Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Crystal Palace - 25. dubna 2023   20:30

Wolves
3' Andersen(vl.)  • 90+4' Neves
2:0
(1:0)
Wolves
Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Bueno (79. Toti) – Nunes (89. P. Neto), Neves (C), Lemina, Hwang Hi-čchan (79. A. Traoré) – Cunha (68. J. Gomes), D. Costa (89. Collins).
Bentley – Podence, Sarabia, Moutinho.
Jones – Holmes, Smith
Molineux Stadium, Wolverhampton
Crystal Palace
Johnstone – C. Richards, Andersen (46. J. Ward), Guéhi, Mitchell – Lokonga (65. Édouard), Milivojević (C) (65. Schlupp), Hughes (89. Mateta) – Olise, J. Ayew, Eze.
Guaita – Tomkins, McArthur, C. Doucouré, Riedewald.

Utkání je u konce a byť zřejmě nebylo z těch nejpohlednějších, tak domácímu celku to může být jedno, neboť vybojovalo důležité tři body. Po přestávce jsme viděli bodně bojovný a nervózní zápas, rozhodčí vytáhl hned sedm karet, a hosté se celou dobu marně snažili dobýt branku Wolverhamptonu. Nejblíže úspěchu byl Eze, jeho ránu zpoza vápna ale vyškrábl pohotový Sá. V úplném závěru zápasu pak domácí potvrdili své vedení, kdy gólman Johnstone fauloval Neta a Rúben Neves proměnil pokutový kop. Wolverhampton je po výhře 2:0 na 13. místě s 37 body, Crystal Palace je na 12. místě se stejným počtem bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:10. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:14.
90+6'
90+4'
Rúben Neves při oslavě gólu svlékl dres a byl za to potrestán žlutou kartou.
90+4'
Wolves právě vstřelili branku!
Míč si vzal RÚBEN NEVES, zachoval klid, zvolil střelu po zemi, a i když Johnstone vystihl směr, tak byla rána dostatečně prudká na to, aby skončila u gólmanovy levé tyče – 2:0!
90+3'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu, ale už je jasno. Vše bylo potvrzeno, penalta platí.
90+2'
Kartu dostal také domácí João Gomes.
90+2'
Sam Johnstone byl navíc za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.
90+2'
Penalta pro Wolverhampton! Johnstone si dal míč dál od kopačky a při snaze o odkop zajel do napadajícího Neta! Rozhodčí neváhal ani okamžik a ukázal na puntík!
90+1'
Čistý Nevesův skluz na útočné polovině, přihrával ještě na Neta, ten už byl ale zablokován.
89'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Jean-Philippe Mateta.
89'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází Pedro Neto.
89'
ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Nathan Collins.
88'
Na lavičce domácích se chystá střídání a to hned dvojnásobné.
87'
Sá si hravě poradil s vysokým centrem z levé strany, míč skončil v jeho rukavicích.
86'
Do brejku se dostával Costa, ale ve vápně mu již došly síly a při kličce byl obehrán Richardsem.
85'
Sá odkopává od své branky, samozřejmě s tím zrovna nepospíchá.
84'
Další žlutá karta domácích, za zatažení za soupeřův dres si ji prohlédl Toti.
83'
Protiútok domácích, čerstvý Traoré pospíchal levou stranou, dostal se přes Mitchella, Ward jej již ale zablokoval a bude se rozehrávat od Johnstoneho branky.
83'
Do míče se za vápnem chtěl opřít Ayew, jenže při pokusu o volej podklouzl.
82'
Toti zastavil akci hostů pravou stranou a srazil míč na rohový kop.
81'
Autové vhazování hostů na útočné polovině, Crystal Palace kombinuje na pravé straně.
80'
Wolverhampton se stáhl na svou polovinu a vypadá to, že se rozhodl pouze bránit těsný náskok.
79'
ze hřiště odchází Hugo Bueno, přichází Toti.
79'
ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Adama Traoré.
78'
Moc se teď nehraje, spíše se bojuje a protestuje. Zápas je hodně rozkouskovaný.
76'
Další karetní trest, nyní jej dostal gólman José Sá za protesty proti zákroku Marca Guéhiho, který se mu snažil vyrazit míč z rukavic.
75'
Karta pro domácí tým, za zakopnutí míče ji dostal Diego Costa.
74'
Další roh hostů, nyní po tečované ráně nad branku, vypadá to, že se Crystal Palace nadechuje k náporu.
73'
Sá se blýskl povedeným zákrokem proti Ezeho střele zpoza pokutového území, vyškrábl ji konečky prstů!
73'
Teď už to ale málem vyšlo. Po kombinaci se na levé straně uvolnil Schlupp, jeho střelu ale zvládl srazit připravený Dawson.
72'
Wolverhampton dobře ovládá střed pole, hosté mají problém se vůbec dostat na dostřel.
70'
Další žlutá na straně Crystal Palace, Jeff Schlupp přehnal důraz, předvedl tvrdý bodyček a nedal sudímu jinou možnost.
68'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází João Gomes.
67'
Míč propadl do pokutového území domácích, Sá byl u míče jako první a předvedl jistý zákrok.
65'
ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Jeff Schlupp.
65'
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází Odsonne Édouard.
64'
Po rozehrání se u první tyče dostal do hlavičkového zakončení Dawson, jeho trknutí ale prolétlo nad břevnem.
63'
Centr z pravé strany letěl na Costu, před ním odvracel Ward na rohový kop.
62'
Hosté nyní reklamovali zákrok v pokutovém území, nicméně dle sudího to bylo v pořádku a nepřišel ani podnět od videa. A tak jde Wolverhampton do protiútoku.
61'
Olisemu centr vůbec nevyšel, skončil hned u prvního bránícího hráče Wolverhamptonu.
60'
Ayew na trávníku a ne vlastní vinou. Po faulu na jeho osobu budou hosté rozehrávat přímý kop z levého křídla.
59'
Už je vše v pořádku, můžeme tedy pokračovat v jedenácti na obou stranách.
58'
Krátká pauza, na trávníku probíhá ošetřování domácího Hwang Hi-čchana, domácí trenér toho využívá pro předání několika taktických pokynů jeho spoluhráčům.
56'
Protiútok Crystal Palace skončil útočným faulem, toho se dopustil Chris Richards.
55'
Už je po rohu, hosté odvrátili, míč se bleskově ocitl na půlce.
54'
A tak to zkusil Nunes, prosmýkl se mezi dvěma obránci a zakončil z úhlu. Jeho rána byla sražena na roh.
53'
Costa s Nevesem kombinují na levé straně, jde do ale do plných, zatím není prostor pro zakončení ani centr.
51'
Po rozehrání se míč dostal za vápno, kde se do něj opřel Eze, ale jeho volej skončil opravdu vysoko nad brankou. Každopádně to byl zajímavý pokus hostů, kteří se snaží o srovnání.
50'
Rohový kop pro hosty, Oliseho centr srážel Max Kilman.
48'
Trochu ostřejší úvod druhé půle, Costa si vyšlápl na Milivojeviće, ten je už zase připraven do hry.
46'
ze hřiště odchází Joachim Andersen, přichází Joel Ward.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
Je za námi první poločas, který hned v úvodu přinesl gól. Byl to vlastenec hostujícího Joachima Andersena a už od třetí minuty domácí vedli. Wolverhampton pak měl ještě několik možností, jak ohrozit branku soupeře, ale nic dalšího se už proměnit nepovedlo. Crystal Palace byl dlouho neaktivní a ke slovu se dostal až v úplném závěru. Sá však dokázal lapit jak střelu Ezeho, tak vyrazit i pokus Lokongy. Do šaten se odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+2'
Na centr od rohového praporku si nejlépe naběhl Max Kilman, jeho rána z první letěla ale vysoko nad branku.
45+1'
V závěru poločasu si domácí tým dá ještě jeden rohový kop, a to vše po Mitchellově obranném zákroku.
43'
Na trávníku leží domácí Mario Lemina, ošetření ale nebude potřeba, na nohy mu pomáhá hlavní sudí.
42'
Další pas hostů před Sá, adresátem měl být Eze, ale nakonec z celé akce sešlo a Nunes odhlavičkoval pryč z vápna.
40'
Klub z Londýna se nadechuje k mírném náporu, k vápnu nyní létají rychlé centry.
39'
Po dlouhé době se ke slovu dostali i hosté, Lokonga vystřelil z vápna na bližší tyč, Sá dokázal vyrazit na autové vhazování.
37'
Několik nepřesností na obou stranách, týmům se teď nedaří ani kombinace na krátkou vzdálenost.
36'
Nunes přiťukl na Buena, ten hned centroval, jeho pasu ale scházela potřebná výška.
36'
Druhá žlutá karta pro hostující tým, za faul zezadu na Nevese si ji prohlédl Albert Sambi Lokonga.
34'
Sá se musí ve svém vápně docela nudit, hráči Crystal Palace na něj už dlouho nic neposlali.
33'
Hostujícímu Willu Hughesovi byl odpískán nedovolený zákrok, samotnému hráči se to vůbec nelíbilo a protestoval. Nebylo mu to nic platné, už se musí vrátit do obrany.
32'
Platilo to i při přihrávce na Costu, ten nebyl schopen zpracovat a následně odcentrovat.
30'
Další výpady domácích, ti mají duel pod svou kontrolou, nicméně finální fáze není stále ideální.
29'
Hosté v útoku, Eze útočil středem a měl docela prostor pro ránu Jeho prudký pokus ale skončil uprostřed branky, kde stál připravený Sá.
28'
A ten se zrovna nepovedl, centr se stočil od branky a skončil u hráčů v červenomodrých dresech.
27'
Domácí nyní lehce reklamovali MItchellovu ruku, ta však sudím unikla a tak se místo přímého kopu u hranice vápna bude kopat pouze roh.
26'
Hráči ve žlutém mají stále mírnou převahu, ta ale stále končí ještě před pokutovým územím.
24'
Wolverhampton v náporu, vše bylo odstartováno prudkým centrem na Costu, poté do vápna přilétl ještě jeden míč, nicméně Johnstone a jeho obrana vše uklidili dál od šestnáctky.
23'
Trochu se nám na trávníku i přitvrzuje, faulován byl Hwang Hi-čchan, toho při souboji o míč přidržel Jordan Ayew.
21'
Po krátké výměně názorů mezi sudím a domácími se už rozehrálo, Sá ale zasahovat nemusel, vše za něj na vápně vyřešili spoluhráči z pole.
20'
Přímý kop Crystal Palace, po centru a několika hlavičkových soubojích se do zakončení cpal Eze, ve výskoku si nohou pomohl proti Hwang Hi-čchanovi, sudí to ale viděl jako čistý zákrok a nakonec je z toho roh pro hosty.
18'
Další Johnstoneho odkop od své branky, tentokrát to skončilo už u půlky, obrana domácích si poradila.
16'
Crystal Palace z toho dokázal vytěžit rychlý kontr, ve vápně ještě Eze, přiťukával na Lokongu, jenže ten v rozhodujícím okamžiku podklouzl!
15'
Wolverhamptonu nevyšla rozehrávka, pískalo se proti nim, Johnstone se už chystá k odkopu.
13'
Je tu první žlutá karta utkání, za přistrčení soupeře ji dostal hostující Luka Milivojević.
11'
Po akčních minutách tu máme lehké uklidnění tempa, hraje se teď ve středu hrací plochy.
10'
K centru se už chystal Diego Costa, jenže byl u finální fáze zablokován a o míč přišel.
9'
Domácí celek se opět chopil míče a snaží se teď rozvinout akci po levém křídle.
8'
Dlouhý nákop hostů do vápna, Ayew ale míč nestihl, jako první u něj byl gólman Sá.
7'
Tohle měl být signál s nízkým centrem na první tyč, obrana Wolverhamptonu hravě odvrátila.
6'
Hra se nám poprvé přenesla na opačnou stranu a Eberechi Eze bude hned rozehrávat rohový kop.
5'
Další šance domácích, nyní byla akce vedena pravou stranou, Semedo od brankové čáry přihrával na vápno a Johnstone musel na zemi odkopávat.
4'
Londýnský celek tak má hned na začátku o čem přemýšlet a asi bude potřeba překopat taktiku.
3'
Domácí jdou do vedení! Centr od rohového praporku přilétl do vápna, kde propadl k zemi, hostující JOACHIM ANDERSEN jej chtěl odvrátit, jenže míč trefil tak nešťastně, že se od břevna odrazil těsně za brankovou čáru. Výstavní vlastenec a je to 1:0!
2'
No vida a hned nás chtěli domácí vyvést z klidu. Na levé straně se uvolnil Bueno, centrem našel Costu, ten si zasekl a jeho střelu musel Johnstone vyrážet na roh!
2'
Úvodní okamžiky jsou hodně opatrné a pomalé, zatím sledujeme oťukávanou.
1'

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Bueno – Nunes, Neves (C), Lemina, Hwang Hi-čchan – Cunha, D. Costa.
Náhradníci: Bentley – Collins, Toti, Podence, Sarabia, Moutinho, J. Gomes, P. Neto, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetegui

Crystal Palace FC: Johnstone – C. Richards, Andersen, Guéhi, Mitchell – Lokonga, Milivojević (C), Hughes – Olise, J. Ayew, Eze.
Náhradníci: Guaita – J. Ward, Tomkins, Schlupp, McArthur, C. Doucouré, Riedewald, Mateta, Édouard.
Trenér: Roy Hodgson

Rozhodčí: Jones – Holmes, Smith.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Molineux Stadium začne ve 20:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Robert Jones, kterému budou na pomezí asistovat Adrian Holmes a Wade Smith.
Crystal Palace FC

Hosté jsou na tom o něco málo lépe, na 12. místě mají 37 bodů, takže mohou hrát o něco více v klidu. Tým má teď slušnou formu, bodoval v posledních čtyřech zápasech a pouze v tom posledním neodcházel jako vítěz, ale domácí duel s Evertonem skončil bezbrankovou remízou.

Wolverhampton Wanderers

Domácí tým je v tuto chvíli na 14. místě tabulky se ziskem 34 bodů, což znamená šestibodový náskok na sestupové pozice. Mužstvo tak musí stále bojovat o každý bod a musí to být lepší, než v tom posledním utkání, kdy se Wolverhampton představil na půdě Leicesteru a i když hosté brzy vedli po gólu Matheuse Cunhy, tak ještě do pauzy srovnal Kelechi Iheanacho a po změně stran dokonal obrat ve skóre Timoty Castagne.

Wolverhampton – Leeds 2:4
Nottingham – Wolverhampton 1:1
Wolverhampton – Chelsea 1:0
Wolverhampton – Brentford 2:0
Leicester – Wolverhampton 2:1
Dobrý večer u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 33. kola mezi týmy Wolverhampton Wanderers a Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.