Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Leeds - 5. února 2023   15:00

Nottingham Forest
14' Br. Johnson
1:0
(1:0)
Navas – N. Williams (90. A. Ayew), Boly, McKenna, Lodi – Freuler (C), Mangala (46. Aurier) – Danilo (46. Colback), Gibbs-White, Br. Johnson – Wood (73. Surridge).
Hennessey – F. Monteiro, Worrall, Lingard, Scarpa.
Jones – Davies, Smith
City Ground, Nottingham
29 363 diváků
Leeds
Meslier – Ayling (C), Cooper, Wöber, Struijk (67. Firpo) – T. Adams, Roca (57. McKennie) – Sinisterra (57. Summerville), Gnonto, Harrison (83. S. Greenwood) – Bamford (67. Rutter).
Robles – Kristensen, Aaronson, M. Fernández.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:14.
Hráči Nottinghamu Forest se objímají po vydřeném vítězství 1:0 nad Leedsem, který prodloužil sérii bez vítězství na sedm utkání. V prvním poločase byli přitom hosté jasně lepší, inkasovali z jediné střely Nottinghamu a sami zahodili několik obrovských šancí, v nichž si převážně vylámali zuby na výborném Navasovi. Ten při svém debutu po příchodu z Paris Saint-Germain vychytal čisté konto, ve druhém poločase již neměl žádnou práci, naopak domácí dvakrát těsně minuli šibenici a o těsnou výhru se tak strachovali až do poslední vteřiny.
90+5'
90+5'
Diváci mohutně pískají, hraje se už dlouho po vypršení avizovaných čtyř minut, ale vzhledem ke střídání ještě Leeds může dokončit poslední akci.
90+3'
Do skrumáže centroval Greenwood, ale jedna z posledních nadějí hostů na vyrovnání zhasla, domácí hlavičkáři situaci zvládli a míč se odráží za čáru od útočícího hráče.
90+2'
Leeds bude kopat krátký roh zprava, přestože na zemi leží domácí Aurier. Na standardku mezitím běží i hostující brankář Meslier.
90+1'
Žlutá karta pro Nottingham Forest. Útočným faulem se provinil Sam Surridge.
90'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Neco Williams, poprvé od jara 2018, kdy sestoupil se Swansea, se v Premier League představuje zkušený André Ayew.
89'
Dnešní utkání sleduje 29 363 diváků.
88'
Cooper si proti napadání Surridge, jenž má dost sil, pomohl malou domů Meslierovi. Z následné akce přes celé hřiště však Leeds nevybojoval roh a kope se od domácí brány.
86'
Gibbs-White vysunul presink a sebral hostům míč, Williamse o něj však vzápětí zase odstavil Summerville.
83'
Naposledy střídá Leeds United:
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Sam Greenwood.
83'
Colback si pokryl míč tělem u rohového praporku a zatím špatně hrající McKennie do něj zezadu vrazil.
81'
Gibbs-White vystihl mizernou rozehrávku McKennieho dozadu, jenže sám u postranní čáry neudržel při pokusu o finesu míč na hrací ploše.
80'
Na Rutterovu přihrávku vystartoval Summerville z postavení mimo hru.
78'
Naprosto sám byl v šestnáctce Leedsu Surridge, míč k němu posunul z hlavičkového souboje Gibbs-White, jenže točenou střelu umístil domácí náhradník těsně vedle horního růžku brány.
77'
Žlutá karta pro Leeds United. Maximilian Wöber skosil na zemi Surridge.
76'
Po několika hlavičkových soubojích domácí razantně odvracejí míč za půlící čáru.
76'
Rohový kop Leedsu po zásahu Bolyho.
75'
Meslier vyrazil mimo pokutové území proti Surridgeovi, u míče byl dřív, ale nic by se nestalo ani v opačném případě, neboť byl máván ofsajd.
74'
Před vhozením autu se hráči postrkovali o míč, do šarvátky se jich zapojil větší počet, ale rozhodčí opět jen chladnokrevně počkal, až se vášně samy uklidní.
73'
dnes neviditelného Chrise Wooda nahrazuje Sam Surridge.
72'
Boly odráží za postranní čáru McKennieho centr z levého křídla.
69'
Po nepřesném založení útoku Leedsu si míč staví k odkopu od brány Navas.
67'
Jesse Marsch reaguje dalším dvojnásobným střídáním Leedsu United:
kromě druhou kartou ohroženého Pascala Struijka odchází i Patrick Bamford, přicházejí Júnior Firpo a největší zimní posila Georginio Rutter.
66'
Struijk doslova nahodil Johnsona na za ním přebíhajícího Auriera, na zem se zřítili oba a domácí si žádají druhou žlutou kartu. Rozhodčí je jiného názoru.
64'
Summerville nabil Bamfordovi, jehož výrazně ztlumenou střelu z 25 metrů snadno sbírá ze země Navas.
62'
Rozkouskovaná hra se přelévá od vápna k vápnu, z tribuny se ozývá poprvé výrazněji pískot.
59'
Na pravém křídle Leedsu se probíjel k míči nedovoleně střídající Summerville.
57'
Dvojité střídání v mužstvu Leeds United:
ze hřiště odcházejí Marc Roca a Luis Sinisterra, debut po příchodu z Juventusu si odbyde Weston McKennie a spolu s ním míří do hry Crysencio Summerville.
55'
Žlutá karta pro Nottingham Forest. Provinil se Neco Williams opět na Adamsovi.
54'
Už to vypadalo, že Neco Williams svůj samostatný nájezd zadrbe, nechal se předběhnout obránci, ale z otočky přes ně nakonec vyslal nebezpečnou točenou střelu těsně kolem vzdálenější šibenice.
53'
Adams se v přerušené hře postrkuje s Gibbsem-Whitem, rozhodčí je nechává vše vyříkat a netrestá.
52'
Žlutá karta pro Nottingham Forest. Willy Boly nestačil rychlostně a stáhl za dres unikajícího Adamse.
51'
Sinisterra nabíhal na Rocovu kolmici mezi dva beky, McKenna mu míč vypíchl, ale protiútok Nottinghamu je vzápětí zastaven ofsajdem Gibbse-Whitea.
51'
Lodiho pokus z dálky zablokoval kapitán Leedsu Freuler.
50'
Na Rocův centr naskočil Sinisterra, ani on však nenadělil hlavičce větší důraz a Navas ji snadno chytá.
49'
Krátký roh pro hosty po zbytečném faulu střídajícího Auriera.
48'
První zákrok hostujícího brankáře Mesliera se s těmi, které musel vytasit jeho protějšek, vůbec nedá srovnat. Slabé hlavičce Gibbse-Whitea po Johnsonově centru jen nastavil náruč.
47'
Gnonto marně ukazuje rozhodčímu Jonesovi zutou kopačku, podle sudího Jonese byl Aurierův zákrok v pořádku.
46'
Se dvěma změnami v sestavě nastoupil Nottingham Forest:
staženi ze hry byli Orel Mangala a miliardová zimní posila Danilo Oliveira, na jejich místa přicházejí Serge Aurier a Jack Colback.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 33% – 67%, střely na bránu 1:3, střely mimo 0:2, rohy 0:1, fauly 7:4, ofsajdy 0:2.
Nováček po první půli vede nad výsledkově se trápícím Leedsem, ovšem především zásluhou brankáře Navase, který po příchodu z PSG září a vychytal tři velké šance hostů. V té největší navíc Sinisterra překopl z pěti metrů jeho bránu. Domácí mají stoprocentní účinnost, když Johnson potrestal nejdříve faul a poté i nechtěnou hlavičkovou přihrávku Struijka při trestném kopu ve 14. minutě. Nic víc si Nottingham za poločas nevytvořil, ale na úspěch to zatím stačí.
45+3'
45+3'
Navas dobře přečetl hru a stahuje ze vzduchu Rocův kroucený nákop.
45+2'
Bamford si nabíhal na prudký centr zleva do běhu, míč se mu však odráží mimo účinný dosah.
44'
Příliš dlouho se nehrálo, na trávníku se svíjí hostující Liam Cooper, kterého asi nelze podezřívat z úmyslného natahování času. Trefil ho dozadu Chris Wood, který o Cooperovi nejspíš vůbec nevěděl.
43'
Z Paříže nerozchytaný Navas se zatím ukazuje jako terno. Tentokrát zneškodnil prudkou ránu Wilfrieda Gnonta, který byl ve vápně trestuhodně neobsazený.
42'
Po dvou minutách se kostarický brankář zvedá na nohy a bude pokračovat.
40'
Keylor Navas se vrhl po stříleném centru Patricka Bamforda a konečky prstů ho vytahuje mimo dosah protihráčů. Po srážce však potřebuje ošetření.
39'
Williams zastavuje další útočnou vlnu hostů odkopem na roh.
38'
Kombinaci Leedsu na jeden dotek zhatil ofsajd Gnonta.
36'
Obrovská šance Leedsu na vyrovnání! Gnontovu zpětnou přihrávku po zemi promáchl Bamford, ale nechtěně tak posunul na ještě lépe postaveného Aylinga, jehož prudkou ránu Navas bravurně vyráží.
35'
Série nepřesných nákopů na obě strany, fotbal teď chvíli připomínal volejbalovou výměnu přes síť.
34'
Harrisonovu pomalou přihrávku při brejku Leedsu vystihl Neco Williams a oakmžitě otočil protiútok, míč však končí v zámezí a vhazují hosté.
31'
Luke Ayling krásně načechral odražený míč za obranu na Wilfrieda Gnonta, který z první sklepával na malé vápno. Odtud však přes skluzujícího obránce z ideální pozice přestřelil Luis Sinisterra.
30'
Žlutá karta pro Nottingham Forest. Danilo Oliveira svedl během několika vteřin tři souboje a při posledním se ohnal po míči tak nešikovně, že nakopl Struijka do stehna.
29'
Harrison odtahuje rozhněvaného spoluhráče Gnonta z místa srážky s domácím Williamsem, dříve než si mohl vykoledovat kartu za oplácení.
28'
Adams naskočil nedovoleně do Bolyho, míč dostávají domácí.
26'
Z rohového kopu se však Leeds prosadit nedokázal, Bamford přebíral Struijkovu přihrávku v ofsajdu. Červenobílí hned otáčejí hru a budou vhazovat na útočné polovině.
26'
Nakopávaný míč do šestnáctky Nottinghamu přizvedl Scott McKenna nad břevno vlastní brány.
24'
Minutu se nehrálo, ošetřován byl po srážce s vlastním brankářem Boly.
23'
Hosté v dočasném oslabení rozehráli standardku, která vyvolala zmatky v pokutovém území. Navas nebyl jistý při výběhu, ale naštěstí vytáhl míč přímo do kolene Orla Mangaly, od kterého se šťastným odrazem vrací do jeho rukavic.
22'
Sinisterra byl v souboji s Mangalou pro změnu obětí a musí být ošetřen za postranní čarou.
21'
Brennan Johnson centruje jen do rukavic Ilana Mesliera.
21'
Gibbs-White střílel po zpětné přihrávce Neca Williamse z první jen do bránícího Struijka. Ten potřebuje co nejvíc podobných zákroků, aby smyl svou dvojitou vinu na inkasovaném gólu.
19'
Sinisterra to přehnal s důrazem při napadání a fauloval Lodiho.
17'
Hra se vrací do starých kolejí, Leeds útočí a domácí se brání odkopem do zámezí.
14'
Nottingham právě vstřelil branku!
Domácí přestáli úvodní nápor soupeře a udeřili z první střely. Trestný kop Gibbse-Whitea sice ze skrumáže odvrátil hlavou Struijk, ale svou vinu při faulu rozhodně neodčinil. Nabil totiž přímo na kopačku BRENNANA JOHNSONA, který z velkého vápna tvrdou ranou propálil vše co mu stálo v cestě.
13'
Žlutá karta pro Leeds United. Pascal Struijk stáhl rukama k zemi Johnsona, který si ho snadno obhodil do protipohybu u postranní čáry.
12'
Hraje se dál jen v jednosměrce, Gnonto však zaběhl s míčem po dvojité kličce do zámezí a marně si žádá roh.
10'
Přímý kop z 35 metrů se však vůbec nepovedl a ani Wöberův pád v tlačenici nepřiměl rozhodčího nechat ho opakovat z výhodnějšího místa.
9'
Brazilská posila Nottinghamu Danilo Oliveira se provinil faulem, domácí nemusejí stavět zeď, ale za velkým vápnem se chystá hlouček k náběhu na trestný kop.
8'
Struijkův křížný nákop od levé postranní čáry se snesl do Navasovy náruče.
7'
McKenna zastavuje čistě Cooperův průnik na velkém vápně. Z druhé vlny pálí křížem jen do obránce Ayling a po dalším odrazu se kope nakonec od brány Foresters.
4'
Leeds je aktivnější a nutí domácí běhat bez míče. Coopera zastavuje pouze nedovoleným zákrokem Gibbs-Whi\\te.
2'
Luis Sinisterra si naběhl na dlouhý pas Tylera Adamse, hlavičkou do běhu si obhodil obránce a zakončoval sám proti brankáři Navasovi šajtlí, kterou však posila Nottinghamu vystihla.
1'
Hned po několika vteřinách od výkopu se dopustil útočného faulu hostující Sinisterra.
1'
Domácí fotbalisté nastoupili v červenobílých dresech, hosté budou hrát ve žlutomodré kombinaci. V Nottinghamu panuje na začátek února nezvykle pěkné slunečné počasí.
V bráně Nottinghamu se poprvé objevuje Kostaričan Keylor Navas, který loni na jaře přišel o post jedničky Paris Saint-Germain a letos odchytal jen dva zápasy Francouzského poháru. Na lavičce je po čtyřech a půl letech po odchodu z Premier League připraven ghanský útočník André Ayew, v Kristových letech trochu překvapivá akvizice ze saúdského as-Sadu.

Leeds získal v týdnu na hostování z Juventusu Turín Westona McKennieho, jenž začne na lavičce náhradníků.

Nottingham Forest: Navas – Williams, Boly, McKenna, Lodi – Freuler (C), Mangala – Oliveira, Gibbs-White, Johnson – Wood.
Náhradníci: Hennessey – Monteiro, Worrall, Aurier, Colback, Lingard, Scarpa, Surridge, Ayew.
Trenér: Cooper

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Cooper, Wöber, Struijk – Adams, Roca – Sinisterra, Gnonto, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Robles – Firpo, Kristensen, Aaronson, McKennie, Greenwood, Summerville, Rutter, Fernández.
Trenér: Marsch

Rozhodčí: Jones – Davies, Smith.
Vzájemné zápasy

Nottingham se s Leedsem pravidelně utkával ve druhé lize. V Premier League se střetnou oba kluby v tomto století poprvé. Poslední vzájemné utkání před třemi lety v Championship ovládl doma Nottingham 2:0 a s Leedsem neprohrál pětkrát v řadě (2-3.0, 8:4).
Leeds United

Hosté jsou v opačném rozpoložení, vyhráli naposledy 5. listopadu a na další tříbodový úspěch čekají šest zápasů (0-3-3). Minulou neděli doma remizovali bez branek s Brentfordem a drží se jen bod nad pásmem sestupu. Z venkovních hřišť Leeds letos přivezl sice cennou, ale jen ojedinělou výhru z Liverpoolu.

Střelci: 12 – Machado, 4 – Summerville, Sinisterra.

Nováček po více než dvacetileté pauze v Premier League dlouho uzavíral tabulku, od listopadu však začal pravidelně sbírat body. Z posledních sedmi zápasů prohrál jen na hřišti Manchesteru United. V minulém kole zachraňoval pro Nottingham remízu 1:1 v souboji nováčků v Bournemouthu Surrdige vyrovnávacím gólem z 83. minuty. Doma nenašel Nottingham přemožitele šest utkání (3-3-0).

Střelci: 6 – Johnson, 5 – Awoniyi, 3 – Surridge.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.