Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Chelsea - 19. ledna 2021   21:15

Leicester
6' Ndidi (H. Barnes) • 41' Maddison (Albrighton)
2:0
(2:0)
Leicester
Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi, Tielemans – Albrighton (77. R. Pereira), Maddison (76. Ayoze Pérez), H. Barnes – Vardy (88. Iheanacho).
Pawson – Hussin, Masseyová-Ellisová
King Power Stadium, Leicester
Chelsea
Mendy – R. James, Silva (C), Rüdiger, Chilwell – Havertz (68. Werner), Kovačić, Mount – Hudson-Odoi (67. Zijach), T. Abraham, Pulisic.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:16.
Leicester díky brankám Ndidiho a Maddisona poráží Chelsea 2:0, což posouvá Lišky do čela tabulky Premier League! Manchesterovské celky sice mají zápasy k dobru, přesto se jedná o výborný počin týmu Brendana Rodgerse.

Dnešní vítězství Leicesteru je zasloužené, neboť domácí byli výrazně nebezpečnější, zatímco Chelsea si vypracovávala spíše jen náznaky větších příležitostí.

Londýňané se po dnešní výhře West Hamu nad West Bromwichem propadli už na osmé místo a budou mít velké problémy, aby se dostali mezi nejlepší čtyřku, což je jejich jasný cíl do dalšího průběhu sezóny.
90+3'
90+3'
Timo Werner se snažil prodrat do ještě jedné příležitosti, výborně však zasáhl Jonny Evans a ukopl mu míč mimo dosah hráčů v bílém.
90+2'
Mount si všiml na pravé straně pokutového území volného Zijacha, ten si posunul míč na svoji silnější levačku, střelu ale ztlumil Justin a Schmeichel si pak připsal úspěšný zákrok.
90+1'
Rozhodčí Pawson nemá moc důvodů k delšímu nastavení, v celém zápase jsme neviděli ani žádné ošetření a závěrečný hvizd oddaluje o tři nastavené minuty.
90'
Tielemans rozehrál volný kop nakrátko s Justinem, jeho střílený centr se neujal.
89'
Jamese Justina při průniku po levém křídle fauloval Hakim Zijach, kromě žluté karty pro Maročana je tu i standardní situace ve prospěch domácích.
88'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Kelechi Iheanacho.
87'
Potvrzeno, Werner byl v decimetrovém ofsajdu, Chelsea na vstřelenou branku nadále čeká.
86'
Po Zijachově centru Timo Werner jemnou tečí dopravil míč do sítě, následně mu je ale máván velmi těsný ofsajd, který se prověřuje u videa.
85'
Pulisic byl faulován Fofanou při průniku útočnou polovinou, následuje žlutá karta pro stopera domácích.
84'
Tielemansově standardce se Chelsea ubránila, pak už se hostům krkolomně povedlo přesunout hru za středovou čáru.
83'
Leicester tam bude pokračovat i po faulu na Ricarda Pereiru, následovat bude standardní situace pro Lišky.
83'
Už pořádnou dobu se Chelsea nedostala k brance soupeře, i nadále se hraje na její polovině.
82'
Po střídání Maddisona rozehrál rohový kop Tielemans, svým centrem ale nenašel naskakujícího Fofanu.
82'
Justin na levém křídle neprostrčil svoji přihrávku na Péreze, ten přesto vybojoval rohový kop v souboji s Jamesem.
81'
Po souhře Castagneho s Pereirou dostal Jamie Vardy přihrávku do běhu, v pokutovém území si položil na zem Rüdigera, pak mu přeci jen odskočil míč od kopačky a dokutálel se k Mendymu.
80'
Čas spěchá kupředu, blíží se závěrečná desetiminutovka a Leicester má v těchto minutách partii pevně ve svých rukou.
79'
Ayoze Pérez se přímočarým průnikem snažil dostat do pokutového území Chelsea, to se mu však nepovedlo, ani neměl kudy přihrát na Vardyho.
77'
Zdá se, že Leicester by po změnách v sestavě mohl pokračovat v rozestavení 4-4-2.
77'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Ricardo Pereira.
76'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Ayoze Pérez.
75'
Tentokrát byl Maddison faulován Mountem ve středu hřiště, Leicester se bude moci posunout na útočnou polovinu.
74'
Hakim Zijach velmi nepřesně přihrával do běhu Jamesovi, ten pak nedovoleně srazil Jonnyho Evanse.
72'
Další neúspěch Christiana Pulisice, tomu na křídle ukopl míč Castagne, Belgičanovi se to navíc povedlo natolik dobře, že vybojoval odkop od branky.
70'
Útočná snaha Chelsea je zastavena ofsajdem Pulisice, jenž byl při náběhu za obranu Leicesteru v postavení mimo hru.
69'
Hosté se snažili zatlačit soupeře důrazným napadáním, Leicesteru se z něj ale povedlo vymanit a Maddison se mohl rozběhnout po útočné polovině, ovšem nezvládl finální přhrávku na Vardyho.
68'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Timo Werner.
67'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Hakím Zijach.
67'
Centr Calluma Hudsona-Odoie do předbrankového prostoru stáhl do svých rukavic pozorný Kasper Schmeichel.
66'
Druhý poločas už je takřka ve své polovině, nadále však platí, že oba trenéři se změnami v sestavách vyčkávají a věří svým původním.
64'
V prvním poločase Chelsea držela míč 64% hracího času, v dosavadním průběhu druhého dějství je to ještě o deset procent více, přesto výrazně nebezpečnější zůstává Leicester.
62'
Na útočný výlet se teď vydal i Wesley Fofana, u postranní čáry ale neudržel stabilitu, padl k zemi a míč mu odskočil do zámezí.
61'
Leicester dostal míč pod svoji kontrolu, domácí hrají u vlastního pokutového území.
59'
Chelsea hraje s míčem ve středu hřiště, hosté se ale nadále složitě prosazují přes velmi dobře hrající defenzivu Leicesteru.
57'
Další výborný přechod Leicesteru do útoku! Jamie Vardy posunul míč na levé křídlo, kam si naběhl Youri Tielemens a Belgičanovu ránu brankář Mendy vykopl!
56'
Zdá se, že druhý poločas by mohl být velmi atraktivní, neboť Chelsea snahu o body nevzdává, zároveň Leicester je nadále velmi nebezpečný.
55'
Leicester teď v pokutovém území Chelsea soka zcela rozebral, Justin v závěru akce přihrával Albrightonovi, jenž z otočky prostřelil brankáře Mendyho. Asistent rozhodčího Hussin ale okamžitě vytasil praporek do vzduchu a video potvrdilo, že Albrighton byl v postavení mimo hru.
54'
Mountův rohový kop našel před brankou Jamese, od něj se ale míč odrazil jen k brankáři Schmeichelovi.
53'
Maddisonův centr sice našel Jonnyho Evanse, ten ale byl důsledně ubráněn a v tísni hlavičkoval mimo branku.
52'
Po Chilwellově faulu bude Leicester zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
51'
Mateo Kovačić vidí žlutou kartu za ostrý skluz pod nohy Jamese Maddisona.
51'
Po Mountově rohovém kopu Abraham hlavičkoval přímo doprostřed branky, kde zasáhl Kasper Schmeichel.
51'
Chelsea se pokusila odpovědět rychlým přechodem do útoku, James kolmicí vysunul po pravém křídle Abrahama, toho nepustil do zakončení Fofana.
50'
Už to mohlo být o tři branky! Albrightonův přetažený centr našel naprosto osamoceného Jamese Justina, jenž v obrovské šanci hlavičkuje těsně vedle! Edouard Mendy míč jen sledoval a neměl by nejmenší šanci zasáhnout!
48'
Kovačić nepřesně hledal Pulisice, od branky bude rozehrávat Kasper Schmeichel.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Leicester odehrál proti Chelsea výborný první poločas, po němž vede o dvě branky díky trefám Ndidiho a Maddisona. Domácí navíc byli častěji nebezpeční, Maddison trefil i břevno, Vardyho únik zlikvidoval Mendy a Chelsea bude muset pořádně zabrat, pokud si chce odvézt nějaké body.
45+2'
45+2'
Další faul Chelsea na útočné polovině je pískán Masonu Mountovi, ten je velmi frustrován z dosavadního průběhu zápasu.
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Po Chilwellově centru je Abrahamovi pískán faul na Fofanu. Hostující útočník chvíli zůstal ležet na zemi, na nohy mu ale pomáhá právě Wesley Fofana.
44'
Chelsea hraje s míčem na útočné polovině, marně ale hledá mezeru v defenzivě Leicesteru.
41'
Leicester právě vstřelil branku!
Po výkopu Kaspera Schmeichela domácí rychle rozebrali defenzivu Chelsea, po Albrightonově pasu se Jamie Vardy u pokutového území sice ještě k míči nedostal, ten však doputoval k JAMESI MADDISONOVI, jenž tváří v tvář Mendymu soupeřova brankáře prostřelil!
41'
Mason Mount nakonec střílel vysoko nad domácí branku.
39'
Potvrzeno i od videa, Evansův zákrok se odehrál ještě vně pokutového území, následovat bude sice jen volný kop, přesto z velmi nebezpečné pozice.
38'
Christian Pulisic byl u hranice pokutového území podražen Jonnym Evansem a rozhodčí Pawson nařídil penaltu, ovšem zákrok se zřejmě odehrál před pokutovým územím.
36'
Chelsea je rozestavena na útočné polovině, hosté se ale do kompaktní obrany Leicesteru prosazují jen velmi složitě.
34'
Další velká příležitost Leicesteru! Jamie Vardy utekl hostům po pravém křídle, snažil se přelobovat Mendyho, ten ale míč vyrazil vedle branky a Rüdigerovi se pak ještě povedlo zamezit v rohovém kopu.
33'
Callum Hudson-Odoi si na pravém křídle našel střeleckou pozici, mířil ale jen do boční sítě.
31'
Maddison tentokrát rozehrál po zemi na Justina, jehož centr stáhl ze vzduchu Edouard Mendy. Na výkop brankáře Chelsea za středovou čáru si dobrých čtyřicet metrů z branky vyběhl Kasper Schmeichel a míč odehrál elegantní hlavičkou.
30'
Barnesův centr Reece James srazil na už pátý rohový kop Lišek.
29'
Harvey Barnes byl při přechodu středu hřiště přidržen Kaiem Havertzem, mladý Němec si ze souboje odnáší žlutou kartu.
27'
Tentokrát zahrával Maddison roh z pravé strany, znovu ale našel jen hlavy hráčů v bílém.
27'
Maddisonův roh letěl na brankoviště, Mendy zůstal přikován na brankové čáře, pomohli mu ale spoluhráči, kteří nepustili soupeře do zakončení.
26'
Marc Albrighton si na útočné polovině přichystal míč na ránu pravačkou, pak z dobrých pětadvaceti metrů střílel pod břevno, Mendy vyráží jeho ránu na rohový kop.
24'
Leicester se pokusil o rychlý přechod do útoku, s centrem Jamese Justina si ale poradil Thiago Silva.
22'
Kai Havertz se v pokutovém území neprobil přes Jonnyho Evanse, volného míče se pak zmocnil Schmeichel.
21'
Po Mountově centru zakončoval Thiago Silva, jeho střelu zblízka Kasper Schmeichel vyráží
20'
Kasper Schmeichel musel poprvé do akce po střele Reece Jamese z ostrého úhlu, domácí kapitán vyrazil míč nad břevno.
19'
Chelsea se usadila u pokutového území Lišek, Londýňané se ale stále nemohou dostat do zakončení.
17'
Maddison s Vardym už zase zatápějí Chelsea u jejího pokutového území, tentokrát se ale domácí fotbalisté do zakončení nedostali.
16'
Timothy Castagne potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím jej předal Jamesi Maddisonovi, kterého hosté nechali zcela volného, Maddison pak prudce pálil do břevna!
14'
Chelsea má míč pod svoji kontrolou, hosté se ale z útočné poloviny vrátili až k Edouardu Mendymu.
12'
Mendy si teď vůbec neporozuměl s Chilwellem, oba si dávali přednost, kdo zahraje míč, nakonec jej Chilwell přihrál přímo na kopačku Castagneho, Leicester pak ale nedokázal zahrozit.
11'
Teď zaútočila Chelsea, Chilwellův centr ale našel jen pozorného Fofanu.
11'
Maddison tentokrát centroval přímo před branku, kam si naskakoval Timothy Castagne, ten se ale k hlavičce neprotlačil přes Abrahama. Hrotový útočník Chelsea si zatím plní dobře zejména obranné úkoly.
10'
Leicester je při chuti, domácí vybojovali další rohový kop. Z toho prvního skórovali...
8'
Ndidi nastupuje ke svému 128. ligovému zápasu za Leicester a vstřelil sedmou ligovou branku, trefuje se tedy zhruba jednou za dvacet zápasů.
6'
Pokud někdo vsadil, že první branku zápasu vstřelí Wilfried Ndidi, tak může být pěkně bohatý! Maddison rozehrál rohový kop nakrátko s Albrightonem, po jeho přihrávce se Harvey Barnes ukopl, míč nešikovně zahrál za sebe k hranici pokutového území, kde ale byl WILFRIED NDIDI a ten svoji střelu otřel o tyč branky zaskočeného Edouarda Mendyho!
6'
Centr Harveyho Barnese brankář Mendy nepřečetl úplně dobře, Fofanu ale ubránil Tammy Abraham, byť jinak by spíše měl Abrahama bránit stoper Leicesteru.
5'
James Maddison neprostrčil svoji přihrávku na Jamieho Vardyho, ovšem byl faulován a Leicester bude rozehrávat na útočné polovině.
3'
Aby souvislostí s titulem Leicesteru nebylo málo, tak to byla právě Chelsea, která remízou proti Tottenhamu, největšímu soupeři Leicesteru v tom boji o titul, zařídila historické prvenství. Leicester tehdy koučoval Claudio Ranieri, někdejší trenér Chelsea, kde je stále velmi oblíben mezi tamními fanoušky.
2'
Ben Chilwell byl faulován u postranní čáry. Chilwell společně s již zmíněním Kantém, který je mimo hru, tak dokázal vyhrát s Leicesterem ten slavný mistrovský titul v roce 2016.
1'
Jelikož oba týmy vyznávají shodně modrou barvu, tak Chelsea dnes musela obléct bílou sadu, domácí svoji tradiční.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi, Tielemans – Albrighton, Maddison, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Choudhury, Amartey, Iheanacho, R. Pereira, Ayoze Pérez, Söyüncü, Thomas, Ünder.

Chelsea FC: Mendy – R. James, Silva (C), Rüdiger, Chilwell – Havertz, Kovačić, Mount – Hudson-Odoi, T. Abraham, Pulisic.
Náhradníci: Arrizabalaga – Azpilicueta, Emerson, Werner, Zijach, K. Zouma, Christensen, Jorginho, Gilmour.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Masseyová-Ellisová.
Chelsea FC

Chelsea v létě udělala mimořádně drahé nákupy, mezi nimiž čněly tři ofenzivní hvězdy, Němci Timo Werner s Kaiem Havertzem a Maročan Hakim Zijach z Ajaxu. Doposud však Werner vstřelil čtyři branky, Havertz se Zijachem přidali jen po jedné. Poslední dva jmenované trápily různé zdravotní potíže, přesto Havertz už stihl patnáct ligových zápasů a Zijach devět.

V tabulce je Chelsea zatím na osmém místě se ziskem 29 bodů z 18 zápasů, což znamená ztrátu osmi bodů na lídra Manchester United, pět bodů pak ztrácí na čtvrtou pozici, poslední zajišťující účast v Lize mistrů.

Chelsea vůbec nemá dobrou formu. V prvních třech zápasech po vánočních svátcích získala jediný bod, nepříjemnou sérii přerušila až v sobotu, kdy sice zvítězila brankou Masona Mounta 1:0 na Fulhamu, svého rivala ze západního Londýna ale stěží zdolala až po soupeřově oslabení, ačkoliv se Fulham trápí v sestupovém pásmu. Na trávnících soupeřů Chelsea odehrála devět zápasů s bilancí 4-2-3.

Hosté se budou muset obejít bez N'Gola Kantého, šampión Premier League s Leicesterem se dnes návratu na King Power Stadium nedočká kvůli zranění zadního stehenního svalu. Naopak po problémech s kolenem už je k dispozici Andreas Christensen.
Leicester City

Leicester už se tabulkou vyšplhal na třetí pozici, přičemž na vedoucí Manchester United ztrácí jen dva body. Výrazně mu k tomu pomohla zmíněná série pěti zápasů bez prohry, v niž měl bilanci 3-2-0. Ve dvou zápasech v novém roce Leicester vyhrál 2:1 v Newcastlu, pak v domácím prostředí zdolal velmi dobře hrající Southampton 2:0.

Liškám se fantasticky daří na hřištích soupeřů, kde mají bilanci 7-1-1 a jsou v této statistice druzí za Manchesterem United, zatímco doma to tak slavné není, z devíti zápasů tu prohráli čtyři (4-1-4), což je řadí do středu tabulky domácích zápasů.

Leicester se může spolehnout na tradičně skvěle střílejícího Jamieho Vardyho, autora jedenácti ligových branek. Po minulém zápase se Southamptonem ale Vardyho trápily potíže s kyčlí, měl by ale být pro dnešní zápas v pořádku. Výrazně horší je to s Dennisem Praetem, jenž si poranil stehenní sval a bude mimo hru až tři měsíce, o startu Mendyho, kterého trápí krk, se rozhodne až během dne.

Trenér Leicesteru Brendan Rodgers porazil 33 z 34 týmů, kterým v rámci svých působení v Premier League čelil. Tím jediným, kterého dosud neporazil, je právě Chelsea, ačkoliv proti ní už má za sebou 11 zápasů s bilancí 0-7-4.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání anglické Premier League, na King Power Stadium v Leicesteru domácí Lišky přivítají londýnskou Chelsea.

Oba týmy do zápasu nastoupí ve zcela opačném rozpoložení, zatímco Leicester už pět kol neprohrál, tak Chelsea po několika velmi nevydařených představeních začíná výrazně zaostávat za čelem tabulky, kam po drahých letních nákupech mířila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.