Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Wolves - 8. dubna 2022   21:00

Newcastle
72' Wood
1:0
(0:0)
Newcastle
Dúbravka – Krafth, Schär, Burn, Targett – Guimarães (88. Longstaff), Shelvey /C/, Joelinton – Fraser (13. Almirón), Wood, Saint-Maximin (90+5. Murphy).
Darlow – Dummett, Manquillo, Ritchie, Lascelles, Gayle.
Bankes – Mainwaring, Smith
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 164 diváků
Wolves
Sá – Boly, Coady /C/, Kilman – Castro, Cundle, Moutinho, Marçal (86. Aït-Nouri) – Trincão (78. Neto), Silva, Hwang (78. Campbell).
Ruddy – Gomes, Saïss, Mosquera, Semedo, Oliveira.

Fotbalisté Newcastlu se zase vzdálili sestupovému pásmu, když v mimořádně slabém a pro diváky nelíbivém souboji zdolali gólem z pokutového kopu zoufalý Wolverhampton 1:0. Poražení si naopak výrazně zkomplikovali boj o evropské poháry, když po tomto kole zůstanou osmí.
Do přestávky obě mužstva nevystřelila na bránu, ani nekopala roh. Úsek po změně stran přece jen na rozdíl od prvního poločasu nabídl aktivnější hru vepředu a také po jedné vyložené šanci na každé straně. Domácí podržel při Silvově střele Dúbravka, hosty naopak body zákrok brankáře Sá na Wooda, který následně z penalty nezaváhal.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:13.
90+5'
90+5'
Už vyloženě taktické střídání v mužstvu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Jacob Murphy.
90+3'
Martin Dúbravka má bezpečně ve své moci Netův dlouhý nákop.
90+2'
V obraně Wolves už je logicky více mezírek, čehož využil Allan Saint-Maximin k dlouhému driblinku. Podařilo se mu zakončit a dokonce poprvé i trefit mezi tyče, pro slabý přízemní pokus se ovšem José Sá jen sehnul.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují 4 minuty.
90'
V domácích řadách to zašumělo, naštěstí pro Newcastle nedosáhl Pedro Neto ve skluzu na křížný nákop.
88'
Joelinton de Lira zachytil mizerně odvrácený míč přesně na velkém vápně. Pohotový, leč slabý pokus pod břevno José Sá snadno chytá.
88'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Sean Longstaff.
87'
Žlutou kartu dostává João Moutinho (Wolverhampton Wanderers).
86'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Fernando Marçal, přichází Rayan Aït-Nouri.
85'
Jonny Castro zkusil štěstí zpoza šestnáctky, Dúbravka však s pomalou střelou neměl na čáře potíže a jen nastavil připravenou náruč.
84'
Domácí se dostali do svěráku, Wolverhampton jim už několik minut vůbec nepůjčil míč.
83'
Dnešní utkání sleduje 52 164 diváků.
81'
Rohovému kopu se Newcastle celkem bez potíží ubránil.
80'
Poprvé měl práci prakticky celý zápas nezaměstnaný Martin Dúbravka a hosté ho na švestkách nenachytali. Cundle ťukl míč na Fábia Silvu, jenž se prosadil v obklíčení a jeho krásnou střelu k tyči vyráží slovenský brankář jednou rukou na roh.
79'
Zvýšená snaha hostů vede k dobře sehrané akci. Fernando Marçal si vyměnil míč s čerstvým Netem a přes tři protihráče ho vyvezl do volného prostoru. Centrem nachází Fábia Silvu, který hlavičkuje slabě a především výrazně mimo zadní tyče.
78'
Dvojnásobné střídání proběhne v celku Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odcházejí Hwang Hi-čchan a Francisco Trincão, přicházejí Chem Campbell a Pedro Neto.
76'
Shelveyho ránu hosté zblokovali a vyrážejí do protiútoku, jehož výsledkem je jen autové vhazování.
75'
Rychlý brejk vrcholí křížnou střelou Bruna Guimarãese, kterou tečoval Moutinho těsně za zadní tyč. Je z toho jen premiérový rohový kop ve prospěch Newcastle United.
74'
Teď je řada na hostech, aby něco konečně předvedli v útočné fázi. Přihrávkami poblíž vlastní šestnáctky to asi nepůjde.
72'
Newcastle právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu otevírá konečně skóre nelíbivého zápasu prudkou střelou do horního rohu sám faulovaný CHRIS WOOD.
71'
Penalta platí i po přezkoumání na videu.
70'
Byla nařízena penalta pro Newcastle! Chris Wood se odpoutal od Coadyho a v náběhu přepadl přes nohu hostujícího brankáře.
68'
Saint-Maximin se zprava vřítil do šestnáctky, nedokázal však adresovat přihrávku nabíhajícímu Woodovi. Tomu nebyl nic platný ani zoufalý skluz.
67'
Moutinho si vyšlápl na své dnešní alter ego Guimarãese.
64'
Ani teď se Saint-Maximinovi nepodařilo seřídit mířidla. Biatlonisté už by cvakali jako o život. Almirón vysunul napravo Guimarãese, který našel copatého útočníka skákavým centrem z pravé strany, ten však z otočky z 10 metrů znovu vysoko přestřeluje.
62'
Po neplánované pauze hra pokračuje, švýcarský obránce se brzy hlásí do hry.
60'
Po faulu Fábia Silvy je ze hřiště masérem odváděn Fabian Schär.
59'
Miguel Almirón doběhl dalekonosný odkop na pravém křídle a přiťukl míč pod sebe Saint-Maximinovi, který vysoko přestřelil bránu Wolverhamptonu.
57'
João Moutinho z levé strany sklepl přetažený míč. Prudký skákavý centr kupodivu opsal přímku rovnoběžně s malým vápnem, aniž by ho kdokoli dokázal tečovat.
56'
Žlutou kartu dostává Fabian Schär (Newcastle United). Na levém křídle podrazil Fábia Silvu.
55'
Hwang Hi-čchan si udělal prostor v domácím pokutovém území, navedl si míč zleva obloukem na střelu, nepropálil však vracejícího se Kraftha.
54'
Centrovaný míč však nabírá faleš ven z brány a končí v zámezí.
53'
Vlci otáčejí hru a Francisco Trincão si došel pro faul k Joelintonu de Lirovi.
52'
Po prvním rohu na sebe nenechala dlouho čekat ani první přímá střela. Dlouhý nákop Newcastlu z vlastní poloviny hřiště přiťukl Wood hlavou Burnovi, který v pádu a tísněn mířil do brankáře.
50'
Po odvráceném rohu ještě žlutočerní vhazovali, pokusili se chvilku obléhat domácí šestnáctku, jenže domácí je nakonec vytlačili až ke středové lajně.
49'
Poprvé v zápase uvidíme rohový kop. Trincãův centr se odrazil za čáru o bok Emila Kraftha.
48'
Fernando Marçal se pokusil o průnik levou stranou, prorážel však nedovoleně přes Almiróna.
47'
O necelou minutu později si naopak švédský krajní obránce naběhl na Almirónovu uličku a centruje do rukavic Josého Sá.
47'
Krafth ťukl míč na Saint-Maximina, jehož centr odhlavičkovali hosté ze své šestnáctky do autu.
46'
Statistiky první půle:

Držení míče 50% – 50%, střely na bránu 0:0, střely mimo 1:1, rohy 0:0, fauly 2:6, ofsajdy 1:0.
Píšťalka sudího Bankese ohlásila tečku za zoufale nudným představením, které až na neuznaný gól z ofsajdu nenabídlo žádnou šanci a dost těžko se o něm dá něco zajímavého napsat. Jedinou útěchou je, že horší to být nemůže, tak snad dají trenéři fotbalistům v šatně trochu sodovky a povzbudí je k trochu jinému výkonu.
45+4'
45+4'
Matt Targett však z pozice, ze které se rozhodně dala ohrozit brána, trefuje pouze zeď.
45+3'
V závěru nastavení si ještě osou hřiště pronikající Schär vynutil faul na Moutinhovi a po vypršení avizovaných tří minut rozehraje Newcastle jen 22 metrů od brány.
45+1'
Fernando Marçal ztratil míč a Miguel Almirón si z křídla navedl míč na levačku. Jeho pokus však dobíhající bek výrazně ztlumil a balon skáče před Josého Sá.
45'
Nastavují se 3 minuty.
44'
Wanderers jsou dnes naprosto neškodní. Když drží míč, spokojí se jen s přihrávkami na vlastní polovině.
42'
Joelinton de Lira prodloužil hlavou Targettův trestný kop jen slabě do zámezí. Mohlo to být zajímavé, kdyby dráha letu míče byla blíže nabíhajícímu a úplně osamocenému Woodovi.
41'
Chystá se další standardka pro Magpies, kteří udržují hosty pod stálým platonickým tlakem.
39'
Centr do šestnáctky se v tlačenici odráží na pravou stranu před Guimarãese, jenže před míč si dal tělo Moutinho a zkušeně o brazilského záložníka vytloukl bloky.
38'
Naděje pro Newcastle po faulu hostujícího Trincãa na Targetta na levém křídle.
38'
Žlutočerní razantně zakopli až ke střídačkám Joelintonův zblokovaný centr z levého křídla po pěkné narážečce s Targettem.
35'
Dnešní zápas tedy zatím nebaví ani náhodou. Chyba za chybou, žádný nápad či myšlenka, oba brankáři se nudí.
32'
Boly zapracoval dobře v defenzívě a vypíchl míč Saint-Maximinovi.
31'
Willy Boly rozehrává standardku na jistotu dozadu. José Sá však míč odkopává na tribunu.
29'
Stejný hráč navíc na útočné polovině podrazil Castra.
28'
Emil Krafth rozjel driblinkem akci Newcastlu přes celé hřiště, zleva ji však zhatil nepřesným nákopem šajtlí spoluhráčům přes hlavy Guimarães.
26'
Z velkého vápna vysoko přestřeluje domácí bránu Castro, který neměl příliš času zamířit.
23'
Radost z vedoucího gólu v Newcastlu dlouho nevydržela. Dorážku vleže CHRISE WOODA odvolal hlavní sudí po zásahu VAR pro předchozí metrový a kupodivu rozhodčími na hřišti nepostřehnutý ofsajd Guimarãese.
22'
Matt Targett si prsty kontroluje, zda drží přední zuby, do kterých dostal úder od Fábia Silvy.
21'
Píšeme si první čárku do kolonky střel, konkrétně těch mimo bránu. Obstaral ji z otočky střídající Almirón z pravé strany šestnáctky, kam míč nakopl z půlky hřiště Schär .
19'
Saint-Maximin bezmocně sleduje míč, který Krafth při pokusu o přenesení hry nalevo posílá metr nad jeho hlavou do autu.
17'
Obrázek hry má zatím daleko k ideálu. Domácí jsou častěji na míči, ale omezují se na opatrnou kombinaci před kompaktním blokem žlutočerných.
14'
Tentokrát netrvalo přerušení déle než 20 vteřin a znovu se hraje.
13'
A sotva se začalo hrát, svalil se na trávník Moutinho a drží se za rameno, do kterého ho zasáhl kopačkou padající Guimarães. Toho zezadu povalil na vlastního spoluhráče Kilman.
13'
Přichází tak brzké nucené střídání v mužstvu Newcastle United: ze hřiště odchází zraněný Ryan Fraser, kterého nahradí Miguel Almirón.
12'
Jenže dlouho to podsaditému útočníkovi nevydrželo, opět si sedá na trávník s hlavou v dlaních...
11'
Zápas pokračuje, domácí byli jen pár vteřin v oslabení, než se Fraser znovu přihlásil za postranní čarou do hry.
9'
Ryan Fraser zůstal ležet na trávníku, kam spěchá z lavičky Newcastlu masér.
8'
Max Kilman odvrátil tečovaný míč na koncové lajně odkopem přes hlavu, v souboji však fauloval jeho spoluhráč Fernando Marçal a trestný kop mají k dispozici domácí.
6'
Hostující brankář vybíhal pro nákop z hloubi pole, který se ale kroutil ven a Sá musel skokem plavmo vyboxovat riskantně na hranici velkého vápna.
4'
Ani Bruno Guimarães nic zvláštního nezařídil skákavým centrem do šestnáctky hostů.
2'
José Sá si osahal míč po Fraserově centru z pravé strany.
1'
Dan Burn sklepl míč hlavou pro Saint-Maximina, který se opřel do míče, ale trefil jen bránícího hráče Wolverhamptonu.
1'
Domácí hrají v černobíle pruhovaných dresech, hosté ve žlutých trikotech a černých trenýrkách.
1'

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Schär, Burn, Targett – Guimarães, Shelvey (C), Joelinton – Fraser, Wood, Saint-Maximin.
Náhradníci: Darlow – Dummett, Manquillo, Ritchie, Lascelles, Almirón, Longstaff, Murphy, Gayle.
Trenér: Howe.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Boly, Coady (C), Kilman – Castro, Cundle, Moutinho, Marçal – Trincão, Silva, Hwang.
Náhradníci: Ruddy – Gomes, Saïss, Mosquera, Aït-Nouri, Semedo, Neto, Oliveira, Campbell.
Trenér: Lage.

Rozhodčí: Bankes – Mainwaring, Smith.
Vzájemné zápasy
Podzimní duel ve Wolverhamptonu ukončil sérii pěti remíz 1:1. Sice se schylovalo v šesté, ale po přestávce svým druhým gólem v zápase rozhodl zápas domácí Hwang Hi-čchan.
Wolverhampton Wanderers
Hosté bojují o evropské poháry. Adeptů je letos v Anglii osm a jeden z nich obdrží černého Petra. Zatím drží osmou příčku s dvoubodovou ztrátou na West Ham a Manchester United právě fotbalisté Wolverhamptonu. Ty bude možná v konečném účtování nejvíce mrzet domácí výbuch s Leedsem 2:3 (2:0). Napravili ho po reprezentační přestávce vítězstvím 2:1 nad Aston Villou.
Z hřišť soupeřů se Wanderers vraceli čtyřikrát z posledních pěti případů jako vítězové. V lize 13x za sebou neremizovali.

Střelci: 6 – Jiménez, Podence, 5 – Hwang.
Newcastle United
Od letošní zimy nejbohatší klub světa sice klopýtá a prohrál tři zápasy v řadě, které odehrál jen venku (Chelsea 0:1, Everton 0:1 a Tottenham 1:5), ale k záchraně v Premier League vykročil již předtím. 20 bodů získaných během osmi kol po Novém roce vytvořilo dostatečný polštář na sestupové pásmo, i když Magpies stále nemají nic jistého.
Na marodce jsou klíčoví hráči Schär a Wilson, angínu měl v týdnu brankář Dúbravka. Na domácí hřiště se nejsevernější klub Premier League vrací poprvé od 5. března, kdy zvítězil nad Brightonem 2:1.

Střelci: 6 – Wilson, 5 – Saint-Maximin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.