Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Leicester - 8. května 2023   16:00

Fulham
11' Willian  • 18' Vinícius (H. Wilson) • 44' Cairney (Vinícius) • 51' Cairney (Tete) • 70' Willian (Reed)
5:3
(3:0)
Leicester
59' Barnes  (Maddison) • 81' Maddison   • 89' Barnes  (Daka)
Fulham
Leno – Tete, Adarabioyo, Diop (77. Duffy), A. Robinson – Palhinha, Reed (77. Lukić) – H. Wilson (82. Kebano), Cairney (C) (82. Decordova-Reid), Willian (82. Solomon) – Vinícius.
Rodák – Soares, Harris, Dibley-Dias.
Jones – Hussin, W. Smith
Craven Cottage, Londýn
24 442 diváků
Leicester
Iversen – Castagne, Faes, Söyüncü, Kristiansen (76. Thomas) – Tielemans (C) (60. Ndidi), Soumaré (76. Dewsbury-Hall) – Maddison, Praet (46. Tetê), Barnes – Vardy (76. Daka).
D. Ward – Evans, R. Pereira, Souttar.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:16.
Parádní přestřelka přinesla tři body Fulhamu, který je prakticky nepotřebuje, naopak zachraňující se Leicester si zavařil v boji o záchranu. V závěru sice dvěma góly debakl zmírnil a kdyby Vardy proměnil penaltu, mohlo být ze zápasu ještě větší drama, nakonec ale rozhodly chyby hostujícího brankáře i obrany z prvního poločasu, který vyhrál Fulham 3:0.
90+6'
90+6'
Leicester už nepůsobí dojmem mužstva, které by mělo síly na zvrat. Londýňané v pohodě kontrolují hru.
90+4'
Dnešní utkání sleduje 24 442 diváků.
90+3'
Rozkouskovaný závěr vyhovuje domácím, kteří zůstanou u míče po faulu Dewsburyho-Halla.
89'
Leicester právě vstřelil branku!
Patson Daka našel centrem uprostřed pokutového území HARVEYHO BARNESE a ten přesnou střelou po zemi snižuje.
87'
Trestný kop prodloužil Vinícius a na zadní tyči skočil do míče rybičkou Duffy, mířil však metr vedle.
85'
Lukićův pokus srážejí hosté za postranní čáru. Domácí s přehledem kontrolují hru.
83'
Kebanův ostrý centr odvrací patou Çağlar Söyüncü.
82'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Neeskens Kebano,
ze hřiště odchází Tom Cairney, přichází Bobby Decordova-Reid,
ze hřiště odchází Willian da Silva, přichází Manor Solomon.
81'
Autorem branky z pokutového kopu je JAMES MADDISON. Tentokrát to bylo snadné, Leno skákal na opačnou stranu.
80'
Palhinha podrazil Maddisona a píská se druhá penalta pro hosty!
79'
Iversen zvládl těžkou malou domů o krok před sprintujícím Willianem.
77'
ze hřiště odchází Issa Diop, přichází Shane Duffy,
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Saša Lukić.
76'
Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Victor Kristiansen, přichází Luke Thomas,
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Kiernan Dewsbury-Hall,
ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Patson Daka.
75'
Do protiútoku utekl po Maddisonově přihrávce Martins a technickou střelou přes obránce jen těsně minul domácí pravou tyč. Leicesteru dnes nepřeje v zakončení štěstí.
74'
Teď byl Wilson naopak v souboji se Söyüncüm v roli oběti.
72'
James Maddison namířil trestný kop z 26 metrů přes zeď přímo na bránu, přebývalo však pár decimetrů a míč se snesl jen na horní síť.
71'
Po faulu Wilsona na Maddisona mohou Lišky odpovědět z přímého kopu, vzdálenost zhruba 26 metrů není nepřekonatelná.
71'
Žlutá karta pro Leicester City (Boubakary Soumaré).
70'
Fulham právě vstřelil branku!
Po neproměněné penaltě přichází trest. Přes Joãa Palhinhu a Harrisona Reeda se dostal k míči WILLIAN DA SILVA, zasekl si ho kolem Ndidiho a výstavní střelou z 22 metrů k tyči zaskočil Iversena.
67'
Willian da Silva si zpracovával dlouhý míč rukou.
66'
Zdramatizování zápasu odmítl Jamie Vardy! Hvězda Leicesteru City neproměňuje mizerně provedenou střelou pokutový kop a Bernd Leno se stává hrdinou okamžiku.
65'
VAR potvrzuje verdikt z hrací plochy.
64'
Leno vyběhl proti Vardymu a nešikovně ho podrazil v pádu. Rozhodčí neváhá a nařizuje pokutový kop pro Leicester!
62'
Napočítal jsem nakonec pět hlaviček, než se domácím podařilo dostat míč z pokutového území.
62'
Hosté se pokoušejí o další úder, Maddisonův centr zleva byl sražen na roh.
60'
ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Wilfred Ndidi.
59'
To byl neskutečný biliár! Timothy Castagne unikl po pravém křídle a přihrál pod sebe Jamesi Maddisonovi. Po jeho chytrém přiťuknutí doleva pálil HARVEY BARNES z vrcholu malého vápna, jeho dělovka se odrazila od břevna na brankovou čáru, znovu do spodní části břevna a pak teprve rozvlnila síť.
58'
Žlutá karta pro Leicester City (James Maddison). Těžko odhadnout, proti čemu teď protestoval po odpískaném faulu domácích.
57'
Úplně volný Harry Wilson po trestném kopu neprocpal míč zleva do ohně ani na dva pokusy.
56'
Po faulu Faese na Cairneyho získává zajímavý přímý kop Fulham.
56'
Maddison napřáhl z pokutového oblouku, pro Lena to byl jen rutinní zákrok na čáře.
54'
Domácí si dávají kolem dvou napadajících útočníků dost riskantní přihrávky ve vápně, zvláště Robinson vylekal další malou domů Lena. Vše ale prošlo bez úhony.
53'
Odpískání faulu se nedočkal u rohového praporku hostující Maddison a mohl vleže jen naštvaně plácnout dlaní o trávník.
51'
Hon na lišky pokračuje i po přestávce. Kenny Tete poslal v plné rychlosti přesný centr na penaltovou značku, TOM CAIRNEY si míč předkopl mezi dvěma obránci a druhým dotykem ho napálil nechytatelně k tyči.
50'
Fulham ubránil roh a do brejku uháněl po Robinsonově padesátimetrovém pasu Wilson, který se marně vzteká, že jeho pád přes Castagneho není oceněn penaltou.
49'
Harvey Barnes vyslal parádní střelu z 20 metrů, Bernd Leno se podruhé v zápase vyznamenal skvělým zákrokem a konečky prstů ji od své pravé tyče vyškrabuje na roh.
48'
Brankář Fulhamu zvládl poměrně složitý odkop skákavého míče před dotírajícím Vardym.
46'
ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Mateus Martins „Tetê“.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 5:3, střely mimo 3:1, rohy 2:5, ofsajdy 0:2, fauly 3:7.
V klidném středu hrající Fulham míří za vítězstvím, naopak Leicester si v boji o záchranu dnes nejspíš nepomůže. V prvním poločase inkasovaly Lišky hned třikrát, u prvního gólu zaspal brankář, další dva padly po jejich ztrátách míče. Jedinou šanci hostů také po chybě v rozehrávce zneškodnil Vardymu brankář Leno.
45+1'
44'
Londýňanům se vyplatil vysoký presink. Pod tlakem chyboval v rozehrávce hostující Castagne, tentokrát byl Harry Wilson na pravém místě a přistrčil patičkou do vápna Carlosi Viníciusovi. Po jeho finální přihrávce zavěsil prudkou šlehou za háčky zadní tyče TOM CAIRNEY.
44'
Willianovi se přimotal smolně do střely spoluhráč Wilson a dostal prudkou ránu do zátylku, navíc míč odrazil mimo tři tyče.
41'
Z rohu Lišky nic nevymyslely a pro zakopnutý míč míří až na půl cesty ke středovému kruhu brankář Iversen.
40'
Na druhé straně centroval Barnes a teč Teteho srazila míč do boční sítě.
40'
Willianova špatně načasovaná přihrávka proletěla Wilsonovi za patami do zámezí.
38'
Nápor Fulhamu trval a Teteho centr našel na zadní tyči Viníciuse, jehož nečekaná hlavička bokem k bráně končí těsně vedle.
37'
Robinsonův ostrý centr proletěl pokutovým územím, nikdo z domácích se k míči nedokázal dostat.
34'
Vardy přihrával Maddisonovi, kterého čistě odzbrojil a poslal k zemi domácí Diop.
33'
V ofsajdu byl znovu přistižen Vardy.
32'
Po faulu na Barnese pálil z 25 metrů Youri Tielemans sice tvrdě, ale jen doprostřed brány.
31'
Konečně se mohl vyznamenat i Daniel Iversen. Na čáře zázračně vyráží ránu Harrisona Reeda z malého vápna po zpětné přihrávce Williana da Silvy, daleko méně práce již měl s dorážkou Kennyho Teteho zpoza šestnáctky.
29'
Pravidlo tři rohy = penalta v Londýně neplatí, míč zachytává po Faesově hlavičce ze záklonu Bernd Leno a dlouhým výhozem zakládá protiakci Fulhamu.
29'
Rozehrávku zleva si vzal na starost Victor Kristiansen, hlavičkoval Castagne a po další teči uvidíme třetí roh v řadě.
28'
Tielemansova střela po rohu byla opět tečovaná a Leicester si roh zopakuje.
28'
James Maddison z trestného kopu z 19 metrů trefil pouze zeď a po odrazu od ní míří sám k praporku rozehrát navazující roh.
27'
Palhinha fauloval Maddisona v nebezpečné blízkosti velkého vápna.
26'
Akci Leicesteru táhl Maddison, jeho přihrávka sice neprošla, ale Praet již připravil palebnou pozici pro Vardyho, jehož přízemní střelu Leno chytá.
24'
Žlutá karta pro Leicester City (Harvey Barnes). Uprostřed hřiště podrazil ze strany rozběhnutého Wilsona.
23'
Kristiansenova průniková přihrávka nachází Vardyho v postavení mimo hru.
21'
Následný roh hosté nevyužili, po zásahu Carlose Viníciuse ještě budou vhazovat.
20'
Antonee Robinson teď dluží pivo nebo jiný iontový nápoj Berndu Lenovi, který po jeho přímo strašidelné hrubici skokem k pravé tyči vychytal prudkou ránu veterána Vardyho.
18'
João Palhinha vybojoval míč na vlastní polovině, rozběhl Harryho Wilsona a jeho skvělou kolmici využil přesnou střelou po zemi podél bezmocného brankáře CARLOS VINÍCIUS.
17'
Po následném rohu hlavičkoval z nadějné pozice vysoko nad břevno Tosin Adarabioyo.
16'
Reedovu ránu z pravého křídla tečoval ve skluzu do boční sítě Söyüncü.
15'
Leicester v závěru úvodní čtvrthodiny konečně předvedl nějakou akci. Maddison potáhl míč odvážně kolmo mezi beky a odcentroval na malé vápno, kde se od skluzující dvojice hráčů odráží do zámezí.
13'
Palhinha vyhrál hlavičkový souboj, míč však domácím utíká do autu.
11'
To bylo obrovské zaváhání brankáře Leicesteru. WILLIAN DA SILVA kopal přímák od postranní čáry, míč přeletěl klubko hráčů, odrazil se o trávník a zapadl k zadní tyči do sítě. Iversen na čáře zaspal a skákal po míči již příliš pozdě.
10'
Robinson naháněl odražený míč a byl u lajny ostře podražen Praetem.
9'
Söyüncü odvrací míč odkopem z malého vápna za postranní čáru. Domácí mohou pokračovat ve svém platonickém tlaku.
7'
Domácí drží míč, ale pouze uprostřed hřiště. Čekáme, kdy hra nabere větší spád.
4'
Harrison Reed se na pravé lajně protáhl přes dva hráče, drobnou vadu na kráse měl jeho průnik v tom, že mířil směrem na vlastní bránu. Nakonec se včas otočil a vytloukl o napadajícího protihráče bloky do autu.
3'
Závar na malém vápně po rohovém kopu vedl jen k několika odrazům a míč končí v zámezí. Současně je pískán útočný faul Adarabioyovi.
2'
Ostrý centr Toma Cairneyho odvrátil hostující Çağlar Söyüncü hlavou na roh.
1'
Domácí hrají v bílých dresech a černých trenýrkách, hosté celí v modrém.
Hlavní rozhodčí Jones měl nějakou závadu na výstroji a před výkopem se ještě běžel převléknout, proto menší zdržení.

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Diop, Robinson – Palhinha, Reed – Wilson, Cairney (C), da Silva – Vinícius.
Náhradníci: Rodák – Soares, Duffy, Lukić, Harris, Kebano, Decordova-Reid, Solomon, Dibley-Dias.
Trenér: Silva.

Leicester City: Iversen – Castagne, Faes, Söyüncü, Kristiansen – Tielemans (C), Soumaré – Maddison, Praet, Barnes – Vardy.
Náhradníci: Ward – Evans, Thomas, Pereira, Souttar, Dewsbury-Hall, Ndidi, Daka, Lemos.
Trenér: D. Smith.

Rozhodčí: Jones – Hussin, W. Smith.
Poslední tři vzájemné zápasy skončily lépe pro hostující celky. Leicester doma podlehl Fulhamu 1:2 a 0:1, naopak naposledy z Londýna přivezl výhru 2:0.
Leicester City
Lišky jsou akutně ohroženy sestupem, čtyři kola před koncem je od osmnáctého Nottinghamu i sedmnáctého Leedsu dělí jen lepší skóre. Černou sérii od poloviny února do poloviny dubna, kdy z osmi zápasů vybojoval jen bod, však Leicester v pravý čas přerušil a po výhře 2:1 nad Wolverhamptonem vybojoval po bodu proti Leedsu a Evertonu, kdy neudržel poločasové vedení a jen remizoval 2:2. Závěr sezóny bude pro anglického mistra z roku 2016 ještě hodně nervózní.

Střelci: 10 – Barnes, 9 – Maddison, 8 – Iheanacho.
Fulham FC
Londýnský nováček dohrává sezónu v klidném středu tabulky, z desátého místa má nejbližší sousedy shodně pět bodů daleko. V posledních dvou kolech Fulham nebodoval. V Birminghamu podlehl Aston Ville 0:1, poté doma těsně nestačil na obhájce titulu Manchester City 1:2.
Fulham nebude hrát v plné síle, osmizápasový trest si totiž stále odpykává nejlepší střelec Mitrović, zranění jsou Pereira, Willian, Ream a Kurzawa.

Střelci: 12 – Mitrović, 5 – Pereira, Solomon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.