Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Southampton - 22. května 2022   17:00

Leicester
50' Maddison  • 74' Vardy (H. Barnes) • 81' Pérez (Maddison) • 90+6' Pérez (R. Pereira)
4:1
(0:0)
Southampton
79' Ward-Prowse
Leicester
Schmeichel – Castagne (70. R. Pereira), Evans, Fofana – N. Mendy – Dewsbury-Hall (63. Pérez), Tielemans, Maddison (82. Amartey), Justin – Vardy, H. Barnes (77. Lookman).
D. Ward – Albrighton, Daka, Iheanacho, Söyüncü.
Moss – Perry, Scott
King Power Stadium, Leicester
Southampton
McCarthy – Walker-Peters, Lyanco, J. Stephens, Salisu, Redmond (83. S. Long) – Elyounoussi (72. Djenepo), Ward-Prowse, Romeu (90+3. Smallbone), S. Armstrong – A. Armstrong (63. Adams).
Caballero – Bednarek, Diallo, Valery, Walcott.

Máme za sebou poslední kolo letošního ročníku Premier League. I přes první poločas, který nenabídl jedinou branku, a dokonce ani střelu na ní, jsme se dočkali gólově bohatého druhého poločasu. Leicester si díky své efektivitě došel pro tři body a skončí tak v tabulce na 8. místě, jen těsně pod evropskými soutěžemi. Southampton si může také oddychnout. I přes čtvrtou porážku v řadě se s Premier League neloučí a bude ji hrát i příští rok. Hostující celek skončí v tomto ročníku na 15. pozici.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:5.
90+7'
90+6'
Leicester právě vstřelil branku! Tak přeci jen ještě jedna trefa, která udělá za dnešním zápasem definitivní tečku! AYOZE PÉREZ si připisuje druhou branku v dnešním zápase. Neváhal ani z další střelecké pozice, kterou dostal. Lookman poslal šikovnou přihrávku, kterou Pérez poslal nekompromisně z malého vápna pod horní tyč.
90+3'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází William Smallbone.
90+1'
Rozhodčí nastaví sedm minut nad rámec devadesáti minut. Může za to ošetřování hráčů z obou týmu, které jsme mohli v průběhu druhého poločasu sledovat.
89'
Southampton ještě zkoušel přejít do útoku, pak ale Mohammed Salisu vyprodukoval faul, který k míči posílá opět domácí Leicester.
87'
Zápas se nám pomalu blíží ke svému konci. Na obou stranách už je vidět, že chtějí zápas spíše v poklidu dohrát a tím udělat tečku za letošním ročníkem Premier League.
85'
Balon se po přímém kopu odrazil příhodně pro Warda-Prowse, který ale netrefil podle představ. Jeho pokus míří výrazně mimo.
83'
ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Shane Long.
82'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Daniel Amartey.
81'
Leicester právě vstřelil branku! Rychlá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat! James Maddison poslal přesný centr do vápna, odkud ho za brankovou čáru dopravil AYOZ PÉREZ, který neměl se zakončením žádný problém a posílá Leicester opět do dvoubrankového vedení.
79'
Southampton právě vstřelil branku! Tielemans fauloval ve vlastním vápně, nařízenou penaltu pak proměnuje v branku nekompromisně JAMES-WARD-PROWSE – 2:1.
77'
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Ademola Lookman.
76'
Djenepo hned po příchodu na hřiště zaměstnal domácí obranu. Dostal se s balonem téměř až do pokutového území, odkud pak pálil, jenže jeho pokus končí vysoko nad bránou.
74'
Leicester právě vstřelil branku! Domácí fanoušci se stejně jako jejich hráči radují! Leicester navyšuje vedení! JAMIE VARDY odčinil nezdařené útočné akce, když nyní nabral rychlosti, dostal se sám před brankáře a zkušeně zakončil.
72'
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Moussa Djenepo.
70'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Oriol Romeu).
70'
ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Ricardo Pereira.
69'
A o chvíli později v akci opět Vardy. Tentokrát to gólem opravdu zavánělo. Naběhl doprostřed malého vápna, už to vypadalo, že bude střílet, pak míč nechal u nohy příliš dlouho a nakonec o něj přišel. Zmařená akce domácího týmu!
68'
Jamie Vardy dnes nemůže být se svým útočným výkonem spokojen, byť se výrazně podepsal pod zatím jedinou trefu. Nyní si nepočínal dobře v poměrně komfortní střelecké pozici a slabou trefou jen prověřil pozornost McCartyho.
67'
Che Adams sotva naběhl na trávník a už nebyl ve vůbec špatné příležitosti. Snesl se k němu centr do malého vápna, jenže jeho střelecký pokus nedopadl podle jeho představ. A to vůbec. Končí totiž výrazně mimo.
67'
Nathan Redmond to nyní udělal u půlicí čáry velmi dobře. Musel si poradit se dvěma dotírajícími protihráči. Míč skrze ně prostrčil a pak byl faulován.
65'
Southampton měl nyní dobrou pasáž hry, když nejprve přišel centr z pravé strany a následovala akce také z té levé. Ta ale končí jen hvizdem sudího, kterému nezůstal ofsajd skrytý.
63'
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Che Adams.
63'
ze hřiště odchází Kiernan Dewsbury-Hall, přichází Ayoze Pérez.
61'
Tak pozor. Adam Armstrong z hostujícího Southamptonu je přeci jen stále viditelně otřesený a nyní si musel sednout na trávník. Doktoři už jsou zpět u něj. Uvidíme, jak bude celá situace pokračovat.
59'
Nyní už se pokračuje ve hře. Oba aktéři zmíněného vzdušeného souboje mají obvazem obmotané hlavy, jsou však schopni pokračovat v zápase. Rozehrává brankář Alex McCarthy.
57'
Oba hráči jsou stále ošetřováni. Vypadá to, že snad budou v pořádku. Adam Armstrong ze souboje zřejmě odešel s natrženým obočí a je nutné ránu přelepit.
55'
Jonny Evans a Adam Armstrong se velmi nepříjemně srazili hlavami ve vzdušném souboji. Oba jsou pak pochopitelně velmi otřeseni. Následuje ošetření. Uvidíme, zda budou ve stavu, který jim umožní pokračovat.
54'
Z něho nepřichází žádná za zmínku stojící šance. Southampton si bere míč pod svou kontrolu a už s ním chvátá na opačnou stranu.
53'
Harvey Barnes si zkoušel míč obhodit přes protihráče, který ho pak ale nepustil do zakončení. Vše se odehrálo v rámci regulí a odražený míč končí jen na rohovém kopu.
52'
Po gólové situaci následovaly poměrně dlouhé debaty s rozhodčím u půlicí čáry z obou stran. Po chvíli je ale vše vyřešeno a hra může dále pokračovat.
50'
Leicester právě vstřelil branku! Konečně jsme se dočkali střely na branku, ale také prvního gólu! Jamie Vardy využil zaváhání soupeřovy obrany, čímž se dostal sám před brankáře, který ho ještě vychytal. Pak už ale nestačil na dorážku JAMESONA MADDISONA, který se tak prosazuje ve čtvrtém zápase po sobě! Asistence: Jamie Vardy.
49'
Southampton to nyní udělal velmi dobře. Na malém prostoru vykombinoval slibně se rozvíjející akci. Wesley Fofana byl ale u míče o něco rychleji a celou akci hostům zhatil.
47'
Domácí Wesley Fofana zůstal ležet po souboji na trávníku, za malý moment se ale zvedá a bude v pořádku a připraven pokračovat v utkání.
46'
Hráči obou týmů už pomalu nastupují na hrací plochu, za malý moment se bude začínat.
Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 54 % – 46 %
Střely mimo – 5:4
Střely na branku – 0:0
Rohové kopy – 2:3
První poločas je za námi. Od zápasu jsme možná očekávali trochu více. Neviděil jsme žádnou střelu na branku, tím pádem tedy ani žádnou branku. Nejblíže k ní měl již v šesté minutě domácí Castagne, který ale dobrou trefou minul horní tyč.
45+1'
44'
V akci znovu Evans, který nyní neměl výrazný problém s odebráním míče soupeři. Skluzem balon dostává za pomezní čáru. Mezitím stále trvá stav bez střely na branku.
42'
Jonny Evans nyní fauloval nabíhajícího Armstronga, který by jinak býval šel do samostatného úniku. Armstrong se tak oprávněně zlobí na sudího, že Evans nevidí ani žlutý kartónek.
40'
Timothy Castagne poslal dobrou přihrávku do šestnáctky na nabíhajícího Vardyho. Ten ale v těžké pozici nedokázal míč usměrnit za brankářova záda a na tribunách to jen zahučelo.
39'
A z něho nepřichází žádné nebezpečí pro hostujícího brankáře. Ani jeden z gólmanů prozatím nemusel zasahovat. Kolonky střel na branku jsou prázdné.
38'
Harvey Barnes zpracoval ve vápně příliš nepovedený centr. Musel se pak otáčet s míčem k brance. Míč mu nakonec sebral Kyle Walker-Peters, poslal je skluzem na rohový kop.
37'
Timothy Castagne si bez větších potíží poradil s dotírajícím útočníkem, kterého se efektivně zbavil a může jít dopředu.
35'
Nampalys Mendy nyní není spokojen s výrokem sudího, který viděl faul na Stuarta Armstronga.
34'
Z něho jsme neviděli nic nebezpečného. Mohammed Salisu zůstal po souboji na malém vápně na trávníku, po chvíli se ale zvedá a bude připraven pokračovat v zápasu.
33'
Stuart Armstrong se snažil nebezpečně přejít přes posledního obránce, kterým byl Wesley Fofana. Ten si s ním ale poradil dobře. Následně ještě musel vyřešit nebezpečnou přihrávku, kterou skluzem dostává na rohový kop.
32'
Southampton disponoval standardní situací, která sice nebyla na střelu, viděli jsme ale centr do vápna. S ním si Leicester poradil bez větších problémů.
30'
Máme za sebou třicet mintu hry. Mezitím Mohamed Elyounoussi využil prostoru a mířil s míčem k brance. Před pokutovým územím pak našel Jamese Warda-Prowse, který páliil z první výrazně nad.
28'
James Ward-Prowse nikam nechvátá. Neviděl zhruba na polovině hřiště nikoho ze svých spoluhráčů, kterému by mohl adresovat přihrávku, a tak míč vrací na McCarthyho, jenž se postará o rozehrávku.
26'
Na druhou stranu je třeba také vyzdvihnout dobře rozestavené obránce Southamptonnu. V obranné řadě jich je pro dnešek rovnou pět a zatím si vedou dobře, nyní Leicester zahnali téměř až k vlastní bráně.
25'
Oproti prvním minutám se hra přeci jen o něco otočila. Nyní na hřišti dominuje Leicester, který si zatím sice nepřipsal velkou šanci v podobě nějaké lepší střely, ale je stále v útoku a působí nebezpečným dojmem.
23'
Jamie Vardy znovu v akci. Tentokrát to udělal o poznání lépe, s míčem si počínal dobře. Pak byl ale soupeřem poslán k zemi, rozhodčí nicméně nedovolený zákrok neviděk! Pokutový kop se tedy nekoná.
21'
Jamie Vardy nyní ukázal rychlé nohy, když se dostal k balonu a otevřela se mu cesta k brance. Jenže se k němu stihli vrátit stopeři, kteří mu nedali dostatečný prostor k zakončení. Vardy tak nakonec míč de facto pouze odevzdává.
20'
James Maddison nyní operuje s míčem na noze zřejmě nejčastěji ze všech, zatím rozdává pouze přihrávky u půlicí čáry. Lecister nicméně míří do útoku.
19'
Adam Armostrong se zdá být hned od začátku velmi aktivní. Nyní naběhl ze strany a centrem se pokusil oslovit některého ze spoluhráčů. Přihrávka však nebyla z nejpřesnějších a nikoho z hostí nenašla.
17'
James Maddison ukázal skvělé držení míče, jenže pak se dopustil nedovoleného přestupku, s čímž zřejmě nesouhlasí, nicméně míč už se pomalu stěhuje na opačnou stranu, rozehrávat jej bude brankář.
15'
Lecister se zkoušel přesunout na opačnou stranu s balonem na noze, obrana Southamptonu jej však vytlačila za pomězní čáru, bude se tak pouze vhazovat.
14'
A o chvíli později mohlo být veselo pro změnu na opačné straně! Stuart Armstrong si nabíhal na přihrávku, nicméně Kasper Schmeichel k ní měl přeci jen o něco blíže a nepřipustil komplikace.
12'
Nyní jsme viděli poprvé od úvodního hvizdu klidnější část zápasu, kde se nic moc nedělo. To přerušil až pozorný Timothy Castagne, který přihrával svému spoluhráči do běhu, ovšem jeho pokus neprošel.
8'
A nyní vidíme další pokus hlavou, tentokrát ovšem na opačné straně. Ani Adam Armstrong nedokázal ale hlavou usměrnit míč tak, kam by potřeboval. Míč minul levou tyč.
6'
A snad poprvé se do šestnáctky dostali také domácí fotbalisté, jmenovitě to byl Timothy Castagne, který se dostal k hlaviččce, ta ale není přesná a míří mimo, byť nebyla vůbec špatná.
4'
Hosté jsou stále kousek od soupeřovy šestnáctky a snaží se najít skulinku, kterou by poprvé v utkání mohli ohrozit soupeřovu branku.
2'
Už to vypadalo, že bude Stuart Armstrong mít dostatek prostoru k zakončení z hranice vápna. Pak se ale míč, který letěl od rohového praporku zatočil a nespadl tak, aby mohl zmíněný Armstrong zakončovat.
2'
Hostující fotbalisté se dostali k balonu jako první a hned začali útočný nápor. Kyle Walker-Peters se tlačil k šestnáctce, nakonec mu nezbyl prostor pro nic jiného než centr. Ten se pak odráží mimo nebezpečí z pohledu domácích a končí na rohovém kopu.
1'

Leicester City: Schmeichel – Castagne, Evans, Fofana – N. Mendy – Dewsbury-Hall, Tielemans, Maddison, Justin – Vardy, H. Barnes.
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Amartey, Daka, Iheanacho, Lookman, R. Pereira, Pérez, Söyüncü.
Trenér: Rodgers

Southampton FC: McCarthy – Walker-Peters, Lyanco, J. Stephens, Salisu, Redmond – Elyounoussi, Ward-Prowse, Romeu, S. Armstrong – A. Armstrong.
Náhradníci: Caballero – Adams, Bednarek, Diallo, Djenepo, S. Long, Smallbone, Valery, Walcott.
Trenér: Hasenhutti

Rozhodčí: Moss – Perry, Scott.

Southampton FC

V Southamptonu si mohou s koncem sezony výrazně ulevit. Tým se podařilo zachránit v Premier League, to je jasné už nyní. Tento celek najdeme v tabulce na patnácté pozici. Od sestupové osmnácté příčky jej tak dělí ještě dva týmy. Na zmíněnou poslední sestupovou pozici má nyní Southampton náskok pěti bodů a může být tedy v klidu.

Fanoušci klubu ale nebudou s výsledky příliš spokojeni. Za poslední dva a půl měsíce klub v lize vyhrál pouhé dva zápasy. Paradoxně proti silnějším celkům, jedním z nich byl Arsenal, druhý West Ham.

Southampton má rozloženou ofenzivní sílu mezi několik hráčů. Nejlépe z nich je na tom Adams Che, jenž nasázel sedm branek. O jednu méně má potom Armando Broja.

Leicester City

V Leicesteru prožili velmi průměrnou sezonu. S jejím koncem ještě v tamním klubu mohli pokukovat po účasti v Evropské konfereční lize, nicméně ta jim s posledními koly (i přes poměrně dobré výsledky) utekla a již zůstává nedosažitelná. Už nyní je jasné, že na sedmé příčce skončí jeden z týmů Manchester United/West Ham. Lecister ji z deváté příčky již nemůže ohrozit.

Lišky půjdou do zápasu nabuzení výhrou v posledním utkání, kdy ve čtvrtek přetlačili silnou Chelsea, a to navíc na Stamford Bridge.

V Leicesteru mohou být zcela jistě spokojeni s výkony záložníka Jamese Madissona, který v probíhajícím ročníku Premier League nastřádal již 11 přesných zásahů. Stálou oporou je pak Jamie Vardy, který má ještě o tři přesné trefy více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.