Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Aston Villa - 23. dubna 2022   16:00

Leicester
Schmeichel (C) – Justin, W. Fofana, Söyüncü, Castagne – N. Mendy, Tielemans (86. Ayoze Pérez) – Maddison, Dewsbury-Hall, Lookman (80. H. Barnes) – Daka (71. Vardy).
Madley – West, Scholes – Atkinson
King Power Stadium, Leicester
Aston Villa
E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Young – J. McGinn, Douglas Luiz (76. Iroegbunam), J. Ramsey (90+4. Nakamba) – Coutinho (79. Buendía) – Bailey, Watkins.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:16.
Dnešní zápas se rozhodně do historie nezapíše. Ani jeden z celků neukázal moc krásných momentů. Aktivitu zápasu dlouho tahal Leicester, poté útočné snažení pomalu přebírala Aston Villa, ale dnes utkání skončilo bez gólů.
90+7'
90+7'
Vardy hledal centrem ke vzdálenější tyči spoluhráče, ale i tentokrát se hostům podařilo odvrátit šanci.
90+5'
Žlutou kartu dostává Leon Bailey (Aston Villa FC).
90+4'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Marvelous Nakamba.
90+3'
Do zakončení se z hranice šestnáctky propracoval Young, jenže trefil jen prostor, kde byl připravený Schmeichel.
90+2'
Jenže rozehrávka volného kopu hostujícím fotbalistům vůbec nevyšla. Villans ale zůstávají u balonu.
90+1'
Nastavovat se bude až 7 minut!
90'
Buendía se protáhl kolem několika hráčů domácích, ale finální přihrávku nerozdal, neboť byl faulovaný v blízkosti vápna.
89'
Centr Younga nebyl vůbec dobrý, balon jen proletěl vápnem do zámezí na druhé straně hřiště.
88'
Na levé straně vápna si vytvořil prostor pro centr Cash, hledal Baileyho, ale obrana Leicesteru nedopustila zakončení.
86'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Ayoze Pérez.
85'
Už se znovu hraje, na levé straně se pokoušel prosadit Watkins ale Söyüncü byl v tomto souboji úspěšnější.
83'
Na trávníku je ošetřovaný jeden z hráčů Aston Villy, nějakou minutu se tak hrát nebude.
81'
Maddison si postavil balon na přímý kop a mířil k bližší tyči. Martínez se musel rychle přesunout k tyči a vyrazit.
80'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Harvey Barnes.
80'
Od rohového praporku letěl balon přesně do míst, kde byl připraven Schmeichel.
79'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emiliano Buendía.
79'
Coutinho založil rychlý brejk, který se pokoušel z pravé strany zakončit Watkins. Bude z toho jenom další roh.
78'
Roh si vzal na starost Coutinho, ale ve vápně kraloval Vardy, který odhlavičkoval daleko.
77'
Na levém křídle byl aktivní Ramsey, který se dokonce dostal do zakončení, ale balon na roh zblokoval Justin.
76'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Tim Iroegbunam.
75'
Žlutou kartu dostává James Maddison (Leicester City).
75'
Maddison to stejně jako naposledy zkoušel na bližší tyč, ale tam nebyl prostor. Villans odvrátili bez potíží.
74'
Po faulu Luize rozehráli domácí volný kop, nakonec Leicester rozehraje další rohový kop.
72'
Žlutou kartu dostává Douglas Luiz (Aston Villa FC).
71'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Jamie Vardy.
71'
Na hranici vápna si připravil střeleckou pozici Dewsbury-Hall, ale byl v záklonu a velmi výrazně netrefil branku.
70'
Už se opět hraje, Leicester kombinuje kolem vápna hostů. Nedaří se ale Foxes najít mezeru v obraně.
68'
Na trávníku zůstal ležet Mings, který potřebuje ošetření. Zápas se tak mírně zdrží.
67'
Leicester mírně zvýšil aktivitu, ale stále to není ono. V útočné fázi je spoustu chyb.
66'
Žlutou kartu dostává Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester City).
65'
Nyní si domácí nerozuměli při rozehrávce. Fofana poslal míč do zámezí a rozehrávat budou hosté.
64'
Žlutou kartu dostává Nampalys Mendy (Leicester City).
63'
Foxes rozehráli další rohový kop, tentokrát z levé strany, ale centr Maddisona na bližší tyč odvrátil jednoduše Luiz.
62'
Obraz hry se prozatím nezměnil. Leicester kombinuje na pravé straně hřiště, Justin ale neodcentroval.
60'
Pro změnu u balonu Leicester, ale postupný útok prozatím nevede k ohrožení branky Martíneze.
58'
Villans jsou v druhém poločase aktivnější, než v tom prvním a znovu kombinují na útočné polovině.
57'
Nakonec se sudí ani VAR k této situaci nevrátil a hra pokračuje dál.
56'
Ve vápně domácích mohl zakončovat Mings a poté Bailey. Střelu hostujícího útočníka zastavil ve skluzu rukou Fofana. To by mohla být penalta.
55'
Do zakončení se dostal ve vápně Watkins, který mířil k bližší tyči a Schmeichel jen vyrazil na rohový kop.
54'
Tielemans se dostal do potíží, ale byl faulovaný na polovině a tak Leicester zůstane u balonu.
52'
Aston Villa znovu chybovala na vlastní polovině, rychlý brejk ale Daka nedokázal zakončit.
51'
Na levé straně měl hodně prostoru před sebou Watkins, dostal se do vápna, ale jeho zakončení ke vzdálenější tyči letělo mimo.
50'
Leicester kontroluje hru podobně jako v prvním poločase, ale znovu je od šance daleko.
48'
Znovu si na centr od rohového praporku vyskočil Mings, ale tentokrát byl v záklonu a nedokázal zakončit směrem na branku.
47'
Na levé straně se dostal do vápna Ramsey, jeho přízemní centr ale odkopl na roh Söyüncü.
46'
První poločas toho nenabídl moc k vidění. Rozhodně aktivnější jsou domácí fotbalisté, kteří často drží balon, ale moc šancí si nevytvořili. Nejblíže brance byl při přímém kopu Maddison, na druhé straně hlavičkoval v nebezpečné pozici Mings.
45+3'
45+3'
V samotném závěru poločasu vybojovali Villans ještě rohový kop a na malém vápně hlavičkoval v šanci Mings, jenže minul!
45+2'
Trvalo to, ale nakonec se do zakončení odhodlal Maddison, jenž minul bližší tyč jen o kousíček!
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
44'
Kousek od hranice šestnáctky fauloval Konsa Maddisona a to bude velmi dobrá pozice pro přímé zakončení.
43'
Dewsbury-Hall znovu rozvezl útok a vybojoval alespoň rohový kop, odraz balonu byl velmi šťastný pro domácí.
41'
Na levé straně hřiště byl tentokrát ošetřovaný Young, ale i on pokračuje ve hře.
39'
Vypadá to, ale že obránce Leicesteru bude schopný pokračovat. Vypadalo to na poraněné rameno. Hra už pokračuje.
37'
Söyüncü vyskočil v souboji s Watkinsem hodně vysoko a velmi nebezpečně spadl kolmo na tvář. Velmi nepříjemný moment pro domácího stopera.
35'
Leicester zůstane u balonu, faulovaný byl na polovině hřiště Mendy.
34'
Balon znovu pod kontrolou domácích, kteří jsou ale opět daleko od branky soupeře.
33'
Konsa se dostal ve vápně při rozehrávce pod tlak, nakonec musel celou situaci řešit rezolutním odkopem Martínez.
31'
Standardku od rohového praporku si Leicester zopakoval vzápětí, ale balon jen proletěl vápnem hostů.
30'
Nakonec tam ještě byla teč, takže rohový kop. Centr do vápna ale přesvědčivě odcentroval Mings.
29'
Maddison rozehrál volný kop na útočné polovině a centroval balon ke vzdálenější tyči, kde málem zakončoval Söyüncü, jenže nedokázal ideálně trefit.
27'
Balon znovu pod kontrolou domácích, kteří kombinují na útočné polovině.
26'
Dva centry z levé strany letěly do vápna hostujících fotbalistů, ale ani jeden nenašel nikoho v modrém.
24'
Znovu nedorozumění v útoku domácích fotbalistů. Balon po odrazu doputoval jen do rukavic Martíneze.
23'
Villans mají druhou střelu na branku. Watkins se protáhl na střed a zkusil zpoza dvou hráčů domácích překvapit Schmeichela, který ale byl dobře postavený.
22'
Pěknou přihrávku do vápna vyslal z pravé strany Justin, ale Daka se stihl jen ve skluzu natáhnout k balonu, takže střela neměla vůbec žádnou razanci.
20'
Zrychlit hru se pokusil průnikovou přihrávkou Dewsbury-Hall, ale obrana hostů si znovu pohlídala náběh soupeře.
19'
Na levé straně se uvolnil Dewsbury-Hall, který poslal prudký přízemní centr ke vzdálenější tyči, ale zakončení Justina ve skluzu letělo nad branku.
18'
Prozatím toho není moc k vidění, více se daří držet balon domácím fotbalistům, ale daleko od vápna.
16'
Nepřesnou rozehrávkou na polovině hřiště vyslal do brejku domácí Luiz. Naštěstí pro hosty, Lookman vyslal nepřesnou přihrávku.
15'
Oba týmy mají velké problémy ve finální třetině hřiště, nepřesné přihrávky ukončují slibné útoky.
13'
Přímý kop rozehrál Maddison, který kroutil centr ke vzdálenější tyči. Byl ovšem přetažený a skončil až za brankou.
12'
U levé postranní čáry vybojoval standardní situaci pro Leicester Lookman. Dobrá pozice pro přesný centr.
11'
Na pravé straně uvolnil Maddison pěknou přihrávkou podél postranní čáry Justina, ale jeho centr mířil jen do rukavic brankáře.
10'
Foxes se znovu daří držet balon a mít hru pod kontrolou, ovšem útočná snaha je prozatím bezzubá.
8'
Watkins využil obrovské chyby v rozehrávce Fofany, řítil se do vápna a zpětnou přihrávkou našel před brankou Baileyho, jenže ten vysoko přestřelil!
7'
Villans se podařilo vymanit ze z nepříjemného presinku soupeře, ale tento útočný pokus znovu neskončil ohrožením branky.
6'
Leicester rozehrál rohový kop na krátko, ale přece jen přišel centr do vápna. Martínez měl potíže a dostal balon pod kontrolu až na druhý pokus.
5'
Tielemens se pokusil chytrou přihrávkou za obranu vysunout Daku, ale Mings odkopl na rohový kop.
4'
Útočné snažení přerušil domácím nepovedeným zpracováním míče Dewsbury-Hall. Villans budou vhazovat.
3'
Domácí získali míč ve svůj prospěch a kombinují na vlastní polovině, daleko od branky souepře.
2'
Po pravé straně se pokusil prosadit Bailey, ale jeho přihrávka do vápna našla jen kopačky souepeře.
1'
Tento odpolední zápas rozehráli domácí fotbalisté přihrávkou na vlastní polovinu.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, W. Fofana, Söyüncü, Castagne – N. Mendy, Tielemans – Maddison, Dewsbury-Hall, Lookman – Daka.
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Amartey, H. Barnes, Choudhury, Iheanacho, R. Pereira, Ayoze Pérez, Vardy.
Trenér: Brendan Rodgers

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Young – J. McGinn, Douglas Luiz, J. Ramsey – Coutinho – Bailey, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Buendía, Chambers, Chrisene, Carney Chukwuemeka, Ings, Iroegbunam, Nakamba, O'Reilly.
Trenér: Steven Gerrard

Rozhodčí: Madley – West, Scholes – Atkinson.

9. P, 31 Z, 11 – 8 – 12, Skóre: 47:51, 41 b.
--------------------------------------------------------------------
Leicester City     (Leicester)

Lišky si tento rok mohou o kvalifikaci do evropských pohárů nechat jen zdát, ale opět bojují o horní polovinu tabulky. Leicester letos doplácí na špatnou obranu, v porovnání s loňským rokem inkasoval po 31 kolech o 14 gólů více a je v tomhle ohledu až 13. v lize. Poslední týdny také neoplývá formou, vyhrál jen dvě utkání z pěti. Předminulé kolo navíc nestačil na Newcastle a předešlé kolo získal jen bod proti trápícímu se Evertonu.

TOP HRÁČI v PL:

Nejlepší střelec: Jamie Vardy – 10 gólů
Nejlepší nahrávač: Harvey Barnes – 6 asistencí
Nejvyužívanější hráč: Caglar Söyüncü – 2 318 minut
Klíčový brankář: Kasper Schmeichel– 31 zápasů, 2 790 minut, 5 čistých kont

15. P, 31 Z, 11 – 3 – 17, Skóre: 42:46, 36 b.
Aston Villa FC     (Birmingham)

Villans prožívají aktuálně menší krizi a přišli tak o postavení v polovině tabulky. Záchrana soutěže už je téměř jistá, ale čtyři prohry v řadě jsou rozhodně pro Stevena Gerrarda varováním. Na druhou stranu vysněná TOP10 ještě rozhodně není ztracená, jelikož na 9. Leicester ztrácí Aston Villa 5 bodů, což by v případě vítězství o tomto víkendu bylo hratelné. Tým z Birminghamu má navíc na utkání s Foxes dobré vzpomínky, neboť na začátku prosince vyhrál 2:1.

Nejlepší střelec: Ollie Watkins – 8 gólů
Nejlepší nahrávač: Danny Ings – 5 asistencí
Nejvyužívanější hráč: Matty Cash – 2 750 minut
Klíčový brankář: Emiliano Martínez – 30 zápasů, 2 700 minut, 9 čistých kont
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.