Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Wolves - 1. března 2023   21:00

Liverpool
73' van Dijk (Jota) • 77' Saláh (Tsimikas)
2:0
(0:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (89. Milner), Konaté, van Dijk /C/, Tsimikas – Elliott, Fabinho, Bajčetić (79. Henderson) – Saláh, Núñez (89. Firmino), Jota (76. Gakpo).
Kelleher – Robertson, Matip, Oxlade-Chamberlain, Carvalho.
Tierney – Hatzidakis, Hopton
Anfield Road, Liverpool
53 259 diváků
Wolves
Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Bueno (24. Aït-Nouri) – Neves /C/, Lemina – Sarabia (46. Traoré), Moutinho (64. Podence), Nunes (64. Gomes) – Jiménez (79. Costa).
Bentley – Collins, Castro, Neto.

Fotbalisté Liverpoolu zažehnali až v poslední čtvrtině zápasu slepenými góly hrozbu další ztráty a udrželi se ve hře o evropské poháry. Wolverhampton zlomil krátce po prvním neuznaném gólu dorážkou van Dijk, krátce nato dokončil Tsimikasovu akci Saláh.
Hosté nenavázali na dobrý vstup do zápasu a od 13. minuty vůbec nevystřelili. Liverpool tak udržel počtvrté v řadě čisté konto, samozřejmě pouze co se Premier League týče, naopak pasivní Wolves venku nebodovali teprve podruhé z posledních sedmi zápasů.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:15.
90+4'
90+3'
Dnešní utkání sleduje 53 259 diváků.
90+3'
Zápas se dohrává už vyloženě z povinnosti.
90+1'
Podence si zpracoval míč na prsou a stříleným centrem hledal spoluhráče, balon však odskočil do rukavic Alissona Beckera.
89'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází James Milner,
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Roberto Firmino.
86'
To bylo tristní provedení krátkého rohu. Zpětná přihrávka míří na Nevese, který načechral míč přímo do rukavic brazilského brankáře Liverpoolu.
86'
Traoré šel k zemi mezi van Dijkem a Tsimikasem, hosté získávají krátký roh.
85'
Hostům se otevřel prostor na pravém křídle, Gomes však centruje jen do Alissonových rukavic.
84'
Jak se domácí dlouho trápili v ofenzivní části, tak si teď počínají úplně hladce při rozbíjení nesmělých pokusů dlouho pasivního Wolverhamptonu.
81'
Henderson se po příchodu na hřiště uvedl polovysokým pasem do šestnáctky, i přes podklouznutí si ale s odkopem poradil Semedo.
79'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Diego Costa.
79'
ze hřiště odchází Stefan Bajčetić, přichází Jordan Henderson.
77'
Liverpool právě vstřelil branku!
Další gól prakticky do prázdné brány. MOHAMED SALÁH umístil kolenem do sítě míč po zpětné přihrávce Konstantina Tsimikase. Ten si předtím na půlící čáře narazil s Núñezem a prohnal se v obrovské rychlosti až ke skvělé finální přihrávce.
76'
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Cody Gakpo.
73'
Po trestném kopu Alexandera-Arnolda od levé postranní čáry hlavičkoval van Dijk k tyči. Sá předvedl skvělý zákrok, jenže Diogo Jota vrátil míč ze strany před bránu svého bývalého klubu a VIRGIL VAN DIJK už napodruhé snadno doklepl.
71'
Jota bodyčekoval Kilmana a zbytečně se vzteká za odpískaný faul.
70'
Dawson snadno odhlavičkoval centr Alexandera-Arnolda, jenž doběhl míč na pravém křídle.
68'
Žlutá karta pro Wolverhampton Wanderers. Zezadu po ztrátě míče fauloval Gomes, ale napomenutí si za řeči vysloužil jeho spoluhráč Rúben Neves.
68'
Místo výkopu ze středového kruhu tedy po přerušení hry rozehrává z malého vápna José Sá.
66'
Jotův průnik dotáhl dorážkou DARWIN NÚÑEZ, v ochozech vypukl konečně jásot, ovšem trefě předcházel hodně podezřelý zákrok přihrávajícího hráče přes lýtko hostujícího Kilmana. Rozhodčí uznal gól, ale zasáhl VAR a po prohlédnutí záznamu měl Tierney okamžitě jasno. Útočný faul, rozladění na liverpoolské lavičce a skóre je stále bezbrankové.
65'
Saláh prokličkoval do vápna, míč ťukl doprava Alexanderu-Arnoldovi, jeho přízemní centr si ovšem obrana hostů pohlídala.
64'
ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Daniel Podence,
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází João Gomes.
63'
Ze strany domácích je to stále křeč, nálada na Anfield Road je spíše zaražená. Konatého pas do země nikoho ji rozhodně nezlepšil.
61'
Adama Traoré tentokrát přistižen v ofsajdu.
60'
Domácí obrana vyhlavičkovala míč do bezpečí.
60'
Druhý roh pro Wanderers vybojoval Traoré.
59'
José Sá zaváhal při rozehrávce a málem pustil k míči napadajícího Jotu. Na pomoc přispěchal Kilman a skluzem domácího útočníka zastavil.
59'
Núñezův centr po sprintu levým křídlem směřuje do náruče wolverhamptonského brankáře.
56'
Odpískaný útočný faul řeší s rozhodčím zbytečně také hostující Moutinho.
55'
Monopolní zakončovatel liverpoolských akcí Harvey Elliott střílí po Núñezově přihrávce z 15 metrů po zemi jen do brankáře.
53'
Žlutá karta pro Liverpool. Rozhodčí po uklidnění vášní trestá Fabinha Henriqueho, který na skluzujícího Leminu došlápl a podle jeho názoru se mu mohl vyhnout.
53'
Na zemi leží bez hnutí Mario Lemina, nad ním shluk dohadujících se hráčů obou stran kolem rozhodčího. Hostující záložník šel sám do skluzu, když na něj dopadl plnou vahou přeskakující Fabinho Henrique.
51'
Elliottův nepřesný nákop si stahuje na okraji velkého vápna Sá.
50'
Nunes vysunul do uličky Aït-Nouriho, který se hodně vzteká na rozhodčího, který jeho postrkávání s Konatém posoudil jako útočný faul.
49'
Matheus Nunes vybíhal z ofsajdu.
46'
Alexander-Arnold z 25 metrů nepropálil hradbu těl v šedavých dresech.
46'
S jednou změnou vyrukovali do druhé půle Wolverhampton Wanderers:
místo Pabla Sarabii přichází na hřiště Adama Traoré.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 60% – 40%, střely na bránu 2:1, střely mimo 4:2, rohy 5:1, ofsajdy 1:1, fauly 3:7.
Liverpool zatím navazuje herně i výsledkově na bezbrankové utkání s Crystal Palace. K výraznějšímu ohrožení brány se dostal až v závěrečných minutách dvakrát Elliott, Sá řešil jedinou těžší střelu v nastaveném čase právě z kopačky mladíka z liverpoolské zálohy. Wanderers drží na půdě favorita nerozhodný stav a potvrzují dobrou formu ze hřišť soupeřů.
45+4'
45+4'
Žlutá karta pro Wolverhampton Wanderers. Pablo Sarabia vletěl do souboje s Tsimikasem pozdě a skluzem ho vzal přes kotník.
45+2'
Po rohu hlavičkuje Darwin Núñez neškodně nad břevno.
45+2'
José Sá zachránil Wolverhamptonu bezbrankový stav! Darwin Núñez sklepl ve vápně míč na Harveyho Elliotta, jeho prudkou ránu k tyči však portugalský brankář konečky prstů vyškrábl na roh.
45+1'
Napodruhé to nebyla žádná sláva, míč zachytil Lemina a přiťukává ho do rukavic Josého Sá.
45'
Alexander-Arnold nečekal na hvizd a rozehrál trestný kop předčasně. Liverpool tak zřejmě bude muset zkusit jiný signál.
43'
Saláh se nedostal k nakopávanému míči, k odkopu od brány si ho staví Sá.
40'
Zranění utrpěl v souboji Lemina a také k němu míří zdravotní pomoc. Na rozdíl od Buena ale zřejmě naražené předloktí nehrozí nuceným střídáním.
40'
První opravdu vydařená akce Reds. Núñez vysunul na levé křídlo Jotu, který přesně odcentroval na nabíhajícího Elliotta, jenže jeho hlavička z ideální pozice směřuje vedle.
38'
Bojuje se o střed hřiště, Liverpool je zatím směrem dopředu úplně nulový. Uvidíme, zda zbývající minuty do přestávky ještě přinesou nějaké oživení zatím spíše nudného zápasu.
36'
Žlutá karta pro Wolverhampton Wanderers. Nélson Semedo nakopl v souboji o míč do nohy Bajčetiće, kterému chrániče sahají sotva nad kotník.
35'
Konečně přišel čas k exekuci rohu, Liverpool se neprosadil a musí se rychle stahovat. Trent Alexander-Arnold přiťukává pod tlakem míč svému brankáři.
34'
Před rozehráním rohu domlouvá sudí Tierney Saláhovi, který bodyčekem do Moutinha zboural do brány jako kuželku i brankáře.
33'
Kuriózní roh pro Liverpool. Brankář Sá zachytil Núñezovu kolmici po zemi, sám se však s míčem v náruči sklouzl za čáru.
33'
Alisson Becker pod tlakem jen zakopává míč do autu.
32'
Jürgen Klopp se u lavičky dostává do křížku s čtvrtým rozhodčím, trenér Liverpoolu by měl spíše řešit své svěřence.
31'
Centr Alexander-Arnolda prodloužil jeden z bránících hráčů za sebe, na zadní tyči číhající van Dijk jen hlavičkuje zpět před bránu, kde si míč nerušeně stáhl do rukavic Sá.
30'
Saláh zatím patří k tomu lepšímu v nevýrazném mužstvu Liverpoolu a nyní vybojoval pro domácí třetí roh.
29'
Centrovaný míč z levého křídla si pohlídal na malém vápně domácí kapitán Virgil van Dijk.
28'
Jota odtáhl akci středem, předal míč Bajčetićovi, toho však rázným a čistým skluzem odzbrojil Lemina.
26'
Sá neodkopával pod tlakem úplně jistě, skákavý míč ale zachytávají domácí hráči až na své polovině hřiště.
24'
zraněného Huga Buena nahrazuje Rayan Aït-Nouri.
23'
Nehrálo se dvě minuty, Bueno se již na hřiště nevrátí a při nejbližším přerušení bude trenér Lopetegui muset střídat.
21'
Ošetření potřebuje Hugo Bueno, který se chytil za stehno po nezaviněném pádu.
19'
Saláhovo prostrčení zprava posouval patičkou Jota, ovšem nemířeně a k míči neměl Darwin Núñez šanci se dostat.
18'
Semedův průnik podél postranní čáry zastavuje čistým skluzem do autu Tsimikas.
16'
Hostům je poprvé v zápase máván ofsajd.
16'
Jota se poctivě vrátil do obrany, získal míč a rozběhl protiútok, z něhož však nedokázal dát přesnou přihrávku.
15'
Žlutá karta pro Liverpool. Stefan Bajčetić rozehrál přímo na kopačky Pabla Sarabii, kterého pak podrazil.
14'
Diogo Jota jen posouvá míč naslepo do moci Josého Sá.
11'
Núñezovi se druhý roh Liverpoolu vůbec nevydařil, míč se stočil do boční sítě.
10'
Liverpoolští teď vyšachovali obranu soupeře, ve vápně byli snad i v přesile, ovšem finální přihrávku Fabinha Henriqueho vystihl skluzem Max Kilman.
7'
Domácí se však z rohového kopu do zakončení nedostali a jsou postupně vytlačeni až před Beckera.
6'
Vzrušení i na opačné straně. Bajčetić vyzval do uličky nejprve Jotu, jehož centr obrana hostů odvrátila, míč se ale k Bajčetićovi ihned vrací a další ulička do stejných míst na Tsimikase již vede k zisku rohu.
4'
Na rohový kop si vyskočil nejvýše Jiménez, ale zády k bráně hlavičkuje daleko vedle.
3'
O necelou minutu později předvedli ještě lepší akci hosté. Jiménezův nadýchaný zpětný centr přiklepl João Moutinho hlavou Sarabiovi, který mu míč okamžitě vrátil na kopačku a Portugalcovu prudkou ránu k tyči likviduje mrštným skokem za cenu rohu Alisson Becker.
3'
Mohamed Saláh si navedl míč do šestnáctky, kde si narazil na jeden dotek s Darwinem Núñezem a přihrál Stefanu Bajčetićovi, který střílí po zemi jen doprostřed brány.
1'
Liverpool hraje v červených dresech, Wolverhampton ve světle šedých.
1'

Liverpool FC: Becker – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Tsimikas – Elliott, Henrique, Bajčetić – Saláh, Núñez, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Robertson, Matip, Henderson, Oxlade-Chamberlain, Milner, Gakpo, Firmino, Carvalho.
Trenér: Klopp

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Bueno – Neves (C), Lemina – Sarabia, Moutinho, Nunes – Jiménez.
Náhradníci: Bentley – Collins, Castro, Aït-Nouri, Gomes, Podence, Neto, Traoré, Costa.
Trenér: Lopetegui

Rozhodčí: Tierney – Hatzidakis, Hopton.
Oba kluby se utkaly před necelým měsícem ve Wolverhamptonu, kde domácí Wanderers rozstříleli slavnějšího rivala 3:0 (5. vlastní Matip, 12. Dawson, 71. Nevese) a ukončili více než dvanáctileté čekání na ligové vítězství. V Liverpoolu posledních pět zápasů prohráli s celkovým skóre 2:12.
Wolverhampton Wanderers
Hosté mají opačné starosti, nacházejí se jen tři body nad pásmem sestupu. Po domácí porážce 0:1 s Bournemouthem v pátek neudrželi poločasové vedení ve Fulhamu a jen remizovali 1:1. Na marodce jsou útočník Hwang a defenzivní záložník Traoré.
Na venkovních hřištích se Wolverhamptonu v poslední době daří, bodoval v pěti ze šesti utkáních a nestačil jen na Manchester City.

Střelci: 5 – Neves, Podence, 3 – Jiménez.
Liverpool FC
V Premier League Reds tři zápasy neinkasovali, po výhrách 2:0 nad Evertonem a dlouho neporaženým Newcastlem ale jen remizovali 0:0 s Crystal Palace. Naopak odvrácenou tvář ukázali v Lize mistrů a z vedení 2:0 byla po sérii hrubých chyb vysoká domácí porážka 2:5 s Realem Madrid.
V tabulce ztrácí Liverpool devět bodů na Tottenham, který drží klíčovou čtvrtou příčku, ale má ještě dvě dohrávky včetně té dnešní k dobru.

Střelci: 19 – Saláh, 12 – Núñez, 9 – Firmino, 5 – Elliott.
Vítáme Vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 21:00.