Premier League -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Sheffield Utd. - 21. června 2020   15:00

Newcastle
55' Saint-Maximin (Ritchie) • 69' Ritchie (Hayden) • 78' Joelinton (Almirón)
3:0
(0:0)
Newcastle
Dúbravka – Manquillo, Lascelles (C), Fernández, Rose – Ritchie (90+2. Yedlin), Hayden, Shelvey (85. Schär), Saint-Maximin (79. bin Tálib) – Joelinton (79. Carroll), Almirón (85. Lazaro).
Darlow – Krafth, Gayle, Muto.
Coote – Beswick, Hopton
St James' Park, Newcastle upon Tyne
300 diváků
Sheffield Utd.
Henderson – Basham, Egan, Robinson, Baldock – Berge (66. Lundstram), Norwood, Fleck (74. L. Freeman), Stevens – McBurnie (85. K. Freeman), Sharp (C) (74. R. Živković).
Moore – Jagielka, Osborn, Rodwell, Mousset.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:10.
Zápas zlomilo až vyloučení hostujícího Egana po druhé žluté na začátku druhého poločasu. Přesilovku dokázal Newcastle využít hned třikrát, když ke dvěma gólům mu významně pomohly hrubky obrany Sheffieldu. Výsledkem fotbalově průměrného utkání, pro domácí prvního po čtvrt roce (hosté již absolvovali v týdnu dohrávku), je tedy pátá výhra Newcastle United v řadě nad oblíbeným soupeřem. Domácí navýšili náskok na sestupové příčky již na 11 bodů, naopak hostům skončila série pěti zápasů bez porážky a pohoršili si v boji o pohárové příčky.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází DeAndre Yedlin.
90+2'
Série nákopů a pokusů hostů proniknout do šestnáctky ztroskotala, nakonec je pískán útočný faul.
90'
Sudí Coote nastaví zápas o 3 minuty.
88'
Opět sledujeme s hrstkou diváků zdlouhavé přihrávky "Strak" na vlastní polovině.
86'
Chris Basham podnikl útočný výpad, narazil si se spoluhráčem a křížnou střelu z levé strany poslal vedle zadní tyče.
85'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jonjo Shelvey, přichází Fabian Schär.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Valentino Lazaro.
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Keiron Freeman.
83'
Zápas je rozhodnutý a hosté už rezignovali, jen sledují dlouhé přihrávky domácích obránců tam a zpátky.
81'
Dúbravka zakopává míč před útočníky Sheffieldu přes celé hřiště. Carroll se však kličkováním proti přesile neprosadil.
79'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton da Lima, přichází Andy Carroll.
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Nabíll bin Tálib.
78'
Newcastle právě vstřelil branku!
Další hrubka hostů stála na počátku gólové akce. Ritchie zachytil míč uprostřed hřiště, JOELINTON DA LIMA.vysunul doleva Almiróna a sám si naběhl na jeho centr na bližší tyč, kde ho doklepl do brány.
77'
S propagačním pokusem Ritchieho z 25 metrů neměl Henderson na čáře potíže.
76'
Dúbravka bez potíží zaléhává střílený přízemní centr zleva.
74'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází John Fleck, přichází Luke Freeman.
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Billy Sharp, přichází Richairo Živković.
73'
Sharp se odpoutal od obránce a jesličkami jednomu z obránců nabil až na velké vápno Fernándezovi, jehož dělovka letí nad domácí břevno.
72'
Sheffieldští si vypomáhají malou domů, Henderson rychle rozehrává dlouhým odkopem.
70'
Žlutou kartu dostává Jamaal Lascelles (Newcastle United).
69'
Hayden zachytil nepřesnou rozehrávku hostů a po jeho přihrávce švihl levačkou přes obránce MATT RITCHIE. Brankář se za utěšenou ranou jen ohlédl k napnuté síti.
67'
Také ve druhém poločase nařizuje rozhodčí občerstvovací přestávku.
66'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází John Lundstram.
65'
Dnešní utkání sleduje 300 VIP diváků, kteří se vešli do povoleného limitu.
63'
Hosté opět útočí do plných a proti přesile, proti kompaktnímu bloku to mají nesmírně těžké.
61'
Trestný kop domácích končí útočným faulem.
60'
Na druhé straně připravil Saint-Maximin palebnou pozici Almirónovi, jenže Paraguayec z 10 metrů pálí přímo do brankáře Hendersona.
59'
Rychlé přenesení hry doprava, na skvělý centr si naskočil Sharp a hlavičkoval o zem těsně vedle. Pak jen naštvaně praštil vkleče dlaní do trávy.
58'
Newcastle drží míč a rozvážně kombinuje na vlastní polovině.
56'
Červenobílí to teď budou mít v St.James Parku dvojnásob těžké, manko musejí dohánět v oslabení o jednoho muže. Jejich akce po výkopu ze středového kruhu končí jen nákopem k Dúbravkovi.
55'
ALLAN SAINT-MAXIMIN využívá obrovské hrubky obránce Stephense, jemuž prošla Ritchieho pomalá křížná přihrávka mezi nohama a zblízka otevírá skóre. Využitá přesilovka po pěti minutách!
53'
Po minutě se pokračuje rozehrávkou domácího mužstva. Rychlou kombinaci zakončuje Joelinton z dálky doprostřed brány.
52'
Hra je přerušena, lékař a masér Sheffieldu běží k otřesenému Sanderu Bergemu.
51'
Trestný kop ze 33 metrů si nejlepší střelec "Strak" Jonjo Shelvey troufl rozehrát přímo na bránu, avšak vysoko přestřeluje.
50'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává za stažení Joelintona za paži John Egan (Sheffield United FC).
48'
Obrázek hry se zatím proti první půli nezměnil, hraje se jen ve středním pásmu.
46'
Právě brazilský hrot Newcastlu byl však vzápětí přistižen v postavení mimo hru.
46'
Přímo ve středovém kruhu byl podražen Joelinton a tak si domácí po půl minutě de facto zopakují výkop.
46'
Statistiky první půle:

Držení míče 47% – 53%, střely na bránu 2:1, střely mimo 1:1, rohy 2:4, fauly 5:4, ofsajdy 2:1.
Sheffield začal náporem, který ale rychle vyprchal. Pak hosté přestáli dvě slušné příležitosti Newcastlu, ale nejhorší ligový útok se proti druhé nejlepší obraně neprosadil. Od 20. minuty rozkouskovaná hra bez tempa nepřinesla prakticky nic zajímavého a obě mužstva se rozcházejí do šaten za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jediná minuta, na jejím začátku po nepřesném centru hostů odkop od Dúbravkovy brány.
45'
Blíží se přestávka a na prázdném stadiónu se rozléhají pokřiky hráčů i trenérů od laviček, jinak se zde nic zajímavého neděje
43'
Hosté pospíchali vpřed do rozhozené obrany, ale rozhodčí Coote k jejich nelibosti vrací míč na místo přestupku na jejich polovině.
41'
Ani z druhého rohu nic nebylo, dění se přesouvá doprostřed hřiště.
40'
Fernández v tísni raději uklidil míč za čáru a roh se bude opakovat.
39'
Domácí Issac Hayden zablokoval McBurnieho, oba skončili v kotrmelci a výsledkem je rohový kop Sheffieldu.
39'
Fotbalisté Sheffieldu se konstruktivně vymanili ze silného presinku. Stevens vyvezl míč od praporku přes dva protihráče a Fleck definitivně uklidňuje hru.
37'
McBurnie vyhrál hlavičku o nákop z vlastní poloviny, dál se však jeho spoluhráči v téměř ragbyové mlýnici neprobili.
35'
Před vlastní bránou vládl hlavičkářům Oliver McBurnie a jeho jmenovec Norwood zakopává míč přes celé hřiště až k Dúbravkovi.
34'
Jack Robinson zasahuje v obraně za cenu druhého rohu pro Newcastle.
33'
Allan Saint-Maximin se provinil proti Baldockovi, zatím nejlepšímu hráči Sheffieldu.
31'
Žlutou kartu dostává John Egan (Sheffield United FC). Rozhodčí trestá vzájemnou potyčku po odpískání.
31'
Žlutou kartu dostává Joelinton da Lima (Newcastle United).
30'
V ofsajdu byl přistižen hostující Billy Sharp.
29'
Na trávníku skončil Almirón, ale o penaltu se v souboji s Eganem nejednalo. Paraguayský útočník spíše jen ztratil rovnováhu.
28'
Útoky se přelily od vápna k vápnu, oba celky se snaží hrát ze zajištěné obrany.
26'
Almironův nákop do vápna směřoval přímo na hlavu hostujícího Bergeho.
25'
Lépe osvěžení se vrátili do hry hosté. Baldock našel centrem na penaltové značce Billyho Sharpa, který švihem z voleje přestřeluje.
23'
Na severu Anglie je dnes mnohem tepleji než u nás a tak přijde vhod přestávka na občerstvení.
21'
Ritchie našel centrem Joelintona, který z penaltového puntíku střílí vedle levé tyče.
20'
Jonjo Shelvey dostal nabito proti noze od Joelintona, bombou z 20 metrů však jen sestřelil jednoho z obránců Sheffieldu.
19'
Zahajovací desetiminutovka patřila hostům, ta druhá jednoznačně domácím. Ti získali z tlaku další přímý kop.
17'
Bleskurychlou akci přes celé hřiště sehráli skvěle Saint-Maximin a Almirón, zato zakončující Joelinton tváří v tvář brankáři hostů zakončil slabě a šanci tak úplně zazdil.
15'
Ve vlastní šestnáctce zasáhl Enda Stevens a pod tlakem zakopává míč do autu.
15'
Norwoodův faul nutí hosty sešikovat zadní řady.
13'
Z pořádné dálky protáhl Hendersona výstavní střelou levačkou Matt Ritchie. Brankář Sheffieldu skokem po levici vyráží do strany.
12'
Ofsajd byl odmáván mužstvu Newcastle United. Z rychlé protiakce centroval Baldock a McBurnie hlavičkuje doprostřed brány. Zahřívací zákrok Dúbravky.
11'
Krátký závar domácí nevyužili. Míče se ještě zmocnil Saint-Maximin, ale pěkný slalom nezúročil přesnější zpětnou přihrávkou.
10'
Za půlminutku se roh bude konat na opačné straně, Basham se stihl vrátit a odkopnout před Joelintonem.
10'
Baldock zastavil míč před praporkem a o vracejícího se Rose vybojoval druhý roh pro Sheffield. Ten se však vůbec nepovedl.
8'
Hraje se jen na polovině domácích, kteří si mohou na chvíli vydechnout, protože kombinace hostů končí za hranicí hřiště.
7'
Rohový kop Olivera Norwooda se stáčí do zámezí, nikdo z naskakujících hráčů na něj nedosáhl.
6'
Na levém křídle zachytil přetažený centr Stevens a jeho sražený centr vynesl Sheffieldu roh.
5'
Baldock se hezky protáhl od postranní čáry mezi dvěma protihráči a rozhodčí poněkud necitlivě přerušil hru. Faul na něj přišel ve chvíli, kdy už dokázal prostrčit míč do dobré pozice Bergemu.
4'
Po faulu na Baldocka kopali hosté další standardní situaci, ale nakopávaný míč opět končí jen u slovenského brankáře Newcastlu.
2'
Oliver Norwood kroutil trestný kop z výhodné vzdálenosti na bránu, Dúbravka si míč pohlídal a vyboxoval ho.
1'
Před výkopem stojí hráči kolem středového kruhu a minutou ticha uctí oběti koronavirové nákazy.
Obě mužstva nastoupila na stadión, hraje znělka a vše je na svém místě, pouze na tribunách scházejí diváci.
Newcastle bude hrát v černo-bíle pruhovaných dresech, Sheffield má na trikotech červeno-bílé pruhy.

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Lascelles, Fernández, Rose – Ritchie, Hayden, Shelvey, Saint-Maximin – Joelinton, Almirón.
Náhradníci: Darlow – Schär, Krafth, Yedlin, Lazaro, bin Tálib, Carroll, Gayle, Muto.

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan, Robinson, Baldock – Berge, Norwood, Fleck, Stevens – McBurnie, Sharp.
Náhradníci: Moore – Jagielka, L. Freeman, Lundstram, K. Freeman, Osborn, Rodwell, Živković, Mousset.

Rozhodčí: Coote – Beswick, Hopton.
Vzájemné zápasy

Sheffield na podzim na svém hřišti podlehl Newcastlu 0:2 (15. Saint-Maximin, 70. Shelvey) a byla to jeho čtvrtá porážka s tímto soupeřem v řadě. Předchozí měření sil jsou ovšem staršího data, Sheffield se do Premier League vrátil po tuctu let a v Championship se s Newcastlem potkal pouze v sezóně 2009/10.
I po tak dlouhé době je v kádru Newcastle United jeden přímý aktér tehdejších druholigových vítězství, útočník Andy Carroll.
Sheffield United (11-11-7, 30:25, 44 bodů) je nejpříjemnějším překvapením ročníku. Za poslední čtvrtstoletí hrál nejvyšší soutěž jen v sezóně 2006/07, dnes z pozice nováčka útočí na pohárové příčky a přemožitele nenašel pětkrát v řadě, naposledy hrál bez branek na půdě birminghamské Aston Villy a je šestý.
Klub, vlastněný saúdskoarabským princem Abdulláhem, spoléhá na domácí hráče a pouze 6 fotbalistů ze soupisky nepochází z Britských ostrovů. Kanonýrem klubu je s pěti góly Lys Mousset z Francie.
Sheffield má druhou nejpevnější obranu hned za suverénním Liverpoolem. Jak si poradí s nejslabším ligovým útokem?
Chybět dnes hostům bude pouze O´Connell kvůli zraněnému kolenu.
Newcastle United (9-8-12, 25:41, 35 bodů) chce doma navázat na vítězství 1:0 ze Southamptonu před nucenou přestávkou a ze třinácté příčky se přiblížit středu tabulky. Severoanglický celek má spolu s posledním Norwichem nejhorší útok celé Premier League, před zmíněným úspěchem na hřišti Saints vyšel naprázdno čtyřikrát za sebou. Nejlepším střelcem je pětigólový Jonjo Shelvey.
Dnes budou "Straky" postrádat zraněné bratry Longstaffy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.