Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Peking Guoan : Slavia - 22. ledna 2019   14:00

Peking Guoan
0:4
(0:3)
Slavia
Slavia
16' Olayinka   • 29' Škoda   • 45' Škoda   • 48' Mešanovič
1.poločas: Sen – Lei, Xizhe, Huan, Bakambu, Saeter, Viera, Peng, Yennaris, Tao, Tenglong.
2. poločas: Quanbo – Yiming, Lei, Dongwei, Yanqiang, Siqi, Kaisaier, Xiaole, Mengtao, Guobo, Longfei.
Cabral – Miguel, Salema
Estádio da Nora
Slavia
2. poločas: Kolář – Frydrych, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Baluta, Masopust – Mešanovič.

Děkuji Vám za sledování tohoto duelu a u fotbalu někdy příště na počtenou!
Sešívaní se naladili na herní soustředění v Portugalsku přesvědčivou výhrou nad partnerským týmem Pekingem Guoan. Slávisté dominovali zejména v první polovině, kdy se brankově prosadili Peter Olayinka a dvakrát Milan Škoda. Druhá půle už pro oka diváka tolik pohledná nebyla, ale Mešanovič na jejím začátku přidal čtvrtou trefu Slavie a Pražané si poté výsledek již zkušeně pohlídali.
90+1'
90'
Jaromír Zmrhal ještě v poslední akci zápasu předložil míč krásně Mešanovičovi, ten si položil stopera Siqiho, ale přesně zakončit nedokázal.
89'
Součkovi a Balutovi nyní scházelo v pokutovém území více důrazu k zakončení, Quanbo se vrhl rumunskému hráči pod nohy a balón ukořistil ve svůj prospěch.
88'
V pokutovém území nyní došlo k nedohodě mezi fotbalisty oběma celků, rozhodčí však tento konflikt zdárně rozehnali a pokračuje se ve hře.
87'
Na druhé straně zase faulován Yanqiang, ani v tomto případě sudí nezapískal.
86'
Kaisaier zjevně fauloval Masopusta, píšťalka rozhodčího však zůstala němá, snaha Pekingu ovšem přišla vniveč.
82'
Baluta se snažil dostat přes Mengtaa, míč si však příliš předkopl.
80'
Po dobré práci Mešanoviče se k míči dostal Hušbauer, který přesným pasem vybídl ke gólu Alexandra Balutu, ten se však prosadit nedokázal a brankář Quanbo dobře zasáhl.
79'
Z pravé strany nacentroval Michal Frydrych přesně na hlavu úplně osamoceného Tomáše Součka, který míč pouze lehce tečoval, jeho pokus ale neskončil mezi třemi tyčemi.
77'
Hušbauerovi se nepodařila finální přihrávka a následně poté fauloval Longfeie.
75'
Krásná akce sešívaných! Po ose Baluta – Kúdela dopadl míč až k Mešanovičovi, který z voleje pálil vedle!
74'
Do zakončení se dostal na pravé straně Lukáš Masopust, jeho pokus o lob zastavil brankář Quanbo.
73'
Mešanovič nyní fauloval Yanqianga a zamezil tak rychlému kontru soupeře.
71'
Siqi nyní rázně odpálil míč před Mešanovičem až k rohovému praporku.
70'
Centr Yanqianga se k žádnému hráči Pekingu ve vápně nedostal.
67'
Slavia se snaží o další kombinaci, ale zatím se jí příliš nedaří, Peking Guoan je zatím neškodný.
64'
Dongwei zastavuje snahu Pekingu nepřesnou přihrávkou na polovině hřiště, u míče je Slavia.
62'
Ten se Hušbauerovi příliš nepovedl a Pražané se tak snaží o další rozehrávku z defenzívy.
61'
Masopustovu nabídku si do vlastní sítě skoro srazil Mengtao, míč nakonec zamířil mimo a Slavia bude rozehrávat roh.
58'
Lukáš Masopust našel centrem z pravé strany ve vápně osamoceného Mešanoviče, bosenskému útočníkovi se hlavičkové zakončení vůbec nepodařilo.
55'
Mešanovičovu hlavičku nepustil do branky Mengtao, stav zůstává nezměněný!
53'
Zmrhal našel svým přízemním pasem přesně naběhnutého Josefa Hušbauera, kterému balón přepustil Mešanovič, jeho střela skončila hodně mimo.
52'
Nepovedená střela Zmrhala zamířila přímo k nohám Mešanoviče, ten pokus již nedokázal nasměrovat do branky.
51'
Frydrych si přehodil míč na svou slabší levou nohu, přesto jeho střela určitě měla dobré parametry, avšak již v zárodku byla zblokována.
48'
Slavia právě vstřelila branku!
Od Kúdely zamířil míč k Frydrychovi, který ho elegantní patičkou přistrčil ke kopačkám MURISE MEŠANOVIČE, který střelou bodlem překonal střídajícího brankáře Pekingu Guoan!
46'
Peking hned od začátku nasadil vysoký presink, z něho se Slavia ale dostala.
46'
Slavia zatím předvádí výborný výkop, ten je podepřený již třemi vstřelenými brankami. Pražský celek jen pár náběhy pozlobil Bakambu, obrana sešívaných v čele s Kolářem v brance jeho pokusy zneutralizovala. Slávisté na hřišti dominují, díky brankáři Senovi je zatím výsledek pro Peking Guoan relativně přívětivý. Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
45'
45'
Slávisté přidávají na konci první půle další branku! Přihrávku Traorého sice nestihl Ševčík, v náběhu však pokračoval další ze sešívaných, MILAN ŠKODA, ten pěkným lobem překonal Sena – 0:3!
43'
Slavia má další roh, rozehrávka Sýkory po zemi doputovala k Bořilovi, jeho střela zamířila nad Senovu bránu.
42'
Van Buren vybídl k centru Coufala, jeho pas přelétl ve vápně čekajícího Milana Škodu.
40'
Traorého zákrok ve středu hřiště vyvolal vlnu nespokojenosti u sešívaných, ti se však již uklidnili a hra může pokračovat dále.
38'
Ibrahim Traoré vyslal další ze svých parádních střel zpoza vápna, Sen se znovu prolétl za míčem a vyrazil ho, další zakončení Škody hlavou po centru z levé strany končí vedle!
38'
Olayinka nepovolil Pengovi průnik po pravé straně, proto musel pravý bek Pekingu hrát dozadu.
36'
Coufalův centr našel na hranici šestnáctky Škodu, který se pokoušel o akrobatické zakončení, ale nezasáhl mič přesně, poté ještě Olayinka, ke kterému doputoval odražený míč, předložil balón Bořilovi, který ale svůj pokus vyslal vysoko nad.
34'
Sýkora se uvolnil za obranu Pekingu, jeho střela ale nebyla vůbec důrazná a brankář s ní neměl žádné problémy.
33'
Po rohu přestřelil Van Buren, odkopávat od branky bude gólman Sen.
29'
Ševčík vyslal Škodu do dalšího úniku, ten brankář Sen ještě zneškodnil, poté to zkoušel Bořil, brankář Pekingu znovu zasáhl, po chvíli ale Coufal dobře zklepl míč znovu na MILANA ŠKODU, který již dokázal propálit Sena – 0:2!
27'
Bakambu jako jeden z mála zaměstnává obranu červenobílých, nyní se ale přes dvojblok Král – Kolář k míči nedostal.
25'
Dlouhý křižný nákop Vladimíra Coufala na Olayinku nedoputoval, rozehrávat bude brankář Sen.
23'
Další roh sešívaných poslal před bránu Ševčík, Lei si ale poradil, jelikož skákal na míč jako jediný a odpravil ho pryč od své branky.
22'
Ondřej Kolář nyní dobře vyběhl mimo pokutové území a zamezil tak doputování přesného centru na Cédrica Bakamba.
20'
Olayinka dokázal po pěkné kličce odcentrovat z levé strany, jeho nabídka našla Bořila, který jen nastavil placírku, ale od jeho kopačky míč zamířil pouze vedle branky.
19'
Bakambu nyní při útočné snaze fauloval Alexe Krále, který dnes navlékl kapitánskou pásku, slávistický pokladník si již nyní mne ruce.
18'
Jan Bořil vysunul Petra Ševčíka, jehož pokus o pas byl zblokovaný na další roh, ten se povedl Pekingu odvrátit.
16'
Mick Van Buren parádně vyhrál silový souboj u pravé postranní čáry a poslal po něm balón přesně na hlavu PETERA OLAYINKY, který se nemýlil a posílá tak Slavii do vedení!
15'
Po chvilce klidu se znovu přihlásil se svou akcí Bakambu, který unikal po levé straně Jugasovi, jeho zakončení bylo ale znovu nepřesné a Kolář tak zasahovat nemusel.
11'
Asijský tým si po rohu připravil zajímavou akci na jejiž konci byl Yennaris, který měl na hranici vápna dobře nabito, jeho střela však skončila nad brankou!
11'
Bakambu zkoušel obejít Jugase, ten ho výborně vykrokoval a zablokoval míč, Peking Guoan bude kopat roh.
10'
Ze střední vzdálenosti vyslal povedený projektil Traoré, Sen vyrazil míč na další roh, ten rozehrál Sýkora na Olayinku, který se však k ohrožení branky Sena nedostal.
9'
Van Buren přistižen v ofsajdu, výhodu rozehrávky budou mít pekingští hráči.
8'
Cédric Bakambu se sice dostal do vápna Slavie přes Traorého, jeho střela však byla hodně nepřesná a Kolář mohl zůstat v klidu.
7'
Škoda byl vyslán do úniku Olayinkou, jeho hlavička sice přelétla čínského gólmana, avšak skončila o kousek vedle pravé tyče branky Pekingu!
6'
Hrací předmět však končí v zámezí, Sen bude rozehrávat od vlastní branky.
5'
Sešívanou rozehrávku neúnavně napadal Bakambu, slávisté si pomohli dlouhým nákopem a budou vhazovat na útočné polovině.
4'
Sýkorův centr zblokoval jeden z bránících hráčů Pekingu Guoan.
4'
V pokutovém území skončil na zemi Milan Škoda, rozhodčí však penaltu nepíská a Slavia bude rozehrávat další rohový kop.
3'
Následoval rohový kop, po němž se k dalšímu zakončení dostal Van Buren, jeho přízemní dělovku Sen vyrazil!
2'
Po Škodově práci se na hranici pokutového území do míče opřel Sýkora a brankář čínského celku měl plné rukavice práce!
1'
První dlouhý nákop Pekingu sešívaní uhlídali, na druhé straně byl v útočné snaze zastaven Mick Van Buren.
1'

Peking Guoan: Sen – Lei, Xizhe, Huan, Bakambu, Saeter, Viera, Peng, Yennaris, Tao, Tenglong.
Náhradníci: Yiming, Kaisaier, Yanqiang, Taiyan, Longfei, Zhi, Dongwei, Siqi, Xiaole, Mengtao.

SK Slavia Praha: 1. poločas: Kolář – Coufal, Jugas, Král, Bořil – Traoré, Ševčík – van Buren, Sýkora, Olayinka – Škoda.

Rozhodčí: Cabral – Miguel, Salema.
Kádr Slavie pro soustředění v Portugalsku:

Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Martin Kuciak

Obránci: Jan Bořil, Vladimír Coufal, Simon Deli, Michal Frydrych, Jakub Jugas, Alex Král, Ondřej Kúdela, Michael Ngadeu, Tomáš Vlček, Jaroslav Zelený

Záložníci: Alexandru Baluta, Josef Hušbauer, Lukáš Masopust, Peter Olayinka, Tomáš Souček, Miroslav Stoch, Jan Sýkora, Petr Ševčík, Ibrahim Traoré, Jaromír Zmrhal

Útočníci: Jan Matoušek, Muris Mešanovič, Milan Škoda, Stanislav Tecl (zranění), Mick van Buren
Pražané se na jihu Evropy kromě duelu s Pekingem Guoan utkají s aktuálními mistry svých ligových soutěží. S rakouským Red Bullem Salzburg a s norským Rosenborgem Trondheim. Na sešívané také čeká prověrka s juniorským celkem Brentfordu.
Pekingský klub čeká v nadcházející sezóně účast v asijské Lize mistrů. Na jeho soupisce najdeme zajímavá jména. Asistentem kapitána je brazilský reprezentant Renato Augusto. To o ofenzivní stránku čínského týmu se stará pro Slavii známý Cédric Bakambu, který proti červenobílým nastoupil v rámci minulého ročníku Evropské ligy za Villarreal.
Dobrý den z Algarve! Sešívané čeká úvodní přátelské utkání na herním soustředění v Portugalsku. Slávisté poměří síly s celkem Pekingu Sinobo Guoan, který má totožného majoritního vlastníka jako červenobílí. Slavia se soupeřem z Pekingu uzavřela již v dubnu minulého roku strategické partnerství a spolupráce mezi oběma celky se nadále prohlubuje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.