Premier League - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Liverpool - 8. října 2023   15:00

Brighton
20' Adingra  • 79' Dunk (March)
2:2
(1:2)
Liverpool
40' Saláh  (Núñez) • 45+1' Saláh
Brighton
Verbruggen – Veltman, Dunk (C), Igor (64. van Hecke), Groß – March, Baleba – Adingra, Pedro (89. Fati), Mitoma – E. Ferguson (61. Welbeck).
Steele – Dahoud, Gilmour, Hinshelwood, Lallana, Webster.
Taylor – Beswick, Nunn – Pawson
Amex Stadium, Falmer
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (80. Gomez), Matip (72. Konaté), van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Elliott (46. Gravenberch) – Saláh, Núñez, Díaz.
Adrián – Endó, Doak, Quansah, Tsimikas, Chambers.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 11:10. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:20.
Velmi zajímavý zápas končí remízou a řekl bych, dle mého názoru zcela zaslouženou. Brighton byl aktivnější do útoku, snažil se větrat obranu soupeře, ale kvalita a efektivita se ukázala na straně Liverpoolu. Hosté dnes prokázali, že se v žádném případě nezaleknou první inkasované branky a opět dokázali bodovat.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Carlos Baleba).
90+3'
Na trávníku zůstává sedět Baleba, který má problém s křečí. Měl by ale poslední minutku dohrát.
90+2'
Dost prostoru před sebou měl ve vápně Gravenberch, ale nedokázal rozvinout akci.
90'
Robertson měl prostor na levé straně k centru, ale na svém místě byl Dunk, který odklidil míč do bezpečí.
89'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází João Pedro, přichází Ansu Fati.
88'
Na hranici šestnáctky poněkud sebevědomě zkusil ránu ke vzdálenější tyči Díaz, ale vysoko přestřelil.
87'
Velmi pěkný centr Marche ke vzdálenější tyče našel přesně Welbecka, jenže ten selhal při zakončení!
86'
Mitoma v posledních minutách dává zabrat obraně Liverpoolu. Dalším faulem si musel pomoct Gomez a znovu nedaleko vápna hostů.
85'
Pedro zahodil obrovskou tutovku! Adingra mu připravil přihrávku na malé vápno, kde zakončoval z voleje zcela sám před Alissonem, jenže vysoko přestřelil!
84'
Ten rozehráli domácí fotbalisté na krátko, ale obrana Liverpoolu dokázala vytlačit soupeře až na vlastní polovinu.
83'
Tentokrát zkusil Gross štěstí ránou přímo k bližší tyči, ale trefil jen dobře postaveného Salaha. Bude to roh.
81'
Faul na Pedra takřka na stejném místě, ze kterého se kopala standardní situace vedoucí k vyrovnávacímu gólu.
80'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.
79'
Brighton právě vstřelil branku!
A standardní situace se ukázala jako klíčová pro vyrovnání. March parádním centrem přímo na malé vápno našel až poněkud překvapivě úplně volného LEWISE DUNKA, kterému stačilo nastavit jen nohu a vyrovnat skóre. Asistence: Solly March.
78'
A znovu akce po levé straně, kde March se snažil dostat do vápna a Alexander-Arnold fauloval společně s Konatém domácího hráče.
77'
Adingra se pokusil po pravé straně individuálně prosadit, nakonec zvolil centr. Jenže byl hodně nepřesný.
76'
Pasáž hry, ve které se hodně často mění majitel míče. Zdá se ale že Brighton konečně dokázal dostat pod kontrolu.
74'
Na druhé straně Robertson vyslal velmi povedený centr, jenž zakončoval hlavou Nuňéz, ovšem vysoko nad branku.
73'
Hodně akcí domácích vede po levé straně, jsou si vědomi nepříliš kvalitní obrany Alexandera-Arnolda, ale zatím si dnes vede lépe.
72'
ze hřiště odchází Joël Matip, přichází Ibrahima Konaté.
70'
Žlutou kartu vidí De Zerbi, kterému se ale vůbec nelíbilo, že se VAR ke zmiňované situaci nevrátil.
69'
Velmi zajímavá kombinace Pedra s Mitomou, kterou zakončoval druhý jmenovaný ale trefil pouze van Dijka! Možná zahrál rukou, uvidíme zda se VAR k situaci vrátí.
68'
Otevřenější obrany domácích využil Szoboszlai, který přihrávkou do vápna vyzval k zakončení Díaze, ale ten vůbec netrefil.
67'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Dominik Szoboszlai).
66'
Salah se snažil prosadit individuálně a neměl moc jinou možnost, neboť byl proti přesile. A také neuspěl.
65'
Mac Allister stihl balon na hrací ploše a centrem za sebe hledal spoluhráče ve vápně, dobře postavený však byl van Hecke.
64'
ze hřiště odchází Igor, přichází Jan Paul van Hecke.
63'
Na trávníku zůstal sedět Igor, který si z předchozího souboje se Salahem odnesl zranění.
62'
Salah mohl vystartovat do brejku, ale nečekal přihrávku a tak byl u míče včas Igor.
61'
ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Danny Welbeck.
59'
Další minuta uběhla a Liverpool nadále kontroluje míč. Prozatím bez útočného zahrození.
58'
Po delší době se daří Liverpoolu kontrolovat hru. Tohle je přesně to, co hostující hráči potřebovali.
57'
Z levé strany centroval prudce do vápna March, který hledal u vzdálenější tyče Fergusona ale dobře postavená obrana Liverpoolu.
56'
Nakonec z celé akce byl roh. Míč poslal do vápna March, ale na správném místě byl Matip.
55'
Mitoma měl dost prostoru u vápna Liverpoolu ale znovu ztratil míč, dřív než by bylo zdrávo.
54'
Mohlo to být o dvě branky! Kombinaci hostů skvěle vylepšil Szoboszlai, jenž připravil míč před prázdnou branku pro Gravenbercha, jenže ten trestuhodně trefil jen tyč!
51'
Tentokrát už se domácí dostali k zakončení, byl to Ferguson, který pálil na hranici šestnáctky, jenže hodně podebral míč a přestřelil.
50'
Kombinace Brightonu na pravé straně hřiště ztroskotala u Mitomy, který nepřešel přes obránce Liverpoolu.
49'
Domácím se podařilo vybojovat míč na vlastní polovině a Ferguson skvělým pasem vyslal do úniku Adingru, jenže Alisson famózně vychytal!
48'
Skákavý míč si na hranici vápna chystal ke střele Nuňéz, jenž nakonec přece jen vystřelil ale trefil obranný blok.
47'
Veltman špatně přihrál u poloviny hřiště, ale tentokrát se rychlý brejk soupeře neujal tak jako v prvním poločase.
46'
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Ryan Gravenberch.
46'
Brankově bohatý první poločas vyzněl lépe pro hosty, ale nebylo to jednoduché. Ačkoliv na první pohled to tak mohlo vypadat, neboť Brighton byl po většinu poločasu daleko aktivnější a dá se říct, že Liverpool vytěžil z minima maximum a prokázal, že umí otáčet zápasy. Stále nás však čeká zajímavý druhý poločas.
45+3'
45+2'
Na polovině hřiště byl faulovaný Elliott, to samozřejmě hostům hraje do karet a kombinací v zadních řadách čekají na konec poločasu.
45+1'
Liverpool právě vstřelil branku!
Obrat, který by deset minut zpět málokdo čekal. K penaltovému puntíku si postavil míč MOHAMED SALÁH, jenž poslal k pravé tyči razantní ránu a na to neměl Verbruggen šanci dosáhnout.
45'
Pokutový kop potvrzen i systémem VAR, na starost si ho vezme Salah.
44'
Skvělý presink hostujících fotbalistů dostal pod tlak Grosse, který stáhl ve vápně Szoboszlaie a bude to penalta!
43'
Hostující krajní obránce nacentroval míč do vápna, kde sice kraloval Verbruggen ale Díaz s domácím brankářem velmi nepříjemně střetl.
42'
A útočné snažení Liverpoolu pokračuje. Míč už si chystá na volný kop Alexander-Arnold.
40'
Z ničeho nic je srovnáno! Po nepřesné rozehrávce domácí obrany rozjeli hostující fotbalisté smrtící protiútok. Rychlou kombinaci, kterou vylepšil skvělou přihrávkou Nuňéz zakončil přesně MOHAMED SALÁH. Asistence: Darwin Núñez.
39'
Dunk se pokusil o technické zakončení k tyči, ale tentokrát odvedla zeď hostujících fotbalistů ukázkovou práci.
38'
No a tohle bude velmi dobrá pozice pro přímé ohrožení branky, protože Pedro si vynutil faul na hranici šestnáctky.
37'
Po chybě v rozehrávce domácích se hráči Liverpoolu pokusili o rychlou kombinaci, ale Igor znovu skvěle zasáhl.
36'
Nyní si The Reds snaží užít míče daleko více a přes minut kombinují na vlastní polovině, jako by to byli oni kdo vedou v zápase.
35'
Liverpool měl po delší době balon na kopačkách, ale ne na dlouho. Matipův centr z vlastní poloviny proletěl až k Verbruggenovi.
34'
Pedro hledal prudkým centrem ke vzdálenější tyči Mitomu, ale tentokrát byl na správném místě Alexander-Arnold.
33'
Skvělá práce Brightonu pokračuje, domácí fotbalisté se nadále snaží kontrolovat hru a daří se jim.
31'
Hodně prostoru dostal na hranici šestnáctky Baleba, jenž se uvolnil před Alexander-Arnoldem a pak jen velmi těsně minul branku soupeře!
30'
Znovu kontrola míče fotbalistů Brightonu, kteří mají sice menší držení míče, ale co se týče aktivity do útoku, rozhodně jsou na tom lépe.
29'
Adingra vedl po pravé straně útok a úspěšné akci chyběl jen kousíček. Mitoma přihrávku ve vápně dobíhal na poslední chvíli a podklouzl.
28'
Ale ani z druhé strany se po rohu domácí neprosadili. Nicméně Brighton pokračuje v tlaku, rozhodně po vedoucí brance nezanevřeli na útok.
27'
Čtvrtý centr pro Brighton a znovu rozehraný na krátko. Šance se nezrodila, ale pátý roh ano.
25'
Alexander-Arnold zkusil lobem najít ve vápně rozběhnutého Díaze, ale balon skončil až u Verbruggena.
24'
Na pravé straně vápna se snažil něco vymyslet s míčem Salah, ale nakonec to nebyl ani centr ani střela.
23'
Jenže pokus o centr zcela jistě ovládl ve vlastním vápně Dunk, jenž poslal míč do bezpečí.
22'
Reds se snaží rychle odpovědět, u rohového praporku si dobře počínal Díaz, který vybojoval roh.
20'
Tak to byla obrovská chyba hostujících fotbalistů. Van Dijkova přihrávka na vlastní polovině na Mac Allistera byla velmi pomalá, čehož využil SIMON ADINGRA, který navíc viděl vyběhnutého Alissona a dokázal ho zpoza šestnácky obstřelit.
19'
Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní mohou hrát po faulu na Díaze hosté.
17'
Volný kop rozehrál Gross na krátko, ale tentokrát signál Brightonu vůbec nevyšel. Od branky rozehraje Alisson.
16'
Mitoma vytáhl balon z vlastní poloviny až na tu soupeřovu a až faul Mac Allistera ho dokázal zastavit.
15'
Tempo hry se v posledních desítkách sekund trochu zpomalilo, něco změnit se snaží Liverpool.
14'
Gross dlouhým nákopem překonal celou polovinu hřiště, čímž pomohl domácím dostat se z pod tlaku. Brighton se přesunul na útočnou polovinu.
12'
Adingra skvěle zachytil rozehrávku soupeře v blízkosti vápna, čímž pomohl Pedrovi dostat se do vápna. Jenže prováhal ideální možnost k zakončení.
11'
Až příliš aktivní byl při presinku rozehrávky Brightonu Díaz, který fauloval Veltmana.
10'
Zadní řady Liverpoolu se nyní snaží lehce uklidnit hru a kombinují na vlastní polovině.
9'
Dlouhý centr za obranu sice přečetl Verbruggen, ale pak se vyčkáváním dostal pod tlak. Naštěstí pro Racky vyřešil situaci i s trochou štěstím.
8'
Volný kop z levé strany hřiště si vzal na starost Alexander-Arnold, jenž nejspíš zkoušel zakroutit míč k bližší tyči, jenže trefil pouze zeď.
7'
Do třetice všeho dobrého se nekonalo, Liverpool se po rohu dostal do rychlého brejku, který vyvezl Nuňéz. Zastavil ho až faul těsně u vápna.
6'
No i na druhý pokus se dostali domácí do zakončení. Dunk hlavičkoval přetažený centr do malého vápna, odkud ale nedokázal prostřelit hradbu těl Pedro!
5'
Zajímavý signál domácích fotbalistů! Po rychlé kombinaci se dostal do zakončení March, jeho ránu ale zblokovali hosté.
4'
Volný kop rozehrál Gross, ale jeho centr po teči doletěl až za brankovou čáru. Bude z toho alespoň roh.
3'
Brightonu se podařilo získat míč pod kontrolu, útok vedl po pravé straně Veltman, jenže byl faulovaný Diazem.
2'
Dnešní velmi atraktivní duel rozehráli hostující fotbalisté, kteří se nadále snaží kontrolovat hru a nepouští se bezhlavě do útoku.
1'

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, Dunk (C), Igor, Groß – March, Baleba – Adingra, Pedro, Mitoma – E. Ferguson.
Náhradníci: Steele – Dahoud, Fati, Gilmour, Hinshelwood, Lallana, van Hecke, Welbeck, Webster.
Trenér: Roberto De Zerbi

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk (C), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Elliott – Saláh, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Adrián – Endó, Doak, Gomez, Gravenberch, Konaté, Quansah, Tsimikas, Chambers.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn – Pawson.

• 6. P, 7 Z, 5 – 0 – 2, Skóre: 19:14, 15 b.
--------------------------------------------------------------------
| Brighton & Hove Albion

Kouzlo týmu z jihu Anglie dostalo v posledním týdnu velmi tvrdou ránu a bude velmi zajímavé sledovat, zda se forma Seagulls opět zvedne. Brighton nejprve vypadl z Ligového poháru s Chelsea, následně dostal výprask od Aston Villy v rámci Premier League a svou reputaci nezlepšil ani v rámci Evropské ligy. Tam je po dvou zápasech bez vítězství. V Premier League si Brighton vede až na výbuch z minulého víkendu opět skvěle a patří mezi nejlepší šestici, navíc s nejlepším útokem v lize. Zápasy Racků musí diváky bavit, neboť v průměru při jejich zápasech padá 4,7 gólu.

• 4. P, 7 Z, 5 – 1 – 1, Skóre: 16:7, 16 b.
| Liverpool FC

The Reds vstoupili do letošní sezony s velkou formou. Od remízy v prvním kole, do posledního kola pouze vyhrávali, čímž si zajistili od začátku sezony špičku tabulky. Liverpool po sérii šesti zápasů bez porážky nestačil až minulý víkend na Tottenham. Přitom nebyl daleko od bodu, nicméně v nastavení si vstřelil nešťastný rozhodující vlastní gól Matip, což rozhodlo o výhře Spurs. Liverpool opět spoléhá na výkony Mohameda Salaha, který se pyšní bilancí 3+4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.