase o míč záhy přišli.
36'
Tentokrát to trochu zadrhlo v domácí souhře, Maného zpětná přihrávka na Robertsona mířila daleko za Skota do zámezí.
35'
Za úvodních pětatřicet minut hry jsme viděli jediný faul (0:1)!
34'
Další průnik Sadia Maného po útočné polovině, v pokutovém území jej ale obral o míč Chris Basham.
32'
Salahova střela z hranice pokutového území trefila spoluhráče Sadia Maného, nadále ale vidíme podobný obrázek, Liverpool v dominantní pozici drží míč, hosté se vesměs jen brání v kompaktním bloku.
30'
Z rohového kopu už pak Liverpool nedokázal nijak udeřit, domácí ale nadále zcela kontrolují hru ve středu hřiště a zase dostali míč na své kopačky.
29'
Třetí tutovka Mohameda Salaha! Nákop Alexandera-Arnolda Sadio Mané jemnou patičkou posunul Salahovi do běhu, podruhé ale proti Salahovi ve vzájemném minisouboji uspěl Dean Henderson!
27'
Hosté chvíli hráli s míčem ve středu hřiště, ovšem nedaří se jim přechod do útoku, také v tomto případě se O'Connell brzy zase zbavil balónu nepřesnou přihrávkou, kterou zachytil Andy Robertson.
25'
Georginio Wijnaldum se pokusil obhodit O'Connella, ten si ale vedl výborně pozičně tělem a Holanďana nepustil k pokutovému území.
23'
Po čase zase zaútočili hosté, zajímavou souhru podnikli Fleck s Moussetem, Francouzova zpětná přihrávka do pokutového území prvnímu jmenovanému ale byla nepřesná a míč se dokutálel k brankáři Alissonovi.
21'
Další útočný nápor Liverpoolu, domácí jsou rozestaveni u pokutového území United.
19'
Sadio Mané celkem jednoduše potáhl míč až do pokutového území, pak už na zahuštěnějším prostoru dokázal přesně přihrát Wijnaldumovi, ten míří o metr nad horní roh hostující branky.
18'
Virgil van Dijk se vydal na netradiční útočný výlet až na hrot liverpoolské jedenáctky, Maného přihrávka k němu ale nedoputovala.
16'
Další Baldockův pas na Lundstrama podél postranní čáry pokryl Andy Robertson.
14'
Baldock průnikovou přihrávkou vysunul Johna Lundstrama za záda liverpoolských obránců, Lundstram pak ránou k bližší tyči překonal Alissona, to už ale byl nahoře praporek asistenta rozhodčího Daniela Cooka, neboť Lundstram se ocitl ve zhruba půlmetrovém ofsajdu.
13'
Oblouček Alexandera-Arnolda do pokutového území doletěl jen na hlavu O'Connella, následně ale zůstávají u míče fotbalisté v červeném.
12'
Prvnímu rohovému kopu Liverpoolu se Sheffield ubránil, ve středu hřiště už se ale zase zmocnili míče domácí.
11'
Hendersonův nákop do pokutového území si našel Salah a ránou z halfvoleje vyzval k senzačnímu zákroku Deana Hendersona! Hostující brankář konečky prstů vytěsnil míč nad břevno!
9'
Z následného rohového kopu už hosté nijak nezahrozili.
8'
První příležitost hostů! David McGoldrick se opřel do baĺónu ze střední vzdálenosti a jeho ránu mířící pod břevno Alisson vyráží nad branku!
6'
Liverpool už se zase usadil na útočné polovině, domácí hledají cestu k pokutovému území Blades.
4'
Reds se rychle ujímají vedení! Na dlouhý nákop Virgila van Dijka si naběhl Andy Robertson, skotský bek se o díky Baldockově podklouznutí dokázal uvolnit na levém křídle a naservíroval kvalitní přihrávku MOHAMEDU SALAHOVI, jenž zblízka nedal Hendersonovi šanci zasáhnout!
3'
Úvodní minuty se odehrávají takřka výhradně uprostřed hřiště, zatím čekáme na ohrožení jedné z branek.
1'
První útočná akce Liverpoolu končí těsným ofsajdem Salaha po nákopu Alexandera-Arnolda po pravé straně hřiště.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílých dresech hrající hosté, Liverpool oblékl tradiční červenou sadu.
1'
V základní sestavě Liverpoolu se nakonec objevuje James Milner místo Nabyho Keity, ten se zranil při rozcvičce a dnešního zápasu se nebude moci zúčastnit. Volné místo na lavičce náhradníků pak obsadí Neco Williams.
Trojice rozhodčích v čele s Paulem Tierneym přivedla fotbalisty na Anfield, kde se za tónů klubové hymny Liverpoolu "You'll never walk alone" vše připravuje k zahajovacímu výkopu.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Milner, J. Henderson (C), Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Elliott, Jones, Lallana, N. Williams, Origi, Phillips.

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C), Fleck, Stevens – McGoldrick, Mousset.
Náhradníci: Verrips – Bešić, Jagielka, McBurnie, Osborn, Robinson, Sharp.

Rozhodčí: Tierney – Cook, Lennard.
Sheffield United FC

Fotbalisté Sheffieldu byli bezpochyby největším pozitivním překvapením první poloviny Premier League, když coby nováčci se usídlili v první polovině tabulky na dosah pozicím zaručujícím účast v evropských pohárech. Aktuálně jsou osmí se ztrátou pouhých dvou bodů na pátý Manchester United.

Sheffieldští Blades přitom dokázali neprohrát v úvodních devíti zápasech na hřištích soupeřů, tuto sérii prolomili až prohrou 0:2 v sobotním utkání na trávníku obhájců titulu z Manchesteru City.

Otazník visí nad startem Johna Lundstrama, jenž kvůli zranění vynechal zápas na Etihad Stadium proti Manchesteru City, ovšem je zapojen v tréninku a fotbalista, jenž byl v dětství velkým fanouškem Liverpoolu, by se měl vrátit do základní sestavy místo Bešiće.
Liverpool FC

Liverpool letos zažívá famózní sezónu, během níž už získal dvě významné mezinárodní trofeje (evropský superpohár a vítěz MS klubů), především ale má fantasticky rozjetou ligovou sezónu na první anglický titul po třiceti letech!

Tým trenéra Jürgena Kloppa v čele tabulky disponuje náskokem 10 bodů na druhý Leicester a třetí Manchester City ztrácí ještě o bod více, především ale oba týmy už mají odehrány o dva zápasy více a náskok Reds v čele soutěže tak je takřka gigantický.

Liverpool naposledy zvítězil 1:0 nad Wolves, čímž dosáhl osmnáctého vítězství z devatenácti ligových zápasů, jedinou ztrátu utrpěl na Old Trafford remízou 1:1 s Manchesterem United.

Proti Wolves mohl Klopp vybírat ze stejného kádru jako dnes, na marodku k Oxladu-Chamberlainovi, Matipovi, Shaqirimu, Fabinhovi a Lovrenovi nepřibylo žádné nové jméno.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky úvodního kola anglické Premier League v roce 2020, na liverpoolském Anfieldu domácí přivítají Sheffield a proti velmi dobře hrajícímu nováčkovi soutěže se budou snažit potvrdit svoji dominanci v tomto ročníku soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.