Premier League - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Fulham - 3. září 2022   16:00

Tottenham
40' Höjbjerg (Richarlison) • 75' Kane
2:1
(1:0)
Fulham
83' Mitrović  (Tete)
Tottenham
Lloris (C) – Lenglet, Dier, Romero – Sessegnon, Bentancur, Höjbjerg, Emerson Royal – Son Hung-min (85. Perišić), Richarlison – Kane (79. Kulusevski).
Forster – Bissouma, Davies I, Doherty, D. Sánchez, Skipp, Tanganga.
Attwell
Tottenham Hotspur Stadium
Fulham
Leno – Robinson (29. Mbabu), Ream (C), Adarabioyo, Tete – Palhinha (85. Vinícius), Reed – Kebano (60. Willian), A. Pereira (60. Cairney), Decordova-Reid (60. D. James) – Mitrović.
Rodák – Diop, Duffy, N. Chalobah.

Děkuji vám za pozornost, avšak dnešní nadílka zápasů anglické Premier League nekončí! V 18:30 je na programu zápas mezi Aston Villa a Manchesterem City a u nás jej budete mít možnost sledovat. Ode mě je to ale vše a těším se na vás u dalšího textového přenosu.
Tottenham potvrdil roli papírového favorita a pokračuje na vítězné vlně. Tentokrát si Spurs vyšlápli na solidně rozjetý Fulham, který se po postupu do Premier League nachází ve výborné formě. Tottenham však po celý zápas dominoval hře a převahu potvrdil brankou ve 40. minutě Hojbjerg. V 75. minutě přidal pomyslnou pojistku Kane, avšak ještě nebylo rozhodnuto. V 83. minutě snížil parádní střelou na zadní tyč ostrostřelec Mitrovič a po pár minut později mohl skóre zápasu dokonce srovnat! Gólman Lloris ale předvedl brilantní záskok a zachránil tak svému týmu vítězství.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:6.
90+6'
90+6'
Tohle už ale Tottenham udrží, z dnešního duelu budou brát Spurs tři body!
90+5'
Mbabu servíroval míč do pokutového území, kde našel Jamese, avšak ten s ním nic nedokázal vymyslet.
90+4'
Richarlison teď byl doslova podťat jedním ze záložníků hostů a rozhodčí to moc dobře viděl. Míč se vrací na kopačky Tottenhamu.
90+3'
Naděje Fulhamu tak stále neumírá. Nastaveno je 5 minut, avšak kvůli zkoumání VAR se bude hrát ještě o něco déle.
90+2'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Richarlison).
90+2'
Je to tak, gól neplatí a Richarlison navíc zinkasuje žlutou kartu. Při bujarých oslavách totiž sundal svůj dres, což je proti pravidlům.
90+1'
Richarlison dokázal dopravit míč do sítě, avšak rozhodčí zkoumá zda, se nejednalo o ofsajdové postavení. A podle záběru o něj skutečně šlo, stav by se neměl měnit.
90+1'
Rozhodčí signalizuje, že nad rámec základní hrací doby přidá dalších 5 minut.
90'
Chvilka času opět i pro Tottenham, svěřeneci Conteho budou zahrávat rohový kop. Nyní se ale bude hrát hlavně o čas.
90'
To, co v posledních minutách předvádí Aleksandar Mitrovič je jedním slovem nádhera! Srbský ostrostřelec dostal míč na hranici pokutového území, opět vykoupal napadající obránce a nádhernou technickou střelou měl namířeno do pravého horníku růžku. Hugo Lloris se musel hodně protáhnout, ale nakonec předvedl brilantní zákrok!
88'
Narážečka útočníků Spurs nevyšla a Fulham má opět možnost zaútočit.
87'
Po gólové euforii další klidná pasáž duelu. Fulhamu se nedaří projít přes blokádu Tottenhamu na polovině hrací plochy. Čas se krátí, hosté si musí pospíšit!
86'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Aleksandar Mitrović).
85'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Ivan Perišić.

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Carlos Vinícius.
84'
No a máme tu zápletku! Fulham prakticky z ničeho nic snižuje ztrátu a Fulham se v závěrečných minutách pokusí o zisk bodu. Ten by měl z Tottenhamu rozhodně cenu zlata!
83'
Fulham právě vstřelil branku!
ALEKSANDAR MITROVI byl po celý zápas prakticky neviditelný, ale ve své první šanci hned skóruje! Do pokutového území dostal ideální přihrávku, pohrál si s obranou Spurs a nekompromisně zakončil technickou střelou na zadní tyč. Krása! Asistence: Kenny Tete.
82'
Střelecky prosadit se chce i Richarlison, ale na jeho ránu Leno vyzrál.
81'
Bernd Leno si v dnešním utkání prakticky neodpočinul. Hned 8x musel zasahovat proti střeleckým pokusům Tottenhamu. Dvakrát sice kapituloval, ale s tím nemohl německý brankář nic dělat.
80'
Po vstřelené brance zasloužený odpočinek. Harry Kane má dnešní šichtu za sebou a na hrací ploše ho nahradí Kulusevski.
79'
ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Dejan Kulusevski.
77'
Tady bylo všechno v pořádku, gól platí a Tottenham vede už o dvě branky! A vzhledem k tomu, jak je dnes Fulham v útoku bezzubí, tohle už vypadá hodně dobře.
76'
Rozhodčí si celou situaci ještě prověří na videu, jelikož je zde podezření na ofsajdové postavení Kanea.
75'
Tottenham právě vstřelil branku!
Pomyslná pojistka je tady a tohle vypadá se Spurs už hodně dobře! Nicméně tentokrát měl HARRY KANE velkou dávku štěstí, když se po zákroku Lena odrazil míč přímo na jeho kopačky. Angličan nicméně zachoval chladnou hlavu a snadno míč uklidil do sítě. Bez asistence.
74'
Pokud se podíváme do statistik, rozdíl v držení míče není tak vysoký. Řečí čísel je to 53% a 47%. Jenže, hlavní rozdíl je ve střelbě a v počtu šancí. Domácí vystřelili už 20x, z toho 9x přímo na Lena.
72'
V bolestech se svíjí dnes velmi výrazný Sessegnon, vypadá to na problémy s lýtkovým svalem. Na střídačce už se převléká Perišič, který by měl anglického křídelního obránce nahradit.
71'
Bentancur měl spoustu volného prostoru na levém křídle, ale přesto u poloviny hřiště zasekl a raději si vymění míč se záložníky.
70'
Opět velká snaha Fulhamu na polovině soupeře, ale defenzivní postavení hráčů Spurs je téměř dokonalé. Antonio Conte tento styl hry zkrátka umí.
69'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Rodrigo Bentancur).
68'
Nedovolený zákrok na Mbabua a standardní situaci bude zahrávat Fulham. Švýcara doslova sejmul ve skluzu Richarlison, který se nyní svíjí v bolestech na hrací ploše. Zřejmě ale bude v pořádku.
67'
Ryan Sessegnon je dnes vidět, ale tentokrát mu to nevyšlo. Křídelní obránce se snažil projít přes obranu hostů za pomoci svých individuálních schopností, ale jeden z obránců přesně vystihl jeho záměr.
66'
Jedna z prvních šancí Fulhamu v druhé polovině utkání! Střídající James vyslal z pravého křídla nadýchaný centr, avšak připravenou hlavu ostrostřelce Mitroviče nakonec nenašel.
64'
Sessegnon dlouhým míčem vybízel k úniku Sona, ale k míči měl blíže gólman Leno, jenž ho schoval ve své náruči. S rozehrávkou neváhá a posílá své hráče kupředu.
63'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (João Palhinha).
62'
Sřelecké trápení Sona i nadále pokračuje! Po chybě Palhinha se Korejec dostal do solidní šance na hranici pokutového území, ale brankáře Lena nepřekonal. Spurs budou zahrávat rohový kop.
61'
V 60. minutě přichází hned trojnásobné střídání na straně Fulhamu. Do akce jde mimo jiné i Willian! Podaří se hostům vrátit se do zápasu?
60'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Daniel James.
ze hřiště odchází Neeskens Kebano, přichází Willian.
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney.
59'
Fulham se opět pokouší zahrozit, ale jejich útok je dnes totálně bezzubý. Je to i tím, že záloha hostů zatím nedokáže nacházet v ideálních pozicích snipera Mitroviče, který dnes prakticky není vidět.
57'
Další velká šance domácích fotbalistů! Richarlison svou střelou neuspěl, ale míč se odrazil na Sessegnona, který uklidil míč jen kousek vedle zadní tyče. Domácí ještě budou zahrávat rohový kop.
56'
Je vidět, že hráči Spurs hrají s daleko větší klidem. Ví, že dnes už gól vstřelili a hru si daleko více užívají. Na jejich herní převaze to ale nic nemění.
55'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bobby Decordova-Reid).
54'
Další snaha od hostů, nyní budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště. Obrana Tottenhamu ale zatím připomíná nedobytnou hradbu.
53'
Střelecká převaha se ještě více podtrhuje, hráči Spurs vyslali už 13 střeleckých pokusů!
52'
Skóre 1:0 je pro Fulham ještě milosrdné, jelikož šancí, které spálili hráči Tottenhamu, bylo už nespočet!
51'
Další tutová šance, ve které se objevil záložník Eric Dier! Po stříleném centru od Richarlisona v ideální pozici netrefil prostor tří tyčí a míč skončil vysoko nad.
50'
Son se poměrně snadno dostal do pokutového území, kde servíroval míč na Harryho Kanea. Ten se ale musel otočit a až následn zakončit a to bylo příliš pozdě.
49'
Na střídačce Fulhamu už se chystá čerstvá posila Willian! Stane se Brazilec pomyslným žolíkem dnešního duelu?
48'
Kebano i přes obložení hráči Tottenhamu dokázal odcentrovat míč z levé strany hřiště, avšak Mitroviče v pokutovém území nenašel.
48'
Fulham opět nikam nespěchá a jejich stoperské duo si vyměňují míč na středu hřiště.
47'
První akce domácích ve druhé polovině slavně neskončila a možnost rozehrát míč bude mít gólman Leno.
46'
Hráči Tottenhamu vykopli druhý poločas a jdeme do akce! Udrží Spurs své vedení nebo se Fulham pokusí o zápletku? To nám napoví následující minuty.
46'
Druhá půle začne přibližně v 17:10.
Čtyřicet pět minut zápasu mezi Tottenham Hotspur a Fulham FC je za námi a do kabin rozhodně odchází spokojenější domácí fotbalisté. Hře v prvním poločase skutečně dominovali a i když spálili několik tutových šancí, přeci jen se do vedení nakonec dostali. Ve 40. minutě si Richarlison s Hojbjergem vyměnili míč v pokutovém území a dánský záložník nekompromisně uklidil na zadní tyč. Hosté si prakticky nic nevytvořili a v poločasové přestávce rozhodně mají nad čím přemýšlet.
45+7'
45+6'
Fulham drží posledních pár minut míč na svých kopačkách, ale není schopen nic zajímavého vymyslet. Hosté si v první půli nevypracovali vůbec nic.
45+5'
Zdlouhavá kombinace nezařídili Fulhamu ani pobyt v pokutovém území, přes blokádu hráčů v bílém zkrátka nejde projít.
45+4'
Tempo hry nám opravdu ke konci nastaveného času čím dál tím více upadá. Fulham držím míč na středu hřiště a Adarabioyo s Reamem si vyměňují míč.
45+3'
Son se vydal do protiútoku a kousek před hranicí vápna předal na levou stranu na Sessegnona. Ten si počkal, zasekl míč a zakončil, avšak míč mezi tři tyče nezamířil. Rozehrávat bude Bernd Leno, který se v prvním poločase rozhodně nenudí.
45+2'
Standardní situace ze středu pole, kterou rozehrával Tete úspěchem neskončila. Přetažený míč měl najít někoho na zadní tyči, ale obrana Tottenhamu si se vším hravě poradila.
45+1'
Na hřišti se toho moc zajímavého neděje. Hra se přesunula blíže ke středu a žádný z týmů se do šancí nedostává. Hráči už se dost možná vidí v šatnách.
44'
Snaha se hostům nedá upřít, ale zatím tomu prostě něco chybí. Opět je to postupná kombinace okolo pokutového území, která nikam nevede.
43'
Tottenham vystřelil v dnešním duelu už devětkrát, zatímco Fulham má na svém kontě pouze tři střelecké pokusy. Na ani jeden ale nemusel gólman Lloris reagovat, byli mířeny mimo prostor tří tyčí.
42'
Fulham se snaží reagovat a drží hru na polovině soupeře. Zatím toho hosté příliš nevymysleli a do střeleckých pozic se vůbec nedostávají.
41'
Hned je na Tottenham Hotspur Stadium veseleji a fanoušci jsou daleko více slyšet! Vzhledem k tomu, že branka padla pět minut před koncem prvního poločasu, dá se označit taky jako gól do šatny. A ten se vždy hodí! Spurs už budou hrát daleko klidněji a po spálených šancích se všem na hřišti jistě ulevilo.
40'
Krásný ťukec, který nyní předvedli hráči Spurs! PIERRE-EMILE HOJBJERG přihrál do pokutového území na Richarlisona, který mu vrátil míč do ideální pozice a dánský záložník krásně uklidil míč k tyči! Velká chyba obrany Fulhamu, která útočníky domácích vůbec nepokryla. Asistence: Richarlison.
39'
Skvěle sehraný rohový kop Tottenhamu končí u bližší tyče. Opět chyběl kousek, Leno zatím musí být neustále ve střehu.
38'
Kane krásně předal na Richarlisona, ale ten byl chvíli před plánovaným zakončením zastavený neodbytným Tetem. Skvělá práce krajního obránce Fulhamu!
37'
Úderné trio Son – Kane – Richarlison je dnes výrazně vidět, avšak zatím gólově mlčí. A že těch šancí na skórování už bylo několik!
36'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Kenny Tete).
36'
Hojbjerg dostal přihrávku na levé křídlo, avšak krátce na to byl zastaven rozhodčím. Záložník domácích se totiž ocitl v postavení mimo hru.
35'
Opora hostů je po krátké pauze v pořádku a hra pokračuje.
34'
Další ošetření, tentokrát si ho žádá Bernd Leno, což je pro Fulham ještě větší komplikace. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat. Pokud by došlo ke střídání, do hry by mohl zasáhnout slovenský brankář Rodák.
33'
Lenglet našel na hranici pokutového území Harryho Kanea, který krásně předal na osamoceného Sona, avšak ten v tutové šanci trefil pouze břevno! Korejský útočník není schopen přetrhnout svou střeleckou smůlu, v letošní sezóně totiž ještě neskóroval.
32'
V posledních minutách jsme svědky klidnější fáze hry. Fulham se díky nepřesnostem nedokáže dostat do šancí, Spurs naopak nikam nespěchají.
31'
Nedorozumění na straně Fulhamu. Na Mitroviče byl adresován míč za obranu, avšak ten záměr svého spoluhráče vůbec nepochopil a tak jen zatleskal.
30'
To je pro hosty samozřejmě komplikace, jelikož Robinson patřil k základním pilířům obrany Fulhamu. Mbabu toho zatím po příchodu z Německa příliš neodehrál.
29'
Robinson nakonec není schopen kvůli problému s kotníkem pokračovat a vyžádal si střídání. Za něj přichází na hřiště Kevin Mbabu.
29'
ze hřiště odchází Antonee Robinson, přichází Kevin Mbabu.
28'
První gól zápasu visí ve vzduchu! Domáci jsou výrazně aktivnější a vypracovali si už několik gólových šancí. Jen ta efektní koncovka tomu chybí.
27'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Cristian Gabriel Romero).
27'
Obrovská šance Tottenhamu! Hojbjerg našel dlouhým nákopem osamoceného Richarlisona, který byl ale zády k brankáři Lenovi a nedokázal tak okamžitě zakončit. K volnému míči se cpal ještě Kane, ale ten neprošel přes blokádu obránců Fulhamu.
26'
Robinson už se z trávníku zvedl a zdá se, že bude moci pokračovat. Následujících pár minut si ale chvíli odpočine za postranní čárou.
25'
Antonee Robinson leží na hrací ploše a k hráči Fulhamu už míří ošetřovatelé. Problém je zdá se někde v oblasti kotníku.
24'
Snad poprvé v zápase dostal míč na své kopačka Mitrovič, ale byl v obložení hráčů v bílém. Z tohoto nevykouzlí nic ani on.
24'
Tottenham skutečně stupňuje tlak, ve statistikách u domácích svítí 61% držení míče. Fulham toho s vyjímkou prvních třech minut moc nepředvedl.
23'
Son našel ve vápně ideálně postaveného Richarlisona, ale jeho zakončení trefilo prvního bránícího hráče.
22'
Žádné nebezpečí z toho ale nebylo a Lloris bude odkopávat od své vlastní branky.
21'
Nastřelený míč dostal za pomezní čáru jeden z domácích hráčů a Fulham bude zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
21'
Robinson si udělal prostor na levé straně hřiště, odkud okamžitě centroval. Míč trefil Diera a hosté budou zahrávat od postranní čáry.
20'
Další útočnou akci Spurs zastavuje postranní rozhodčí, který zvedl žlutý praporek. Po dominanci domácích budou mít šanci na odpověď i hráči Fulhamu.
19'
Nakonec to byl Eric Dier, který se rozhodl poslat míč do vápna, avšak nikoho v bílém nenašel. Odražený míč si vzal Son, ale jeho rána neměla dostatečné parametry.
18'
První nedovolený zákrok na straně Fulhamu a je z toho solidní standardní situace ze střední vzdálenosti. U míče už je Dier a Son a domlouvají se na zahrání.
17'
Kane přenesl hru na pravou stranu, kde byl nikým nestrážený Emerson Royal. Jeho následný centr našel pouze hlavu obránce Reama, který uklidil míč do bezpečí.
16'
Po několika šancí domácích se hra opět trochu klidnila. Spurs drží míč na své vlastní polovině, ale přechod přes střed hřiště se jim nedaří. Hosté dobře vykrývají volný prostor a tvoří doslova blokádu.
15'
V akci jsme zatím příliš neviděli nejlepšího střelce Fulhamu – Aleksandara Mitroviče. Jeho spoluhráči jej zatím nedokáží najít v ideálním postavení.
14'
Sessegnon laxně ztratil míč na své polovině a kupředu už směřoval Kebano, ale opět to nevyšlo. Obrana Tottenhamu zatím vypadá nepropustně.
13'
Dier přenesl hru na levou stranu, kde si sbíhal Sessegnon, ale zpracování míče mu vůbec nevyšlo. Míč mu odskočil a následně jej odklidila obrana hostů.
12'
Střela Pereiry ze střední vzdálenosti neměla potřebné parametry a skončila mimo prostor tří tyčí. Lloris zatím mnoho práce neměl, teď bude odkopávat ze své kanceláře.
11'
Son vyslal do pokutového území zajímavý centr z levé strany hřiště a míč překvapivě skončil až v síti! Radost domácích fanoušků ale překazil rozhodčí, který branku neuznává kvůli ofsajdu. Šlo sice o čistý průstřel, avšak Kane se aktivně zapojil do hry a snažil se míč ještě tečovat.
10'
Na krátko zahraný roh, Son si míč kousek povedl a do pokutového území vyslal nebezpečný centr! Na ten si nabíhal Richarlison a míč skončil jen kousek nad brankovou konstrukcí.
9'
Emerson Royal měl při sobě dva hráče v černých dresech, avšak i přesto dokázal nepříjemně centrovat a míč skončil jen těsně vedle pravé tyče. Nákop byl navíc tečovaný, Tottenham bude zahrávat druhý rohový kop v zápase.
8'
Ten ale příliš radosti domácím nepřinesl a Leno bude odkopávat od své branky.
8'
Harry Kane si krásně povedl míč na hranici pokutového území odkud vyslal schovanou střelu, ale gólman Leno předvedl perfektní zákrok, díky kterému zůstává stav nerozhodný. Tottenham bude pokračovat rohovým kopem.
7'
Iniciativu nad hrou pomalu přebírá Tottenham, avšak přihrávka na Sessegnona byla tečována a skončila za postranní čárou.
6'
Tottenham vyhrál čtyři z posledních pěti vzájemných duelů proti Fulhamu, pouze jednou zápas skončil nerozhodně!
5'
Kane z levého křídla našel v pokutovém území Sessegnona, který byl v pokutovém území sražen na trávník. Rozhodčí zůstává klidný a o penaltě nezačal ani uvažovat.
4'
Pereira dlouhým míčem krásně našel nabíhajícího Reida, avšak ten neměl dostatečnou rychlost a jeden z obránců Spurs mu dokázal překazit jeho nečekaný únik.
3'
Po úvodních dvou minutkách pod taktovkou hostů se k míči dostávají i Spurs. Sessegnon ale míč u středu hřiště ztratil.
2'
Reed se snažil hlavičkou posunout za obranu Tottenhamu, ta zůstává nadále pevná a každý míč s klidem uklízí do bezpečí.
2'
Postupná kombinace se táhla přes levou stranu, kde operoval Kebano, avšak následný centr byl zblokován. Fulham bude rozehrávat od postranní čáry.
1'
Pereira vykopl ze středu hřiště míč a utkání právě začalo. Fulham začíná s míčem na svých kopačkách.
1'
Hráči jsou na hřišti a vše je připraveno k zahájení utkání. Domácí Tottenham nastoupil ve své tradiční bílé variantě dresů, u hostů z Fulhamu dominuje černá.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Lenglet, Dier, Romero – Sessegnon, Bentancur, Höjbjerg, Emerson Royal – Son Hung-min, Richarlison – Kane.
Náhradníci: Forster – Bissouma, Davies I, Doherty, Kulusevski, Perišić, D. Sánchez, Skipp, Tanganga.
Trenér: Antonio Conte

Fulham FC: Leno – Robinson, Ream (C), Adarabioyo, Tete – Palhinha, Reed – Kebano, A. Pereira, Decordova-Reid – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Cairney, Diop, Duffy, N. Chalobah, D. James, Mbabu, Vinícius, Willian.

Fulham

Nováček Premier League má zatím perfektní formu, která jim po pěti odehraných kolech zaručuje solidní osmou příčku. Tým táhně hlavně ostrostřelec Aleksandar Mitrovič, jenž v loňském roce v Championship zaznamenal neskutečných 43 gólů. Na podobné vlně se veze i letos, jelikož za 5 zápasů má 5 gólů. Fulham před sebou neměl lehké soupeře, ale i přesto dokázal bodovat. Remízu zapsali v zápase s Liverpoolem, či Wolves a překvapení roku Brighton dokonce porazili v poměru 2:1. V duelu s Tottenhamem jsou logicky papírovým outsiderem, ovšem nelze je podceňovat. Pokud Mitrovič rozjede svůj gólostroj, můžeme být svědky velmi dramatického duelu.