Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Aston Villa - 27. ledna 2021   19:00

Burnley
52' Mee (A. Westwood) • 76' McNeil (Pieters) • 79' Wood (McNeil)
3:2
(0:1)
Aston Villa
14' Watkins  (Targett) • 68' Grealish  (Douglas Luiz)
Burnley
Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Brady (60. Gudmundsson), A. Westwood, Brownhill (46. Cork), McNeil – Jay Rodriguez (75. Vydra), Wood.
Tierney – Hussin, Bennett
Turf Moor
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz (88. Davis), J. McGinn – B. Traoré (83. Trézéguet), Barkley (83. El Ghazi), Grealish (C) – Watkins.

Je konec! Dnešní utkání nakonec přineslo hned pět branek, nakonec se z vítězství raduje Burnley, které svého soupeře porazilo výsledkem 3:2. Aktivněji do druhého poločasu ovšem vstoupil hostující celek, který se navíc po zásluze podruhé v tomto utkání dostal do vedení. Burnley se ovšem nevzdalo, naopak se mu povedlo v krátkém časovém sledu hned dvakrát skórovat, čímž zvrátilo výsledek ve svůj vlastní prospěch. Domácí si navíc hubené vedení pohlídali až do konce a z tohoto zajímavého zápasu tak berou všechny tři body, i když herní projev o tom moc nehovořil.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:7.
90+4'
90+3'
Aston Ville se stále nedaří proniknout do vyložené šance. Nyní se na útočnou polovinu navíc vydal domácí Cork, který nasbíral velice cenné vteřinky.
90+1'
Burnley hraje v nastaveném čase hodně zodpovědně. Nyní si navíc vybojovalo další rohový kop, s jehož rozehrávkou nebude zcela určitě nikam pospíchat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí stále vedou o jedinou branku, ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Keinan Davis.
88'
Villans si v závěru zápasu vytvářejí sympatický nápor, avšak k žádným střeleckým pokusům to stále nevede.
87'
Po autovém vhazování se do pokutového území dostával Grealish, který se postaral o centrovanou nabídku z levé strany, která ovšem přistála pouze u Meeho.
85'
Také domácí brankář Pope si dával s provedením odkopu celkem dost načas. Na druhé straně se mu přihlásil Vydra, který předskočil bránícího Konsu.
83'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Anwar El Ghazi.
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Trézéguet.
82'
Do kombinace svého celku se nyní zapojil také hostující brankář Martínez, který nakonec levačkou zkoušel odkopnout na druhou stranu, kde fauloval Lowton.
81'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka, nyní to bude mít hodně složité Aston Villa. Ta vůbec poprvé v utkání musí dotahovat, navíc nemá moc času.
79'
Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí celek během několika minut zvrátil výsledek ve svůj vlastní prospěch! Burnley se totiž po standardní situaci udrželo kousek od pokutového území, kde z levé strany centroval před brankáře McNeil. Do vzduchu se navíc vydal CHRIS WOOD, který v těžké pozici dokázal hlavičku umístit přesně k pravé tyči, kam se Martínez marně natahoval.
79'
Nahrávka v podání Barkleyho byla hodně nepřesná, přesto jí dokázal Targett zachytit na vymezeném prostoru. Aston Villa se tak žene směrem kupředu.
78'
Watkins je ve druhém dějství hodně nevýrazný, v tomto případě se dostal ke střeleckému pokusu pravou nohou, který putoval přímo doprostřed domácí branky.
76'
Jenomže podruhé v tomto duelu je srovnáno a začíná se opět od začátku! Na hranici pokutového území převzal nahrávku domácí křídelník DWIGHT MCNEIL, který to spíše zkoušel střílenou nabídkou do malého vápna. Míč ovšem naprosto nečekaně zapadl do vzdálenějšího spodního rohu branky soupeře, kam se brankář Martínez marně natahoval.
76'
Další hlavičkový souboj pro změnu vyzněl pro hostujícího Luize, kterému se povedlo šikovně prodloužit za sebe, kde se ovšem povedlo zakročit Tarkowskimu.
75'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jay Rodriguez, přichází Matěj Vydra.
74'
Aston Villa pokračovala v útočném snažení na pravé straně, kde měl možnost vhazovat obránce Cash. Jeho zdlouhavé váhání přesto našlo Watkinse.
73'
Při standardní situaci musel ven ze své branky domácí Pope, kterému se nakonec povedlo vyboxovat míč mimo pokutové území, kde se ho chopil McGinn.
72'
Nyní se do akce zapojil také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání Gudmundssona. Ten potvrdil také následný opakovaný záběr.
71'
Burnley to bude mít najednou znovu hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá poměrně dost času, domácí klidně mohou otočit.
68'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Villans se podruhé v tomto duelu dostávají do vedení! Aston Villa podnikla naprosto ukázkovou kombinaci středem hrací plochy, při které se Grealishovi povedlo v pokutovém území najít Luize. Ten zpětnou nahrávkou oslovil právě JACKA GREALISHE, který ve skluzu zamířil mimo dosah brankáře Popeho.
68'
Hostující brankář si poté dával s odkopem od své branky celkem načas. Nakonec se mu povedlo poslat míč na pravou stranu, kde se prosadil obránce Cash.
67'
Tutovka pro domácí! Do zakončení ze druhé vlny se totiž dostal Wood, který to zkoušel do protipohybu brankáře, jenomže Martínez si poradil.
65'
Do pokutového území se navíc natlačil hostující Grealish, který se dokonce dostal až do slibného zakončení. S ním si ovšem brankář Pope dokázal poradit.
64'
Posléze měl další práci hostující brankář Martínez, který si s nepovedeným centrem z levé strany dokázal poradit. Posléze jsme sledovali rozehrávku po zemi.
63'
Pope musel vzápětí rychle z branky, povedlo se mu dostat k míči před dotírajícím Watkinsem. Aston Villa po zisku balónu přenášela hru na nohu Mingse.
62'
Z vlastní poloviny hrací plochy se postaral o rozehrávku volného kopu hostující obránce Konsa. Jeho pas nebyl vůbec přesný a skončil pouze u brankáře Popeho.
61'
Máme za sebou hodinu hry. V posledních minutách se nám zápas pořádně vyrovnal, hodně tomu pomohl vyrovnávací branka Burnley, které je aktivnější.
60'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Johann Gudmundsson.
59'
Hodně prostoru na centr do pokutového území měl Barkley, který málem našel naběhnuvšího Watkinse. Ještě před ním si na padající míč počíhal Pieters.
58'
Martínez se znovu postavil k odkopu od své branky, který sice poslal na útočnou polovinu, tam ale jeho celek přišel o míč a na kopačce ho tak má Pieters.
57'
McGinnovi se povedlo ve vzduchu sklepnout míč do běhu na Watkinse, před kterým se povedlo včas zakročit Tarkowskimu, který nerozehrál vůbec přesně.
56'
Režie si neustále vybírá vyrovnávací branku, při které udělal kus práce také obránce Cork. Ten totiž znemožnil Martínezovi vyběhnout, proto Mee hlavičkoval.
55'
I tak začínáme opět od začátku, Burnley se totiž před malým momentem povedlo srovnat krok. Bylo to z ojedinělé šance, vůbec první vyložené v podání domácích.
54'
Aston Villa vstoupila do druhého poločasu velice aktivně a během několika desítek vteřin jsme sledovali další střelecký pokus. Traoré z otočky mířil nad branku.
52'
Naprosto zničehonic tu máme vyrovnávací branku domácích! Burnley totiž zahrávalo rohový kop z levé strany, na který si dokázal nejvýše naskočit obránce BEN MEE, který si naskakoval na hranici malého vápna. Jeho hlavička zapadla přesně k zadní tyči, přičemž se brankář Martínez za tímto pokusem pouze ohlédl.
52'
K velice zajímavému pokuse nyní dostal hostující středopolař McGinn, který zakončoval zpoza pokutového území. Míč nakonec poslal pouze do rukavic Popeho.
51'
Martínez se postaral o dalekonosný odkop na levou stranu hrací plochy, kde se nacházel Targett. Ten se v souboji neuplatnil, naopak zasahoval Lowton.
50'
Burnley si rovněž vyzkoušelo autové vhazování, po kterém to prodloužením za sebe zkoušel Cork. Tam se ovšem nacházel pouze McGinn, který odkopával.
49'
Poté musel směrem dozadu spěchat domácí Tarkowski, který na jistotu odkopl míč ven z hrací plochy. Cash si v krátkém časovém sledu vyzkouší další aut.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z pravé strany. Vhazovat mohl hostující obránce Cash, kterému se nepovedlo najít Luize.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Josh Brownhill, přichází Jack Cork.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Watkins. Sledovali jsme ale poměrně vyrovnanou podívanou, ve které byl přesto lehce aktivnější hostující celek, který zřejmě po zásluze vede o jednu branku. Burnley si toho v prvním dějství moc nevypracovalo, za celou dobu se totiž nedostalo do žádné vyložené šance. Aston Villa byla o něco střelecky produktivnější, což jí stačilo k jedné vstřelené brance.
45+1'
45'
Jedna minuta nad rámec
43'
Hosté se málem dostali do dvoubrankového vedení! Nejprve v šanci selhal Watkins, při dorážce pálil pouze do horní brankové konstrukce Barkley.
42'
Martínez si dával s provedením odkopu od své branky celkem načas. Nakonec jeho dalekonosný pas směřoval na Watkinse, kterého předskočil Tarkowski.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Cash si v krátkém časovém sledu vyzkoušel další vhazování. Po něm si obrannou povinnost splnil domácí McNeil, který zasahoval před jedním ze soupeřů.
38'
Podél pravé autové lajny to zkoušel vzít na sebe hostující Cash, který si po souboji s Brownhillem ustlal na zemi. Také v tomto případě se jednalo o faul.
37'
Posléze si v souboji počínal nedovoleně domácí Mee, který lehce zavadil o nohu protihráče. Sudí to pochopitelně uviděl a odpískal ve prospěch Aston Villy.
36'
Barkley si tak vyzkoušel další rozehrávku rohového kopu. Ten se mu povedlo stočit do míst, kam si seběhl Cash, kterému se nepovedlo míč ideálně napálit.
35'
Poté jsme sledovali rychlou kombinaci, na jejíž konci byl hostující Cash, který centroval do pokutového území. Do dráhy letu míče se ale připletl domácí Mee.
34'
Středem hřiště si to poté namířil domácí Brady, kterému se povedlo odcentrovat levačkou do pokutového území, kde ovšem našel pouze hlavu soupeře.
33'
Máme za sebou třetinu hry, na hrací ploše se toho moc nezměnilo. Aston Villa i nadále vede jednobrankovým rozdílem, nyní vhazuje domácí zadák Lowton.
32'
Aston Villa se v krátkém časovém sledu dostala k dalšímu střeleckému pokusu, tentokráte z kopačky Traorého. Jeho zakončení levačkou ale nebylo přesné.
31'
Přesto se za pokutovým územím dostal k míči hostující Grealish, kterému se povedlo velice pohotově vypálit. Brankář Pope si prostředek branky pohlídal.
30'
Barkley rozehrával standardní situaci z poměrně velké vzdálenosti od branky. Jeho nabídka směřovala na Cashe, kterého ovšem eliminoval bránící soupeř.
29'
Lowton obstaral autové vhazování z pravé strany. Domácí obránce si dával poměrně dost načas, nakonec svým hodem dokonale oslovil volného Rodrígueze.
27'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl hostující Grealish, čehož si všiml také hlavní sudí zápasu. Aston Villa poté rozehrála přenesením hry na Traorého.
25'
Martínez mohl znovu rozehrávat od své branky, v tomto případě se postaral o dalekonosný odkop na druhou stranu, kde se ve vzduchu povedlo uspět Watkinsovi.
23'
Žlutou kartu dostává James Tarkowski (Burnley FC).
22'
Vysoká nabídka putovala na opačnou polovinu hrací plochy, kde měl k míči hodně daleko domácí Wood. Jako první se k němu dostal Konsa, který hledal brankáře.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla jednu branku. Aston Villa je aktivnějším týmem, nyní je s míčem u opačné šestnáctky.
20'
Domácí hráči se s míčem přesunuli na druhou stranu hrací plochy, kde mohl vhazovat zadák Lowton. Na pomoc mu přispěchal Brady, který mu přesně vrátil.
19'
I opakovaný záběr potvrdil předchozí ofsajdové postavení Grealishe, pokračovalo se tedy rozehrávkou od domácí branky. Popemu se povedlo najít Lowtona.
18'
Aston Villa se znovu přesunula k opačnému pokutovému území, kde si Grealish dokázal narazit s Barkleym. Nahrávka putovala do ofsajdu, následná šance Traorého byla zbytečná.
17'
Posléze se povedlo ve vzduchu dobře zapracovat domácímu Pietersovi, který odvracel míč na další autové vhazování. Hostující Cash ale nikam nespěchá.
16'
Burnley to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
14'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Kousek od pokutového území si poměrně dlouho pohrával s míčem Grealish, kterému se nakonec povedlo na levém křídle oslovit obránce Targetta. Jeho střílená nabídka našla na malém vápně OLLIEHO WATKINSE, který šikovně nastavil kopačku, což vedlo k dokonalé teči.
14'
Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany, kde to na sebe zkoušel vzít McNeil. Ten se ovšem nedostal přes Cashe, Aston Villa navíc rozjela protiútok.
13'
Burnley před malým momentem zahrávalo standardní situaci celkem daleko od pokutového území soupeře. Navíc se nejvýše do vzduchu dostal Barkley.
12'
Martínez tak mohl odkopávat od své branky, nicméně na opačné polovině oslovil pouze domácího Westwooda, kterému se povedlo přenést hru na Lowtona.
11'
Poté si do pokutového území dokázal seběhnout domácí Brady, který se dokonce dostal ke střeleckému pokusu z otočky. Ten ovšem vyletěl vysoko nad.
10'
Poté to nekompromisním odkopem dokázal vyřešit domácí Westwood, od jehož kopačky míč putoval ven z hrací plochy. Vhazování se tak ujme Targett.
9'
Aston Villa nejprve kombinovala na vlastní polovině, kde se do problémů dostal Luiz. Toho dokázal v souboji eliminovat Brownhill, dle sudího v tom byl faul.
8'
Martínez měl před malým momentem další práci, tentokráte se mu povedlo zachytit centrovanou nabídku z levé strany. Poté přišla na řadu rozehrávka vlevo.
7'
Centrem do pokutového území to poté zkoušel domácí Westwood, který svým centrem pasem našel pouze rukavice Martíneze, jenž rozehrál na Targetta.
6'
Pope tak mohl po předchozím zákroku rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel rozehrávkou nakrátko po zemi, kterou poslal přesně na nohu Tarkowskiho.
5'
Aston Villa si před malým momentem vybojovala první rohový kop tohoto zápasu. Centr se snesl přesně do malého vápna, odkud hlavičkoval nad Konsa.
4'
Poté se povedlo zakročit také Mingsovi, který z jedničky odpálil míč na opačnou polovinu hrací plochy, kde měl hodně prostoru na práci s balónem zadák Lowton.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se povedlo zakročit Cashovi, který před protihráčem odvracel míč směrem do zámezí. Autového vhazování se ujme Pieters.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Brady, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Jay Rodriguez, Wood.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Bardsley, Benson, Cork, Dunne, Gudmundsson, Vydra, D. Stephens, K. Long.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – B. Traoré, Barkley, Grealish (C) – Watkins.
Náhradníci: Heaton – A. Almuhammadí, Davis, El Ghazi, Trézéguet, N. Taylor, Ramsey, Engels, Nakamba..