Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Sparta - 16. ledna 2023   16:00

Salcburk
Salcburk
1' Koita  • 50' Adamu
2:1
(1:1)
Sparta
Sparta
45+2' Haraslín
Salcburk
Kohn – Dedić, Baidoo, Pavlovič, Ibertsberger – Kameri, Amankwah, Seiwald – Kjaergaard – Konate, Keita.
Stejskal – Adamu, Aqyekum, Bernardo, Gourna – Douath, Hofer, Okafor, Onguene, Solet, Sučič, Šeško, Van der Brempt.
Sparta
Kovář – Vitík, Panák, Sørensen – Wiesner, Sadílek, Kairinen, Zelený – Mabil, Haraslín – Čvančara.
Vorel – Mejdr, Vydra, Krejčí, Goljan, Laci, Karabec, Daněk, Jankto, Minčev, Kuchta.

Přeji hezký zbytek večera.
Fotbalisté pražské Sparty si ve druhém utkání na soustředění ve španělské Marbelle připisují porážku. Tým Briana Priskeho nestačil na letošního účastníka Ligy Mistrů a prohrál těsným výsledkem 2:1. Za rakouský tým už v první minutě skóroval Koita, za Spartu v nastaveném čase první půle srovnal Haraslín. O vítězství Salzburgu pak gólem z padesáté minuty rozhodl Adamu.
90+3'
89'
Po levé straně teď pláchl Goljan a ukázal svou rychlost. Následně poslal centr do vápna, ten byl však odvrácený na autové vhazování.
88'
Sparťané se teď postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu, míč ale nakonec končí v zámezí.
86'
Laci teď získal balon a zklidnil hru.
85'
Sám na sparťanského gólmana se hnal Šeško, jeho snažení ale zastavil pomezní rozhodčí zdvihnutým praporkem pro ofsajd.
84'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Bernardo).
84'
Do další zajímavé příležitosti se dostal po Mejdrově centru Vydra, jeho pokus hlavou ale skončil těsně vedle Stejskalovy branky.
83'
Jankto dobrou průnikovkou našel Kuchtu, jeho zakončení ale gólem neskončilo.
82'
Zelený bude vhazovat.
79'
Málem přišlo vyrovnání. Fotbalisté ve žlutém dobře zakombinovali, až do vápna letěl skvělý centr od Vydry, který směřoval na Kuchtu. Míč ale srazil obránce Salzburgu a málem si vstřelil vlastní gól. Stejskal vytáhl míč na roh.
79'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Hofer, přichází Aqyekum.
78'
Sparťané v krátkém časovém sledu budou zahrávat druhý rohový kop.
77'
Z nějakých dvaceti metrů zkusil vypálit debutující albánský fotbalista, který teď v zimě do Sparty přišel, Qazim Laci. Jeho pokus ale mířil těsně nad.
76'
Matěj Kovář si na hru nohama opravdu věří a dnes rozehrává konstruktivně.
75'
Dlouhý míč na Kuchtu vyrazil na hranici vápna před sparťanským útočníkem Stejskal.
73'
Goljanův dobrý centr do vápna fotbalisté Red Bullu odvrací pouze na rohový kop.
70'
Bulharský fotbalista hájící barvy týmu z Letné Martin Minčev fauloval na útočné polovině a míč v moci tak budou mít hráči rakouského týmu.
68'
Letenští, kteří dnes oblékají žluté dresy, zahrávali rohový kop, po němž se do rychlého protiútoku hnal Salzburg. Jeho akce ale těsně před vápnem ztroskotala po špatné přihrávce jednoho z fotbalistů.
67'
Sørensen byl ve středovém kruhu faulovaný a sparťanští fotbalisté budou rozehrávat.
65'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Haraslín, Vitík, Wiesner, Kairinen, Mabil, Čvančara, přichází Jankto, Kuchta, Minchev, Mejdr, Laci, Goljan.
64'
Český brankář Adam Stejskal, který dnes chytá za rakouský Salzburg, bude rozehrávat od své branky.
61'
Sám faulovaný slovenský fotbalista přímý kop zahrával, trefil ovšem pouze zeď.
60'
Krejčí dobrou přihrávkou prostrčil na Haraslína, jenž byl faulován.
58'
Obrovskou šanci měl Šeško, Kovář ale fantastickým zákrokem vytáhl jeho pokus na roh.
56'
Hráči Salzburgu teď drží míč na polovině Sparty.
54'
Sparťanskou standardní situaci zahrával opět finský fotbalista a hledal Krejčího, ten ale na míč těsně nedosáhnul.
50'
ze hřiště odchází Kohn, Konate, Koita, Kameri, Kjaergaard, Ibertsberger, Seiwald, Pavlovič, Baidoo, Dedić přichází Stejskal, Šeško, Okafor, Hofer, Gourna – Douath, Van der Brempt, Sučič, Solet, Bernardo.
50'
Salzburg právě vstřelil branku!
Po autovém vhazování se na hranici velkého vápna k balonu dostal JUNIOR ADAMU a z otočky vypálil, jeho rána byla nechytatelná.
48'
Z pravé strany dobře na malé vápno odcentroval Mabil a do zakončení se dostal Čvančara, ten ale rybičkou ve složité pozici minul branku.
47'
Následovat bude kop rohový.
47'
Wiesner byl faulovaný a Kairinen bude zahrávat volný přímý kop.
46'
ze hřiště odchází Filip Panák, Lukáš Sadílek, přichází Patrik Vydra, Ladislav Krejčí.
46'
45'
45+2'
Sparta právě vstřelila branku! Po přímém volném kopu se míč dostal na pravou stranu vápna, odkud přiletěl centr na zadní tyč, kde si ho našel LUKÁŠ HARASLÍN a poslal míč za gólmanova záda.
44'
Vitík dnešním několikátým skvělým obranným zákrokem zmařil zajímavou příležitost fotbalistů v modrém-
43'
Salzburg se teď snažil zahrozit dlouhou křižnou přihrávkou za obranu Pražanů, míč ale skončil v autu.
43'
Salzburg v dalším ofsajdu.
41'
Wiesner se teď dobrou akcí dostal až k šestnáctce soupeře, kde chtěl prostrčit do zajímavé situace na Čvančaru. Obrana Red Bullu na poslední chvíli zasáhla.
39'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Konate).
38'
Na trávníku se svíjí Vitík, který dostal ramenem do hlavy od protihráče. Všechno už je ale dobré a Sparta je opět na balonu.
37'
Na polovině hřiště budou vhazovat domácí, kterými jsou dnes vedeni hráči rakouského celku.
36'
Konate se rozběhl za obranu Sparťanů a hledal ho dlouhý pas od spoluhráče, míč mu ale spadl na záda.
35'
Po něm se do zakončení dostal Panák, míč ale poslal vedle levé tyče Kohna.
35'
Wiesnerův centr byl sražený a následuje rohový kop.
34'
Sparta si ale hned bere míč zpět na své kopačky.
33'
Finský fotbalista Kairinen fauloval a Salzburg bude rozehrávat.
32'
Fotbalisté Red Bullu se vydali do brejku, akce ovšem končí vhazováním pro sparťanské hráče.
29'
Z levé strany centroval Mabil, míč se dostal nejprve k Zelenému a ten patičkou posunul na Čvančaru, s ním si ale obrana Salzburgu poradila.
28'
Sparťané dnes mají opravdu výborný presink a nese to ovoce, Salzburg neví, jak z toho ven.
26'
A zase Čvančara, tentokráte po centru z levé strany se dostal k hlavičce a trefil břevno.
25'
Ve velké šanci se ocitl Čvančara. Na pravé straně hřiště se dostal k balonu Sadílek, který poslal míč do vápna, kde si ho našel první jmenovaný. Jeho střela ale byla zablokována rukou a sparťanský útočník právem reklamoval pokutový kop.
24'
Levá strana Sparty je dnes velmi aktivní, nyní si vynutila nebezpečnou standardní situaci.
22'
Fantastickým obranným zákrokem se teď blýsknul Panák. Red Bull šel dopředu po pravé straně, unikajícího hráče ale skluzem zastavil sparťanský obránce.
21'
Soupeř Sparty pouze nakopává dlouhé balony, které obrana Sparty zatím v klidu sbírá.
20'
Vitík teď v rychlostním souboji předběhl Konateho a vynutil si faul na svou osobu.
19'
Netrvalo však dlouho a dopředu šla opět Sparta. Další rohový kop pro letenské.
18'
Po dlouhé době teď na útočné polovině byli také hráči Salzburgu.
15'
Dobrá pasáž českého týmu. Sparta teď drží míč na své straně.
14'
Sparťané jsou teď velmi aktivní a přichází další roh.
13'
Nebezpečně se do zakončení dral Vitík, míč ale Rakušané odvrátili.
13'
Sparta si vytvořila výhodu rohového kopu, zahrávat bude Kairinen.
12'
Po dlouhém nákopu za obranu se v ofsajdu ocitl Konate.
10'
Na pravé straně teď zakombinoval Mabil s Wiesnerem, druhý jmenovaný poslal míč na Čvančaru, ten ale z velkého úhlu poslal míč mimo branku Salzburgu.
9'
Vhazovat nedaleko pokutového území bude Sadílek.
7'
Do zakončení se nyní dostal střelec Koita, míč ale skončil v autu a Kovář bude rozehrávat od branky.
6'
Nyní se delší dobu na útočné polovině drží Sparta.
1'
Tak to bylo rychlé. Salzburg vysokým presinkem nadělal letenskému týmu velké problémy a hned zkraje zápasu otevřel skóre.
1'
Autorem branky je KOITA.
1'
Sparta zahájila utkání výkopem, ovšem hráči Salzburgu získávají balon rychle na svou stranu.
1'
Rakouský Salzburg má zatím v lednu za sebou také jeden zápas – s německým gigantem Bayernem Mnichov. A po velké přestřelce vybojoval cennou remízu 4:4. Salzburg v utkání nejprve dotahoval jednogólové manko, které dokázal otočit na průběžných 3:1. Bayern ale posléze v závěru zápasu otočil stav na 3:4, aby v předposlední minutě Salzburg vyrovnal. Za Mnichov do utkání nastoupili hvězdní hráči jako Leroy Sané, Joshua Kimmich, Jamal Musiala, Thomas Müller nebo Serge Gnabry. Pro Salzburg tedy jde o velmi povedený zápas.
Sparta má za sebou ve Španělsku zatím jeden zápas. S německým bundesligovým Stuttgartem odehrála velmi slušnou partii a po vlastním gólu a dále brance nůžkami od Lukáše Haraslína vyhrála 2:0. V zápase měl sice německý soupeř balon více v držení, Sparta ale hrála směrem do defenzivy velmi dobře a prosadila se hlavně díky rychlým protiútokům.
Přejeme hezké pondělí při sledování druhého přípravného utkání AC Sparta Praha v rámci zimního španělského soustředění. Zápas český tým odehraje s rakouským FC Red Bull Salzburg. Hrát se bude v Marbelle, kde je Sparta na herním soustředění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.