Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Manchester Utd. - 21. října 2023   21:00

Sheffield Utd.
34' McBurnie
1:2
(1:1)
Manchester Utd.
28' McTominay  (Fernandes) • 77' Dalot  (Lindelöf)
Foderingham – Bogle, Trusty, Robinson, Thomas – Hamer (84. Traoré), Souza, Norwood /C/ – McAtee (78. Osborn) – McBurnie (52. Brewster), Archer.
Amissah – Seriki, Slímán, Fleck, Buyabu, Oné.
Oliver – Betts, Cook
Bramall Lane
31 543 diváků
Onana – Lindelöf, Evans (84. Varane), Maguire, Dalot – Amrábat, McTominay (63. Eriksen) – Antony (63. Garnacho), Fernandes /C/, Rashford (88. Mount) – Højlund (63. Martial).
Bayındır – van de Beek, Medžbrí, Pellistri.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:10.
Ze hřiště posledního Sheffieldu si fotbalisté Manchesteru United vezou vydřené tři body, které jim zajistil krásnou trefou do šibenice v 77. minutě Diogo Dalot. Druhý poločas již patřil hostům, nováčka zachránilo podruhé břevno, ale žádnou šanci si po přestávce nevytvořili a zůstávají s jedním bodem na dně tabulky.
90+5'
90+5'
Fernandes hledal zprava v šestnáctce Martiala, který se v pádu nedokázal dostat k míči přes Trustyho.
90+4'
Tak hosté zvolili to méně odvážné řešení, což se jim vymstilo, protože si nepohlídali ofsajd.
90+4'
Po faulu Jaydena Boglea získává Manchester trestný kop na levém křídle na úrovni velkého vápna. Zkusí ohrozit bránu, nebo bude tahat čas?
90+3'
Dnešní utkání sleduje 31 543 diváků.
90+2'
Hosté si zatím v nastaveném čase počínají zkušeně a drží míč krátkými přihrávkami daleko od vlastního území.
89'
Po delším čase zahrozili domácí, ovšem jen nesměle. Po Osbornově centru hlavičkoval nad břevno Archer.
88'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Mount.
87'
Rohový kop odhlavičkoval bezpečně Trusty, z druhé vlny si však přichystal míč na střelu Garnacho a fanoušci Manchesteru již zvedali ruce, než zjistili, že jeho rána rozvlnila jen boční síť.
86'
Garnacho střihl ve vysoké rychlosti po parádním průniku přes tři čtvrtiny hřiště ještě kličku Trustymu, až Robinson opět dokázal skluzem jeho ránu z úhlu srazit na roh.
85'
Do brejku po ubráněném rohu mířil Garnacho, finální přihrávku na levou stranu ovšem přečetl výrazným skluzem Robinson.
85'
Domácí vybojovali roh a k praporku na pravé straně již spěchá Norwood.
84'
ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Raphaël Varane.
84'
Střídání v týmu Sheffield United FC:
ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Bénie Traoré.
82'
První žlutá karta pro Manchester United. Provinil se Jonny Evans faulem na Archera, který pronikal po levém křídle.
81'
Míč je i po vstřeleném gólu na kopačkách fotbalistů Manchesteru, kteří už se tolik necpou do zakončení.
78'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází James McAtee, přichází Ben Osborn.
77'
Manchester United právě vstřelil branku!
Victor Lindelöf nejdříve vysunul Alejandra Garnacha na levé křídlo, ten ale proti přesile neprošel a vrátil míč zpět Švédovi, který tentokrát přihrával pod sebe a nádhernou střelou z 23 metrů do šibenice posílá favorita znovu do vedení DIOGO DALOT.
75'
Hosté už dlouho zápasu dominují a snaží se neustálým pohybem rozdělit hluboko zatažený blok Sheffieldu.
73'
Hned po zisku míče vyrazil vpřed Hamer, jenže prorážel proti Amrábatovi.
72'
Foderingham vyrazil včas proti Garnachově šikmé uličce do vápna a zalehl míč před útočníky Rudých ďáblů.
69'
Fernandes vysunul do šestnáctky Garnacha, který se pokusil o drzou kličku Trustymu, míč však zůstal na patě bránícího hráče.
67'
Po odvráceném rohu se do míče opřel z 22 metrů Sofján Amrábat a jeho dělovka měla takovou sílu, že se od břevna odráží až zpět za velké vápno. Ani dorážka Bruna Fernandese nebyla vůbec špatná, letí jen těsně vedle domácí pravé tyče.
67'
Dalot vybojoval na pravém křídle roh pro Manchester United.
66'
Hamerova střela ze střední vzdálenosti letí neškodně na tribunu.
64'
Domácí Archer je hned po rozehrání zastaven praporkem pomezního.
63'
Trojnásobné střídání oživilo sestavu Manchesteru United:
ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Anthony Martial,
ze hřiště odchází Antony dos Santos, přichází Alejandro Garnacho,
ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Christian Eriksen.
63'
Na zemi skončil ve vlastní šestnáctce po střetu s Højlundem domácí Robinson a je po náznaku šance hostů.
62'
Žlutáou kartu za faul zezadu na krajana dos Santose obdržel Vinícius Souza (Sheffield Utd.).
60'
Manchester se neprosadil na levém křídle a od rohového praporku se postupně prokombinoval zpět k půlící čáře. Opakovaný nákop nachází Lindelöfa v ofsajdu.
58'
Antony dos Santos vybojoval míč u postranní čáry, Bruno Fernandes vyslal finální přihrávku do běhu Marcusi Rashfordovi, jenže křížná střela anglického reprezentanta těsně minula domácí levou tyč.
56'
Blades mířili do protiútoku, jenže Archer si pomáhal proti pravidlům v souboji s Lindelöfem.
55'
Trusty si při rozehrávce vůbec nerozuměl s brankářem Foderinghamem a byla z toho velká šance Manchesteru. Rashford přiťukl Højlundovi, který toho v zakončení moc nevymyslel a domácí si po úspěšném zákroku svého brankáře na čáře oddechli.
54'
Po rohu odpadl od protihráče Maguire, rozhodčí však posoudil střet s McAteem jako čistý.
54'
McTominayovu střelu srazil domácí Souza na roh.
53'
Na druhé straně hned vybíhal Foderingham do pokutového oblouku proti dlouhému míči, směřujícímu na rozběhnutého Rashforda.
52'
Brewsterova rána z otočky po McAteeho přihrávce sice mířila doprostřed brány, ale nepříjemně zaplavala a Onana měl plné ruce práce, aby ji vyrazil před sebe.
52'
Střídání v mužstvu Sheffield United:
ze hřiště odkulhal lehce zraněný Oliver McBurnie, kterého nahradil Rhian Brewster.
50'
Ani z druhého rohu v řadě ale Sheffield bránu favorita neohrozil.
49'
Rohový kop odvrací hlavou Lindelöf a domácí si stejnou standardku zopakují pro změnu zprava.
48'
Domácí postupovali tři na tři, Hamer našel v šestnáctce ideálně McBurnieho, kterému se sice míč zamotal, ale z druhé vlny dokázal akci zakončit prudkou ranou pod břevno Norwood, který nechal vyniknout Onanu. Brankář Manchesteru vyškrabuje konečky prstů zpod břevna na roh.
47'
Marcus Rashford se snažil zleva proniknout do šestnáctky přes Jaydena Boglea, což se skoro i podařilo, ovšem domácí obránce měl záštitu ve spoluhráčích.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 4:3, střely mimo 1:2, rohy 2:1, ofsajdy 1:1, fauly 6:6.
Poslední nováček vstoupil do zápasu s velkou chutí, skóre však otevřel favorit nečekanou skákavou střelou McTominaye. Ten se však vzápětí přimotal i k vyrovnání, které z penalty za jeho smolnou ruku trefil McBurnie. V závěru poločasu přežili domácí díky břevnu a brankáři Foderinghamovi dvě obrovské šance Manchesteru a do šaten se jde za nerozhodného stavu.
45+6'
45+5'
Průniky hostů zastavil Souza, míče se ale zmocnil Evans a po něm Dalot přenášel hru na pravé křídlo, kde byl v ofsajdu posléze přistižen McTominay.
45+4'
Z následného rohu se Rudí ďáblové neprosadili, nicméně zůstávají na míči.
45+3'
Marcus Rashford si dlouho hledal prostor ke střele před velkým vápnem, nakonec jeho střelu srazila domácí obrana přímo před úplně volného Rasmuse Højlunda, jehož zakončení mrštným pádem na zem vychytal Wes Foderingham!
45'
Další žlutou kartu obdržel Auston Trusty (Sheffield Utd.)
44'
Trestný kop Bruna Fernandese z 22 metrů přeletěl zeď a domácí zachránilo od druhé inkasované branky břevno!
43'
Trestný kop pro hosty z docela výhodné pozice po nedovoleném zákroku Norwooda na pronikajícího Fernandese.
42'
Evans přerušil včasným zásahem nebezpečnou akci Sheffieldu.
40'
Ta se sice nepovedla, ale hosté jen ustrašeně zakopávají míč za půlící čáru.
40'
U postranní čáry srazil Rashford tělem McAteeho, domácí si chystají standardku zprava.
38'
Rashford sklepával Antonyho křížný pas z první před bránu, tam však Rasmus Højlund natahoval nohu marně, chybělo možná půl metru.
37'
Luke Thomas (Sheffield Utd.) vidí první žlutou kartu zápasu za faul na Antonyho dos Santose.
35'
Další akci povzbuzeného Sheffieldu utnul útočný faul Hamera na Dalota.
34'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu nedal hostujícímu brankáři šanci umístěnou střelou k tyči OLIVER McBURNIE.
34'
Pokutový kop prošel i zkoumáním videorozhodčího.
31'
Scott McTominay zahrál smolně rukou v šestnáctce a rozhodčí Oliver nařizuje penaltu pro domácí!
30'
Domácí odpovídají McAteeho centrem na Archera, který neprostřelil obranu Manchesteru.
28'
Dalotův centr proskákal územím Sheffieldu, jenže hosté zachytili míč na opačné straně, znovu obehráli šestnáctku a SCOTT McTOMINAY po přihrávce Bruna Fernandese zaskočil domácího brankáře skákavou šmudlou přes dva hráče.
27'
Vinícius Souza u postranní čáry sestřelil Harryho Maguirea.
25'
Po druhém neúspěšném rohu se fotbalisté Sheffieldu vracejí s míčem až k vlastnímu brankáři.
24'
Manchester United ztratil lacino míč v rozehrávce a přímočarý protiútok Camerona Archera vyvrcholil tvrdou přízemní střelou k tyči, kterou jednou rukou vytěsnil na roh Onana.
23'
Po odvráceném rohu ještě domácí zůstali u míče, ovšem jen do nepřesné přízemní přihrávky Gustava Hamera.
22'
Robinson po autovém vhazování pěkně zakombinoval s Thomasem a nováček si po obranném zákroku hostujícího Dalota kopne první roh.
21'
Brankář Manchesteru je ošetřován, u lavičky se urychleně začal rozcvičovat náhradník Bayındır, ale zatím bude Onana pokračovat v zápase.
18'
André Onana si vyběhl na kroucený centr Gustava Hamera, míč sice zachytil, ale také při tom zboural vlastního spoluhráče Evanse.
17'
Velmi aktivní Brazilec vzápětí vyslal další pokus, přízemní projektil míří dva metry vedle levé tyče.
16'
Ukrytá střela Antonyho dos Santose k tyči po zisku míče Bruna Fernandese a rychlém otočení hry neznamenala pro Wese Foderinhgama velké nebezpečí.
14'
Hra rukou je pískána Diogu Dalotovi.
13'
McAtee se neukvapil a po zasekávačce na pravém křídle načechral centr na McBurnieho, který se neprotlačil k míči přes důraznou obranu Manchesteru.
12'
Po trestném kopu domácích fauloval naopak Norwood a hráči Sheffieldu musejí míč odevzdat.
9'
Za domácí obranu si na křížný pas naběhl Antony dos Santos, ale nedokázal se prosadit přes Thomase a skákavý míč jen nakopl do zámezí.
8'
Archer se opřel do skákavého míče, hlásil se o roh, jenže pomezní signalizuje mezitím praporkem ofsajd Sheffieldu.
8'
Hosté se zatím nedokázali dostat na dostřel, hraje se převážně na jejich polovině hřiště.
6'
Po útočném faulu Sheffieldu rozehrává nakrátko Maguire.
3'
Rychlou souhru Archera s McBurniem sice hosté v šestnáctce zastavili, avšak jen odkopem k Hamerovi, který se opřel o míče a od bránícího Maguirea se odrazil před úplně volného McBurnieho. Ten však nenadělil střele z 12 metrů dostatečnou razanci a Onana na čáře velkou šanci Sheffieldu chytá.
1'
Domácí hrají v červenobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách, Manchester neobvykle v zelenobíle pruhovaných s bílými šortkami.
1'

Sheffield United FC: Foderingham – Bogle, Trusty, Robinson, Thomas – Hamer, Souza, Norwood (C) – McAtee – McBurnie, Archer.
Náhradníci: Amissah – Seriki, Slímán, Fleck, Osborn, Traoré, Brewster, Buyabu, Oné.
Trenér: Heckingbottom

Manchester United: Onana – Lindelöf, Evans, Maguire, Dalot – Amrábat, McTominay – dos Santos, Fernandes (C), Rashford – Højlund.
Náhradníci: Bayındır – Varane, Mount, van de Beek, Medžbrí, Eriksen, Pellistri, Garnacho, Martial.
Trenér: ten Hag

Rozhodčí: Oliver – Betts, Cook.
V posledním vzájemném zápase před sestupem na jaře 2021 poslední Sheffield nečekaně zvítězil v Manchesteru 2:1, kuriozitou bylo, že oba střelci Burke a Bryan dali svůj až dosud jediný prvoligový gól kariéry.
Z předchozích 10 zápasů ovšem vybojoval Sheffield jen bod. Na domácím hřišti dnešního soupeře porazil naposledy před 30 lety.
Manchester United
Také na Old Trafford je ke spokojenosti daleko. V Lize mistrů jsou Rudí ďáblové po dvou kolech bez bodu, v Premier League nasbírali čtyři porážky a stejný počet vítězství vždy o jediný gól. A to ještě to poslední před reprezentační přestávkou zachraňovali doma proti Brentfordu úžasným obratem na 2:1, když ještě ve třetí minutě nastavení prohrávali.
Nejlepšími střelci jsou Casemiro se čtyřmi a Højlund se třemi góly. Pro zranění nebudou v Sheffieldu k dispozici Martínez, Wan-Bissaka, Malacia a Shaw.
Sheffield United
V South Yorkshire si návrat po dvou letech do Premier League představovali po výrazném letním posilování kádru určitě jinak. S jedním bodem uzavírá Sheffield United tabulku, minule utržil mezi třemi porážkami z londýnských hřišť doma ostudný výprask 0:8 od Newcastlu. Trápí se ovšem i zbylí dva nováčci a též Bournemouth, takže ztráta Sheffieldu na záchranářské příčky je stále hratelné tři body. Depresi ještě zvýraznilo vyřazení z Ligového poháru s třetiligovým Lincolnem. Pod trenérem Heckingbottomem se ale zatím židle nekýve, má podporu vedení i hráčů.
Dva góly zatím vstřelil pouze Gustavo Hamer, letní posila z Coventry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.