Premier League - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Norwich : Burnley - 18. července 2020   18:30

0:2
(0:1)
Burnley
45+5' Wood  (Gudmundsson) • 80' Godfrey (vl.)
Norwich
Krul – Aarons, Godfrey, Klose (46. Zimmermann), Lewis – Tettey (C) (90+3. M. Vrančić), McLean – Cantwell (76. Rupp), Buendía, O. Hernández (86. Idah) – Drmić.
Burnley
Pope – Bardsley, K. Long, Tarkowski (C), Pieters – Gudmundsson (60. Brady), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Wood (79. Vydra), Jay Rodriguez.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru se utkání odehrálo bez diváků.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:16.
Je dobojováno. Hosté ještě navýšili v osmdesáté minutě své vedení, když jim k tomu pomohla vlastní branka Bena Godfreye a ta stanovila nakonec i konečné skóre zápasu. Domácí hráči nezískali ani bod, dohrávali zápas v osmi hráčích v poli. Hosté naopak bodovali plně a ještě živí nějaké naděje na postup do předkola Evropské ligy.
90+5'
90+4'
Tim Krul vytasil další zákrok proti pokusu Phila Bardsleye, který tak nedovolil hostům, aby vsítili třetí branku.
90+3'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Alexander Tettey, přichází Mario Vrančić.
90+2'
Nadále se hosté drželi na polovině Norwiche, následoval nepřesný pokus Kevina Longa.
90'
Nastavovat se ještě budou čtyři minuty navíc.
90'
Matěj Vydra nyní ještě zahrozil u přední tyče, jeho pokus však šel jen za zadní čáru a následuje tak jen odkop od branky Tima Krula.
88'
Zápas se už jen dohrává, hosté se nikam neženou a domácí už vědí, že dvoubrankovou ztrátu jen těžko doženou.
86'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Onel Hernández, přichází Adam Idah.
86'
Tim Krul se po zemi natahoval po míči po střele Robbieho Bradyho, ten však nakonec skončil jen za zadní čárou.
84'
Nick Pope rukou vyškrábl míč na rohový kop po nebezpečné střele z pravé strany. Domácí tak za chvíli rozehrají tuto standardní situaci.
83'
Matěj Vydra znovu nebezpečně atakoval soupeřovo území, ale i tentokráte se český útočník před Timem Krulem neprosadil.
80'
Burnley právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují své vedení a pomohla jim k tomu vlastní branka soupeře. Centr do pokutového území si nešťastně kopačkou srazil do sítě BEN GODFREY a Tim Krul neměl šanci zasáhnout – 0:2.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, hosté si drží jednobrankový náskok. Matěj Vydra, který před chvílí přišel na trávník, si nyní nabíhal do pokutového území, k míči se však nedostal.
79'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matěj Vydra.
79'
Z velké vzdálenosti střílel Chris Wood, ale i s tímto pokusem si Tim Krul poradil. Následně pak jdou hráči Norwiche opět do útočné akce.
78'
Tom Krul bez větších problémů ukryl míč v rukavicích a poté ho rychle odkopl až na polovinu Burnley.
77'
Na chvíli se na území Burnley podívali domácí hráči, ale Onel Hernández se ke střele před Nickem Popem vůbec nedostal.
76'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Lukas Rupp.
74'
Ti ho zahráli nakrátko a ke střele hlavou se v pokutovém území dostal James Tarkowski, proti ale byla obrana a následně i domácí brankář.
73'
Další rohový kop pro hosty.
72'
Hosté mají stále náskok o jeden gól, dlouho si nyní hráli s míčem na polovině domácích, ale ke kloudné střele, která by mohla Tima Krula ohrozit, se nedostali.
70'
Po delší době byla k vidění akce také na domácí straně, když pronikal Kenny McLean do pokutového území, kde upadl. Zkoušel to směrem k sudímu, ale s penaltou neuspěl.
69'
Další krátká pauza na občerstvení hráčů.
68'
Po dalším nebezpečí hostů před brankou soupeře raději obrana Norwiche zakopla balon do zámezí a hosté tak zahrají autové vhazování na polovině domácího týmu.
67'
Z hranice velkého vápna pálil jeden z hostů, ale míč poslal jen vedle Krulovy branky. Domácí gólman se v posledních chvílích ve svém brankovišti rozhodně nenudí.
66'
Centr z pravé strany odhlavičkoval do bezpečí Todd Cantwell a míč poslal na další rohový kop pro hostující tým.
63'
Tim Krul zachytil míč po další střele Burnley, hosté tak opět byli před jeho brankou nebezpeční a ve své aktivitě pokračují i nadále.
61'
Po hodině hry vedou hosté stále o jednu branku a i nadále mají herní převahu. Domácí se tak od úvodních minut druhé půle spíše brání.
60'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Robbie Brady.
58'
Po další nepřesné střele hostů následuje odkop od branky Tima Krula.
57'
Onel Hernández trefil domácího Zimmermanna, který odvrátil další nebezpečný pokus soupeře. Hosté mají herní převahu i díky dvěma vyloučeným hráčům na domácí straně.
56'
Jay Rodriguez teď hlavičkoval v pokutovém území a ohrozil branku domácích. Ale postranní sudí pak zdvihl svůj praporek, protože se jednalo o ofsajd.
54'
Pěkný centr letěl na Jaye Rodrigueze, ale ten míč dobře nezpracoval a rázem bylo po další akci hostů.
53'
Chris Wood si naběhl takřka ke značce pokutového kopu, ale s jeho pokusem to bylo nepřesné. Míč srazil do bezpečí nohou obránce Norwiche.
52'
Alexander Tettey se neproháčkoval u levé postranní čáry okolo obránce Burnley a domácí celek tak stále hledá prostor na proniknutí do vápna soupeře.
51'
Johann Gudmundsson byl obrán o míč Toddem Cantwellem a ten pak otočil hru na druhou stranu. Ale ani domácí celek si nepočínal přesně.
49'
Následovala akce domácích, po ní ale balon neskončil mezi třemi tyčemi a odkop bude mít Nick Pope.
47'
Ashley Westwood zahrál rohový kop pro hosty a míč poslal do vápna soupeře. Tam ho ale okamžitě dostal pod kontrolu Tim Krul a nedovolil hostům jakkoli ohrozit jeho branku.
46'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Timm Klose, přichází Christoph Zimmermann.
46'
Střely na branku: 1 – 3
První poločas je minulostí. V něm jsme si na úvodní branku zápasu museli počkat až do páté minuty nastavení, když se pěknou střelou prezentoval Chris Wood a překonal Krula. Navíc domácí zápas dohrávají bez dvou hráčů, neboť byli postupně vyloučeni po červených kartách Emiliano Buendía a Josip Drmić. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně v 19:35.
45+5'
45+5'
Hned po vyloučení Drmiće zahrávali volný kop hosté. Gudmundsson pak ve zmatku v pokutovém území dostal míč na kopačku a našel CHRISE WOODA, který nůžkami otevírá účet zápasu střelou k přední tyči – 0:1. Asistence: Johann Gudmundsson.
45+3'
Červenou kartu dostává Josip Drmić (Norwich City).
45+3'
Je tu další červená karta a vyloučen je další domácí hráč. Josip Drmić to hodně přehnal a zajel do soupeře a přišlápl mu nohu. Sudí tak okamžitě tasí další rudou pro Norwich.
45+3'
Hosté se usadili na polovině domácích, několik přihrávek si mezi sebou vyměnili, leč k žádné střele to nevedlo.
45+1'
Johann Gudmundsson se pokoušel sebrat centr od svého spoluhráče, ale míč mu utekl za zadní čáru.
45'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
43'
Blíží se závěr prvního poločasu, oba celky se nyní vystřídaly v dalších akcích, tentokráte byli oba gólmani bez práce.
42'
Po volném přímém kopu hostů se míč odrazil od jednoho z domácích a letěl přímo na branku Tima Krula. Ten ale rukavicí míč poslal do bezpečí a také on zapisuje svůj první velký zákrok!
41'
Tuto standardku ale hosté nedotáhli do zdárného konce a míč má v rukou Tim Krul, který bude zase odkopávat.
40'
Chris Wood v pádu chtěl překvapit Krula, ale proti jeho pokusu stála noha jednoho z domácích. Míč končí za zadní čárou a následuj další rohový kop pro Burnley.
39'
Další šance hostů, kteří mají díky vyloučení domácího hráče výhodu o jednoho muže v poli, ovšem proti pokusu Pieterse zakročila pozorná obrana Norwiche.
37'
Nepovedená standardní situace hostů, ti volný přímý kop zahráli špatně a o ohrožení Krulovy branky tak nemohla být ani řeč.
36'
Nakonec šel hlavní rozhodčí sám k videu a na žlutou kartu to nebylo. Ale bylo to rovnou na kartu červenou, za zákrok na Westwooda tak dostává červenou kartu Emiliano Buendía, pro kterého utkání předčasně končí. Video prokázalo, že Buendía loktem zezadu skolil protihráče.
35'
Červenou kartu dostává Emiliano Buendía (Norwich City).
34'
A sudí si ještě nechá zkontrolovat videem, zda nešlo o zákrok na žlutou kartu.
33'
Ashley Westwood se nyní ocitl na hrací ploše s bolestivou grimasou po střetu s protihráčem. Vypadá to ale, že bude v pořádku a bude moci pokračovat dále.
32'
Chris Wood z pravé strany střílel k protější tyči, avšak jeho pokus zaletěl jen vedle ní.
31'
Nick Pope chtěl dlouhým odkopem vyslat do akce Onela Hernándeze, jenž si na míč nabíhal, ale ten nakonec skončil jen u brankáře Tima Krula.
30'
Po třiceti minutách hry jsme se stále nedočkali žádné branky, k vidění také byla jen jedna velká šance domácích, kterou zlikvidoval hostující brankář Pope.
28'
Ashley Westwood z hranice vápna vyslal pohlednou střelu, ale ta neměla takovou razanci, aby ohrozila Tima Krula. Ten tak mohl být opět v klidu.
27'
Emiliano Buendía zahrál volný přímý kop, po centru podklouzl a skončil na zemi. Nedařilo se ani Onelu Hernándezovi, jenž poté svou střelu mezi tři tyče neposlal.
26'
Teď je na řadě avizovaný odkop od Krulovy brány, domácí tak mohou projít do dalšího útoku na polovině Burnley.
25'
Nyní následuje krátká pauza k občerstvení hráčů.
24'
Rohový kop pro hosty, Kevin Long si naběhl na balon, ale na Tima Krula nevyzrál. Ten tak nemusel zasahovat a bude mít další odkop.
22'
Nestalo se tak a domácí brankář pak jen odkopl míč od své branky a útočit jdou jeho spoluhráči.
21'
Nyní zahrají autové vhazování hosté kousek od rohového praporku. Mohou tak zůstat na polovině Norwiche a ohrozit branku Tima Krula.
19'
Tak nyní už byla k vidění první velká šance zápasu. Ben Godfrey zblízka okamžitě pálil na Nicka Popeho, který pohotovým reflexivním zákrokem rukou tuto šanci zlikvidoval a ukazuje tak, že má opravdu mezi třemi tyčemi velkou formu.
17'
Od svého brankáře zakládají další akci hráči Norwiche, kteří se opět tlačí před hostující bránu.
16'
Dwight McNeil se dostal do zajímavé šance, jeho následný pokus však zamířil jen nad branku Tima Krula. Ten tak bude mít k dispozici další odkop od svého zařízení.
15'
Na Jaye Rodrigueze mířil lob, ale do bezpečí pak balon dostal Todd Cantwell, jenž ho odhlavičkoval až na polovinu hostujícího Burnley.
14'
Domácí ale následný útok pokazili a u míče tak jsou znovu hosté, kterým se nedaří projít před velké vápno soupeře.
13'
Dwight McNeil už chtěl posunout míč směrem k velkému vápnu, nakonec si to před dotírajícím obráncem Norwiche rozmyslel a vyzval zpětnou přihrávkou Chrise Wooda, ale ten balon nezachytil.
11'
Míč si však přímo po centru sebral z výskoku Nick Pope a poté ho rozehrál zpět na kopačky svých spoluhráčů. Burnley tak bude v tuto chvíli útočit.
11'
O něco aktivnější jsou zatím domácí hráči, kteří to nyní potvrdili znovu a odehrají třetí rohový kop.
10'
Dlouhý odkop od branky Nicka Popeho jeho spoluhráči nesebrali a museli tak čelit dalšímu útoku Norwiche. Ten byl ale ve finální koncovce opět bezzubý.
9'
Emiliano Buendía se chopil této standardní situace a nacentroval míč do pokutového území, kde ho ale získali na svou stranu hosté a budou tak hru přenášet na půdu Norwiche.
8'
Stále se hráči obou celků nedostali do provozní teploty, hra je zatím hodně neučesaná a k vidění tak nebyla žádná velká šance. Nyní hráči Norwiche vybojovali další rohový kop.
7'
Série nepřesností na obou stranách, tentokráte pak poslali míč svému brankáři hosté a okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu hřiště.
6'
Ben Godfrey nemohl odehrát míč směrem dopředu, kde ho stíhal hostující McNeil, tak ho poslal na malou domů pro Krula. Ten poté okamžitě vracel zpět, ale na kopačky hostů.
5'
Jenže znovu z toho nic nebylo a následně stoupala aktivita Norwiche, domácí však před Popem nezahrozili a brankář Burnley tak bude mít odkop.
4'
Onel Hernández nestihl doběhnout k levé postranní čáře na polovině Burnley a tentokráte mají autové vhazování k dispozici hosté, kteří už se tlačí před Krulovu bránu.
3'
Na polovině hřiště ale jeden z hráčů Norwiche zakopl balon do zámezí a autové vhazování tak zahrají hosté z Burnley.
3'
Po nepřesné akci hostů zajistil míč pro Norwich brankář Tim Krul a hned ho vrátil do hry svým dlouhým odkopem. Znovu tak posílá své spoluhráče do další akce.
2'
Todd Cantwell napálil po centru míč směrem k hostující bráně, ale trefil jen obránce Jamese Tarkowského. Následuje odkop od branky Nicka Popeho.
1'
Hráči Norwiche se na chvíli usadili na polovině hostů, z levé strany chtěl centrovat míč do pokutového území Jamal Lewis, ale obrana Brunley zakročila a poslala balon na první rohový kop.
1'
Jdeme na to. Úvod zápasu zahájili domácí hráči, kteří obstarali výkop.
1'

Norwich City: Krul – Aarons, Godfrey, Klose, Lewis – Tettey (C), McLean – Cantwell, Buendía, O. Hernández – Drmić.
Náhradníci: McGovern – Zimmermann, Famewo, Rupp, M. Vrančić, Stiepermann, Pukki, Idah, Martin.

Burnley FC: Pope – Bardsley, K. Long, Tarkowski (C), Pieters – Gudmundsson, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Wood, Jay Rodriguez.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Dunne, Driscoll-Glennon, Brady, Goodridge, Benson, Vydra, Thompson, Mumbongo..
Vzájemná utkání

První vzájemný duel se odehrál loni v září a tehdy bylo úspěšnější Burnley, které zvítězilo ve svém teritoriu 2:0. Domácí tak mají svému soupeři co vracet.
Burnley FC

Hosté z Burnley měli ještě nějaké šance zahrát si o postup do fotbalové Evropy, ale nyní už je to spíše jen v rovině teorie. Jsou desátí s jednapadesáti body a na šesté místo, které je vstupenkou do kvalifikace o Evropskou ligu, mají ztrátu pěti bodů. Ve hře jich je sice ještě šest, ale nedá se moc předpokládat, že týmy umístěné výše, by dvakrát po sobě ztratily všechny body. Hosté tak mohou sezónu dohrát v klidu a poté se připravovat na tu další. Naposledy Burnley remizovalo doma 1:1 s Wolves.
Norwich City

Fotbalisté dnes domácího týmu Norwich City už mají jasno v tom, že probíhající ročník anglické Premier League bude pro ně na nějakou dobu poslední. Po skončení sezóny totiž sestoupí o patro níže, tedy do druhé anglické ligy Championship. Jsou totiž na posledním místě se ziskem jednadvaceti bodů a už nemají šanci se zachránit. Naposledy prohráli s Chelsea na jejím hřišti 0:1 a v dnešním duelu by rádi doma bodovali, aby byl jejich poslední duel v Premier League úspěšný. Nic lehkého je však nečeká.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu sedmatřicáté, tedy předposlední kolo anglické Premier League a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Norwich City a Burnley FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.