Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Fulham - 2. dubna 2024   20:30

Nottingham Forest
9' Hudson-Odoi (Gibbs-White) • 19' Wood (Murillo) • 45+3' Gibbs-White (Danilo)
3:1
(3:0)
Fulham
49' Adarabioyo  (A. Pereira)
Sels – Williams, Omobamidele, Murillo, Aina (83. Toffolo) – Yates /C/, Danilo – Elanga (83. Domínguez), Gibbs-White (77. Reyna), Hudson-Odoi (69. Origi) – Wood.
Turner – Niakhaté, Montiel, Sangaré, Kouyaté.
Oliver – Burt, Cook
The City Ground, Nottingham
28 997 diváků
Fulham
Leno (C) – Tete, Adarabioyo, Bassey, Robinson – Palhinha (71. Reed), Lukić (33. Cairney) – Wilson (33. Willian), Pereira (71. Decordova-Reid), Iwobi (33. Traoré) – Muniz.
Rodák – Ream, Castagne, Jiménez.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:12. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:8.
Deštivý večer zpříjemnila fanouškům Nottinghamu před druhou nejnižší návštěvou roku první výhra jejich oblíbenců po pěti zápasech, navíc po zejména v úvodním poločase nejlepším výkonu roku a nad velice neoblíbeným soupeřem, který předtím vybrakoval jejich City Ground čtyřikrát za sebou.
Ze záplavy šancí orámovaných 9. a 25. minutou vytěžili fotbalisté Forestu dva pěkné góly, další přidali z brejku do šatny.
Druhý poločas patřil jednoznačně Fulhamu, který stačil rychle snížit po rohovém kopu, ale na víc se nezmohl, přestože příležitostí bylo dostatek. Kromě čtyř gólů fotbalisté pálili čtyřikrát i do tyčí a břeven, nejprve dvakrát domácí, pak přišli na řadu také „chalupníci“ z okraje Londýna.
Nottingham tak navzdory výrazné územní převaze hostů vytěžil po čtyřbodovém trestu za porušení finančních pravidel nesmírně cenné vítězství v boji o záchranu.
90+5'
90+5'
Chalupníkům se krátí čas, o jednu z posledních příležitostí je obral smolný odraz centrovaného míče o ruku Antoneeho Robinsona.
90+3'
Je vyrovnáno, ovšem 2:2 na tyče! Po ryhlém rozehrání si míč navedl na střelu na pravém okraji šestnáctky Adama Traoré a otřásl horní částí bližší tyče nedaleko spojnice.
90+3'
Hra je přerušena, na trávníku se svíjí opět domácí Yates, který svedl nepočítaně tvrdých soubojů.
90+2'
Reyna dostal od Domíngueze zleva skákavou přihrávku do běhu, zdálo se, že bude spíše tahat čas, ale nakonec krásně uvolnil přes půl hřiště na levém křídle Origiho, který ve velké šanci zakončil z úhlu těsně mimo.
89'
Jenže Willianův střílený centr z levého křídla neprošel houštinou těl.
88'
Williams nechal nohu v cestě Robinsonovi a obrana Forestu se musí pekelně soustředit na přímák nedaleko velkého vápna.
87'
Centr Danila Oliveiry po náběhu na levé křídlo se vzápětí stáčí také za bránu.
87'
Divock Origi napřáhl zpoza velkého vápna po pěkném přiťuknutí Chrise Wooda a vypálil o notný kus vedle fulhamské brány.
85'
Dnešní utkání sleduje 28 997 diváků.
84'
Snažení chalupníků přerušil Cairneyho nedovolený zákrok na Origiho.
83'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Harry Toffolo,
ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Nicolás Domínguez.
82'
Závar v pokutovém území Nottinghamu, kde se míč po Murillově hlavičce vrátil zpět a v nefotbalové pozici vkleče zakončil vedle brány Decordova-Reid.
80'
Robinsonův centr si našel Muniz, jenže hlavička z 10 metrů mu vůbec nesedla.
79'
Právě Ryan Yates si naběhl v protiútoku na přízemní centr Oly Ainy, který mu vtipně mezi nohama propustil Chris Wood. Při zakončení však neseřídil výšková mířidla.
78'
Hlavičkový souboj o další centr do šestnáctky vyhrál bránící Yates nad Willianem, jenž ho navíc ve vzduchu nedovoleně bodyčekoval.
77'
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Giovanni Reyna.
76'
Takto vzniklý roh hosté nevyužili, zůstávají však u míče a kombinují do plných.
76'
Robinson zasáhl míčem do choulostivých míst domácího Williamse, který se bolestí svíjí na deštěm smáčeném trávníku.
75'
Náhradní brankář Nottinghamu Matt Turner dostává na lavičce za nějakou nevhodnou poznámku po upozornění čtvrtého rozhodčího žlutou kartu.
75'
Na přetažený centr naskočil Muniz, prosadil se v hlavičkovém souboji přes Wooda, ale míč posílá v záklonu obloukem na horní síť.
74'
Sedmý roh pro Fulham po včasném obranném zákroku střídajícího Origiho.
72'
Chalupníci jsou teď v obrovském náporu, z 25 metrů vypálil Willian da Silva a parádní točená střela se po odrazu o mokrý trávník těsně před brankářem svezla doslova o centimetry vedle jeho levé tyče.
71'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Bobby Decordova-Reid,
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Harrison Reed.
71'
Z druhého rohu v řadě málem opět udeřilo! Teteho prudká hlavička se od břevna odráží před brankovou čáru.
70'
Samotný roh ještě nebezpečí nepřinesl, ale opakovaný centr trkl hlavou opět nejvýše skákající Tosin Adarabioyo a jeho vrcholně nebezpečný „koníček“ od pravé tyče vyškraboval Sels na další roh.
69'
ze hřiště odkulhal zraněný Callum Hudson-Odoi, přichází Divock Origi.
68'
Williams srazil míč na další roh pro Fulham. Ještě před jeho rozehráním se však chystá střídání.
67'
Kuriózní okamžik v domácí šestnáctce. Murillo chtěl rybičkou odvrátit Teteho nízko letící centr, jenže promáchl a už v bezmocném pádu byl trefen do paže za ním číhajícím Palhinhou, který míč zasáhl z voleje.
65'
Neco Williams si na pravém křídle dvakrát vyměnil míč s Gibbsem-Whitem, z toho jednou ho dostal zpět patičkou. Málem z toho byl krásný gól, když domácí krajní obránce práskl levačkou do míče z 20 metrů a otřásl břevnem za stojícím gólmanem.
62'
V ofsajdu byl přistižen domácí Chris Wood.
61'
Nebezpečnou křížnou střelu Williana da Silvy po Pereirově skvělé přihrávce v poslední chvíli zastavují domácí beci, takže se Sels proletěl vzduchem zbytečně.
60'
Cairney si naváděl míč ve sprintu na střelu před pokutovým územím, do průniku se však vložil Yates a čistě před ním míč odehrál do bezpečí.
58'
Pereira inkasoval úder loktem ve vzdušném souboji a drží se za zátylek, rozhodčí píská proti domácím.
57'
Další roh Fulhamu byl rozehrán nakrátko a následný křížný pas Matz Sels vyboxoval ze svého území.
56'
Murillo dos Santos uklízí míč pouze na rohový kop, domácí obrana musí po předchozí neblahé zkušenosti zpozornět.
55'
Williams zavadil zlehka o nohu hostujícího Cairneyho po Elangově kolmici, zřejmě by si přál penaltu, ale tu mu rozhodčí Oliver ani po krátké poradě na dálku s VARem nedopřál.
53'
Do protiútoku zamířil po otevřené levé straně Hudson-Odoi, akci však při čekání na spouhráče zbrzdil a nakonec míč odevzdal.
51'
Traoré nedovoleně atakoval rukama Ainu, jenž si kryl míč. Z vlastního pokutového území tak rozehrávají domácí.
49'
Fulham právě vstřelil branku!
Z opakovaného rohu přichází záblesk naděje pro chalupníky. TOSIN ADARABIOYO si naskočil na centr Andrease Pereiry a vzduchem plachtící Sels neměl šanci na skvěle umístěnou hlavičku napříč bránou dosáhnout.
49'
Na přední tyči odhlavičkoval míč opět za čáru Aina.
48'
Opakovaný centr hostujícího Palhinhi odvrací v tísni na roh Williams.
47'
Naštěstí nebylo třeba ošetření, fulhamský obránce se brzy staví na nohy.
46'
Sotva však začal, už je přerušen pro zranění hostujícího Calvina Basseyho.
46'
Příznivci Nottinghamu Forest si v posledních týdnech moc radosti neužili, dnes jsou sice zkrápěni deštěm, ale určitě nadmíru spokojeni. Domácí fotbalisté ze strojově přesných akcí udeřili třikrát, z toho Hudson-Odoi a Wood během skvostné čtvrthodinky, kdy ještě další dvě tutovky zmařil brankář Leno a jeho tyč, a po určitém povstání Fulhamu přidal ještě gólovou pojistku do šatny Gibbs-White. To může být klíčový odpich Nottinghamu k udržení v lize.
45+4'
45+4'
Hosté ještě rozehráli dlouhý míč, jenže faulován byl ve výskoku domácí Yates.
45+3'
Nottingham právě vstřelil branku!
Na cestu do šatny dostávají hosté třetí úder. MORGAN GIBBS-WHITE si vyměnil míč dokonale z nohy na nohu s Danilem Oliveirou a průnik strnulou obranou zakončil přesnou střelou po zemi.
45'
Na centrovaný míč Andrease Pereiry naskakoval proti dvojici strážců také Rodrigo Muniz, do zakončení se na malém vápně neprotlačil.
43'
Trestný kop ze 40 metrů doplachtil do pokutového území Fulhamu, kde odražený míč halfvolejem v záklonu posílá vysoko nad břevno právě Yates.
42'
Uklidnění pro Nottingham přichází po faulu Calvina Basseyho, který oběma rukama kolem pasu sevřel Ryana Yatese.
40'
Williams se po setrvačnosti svých kotrmelců ohlížel po rozhodčím, ale faul není pískán a Palhinha v poklidu rozehrává. Fulham neustále útočí bez efektu do plných.
38'
Pereira zakončil za sílícího deště akci Fulhamu po přihrávce Williana da Silvy střelou vysoko na tribunu.
37'
Robinsonovi odkopl míč až na polovinu hostů Yates, nicméně Fulham krátce nato opět pokračuje v tiki-tace.
36'
Nová krev se na trávníku snaží uvést v nejlepším světle, Traoré svedl souboj s Ainou a Fulham poprvé v zápase sevřel domácí v jejich území.
33'
Trenér Fulhamu Marco Silva se na zoufalý výkon svých svěřenců nemůže dívat a již krátce po půlhodině hry provádí trojnásobné střídání:
ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Adama Traoré,
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Willian da Silva.
32'
Hosté odolali sérii autů v blízkosti své šestnáctky.
30'
Průnikovku na rozběhnutého Elangu vyřešil čistým obranným zákrokem Adarabioyo.
29'
Lepší byl Pereirův centr, který ovšem zády k bráně hlavičkoval výrazně vedle Harry Wilson.
28'
Tete hledal dlouhým nákopem Munize, kterého na malém vápně přehlavičkoval domácí Neco Williams.
27'
Domácí fotbalisté za ovací z hlediště hrají bago kolem půlící čáry.
25'
Červenobílí pokračují v koncertu. Elanga se protáhl do šestnáctky, vyměnil si v plné rychlosti míč na jeden dotek s Gibbsem-Whitem a obstřelil Lena, kterého zachránila zadní tyč!
24'
Elanga si zasekl míč v rohu pokutového území, navedl si ho na levačku, ale tou trefil jen hlavičkujícího Basseyho.
21'
Elanga prohrál sprinterský souboj o nakopávaný míč bok po boku s Robinsonem, který s přehledem rozehrává. Tak aspoň dílčí úspěch pro Fulham.
19'
Po Murillově přihrávce si míč zpracoval CHRIS WOOD a překvapivou střelou z 25 metrů k tyči zaskočil zkamenělého Lena.
18'
Nadvakrát se hostům podařilo odpálit míč i po tomto rohu do bezpečí.
18'
Yatesův centr byl vzápětí sražen na další roh pro Nottingham.
17'
Následný roh odvracejí londýnští hlavičkáři za postranní čáru.
16'
Bernd Leno obrovsky podržel hosty, když dokázal reflexivně vyrazit zakončení úplně volného Hudsona-Odoie, jehož opět vyslal do nájezdu ideálně načasovanou přihrávkou Gibbs-White. Od vhazování na vlastní půli až po koncovku stačilo domácím celkem šest dotyků s míčem.
13'
Hosté byli po rozehrání rohu vytlačeni do středu hřiště.
13'
Murillo tečoval průnikovou přihrávku na první rohový kop Fulhamu.
11'
V krkolomné pozici si zpracovával do otočky Pereirův pas vzduchem Muniz, ale neudržel míč na hrací ploše.
9'
Zato domácí svou akci dotáhli do zdárného konce. CALLUM HUDSON-ODOI dostal do běhu za obranu skvělou kolmici od Gibbse-Whitea, chvilku se zdálo, že zakončení prováhal, ale po zastávce s míčem na noze si zasekl Teteho a prostřelil po zemi úsporným švihem své pravačky i brankáře Lena.
7'
Rychlý útok Fulhamu rozjel Iwobi, přes Munize se dostal k míči Andreas Pereira a jedovatou kroucenou střelou přes obránce pořádně protáhl domácího brankáře Selse.
5'
Nákop Hudsona-Odoie odvrací z pokutového území Fulhamu rovnou z voleje Robinson.
4'
První roh se vůbec nevydařil, Gibbs-White zakroutil míč do zámezí.
3'
Křížný pas do běhu převzal Chris Wood a vybojoval na Tetem první roh pro domácí.
1'
Po faulu na Munize rozehrává přímý kop z poloviny hřiště Bassey zcela mimo dosah spoluhráčů za bránu Forestu.
1'
Domácí nastoupili na trávník v červených dresech a bílých trenýrkách, hosté hrají v bílo-černé kombinaci.

Nottingham Forest: Sels – Williams, Omobamidele, Murillo, Aina – Yates (C), Oliveira – Elanga, Gibbs-White, Hudson-Odoi – Wood.
Náhradníci: Turner – Toffolo, Niakhaté, Montiel, Sangaré, Domínguez, Kouyaté, Reyna, Origi.
Trenér: Espírito Santo

Fulham FC: Leno (C) – Tete, Adarabioyo, Bassey, Robinson – Palhinha, Lukić – Wilson, Pereira, Iwobi – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Ream, Castagne, Cairney, Decordova-Reid, Reed, da Silva, Jiménez, Traoré.
Trenér: Silva

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook.
Do souboje portugalských koučů půjdou s lepšími vyhlídkami určitě hosté, kteří poslední tři zápasy nad Nottinghamem vyhráli s celkovým skóre 10:2. Podzimní duel ovládl Fulham doma drtivě 5:0 (Iwobi 2, Jiménez 2, Cairney) a dokonce i v Nottinghamu zvítězil čtyřikrát v řadě. Až na minulé utkání se přitom předešlé duely odehrály ve druhé lize, z níž oba kluby spolu postoupily v létě 2022.
Fulham FC může finiš sezony dohrát bez větších nervů, i když úplně zavřenou cestu ještě nemá z 12. místa ani do nejnižšího z evropských pohárů. V únoru a březnu se Fulhamu celkem dařilo, z osmi zápasů připsal čtyři výhry a dvě remízy. V sobotu londýnský klub zachraňoval po divoké přestřelce dvěma góly v samostném závěru remízu 3:3 na hřišti posledního Sheffieldu United, kde se ještě v 58. minutě hrálo bez branek. Výhodou je vyprázdněná marodka, trenér Marco Silva může vybírat z kompletního kádru.

Střelci: 9 – Muniz, 7 – Decordova-Reid, 6 – Iwobi.
Nottingham Forest po čtyřbodovém odečtu za porušení finančních pravidel klesl do sestupového pásma a osm kol před koncem má po remíze 1:1 s Crystal Palace stejně bodů jako osmnáctý Luton, se kterým neudržel před reprezentační přestávkou vedení a rovněž plichtil 1:1. Další body loňský nováček Premier League potřebuje po pěti zápasech bez vítězství opravdu akutně. Zvláště při velmi těžkém losu v závěru sezony.
Zdravotní potíže hlásili defenzivní hráči Boly a Sangaré.

Střelci: 11 – Wood, 6 – Awoniyi, 5 – Elanga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.