Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : West Ham - 23. dubna 2023   15:00

0:4
(0:3)
West Ham
5' Antonio  (Cresswell) • 12' Paquetá  (Coufal) • 43' Rice  (Souček) • 72' Fornals  (Bowen)
Bournemouth
N. Neto (C) – Mepham, Stephens, Kelly (62. Viña) – A. Smith (62. Ouattara), Rothwell (46. Moore), Lerma (75. L. Cook), Tavernier – Christie (62. Anthony), Billing – Solanke.
Travers – Senesi, Zabarnyj, Semenyo.
Anthony Taylor
Vitality Stadium, Bournemouth
West Ham
Fabiański – Coufal (83. Kehrer), Zouma, Akird, Cresswell – Souček, Rice (C), Paquetá (77. Downes) – Bowen (77. Cornet), Antonio (65. Ings), Benrahma (65. Fornals).
Aréola – Ogbonna, Palmieri, Lanzini.

Skončil nám zápas mezi Bournemouthem a West Hamem. Hosté vyhráli překvapivě jednoznačně 4:0, když o zisku tří bodů prakticky rozhodli už v první půli. Trefili se postupně Michail Antonio, Lucas Paquetá a Declan Rice. Ve druhém dějství se mezi střelce zapsal také střídající Pablo Fornals. Dařilo se také dvěma českým reprezentantům, Tomáš Souček a Vladimír Coufal si totiž připsali po jedné asistenci.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:8.
90+4'
90+3'
Tomáš Souček se dostal ještě k jednomu zakončení hlavou, ale zhruba o metr minul branku Bournemouthu.
90+2'
Nájif Akird nezahrál rukou ve vlastním vápně, ačkoliv si to všichni domácí hráči přáli.
90+2'
Rozběhla se nám předposlední minuta tohoto střetnutí. Hlavní rozhodčí totiž celkově nastavil tři minuty.
90'
Maxwel Cornet se sice už radoval z páté branky, ale ta nakonec neplatila, poněvadž se jednalo o ofsajd.
89'
Souček ale dokázal kop od rohového praporku poměrně rychle odvrátit, takže zažehnal veškeré nebezpečí.
88'
Marcus Tavernier nedostal přihrávku od spoluhráče úplně nejlépe, nakonec však vybojoval rohový kop.
87'
Tomáš Souček odvedl svou práci na vlastní polovině skvěle. Zatlačil na útočníka a míč získal pro své barvy. Vykopávat bude Łukasz Fabiański.
86'
Maxwel Cornet vybídl Rice, který ale pálit nemohl, poněvadž před ním byli hned tři hráči v černočervené kombinaci dresů.
85'
Kieffer Moore si na zadní tyči naskakoval na centr Jaidona Anthonyho. Pak se ale opět blýskl Zouma.
84'
Další přihrávka domácích mířila za obranu, ale znovu perfektně zakročil Kurt Zouma, jenž hraje skvělé utkání.
83'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Thilo Kehrer.
82'
Kieffer Moore se dostával do další šance, jenže netrefil branku ve chvíli, kdy mu na noze přistál centr z levé strany.
81'
Jaidon Anthony si navedl míč na levou nohu a velice zajímavě pálil. Łukasz Fabiański se proletěl vzduchem a zakročil.
80'
Neto musel vystartovat z brány, aby pro míč doběhl jako první, což se mu povedlo.
78'
Rice přihrál Flynnu Downesovi, jehož nesmírně tvrdá střela skončila na rukavicích Norberta Neta. Ačkoliv brankář Bournemouthu dnes inkasoval už čtyřikrát, se svým výkonem může být spokojen.
77'
Střílenou přihrávku si polský brankář ve službách hostů pohlídal. Poté jej spoluhráči náležitě poplácali po zádech.
77'
ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Maxwel Cornet,
ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Flynn Downes.
75'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Jefferson Lerma, přichází Lewis Cook.
75'
Dominic Solanke mohl snížit, ale napálil pouze tyč, takže Bournemouth se z dnešního svého prvního gólu radovat nemohl.
74'
Dango Ouattara se zajímavě prosmýkl středem hřiště a pak levačkou pálil. Ačkoliv by tato střela mezi tři tyče nešla, Łukasz Fabiański ji raději vytáhl.
72'
West Ham právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! West Ham přidává další gól zásluhou PABLA FORNALSE, který velmi zajímavým způsobem dopravil míč do sítě po centru Jarroda Bowena. 0:4. Asistence: Jarrod Bowen.
71'
Lucas Paquetá neprostrčil svou přihrávku na lépe postaveného spoluhráče.
70'
Dango Ouattara nebezpečně pálil z prvního doteku, avšak horní tyč hostující klece přestřelil.
70'
Dango Ouattara vyslal střelu z dálky, kterou zablokoval Zouma. Snížit však domácí budou moct z rohového kopu.
69'
Jaidon Anthony čechral centr, který byl ale dopraven do zámezí. Stále platí, že defenzíva West Hamu dnes funguje skvěle.
68'
Dominic Solanke byl poblíž vápna odstaven od míče. Také on reklamoval faul, avšak hvizd se neozval ani v tomto případě.
67'
Łukasz Fabiański dostal žlutou kartu za zdržování hry.
67'
Zdálo se, že Matías Viña byl faulován, ale dle rozhodčího Taylora to přihrál, tudíž se nepískalo.
66'
Pablo Fornals nepřihrál úplně přesně v šestnáctce soupeřova mužstva.
65'
Kieffer Moore využil své robustní postavy a propracoval se k zakončení zhruba z dvaceti metrů. Míč letěl po zemi, ale Łukasz Fabiański jej stačil zlikvidovat.
65'
ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Danny Ings,
ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Pablo Fornals.
64'
Jarrod Bowen tentokrát připravil střelu pro Saída Benrahmu, který pravačkou pálil velice dobře, ale Neto dával pozor. Toto byla zatím největší šance druhé půle.
63'
Saíd Benrahma vystřelil otevřenou placírkou pouze do středu brány. Snadná práce pro Norberta Neta.
62'
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Dango Ouattara,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Jaidon Anthony,
ze hřiště odchází Lloyd Kelly, přichází Matías Viña.
61'
Łukasz Fabiański musel vyrazit ze své brány, aby vyboxoval prudký centr, což se mu povedlo na jedničku.
59'
Rychlá protiakce hostů. Už to vypadalo, že Michail Antonio půjde sám na gólmana, ale nakonec jej od míče odzbrojil obránce.
58'
Ryan Christie centroval, přičemž k hlavičce se dostal Dominic Solanke, jenž ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Łukasz Fabiański se chystá na rozehrávku.
57'
Jarrod Bowen byl poblíž vápna čistě zastaven. Záložník West Hamu ale hlasitě reklamoval nedovolený zákrok.
56'
Také Nájif Akird viděl žlutou kartu, poněvadž po zisku míče se domácí už už dostávali na útočnou polovinu.
56'
Aktivní Saíd Benrahma se rozbíhal po levém křídle. West Ham bude pokračovat dalším rohovým kopem, který opět rozehraje Aaron Cresswell.
55'
Marcus Tavernier sice stihl dlouhé přenesení na hrací ploše, ale o míč jej vzápětí obral Vladimír Coufal.
54'
Tvrdá rána hostujícího celku zapadla do připravené zdi. O chvíli později se ke střele probil také Michail Antonio, který ale těsně minul.
52'
Vzápětí se ale faulem provinil také Lloyd Kelly, který je napomínán od rozhodčího.
52'
Ryan Christie byl faulován, takže domácí budou rozehrávat standardní situaci.
51'
Kurt Zouma byl dostatečně důrazný ve vlastní šestnáctce a hlavou odehrál centr Marcuse Taverniera.
49'
Kieffer Moore se dostal k hlavičce, přestože byl pečlivě bráněn stoperem. Jeho zakončení ale zamířilo daleko mimo bránu.
49'
Vypadalo to na další přečíslení hostů, ale centr zprava moc povedený nebyl. Skončil v moci gólmana.
48'
Kieffer Moore hned po příchodu na trávník obdržel žlutou kartu, poněvadž hasil přečíslení West Hamu.
47'
Marcus Tavernier natáhl k ostré střele, kterou zastavil Zouma. Bournemouth bude kopat od rohového praporku.
46'
Centrovaný míč z pravé strany zapadl do rukavic pozorného Neta, který okamžitě rozehrál.
46'
ze hřiště odchází Joe Rothwell, přichází Kieffer Moore.
46'
Je za námi první poločas, po kterém West Ham vede 3:0. Hosté se dvakrát prosadili už v prvních dvanácti minutách. Po rohovém kopu přesně zamířil hlavou Michail Antonio a ve 12. minutě zvýšil náskok Londýňanů Lucas Paquetá. Před odchodem do šaten byl potrestán další roh, k odraženému míči se dostal přesně pálící Declan Rice. Dokáže se Bournemouth ve druhém dějství zvednout?
45+3'
45+2'
Philip Billing si přebral balón na levé straně, jenže ani v tomto případě se mu spoluhráči nenabídli, tak musel zvolit zpětnou přihrávku.
45+1'
Lucas Paquetá byl v souboji s Philipem Billingem hodně důrazný, ale faul se nepískal. Nastavovat se budou 3 minuty.
45'
Kurt Zouma si pohlídal náběh a míč odkopl co nejdále od své svatyně. Už za pár desítek sekund první půle skončí. Čekáme jen na to, kolik minut sudí nastaví.
43'
Domácí si nepohlídali další rohový kop! Tentokrát sice branka nepadla po hlavičce, ale k odraženému míči se dostal DECLAN RICE, jehož pumelice přesně zapadla k bližší tyči. 0:3. Asistence: Tomáš Souček.
43'
Saíd Benrahma získal pro svůj celek rohový kop.
42'
Stopeři West Hamu teď pořádně zaváhali, ale Dominic Solanke se nakonec kolem nich k zakončení nedostal.
41'
Jefferson Lerma přistrčil k zemi Lucase Paquetu už po odpískání, ale nutno podotknout, že pád hostující záložník pořádně přihrál.
40'
Lloyd Kelly se snažil co nejrychleji dostat svůj centr do vápna, ale obránce domácích s číslem 5 na zádech byl zablokován.
39'
Domácí jsou v těchto minutách lehce aktivnější. Ale ono se to dalo čekat, protože prohrávají o dvě branky.
37'
Marcus Tavernier si až moc dlouho zpracovával míč, takže Vladimír Coufal jej mohl odkopnout na tribunu.
37'
Brazilský fotbalista se už objevuje zpět na hřišti. Nyní se ale bude muset vracet, poněvadž útočí domácí.
35'
Lucas Paquetá zůstal ležet na trávníku a drží se za nohu. Uvidíme, jestli v tomto utkání bude pokračovat.
35'
Jarrod Bowen si navedl míč ke střele, kterou musel krotit domácí brankář. Další zajímavý náznak hostujícího celku.
34'
Aaron Cresswell se dostal k míči po přihrávce Součka, ale moc variant k další přihrávce neměl. West Ham zkusí podržet míč delší časový úsek.
33'
Domácí si poměrně dlouho přihrávali. Poté to zkusili dlouhou přihrávkou, kterou si ale útočník Dominic Solanke nezpracoval.
32'
Declan Rice si rovnal balón na střelu z velké dálky. Proti němu ale vystoupil bránící hráč, kterého anglický reprezentant trefil.
31'
Dominic Solanke obešel obránce a z pravé strany mířil sám na gólmana. Łukasze Fabiańského ale důraznou střelou nepropálil.
30'
Michail Antonio se hlásil o přihrávku. Pokud by ji dostal, pádil by sám na gólmana.
29'
Ryan Christie neobešel Ricea, avšak vybojoval rohový kop. Sluší se zmínit, že sledujeme zatím velmi ofenzivní a zajímavý fotbal.
28'
Jefferson Lerma vypálil z velké dálky. Rána se domácímu záložníkovi nadmíru povedla, ale Łukasz Fabiański vytáhl výborný zákrok.
27'
Rice v rychlosti posunoval na Saída Benrahmu, který pro své barvy vybojoval autové vhazování celkem blízko k rohovému praporku.
26'
Jarrod Bowen byl faulován. Londýňané za okamžik rozehrají standardní situaci zhruba z půlící čáry.
26'
Rychlá akce Bournemouthu přesná nebyla. Marcus Tavernier vracel míč na malé vápno, ale tam byl ze všech nejrychleji Kurt Zouma.
25'
Coufal to teď na vlastní polovině vyřešil fantasticky, přestože domácí vysoko napadali.
24'
Jarrodu Bowenovi se nabídl Tomáš Souček, jenž svůj centr pořádně přetáhl. West Ham ale pokračuje v útočném snažení.
23'
Chris Mepham se dostal do úzkých, tak raději odkopl míč do zámezí. Znovu jej pořádně prohnal aktivní Michail Antonio.
22'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostával jeden z domácích hráčů, ale balón lapil Łukasz Fabiański.
21'
Nádherná narážečka, ale Antonio neměl tolik potřebnou rychlost. Skvěle jej zakřižoval obránce Jack Stephens.
20'
Ryan Christie se snažil probít vpřed, ale sám upadl. West Ham uklidňuje hru.
19'
Lucas Paquetá parádně vybojoval míč a poté jej nabídl Jarrodu Bowenovi. Ten hledal Saída Benrahmu, jemuž se ale zakončení hlavou nevyvedlo.
18'
Ryan Christie zatím příliš ve hře není. Nyní se ale dostal k centru, který přeletěl všechny hráče v pokutovém území.
18'
Souček si pomohl nedovoleným zákrokem. Celek v červenočerných dresech okamžitě rozehrál.
17'
Joe Rothwell vyslal zajímavý centr, který se točil směrem do brány. Těsně ale minul zadní tyč branky Łukasze Fabiańského.
16'
Jefferson Lerma nedokázal předat spoluhráči úplně nejlepší přihrávku. Posléze se ale znovu dostal k míči, našel Solankeho, kterého ale zastavili zadáci West Hamu.
15'
Lepší start si svěřenci kouče Moyese ani nemohli přát. Teď jsou na řadě domácí, aby směrem dopředu taky něco ukázali.
12'
Rázem je v táboře hostujících fanoušků ještě veseleji! West Ham totiž brzy vede už o dva góly. Vladimír Coufal dostal balón na pravé straně a parádním centrem našel hlavičkujícího spoluhráče, kterým byl LUCAS PAQUETÁ. 0:2. Asistence: Vladimír Coufal.
11'
Souček vybídl na hranici šestnáctky Saída Benrahmu, jenž střílel z první. Míč ale doputoval do středu brány, takže Norberto Neto nemusel řešit větší starosti.
10'
Dominic Solanke se dostal k míči po přihrávce Lermy, ale ztroskotal na hned dvou hráčích v bílém dresu.
10'
Rozehrál jej právě Jarrod Bowen, který ale napálil domácího hráče stojícího u přední tyče.
9'
Jarrod Bowen vybojoval pro hosty další rohový kop. Dopadne stejně jako ten předchozí?
8'
Domácí se dopustili útočného faulu. Rozehrávky se tedy na své polovině ujímá Łukasz Fabiański.
8'
Philip Billing měl velmi dobrý první dotek s balónem, ale pak to moc nezvládl. Je otázkou, jestli chtěl přihrávat, nebo střílet.
7'
Bournemouth se už dostal na útočnou polovinu a nyní se snaží co nejlépe kombinovat.
5'
Hosté jdou už v 5. minutě do vedení! MICHAIL ANTONIO si naskočil na rohový kop Aarona Cresswella a důrazným zakončením nedal domácímu brankáři vůbec žádnou šanci. 0:1. Asistence: Aaron Cresswell.
5'
První rohový kop bude rozehrávat také West Ham. Do šestnáctky už míří všichni vytáhlí fotbalisté včetně Tomáše Součka.
4'
Marcus Tavernier si šikovně míč zpracoval na levém křídle, jenže pak si jej až příliš předkopl, takže hrací předmět doputoval do zámezí.
3'
Jarrod Bowen si už rovnal míč ke střele, ale nakonec nepřišla. O chvíli později se balón dostal k brankáři Netovi.
2'
Míč se ve vápně několikrát odrazil, až doputoval do rukavic polského brankáře.
2'
Jarrod Bowen nezvládl přihrávku na střed hřiště. Dopředu pak zamířil Bournemouth, který vybojoval první rohový kop.
1'
Hned po pár vteřinách se domácí chtěli dostat do zakončení, ale u míče byl jako první Łukasz Fabiański.
1'

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Mepham, Stephens, Kelly – A. Smith, Rothwell, Lerma, Tavernier – Christie, Billing – Solanke.
Náhradníci: Travers – Viña, Senesi, Zabarnyj, L. Cook, Ouattara, Moore, Semenyo, Anthony.
Trenér: Gary O'Neil

West Ham United: Fabiański – Coufal, Zouma, Akird, Cresswell – Souček, Rice (C), Paquetá – Bowen, Antonio, Benrahma.
Náhradníci: Aréola – Kehrer, Ogbonna, Palmieri, Fornals, Lanzini, Downes, Ings, Cornet.
Trenér: David Moyes

Rozhodčí: Anthony Taylor.

AFC BOURNEMOUTH

Bournemouth poprvé v historii postoupil do anglické nejvyšší soutěže v sezoně 2015/16. V Premier League se držel pět sezon, avšak na jaře 2020 spadl, poněvadž skončil na 18. místě. V druhé nejvyšší soutěži ale tento klub byl pouhé dva roky a následně se pohádka opakovala. Bournemouth se vrátil do Premier League a letos si v roli nováčka rozhodně nevede špatně. V tabulce je o dva body před West Hamem na čtrnácté příčce se šestibodovým náskokem na osmnáctý Nottingham. V minulých dvou zápasech navíc slavil výhru. Na hřišti Leicesteru uspěl 1:0 a pak překvapivě 3:2 vyhrál na Tottenhamu. Nejlepším střelcem týmu je dánský záložník Philip Billing, který má na kontě 7 přesných zásahů.

WEST HAM UNITED

Kladiváři rozhodně s letošní sezonou spokojeni být nemohou, poněvadž stále se drží ve spodních patrech soutěže. Ve 30 zápasech nasbírali 31 bodů a pohybují se na patnácté pozici. Celek z Londýna drží čtyřbodový náskok na pozice, které by znamenaly sestup z nejvyšší soutěže. V posledních zápasech ale West Ham nemá špatnou formu. Southampton i Fulham dokázal porazit a v minulém duelu dorovnal dvoubrankovou ztrátu s Arsenalem a nakonec tedy remizoval s prvním celkem tabulky 2:2. Nejlepšími střelci West Hamu jsou pětigóloví Saïd Benrahma a Jarrod Bowen.
Předchozí vzájemné zápasy

24.10.2022 West Ham – Bournemouth 2:0
01.01.2020 West Ham – Bournemouth 4:0
28.09.2019 Bournemouth – West Ham 2:2
19.01.2019 Bournemouth - West Ham 2:0
Hezké nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes se společně od 15:00 zaměříme na utkání mezi Bournemouthem a West Ham United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.