Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Leeds - 27. srpna 2022   16:00

Brighton
66' Groß (Trossard)
1:0
(0:0)
Brighton
R. Sánchez – Webster, Dunk (C), Veltman (71. Lamptey) – Estupiñán (79. Mitoma), Caicedo, Mac Allister, Groß, March (71. Mwepu) – Trossard (79. Colwill) – Welbeck (89. van Hecke).
Steele – Alzate, Undav.
Salisbury
Amex Stadium, Falmer
Leeds
Meslier – Struijk, Llorente, Koch, Kristensen – Roca (59. Klich), T. Adams – Harrison (75. Forshaw), Aaronson (82. Gelhardt), D. James (59. Sinisterra) – Rodrigo (C).
Klaesson – Drameh, S. Greenwood, Summerville, Hjelde.

Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste si dnešní duel společně semnou užili! Těším se na vás zase přístě, třeba u dalšího textového přenosu z anglické Premier League.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:14.
Brighton nakonec vítězí nad Leedsem 1:0 a nutno podotknout, že jsou to naprosto zasloužené tři body. Brighton byl aktivnějším týmem po celý průběh a vypracoval si hned několik velmi solidních šancí. Jedinou branku duelu nakonec vstřelil ve skvělé formě hrající Pascal Gross. Brighton tak zažívá úžasný vstup do nové sezóny a společně s Manchesterem United se nachází na děleném prvním místě anglické Premier League. 4. kolo však ještě není dohrané, tudíž se jedná o průběžnou pozici.
90+6'
90+6'
Domácí fanoušci už se radovali, avšak hvizd rozhodčího signalizoval pouze ofsajd Mwepua.
90+5'
Dlouhý nákop sice nenašel nikoho z hráčů Brightonu, ovšem Leeds se nedokáže vymotat ze své vlastní půle.
90+5'
Probíhá poslední minuta a Brighton má zdá se situaci ve svých rukou. Od vlastní branky rozehrává gólman Sanchez.
90+4'
Brighton dobře napadá ve středu hřiště a Leeds je zahnán až ke své vlastní brance. Čas se ale rychle krátí a na postupnou kombinaci už zkrátka není prostor.
90+3'
Adam Webster je po jednom ze zákroků výrazně otřešený a i když chce pokračovat, na chvíli bude muset jít mimo hrací plochu.
90+2'
MacAllister plnou silou odkopl míč, ale trefil přímo Gelhardta, jenž okamžitě upadl na hrací plochu. Za pár chvil se ale zvedá a opět hraje dál.
90'
Skvělá práce Mitomy, který nastartoval své rychlé nohy a v pokutovém území se snažil předat míč na Lampteyho. Do jeho záměru ale vložil své brankářské rukavice gólman Meslier.
89'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC:
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Jan Paul van Hecke.
89'
Přímý kop pro Leeds, ke kterému opět zamířil Adam Forshaw, jenž se po příchodu na hřiště ujímá každé standardní situace. Jeho nadýchaný centr ale našel opět pouze brankáře Sancheze, který už poněkolikáté vysokým výskokem překazil plány svého soupeře.
88'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion FC (Alexis Mac Allister).
88'
Po delší době útočný výpad Brightonu po levém křídle, konkrétně čerstvý Mitoma, ale nevymyslel nic zajímavého.
87'
Čas se rychlé krátí, do konce základní hrací doby zbývá necelých pět minut. V druhém poločase jsme navíc neviděli žádné velké zdržení, tudíž se nedá očekávat nějak velké nastavení.
86'
Rodrigo Moreno zkoušel z levé strany najít centrem někoho ze svých spoluhráčů, avšak našel pouze připravenou náruč brankáře Sancheze.
85'
Tentokrát Forshaw nenašel nikoho v černém a od branky bude odkopávat gólman Sanchez.
84'
Leeds je jako politý živou vodou a Brighton se dopouští laciných chyb. Další rohový kop z pravé strany.
83'
Všechno mohlo být úplně jinak! Forshaw zahrál skvěle rohový kop z levé strany hřiště a na hlavičku si vyskočil Llorente! Ten sice měl výškovou převahu, jenž nedokázal zakončit přesně.
82'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Joe Gelhardt.
82'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion FC (Adam Webster).
81'
Brighton má nakročeno k další výhře za tři body, což by jen podtrhlo jejich úžasný vstup do sezóny. Pokud by se to totiž skutečně povedlo, Brighton by měl 10 bodů a mohl by se dostat na průběžné dělené první místo Premier League! Body ztratili zatím pouze při remíze s Newcastelem.
80'
Nejvýraznější tváře Brightonu už jsou na lavičce, tedy March, Estupinan a Trossard. To jen dokazuje, že kupředu se Brighton už za každou cenu určitě hnát nebude. Do konce zápasu zbývá 10 minut.
79'
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Kaoru Mitoma.
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Levi Colwill.
78'
A to zatím vychází, domácí působí velmi organizovaně a nedopouští se ani nedovolených zákroků. Kartu nemá ani jeden z jejich hráčů a faulovali pouze 7x.
77'
Brighton už nikam nespěchá. Je vidět, že vstřelený gól svěřence Grahama Pottera uklidnil a nyní se věnují hlavně dostupování hráčů a dobrému postavení.
76'
Na straně Leedsu se opět žlutí! Hráče doplňuje i jejich trenér Marsch, který z frustrace dostává žlutou kartu mimo hřiště.
75'
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Adam Forshaw.
74'
Leeds vybojoval rohový kop z pravé strany hřiště a k praporku přišel Jack Harrison. Jeho následný centr ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
73'
Zpět ho vybojoval Estupinan, ale jeho následné zakončení nemělo žádnou šanci na úspěch.
72'
Lamptey si pohrál s míčem na levé straně, zbavil se obránce a pokusil se o centr do pokutového území. Tam ale nikdo v bílomodrých dresech nebyl a Leeds uklízí do bezpečí.
71'
ze hřiště odchází Solly March, přichází Enock Mwepu.
ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Tariq Lamptey.
70'
Střídání se chystá i na straně Brightonu. Viděli jsme, že se okolo hrací plochy rozcvičoval Mwepu.
69'
Brighton se tak konečně dočkal a svou herní převahu konečně přetavil ve střelenou branku, která byla rozhodně zasloužená.
68'
Tady bylo všechno v pořádku, gól je potvrzen a na stadionu Brightonu rázem zní chorály.
67'
Rozhodčí Salisbury se o celé situaci ještě musí přesvědčit na videu, jelikož je zde podezření o ofsajdovém postavení.
66'
Brighton právě vstřelil branku!
Domácí nechali svého soupeře nadechnout a pak sami udeřili! Brighton rozjel svou kombinaci okolo pokutového území, Leandro Trossard předal na PASCALA GROSSE do ideální pozice, který se zakončením na zadní tyč nemýlil. Asistence: Leandro Trossard.
65'
Harisson na levé straně krásně uvolnil Rodriga, ale jeho zakončení na bližší tyč dokázal vyškrábnout brankář Sanchez! Výkon Leedsu má skutečně stoupající tendenci.
63'
Střídání zdá se zabrala a z Leedsu jde rázem o něco lepší energie. Vydrží to svěřencům kouče Marsche?
62'
Chválou na něj jsem to ale celé zakřikl! Estupinan ztratil míč a vystavil svůj tým do obrovského nebezpečí. Luis Sinisttera se ve vápně dostal k odraženému míči, který se snažil pohotově zakončit, jenže těsně minul levou tyč domácí branky!
61'
Pervis Estupinan dnes hraje první zápas v základní sestavě svého nového týmu. Nutno podotknout, že Ekvádorec předvádí zatím perfektní výkon a kouč Potter může být spokojený.
59'
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Luis Sinisterra.
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Mateusz Klich.
59'
Estupinan naservíroval centr k zadní tyči a z hloubi pole si pro něj seběhl nikým neatakovaný Solomon March! Zakončení mu ale absolutně nesedlo a stav zůstává nerozhodný.
58'
Na straně Leedsu se chystají střídání, což je logické řešení jejich herního trápení. Uvidíme, kdo půjde do hry.
57'
Marchův nákop mířil na obránce Dunka, ovšem ten byl v obložení hráčů Leedsu. Robin Koch poté s klidem dokázal uklidit míč do bezpečí.
56'
Trossard opět ukázal své rychlé nohy a po souboji s Kochem vybojoval rohový kop. K němu se staví tradiční dvojice March a Gross.
55'
Rodrigo se snažil vyslat do úniku po levém křídle Jamese, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá.
54'
O míč se aktuálně bojuje ve středu hřiště, nic zajímavého se neděje.
53'
Opět to byl ale hráč Pascala Struijka, jenž na polovině hřiště trestuhodně zaspal. Dnes to není jeho den.
52'
Obrovská šance Solomona Marche, jenž úplně osamocený spěchal na brankáře Mesliera! Ten však brilantně odhadl jeho záměr a následné zakončení dokázal senzačně zneškodnit.
51'
Brighton je ale velmi dobře kompaktně postaven a Leeds nikam nepouští.
50'
Leeds je usazen na polovině soupeře a postupně kombinuje. Tak přeci jen nějaký herní posun. Hráči zdá se pochopili, že jen centrovat na Rodriga zkrátka nestačí.
49'
Rodrigo vyslal přihrávku do běhu na Aaronsona, jenže zůstal absolutně nepochopen a kombinace Leedsu tímto hodně rychle končí.
48'
Estupinan centrovan z levé strany do pokutového území na Pascala Grosse, jenže ten byl v plné rychlosti a míč svou nohou pouze odrazil do zámezí! Hned na úvod krásná akce, která ale opět nekončí gólem.
47'
Druhý poločas je tady. Uvidíme zlepšení hry Leedsu nebo bude pokračovat dominance Brightonu? Po přestávce zatím žádné střídání nepřichází.
46'

Fauly: 5 – 11
První polovina duelu mezi Brighton & Hove Albion FC a Leeds United je za námi a na výsledkové tabuli svítí skóre 0:0. To ovšem vůbec neodráží skutečný obraz hry, jelikož Brighton svého soupeře ve všech aspektech hry prostě drtil. Jenže, žádný ze 7 střeleckých pokusů se neuchytil. Leeds nebyl schopen prakticky ničeho, nedokázal držet míč na polovině soupeře a centrované míče na Rodriga skončili prakticky vždy neúspěchem. V poločasové přestávce tak bude muset kouč Marsch výrazně přehodnotit nastavenou taktiku svého týmu. S takovou totiž nemají jeho svěřěnci šanci na výhru.
45+4'
45+4'
Brighton nakonec dostal možnost zahrávat standardní situaci, jenže Gross zvolil poměrně nepochopitelně rozehrávku na krátko a rozhodčí ukončuje první poločas.
45+3'
Aaronson ale nikoho v pokutovém území nenašel a v poslední minutce se o útočnou akci pokusí ještě Brighton.
45+2'
Byl to Rodrigo, který se skutečně rozhodl pro přímé ohrožení branky, avšak obranná zeď dokázala skvěle zasáhnout! Leeds tak bude zahrávat rohový kop.
45+2'
Caicedo to se svým důrazem přehnal a daroval tak svému soupeři standardní situaci ze solidní vzdálenosti. Tohle bude na nebezpečnou střelu, kdo se zahrání chopí?
45+1'
Daniel James nabral rychlost na pravé straně hřiště a centroval míč do pokutového území, kde se musel protáhnout brankář Sanchez, jenž překazil jeho původní záměr.
45'
První delší pobyt Leedsu na polovině soupeře? Průniková přihrávka Adamse však skončila na kopačkách domácích fotbalistů.
44'
Po dominanci domácích se hraje ve středu hřiště, kde si týmy vyměňují míč a kombinaci kazí nepřesnosti.
43'
Po poločase bude mít kouč Marsch určitě dlouhý proslov ke svému týmu. Taktika, kterou na dnešní duel zvolil, se zatím jeví jako absolutně nefunkční.
42'
V bolestech se svíjí Moises Caicedo a hráči dostanou chvíli odpočinku, jelikož na hřiště míří ošetřovatelé.
41'
První šance Leedsu končí neúspěchem! Šikovnou přihrávku v pokutovém území dokázal překazit Veltman. Pokud by prošla, Aaronson by se ocitl v jasné gólové šanci.
39'
Leandro Trossard krásně unikl na levé straně hřiště a opakoval se scénář jako z úvodu zápasu. Belgický záložník si v pokutovém území zasekl, zbavil se jednoho hráče, ale dalšími zaseknutími celou akci úplně zpomalil a jeho následné zakončení bylo zblokované. Velká škoda, Trossard měl raději zvolit okamžitý centr na Wellbecka nebo pohotovou střelu.
38'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Brenden Aaronson).
38'
Aaronson si nechal uniknout Veltmana a opět tu máme nedovolený zákrok ze strany Leedsu. A podle reakce sudího Salisburyho to vypadá na další kartu. V prvním poločase se nám to opravdu hodně žlutí.
37'
Poměry střel je to jasná převaha domácích. Brighton má na svém kontě 6 střeleckých pokusů, z toho ve dvou případech musel zasahovat i Meslier. Leeds vyzkoušel své štěstí pouze v jednom případě a na polovině soupeře se prakticky neobjevuje.
36'
Standardní situace skoro ze středu hřiště a další nebezpečí pro hosty. Na hlavičku si vyskočil dnes velmi výrazný Webster, ale k ideálnímu zakončení mu opět kousek chyběl.
35'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Marc Roca).
34'
Rasmus Kristensen opět příliš nepřemýšlel a vyslal další dlouhý míč na Rodriga. Znovu ale bez šance na nějaký úspěch, tento přechod do útoku Leedsu vůbec nevychází.
33'
Hra se přerušuje kvůli Brendenu Aaronsonovi, jenž není v pořádku a leží na hrací ploše. Americký záložník si žádá rychlé ošetření.
32'
Pascal Struijk zatím hoří jako papír na levém bekovi a Solomon March nemá žádný problém s průchodem do střeleckých pozic. Je jen otázkou času, kdy toho anglický záložník využije v podobě třeba i vstřelené branky, dnes je velmi aktivní.
30'
Skvělá práce Solomona Marche, který si míč navedl na hranici pokutového území a pohotovou střelou vyzkoušel brankáře Mesliera, ovšem rána mířila přímo doprostřed branky. Francouzský gólman tak neměl problém vyrazit.
29'
Jediná myšlenka Leedsu je servírovat nakopávané míče na aktuálně nejlepšího střelce Premier League – Rodriga. Jenže, ten je v 90% obsazený.
28'
Velká chyba v obraně Leedsu a Danny Welbeck byl blízko prvnímu gólu v zápase! Chybělo mu pár centrimetrů, aby si míč dokázal pokopnout kupředu. Naštěstí pro hosty dokázal se štěstím zasáhnout obránce Koch.
27'
Odražený míč vyplaval až k osamocenému Trossardovi, ale tomu střela z voleje absolutně nesedla!
26'
Herní převaha pokračuje, Brighton bude zahrávat čtvrtý rohový kop. U praporku se opět domlouvá klasická dvojice Solomon March a Pascal Gross.
25'
Další větší šance, tentokrát v ní byl Leandro Trossard! Belgický záložník unikl na levé straně a snažil se centrem najít volného Welbecka v pokutovém území, jenže do jeho záměru vložil své brankářské rukavice Meslier.
24'
Dlouhého trvání to opět nemělo. Brighton kombinuje s míčem na levé straně, kde zatím nestíhá nabíhající hráče Struijk.
23'
Nedovolený zákrok i na druhé straně, Gross fauloval Adamse a hráči Leedsu získávají po delší době míč na své kopačky.
22'
Tentokrát zvolili hosté postupnou kombinaci po celé soupeřově polovině. Na pravé straně se míče chopil March, svým pohybem dokonale zmátl Struijka a pohotovou přízemní ranou se snažil překvapit Mesliera, ovšem ten byl ve střehu.
21'
Laciná chyba Mesliera, jenž neodehrál míč ideálně a další darovaný roh pro Brighton.
20'
Centrovaný míč dokázal Meslier vyboxovat mimo pokutové území, ale ten odrazil zpátky na kopačky Brightonu. Na dlouhý míč Trossarda však nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zareagovat.
19'
Leandro Trossard si dobře pokryl míč na levé straně hřiště a domácí budou zahrávat rohový kop.
18'
Herní převaha Brightonu se čím dál tím více stupňuje, zatím je to odstřelování branky Ilana Mesliera.
17'
Další standardní situace Brightonu a rozhodně největší šance dnešního duel!. Na centrovaný míč si vyběhl Webster, jenž nikým neatakován měl před sebou pouze brankáře Mesliera, avšak v tutové pozici nakonec hlavičkou branku netrefil.
16'
Poměry čísel je to 47% držení míče Leedsu, jenže všechno to jsou přihrávky na své vlastní polovině. Hosté zatím nedokázali vymyslet vůbec nic.
15'
Leeds se herně zatím výrazně trápí, hráči nejsou schopni držet míč na polovině soupeře.
14'
Na centrovaný míč Estupinana si vyskočil Webster, ale k ideálnímu zakončení potřeboval pár centimetrů.
13'
Aaronson si počínal v souboji s MacAllisterem nedovoleně a rozhodčí byl ve střehu. Domácí tak budou zahrávat druhý přímý kop, tentokrát z větší vzdálenosti.
13'
March zvolil přihrávku na krátko, ale kombinace na pravé straně neměla dlouhého trvání.
12'
Opět jsou to domácí, kteří dirigují tempo hry a hledají skulinku v zadních řadách Leedsu. Přihrávku na unikajícího Wellbecka dokázal překazit Llorente a Brighton bude zahrávat rohový kop.
11'
První zajímavá šance dnešního duelu! Wellbeck se uvolnil na středu hřiště a vyslal kupředu na levé straně rozeběhlého Trossarda. Ten místo zakončení zvolil v pokutovém území poměrně čitelnou kličku a domácí obrana dokázala zasáhnout.
10'
Pascal Struijk na tuto přihrávku nemohl dostáhnout a míč zamířil do zámezí. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.
9'
Leeds se posléze dostává k míči a kombinuje na své vlastní polovině hřiště. S rozehrávkou pomůže i vytažený brankář Meslier.
8'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Pascal Struijk).
8'
March ukázal své rychlé nohy a šikovně předběhl Struijka v souboji o volný míč. Nizozemský ubránce Marche následně doslova sestřelil nešikovným skluzem a tohle bude zřejmě i na první kartu v zápase.
7'
Nákop Webstera nebyl přesný a krajní obránce Kristensen dokázal hrozící nebezpečí v klidu odvrátit.
6'
Vzápětí další nedovolený zákrok, na hrací plochu upadl Veltman a první pobyt Leedsu na útočné polovině končí.
5'
Souboje ve středu hřiště zvládl Harrison společně se svými záložníky brilantně a okamžitě vyslal kupředu Aaronsona. Na něj byla tato nabídka ale příliš dlouhá.
4'
Míče se chopil Pascal Gross a prudce poslal míč do vápna! Ten nebyl nikým tečován a Mesliers vyboxoval jeho pokus do bezpečí.
3'
Estupinan se krásnou kličkou zbavil dvou bránících hráčů a jeden z obránců Leedsu musel zatáhnut za záchranou brzdu. Brighton bude zahrávat standardní stiuaci z levé strany hřiště.
2'
Po chvilce se z hrací plochy přeci jen zvedl a naštěstí pro domácí může v zápase pokračovat.
2'
Okamžitý nákop kupředu na nabíhajícího Wellbecka nevyšel a po následujícím vzdušném souboji se na zemi ocitl Pascal Gross. Ten dostal ránu do oblasti spánku a je výrazně otřesen.
1'
Sudí pískl do píšťalky a Brighton začíná zápas s míčem na svých kopačkách.
1'
Brighton v posledních 8 domácích zápasech proti tomuto soupeři neprohrál!
Brighton nastoupí ve svém tradičním modrobílém zbarvení, jeho soupeř nastupuje v dresech černých.
Fotbalisté jsou připraveni v útrobách Amex Stadium a pomalu vcházejí na hrací plochu!

Brighton & Hove Albion FC: R. Sánchez – Webster, Dunk (C), Veltman – Estupiñán, Caicedo, Mac Allister, Groß, March – Trossard – Welbeck.
Náhradníci: Steele – Alzate, Colwill, Lamptey, Mitoma, Mwepu, Undav, van Hecke.
Trenér: Graham Potter

Leeds United: Meslier – Struijk, Llorente, Koch, Kristensen – Roca, T. Adams – Harrison, Aaronson, D. James – Rodrigo (C).
Náhradníci: Klaesson – Drameh, Forshaw, Gelhardt, S. Greenwood, Klich, Sinisterra, Summerville, Hjelde.

Leeds United

Leeds se na konci minulého ročníku ze všech sil zachraňoval, a nyní má po třech kolech na svém kontě sedm bodů a nachází se na čtvrtém místě. V úvodním kole slavili svěřenci Jesseho Marsche výhru 2:1 nad Wolves, následně remizovali se Southamptonem 2:2, aby pak doslova rozebrali londýnskou Chelsea a před vlastními fanoušky ji porazili pohodlně 3:0.