Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Arsenal - 6. února 2021   13:30

Aston Villa
2' Watkins (B. Traoré)
1:0
(1:0)
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Nakamba, J. McGinn – B. Traoré (66. Trézéguet), Barkley (78. Ramsey), Grealish (C) – Watkins.
Kavanagh – Cook, Hatzidakis
Villa Park, Birmingham
Arsenal
Ryan – Bellerín (C), Holding, Gabriel, Soares (65. Odegaard) – Partey (74. Willian), Xhaka – Saka, Smith-Rowe, Pépé – A. Lacazette (59. Aubameyang).

Je konec! Dnešní utkání nakonec přeci jenom přineslo jedinou branku, o kterou se hned ve druhé minutě postaral domácí Watkins. Druhý poločas ovšem nabídl mnohem ofenzivnější podívanou, dočkali jsme se totiž celé řady vyložených šancí, avšak další branka už nepadla. Arsenal se v závěru zápasu snažil útočit v plné palbě, z čehož paradoxně pramenily vyložené šance soupeře, se kterými si brankář Ryan dokázal poradit. Villans si přesto udrželi jednobrankové vedení až do konce a z tohoto těžkého zápasu tak berou tři body.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
90+6'
90+6'
Tak ještě jedna žlutá karta, tentokráte pro domácího Jacka Grealishe.
90+4'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
90+4'
Do konce tohoto zápasu nezbývá moc času, Arsenal v závěru zápasu pořádně tlačí, avšak k žádným vyloženým šancím to ale nevede.
90+2'
Tentokráte to na sebe zkoušel vzít Saka, který ovšem neuspěl se snahou o průnik mezi dvojici protihráčů. Domácím se znovu povedlo odklidit míč do bezpečí.
90+1'
Na útočnou polovinu se dostával Pépé, který spolupracoval s Bellerínem. Nakonec jsme sledovali další centr, se kterým si domácí obrana dokázala poradit.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, do konce tak nezbývá zrovna moc času. I tak ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
A znovu musel do akce brankář Ryan, proti kterému to znovu střelecky zkoušel Watkins. Ten to tentokráte zkoušel po zemi, s čímž si Ryan ale dokázal poradit.
85'
Nahrávka pod sebe směřovala přesně do míst, kam si seběhl Odegaard. Ten se okamžitě pokoušel o zakončení levou nohu, to ale směřovalo vysoko nad břevno.
84'
Grealish nahrál do tandemu na Watkinse, který se pokoušel o zakončení levou nohou. To projelo kousek vedle branky, Ryan tak nemusel zasahovat.
83'
Nedovoleným způsobem si v předchozím souboji počínal právě Willian, který zatáhl za dres domácího McGinna. Na řadu přijde rozehrávka další standardky.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, zatím platí, že jsme se dočkali jediné branky. Arsenal si ovšem vybojoval svůj další rohový kop.
80'
Na opačné straně se k zakončení pro změnu dostal střídající Willian, který zaměstnal brankáře Martíneze. Ten nakonec musel zasahovat a na řadu přijde roh.
79'
Grealish si uvnitř pokutového území přehodil míč na levou nohu, načež se pokoušel o zakončení k zadní tyči, kde ho ovšem vychytal brankář Ryan.
78'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Jacob Ramsey.
77'
Tentokráte se míč znovu snesl mimo hrací plochu, což znamenalo odkop od domácí branky. Martínez nebude nikam spěchat, očekávat se dá sbírání vteřinek.
76'
Arsenal měl možnost zahrávat další rohový kop, a sice z levé strany. Centrovaná nabídka se snášela k penaltovému puntíku, kde zakročil jeden z protihráčů.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Willian.
74'
Na zemi nyní sedí hostující Partey, který se drží za zadní stehenní sval. Vypadá to na vynucenou změnu v jedenáctce Arsenalu, což je pro Artetu hodně nemilé.
73'
Tentokráte se o centr směrem do pokutového území pokusil křídelník Saka, který znovu našel pouze hlavu protihráče. Tomu se tedy povedlo opět odvrátit.
72'
Smith-Rowe to zkoušel po pravém křídle, kde si ovšem ukopl míč daleko od své kopačky. Ze strany Arsenalu nepřišlo nic nebezpečného, bude se odkopávat.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku tohoto zápasu. Arsenal je v posledních minutách výrazně aktivnější, avšak na Martíneze zatím recept nenašel.
70'
V pokutovém území se do zakončení dostal Pépé, který se pokoušel o zakončení levou nohou. Martínez si dokázal poradit a zakončení vykopl nohou.
69'
Na hranici malého vápna si naskakoval Aubameyang, který ovšem zakončoval výrazně vedle branky soupeře. Martínez nemusel zasahovat, bude odkopávat.
68'
Tentokráte se u pokutového území dostal k míči Xhaka, který se pokoušel o centrovanou nabídku levou nohou, která ovšem znovu trefila pouze záda soupeře.
67'
Poté to nebezpečným centrem do malého vápna zkoušel Pépé, který nadělal domácímu celku velké starosti. Zřejmě byl odpískán útočný faul Aubameyanga.
66'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Trézéguet.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Martin Odegaard.
64'
Na útočnou stranu hrací plochy se poté dostávala dvojice Bellerín – Saka. Nakonec to centrovanou nabídkou zkoušel Saka, který ovšem trefil pouze soupeře.
63'
Sledovali jsme nepřesnou nahrávku směrem na Smitha-Rowa, před kterým se tak povedlo zakročit Konsovi, který poté roztáhl hru směrem na volného Grealishe.
62'
Do prostoru pro centrovanou nabídku si tentokráte dokázal seběhnout obránce Soares, který se pokoušel o centr, jenž ovšem přistál přímo do rukavic brankáře.
61'
Následný rohový kop se nebezpečně kroutil ke vzdálenější tyči, avšak po šanci bylo hodně rychle. Dle sudího si totiž útočným faulem pomohl Holding.
60'
Nyní se pro změnu do zakončení dostal hostující Saka. Ten se dostal do palebné pozice, avšak trefil pouze protihráče a následovat tak bude další rohový kop.
59'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
58'
Druhý poločas je zatím hodně ofenzivní. Tentokráte se k zakončení levou nohou zpoza pokutového území dostal Bellerín, jehož pokus směřoval doprostřed.
57'
Smith-Rowe poté drzým způsobem došel až do pokutového území, kde se dokonce dostal k zakončení pravou nohou, které ovšem směřovalo do protihráče.
56'
Aston Villa pokračovala v kombinaci na útočné polovině, kde to nakonec na sebe vzal záložník McGinn, s jehož jedovkou levou nohou si dokázal brankář poradit.
55'
Poté se směrem dozadu dokázal bleskově vrátit Pépé, kterému se povedlo zabránit v útočné akci soupeře. Od pravé autové lajny bude moci vhazovat Cash.
54'
Na opačné straně se do zakončení dostal Pépé, který si nakonec přehodil míč na pravou nohu, avšak svůj následný střelecký pokus poslal vedle branky.
53'
Do protiútoku se poté dostával Grealish, kterému se v tandemu povedlo oslovit naběhnuvšího Barkleyho. Ten mířil do boční sítě, přesto se jednalo o ofsajd.
52'
Žlutou kartu dostává Thomas Partey (Arsenal FC).
52'
A znovu se opakoval souboj mezi Watkinsem a brankářem Ryanem. Prvně jmenovaný se tentokráte dostal k hlavičce, kterou ovšem poslal přímo doprostřed.
51'
Watkins o sobě dal vědět také v úvodu druhého poločasu, jeho rána pravou nohou směřovala k zadní tyči, kam se ovšem dokázal včas přesunou brankář.
51'
Zpětná nahrávka poté putovala na kopačku brankáře Martíneze, který se pokoušel o dalekonosný odkop na druhou stranu, kde ale zasahoval zadák Holding.
50'
Hostující brankář poté raději rozehrál výhozem před sebe, kde Arsenal chvíli kombinoval. Poté se Thomasovi povedlo u postranní lajny oslovit Cedrica Soarese.
49'
Na pořadu dne byl třetí rohový kop pro domácí hráče. Toho se od pravého praporku chopil Greaish, který rozehrál směrem na Barkleyho, jenž mířil doprostřed.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil hostující Bellerín, po jeho nahrávce nepřesně vracel Xhaka.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokrát vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se už ve druhé minutě postaral domácí Watkins. Po této brance jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, ve které měl územní převahu Arsenal, který se nakonec dostal k jediné šanci, se kterou si brankář Martínez poradil. Domácí se trápili v přechodové fázi, mimo vstřelené branky se rovněž dostali do jedné vyložené šance, ve které to ale neprovedl dobře křídelník Traoré.
45+3'
45+2'
Aston Villa poté útočila přes levou stranu, kde se Grealishovi pro změnu povedlo vybojovat autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil Targett.
45+1'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl hostující Bellerín, který ještě na útočné polovině poslal k zemi domácího Grealishe.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Gunners zahrávali standardní situaci z pravé strany a dalším centrem do pokutového území to zkoušel obránce Soares, který našel pouze hlavu protihráče.
42'
Sakovi se povedlo prosadit v souboji proti Targettovi a akce Arsenalu mohla pokračovat. Na levém křídle se k centru dostal Soares, který trefil pouze záda Cashe.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Ryan, kterému se povedlo rozehrát po zemi na obránce Gabriela, jenž se prudkým pasem snažil najít Pépého.
37'
Na druhou stranu hrací plochy se poté dostal Targett, který se pokoušel o dalekonosné přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel pouze zadák Soares.
35'
Je tu další žlutá karta, kterou vyfasoval domácí Nakamba, jenž byl v souboji se Sakou příliš pozdě.
34'
Martínez nyní mohl odkopávat od své branky, jenomže jeho celek se daleko s míčem nedostal. Posléze to na sebe vzal Pépé, který ovšem trefil protihráče.
33'
Arsenal se tak chopil další standardní situace, které se chopil obránce Soares. Tomu se ve vzduchu povedlo najít Holdinga, který ani tentokráte nemířil přesně.
32'
Na opačné straně se před brankáře Ryana natlačil Traoré, který se poměrně zbytečně pokoušel o složitý lob, se kterým si Ryan dokázal poradit.
31'
Žlutou kartu dostává Ezri Konsa (Aston Villa FC).
31'
Poté si v pokutovém území naskočil na centrovanou nabídku obránce Holding, který ovšem poslal míč vedle branky. Martínez tak nemusel ani zasahovat.
30'
Následoval rohový kop z pravé strany, který byl rozehrán nakrátko. Nakonec se Pépé přeci jenom dostal k centru levačkou, kterou ale srazil jeden z protihráčů.
29'
A ta přinesla slušnou šanci! K rozehrávce se totiž postavil středopolař Xhaka, který střelu kroutil do pravé šibenice, kam se natlačil také Martínez.
28'
Konečně vážnější práce pro domácího brankáře, který si nakonec s tečovaným pokusem Pépého dokázal poradit. Arsenal si poté vybojoval standardní situaci.
27'
Grealish to ještě zkoušel nahrávkou pod sebe, kde se nacházel Traoré. Do dráhy letu míče se ovšem připletl také Holding, kterému se poté povedlo odvrátit.
26'
Rohový kop se nakonec snesl do malého vápna, kde si ovšem vyskočil také brankář Ryan, kterému se povedlo vyboxovat. Nápor Aston Villy ovšem pokračuje.
25'
Směrem kupředu se na druhé straně vydal Grealish, kterému se patičkou povedlo najít svého kolegu Targetta, jehož centr byl sražen na další rohový kop.
24'
Na pořadu dne byl další rohový kop, kterého se od pravého rohového praporku chopil hostující Saka, jehož centr se ovšem snesl do rukavic brankáře domácích.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabídla jednu branku. O tu se hned v úvodu postaral domácí Watkins, od té doby jsme se šance nedočkali.
22'
Do pokutového území se nyní dostával hostující Saka, proti kterému ovšem bleskovým způsobem dokázal vyběhnout brankář Martínez, který se dostal k míči.
21'
Výpad po levém křídle předvedl domácí Grealish, kterému se nakonec povedlo načasovat nahrávku na Barkleyho, jehož přenesení hry putovalo na Cashe.
20'
Poměrně jednoduchý přechod na opačnou polovinu v podání domácích. Poté přišla riskantní nahrávka na kopačku Traorého, který přeci jenom vracel zpět.
19'
Znovu se do kombinace domácího celku zapojil brankář Martínez, který na jistotu rozehrál po zemi směrem na Konsu, jenž do kombinace zapojil i Nakambu.
18'
Arsenal se znovu poměrně jednoduše dostal na polovinu soupeře. Tam se Holdingovi povedlo rozehrát na pravou stranu, kde si o nahrávku řekl obránce Bellerín.
17'
Vysoký odkop z kopačky Targetta se nakonec snesl pouze do zámezí, z čehož se pro změnu vyklubalo autové vhazování pro Arsenal, kterého se chopil Bellerín.
16'
Saka to na opačné straně zkoušel vzít sám na sebe, jenomže se nedostal hned přes prvního protihráče. Domácí se tak pustili vpřed, kde vybojovali aut.
15'
Aston Villa si nyní vybojovala svůj první rohový kop. Ten se nakonec snášel na přední tyč, kde šel do souboje hostující Saka, kterému se povedlo odvrátit míč.
14'
Ve středu hrací plochy se povedlo zakročit Parteymu, který odehrál míč směrem na vlastní obrannou polovinu, kde se o další rozehrávku pokouší Holding.
13'
Vhazovat mohl pravý obránce domácích. Cashovi se nakonec ke spolupráci nabídl Barkley, po jehož zpětné nahrávce si nedovoleným způsobem pomohl Traoré.
12'
Aby toho nebylo málo, tak míčem přímo do obličeje inkasoval hostující Pépé. Ten tak chvíli nemohl pokračovat ve hře, hlavní sudí navíc raději pozastavil hru.
11'
Oba kohouti nakonec mohou pokračovat ve hře, pokračovat se bude z místa přestupku. Rozehrávat mohl brankář Martínez, který se postaral o další odkop.
10'
Momentálně se nehraje, po srážce v hlavičkovém souboji skončil na zemi domácí Konsa, který je stále ošetřován. Naopak hostující Lacazette je zpět na nohou.
9'
Poměrně dost prostoru měl kolem sebe Smith-Rowe, který se dostal až k hranici šestnáctky. Tam zvolil nahrávku do tandemu na Pépého, který odcentroval.
8'
Autové vhazování se nakonec opakovalo, jenomže hostující celek se přesto daleko nedostal. Naopak se poprvé k míči dostal brankář Martínez, který odkopával.
7'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil hostující Bellerín. Ten se pokoušel najít Saku, před kterým zasahoval Targett.
6'
Nahrávka směrem na Watkinse nakonec našla pouze hostujícího Gabriela, který rozehrál odkopem ke středovému kruhu, kde se mu nabídl kolega Smith-Rowe.
5'
Na řadu přišel rohový kop Arsenalu, který se snášel k zadní tyči. Tam si seběhl obránce Gabriel, který vracel zpět do malého vápna, kde zakročil Nakamba.
4'
Arsenal tak nepředvedl vůbec povedený vstup do tohoto zápasu, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může otočit.
2'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Velkou chybu udělal hostující obránce Soares, který se pokoušel nahrát na Gabriela, avšak nahrávka byla příliš slabá. K míči se tak dostal Traoré, který u hranice malého vápna našel OLLIEHO WATKINSE, který i díky teči protihráče zamířil přesně ke vzdálenější konstrukci.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Nakamba, J. McGinn – B. Traoré, Barkley, Grealish (C) – Watkins.
Náhradníci: Heaton – Davis, El Ghazi, A. Almuhammadí, Engels, M. Sanson, Ramsey, Douglas Luiz, Trézéguet.

Arsenal FC: Ryan – Bellerín (C), Holding, Gabriel, Soares – Partey, Xhaka – Saka, Smith-Rowe, Pépé – A. Lacazette.
Náhradníci: Rúnarsson – Aubameyang, Willian, Marí, Martinelli, D. Ceballos, Alnaní, Odegaard, Chambers.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Hatzidakis.
Arsenal FC

Na opačné straně stojí Arsenal, kterému pro změnu patří až desátá pozice, což je daleko za očekáváním vedení klubu. Gunners se tedy nacházejí v přesné polovině tabulky a na pohárové pozice jim v tuto chvíli schází už sedm bodů. Arsenal se tak před dnešním zápasem nachází za Aston Villou, nicméně v případě zisku plného počtu bodů by se mohl dostat až na osmou pozici tabulky. Arsenal ovšem v předchozích dvou duelech nedokázal ani jednou zvítězit. Nejprve se jednalo o bezbrankovou remízu proti Manchesteru United, v minulém kole pro změnu nestačil na Wolves, které vyhrálo výsledkem 2:1.
Aston Villa FC

Fotbalisté Aston Villy mají za sebou přesně dvacet zápasů, během kterých se jim povedlo nasbírat dvaatřicet bodů, což momentálně stačí na devátou pozici, což i tak znamená horní polovinu tabulky. Villans z posledních pěti ligových duelů dokázali zvítězit ve dvou případech, ostatní tři duely skončily porážkou. Aston Ville se totiž po každém vítězství nepovedlo na výhru navázat, naopak se jednalo o prohru. V rámci dvacátého kola se na domácím stadionu utkala s West Hamem, kterému se povedlo navázat na skvělou formu a i díky brance Tomáše Součka nakonec vyhrál výsledkem 3:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Aston Villa FC a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.