Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester Utd. - 22. ledna 2023   17:30

Arsenal
24' Nketiah (Xhaka) • 53' Saka (Tomijasu) • 90' Nketiah
3:2
(1:1)
Manchester Utd.
17' Rashford  (Fernandes) • 59' L. Martínez
Arsenal
Ramsdale – B. White (46. Tomijasu), Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C) (90+3. Holding), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (82. Trossard).
Turner – Tierney, Smith-Rowe, Vieira, Lokonga, Marquinhos.
Taylor – Beswick, Nunn
Emirates Stadium, Londýn
60 325 diváků
de Gea – Wan-Bissaka, Varane (90+2. Garnacho), L. Martínez, Shaw – Eriksen, McTominay – Antony (71. Fred), Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
Heaton – Lindelöf, Maguire, Malacia, Pellistri, Mainoo, Elanga.

Fauly: 8:9.
Skončil velmi dramatický duel, ve kterém nakonec vítězí domácí Arsenal. Ten byl ve druhé půli aktivnějším týmem, především pak za stavu 2:2. Odměnou byl gól Eddieho Nketiaha v 90. minutě, díky kterého si Arsenal připisuje tři body do tabulky.
90+5'
90+4'
Eddie Nketiah šetří cenné vteřiny na polovině soupeře společně s Leandrem Trossardem.
90+3'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Rob Holding.
90+3'
K míči se dostal Olexandr Zinčenko, který jej dlouhým nákopem poslal do bezpečí.
90+2'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Alejandro Garnacho.
90+2'
Hra už je v plném proudu a míč mají ve své moci hosté, kteří spěchají na útočnou polovinu.
90'
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí jsou za svou aktivitu odměněni! Olexandr Zinčenko vrátil míč za sebe na Martina Ödegaarda, jehož zakončení z první ještě šikovně, pohotově a hlavně přesně tečoval EDDIE NKETIAH.
88'
Hosté měli výhodu rohového kopu, ale nic z něj nevytěžili. Naopak Aaron Wan-Bissaka fauloval Bukaya Saku.
86'
Hosté mají v posledních minutách opravdu velké problémy. Aaron Wan-Bissaka odehrál míč opět jen na roh.
84'
Po skrumáži se míč odrazil na nohu Eddieho Nketiaha, který ve stoprocentní šanci trefil selhal! David de Gea vytáhl skvělý reflex rukou.
83'
Žlutou kartu vidí za dohrání Bukaya Saky Luke Shaw.
82'
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Leandro Trossard.
81'
V šestnáctce United to teď hořelo, ale nakonec se k míči dostal Aaron Wan-Bissaka, který míč odpálil do dočasného bezpečí.
80'
Eddieho Nketiaha do šance nepustil Aaron Wan-Bissaka, ale domácí budou mít roh.
79'
Bruno Fernandes hledal za obranou soupeře Marcuse Rashforda, ale ten se k míči nedostal.
78'
Akci domácích táhl Thomas Partey, ale ten na hranici šestnáctky ztroskotal na jednom z obránců United.
77'
Hosté si ale vůbec nic nevytvořili, a tak jsou opět na řadě domácí fotbalisté.
75'
Hosté se po delší době dostali k míči a nyní se to snaží přihrávkami na své polovině uklidnit.
73'
Centr Olexandra Zinčenka z levé strany skončil jen v rukavicích hostujícího gólmana.
72'
Herní převaha domácích stále trvá. Vypadá to, že hosty čeká krušných dvacet minut.
71'
ze hřiště odchází Antony, přichází Fred.
70'
Bukayo Saka si z pravé strany naběhl do střelecké pozice, když jeho jemně tečovaná rána skončila na levé tyči!
69'
Domácí mají teď daleko více ze hry, ale hostům se zatím dobře daří vykrývat důležité prostory.
67'
Thomas Partey teď takticky fauloval na půli hřiště, vše se obejde bez karty.
66'
Domácí to teď dobře vykombinovali, když míč vyplaval na nohu Martina Ödegaarda, ale jeho pokus na poslední chvíli zblokoval Christian Eriksen.
64'
Bukayo Saka hledal v přehuštěném malém vápně střílenou přihrávkou Eddieho Nketiaha, ale ten klid na zakončení neměl.
63'
Olexandr Zinčenko hledal na hranici šestnáctky Martina Ödegaarda, ale ten byl strážen dobře, a tak se ke střele nedostal.
61'
Takehiro Tomijasu zatím neprožívá ideální druhou půli, když opět pochybil v rozehrávce, ale jeho spoluhráče jeho zaváhání napravili.
59'
Manchester United právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají po rohovém kopu! Aaron Ramsdale si sice pro míč vyběhl, ale srazil se se svým obráncem, a tak se míč zjevil před LISANDREM MARTÍNEZEM, který hlavou přehodil všechny aktéry v šestnáctce Arsenalu.
58'
Hosté budou díky své aktivitě zahrávat rohový kop.
56'
Hosté jsou po obdržené brance aktivní, domácí jsou zataženi před svým brankářem.
55'
Marcus Rashford oklamal svými kličkami dva hráče, ale Aaron Ramsdale jeho následný dobrý pokus vytěsnil mimo tři tyče.
53'
Domácí otáčejí vývoj zápasu! BUKAYO SAKA si na pravé straně přebral míč, a když neviděl komu nahrát, tak zpoza šestnáctky natáhl a přesnou střelou k zadní tyči rozvlnil síť.
51'
Christian Eriksen rozehrál velmi špatně, a tak jsou opět u míče fotbalisté Arsenalu.
50'
Přízemní centr Gabriela Martinelliho hosté odvrátili a k míči se následně dostanou právě hosté.
49'
Hra se ale přesunula na druhou stranu, kde centr domácích mířil na Gabriela Martinelliho, ale toho si Aaron Was-Bissaka ustrážil.
48'
Aktivita hostů v úvodu poločasu vyústí v druhý rohový kop Manchesteru v zápase.
47'
Za faul na Olexandra Zinčenka vidí žlutou kartu Antony.
46'
ze hřiště odchází Ben White, přichází Takehiro Tomijasu.
46'
Skončila první půle, která nabídla poměrně vyrovnaný fotbal a také po brance na každé straně. Skóre otevřel Marcus Rashford v 17. minutě, ale domácí odpověděli poměrně rychle. O 7 minut později se hlavou trefil také Eddie Nketiah, a tak je skóre zatím vyrovnané.
45+3'
45+2'
Zakončení Bukaya Saky z pravé strany mířil jen do blokujícího Lukea Shawa.
45+1'
Olexandr Zinčenko hledal stříleným pasem Eddieho Nketiaha, ale tomu na míč chyběl jeden krok.
43'
Aaron Ramsdale ale rozehrál nepřesně, a tak budou vhazovat hosté.
42'
Domácí fotbalisté teď snahu hostů nadobro odvrátili a už mají míč pod svou kontrolou.
41'
Antony viděl Wouta Weghorsta, ale brazilskému reprezentantovi centr nesedl tak, jak by sis sám představoval.
40'
Hosté teď vyrazili dopředu velmi rychle, ale centr Bruna Fernandese našel jen hlavu jednoho z bránících hráčů.
38'
Antony chtěl kupředu vyslat rozběhnutého Marcuse Rashforda, ale pas nebyl tak přesný, a tak měl k míči blíže Ben White.
37'
Centr Bukaya Saky šel do zámezí od Lukea Shawa, a tak budou domácí zahrávat roh.
35'
Opravdu se v posledních minutách oba celky soustředí převážně na svou obrannou práci, a tak vzrušujících momentů ubylo.
33'
Za protesty proti zákroku na Bukaya Saku vidí žlutou kartu Mikel Arteta.
32'
Přízemní centr Martina Ödegaarda odvrátil jeden z hostů, nicméně už předtím byl máván ofsajd.
31'
Gabriel Martinelli chtěl míč prostrčit na Eddieho Nketiaha, ale tuto variantu si hosté pohlídali.
30'
Hra se teď v posledních dvou minutách trochu uklidnila. U míče jsou teď více hosté, ale nebezpeční nejsou.
28'
Antony potáhl míč po pravém křídle a následně ke střele vybídl Scotta McTominaye. Aaron Ramsdale vytáhl dobrý zákrok.
27'
Martin Ödegaard sice v souboji s Marcusem Rashfordem upadl, ale míč si nakonec norský fotbalista udržel v moci.
26'
Thomas Partey si teď na levém křídle potykal s Eddiem Nketiahem, ale jeho centr následně nikoho v červeném dresu nenašel.
24'
A je vyrovnáno! Na centr z levé strany v podání Granita Xhaky si do malého vápna zaběhl EDDIE NKETIAH, který byl zakončením hlavou neomylný. Asistence: Granit Xhaka.
22'
Nacvičený signál domácích zakončil z hranice Gabriel Martinelli, který však pravou tyč minul zhruba o dva metry.
21'
Prostor v šestnáctce United byl přehuštěn, ale i tak se ke střele dostal Eddie Nketiah. Domácí budou mít po zblokovaném pokusu roh.
20'
Luke Shaw takticky u půlící čáry fauloval Bukaya Saku, ale tentokrát se vše obejde bez karty.
19'
První žlutou kartu zápasu vidí Ben White, který skluzem dohrál Marcuse Rashforda.
17'
Hosté jdou do vedení! Arsenal pochybil v rozehrávce, a tak se k míči dostal Bruno Fernandes, jenž jej předal MARCUSU RASHFORDOVI, který si nejprve kličkou obešel Bukaya Saka a následně přesnou střelou k levé tyči zpoza šestnáctky otevřel skóre zápasu. Asistence: Bruno Fernandes.
17'
Bruno Fernandes si přebral míč jenom v ofsajdovém postavení, a tak se k míči dostanou domácí.
16'
David de Gea pokazil v krátkém čase druhou rozehrávku, ale naštěstí pro hosty z toho větší nebezpečí nakonec nebylo.
15'
Bukayo Saka centroval do ohně, ale míč si našel Aaron Wan-Bissaka, který jej odvrátil na roh.
14'
Centr Antonyho odvrátil Thomas Partey, ale domácí jen odevzdali míč svým protihráčům.
13'
Antony si sice prohodil dvojici protihráčů, ale ti ho nakonec čistým způsobem v postupu zastavili.
12'
Opět byl aktivní Gabriel Martinelli, který hledal Bukaya Saku na ose, ale Christian Eriksen tento úmysl Brazilce vystihl.
10'
Martin Ödegaard oklamal dva protihráče a nezištně předal balón na Gabriela Martinelliho, ale ten následně napálil jen Lukea Shawa.
9'
Gabriel Martinelli zkusil zleva z hranice šestnáctky obstřel, ale míč zadní tyč minul poměrně znatelně.
8'
Míč si teď předává obrana Manchesteru na vlastní polovině, domácí aktivně napadají.
7'
K vidění je mnoho soubojů ve středu hřiště. Oba soupeři si nechtějí darovat ani centimetr trávníku.
6'
Lisandro Martinez našel za obranou soupeře naběhnutého Bruna Fernandese, který po kontaktu s Ramsdalem padl na zem, ale penalta z toho nebude.
5'
Aktivnější jsou zatím domácí fotbalisté, ale nyní okolo půlící čáry kombinují hosté.
4'
Granit Xhaka našel v dobré pozici stojícího Thomase Parteye, ale ten zevnitř šestnáctky mířil jen mimo tři tyče.
3'
Gabriel Martinelli našel zpětným pasem Martina Ödegaarda, kterému rána však nesedla ideálně.
2'
Domácí začali aktivním napadáním rozehrávky soupeře, z čehož Gabriel Martinelli vytěžil první roh zápasu.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Tierney, Holding, Tomijasu, Smith-Rowe, Vieira, Lokonga, Trossard, Marquinhos.
Trenér: Mikel Arteta

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Eriksen, McTominay – Antony, Fernandes (C), Rashford – Weghorst.
Náhradníci: Heaton – Lindelöf, Maguire, Malacia, Fred, Pellistri, Mainoo, Elanga, Garnacho.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.