Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Manchester Utd. - 2. dubna 2023   17:30

Newcastle
65' Willock (Saint-Maximin) • 88' C. Wilson (Trippier)
2:0
(0:0)
Newcastle
Pope – Trippier, Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock (84. Anderson) – Murphy (68. A. Gordon), Isak (80. C. Wilson), Saint-Maximin (68. Joelinton).
Dúbravka – Lascelles, Manquillo, Ritchie, Targett.
Attwell – Betts, Cann
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Manchester Utd.
de Gea – Dalot, Varane (83. Lindelöf), L. Martínez (83. Pellistri), Shaw – Sabitzer, McTominay (83. Fred) – Antony (62. Sancho), Fernandes, Rashford – Weghorst (62. Martial).
Bishop, Butland – Maguire, Malacia.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:12.
Je konec! Newcastle zvládl duel s Manchesterem United a vítězí 2:0. První šanci měl v 16. minutě domácí Newcastle, ale Isak si vylámal zuby na gólmanovi. Další šanci měl až pět minut před přestávkou Willock, ale z fantastické pozice branku přestřelil. Do vedení se domácí dostali v 65. minutě, kdy se trefil Joe Willock. V závěru navíc dokázal hlavou přidat pojistku Callum Wilson.
90+5'
90+5'
V samotném závěru přišlo ještě jedno zakončení domácích, ale roběhnutý Anderson placírkou z velkého vápna branku minul.
90+4'
Domácí se znovu dostali vpřed, kde chvíli podrželi míč u rohového praporku. Manchesteru United už moc času nezbývá.
90+3'
Rashford se tlačil do pokutového území, jenže u něj hlídkovali dva soupeři, kteří mu zamezili v jakémkoliv manévrování s míčem.
90+2'
Domácí i v nastavení napadají rozehrávku vysoko na polovině Manchesteru United. Hosté mají obrovské problémy s přechodem vpřed.
90'
Fanoušci Newcastlu si užívají další fotbalovou neděli. Jejich oblíbenci se vítězstvím bodově dotáhnou na svého dnešního soupeře.
88'
Newcastle právě vstřelil branku! Newcastle přidává druhou branku! Kieran Trippier se ujal rozehrávky přímého kopu, načechral centr na malé vápno a střídající CALLUM WILSON přesnou hlavičkou rozjásal zaplněný stadion!
88'
Další akce Newcastlu skončila nedovoleným zákrokem na Trippiera. Domácí celek má závěrečné minuty duelu pod kontrolou.
87'
Gordon se po pravé straně dostal k odcentrování, ale trefil prvního obránce. Newcastle vybojoval další rohový kop.
86'
Nick Pope nyní nespěchal s rozehrávkou. Sudí mu gestem dal najevo, že to příště bude za žlutou kartu.
85'
Hostující celek zahrával rohový kop. Centr se snesl na malé vápno, kde zakončoval Victor Lindelöf, jenže z těžké pozice branku přestřelil.
84'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Elliott Anderson.
83'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Fred,
ze hřiště odchází Lisandro Martínez, přichází Facundo Pellistri,
ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Victor Lindelöf.
82'
Bruno Fernandes se otočil na vlastní polovině a rozehrál na opačnou stranu. Obrana domácích však byla pozorná.
81'
Domácí celek i v závěru dnešního souboje hýří aktivitou a tlačí se na polovinu Manchesteru United napadat soupeřovu rozehrávku.
80'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson.
79'
Fabian Schär potřebuje podruhé v utkání ošetření.
78'
Anthony Gordon se dostal vpřed, jenže tentokrát neměl podporu svých spoluhráčů.
77'
Na pravé straně získal míč střídající Gordon, který dokonce prošel do vápna a narýsoval pobídku na malé vápno. Nikdo z dobíhajících hráčů ale nedokázal zakončit.
76'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale dobíhající Jadon Sancho se nedostal k zakončení.
75'
Scott McTominay se dostal vpřed po pravé straně, ale jeho centr skončil na hlavě dobře postaveného obránce Svena Botmana.
74'
Obránci Manchesteru United si dali pozor na napadající hráče Newcastlu, ale nedokázali přesně rozehrát. Shaw vybojoval jen vhazování.
73'
Martial se dostal vpřed po levém křídle, přenesl hru na pravou stranu, ale Sabitzerova rána skončila blokem obránce.
71'
Domácí fanoušci hlasitým skandováním ženou své oblíbence vpřed. Hosté budou mít závěr utkání nesmírně náročný.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a domácí celek zatím drží těsné vedení. Hosté potřebují pořádně zabrat.
69'
Střídající Joelinton se dral vpřed po levé straně, ale jeho akce skončila nepřesnou přihrávkou za obranu.
68'
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Anthony Gordon,
ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Joelinton.
65'
Newcastle právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení! Vysoký centr směřující k zadní tyči si našel Allan Saint-Maximin, který míč vrátil před odkrytou branku a osamocený JOE WILLOCK už měl snadnou práci!
65'
Newcastle se dostal do blízkosti velkého vápna, ale obrana Manchesteru United bez větších problémů zasáhla.
64'
Domácí pokračují ve vysokém napadání na polovině soupeře. Obrana Manchesteru United drží pevný blok.
62'
ze hřiště odchází Antony, přichází Jadon Sancho,
ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Anthony Martial.
62'
Antony se dostal do blízkosti velkého vápna, ale tentokrát zvolil přihrávku pod sebe. Obrana Newcastlu se zatím stačila srovnat.
61'
Antony se dral vpřed po pravé straně, nicméně jeho průnik skončil centrem pouze do prvního soupeře.
60'
Je za námi hodina hry a zatím čekáme na úvodní branku. Aktivní Scott McTominay nyní pro svůj celek získal alespoň rohový kop.
59'
Newcastle je v posledních minutách o něco aktivnější a tlačí se dopředu. Na levé straně operoval Burn, ale trefil jen nohu Dalota.
58'
Sven Botman se vysunul do blízkosti velkého vápna, odkud zkusil štěstí pravačkou, ale jeho pokus nártem prolétl kolem zadní tyče.
56'
Hosté se vydali vpřed po pravé straně, ale Marcus Rashford dostal přihrávku na paty a už se pro míč nestačil vrátit.
55'
Newcastle zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl k zadní tyči, ale na Trippierovu pobídku nakonec nikdo z domácích nedosáhl.
54'
Domácí se usadili na polovině Manchesteru United, ale zatím kombinují daleko od branky soupeře. Štále čekáme na úvodní šanci druhé půle.
53'
Botman poslal pobídku na levou stranu, ale jeho přihrávka nebyla adresná. Obrana Manchesteru United byla připravená.
52'
Sabitzer si na pravé straně zasekl míč kolem obránce a přenesl hru na levou stranu hřiště. Hosté pokračují v postupném útoku.
51'
Na stadionu nyní panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci cítí, že jejich oblíbenci mohou se zvučným soupeřem uhrát dobrý výsledek.
50'
Otřesený hráč už je zpátky na nohou a podle všeho bude schopen nadále pokračovat ve hře.
48'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
47'
Obrana hostujícího celku si dala pozor na výpad domácích po levé straně. Nikdo z fotbalistů Newcastlu nedokázal odcentrovat.
46'
Domácí Newcastle obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hráči v černobílém se okamžitě vydali vpřed.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního souboje jsme se branky nedočkali. První šanci měl v 16. minutě domácí Newcastle, ale Isak si vylámal zuby na gólmanovi. Další šanci měl až pět minut před přestávkou Willock, ale z fantastické pozice branku přestřelil.
45+1'
45'
Nick Pope v závěru prvního poločasu s rozehrávkou od své branky rozhodně nespěchal. Domácí brankář poté nakopl míč na levou stranu, ale tam neměl spoluhráče.
44'
Agilní Isak si skvěle převzal míč a zakončil. Jeho ránu ale obětavý Martínez nepustil na branku.
43'
Po standardní situaci zakončoval aktivní Antony, jenže střela levačkou z voleje mu sjela po holeni a míč skončil nad břevnem.
42'
Antony sprintoval vpřed po pravé straně, odkud odcentroval do vápna. Jeho pobídku před Weghorstem srazila domácí obrana na rohový kop.
41'
Newcastle zahodil další vyloženou šanci! Osamocený Willock se ve vápně opřel do odraženého míče, ale vsadil na razanci a napálil míč nad břevno!
40'
Dalot si dal pozor na rozběhnutého soupeře, skvěle se s ním vrátil na vlastní polovinu a odehrál míč do bezpečí. Obrany zatím hrají výborné utkání.
39'
Longstaff se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho dělovka skončila vedle zadní tyče.
37'
Varane poslal prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, kde byl Wout Weghorst, ale důrazní obránci Newcastlu mu nedali prostor.
36'
Isak se po další akci dostal do zakončení levačkou, ale jeho pokus skončil sražený mimo velké vápno.
35'
Domácí celek se dostal do pokutového území, kde se Willock otočil kolem obránce, našel Murphyho, jehož pobídka byla sražená na roh.
34'
Na opačné straně se do míče z voleje položil Dalot, ale dobře postavený Burn jeho ránu šikovně přizvedl a Nick Pope míč schoval do rukavic.
33'
Newcastle se dostal vpřed, ale kombinace domácího celku neskončila přesným zakončením.
32'
Domácí zahrávali rohový kop. Vysoký centr se snesl k zadní tyči, ale pozorný David de Gea balón vyškrábl do bezpečí.
31'
Lisandro Martínez se vysunul na polovinu soupeře, ale jeho rozehrávka skončila u prvního soupeře v černobílém dresu. Newcastle ale brejk nedotáhl.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání. Domácí sice měli jednu obrovskou šanci, ale od té doby na trávníku kralují defenzivy.
29'
David de Gea se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Gólmana Manchesteru United napadal Isak, ale hostující brankář před ním míč stačil odkopnout.
28'
Domácí stopeři se vysunuli na polovinu Manchesteru United, nicméně jejich kombinace je zatím hodně kostrbatá.
27'
Marcus Rashford sice neustál souboj na hranici velkého vápna, ale sudí posoudil Burnův zákrok jako čistý.
26'
Domácí se natlačili na polovinu Manchesteru United a znepříjemňují soupeři rozehrávku.
25'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Jeho exekuce se ujal Kieran Trippier, nicméně jeho pobídka skončila na hlavě Dalota.
24'
Stopeři Manchesteru United drží míč na kopačkách, ale zatím se nemohou dostat na polovinu soupeře. Newcastle má v první půli výborný pohyb.
23'
Antony se pustil do menší potyčky s domácím Burnem. Sudí oba kohouty okamžitě uklidnil.
22'
Domácí napadali rozehrávku Manchesteru United na jeho polovině. Obrana hostů ale přenesla hru za půlící čáru.
21'
Marcel Sabitzer ustál souboj na polovině hřiště, dobře se otočil a rozehrál na levou stranu. Akce United však skončila nepřesností.
20'
David de Gea přečetl hru, vyrazil ven z pokutového území a před dobíhajícím soupeřem raději odkopl míč na tribunu.
19'
Na opačné straně si Antony po rychlém přechodu vpřed přehodil míč na levačku a zkusil technickou střelu. Jeho pokus ale minul zadní tyč.
18'
Hosté nakopli míč na polovinu Newcastlu, jenže Bruno Fernandes nepovedenou kolmicí trefil prostor, kde stáli stopeři domácích.
16'
Obrovská šance domácích! Na centr z pravé strany si naskočil Isak, jehož hlavičku David de Gea vyrazil a poradil si i s pohotovou dorážkou!
16'
Další ofenzivní výpad hostujícího celku skončil nepřesnou přihrávkou Sabitzera na pravou stranu. Newcastle zatím brání pozorně.
15'
Hra je znovu přerušena! Antony zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
14'
Antony dohnal přihrávku na pravou stranu, kličkou se zbavil obránce, ale už nedokázal přesně odcentrovat.
13'
Skvělou kličkou se na vlastní polovině blýskl Allan Saint-Maximin, který poté rozehrál na levou stranu.
12'
Další akce domácích skončila nepovedeným centrem Longstaffa. Domácí se sice dožadovali rohového kopu, ale sudí ukázal odkop od branky.
11'
Lisandro Martínez si v dalším souboji pomohl nedovoleným zákrokem. Stoper Manchesteru United se hodně diví.
10'
Domácí stopeři uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu Manchesteru rozehrávku soupeře nenapadá.
9'
Bruno Fernandes odehrál do bezpečí odražený míč a při došlapu trefil jednoho ze soupeřů. Rozehrávat bude Newcastle.
8'
Hostující brankář nakopl míč na levou stranu, kde se do hlavičkového souboje vrhl Sabitzer, ale nedokázal míč prodloužit adresně.
7'
Antony prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, uvolnil Sabitzera, jenže jeho přízemní centr obránce ve skluzu odvrátil.
6'
Joe Willock dostal přihrávku na levou stranu hřiště, nicméně jeho pobídka levou nohou skončila na noze prvního obránce v černobílém.
5'
Domácí Newcastle vstoupil do souboje aktivně a od úvodu se tlačí dopředu. Obrana Manchesteru United zatím brání pozorně.
4'
Domácí zahrávali rohový kop. Defenziva Manchesteru United si s úvodní standardní situací dnešního střetnutí hravě poradila.
3'
Po pravé straně zaútočil Trippier, který zkoušel procedit do pokutového území přízemní centr, jenže trefil obránce ve skluzu.
2'
Newcastle se dostal na polovinu soupeře, ale kombinace domácích skončila jen přihrávkou do míst, kde kraloval Varane.
1'
Domácí Manchester United obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Uvidíme, zda dokáže navázat na finálový triumf z Anglického ligového poháru.
1'

Newcastle United: Pope – Trippier, Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Murphy, Isak, Saint-Maximin.
Náhradníci: Dúbravka – Anderson, A. Gordon, Joelinton, Lascelles, Manquillo, Ritchie, C. Wilson, Targett.

Manchester United: de Gea – Dalot, Varane, L. Martínez, Shaw – Sabitzer, McTominay – Antony, Fernandes, Rashford – Weghorst.
Náhradníci: Bishop, Butland – Fred, Lindelöf, Maguire, Malacia, Pellistri, Martial, Sancho.

Rozhodčí: Attwell – Betts, Cann.
Newcastle United

Celek ze severu Anglie také prožívá povedenou sezónu. Po dvaceti šesti odehraných duelech má Newcastle čtyřicet sedm bodů a je dva body na pátém místě za Tottenhamem. Spurs ale odehráli o dva zápasy navíc. Doma ale Newcastle soupeřům body dokáže rozdávat. Poslední duel navíc sehrál Newcastle 12. března, kdy doma přehrál 2:1 Wolverhampton.
Manchester United

Hostující Manchester United sehrál v letošním ročníku dvacet šest zápasů a získal v nich padesát bodů. Navíc ovládl Anglický ligový pohár a stále bojuje v Evropské lize. United v domácí soutěži patří třetí pozice s náskokem jednoho bodu na Tottenham. Před reprezentační přestávkou porazil Manchester United v FA Cupu 3:1 Fulham. Poslední ligový duel odehrál 12. března a doma se Southamptonem se rozešel bez branek.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Newcastlem United a Manchesterem United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.