Premier League - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Brighton - 15. února 2022   21:15

Manchester Utd.
51' Ronaldo (McTominay) • 90+7' B. Fernandes (P. Pogba)
2:0
(0:0)
de Gea – Dalot, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred (74. P. Pogba) – Sancho (80. Telles), B. Fernandes, Elanga (80. Rashford) – Ronaldo.
D. Henderson, Heaton – P. Jones, Lingard, Mata, P. Pogba, Rashford, Wan-Bissaka, Telles.
Bankes – Davies, Hopton
Old Trafford, Manchester
Brighton
Sánchez – Veltman, Dunk (C), Webster, Cucurella – Bissouma – Groß (60. Alzate), Moder, Mac Allister – Maupay (70. Welbeck), Trossard (60. Lamptey).
Steele – Alzate, M. Caicedo, Duffy, Ferguson, Lallana, March, Lamptey, Welbeck.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Dnešní zápas je u konce. Manchester United potvrdil roli favorita a připsal si cenné tři body do tabulky. Je však třeba dodat, že Brighton byl dnes rovněž nebezpečný a několikrát zahrozil. V cestě mu však stál fantastický brankář de Gea.
90+7'
90+7'
Manchester United právě vstřelil branku!
Obrana hostů již měla otevřeno, a tak toho Manchester využil. BRUNO FERNANDES to vzal v přečíslení dva na jednoho na sebe, naznačil střelu a poté zakončil do prázdné branky.
90+6'
Do vápna Manchesteru přilétl vysoký centr, ale Dalot míč odhlavičkoval do bezpečí.
90+5'
McTominay za několikátý faul vidí žlutou kartu.
90+4'
Welbeck byl chycen v ofsajdu, Manchester s rozehrávkou už rozhodně nikam nespěchá.
90+3'
Obrana Manchesteru dokázala míč odvrátit daleko od branky, hosté však zůstávají na míči.
90+3'
Brighton bude zahrávat zajímavou standardní situaci z dobrých pětatřiceti metrů.
90+2'
Rashfordovi utekl míč a Brighton se může hnát do další šance.
90'
Nastavovat se bude 6 minut.
90'
Maguire opět ukázal, jak neplatným obráncem je, když se zcela vykašlal na hlavičkujícího Welbecka. Ten naštěstí pro Manchester netrefil hlavou branku.
88'
Manchester delší dobu drží míč na útočné polovině a snaží se držet míč daleko od své branky. Zatím se mu to daří na výbornou.
86'
Manchester United měl k dispozici dva rohové kopy, ani z jednoho však nedokázal ohrozit branku Brightonu.
85'
Žlutou kartu dostává Alexis Mac Allister (Brighton & Hove Albion FC).
85'
McTominay poslal střelou míč do patnácté řady, Sánchez bude odkopávat od branky.
84'
Telles vybojoval pro svůj tým další rohový kop. Sám jej bude zahrávat.
82'
Maguire střílel zpoza šestnáctky, ale jeho střela byla více než nepovedená.
81'
Fernandes si navedl míč do vápna soupeře, vyslal dělovou ránu, ale Sánchez ji vytáhl na rohový kop.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Alex Telles.
80'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Marcus Rashford.
78'
Tak tahle skrytá rána stála za to! Moder vyslal z dobrých pětadvaceti metrů technický projektil, který orazítkoval břevno branky Manchesteru!
76'
Ronaldo se dostal po centru Bruna k hlavičce na malém vápně, ale nedokázal zamířit přesně.
75'
Pogba dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale nedokázal prostřelit hromadu těl před sebou.
74'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Paul Pogba.
73'
Brighton zahrával rohový kop, ale skórovat z něj nedokázal. Domácí budou střídat.
72'
Žlutou kartu dostává Luke Shaw (Manchester United).
71'
Bruno Fernandes by v loňské sezóně z této pozice skóroval 10/10. Sánchez chyboval v rozehrávce, Ronaldo předložil míč Fernandesovi, jenž měl před sebou pouze brankáře Brightonu, kterého však pouze trestuhodně trefil
70'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Danny Welbeck.
69'
Hosté zapojili do rozehrávky i brankáře a delší dobu kombinovali na vlastní polovině. To je však málo, neboť potřebují minimálně vyrovnat.
67'
Ani roh číslo 133 nepřinesl Manchesteru gól, rekordní série tak nadále trvá.
66'
Ronaldo se dostal k hlavičce téměř na malém vápně po centru Bruna, ale Sánchez se blýskl bravurním reflexivním zákrokem!
65'
Luke Shaw získal rohový kop pro svůj tým.
63'
Další nepřesná střela jednoho z domácích, Sánchez bude odkopávat od své branky.
62'
Elanga zkusil zakončit ze složité pozice a dle toho to také dopadlo, pokus Švéda skončil o několik metrů nad brankou.
61'
McTominay odkulhal za postranní čáru, hra může pokračovat.
60'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Steven Alzate.
60'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Tariq Lamptey.
58'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet Scott McTominay. Zdá se, že jde o problém s kolenem.
55'
Fernandes si vzal standardní situaci na sebe, ale trefil také pouze zeď. Následně se k odraženému míči dostal Fred, ale ani on nepropálil spoustu těl.
54'
Žlutou kartu dostává Bruno Fernandes (Manchester United).
53'
Elanga po další chybě mohl běžet sám na branku, ale Lewis Dunk jej stáhnul k zemi. Sudí po konzultaci s videem vytahuje poměrně přísnou červenou kartu!
51'
Manchester United se dostává do vedení! Hosté chybovali na vlastní polovině, CRISTIANO RONALDO si naběhl do vápna Brightonu a přesnou střelou k tyčce nedal brankáři Sánchezovi sebemenší šanci zasáhnout.
49'
Elanga ztratil další míč, dnes skutečně není jeho den. Brighton tak začíná další útočnou akci ze své poloviny.
47'
Bruno zahrával rohový kop domácích, ale nikdo v červeném si nenašel cestu k míči.
46'
45'
43'
Ronaldo jen potvrdil, jak šílenou formu má a poslal míč do postavené zdi.
42'
Elanga byl na hranici vápna sražen k zemi, Manchester bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
41'
Brighton se dostal do další obrovské šance, Maguire nechal katastrofálně vyniknout Bissoumu, který naštěstí pro Manchester netrefil branku.
40'
Z následného rohového kopu se hostům nepodařilo udeřit, skóre zůstává neměnné.
39'
Moder se dostal k hlavičce z penaltového puntíku, ale David de Gea se blýskl fantastickou robinzonádou. Nebýt španělského brankáře, hosté už by vedli.
38'
Domácím fanouškům se hra přestává líbit. Není se však čemu divit, Brighton je jasně aktivnějším týmem, Manchester je úplně bezzubý.
37'
Groß si lehce poradil s nevýrazným Fredem, následně se na druhé části hřiště dostal ke střele Bissouma, ale vysoce přestřelil.
35'
Bissouma tvrdě srazil Fernandese, sudí ale volí pouze slovní domluvu, karta se udělovat nebude.
33'
Domácí kvůli nepřesnostem přišli o míč, hostující brejk ale zakončení nepřinesl, centr Cucurelly byl totiž zblokovaný.
31'
Nyní naopak Manchester drží delší dobu míč na kopačkách, ani on se však zatím nemůže dostat do větší šance.
29'
McTominay byl až příliš důrazný u středové čáry, což neuniklo očím hlavního arbitra. Karetní trest se ale udělovat nebude.
26'
Fernandes hledal dlouhým pasem za obranou Ronalda, ale poslední bránící hráč Brightonu míč odhlavičkoval do bezpečí.
24'
Ronaldova kolmá přihrávka za obranu byla až příliš dlouhá, Elanga míč nedoběhl, Sánchez bude odkopávat od své branky.
23'
Sancho se snažil ve vápně prokličkovat do zakončení, ale byl dobře zdvojený a Sánchez zůstal bez práce.
21'
Fred se dostal do vápna, hledal někoho patičkou, ale marně, obrana Brightonu byla připravená a míč zastavila.
19'
Poměrně hluchá část hry, Brighton si přihrává daleko od branky soupeře.
16'
Alexis Mac Allister dostal přihrávku do vápna, ihned střílel, ale netrefil míč ideálně. Obrana Manchesteru je skutečně děravá, neboť zmiňovaný hráč Brightonu nebyl nikým hlídaný.
15'
Ronaldo vysunul Elangu, ten však byl ve vápně čistě odstaven od míče aktivním Cucurellou.
14'
Neal Maupay pálil zpoza vápna, ale jeden z domácích obránců jeho střelu zblokoval.
12'
Manchester nyní dlouho kombinoval kolem vápna Brightonu, ale ve finální fázi akce se McTominay připletl pod nohy Ronaldo, a tak vše skončilo bez zakončení.
10'
Maguire odvrátil míč do zámezí, Brighton bude na útočné polovině vhazovat.
8'
Brighton si přihrává po celé šíři hřiště, zatím však pouze kolem středové čáry, a tak může být de Gea klidný.
6'
Na druhé straně se vyznamenal i Sánchez! Ronaldo našel hezkou patičkou Sancha, ten měl před sebou pouze brankáře Brightonu, ale nedokázal jej prostřelit!
5'
Jakub Moder byl ve vápně Manchesteru nehlídaný, dostal se k slušné střele, ale de Gea ji dokázal vyrazit!
5'
Míč bez zakončení doputoval pouze do zámezí, David de Gea bude odkopávat od své branky.
3'
Hosté se ihned zmocnili balónu a znovu kooperují na útočné polovině, zatím však daleko od branky domácích.
2'
Cucurella se snažil nacentrovat z levé strany, ale McTominay jeho míč zblokoval. Manchester je tak na míči a míří vpřed.
1'
Brighton v modrobílých dresech uvedl míč do hry, dohrávka osmnáctého kola začíná!
1'

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Sancho, B. Fernandes, Elanga – Ronaldo.
Náhradníci: D. Henderson – P. Jones, Lindelöf, Lingard, Mata, P. Pogba, Rashford, Wan-Bissaka, Telles.
Trenér: Rangnick

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Veltman, Dunk (C), Webster, Cucurella – Bissouma – Groß, Moder, Mac Allister – Maupay, Trossard.
Náhradníci: Steele – Alzate, M. Caicedo, Duffy, Ferguson, Lallana, March, Lamptey, Welbeck.
Trenér: Potter

Rozhodčí: Bankes – Davies, Hopton.
Poslední vzájemný zápas, který se hrál 4.4. ještě bez diváků, skončil lépe pro Manchester United, který otočil nepříznivý stav a zvítězil 2:1. Za Brighton skóroval Welbeck, za Manchester pak Rashford a Greenwood.
Brighton nemá poslední dobou v lize špatné výsledky. Nejprve remizoval s Chelsea, poté s Leicesterem. V minulém kole si navíc odvezl 3 body z Vicarage Road, tedy stadionu Watfordu. Brighton stejně jako Manchester vypadl minulý týden z FA Cupu, hrál však proti značně složitějšímu soupeři, Tottenhamu.
Trápení Manchesteru United pokračuje. Red Devils vypadli z FA Cupu s druholigovým Middlesbrough, následně pak v lize nedokázali porazit poslední Burnley. V minulém kole navíc přišlo zaváhání i proti Saints, když Manchester ztratil vedení 1:0 po gólu Sancha a zápas nakonec skončil remízou.
Příjemný večer, vítám vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je dohrávka 18. kola, ve které změří síly Manchester United a Brigton & Hove Albion FC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:15, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.