Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Wolves - 12. března 2023   17:30

Newcastle
27' Isak (Trippier) • 80' Almirón (Willock)
2:1
(1:0)
Wolves
70' Hwang Hi-čchan
Newcastle
Pope – Trippier /C/, Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimarães, Willock – Saint-Maximin (68. Almirón), Isak (68. Wilson), Murphy (85. Ritchie).
Dúbravka – Targett, Lascelles, Dummett, Manquillo, Anderson.
Andy Madley
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 240 diváků
Wolves
Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Castro (69. Aït-Nouri) – Neves /C/ (69. Nunes), Lemina – Traoré (46. Neto), Moutinho (74. Collins), Podence (69. Hwang Hi-čchan) – Jiménez.
Bentley – Toti, Cunha, Gomes.

Dnešní zápas se musel nezaujatému fotbalovému fanouškovi zamlouvat. Domácí Alexander Isak gólem hlavou ve 26. minutě odšpuntoval útočnou hru. Wanderers měli v závěru prvního pločasu obrovskou šanci, ale Daniel Podence trefil jenom tyčku. Druhé dějství bylo bez vyložených šancí až do 70. minuty, kdy se prosadil po zmatcích v obraně střídající Korejec Hwang Hi-čchan do odkryté branky. Ten na hřišti nepobyl ani celou minutu.
Jenže i trenérovi domácích se podařilo střídání. Paraguayec Miguel Almirón se prosadil po rychlém kontru na bližší tyčce. Zaskočení Wanderers se do konce zápasu nedostali do šance a body zůstávají zaslouženě na St James' Parku.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:10.
90+6'
90+5'
Neto poslal centr na bližší tyčku, odkud jej obrana domácích dostala rychle mimo ohrožený prostor.
90+4'
Semedo získal pro hosty rohový kop, ten rozehraje Neto.
90+3'
Dnešní utkání sleduje 52 240 diváků.
90+3'
Miguel Almirón bude rozehrávat další rohový kop Newcastlu.
90+3'
Bruno Guimarães se po faulu těžko zvedá z trávníku a dobře kouskuje hru.
90+2'
Rayan Aït-Nouri šel po levé straně, ale dostal se jenom do klinče a poté se dopustil útočného faulu.
90+1'
Newcastle se provinil útočným faulem a teď se bude muset bránit.
90+1'
Newcastle vysoko napadá rozehrávku brankáře Josého Sá.
90'
Pedro Neto neprošel přes Svena Botmana. No a domácí získali aut před vlastním boxem.
90'
Nick Pope nespěchá s rozehrávkou a koleduje si o žlutou kartu.
89'
Callum Wilson dobře tahal čas, ale rozhodčí mu ukázal, že všechno bude nastaveno.
88'
Oba týmy se nahánějí po hřišti. Čas ale Wanderers teď utíká hodně rychle.
87'
Fabian Schär zahrál raději až na brankáře Nicka Popa.
87'
Newcastle je na míči a dobře tahá čas.
86'
Nick Pope vzal míč, který šel na Hwang Hi-čchana a založil další útočnou akci Newcastlu.
86'
Kieran Trippier střílel po autu domácích z dálky, ale trefil jenom bránícího hráče Wanderers. Newcastle je stále na míči.
85'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Matt Ritchie.
84'
Matheus Nunes zabránil dalšímu gólu Newcastlu, když zaskočil za svého kolegu z obrany ve vápně.
83'
Pope poslal dlouhý míč na polovinu Wanders, kde jej ale Newcastle ztratil.
82'
Raúl Jiménez byl u míče pozdě, Nick Pope jej bude odkopávat od branky Newcastlu.
81'
Wanderers teď naivně přišli o balon a musí se rychle bránit.
80'
Newcastle právě vstřelil branku! Opět se prosadil střídající hráč a sice nejlepší střelec domácího týmu. Willock poslal po zemi míč na levou stranu malého vápna, kde byl Miguel Almirón, který propálil na bližší tyčku brankáře Wanderers.
79'
Kieran Trippier se dostal k centru, který byl ale přizvednut. Pro míč šel brankář José Sá, který byl při výběhu faulován.
78'
Jacob Murphy se sice dostal přes obránce Semema, jenže míč se dostal mimo hrací plochu. Následuje odkop od branky Nicka Popa.
77'
Obrana hostů vyřešila centr Newcastlu z levé strany hřiště.
76'
Wolherhampton nyní hraje jen na tři stopery.
76'
Wanderers jsou na míči a nikam nespěchají.
75'
Wolverhampton poslal dlouhý nákop na levou stranu, kde ho Tripper poslal na aut. Wanderers zůstávají na míči.
74'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Nathan Collins.
74'
Zmatky na druhé straně vyřešil vysokým odkopem po rohu Dawson.
73'
Kieran Trippier poslal míč do vápna, kde ochotně spadl Callum Wilson. Penalta to ale nebude.
73'
Domácí mají k dispozici dlouhý nákop do vápna.
72'
Newcastle je obdrženou brankou hodně opařen.
70'
Wolves právě vstřelili branku! Tak to byly obrovské zmatky v obraně Newcastlu. Kieranu Trippieru se sekla pravá noha. Míč se dostal k Hwang Hi-čchan, který střílel do odkryté branky.
69'
ze hřiště odchází Jonny Castro, přichází Rayan Aït-Nouri,
ze hřiště odchází Daniel Podence, přichází Hwang Hi-čchan,
ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Matheus Nunes.
68'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson,
ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Miguel Almirón.
68'
Alexander Isak na konci svého působení obdržel žlutou kartu.
68'
José Sá si doběhl pro lehký míč.
67'
Semedu dobře zasáhl po rohu Trippiera, ale Newcastle je stále na míči.
66'
Domácí budou střídat, ale až po rohu.
65'
Mario Lemina dvakrát po sobě na hranici rizika zabránil centru Newcastlu. Domácí budou kopat roh.
65'
Rúben Neves našel Pedra Neto, po něm ale zasáhl Kieran Trippier.
64'
Rúben Neves (Wolverhampton) poslal z první svou pravačkou raketu vysoko nad branku Nicka Popeho.
63'
Semedo odcentroval jen do noh Joa Willocka, Wanderers mají aut před brankou domácích.
62'
Kieran Trippier poslal v tísni hlavičku na svého brankáře, který pak rychle rukama rozehrál.
61'
João Moutinho (Wolverhampton) poslal z rohu míč na bližší tyčku, tam ale byl Nick Pope, který jej vyboxoval do bezpečí.
60'
Semedo poslal míč na zadní tyči, tam ale zaúřadoval Kieran Trippier. Wolverhampton má alespoň rohový kop.
60'
Kieran Trippier se opřel mohutně do míče, jenž mířil přesně k levé tyčce. Tam se ale včas dostal José Sá.
59'
Kieran Trippier je u míče, který je asi 35 metrů od branky.
58'
Na druhé straně zastavil brejk Newcastlu Semedo a právem vidí žlutý kartónek.
58'
Okolo míče byl houf Portugalců. Nakonec se o něj opřel Pedro Netomm, toho ale brankář vychytal.
57'
Semedo zachránil míč na hřišti, Podence se pak otočil před vápnem, kde byl sestřelen. Wolverhampton má k dispozici luxusní standartku.
56'
Daniel Podence poslal centr z prava na bližší tyčku, ale tam kralovala obrana Newcastlu.
56'
Daniel Burn pomohl v útoku a získal aut před vápnemo hostů.
55'
José Sá musel zasahovat na bližší tyčce po střele z levé strany.
55'
Nélson Semedo se stihl vrátit a ukradl míč před vápnem Isakovi.
55'
Dawson neprocedil míč a Wolverhampton se musí bránit.
54'
Raúl Jiménez fauloval na polovině hřiště. Hosté ale o míč po zbrklém centru přišli.
53'
Kieran Trippier si nerozumněl s Jacobe Murphym. Okolo ale nebyl žádný hráč Wanderers.
52'
Pedro Neto rozkmital své nohy při rychlém kontru, ale míč dostal jenom do špeku.
52'
Raúl Jiménez se po kontaktu s brankářem Popem drží za nohu. Hra je přerušena.
51'
Brankář Nick Pope vyrobil další zvlaštní přihrávku před brankou Newcastlu.
50'
Raúl Jiménez si pomohl zápasnickým chvatem, Newcastle jde na míč před polovinou hřiště.
49'
Na hřišti pokračuje karneval nepřesností. Oba týmy si jen vyměnily balon.
48'
Craig Dawson neprocedil míř na Neta. Ale Wolverhampton zůstal na míči. Rúben Neves (Wolverhampton) se do něj opřel z dálky, jenže minul zařízení.
47'
Craig Dawson dal do centru na levou stranu až příliš mnoho razance.
47'
Mario Lemina pokazil přihrávku, na míč vystartoval Alexander Isak, ale tomu se kvůli nepřesnosti nepodařilo přihrát na rozběhnutého spoluhráče.
46'
Wolverhampton začal druhé dějství na míči.
46'
ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Pedro Neto.
46'
Prvních dvacet minut příliš fotbalové krásy nepobralo. Pak ale stavidla útočné hry otevřela branka Newcastlu. Po centru Kierana Trippiera šel míč na hlavu Alexandra Isaka, jenž otevřel skóre dnešního zápasu. Newcastle byl pokropen živou vodou, Allan Saint-Maximin, Alexander Isak a Kieran Trippier trápili obranu Wanderers a brankáře Sá. Jenže druhou branku nepřidali. Na druhé straně trefil v závěru poločasu tyčku Daniel Podence. Po prvním dějství platí stav 0:1. To druhé začne v 18:36
45+2'
45+2'
Adama Traoré našel Bruna Guimarãese, který z hranice boxu centroval na zadní tyčku. Tam ale nikdo ve žlutém nebyl.
45+2'
Newcastle šel opět do útoku, Allan Saint-Maximin míč ztratil.
45+1'
José Sá v tísni zahrál na krajního beka, po něm se ale na míč dostal Newcastle.
45'
Kieran Trippier centroval na zadní tyčku, odtud ale dostala obrana Wanderers míč rychle do bezpečí.
45'
Kieran Trippier bude kopat z pravé strany boxu.
44'
Daniel Podence se sklouzl před vápnem, ale trefil jenom Jacoba Murphyho. Tady nemohlo přijít nic jiného než žlutá karta.
43'
Newcastle šel po levé straně, Allan Saint-Maximin našel Isaka, ten přihrál na Longstaffa. Jenž ale o míč přišel.
42'
Craig Dawson po rohu na vápně trkl do míče hlavou, jenže poté se dostali na míč domácí.
42'
Adama Traoré napálil jen nohy Daniele Burna. Wolverhampton získal rohový kop.
41'
Adama Traoré (Wolverhampton) byl u míče pozdě, ale Wolverhampton zůstal na míči.
41'
José Sá si došel pro nadýchaný bochánek a zakládá útočnou akci Wanderers.
40'
Alexander Isak šel sám na branku, poslal míč na vápně na Bruna Guimarãese, ale tomu míč ustřelil od nohy obránce Wolverhamptonu.
39'
Daniel Podence si v rychlosti navedl míč na střelu na hranici vápna, ale jeho bomba po zemi trefila jenom pravou tyčku branky Newcastlu.
38'
Kieran Trippier odkopl míč po náznaku šance ze strany hostů do bezpečí.
38'
Kieran Trippier posílal míč na zadní tyčku, ale dal do něj moc razance. Wolverhampton bude odkopávat od vlastní branky.
37'
Kieran Trippier bude zahrávat další rohový kop.
37'
Hosté se osvobodil jenom na deset vteřin. Newcastle teď na hřišti kraluje.
36'
Kieran Trippier bude zahrávat aut z pravé strany, nebezpečí pro Wolverhampton ještě nekonči.
35'
Bruno Guimarães na zadní tyči poslal míč po rohu na břevno!
35'
Kieran Trippier poslal míč na přední tyč, tam jej obrana poslala za vápno, odkud jej Allan Saint-Maximin dostal na roh.
34'
Alexander Isak (Newcastle) se dostal dvakrát ke střele, ale ty byly pokaždé zablokovány. Následuje další roh domácích.
33'
Kieran Trippier poslal zprava míč pravačkou na malé vápno. Ten po teči hostů dostal do svých rukavic brankář José Sá.
32'
Kieran Trippier bude mít k dispozici po faulu Wanderers další centr do vápna.
32'
Allan Saint-Maximin na pravé straně nepřehrál Craiga Dawsona ve vápně. Domácí jsou ale stále na míči.
31'
Alexander Isak posílal pravačkou na zadní tyčku, tam ale nikdo nebyl.
30'
Raúl Jiménez se opřel do míče, ale jeho střela ze střední vzdálenosti neměla razanci. Nick Pope balon lapil do rukavic.
29'
Newcastle ale rohem opovrhl. Wolverhampton je na míči, ale útočí do plných.
28'
To jsou zmatky! Alexander Isak centroval z levé strany vápna. Poté měli jeho spoluháči míč na vápně. K němu se dostal Joe Willock, ale domácí budou po teči zahrávat jenom rohový kop.
27'
Newcastle právě vstřelil branku! Kieran Trippier poslal pravačkou za standartky centr do vápna, nadýchaný bochánek šel na hlavu ALEXANDER ISAK. Ten jej na puntíku poslal přesně k levé tyčce. José Sá neměl šanci zasáhnout.
26'
Raúl Jiménez (Wolverhampton) fauloval u postranní čáry. Kieran Trippier má centr do vápna.
25'
Allan Saint-Maximin měl dva centry do vápna v krátkém čase, ale ani jeden nebyl úspěšný.
24'
Adama Traoré je hodně aktivní, teď zachytil další španou přihrávku Newcastlu u rohového praporku. Wolverhampton je na míči.
23'
Wolverhampton šel po pravé straně, Adama Traoré vybojoval míč u rohového praporku, ale nikdo s Wanderes mu nepřišel na pomoc.
22'
Raúl Jiménez má problém s kotníkem a hra je přerušena.
20'
Nick Pope si zavařil, když sestřelil nabíhajícího hráče hostů Raúal Jiméneze ve vápně. Celou situaci prošetřil VAR, penalta nebude.
20'
Johny ztratil balón, ale Newcastle svou šanci nevyužil.
20'
Wolverhampton kombinuje před vápnem domácích, ale je to pomalé.
19'
Wolverhampton šel po levé straně, Rúben Neves se dostal k zakončení, ale balon se jen dohopkal do rukavic brankáře Nicka Popa.
18'
Raúl Jiménez se rozeběhl po levé straně, ale zradilo jej zpracování míče. Balon si dal sám do špeku. Následuje aut domácích před vlastním boxem.
17'
Adama Traoré se dostal k centru z pravé strany, ale na malém vápně byla převaha domácích hráčů, kteří dostali míč do bezpečí.
16'
Jonny Castro jen odevzdal v tísni míč hráčům Newcastlu. Ti začínají s dalším postupným útokem.
15'
Kieran Trippier to zkoušel na bližší tyčku, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráču. José Sá si pak poradil s tečovaným centrem.
14'
Newcastle to zkoušel po levé straně a po zablokovaném centru bude kopat další rohový kop.
13'
Wolverhampton získal aut na polovině, ale musel kombinovat až s brankářem Josém Sá.
13'
Jacob Murphy se dožaduje po rychlém kontru faulu, ale rozhodčí jeho prosby nevyslyšel.
12'
Míč šel rychle po ose Daniel Podence, Rúben Neves a Adama Traoré. Poslední jmenovaný pálil z pravé strany mimo zařízení.
11'
Kieran Trippier nepřekonal pětičlennou zeď, chtěl ji prostřelit, ale míč skončiil po teči v rukavicích Josého Sá.
10'
Kieran Trippier si bere míč.
10'
Allan Saint-Maximin našel před velkým vápnem Seana Longstaffa, který byl faulován. Newcastle má k dispozici standartku ze dvaceti metrů.
9'
José Sá lapil na přední tyči zablokovaný centr Newcastlu z levé strany.
8'
Domácí rohem opovrhli a po útočném faulu Allana Saint-Maximina se Wolverhampton dostal na míč.
7'
Sean Longstaff (Newcastle) centroval z pravé strany, ale jeho přihrávka na zadní tyč neměla adresáta. Domácí ale budou kopat rohový kop.
6'
Kieran Trippier zastavil rychlý brejk hostů, který šel po pravé straně hřiště.
5'
Domácí šli do rychlého kontru, ale Sean Longstaff dostal míč do špeku.
5'
João Moutinho si vybojoval šanci po standartce, ale jeho pokus byl zablokován obránci.
4'
Wolverhampton se dostal na míč a zkusil projít po levé straně, ale tam byl Adama Traoré faulován. Hosté mají zkrácený rohový kop.
3'
Newcastle je v úvodu prvního dějství výrazně aktivnější.
2'
Brankář José Sá si vyskočil pro vysoký centr Kierana Trippiera z pravé strany.
2'
José Sá pokryl pokus Newcastlu o rychlý brejk výběhem.
1'
První pokus domácícm nevyšel, Wolverhampton má aut na polovině hřiště.
1'
Newcastle začne první dějství na míči.
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Saint-Maximin, Isak, Murphy.
Náhradníci: Dúbravka – Targett, Ritchie, Lascelles, Dummett, Manquillo, Anderson, C. Wilson, Almirón.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Castro – Neves (C), Lemina – A. Traoré, Moutinho, Podence – Jiménez.
Náhradníci: Bentley – Toti, Collins, Nunes, Hwang Hi-čchan, Cunha, P. Neto, J. Gomes, Aït-Nouri.
Hezký podvečer při sledování přenosu závěrečného utkání 27. kola Premier League, Newcastle přivítá Wolves a bude se snažit vrátit do tempa, z nějž trochu vypadl při náročném losu z posledních týdnů, neboť v úvodních 22 zápasech letošního ročníku prohrál jen jednou, v dalších dvou však nestačil na Liverpool i Manchester City, ovšem má odehráno nejméně zápasů z celé soutěže.

Aktuálně Newcastle ztrácí sedm bodů na čtvrtý Tottenham, ovšem rozhodně nemusí balit boj o Ligu mistrů, neboť na Kohouty disponuje hned třemi zápasy k dobru, včetně toho dnešního.

Wolves letos bojují o přežití v Premier League, aktuálně jsou třináctí, ovšem mají náskok jen čtyř bodů na osmnáctý West Ham a pořadí od dvanáctého Crystal Palace níže se přesýpá každým kolem, neboť Crystal Palace má jen šestibodový náskok na poslední Southampton, spodek soutěže je tak nesmírně vyrovnaný. Vlci před týdnem velmi pomohli právě Newcastlu, když dokázali zdolat 1:0 brankou Adamy Traorého již zmíněný čtvrtý Tottenham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.