Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Arsenal - 28. září 2020   21:00

Liverpool
28' Mané  • 34' Robertson (Alexander-Arnold) • 88' Diogo Jota
3:1
(2:1)
Arsenal
25' A. Lacazette
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk (C), Robertson – Keïta (79. Milner), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (90+1. Minamino), Mané (80. Diogo Jota).
Adrián – Jones, Milner, Minamino, Origi, N. Williams, Diogo Jota.
Pawson – Betts, West
Anfield Road, Liverpool
Arsenal
Leno – Holding, David Luiz, Tierney – Bellerín, Alnaní, Xhaka (60. D. Ceballos), Maitland-Niles – Willian (68. Pépé), A. Lacazette (73. Nketiah), Aubameyang (C).
Rúnarsson – Gabriel, Kolašinac, D. Ceballos, Pépé, Nketiah, Saka.

Liverpool po dvou letních nezdarech proti Arsenalu tentokrát dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející zápas, kdy prohrával po zaváhání Robertsona potrestaném Lacazettem, pak ale brzy vyrovnal Sadio Mané, Robertson napravil svoji chybu vítěznou brankou a v závěru zápasu pojistil výhru Reds debutant Diogo Jota.
90+3'
90+3'
Arsenal ještě mohl zkorigovat svoji prohru, Aubemeyang dostal výborný pas od Ceballose za domácí obranu, pak ale nedokázal vystřelit, navíc nepřesně přihrával Nketiahovi.
90+1'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Takumi Minamino.
90+1'
Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Domácí mají znovu míč ve svém držení, teď už s dvoubrankovým vedením v zádech mohou hrát v klidu.
88'
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak se DIOGO JOTA za svůj aktivní výkon dočkal vstřelené branky při ligovém debutu v dresu Liverpoolu! Centr Alexandera-Arnolda letěl k Davidu Luizovi, ten ale míč odhlavičkoval míč ke zcela osamocenému Diogu Jotovi, jenž si míč mohl v klidu zpracovat, pak jej po zemi nasměroval k tyči!
87'
Aktivní Diogo Jota na levém křídle vybojoval sedmý rohový kop Liverpoolu.
86'
Liverpool rozebral hostující defenzivu, v pokutovém území zůstali naprosto osamoceni Diogo Jota s Mohamedem Salahem, ti se ale nedokázali shodnout, kdo vystřelí a míč se jen odrazil k Lenovi.
85'
David Luiz po rohu ještě zůstal zapomenut vepředu a je mu máván ofsajd.
85'
Také další centr Pepému ale vůbec nevyšel a domácí se rohu snadno ubránili.
84'
Eddie Nketiah se v pokutovém území neprotlačil s míčem mezi dvěma protihráči, vybojoval ale rohový kop, což se vůbec nelíbí Virgilu van Dijkovi.
83'
Mohamed Salah realizoval skvělou přihrávku na naprosto osamoceného Dioga Jotu, ten ale odmítl pojistit vedení Liverpoolu a tváří v tvář Lenovi míří jen do boční sítě!
82'
Ainsley Maitland-Niles nepřesným přesunutím hry napravo nasměroval míč do zámezí a odevzdal jej soupeři.
82'
Po souhře s Wijnaldumem Diogo Jota převzal míč u rohu pokutového území, posunul si jej na pravačku a střílel za vzdálenější horní roh Lenovy branky.
81'
Leno teď pořádně zariskoval přihrávkou předbrankovým prostorem, kam dobíhal Mohamed Salah, ten ale na míč nedosáhl.
80'
Diogo Jota při své první akci v novém dresu hledal před brankou Mohameda Salaha, ten byl pokryt hostujícími zadáky.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Diogo Jota.
79'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází , přichází .
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází James Milner.
79'
Nepříliš kvalitní centr Pepého u bližší tyče odvrací Robertson, Bellerínovi je pak pískán špatně vhozený aut.
78'
Ceballosův průnikový pas na Bellerína si pohlídal Robertson, už se mu ale nepovedlo odvrátit rohový kop Arsenalu.
77'
Při centru Alexandera-Arnolda je van Dijkovi pískán nedovolený zákrok na brankáře Lena.
76'
Liverpool pak předvedl rychlý přechod do útoku, v jeho závěru Firminovu střelu Tierney srazil na rohový kop.
76'
Ceballos hledal kolmicí za domácí obranou Nketiaha, včas ale byl u míče brankář Alisson, jenž vyběhl daleko za své pokutové území.
75'
Lacazette je na střídačce velmi zklamaný, evidentně si je vědom té zahozené tutovky, kdy mohl vyrovnat.
73'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Edward Nketiah.
72'
Sadio Mané tentokrát vybojoval žlutou kartu pro Daniho Ceballose, jenž srazil Senegalce k zemi.
72'
Liverpool je usazen na útočné polovině a snaží se kontrolovat hru, jednobrankové vedení ale může být velmi ošemetné.
70'
Sadio Mané na křídle dokázal přetlačit Bellerína, pak jeho střílený centr zlikvidoval brankář Leno.
69'
Další střelecký pokus Liverpoolu, Naby Keita ale střílel jen do bránícího Holdinga.
68'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Nicolas Pépé.
68'
Žlutou kartu dostává Héctor Bellerín (Arsenal FC).

Španělský fotbalista je potrestán za sražení Sadia Maného.
68'
Aubameyang se pokusil obhodit Fabinha, ten si šikovně vložil tělo před kanonýra Arsenalu a čistě jej ubránil.
67'
Centr Robertsona ze standardní situace doletěl jen k Lacazettovi.
66'
Sadio Mané byl při průniku útočnou polovinou přistrčen Willian, následovat bude standardní situace Liverpoolu a brzy také střídání Arsenalu, neboť do hry se chystá Nicolas Pepé.
65'
Sadio Mané vnikl do pokutového území rychlou narážečkou s Firminem, zpětnou přihrávku dostal na paty, přesto poněkud neortodoxně dokázal vystřelit, jeho pokus ale minul pravou tyč Lenovy branky.
63'
Alexandre Lacazette znovu běžel zcela osamocen na Alissona, tentokrát už i z ofsajdového hlediska bylo všechno v pořádku, protože vzadu propadl Alexander-Arnold, Francouz ale v naprosté tutovce selhal a nepřekonal brazilského brankáře Liverpoolu!
62'
Teď to zkusil Virgil van Dijk z dobrých třiceti metrů, jeho rána nepříjemně skočila těsně před Lenem, tomu se povedlo míč vyrazit do míst, kde nebyl nikdo v červeném.
61'
Liverpool zatlačil soupeře do jeho pokutového území, domácí se ale ve druhém poločase zatím jen stěží dostávají ke střeleckému zakončení.
60'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Dani Ceballos.
59'
Alexandre Lacazette dostal přihrávku za domácí obranu a běžel zcela osamocen na brankáře Alissona, ten ale zneškodnil nepříliš kvalitní zakončení Lacazetta, tomu byl navíc zpětně odmáván ofsajd.
58'
Willianovi tvrdým skluzem vletěl pod nohy Fabinho, rozhodčí Pawson poněkud překvapivě nechal pokračovat ve hře a Roberto Firmino zahrál míč do zámezí, neboť Willian zůstal ležet na trávníku, pomalu se ale zvedá na nohy.
57'
Robertsonův centr snadno stáhl ze vzduchu Bernd Leno.
57'
Salahův oblouček do pokutového území byl příliš dlouhý pro Nabyho Keitu, Liverpool se ale zase brzy ujal odraženého míče.
55'
Bellerínův centr doletěl jen k osamocenému Alexanderu-Arnoldovi, vyjma té šťastné gólové situace Arsenal zatím dopředu nevymyslel absolutně nic.
53'
Sadio Mané šikovnou patičkou vybídl ke sprintu Robertsona, jeho centr odrazil za postranní čáru bránící Rob Holding.
51'
Robertson kolmicí po levém křídle posunul míč Robertu Firminovi, jeho přihrávku před branku hledající Mohameda Salaha hosté odkopávají do bezpečného prostoru.
50'
Neúspěšná souhra Aubameyanga s Lacazettem, blíže k míči měl Joe Gomez, a ačkoliv se mu Francouz ještě pokusil znepříjemnit situaci u vlastního rohového praporku, tak Gomez zkušeně vybojoval odkop od branky.
49'
Willianův centr našel jen hlavu bránícího Virgila van Dijka.
49'
Kieran Tierney byl po odehrání míče nepříjemně dohrán Alexanderem-Arnoldem, mladý bek Liverpoolu si prohlíží žlutou kartu.
47'
Bleskový přechod Liverpoolu do útoku, Wijnaldum vysunul do volnéh prostoru Sadia Maného, ten pálil zpoza pokutového území, ovšem nepřesně.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Liverpool vede po prvním poločase nad Arsenalem 2:1, když na trávníku má trvalou převahu, ovšem do vedení šli hosté.

Při jejich první útočné akci k pokutovému území předvedl minelu před brankou Andy Robertson, což potrestal Alexandre Lacazette.

Na opačné straně brzy vyrovnal Sadio Mané a právě Robertson pak napravil své zaváhání a vedoucí brankou přelil misky vah na stranu Reds.
45+2'
45+2'
Liverpool má v prvním poločase už 406 přihrávek, hosté zatím jen 179.
45+1'
Xhakovi je pískán šlapák při snaze atakovat rozehrávajícího Gomeze.
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Nabymu Keitovi je pískán faul na Granita Xhaku, švýcarský reprezentant už rychle rozehrál.
43'
Willianův prudký centr z předbrankového prostoru odvrací Joe Gomez, to nebyl jednoduchý zákrok domácího stopera. Celé akci ale předcházel Brazilcův ofsajd.
42'
Maitland-Niles si naběhl na dlouhý nákop z hloubi pole daleko za domácí defenzivu, ovšem těžký pas se mu nepovedlo zpracovat a míč prvním dotykem jen posunul k brankáři Alissonovi.
41'
První poločas už se přehoupl do své závěrečné pětiminutovky, stále sledujeme na trávníku stejný obrázek hry, tedy přihrávky domácích hráčů převážně za středovou čárou.
39'
Po Holdingově ztrátě míče Wijnaldum s Maném připravili další zajímavou pozici pro Robertsona, ten se ale tentokrát do zakončení neprotlačil a je mu pískán nedovolený zákrok.
37'
Na střelecké pokusy Liverpool najednou vede 11:1, na bránu je to 5:1.
36'
Trent Alexander-Arnold se tentokrát pokusil zahrozit sám, jeho dalekonosná rána ale postrádala přesnost.
34'
Obrat dokonán! Centr Trenta Alexandera-Arnolda sice přeletěl Sadia Maného, míč si ale zpracoval ANDY ROBERTSON, zblízka jemně přehodil padajícího Lena a dokonale napravil svoji minelu vedoucí k úvodní brance zápasu!
33'
Domácí jsou usazeni na útočné polovině, Arsenal teď brání v pasivním bloku na čtyřiceti metrech od vlastní branky.
31'
Xhaka se dostal pod tlak u vlastního pokutového území, v tísni se mu ale povedlo vybojovat odkop od branky.
30'
Liverpool už má míč zase pod svoji kontrolou, domácí ale hrají z hloubi vlastní poloviny.
28'
Bleskové vyrovnání domácích! David Luiz sice za cenu faulu zastavil Nabyho Keitu, rozhodčí Pawson ale ponechal domácím výhodu, Mohamed Salah obešel Tierneyho a vnikl do pokutového území, jeho střelu Leno vyrazil jen k osamocenému SADIU MANÉMU, jenž snadno doklepl míč do prázdné branky!
25'
Arsenal právě vstřelil branku!
První výlet Arsenalu do pokutového území končí mimořádně šťastnou brankou! Nepřesnou přihrávku Maitlanda-Nilese totiž Robertson nedokázal odkopnout, ba naopak zahrál míč za sebe, kde číhal naprosto osamocený ALEXANDER LACAZETTE, jenž skákavou střelu namířil mimo dosah brankáře Alissona!
24'
Po velké chybě Luize při rozehrávce dostal obrovské množství prostoru před pokutovým územím Wijnaldum, jeho nepovedená střela ale doskákala k Lenovi.
23'
Nepovedená kombinace domácích na čtyři metry u postranní čáry, vhazovat bude Arsenal.
21'
Po Robertsonově centru se do odraženého míče opřel Trent Alexander-Arnold a jeho rána z dálky tečovaná Bellerínem končí na břevně! Brankář Leno by neměl sebemenší šanci zasáhnout, neboť Bellerín tečoval míč do jeho protipohybu, k obrovskému štěstí hostů ale skončil na břevně!
21'
Andy Robertson hledal prudkým centrem před brankou Salaha, včas ale zasáhl Granit Xhaka a odehrál míč na rohový kop.
20'
Na střelecké pokusy Liverpool vede 4:0, Arsenal se s míčem ještě nepodíval k pokutovému území soupeře.
19'
Nepovedená kombinace Liverpoolu u pokutového území, Alexander-Arnold přihrával zcela mimo dosah svých spoluhráčů a míč se dokutálel za brankovou čáru.
18'
Arsenal teď vysouvá presink až k pokutovému území Liverpoolu a zahnal soupeře až k jeho brankáři Alissonovi. V držení míče ale zůstávají červení.
16'
V úvodní čtvrthodině měl Liverpool více než sedmdesátiprocentní držení míče, to ale samo o sobě zápasy rozhodně nevyhrává.
15'
První velká šance Liverpoolu! Po souhře s Keitou z pravého křídla centroval Alexander-Arnold a Sadio Mané zblízka zakončuje prudce přímo do brankáře Lena!
13'
Robertson tentokrát zahrál roh velmi prudce po zemi až do pokutového území, na zajimavý signál si naběhl Mohamed Salah, ránu bez přípravy ale nasměroval až někam do oblak.
13'
Sadio Mané na levém křídle přihrál k hranici pokutového území Keitovi, jeho střela je sražena na roh.
12'
Od praporku centroval právě Robertson, našel ale jen hlavu Bellerína. O pár sekund později nebezpečně centroval Alexander-Arnold, jeho parťák z obrany Virgil van Dijk ještě zůstal před brankou a dostal se k míči, jeho hlavička ale našla jen bránícího Davida Luize.
11'
Sadio Mané posunul míč na levé křídlo do běhu Robertsonovi, jeho přihrávka před branku je sražena na první rohový kop zápasu.
11'
Liverpool už má zase míč pod svoji kontrolou, domácí ale mají problém přejít střed hřiště.
9'
Velmi neúspěšná souhra Aubameyanga s Maitlandem-Nilesem u postranní čáry, druhému jmenovanému je máván ofsajd.
7'
Po zisku míče se o útočný výpad pokusil Lacazette, jeho snaha ale skončila jen pádem na zem a francouzský útočník se marně dožadoval odpískání faulu.
7'
Domácí si stále přihrávají v okolí středové čáry, zatím se dopředu moc neženou.
5'
Liverpool se poprvé usadil na útočné polovině, Arsenal brání ve velmi zahuštěném bloku. Mimochodem při té ligové výhře v červenci 2:1 Arsenal statisticky prohrál na střely 3:28, ani ta mimořádná převaha ale Liverpoolu nebyla nic platná.
3'
Sadio Mané brzy inkasuje žlutou kartu, neboť v osobním souboji u postranní čáry zasáhl do tváře Kierana Tierneyho.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali hosté hrající v bílých dresech, Liverpool oblékl tradiční červenou sadu.
1'
Fotbalisté už nastupují na trávník liduprázdného Anfieldu, utkání bude brzy zahájeno.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk (C), Robertson – Keïta, Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Jones, Milner, Minamino, Origi, N. Williams, Jota.

Arsenal FC: Leno – Holding, David Luiz, Tierney – Bellerín, Alnaní, Xhaka, Maitland-Niles – Willian, A. Lacazette, Aubameyang (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Gabriel, Kolašinac, D. Ceballos, Pépé, Nketiah, Saka.

Rozhodčí: Pawson – Betts, West.
Arsenal FC

Arsenal loni obsadil v Premier League až osmé místo, což by za standardních okolností nestačilo ani na pohárovou Evropu, ovšem povedlo se mu ovládnout FA Cup, když ve finále přehrál Chelsea, tím se kromě Evropské ligy kvalifikoval také do letošního ročníku Community Shield, v němž dokázal po výsledku 1:1 uspět v penaltovém rozstřelu právě proti Liverpoolu.

V novém ročníku Premier League má Arsenal za sebou dvě londýnská derby, povedlo se mu přehrát nováčka z Fulhamu na jeho trávníku hladce 3:0 a West Ham doma 2:1. Ve středu pak Arsenal přivezl vítězství také z Leicesteru, kde v ligovém poháru vyhrál 2:0.

V utkání v Leicesteru trenér Arteta učinil v sestavě hned sedm změn, přičemž do základu by se rozhodně měli vrátit Aubameyang, Xhaka nebo Willian, naopak určitě mimo hru jsou zranění Papasthatopoulos, Soares, Pablo Marí, Mustafi, Smith Rowe, Chambers a Martinelli.
Liverpool FC

Liverpool v uplynulé sezóně získal první mistrovský titul po třiceti letech a vůbec první od vzniku současné Premier League. Do té letošní pak vstoupil ziskem plného počtu bodů z úvodních dvou zápasů, když po těžce vybojované výhře 4:3 nad nováčkem z Leedsu zvítězil 2:0 na trávníku londýnské Chelsea.

V sestavě domácích by se mohl poprvé od úvodní minuty objevit Thiago Alcantara, to i proto, že kapitán Henderson je zraněný. Do sestavy Liverpoolu by se pak mohl vrátit Joe Gomez, jenž je po zranění zpět v tréninku.
Hezký večer při sledování přenosu šlágru třetího kola anglické Premier League, obhájci titulu z Liverpoolu přivítají Arsenal, který je dokázal během léta dvakrát porazit.

Arsenal zvítězil v polovině července v rámci 36. kola loňské sezóny 2:1, na konci srpna se pak radoval ze zisku Community Shield po penaltovém rozstřelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.