Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Tottenham - 1. října 2022   13:30

Arsenal
20' Partey (White) • 49' Jesus  • 67' Xhaka (Martinelli)
3:1
(1:1)
Tottenham
31' Kane
Arsenal
Ramsdale – White (89. Tomijasu), Saliba, Gabriel, Zinčenko (73. Tierney) – Partey (73. Lokonga), Xhaka – Saka, Ödegaard (C) (80. Vieira), Martinelli – Jesus (80. Nketiah).
Turner – Holding, Nelson, Marquinhos.
Taylor – Beswick, Betts
Emirates Stadium, Londýn
Tottenham
Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet (71. D. Sánchez) – Emerson Royal, Höjbjerg (75. Skipp), Bentancur, Perišić (71. Bissouma) – Richarlison (71. Sessegnon), Son Hung-min (72. Doherty) – Kane.
Forster – Spence, P. Sarr, Gil.

Je dobojováno. I po přestávce jsme viděli opravdu povedený zápas, který musel bavit. Arsenal se pustil do útočení a už ve 49. minutě se vrátil do vedení, když velký důraz předvedl Gabriel Jesus a dorazil za Llorise Sakovu střelu. Důležitý okamžik se odehrál v 62. minutě, kdy si za zákrok na Martinelliho vysloužil červenou kartu hostující Emerson Royal a začala docela dlouhá přesilovka. Tu už v 67. minutě využil Granit Xhaka a prakticky rozhodl o osudu utkání. Oslabený Tottenham se nezmohl na žádnou vážnější akci a tak domácím stačilo udržet vybojovaný náskok. Dalších gólů jsme se už nedočkali, Arsenal zvítězil 3:1 a upevnil si tak svou vedoucí pozici v tabulce.
Utkání sledovalo 60 278 diváků.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 13:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.
90+4'
90+4'
Přímý kop se konal celkem z úhlu, to ale Martinellimu nebránilo v tom, aby zkusil přímou střelu. Zakroutil to ale nad branku.
90+3'
Hostující Eric Dier u vápna fauloval Nketiaha a za zákrok byl potrestán žlutou kartou.
90+2'
Ve vápně se míč odrazil na Vieirovu nohu, následná jeho střela levou nohou byla zablokována tělem jednoho z obránců Tottenhamu.
90+1'
Roh sice domácí nezužitkovali, stále ale drží míč na vlastních kopačkách a kombinují na útočné polovině.
90'
Ještě jeden povedený Llorisův zákrok. Z dálky napřáhl Tierney, jeho rána levačkou mířila k tyči, gólman Tottenhamu se ale zvládl natáhnout a prudký pokus vyrazil na roh!
89'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Ben White, přichází Takehiro Tomijasu.
88'
Arsenal bude ještě jednou střídat, čeká se na přerušení hry.
87'
Na tribunách se už slaví výhra v derby, na trávníku se Nketiah snaží udržet míč před Dierem.
86'
Na pravé straně operoval s míčem hostující Romero, jenže si naběhl do obrany a proti přesile byl bez šance něco vymyslet.
85'
Další žlutá karta pro domácí tým, za skluz na Dohertyho ji dostal právě Gabriel Martinelli.
84'
Dlouhý pas mířil na Martinelliho, u míče byl ale první hostující Doherty.
83'
Domácí tým drží míč, tohle Arsenalu bohatě stačí. S náskokem nemají kam pospíchat.
82'
Dlouhý Tirneyho aut si obrana Tottenhamu pohlídala, následovala jistá hlavička ven z vápna.
81'
Martinelli tlačil na soupeře a snažil se vybojovat rohový kop, Tottenham se ale dokázal odkopem osvobodit.
80'
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Eddie Nketiah.
80'
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Fábio Vieira.
79'
Následný přímý kop se ale hostům vůbec nevyvedl, po signálu byla prudká střela zablokována Jesusem.
78'
Žlutá karta na straně Arsenalu, za faul na Bentancura ji dostal William Saliba.
77'
Gabriel Jesus se neprobil pravou stranou do zakončení, na poslední chvíli jej dokázal zastavit Dier.
75'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Pierre-Emile Höjbjerg, přichází Oliver Skipp.
74'
Aby těch střídání nebylo málo, tak už pátou změnu chystá trenér Conte.
73'
ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Albert Sambi Lokonga.
73'
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kieran Tierney.
72'
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Matt Doherty.
71'
ze hřiště odchází Richarlison, přichází Ryan Sessegnon.
71'
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Yves Bissouma.
71'
ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Davinson Sánchez.
69'
Na lavičce Tottenhamu se chystá hromadné střídání, vypadá to, že trenér Conti vymění hned čtyři hráče.
69'
Další výpad na sebe vzal Jesus, zkusil to z úhlu, míč byl však sražen přesně k Llorisovi.
67'
Arsenal právě vstřelil branku!
Teď už to ale domácím klaplo na výbornou a dostávají se do dvoubrankového náskoku. Po přechodu od středového kruhu si hráči Arsenalu několikrát vyměnili míč, ve vápně si Dier nestačil převzít GRANITA XHAKU a ten pak ranou po zemi překonal marně se natahujícího Llorise – 3:1.
66'
Zprava si na střed seběhl Bukayo Saka a ihned napřáhl ke střele. Prudký pokus prolétl vedle Llorisovy branky.
64'
Martinelli byl chvíli ošetřován, už je ale zase na hrací ploše a začíná tak přesilovka Arsenalu.
62'
Potíže pro Tottenham. Emerson Royal zastavil Martinelliho, když mu kolíky přejel přes nohu a po chvilce za tento zákrok viděl od sudího rovnou červenou kartu!
61'
Na obranu Tottenhamu si nepřišel ani Martinelli, jeho technický pokus srazil Dier.
60'
Už se zase hrálo na druhé straně a na centr si naskakoval na chvíli volný Jesus. Svou dnes druhou branku nepřidal, jeho pokus na zemi zkrotil připravený Lloris.
59'
Zničehonic se hosté dostali do šance, přihrávka z pravé strany prošla na střed, jenže následná střela letěla o poměrně velký kus vedle Ramsdaleovy branky.
58'
Po narážečce na levé straně centroval Martinelli, jeho pas odvrátil Lenglet a navíc se mával Martinelliho těsný ofsajd.
57'
Arsenal začíná přitápět pod kotlem, poslední minuty se odehrávají pouze na hostující polovině.
55'
Už je po všem, verdikt se neměnil, penalta pro Arsenal se konat nebude.
54'
Rozhodčí si ještě nechává u videa překontrolovat předcházející zákrok na Gabriela Jesuse, máme tu tak krátkou pauzu.
53'
O malou chvíli později si Jesus naskočil na centrovaný míč a jeho hlavička koníčkem o zem skončila jen těsně vedle branky!
53'
Domácí reklamovali zákrok na Jesuse v pokutovém území, rozhodčí v tom ale faul neviděl a nechal pokračovat ve hře.
51'
Ramsdale dokázal vyboxovat Sonův centr, pokus o případnou střelu z dálky zastavila obrana Arsenalu.
51'
Tottenham může zareagovat rohovým kopem.
49'
Domácí se vrací do vedení. Po postupné akci se míč dostal na pravou stranou, odkud si do šestnáctky naběhl Saka, jeho prudkou ránu po zemi Lloris pouze vyrazil před sebe a pohotový GABRIEL JESUS byl u míče dříve než Romero a dorážku doslova dostrkal do sítě – 2:1.
47'
Domácí se vydali do rychlého kontru, dlouhý pas přijal Partey, vše ale skončilo pouze zblokovanou ranou.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:33.
Je za námi první poločas, který přinesl opravdu skvělý fotbal z obou stran. Úvod patřil jasně Arsenalu, ten byl natlačen před Llorise a několikrát jej domácí nebezpečně ohrozili. A ve 20. minutě padl i úvodní gól, když se za vápnem opřel do míče Thomas Partey a jeho rána placírkou skončila v horním rohu branky. Až poté se probral i Tottenham a netrvalo dlouho, než hosté převzali iniciativu a otočili kormidlo hry na svou stranu. V 31. minutě přišlo vyrovnání, to Harry Kane proměnil pokutový kop za faul na Richarlisona a srovnal na současných 1:1. Další šance na obou stranách totiž vyšuměly do prázdna a v londýnském derby je tak vše otevřeno.
45+3'
45+2'
Xhaka nabízel centr na Jesuse, ten hlavičkoval zády k brance a nevyšlo mu to podle plánu. Llorise neohrozil.
45'
Centr z levého křídla propadl na Saku, ten už byl trochu v záklonu a zakončení mu tak vůbec nesedlo.
43'
A právě Ödegaard přihrál doleva na Jesuse, ten se několika kličkami prodral až před branku, kde zakončoval špičkou kopačky. Jeho pohotovou střelu zvládl Lloris vyrazit před sebe a o zbytek se postarala obrana.
43'
Vypadá to, že Ödegaard bude v pořádku, již se zase zapojuje do útočné akce Arsenalu.
42'
Na trávníku byl chvíli v pokleku domácí Ödegaard, zákrok Bentancura na něj byl dle sudího v rámci pravidel.
41'
Son Hung-min předvedl ve vlastním vápně riskantní otočku s míčem u nohy, poté ale bezpečně rozehrál.
40'
Ten rozehrál sám Martinelli, centr dolétl na střed vápna, kde ale byla připravena obrana hostů a jistě odhlavičkovala.
39'
Na druhé straně se bude po sražené Martinelliho střele rozehrávat rohový kop.
38'
Tottenham začíná být čím dál více aktivnější. Perišić zprava centroval na Kanea, jeho hlavičku zkrotil pozorný Ramsdale. Otázkou zůstává, jestli by se v případě gólu nemával Perišićův ofsajd.
36'
Prudkou ránu z pravé strany předvedl Richarlison, doufal, že by jeho pokus mohl být tečován na branku, obrana Arsenalu ale míč srazila opačným směrem.
35'
Centr od rohového praporku se stáčel přesně na branku a Ramsdale musel pohotově vyboxovávat.
34'
Pokračuje fotbal nahoru a dolů, tentokrát se o útok snažili hosté a Kane vybojoval na Parteym rohový kop.
32'
Rázem je na Emirates Stadium hlavně tedy v sektorech domácích fanoušků mrazivější atmosféra. To se snaží změnit hráči rychlým postupem k Llorisově brance.
31'
Tottenham právě vstřelil branku!
Po dlouhých přípravách, kdy rozhodčí musel usměrňovat neposedné hráče na hranici vápna, si penaltu nachystal HARRY KANE, nevymýšlel nic složitého a pouze poslal svou střelu přesně doprostřed branky. Ramsdale na míč nedosáhl a je to 1:1.
29'
Penalta pro Tottenham. Další akce hostů doputovala k Richarlisonovi, ten si ve vápně dělal prostor, když jej očividně zasáhl Gabriel a poslal jej k zemi!
28'
Hostující Perišić se na levé straně dobře vyhnul ofsajdové linii a postupoval k brance. Křížit jej chtěl Gabriel, ale dříve přišla střela. Šla ovšem nad břevno.
27'
Arsenal ještě chvíli zůstal na útočné polovině a to až do okamžiku, kdy se útočného faulu dopustil Gabriel Jesus.
27'
Ostrý centr domácích do pokutového území, obrana Tottenhamu si v tuto chvíli poradila jistou hlavičkou.
25'
Z pravé strany prošel míč až na levou, tam ovšem Parteymu odskočil do zámezí.
24'
Už se zase hrálo u Llorise, o prostrčení na nabíhajícího útočníka se snažil Ödegaard, obrana Tottenhamu tento oblouček na poslední chvíli zastavila.
22'
Tottenham se samozřejmě snaží o co nejrychlejší reakci, v tuto chvíli však skončil ještě před centrem a od vlastního praporku bude vhazovat Ben White.
20'
A tak když nepřicházel centr, tak se objevila rovnou gólová střela. Po Whiteově přiklepnutí se do míče kousek za vápnem opřel THOMAS PARTEY a jeho rána placírkou skončila v horním rohu branky. Lloris se natahoval marně, je to 1:0!
19'
Obléhání pokutového území hostů probíhá na obou křídlech, zatím ale bez centru.
17'
O mnoho lépe vypadala střela Xhaky z levé strany. Vyslal prudkou křížnou ránu po zemi, ta prosvištěla jen decimetry vedle levé Llorisovy tyče!
16'
Hra se přesunula k brance Tottenhamu a kousek za vápnem napřáhl Ben White. Myšlenku měl dobrou, ovšem provedení prolétlo vysoko nad břevnem.
14'
Další pas za obranu Arsenalu, tentokrát to letělo na Kanea, jenže ten byl až moc rychlý a nechal se vystavit do ofsajdu.
13'
Centr přilétl na malé vápno, kde se po míči natahoval Richarlison, jeho popíchnutí ale skvělým reflexem vyrazil gólman Ramsdale!
12'
Byly tu hned dva zákroky domácích, jeden na Richarlisona, druhý na Kanea, každopádně tu je přímý kop Tottenhamu z pravé strany.
10'
Na levé straně hýří aktivitou domácí Martinelli, nyní se pokoušel obhodit si hned duo obránců, u toho si ale pomohl přehnaným důrazem a pískal se mu útočný faul.
9'
Tottenham skončil se svým protiútokem pouze na polovině, následovala ztráta míče.
8'
Rychlý výpad se v tuto chvíli minul účinkem, akce Arsenalu byla ukončena odmávaným ofsajdem.
7'
Hraje se zatím velice svižný fotbal, o což se snaží zejména domácí hráči, Arsenal se zase tlačí do prostor před Llorisem.
6'
Hosté se poprvé dostali poblíž Ramsdaleovy šestnáctky, pas na Kanea ale postrádal jakoukoliv přesnost a skončil mimo hrací plochu.
5'
Nakopávaný míč skončil v šestnáctce Tottenhamu, jako první u něj byl gólman Lloris.
4'
Standardní situace sice Arsenalu nevyšla, vše se ale bleskově vrátilo před Llorise. O trochu akrobatické zakončení se pokusil Xhaka, šlo to ovšem vedle brány.
3'
Po centru z pravé strany prošel míč na Martinelliho a ten vyslal prudkou ránu na první tyč. Lloris míč lehce tečoval a pomohl mu na brankovou konstrukci. Další roh pro Arsenal.
2'
Roh už tak povedený nebyl, hosté míč odvrátili k půlce, kde se do role stopera pasoval gólman Ramsdale a vrátil hru k vápnu Tottenhamu.
2'
Dlouhý aut byl ještě prodloužen na Xhaku, bránící Lenglet musel pohotově odkopnout na rohový kop.
1'
Arsenal se hned vrhl do útoku, levou stranou vedl akci Martinelli, jeho centr byl ovšem sražen na autové vhazování.
1'

Arsenal FC: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinčenko – Partey, Xhaka – Saka, Ödegaard (C), Martinelli – Jesus.
Náhradníci: Turner – Tierney, Holding, Tomijasu, Vieira, Lokonga, Nketiah, Nelson, Marquinhos.
Trenér: Mikel Arteta

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Höjbjerg, Bentancur, Perišić – Richarlison, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Forster – Doherty, D. Sánchez, Spence, P. Sarr, Skipp, Sessegnon, Bissouma, Gil.
Trenér: Antonio Conte

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Betts.
Oba celky jsou již na trávníku, utkání začne za pár okamžiků.
Zápas na Emirates Stadium začne v 13:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Anthony Taylor, kterému budou na pomezí asistovat Gary Beswick a Lee Betts.
Tottenham Hotspur

I další z londýnských celků si vede dobře, na třetím místě má jen o bod méně, než dnešní soupeř. V ligové soutěži letos Tottenham ještě neprohrál a naposledy předvedl velkou kanonádu proti Leicesteru. Na domácím trávníku zaznamenal Son hattrick, po jedné brance přidali Kane, Dier a Bentancur a Tottenham svého soupeře rozstřílel 6:2.

Arsenal FC

Domácí tým zažívá opravdu povedený úvod do sezóny, protože po sedmi odehraných zápasech je lídrem soutěže se ziskem 18 bodů. Arsenal v posledně odehraném utkání dal zapomenout na porážku na půdě Manchesteru United a připsal si jasnou výhru v Brentfordu. O góly se podělili Saliba, Gabriel Jesus a Vieira a zápas skončil výsledkem 3:0 pro londýnský tým.

Bournemouth – Arsenal 0:3
Arsenal – Fulham 2:1
Arsenal – Aston Villa 2:1
Manchester United – Arsenal 3:1
Brentford – Arsenal 0:3
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 9. kola mezi týmy Arsenal FC a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.