Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Wolves - 24. února 2022   20:45

Arsenal
82' Pépé (Nketiah) • 90+5' J. Sá(vl.)
2:1
(0:1)
Wolves
10' Hwang Hi-čchan
Arsenal
Ramsdale – Soares (76. Nketiah), White, Gabriel, Tierney (90+2. N. Tavares) – Partey, Xhaka – Saka, Ödegaard, Martinelli (71. Pépé) – A. Lacazette (C).
Leno – Holding, N. Tavares, Giraud-Hutchinson, Lokonga, Alnaní, Pépé, Nketiah, Swanson.
Wolves
J. Sá – Kilman, Coady (C), Saïss – N. Semedo (61. J. Castro), Neves, Moutinho, Aït-Nouri – Hwang Hi-čchan (75. Neto), Jiménez, Podence (90. Dendoncker).
Ruddy – Marçal, J. Castro, Gomes, Dendoncker, Cundle, Neto, Trincão, F. Silva.

Zápas je u konce! Musím konstatovat, že to byla teda parádní podívaná. Druhý poločas vyšel Arsenalu skvěle. Ten byl lepší celou dobu, ovšem ta hlavní změna přišla poté, co se do hry dostali Pépé a Nketiah. Ti dva hru rozhýbali, zrychlili a přinesli prostě jednoznačné vylepšení. No a hlavně se oba velkou mírou podíleli na obratu. Nketiah nejprve parádně přihrál právě Pépému na první gól, následně Pépé v 90+5. minutě zase přihrával Lacazettovi na druhou branku, která otočila stav. I když nakonec asistenci ve statistikách mít nebude, protože gól byl uznán jako vlastní gól brankáře Josého Sá.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2.
Střely mimo: 11:4.
Rohy: 5:4.
Ofsajdy: 2:2.
Fauly: 8:9.
90+7'
90+5'
Arsenal právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné! Kanonýři otáčí stav v 90+5. minutě! ALEXANDRE LACAZETTE dostal přihrávku od Pépého do velkého úhlu, ovšem do volného prostoru. Vypadalo to, že bude spíše centrovat, ovšem nakonec z toho byla střela na vzdálenější tyč, kterou JOSÉ SÁ rukou ještě více usměrnil do branky a má tak na kontě vlastní gól. Asistence: Nicolas Pépé.
90+5'
Pépé lehounce postrčil soupeře, který mu kopl přes míč do nohy k zemi. Následně mu ale nechtěně šlápl na nohuh, za což se mu rychle omluvil.
90+4'
Arsenal ještě tlačí soupeře kolem vápna. Nedaří se mu ale dostat se do žádné střelecké pozice a zatím to vypadá, že se remízový stav už nezmění.
90+2'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Nuno Tavares.
90+1'
Máme tady zranění. Kieran Tierney si sedl na trávník a chytl se za nohu. Snad to nebude nic zlého. Zápas ale dohrát nemůže a přijde místo něho někdo jiný.
90'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Leander Dendoncker.
90'
Vzhledem k velkým prodlevám v tomto poločase se hlavní arbitr rozhodl, že se bude hrát ještě dalších šest minut, což je odpovídající.
89'
Nyní už to nemohl trpět ani hlavní arbitr. Atkinson Raúlu Jiménezovi uděluje žlutou kartu za zdržování hry.
88'
Tak toto je opravdu zbytečné. Jiménez nyní na hřišti předvádí neskutečné divadlo. Sudí a několik hráčů Arsenalu mu nyní připomnělo pravidla, ovšem Jiménez začal na pažitu pokřikovat, dělat scény a zdržovat hru. Tohle si jednoznačně mohl odpustit.
86'
Pedro Neto byl ve velké šanci! Tohle ho může mrzet. Dostal pas a zamířil míč z první k pravé tyči, kam by Ramsdale nedoskočil. Míči dal ale rotaci a ten tak zamířil těsně vedle brankové konstrukce.
85'
Nketiah se hnal za míčem, který jeden z jeho spoluhráčů nacentroval až k brance. Ovšem nestihl ho, soupeřův gólman byl u něj mnohem rychleji.
84'
Lacazette se opět skvěle vrátil a až u svého rohového praporku vybojoval míč od Moutinha. Sklidil za to od fanoušků veliký aplaus.
82'
No ale takhle tedy ano! Jeden z hráčů nacetroval parádní pas na Nketiaha do vápna, ten míč v běhu parádním prvním dotekem sklepl pro NICOLASE PÉPÉHO, který si míč zpracoval, byl zády k brance, takže se otočil, a vmetl ho do branky. Asistence: Edward Nketiah.
81'
Hodně zmatený postup Arsenalu. Ten se několikrát nedomluvil, hráči si dokonce vzali míč z kopačky toho druhého. Byly tam nepřesnosti. Tahle to nepůjde.
80'
Nketiah dostal míč na hranici velkého vápna a rychle ho přihrál Lacazettovi, který se ale neočekávaně vydal úplně jiným směrem, a tak míč vůbec nezachytil.
79'
Pépé se snažil dvakrát odcentrovat na některého ze spoluhráčů, ale nejen že nikoho nenašel, v obou případech navíc centr hrozně přetáhl.
77'
Oba týmy si nyní několikrát vyměnily míč na a kolem středového kruhu. Arsenal chce Nketiahem podpořit útok, ovšem zatím hraje spíše na vlastní poovině.
76'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Edward Nketiah.
75'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Pedro Neto.
74'
Lacazette dostal míč před vápno do běhu. Tam ho získal a chtěl ho předat zleva dobíhajícímu Sakovi, jenže míč hodně přetáhl a poslal ho až skoro k rohovému praporku.
73'
Öegaard rozehrál rohový kop přímo na hlavu Granita Xhaky. Ten míč ještě přeposílal k pravé tyči, u které byl White, ale ten se už k balonu nedostal.
72'
Lacazette pálil z bezprostřední blízkosti brankáře Josého Sá. Ten si připsal důležitý zákrok a vyrazil míč na rohový kop.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Nicolas Pépé.
71'
Po Sakově přihrávce se k míči dostal Thomas Partey. A protože kombinace trvala už moc dlouho, rozhodl se vypálit. Jeho střela byla velice silná, ale letěla asi půl metru nad.
70'
Arsenal kombinoval kolem šestnáctky soupeře, ovšem nebylo z toho vůbec nic nebezpečného. Nyní mají kanonýři míč v rohu hřiště.
69'
Cedric se dostal do křížku s Hwang Hi-čchanem. Oba hráči na sebe začali něco pokřikovat poté, co se srazili. Sudí jim okamžitě domluvil a pokračuje se dál.
67'
Martinelli mířil po levé straně k vápnu, ale jeden z obránců soupeře mu perfektním čistým skluzem míč odebral. Martinelli spadl k zemi také a nyní na pažitu nadává.
66'
Xhahka pod tlakem rozehrál na střed. Odtamtud byl míč přesunut na levou stranu, kde si ho nyní mění Soares se Sakou.
65'
Jiménez se hodně zlobí na pomezního, jelikož si myslel, že do autu míč kopl jeho protihráč. Sudí to ale viděl dobře a posední dotyk, než míč přeletěl brankovou čáru, měl opravu hráč Wolverhamptonu.
64'
Lacazette vyslal ze značky pro přímý volný kop brutální dělovku. Ta trefila jednoho z hráčů ve zdi, který se skácel k zemi, ale nyní už je na nohou.
63'
Francouzský útočník se následně za míčem natáhl, ale jiný soupeř ho poslal k zemi. Nyní z toho bude přímý volný kop pro Arsenal z velice dobré pozice.
62'
Lacazette se s míčem dostal až do půlkruhu před vápnem, kde chtěl rozdat míč spoluhráči, ovšem trefil pouze soupeřova obránce.
61'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Jonny Castro.
59'
Ödegaard se pustil do vášnivé diskuze se soupeřem a rozhodčím, protože se mu, ani jiným hráčům a fanouškům Arsenalu nelíbilo, že Semedo sedí kousíček od postranní čáry, ale nesedl si z ni. Lacazette ale svého spoluhráče obejmul zezadu a odtáhl ho z diskuze.
58'
Lacazette se dostal na hranici malého vápna i s míčem. Před ním byl soupeř, Francouz pálil z otočky, ale branku opět hodně přestřelil. Nyní probíhá ošetřování Semeda na pažitu.
57'
Tierney se nedokázal dostat sprintem přes Semeda. Ten má pravděpodobně menší problém, jelikož sedí na trávníku. Hra ale pokračuje.
56'
Partey opravdu nádherně dokázal oklamat soupeře kličkou. Následně nahrál Sakovi, ke kterému se ale ve vápně dostalo několik hráčů, a tak mladík z Arsenalu jen vypálil do hradby těl.
55'
Lacazette se nyní stáhl hodně do obrany a vybojoval míč dokonce ve vlastním vápně. Domácí hráči rychle otáčejí hru k druhé brance.
54'
White nyní trochu "faulové" situaci přidal. Respektive on byl důvodem, proč on sám spadl, soupeř v tom prsty neměl. I tak ale Atkinson věnoval míč kanonýrům.
53'
Cedric Soares centroval do vápna spíše naslepo. Na míč si nabíhal Granit Xhaka, ovšem mnohem dříve u něj byl José Sá.
52'
Gabriel byl při vzdušném souboji o míč sražen k zemi. Sudí odpískal faul a přisoudil míč Arsenalu. Nyní se hosté divit nemohli, byl to jasně nedovolený zákrok.
51'
Informace z historického a statistického okénka: Arsenal skóroval proti Wolves v posledních dvaceti zápasech pokaždé. Naposledy tomuto soupeři nedal gól před 43 lety.
50'
Thomas Partey byl jasně faulován, což viděl taky sudí Atkinson a tak debaty hráčů Wolves o tom, že tomu tak nebylo, rezolutně odmítl. Navíc nařídil přímý kop.
49'
Martinelli se nyní projel jako na klouzačce. Nabíhal na dlouhý centrovaný míč, ale uklouzl na konci hřiště a projel se až k reklamním banerům.
48'
Hwang se dostal do veliké šance! Zprava se přistěhoval i s míčem k malému vápnu a pod Ramsdalem poslal míč, který nakonec prošel vedle vzdálenější tyčky.
47'
Arsenal měl v tomto poločase k dispozici výkop. Míč ale rychle ztratil a musel se soupeři bránit. Ramsdale si dokonce připsal zákrok.
46'
První poločas je minulostí. Arsenal v něm hrál o dost lépe než soupeř, jenže právě Wolves poslal do vedení hrubkou v obraně, kdy se vůbec nedomluvili Gabriel a Ramsdale, Hwang Hi-čchan brankáři míč ukradl a poslal ho do volné sítě. Následně hrál hlavně Arsenal, který několikrát vypálil, ale ani jednou to nijak neohrozilo branku. Až Martinelliho střela v posledních minutách měla šanci na úspěch, ale skončila jen na brankové konstrukci.
45+2'
45+1'
Hlavní arbitr nastaví k tomuto poločasu ještě dvě minutky navrch.
45'
Po delší době se k brance Ramsdala dostali i fotbalisté Wolverhamptonu. Jiménez se prezentoval dobrou hlavičkou, který mířila těsně vedle tyčky. To byla zatím jedna z největších šancí zápasu.
44'
Tohle už vypadalo mnohem nadějněji. Martin Ödegaard přeloboval nakrátko soupeře a přihrál tak Martinellimu, ke kterému běžel Sá. Ten vytáhl ruky vysoko do vzduchu. Chvíli to vypadalo že ho křídelník domácího mančaftu přelobuje, ale nestalo se tak.
43'
Soares vyslal z pravé strany velice dlouhý centr, ovšem nenašel hledaného Gabriela Martinelliho. Místo toho míč poslal na soupeřovu hlavu.
42'
Gunners měli míč na kopačkách u své branky a od ní rozehráli rychlou akci, kdy se dostali až k vápnu. Tam ale vůbec nic nevymysleli a nechali se zase obrat.
41'
Saka mířil po lajně do vápna. Jenže zkoušel kličkovat a přitom o míč přišel. Wolves rychle obrátili hru a dostali se na soupeřovu polovinu.
40'
Roh si vzal na starost klasicky Martin Ödegaard, který je v Arsenalu zahrává velmi často. Tentokrát ale rozehrál nakrátko na Saku.
39'
Cedrik vhazoval aut kousek od rohového praporku. Poslal míč na Ödegaarda, který ho sice nedokázal dostat ke spoluhráči, ovšem vybojoval alespoň rohový kop.
38'
Bukayo Saka se provinil proti pravidlům. Soupeře poslal k zemi a sudí Atkinson si ho zavolal k sobě. Následně mu "napařil" žlutý trest.
36'
Arsenal tak už vyslal celkem osm střeleckých pokusů, z nichž ale Martinelliho tyčka byla jednoznačně nejnebezpečnější. Zbytek nestál moc za řeč.
35'
Alexandr Lacazette se nyní ukázal jako přihrávač. Jeho přesný pas na Martinelliho byl velice dobře proveden, ovšem mladík usměrnil míč pouze do brankové konstrukce.
34'
Lacazette dostal šanci na reparát, ale zahodil i další ránu a míč poslal několik metrů na břevno branky Wolverhamptonu.
33'
Arsenal se dostal k šestnáctce. Míč dostal ke kopačkám Lacazette, který pálil asi z čáry ohraničující velké vápno. Jeho střela ale nedokázala doletět ani k brankáři.
32'
Martinelli sklouzl, aby zachránil míč od přepadnutí do autu. To se mu povedlo, ale odehrál ho přímo na soupeře. Takže to nakonec vlastně vyšlo nastejno.
31'
Je za námi úvodní půlhodinka, ve které jsme viděli jednu branku. Tu zaznamenal Wolverampton už v desáté minutě po velké chybě obrany Arsenalu.
30'
Arsenal měl dva auty po sobě. Při obou ale míč hodil blíže ke své brance, než aby postupoval k té druhé. Zatím tedy moc nebezpečný v zápase není.
29'
Lacazette se prezentoval docela dobrou střelou zevnitř šestnáctky. A to hned z první. Nakonec ale míč zablokoval jeden ze soupeřových obránců.
28'
Thomas Partey mohl poslat svého spoluhráče do velké šance. Nedokázal ale míč uličkou dostat za obranu, a tak se hra rychle otočila k druhé brance.
26'
Následně se ale faulem provinil taky Alexandre Lacazette, jenž poslal soupeře k zemi a sudí Atkinson mu připomněl pravidla.
25'
Soares tak rozehrával volný kop. Rozehrál ho za sebe na Whita. Ten centroval, jeho dlouhý míč si ale do rukavic našel brankář Sá.
24'
Jiménez se provinil faulem, když chtěl zpracovat ve vzduchu míč, ale místo toho trefil kopačkou do hrudi a lehce i do hlavy Gabriela.
23'
Rohový kop rozehrál Ödegaard, který ho ale poslal před Josého Sá na hlavu jednoho z bránících hráčů. Míč byl vyhlavičkován skoro až na půlící čáru.
22'
Saka si běžel pro dlouhý centr. Nakonec ho zachytil ve vápně a chtěl pálit. Taky ovšem meškal a doběhl ho obránce, který míč poslal na rohový kop.
21'
Lacazette běžel pro pas do běhu do vápna. Se střelou ale váhal, až k němu doběhl protivník, nastavil mu nohu přímo před míč a nedovolil mu ani vystřelit.
20'
Martinelli na levém křídle dokázal projít mezi dvěma hráči. Jeho následný pas ale mířil až na polovinu, protože se mu nikdo jiný nenabídl.
19'
Ödegaard pálil z hranice vápna. Jeho rána ale zasáhla jen padajícího protihráče, který míč zblokoval a následně ho dokázala poslat pryč.
18'
White sklouzl pro míč a přitom vzal i nohy soupeře. Vypadalo to na faul, většina hráčů přestala hrát. Ale sudí ukázal, aby se pokračovalo. A ta se Arsenal rychle dostal na druhou polovinu.
17'
Lacazette dostal míč od Saky do vápna. Od nohy si ho ale trochu předkopl a tak jeho následné zakončení nebylo dobré a šlo hodně nad branku.
16'
Ramsdale kulhá, což pro Arsenal rozhodně není dobrá zpráva. Snaží se to ale rozchodit, proto taky trochu zdržoval rozehrávku. Následně poslal míč na kopačky hostů.
15'
Kilman předvedl dlouhý sprint po pravé straně a následně přenesl míč na Hwanga. Ten se ale nedokázal dostat přes Ramsdala, který vyběhl z branky k čáře.
14'
Dlouhý nákop Semeda si Martinelli zpracoval za polovinou. Místo, aby míč rozdal do nějaké kloudné akce, ho zběsile nakopl, a on tak skončil v autu.
13'
Raul Jiménez dostal velice dobrou přihrávku za obranu. Gabriel opět chyboval, protože míč měl mít. Naštěstí pro domácí se ale Jiménez vůbec netrefil do branky.
12'
Arsenal se snad ještě z branky neoklepal. Jeho nynější akce jsou úplně bez nápadu a u míče jsou spíše hosté.
10'
Wolves právě vstřelili branku!
Hosté se dostávají nečekaně do vedení! A to po velké chybě Arsenalu v defenzívě! Gabriel totiž přihrál Lenovi, kterému byl ale hodně blízko HWANG HI-ČCHAN. Ten ho dokázal obrat a vstřelit z úhlu míč do prázdné branky kanonýrů. Bez asistence.
8'
Wolves kombinují na útočné polovině. Nyní jsou u míče dost dlouho, zatím se na takovou dobu k držení nedostali. Ovšem nedaří se jim dostat blíže.
7'
Sudí dostal pokyn od videorozhodčího, aby se k monitoru zašel podívat sám. A tak to udělal, chvíli přezkoumával situaci, ale následně svůj prvnotní verdikt potvrdil. Ofsajd.
6'
Wolverhampton dokázal dostat míč do branky. Porušil při tom ale ofsajové pravidlo, a tak branka určitě nemůže být uznána.
5'
Thomas byl faulován. Hříšník se mu ale sportovně omluvil a pomohl mu vstát. Arsenal rozehrává nepřímý volný kop.
4'
Martinelli zatím jde vidět nejvíc. Nyní si povodil dva hráče na levé straně a následně rozehrál zajímavou akci, která ale skončila jen odebráním míče.
3'
Martinelliho pád ve vápně ještě kontroluje VAR. Arsenal si žádá penaltu, ale sudí zatím nechává hru plynout a sám k videu nejdde.
2'
Saka přihrál do vápna Martinellimu a byla z toho velká šance hned ze začátku. Mladý útočník Arsenalu ale po kontaktu se soupeřem spadl a míč ztratil
1'
Dohrávka mezi Arsenalem a Wolverhamptonem startuje ve čtvrtek od 20 hodin 45 minut. Za souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit nejlepším anglickým fotbalem.
Oba celky se naposledy střetly v únoru letošního roku. Z nejmenšího možného vítězství se radoval Arsenal, když se o jedinou trefu zápasu postaral stoper Gabriel. Wolverhampton sice hrál od 69. minuty přesilovky, ale ve vyrovnání ji nepřetavil.

10.02.2022 Wolverhampton – Arsenal 0:1
02.02.2021 Wolverhampton – Arsenal 2:1
29.11.2020 Arsenal – Wolverhampton 1:2
04.07.2020 Wolverhampton – Arsenal 0:2
02.11.2019 Arsenal – Wolverhampton 1:1
Oba celky bojují o pohárovou Evropu, a tak potřebují bodovat. O trochu lépe je na tom Arsenal, která se nachází na šesté pozici, když zaznamenal dvaačtyřicet bodů. V současné době by The Gunners postoupili pouze do kvalifikace Evropské konferenční ligy. Avšak mají ale odehráno o dva a tři zápasy méně, než týmy z TOP5. Pokud by se Londýnští chtěli podívat do Ligy Mistrů, musejí smazat čtyřbodové manko na čtvrtý Manchester United. Jen o dva body za domácími pak je Wolverhampton, kterému tedy patří sedmá příčka. Wanderers mají problém ne střílením branek, vždyť jich dali "pouze" třiadvacet. Naopak se mohou spolehnout na obranu, protože inkasovali jen osmnáctkrát.

Arsenalu se velmi daří v domácím prostředí. Pokud bychom se podívali na zápasy, které odehrály týmy na vlastním trávníku. najdeme kanonýry na třetí pozici za Manchesterem City a Liverpoolem. Naopak Wolverhamptonu se zase daří více na stadionech soupeřů. Vždyť ve dvanácti případech posbíral třiadvacet bodů a čtyřikrát v řadě zvítězil.
Vítám všechny fanoušky u dohrávky dvacátého kola anglické Premier League, v němž dojde na souboj mezi Arsenalem FC a Wolverhamptonem Wanderers. Mělo by se jedna o vyrovnaný duel, jelikož proti sobě nastupují sousedé z tabulky. Uvidíme, kdo se bude radovat z vítězství.
Střetnutí mezi Arsenalem a Wolverhamptonem je odložené! Z důvodu covidu by hostující trenér Bruno Lage neměl dostatečný počet hráčů!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.