Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Brighton - 4. dubna 2023   20:45

0:2
(0:1)
Brighton
28' E. Ferguson  (Mitoma) • 90+1' Enciso  (Groß)
Bournemouth
Neto (C) – A. Smith, Stephens, Senesi (85. Zabarnyj), Kelly – Ouattara (85. L. Cook), Traorè (72. Brooks), Lerma, Christie (58. Tavernier) – Billing (85. Semenyo) – Solanke.
Travers – Anthony, Rothwell, Viña.
Bond – Cann, Hopton
Vitality Stadium, Bournemouth
10 266 diváků
Brighton
Steele – Veltman, Dunk (C), Webster, Estupiñán – Groß, Caicedo (80. Ayari) – March, Mac Allister (73. Enciso), Mitoma (90+3. Undav) – E. Ferguson (73. Welbeck).
Sánchez – Colwill, Buonanotte, Gilmour, van Hecke.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:9. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:5.
Na Vitality Stadium je dobojováno, Brighton si odváží další tři body za výhru 2:0, kterou zařídili dva teenageři, osmnáctiletý Evan Ferguson a o rok starší Julio Enciso.

Brighton si dnešní výhrou pojistil šestou pozici a nadále bojuje o historickou účast v evropských pohárech, Bournemouth naopak padl do sestupového pásma a čeká jej těžký boj o udržení prvoligové příslušnosti.
90+6'
90+5'
Až v páté nastavené minutě vidíme první žlutou kartu, za zákrok na Sollyho Marche ji dostává Lewis Cook.
90+5'
Dnešní utkání sleduje 10 266 diváků.
90+4'
Z rohového kopu pak už domácí nijak nezahrozili.
90+3'
Na opačné straně se pokusil zahrozit Tavernier, jeho přihrávku před branku na Solankeho odehrál na rohový kop Joel Veltman.
90+3'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Deniz Undav.
90+1'
Brighton právě vstřelil branku! Zdá se být hotovo! Grossovu střílenou přihrávku si Enciso zpracoval v pokutovém území, ten si posadil na zem klouzajícího soupeře, pak si pohrál i s brankářem Netem a rozplakal se štěstím při oslavě své první trefy v Premier League!
90+1'
Rozhodčí Bond oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Bournemouthu se po zisku míče nepovedlo založit rychlý brejk, míč doputoval k brankáři Steelovi.
88'
Kaoru Mitoma si na levém křídle parádní kličkou poradil s bránícím soupeřem, pak jeho střelu z ostrého úhlu dokázal vykopnout Neto!
87'
Domácí se natlačili do pokutového území soupeře, jejich snaha ale skončila nedovoleným zásahem rukou Adama Smithe.
85'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Illja Zabarnyj.
85'
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Lewis Cook.
85'
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Antoine Semenyo.
85'
Domácí trenér O'Neil chystá hned tři změny v sestavě.
83'
Kaoru Mitoma vyrazil do rychlého brejku, v tísni přihrál Marchovi, jenž ještě vylepšil pozici pro Dannyho Welbecka, jehož ránu k tyči skvělým zákrokem vyrazil Neto a udržel Cherries v šanci na body z dnešního zápasu!
82'
Úspěšnější byla další přihrávka Ayariho do pokutového území, která našla Encisa, paraguajský útočník ale výrazně minul domácí branku.
82'
Devatenáctiletý Švéd Ayari se brzy pokusil o centr, který mu absolutně nevyšel a doletěl daleko za domácí branku.
80'
ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Yasin Ayari.
80'
Caicedo nakonec alespoň odchází po svých, což se úplně nelíbí domácím fanouškům.
79'
Do akce musí i nosítka, Caicedo určitě nebude schopen dohrát toto utkání.
78'
Ve středu hřiště je ošetřován Moisés Caicedo a jeho pokračování v zápase je značně nejisté.
76'
Estupiňanova přihrávka našla před brankou Grosse, jehož pohotovou ránu Neto dokázal výborným zákrokem vyrazit!
75'
Pervis Estupiňán vybojoval míč na Ouattarovi v hloubi útočné poloviny, pak zpoza pokutového území střílel velmi nepřesně.
73'
ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Julio Enciso.
73'
ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Danny Welbeck.
72'
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází David Brooks.
71'
Do zajímavé možnosti se probil Hamed Traoré, do jeho rány ale vpadl Lewis Dunk a srazil ji k Jasonu Steelovi.
70'
Po nakrátko rozehraném rohu se před brankou sice protlačil k míči Dunk, v těžké pozici jej ale jen prodloužil k Netovi.
69'
Na opačné straně brzy zakončoval Gross, jeho tečovaná přízemní rána mířila vedle branky, následovat bude rohový kop pro Seagulls.
69'
Po této standardní situaci se míč odrazil k Solankemu, jehož rána z otočky je nadražena nad branku! Solankeho rána navíc zasáhla spoluhráče Ouattaru, bude se tak kopat od branky.
68'
Při rohu kraloval před brankou Adam Webster, brzy ale bude následovat další standardní situace pro Cherries po ruce Pascala Grosse.
67'
Tavernierův sražený centr zachytil Steele až za brankovou čárou, následovat tak bude rohový kop domácích.
66'
Ještě před tím ale ekvádorský autor zákroku bude muset být ošetřen.
65'
Moisés Caicedo podrazil rozběhnutého Ouattaru, domácí mohou rozehrávat u postranní čáry.
64'
V posledních minutách se hraje v pomalejším tempu bez jakéhokoliv přiblížení se obou týmů k soupeřově pokutovému území.
62'
Brighton se přesunul na útočnou polovinu, zatím ale Racci kombinují daleko od pokutového území soupeře.
60'
Hosté dostávají žlutou kartu za zdržování při odkopu, žlutou kartu inkasoval brankář Jason Steele.
59'
Marcus Tavernier se brzy dostal do palebné pozice, z dálky ale mířil velmi nepřesně.
58'
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Marcus Tavernier.
58'
Ryan Christie tvrdým zákrokem trefil Moisése Caiceda, vyvázl jen čistě s faulem bez karty.
56'
Joel Veltman pronikl po útočné polovině, ze střední vzdálenosti pak pálil zhruba půl metru nad břevno.
55'
Solly March teď připravil výbornou možnost pro Evana Fergusona, ten ránu z první z osmi metrů nasměroval nad břevno!
54'
Také centr Sollyho Marche si pohlídal domácí brankář Neto.
52'
Z rohového kopu Brighton nezahrozil, pak ještě centroval Mac Allister, našel ale jen rukavice Norberta Neta.
51'
Brighton se celkem jednoduše ubránil rohovému kopu, March s Mitomou navíc rozjeli rychlý brejk, v jehož závěru Japonec vybojoval roh na opačné straně.
50'
Jefferson Lerma si u rohu pokutového území vyměnil míč s Ouatarou, pak pohotově pálil, mířil ale těsně nad břevno, Steele situaci ještě raději pojistil zákrokem konečky prstů.
49'
Jason Steele nedosáhl na centr Solankeho, který se kroutil směrem na branku, mířil ale za vzdálenější tyč.
47'
Teď zaútočili domácí, k Ouattarově tečované přihrávce se ale neprotlačil Dominic Solanke.
46'
Evan Ferguson si u pokutového území vytvořil palebnou pozici, svižná rána levačkou ale mířila těsně vedle Netovy branky.
46'
Rozehrávky druhého poločasu se ujal jediný střelec toho prvního, tedy hostující útočník Evan Ferguson. Po změně stran pokračují oba celky v zahajovacích sestavách.
46'
Úvodní dějství duelu Bournemouthu s Brightonem nabídlo minimum příležitostí, přesto na obou stranách jsme jednu velkou viděli, ovšem zatímco osmnáctiletý Evan Ferguson se parádně trefil patičkou, tak na opačné straně selhal v úniku Hamed Traoré.
45+5'
45+5'
V samém závěru úvodního dějství ještě Ouattara zleva hledal před brankou Solankeho, tomu ale chyběly zhruba dva kroky, aby na míč dosáhl.
45+3'
Mac Allisterovi je u postranní čáry pískán faul na Ryana Christieho, byť se hostujícímu fotbalistovi verdikt hlavního sudího nelíbil.
45+1'
Mac Allister už je v pořádku a povedlo se mu přenést hru na Sollyho Marche, ten si od rohu pokutového území navedl míč na levačku, s pomalou přízemní střelou ale Neto neměl žádné potíže. Brazilský brankář Bournemouthu si připisuje první dnešní úspěšný zákrok.
45+1'
S ohledem na dvě delší prodlevy rozhodčí Darren Bond přidává k úvodním pětačtyřiceti minutám pět nastavených.
45'
Na střelecké pokusy už Bournemouth vede 8:3, na branku je to 2:1, ovšem ten jediný pokus Brightonu směřující do prostoru ohraničeného třemi tyčemi byl ten gólový.
45'
Momentálně se nehraje kvůli ošetření argentinského mistra světa Alexise Mac Allistera.
43'
Střelecký pokus Jeffersona Lermy prosvištěl nad břevnem hostující branky.
42'
S dlouhým nákopem Dunka na Mitomu si domácí zadáci bezpečně poradili.
40'
Brighton rozehrává od brankáře Steela, domácí postupně vysouvají presink k pokutovému území.
38'
A další možnost domácích! Dominic Solanke prudce pálil z otočky, Jason Steele vyrazil míč jen před sebe, kde dorážel Hamed Traoré, jeho pokus ale byl zablokován.
37'
Obrovská šance domácích! Jefferson Lerma narýsoval skvělou kolmici za obranu Brightonu, kde byl připravený naprosto osamocený Hamed Traoré, ovšem kromě Jasona Steela obstřelil i hostující branku a nemůže uvěřit tomu, jak velkou šanci zahodil!
37'
S dalším centrem Danga Ouattary si poradil brankář Steele.
36'
Solanke vystihl domácí rozehrávku a rozjel individuální akci, kterou zakončil střelou vyraženou brankářem Steelem.
33'
Ouattarova nepříliš povedená střela zpoza pokutového území byla sražena k rohovému praporku, domácí budou jen vhazovat.
31'
Druhý roh domácích skončil v rukavicích Jasona Steela, ten rychle rozehrál, ovšem nepřesně.
30'
Dango Ouattara byl před pokutovým územím zasažen Caicedem velmi tvrdě, ovšem čistě. Domácí fotbalista se brzy zvedl na nohy a mohl podniknout akci po levé straně, jeho centr byl sražen na rohový kop.
28'
Brighton právě vstřelil branku! Velká radost hostů, kteří se na Vitality Stadium ujímají vedení! Nejdříve nevyšel průnik po levém křídle Estupiňánovi, odražený míč ale Kaoru Mitoma přihrál před branku, kde se elegantně patičkou trefil osmnáctiletý EVAN FERGUSON!
26'
Philip Billing byl faulován u středové čáry, domácí ale brzy o míč přišli.
24'
Z nakrátko rozehraného rohu Brighton nijak nezahrozil.
23'
Kaoru Mitoma průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop s pořadovým číslem dva pro Brighton.
22'
Zatím sledujeme velmi opatrný duel, o čemž hovoří i statistiky doteků s míčem v soupeřově pokutovém území (3:2).
21'
Fergusonovi se nepovedlo proniknout mezi domácími stopery, Brighton se ale zase brzy ujal odraženého míče.
19'
Jason Steele se při rozehrávce dostal pod obrovský tlak, před dotírajícím Billingem ale dokázal odehrát míč do bezpečí.
18'
Po několika defenzivnějších minutách Brighton znovu přebírá iniciativu, zatím si ale hosté přihrávají zejména ve středu hřiště.
16'
Po nepřesné souhře Racků se bude rozehrávat od branky Norberta Neta.
14'
Po rohu se do vzduchu vyšrouboval Jack Stephens, jeho hlavička ale postrádala potřebnou přesnost.
13'
Bournemouth brzy vybojoval svůj první rohový kop a zůstane usazen u pokutového území soupeře.
12'
Z následné standardní situace domácí nijak nezahrozili.
11'
Solanke byl u postranní čáry faulován Estupiňánem, následovat bude standardní situace ve prospěch domácích.
10'
Dominic Solanke si před brankou sice našel vysoký centr z pravé strany, v záklonu ale míč nasměroval jen výrazně vedle hostující branky.
8'
Po rohu se neúspěšně tlačil do zakončení Lewis Dunk.
7'
Evan Ferguson rychle po obnovení hry podnikl průnik útočnou polovinu, z nějž následuje rohový kop.
7'
Kvůli úpravě komunikačního zařízeni ve výstroji Darrena Bonda se pauza neplánovaně protáhla, nyní už se může ve hře pokračovat.
5'
Zároveň se ještě upravuje výstroj rozhodčího Bonda.
4'
Utkání je brzy přerušeno kvůli ramadánu, možnosti občerstvit se využívají zejména Dango Ouattara a Hamed Traoré.
3'
Alexis Mac Allister rychle potáhl míč po ose hřiště, pak z osmnácti metrů střílel velmi nepřesně.
2'
Na Grossův přetažený centr si nabíhal Mitoma, přes bránícího soka se ale k míči neprotlačil.
2'
Solly March se mohl rozběhnout po útočné polovině, ovšem nepovedlo se mu ideálně převzít míč a musel akci výrazně zpomalit.
1'
Rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách, Bournemouth tedy v červeno-černé a Brighton v modro-bílé, v obou případech se jedná o svisle pruhované dresy.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Darrenem Bondem přivedla fotbalisty na trávník, zahajovací výkop se blíží, ujmou se jej domácí.

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – A. Smith, Stephens, Senesi, Kelly – Ouattara, Traorè, Lerma, Christie – Billing – Solanke.
Náhradníci: Travers – Anthony, Brooks, L. Cook, Rothwell, Tavernier, Semenyo, Zabarnyj, Viña.
Trenér: Gary O'Neil

Brighton & Hove Albion: Steele – Veltman, Dunk (C), Webster, Estupiñán – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – E. Ferguson.
Náhradníci: R. Sánchez – Colwill, Ayari, Buonanotte, Enciso, Gilmour, Welbeck, Undav, van Hecke.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Bond – Cann, Hopton.
Brighton & Hove Albion

Brighton vstupuje do zápasu z šesté pozice a bilancí 12-7-7, což aktuálně znamená ztrátu sedmi bodů na čtvrtý Tottenham, ovšem Racci mají odehráno o tři zápasy méně než celek ze severovýchodního Londýna. Momentálně se tak o něco většími soupeři zdají být třetí Newcastle a pátý Manchester United, kteří shodně mají také o sedm bodů více než Brighton, ovšem jen o jeden odehraný zápas více.

Seagulls jsou od poloviny února neporaženi, když od nešťastné domácí prohry s Fulhamem odehráli následné čtyři zápasy s bilancí 2-2-0, v domácím prostředí si poradili s West Hamem 4:0 a Crystal Palace 1:0, remízu 1:1 přivezli z Leedsu a s dalším londýnským sokem, Brentfordem, v domácím prostředí remizovali 3:3.

Také Roberto De Zerbi disponuje takřka kompletním kádrem, sobotní souboj s Brentfordem kvůli menšímu svalovému zranění vynechal evan Ferguson, k dispozici je i Tariq Lamptey, jenž v posledním zápase utrpěl menší zranění kolene, měl by ale být v pořádku.
AFC Bournemouth

Bournemouth je namočen v neuvěřitelně vyrovnaném souboji o udržení prvoligové příslušnosti, když do dnešního zápasu vstupuje ze sedmnácté pozice s náskokem jediného bodu na sestupové pásmo, ovšem ten jeden bod zároveň ztrácí i na třinácté Wolves.

Cherries výborně zvládli poslední dva domácí zápasy před reprezentační přestávkou, kdy senzačně zdolali Liverpool 1:0 jen pár dní poté, co rudí smetli Manchester United 7:0, pak získal Bournemouth další důležité tři body díky domácí výhře 2:1 nad Fulhamem. Horší to je na hřištích soupeřů, kde Bournemouth prohrál deset ze čtrnácti zápasů.

Domácí disponují takřka kompletním kádrem, mimo hru jsou jen Ryan Fredericks a Junior Stanislas.
Hezký večer při sledování přenosu důležité dohrávky 7. kola Premier League, o záchranu bojující Bournemouth přivítá Brighton, který pokukuje i po boji o Ligu mistrů.