Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Tottenham - 3. února 2024   13:30

Everton
30' Calvert-Lewin (Tarkowski) • 90+4' Branthwaite
2:2
(1:2)
Tottenham
4' Richarlison  (Udogie) • 41' Richarlison  (Maddison)
Everton
Pickford – Godfrey (75. Coleman), Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – Young (81. Chermiti), Gueye, Garner, McNeil (85. Dobbin) – Calvert-Lewin (85. Beto) – Harrison.
Virginia – Hunt, Keane, Metcalfe, Patterson.
Oliver – Burt, Cook
Goodison Park, Liverpool
39 321 diváků
Tottenham
Vicario – Porro, Romero (C), van de Ven, Udogie – Br. Johnson (64. Kulusevski), Højbjerg (89. Drăgușin) – Maddison (86. Gil), Bentancur (64. P. Sarr), Werner (86. Skipp) – Richarlison.
Forster – B. Davies, Emerson Royal, Scarlett.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:14.
Everton nakonec uhrál s Tottenhamem remízu 2:2. Hned ve 4. minutě poslal hostující celek do vedení Richarlison. Poté domácí zlepšili hru a po rohovém kopu vyrovnal Dominic Calvert-Lewin. Tottenham ale z nenápadné akce udeřil ve 41. minutě, kdy se zpoza vápna podruhé v utkání prosadil Richarlison. Po změně stran měl hostující celek několik zajímavých střel, ale Everton podržel výbornými zákroky Pickford. V nastavení tak dokázal vyrovnat Jarrad Branthwaite.
90+10'
90+9'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Lewis Dobbin).
90+8'
Duel stále pokračuje. Do ofenzivy se pro změnu vydal Tottenham, ale Udogie nedokázal procedit míč v pádu na malé vápno.
90+6'
Branka i po přezkumu VAR platí! Míč hlavou prodloužil hostující obránce Romero, tudíž postavení střelce nehrálo roli.
90+5'
Dnešní utkání sleduje 39 321 diváků.
90+4'
Everton právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Domácí celek se v nastavení dočkal vytoužené branky! JARRAD BRANTHWAITE po přímém kopu pokračoval v náběhu ke vzdálenější tyči a přizvednutý míč dokázal z těsné blízkosti dostat za záda brankáře!
90+4'
Další nepříjemný střet na polovině hrací plochy prožil Richarlison. Po krátkém vydechnutí je ale zpátky na nohou.
90+3'
Žlutá karta pro tým Everton FC (James Garner).
90+2'
Porro byl v souboji na polovině soupeře o krok později a musel si pomoci nedovoleným zákrokem.
90'
Everton se dral do útoku, jenže další výpad domácího celku zastavil odmávaný ofsajd, v němž byl lapen Youssef Chermiti.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Pierre-Emile Højbjerg, přichází Radu Drăgușin.
88'
Everton se dostal do útoku po výpadu z levého křídla, jenže nikdo v modrém dresu nedokázal odcentrovat.
86'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Oliver Skipp,
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Bryan Gil.
85'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Lewis Dobbin,
ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Beto.
85'
Richarlison se pustil do souboje na polovině hrací plochy a dopustil se nedovoleného zákroku. Tottenhamu se zatím daří kouskovat závěr duelu.
84'
Mykolenko vhazoval na levé straně, ale Everton se na míči dlouho neohřál. Chermiti poté táhl zabral, ale míč udržel van de Ven.
82'
Agilní Werner se dostal ve skluzu k odcentrování z levé strany, jenže míč neprocedil do vápna.
81'
ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Youssef Chermiti.
80'
Stopeři Tottenhamu hrají s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Naopak fotbalisté Evertonu nejsou moc efektivní při napadání.
78'
Timo Werner dostal přihrávku na levou stranu, jenže pod tlakem nedokázal přesně přihrát.
77'
Idrissa Gueye zabojoval v souboji na pravé straně, jenže pro svůj celek nezískal ani vhazování. Naopak Richarlison už je také zpátky ve hře.
76'
Coleman ihned po svém příchodu na trávník převzal kapitánskou pásku a snaží se dirigovat své spoluhráče. Everton potřebuje vrhnout síly do ofenzivy.
75'
ze hřiště odchází Ben Godfrey, přichází Séamus Coleman.
75'
Richarlison v dalším souboji schytal tvrdý úder a je mírně otřesený. Podle všeho ale bude pokračovat ve hře.
73'
Pierre-Emile Højbjerg musel jít ve vlastním vápně do velmi riskantního skluzu, kterým před soupeřem odehrál míč do zámezí.
72'
Porro přenesl hru na pravou stranu, odkud mohl centrovat střídající Sarr, jenže místo pobídky do vápna zvolil přihrávku pod sebe.
71'
James Maddison přenesl hru na pravou stranu, odkud se do zakončení dostal Richarlison, ale Pickford se potřetí v utkání překonat nenechal.
70'
Pierre-Emile Højbjerg se na pravé straně výborně zbavil obránce a poroučel se k zemi. Sudí viděl nedovolený zákrok a nařídil rozehrávku pro Tottenham.
69'
James Tarkowski si dal pozor na napadajícího Richarlisona a pomohl si malou domů. Tottenham má problémy s přechodem vpřed.
68'
Další centr z pravé strany směřoval před domácí svatyni, ale i obrana Evertonu byla v tomto případě srovnaná.
67'
Young se dostal k nákopu na polovinu soupeře, jenže centrem z levé strany neoslovil nikoho v modrém. Skvěle se stačil vrátit van de Ven.
66'
Everton zahrával přímý kop na polovině soupeře. Dominic Calvert-Lewin se dostal do zakončení hlavou, jenže si neseřídil mířidla.
65'
Young dostal přihrávku na polovinu soupeře, kde k němu výborně přistoupil Timo Werner. Young po souboji pustil emoce ven.
64'
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Dejan Kulusevski,
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Pape Matar Sarr.
63'
Everton zahrával další přímý kop. Po dlouhé hlavičkované v pokutovém území se k zakončení tlačil James Tarkowski, ale obrana Tottenhamu situaci zvládla.
61'
Idrissa Gueye dohrál v souboji Maddisona. Sudí v tomto případě nemusel udělit žlutou kartu.
60'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Ben Godfrey).
60'
Je za námi hodina hry a Tottenham stále drží těsné vedení. Everton se snaží hrát aktivně, ale musí si dávat pozor na zadní řady.
59'
James Maddison se zpoza velkého vápna položil do odraženého míče, ale jeho tvrdou ránu levačkou Pickford výborným zákrokem vytěsnil na roh!
58'
Dwight McNeil se výborně otočil na vlastní polovině a dokázal míč odehrát do bezpečí. Tottenham ale pokračuje v napadání hodně vysoko.
57'
Evertonu se vůbec nepovedla rozehrávka. James Tarkowski chtěl míč nakopnout za obranu soupeře, ale poslal jej až do rukavic připraveného Vicaria.
56'
Hra je přerušena. Nějaké zdravotní problémy má nyní autor dvou branek Richarlison.
55'
Vicario si dal pozor na vysoký centr od rohového praporku, vyrazil ven z brankové čáry a schoval míč do rukavic.
54'
James Tarkowski si pohlídal nákop na polovinu soupeře a jednoduše míč nakopl do bezpečí. V úvodu druhého poločasu sledujeme zajímavý fotbal.
53'
Do zakončení se v pokutovém území dostal Pierre-Emile Højbjerg, jehož rána levou nohou skončila daleko od branky Evertonu.
52'
Exekuce rohového kopu se Tottenhamu vůbec nepovedla. Prudký centr přiletěl na přední tyč, kde bez problémů zasáhl obránce Mykolenko.
51'
Na druhé straně se do zakončení opřel Porro, ale jeho ránu Jordan Pickford vynikajícím zákrokem vyškrábl na rohový kop!
50'
Výbornou práci v defenzivě odvedl Mykolenko, který se stáhl k soupeři a pomohl si před ním malou domů. Everton vstoupil do druhé půle aktivně.
49'
Calvert-Lewin dostal přihrávku na polovinu soupeře, jenže mu nevyšlo zpracování a následně už nedokázal hru roztáhnout na křídlo.
48'
Destiny Udogie schytal v souboji s Calvertem-Lewinem zásah do zad a nyní zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
47'
Domácí celek zahrával rohový kop, jenže Dwight McNeil neprovedl jeho rozehrávku vůbec dobře.
46'
Hostující celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Tottenham bude chtít navázat na povedenou první půli.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Tottenham. Hned ve 4. minutě poslal hostující celek do vedení Richarlison. Poté domácí zlepšili hru a po rohovém kopu vyrovnal Dominic Calvert-Lewin. Tottenham ale z nenápadné akce udeřil ve 41. minutě, kdy se zpoza vápna podruhé v utkání prosadil Richarlison.
45+5'
45+5'
Dwight McNeil odcentroval do vápna, kde se dokázal otočit Dominic Calvert-Lewin, jenže jeho ránu zablokoval dobře postavený zadák Tottenhamu.
45+3'
Idrissa Gueye si navedl míč na hranici velkého vápna, ale ani jeho projektil si nenašel cestu mezi tři tyče.
45+2'
Timo Werner dostal krásnou přihrávku do běhu, jenže neměl optimální první dotek a James Tarkowski jej dokázal odstavit od míče.
45'
Zpoza velkého vápna se do míče opřel Dwight McNeil, nicméně jeho projektil levou nohou prosvištěl daleko od branky Tottenhamu.
44'
Everton se natlačil na polovinu Tottenhamu, kde se snaží získal míč, jenže hráči hostujícího celku jsou zatím o něco důraznější.
43'
Young dohrál souboj na polovině soupeře a sudí mu dává jasným gestem najevo, že to příště bude za kartu.
41'
Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham si ještě před přestávkou bere zpět ztracené vedení! James Maddison sklepl míč za hranici velkého vápna, odkud se do míče opřel RICHARLISON, který nedal Pickfordovi sebemenší šanci!
40'
Udogie dostal prudkou přihrávku na polovinu soupeře, jenže se k němu skvěle stáhl soupeř, který mu špičkou kopačky ukopl míč.
39'
Dominic Calvert-Lewin se dostal k odraženému míči, jenže jej nedokázal procedit mezi obránce soupeře. Van de Ven zatím hraje skvělé utkání.
38'
Johnson chtěl překvapit defenzivu Evertonu vysokým dloubákem, jenže překvapil rovněž své spoluhráče z ofenzivy hostujícího mužstva.
37'
Richarlison dostal prudkou přihrávku, kterou si nedokázal optimálně zpracovat. Tottenham se následně přesto vydal vpřed, jenže Werner nezískal ani aut.
36'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Domácí kouč Dyche zatím střídání nepřipravuje.
34'
Hra je přerušena! Domácí Idrissa Gueye zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
33'
Rázem se probudili také domácí fanoušci, kteří nyní hlasitým skandováním ženou Everton do ofenzivy. Domácí pokračují ve vysokém presinku.
32'
Hostující gólman ještě signalizoval nějaký prohřešek, ale k útočnému faulu podle rozhodčího nedošlo a míč neopustil hrací plochu.
30'
Everton právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Everton se dočkal vyrovnání ještě před odchodem do šaten! Domácí zahrávali rohový kop. Tarkowski míč od zadní tyče vrátil na malé vápno a DOMINIC CALVERT-LEWIN už měl snadnou práci!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a Tottenham díky skvělému vstupu drží těsné vedení. Od té doby jsou k vidění spíše fauly a ofsajdy.
29'
Mykolenko vybojoval míč poblíž pokutového území soupeře, přenesl hru na levou stranu, jenže Dwight McNeil přetaženým centrem zahnal spoluhráče do úzkých.
28'
Dominic Calvert-Lewin se znovu dral za přihrávkou na polovinu soupeře, ale Micky van de Ven si jeho náběh výborně pohlídal.
26'
Richarlison se vydal na polovinu soupeře, kde poslal k zemi nedovoleným způsobem Harrisona. Hraje se sice tvrdě, ale sudí dosud neudělil žlutou kartu.
25'
Dominic Calvert-Lewin se sice dostal do pokutového území soupeře, jenže vzrušení bylo zbytečné, jelikož domácí útočník si nepohlídal ofsajd.
24'
Porro vhazoval na pravé straně hrací plochy. Nakonec si pro míč seběhl Richarlison, který jej proti přesile soupeřů neudržel.
23'
Dominic Calvert-Lewin se poroučel k zemi po hlavičkovém souboji na polovině Tottenhamu, nicméně dle rozhodčího si Micky van de Ven počínal dovoleně.
22'
Za přihrávkou na pravou stranu se hnal Johnson, ale obránce v modrém dresu měl k míči o krok blíže.
21'
Vitalij Mykolenko diriguje rozehrávku Evertonu na polovině Tottenhamu. Hosté zatím drží pevný defenzivní blok a domácím střelcům nedávají moc prostoru.
20'
Young se dostal k přetaženému centru, který pohotově vracel před branku, jenže tam na pobídku nedoskočil nikdo v modrém dresu.
19'
Domácí zvýšili důraz na polovině Tottenhamu a vybojovali míč na levé straně hřiště. Následnou rozehrávku obrana zablokovala.
18'
Tottenham chtěl rychle rozehrát, ale hlavní rozhodčí rodící se akci domácího celku zastavil hvizdem. Hosté si rozehrávku zopakují.
17'
Everton zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde sudí viděl útočný faul.
16'
Dwight McNeil se hnal za míčem na levou stranu, ale po souboji se soupeřem se poroučel k zemi. Bude z toho přímý kop pro Everton.
15'
Dominic Calvert-Lewin se otočil na hranici velkého vápna, přenesl hru na levou stranu, jenže tam neměl nikoho v modrém dresu.
14'
Domácí obránce James Tarkowski poslal hodně riskantní malou domů, kterou stíhal Richarlison. Jordan Pickford míč dokázal odehrát.
13'
Centr od rohového praporku se stáčel přímo mezi tři tyče, ale hostující brankář Vicario byl připraven a bez problémů balón vyboxoval do bezpečí.
12'
Domácí Young se uvolnil na pravé straně, ale sraženým centrem získal rohový kop pro Everton. Domácí se potřebují tlačit do zakončení.
11'
Po dalším výpadu už se Maddison dostal do zakončení. Jeho rána levou nohou po teči domácího stopera vyústila v úvodní rohový kop pro Tottenham.
10'
James Maddison chtěl najít spoluhráče ve středu hrací plochy, jenže trefil jen prostor, kde byl defenzivní hráč Evertonu.
9'
Jordan Pickford si dal pozor na napadajícího soupeře a raději nakopl míč na pravou stranu. Everton však získal jen vhazování za půlící čárou.
8'
Stopeři Tottenhamu hrají s míčem na kopačkách a nikam se neženou. Hosté skvěle vstoupili do utkání a mohou hrát s míčem na kopačkách.
7'
Domácí celek se ihned vydal vpřed ve snaze o odpověď. Na centr z pravé strany si naskočil Dominic Calvert-Lewin, ale jeho pokus skončil nad břevnem.
6'
Početná skupina hostujících fanoušků po úvodní brance Tottenhamu rozjela oslavy. Naopak zaplněný Goodison Park ztichl.
4'
Tottenham právě vstřelil branku! Hostující celek udeřil ze svého prvního útoku v dnešním souboji! Udogie dostal přihrávku na levou stranu, prudkým přízemním pasem našel osamoceného RICHARLISONA, který levačkou rozvlnil síť! Gól proti svému bývalému klubu Brazilec neslavil.
3'
Cristian Romero se výborně vrátil na svou pozici a zastavil přihrávku z pravé strany směřující za obranu Tottenhamu. Everton vstoupil do duelu aktivně.
2'
Van de Ven si dal pozor na nákop na hranici velkého vápna a hlavou odehrál míč mimo nebezpečné území.
1'
Domácí Everton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal vpřed, ale úvodní nákop defenzivu soupeře neohrozil.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu.

Everton FC: Pickford – Godfrey, Tarkowski (C), Branthwaite, Mykolenko – Young, Gueye, Garner, McNeil – Calvert-Lewin – Harrison.
Náhradníci: Virginia – Beto, Coleman, Hunt, Dobbin, Keane, Chermiti, Metcalfe, Patterson.

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero (C), van de Ven, Udogie – Br. Johnson, Højbjerg – Maddison, Bentancur, Werner – Richarlison.
Náhradníci: Forster – B. Davies, Drăgușin, Emerson Royal, Gil, Kulusevski, Scarlett, P. Sarr, Skipp.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři na sebe narazili v předvánočním duelu. Tottenham na svém hřišti zvítězil 2:1.
Everton FC

Domácí Everton je na tom mnohem hůře. Celek z Liverpoolu má na kontě osmnáct bodů. O deset bodů ale přišel z důvodu disciplinárního rozhodnutí. V opačném případě by se pohyboval kolem dvanáctého místa. V posledních týdnech se však Evertonu vůbec nedaří. V novém kalendářním roce v lize uhrál remízu s Fulhamem a Aston Villou. Na poslední ligový triumf čeká od poloviny prosince, kdy zvítězil 2:0 na hřišti Burnley.
Tottenham Hotspur

Londýnský celek zatím prožívá povedenou sezónu. Tottenham ve dvaadvaceti odehraných duelech vybojoval celkem čtyřicet tři bodů a patří mu čtvrtá pozice ligové tabulky. Na třetí Arsenal pak ztrácí jen tři body. Ze spodních pater na něj ale dotírá Aston Villa. Právě na hřištích soupeřů patří Tottenham mezi nejlepší týmy v soutěži, neboť venku prohrál jen dvakrát. V posledním kole doma přehrál 3:2 Brentford.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Evertonem a Tottenhamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.