S konstatováním, že Sampdoria Janov, která již nemohla vylepšit své sedmé místo v Serii A, se v posledním kole italské ligy rozešla smírně 2:2 s FC Parmou, jenž minimálně na rok padá do Serie B a přejme jí brzkou revitalizaci z obřích finančních potíží, se s vámi loučí a třeba zase další sezonu napočtenou z italské nejvyšší soutěže se opět bude těšit Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Zápas mezi Sampdorií a Parmou končí. V první půli měli domácí jednu velkou šanci, hosté pak čtyři, z toho tři během třiatřicáté minuty, ale gól jsme díky výborným zásahům obou brankářů a břevnu neviděli.

Koření fotbalu přišlo až ve druhém poločase. Nejprve se v třiapdesáté minutě trefil Alessio Romagnoli, jenž při centru přeskočil beka a prosadil se do levého dolního rohu. Za dvacet minut vyrovnal Raffaele Palladino, jenž při pohledné akci umotal několik hráčů soupeře a za přispění Romagnoliho překonal bezmocného Viviana. Z remízy se hosté radovali jen pět minut, neboť po rohu nejprve Soriano orazítkoval hlavou břevno, aby pak po ťukesu Duncana a Eto'a propálil Iacobucciho Lorenzo de Silvestre. Poslední slovo však měli opět hosté, když se dvě minuty před koncem prosadil střelou zpoza vápna k pravé tyči Silvestre Varela. Parma se tak se Serii A loučí remízou.
90+4
90+3
Žádný centr do vápna však nepřichází, opět vidíme hru na půlce a sudí Massa zřejmě ukončí zápas.
90+3
Sampdoria znovu kombinuje jen někde na půlící čáře. Ještě však bude mít míč k dispozici, protože Gobbi fauloval Bergessia.
90+2
Konečně se domácí dostali k vápnu, ale vysunutí Eto'a nemělo přesnost a Iacobucci míč odkopl daleko od své svatyně.
90+2
Domácí k nelibostí svých fanoušků kombinují na své obranné polovině. Mají to však beci Sampdorie těžké, žádný z jejich spoluhráčů vepředu není v pohybu. To se pak nahrávka dává opravdu nelehko.
90+1
První z nich je téměř minulostí. Domácí si míč vyměňovali na středové čáře, poté přišla De Silvestriho zpětná přihrávka na Silvestreho.
90
Ve druhém poločase uvidíme tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Ani další útok domácích nebude znamenat pro Iacobucciho žádné velké ohrožení, neboť Eto'o převzal íč v ofsajdu.
89
Hosté se znovu snažili o odpověď, ale nápřah Soriana končí vysokok nad branku.
88
Parma právě vstřelila branku!
Parma opět srovnává stav zápasu, nechce se se Serii A loučit porážkou. Po rohovém kopu se míč dostal kousek za vápno, kde si na něj počkal SILVESTRE VARELA a pohlednou ránou k pravé tyči propáli lvše, co mu stálo v cestě.
86
Poslední střídání dnešního duelu. Alfred Duncan odchází ze hřiště, podal dobrý výkon, nahrál na gól. Poslední minuty dnešního duelu v sampdorijském dresu místo něj odehraje Angelo Palombo.
85
Rohový kop domácích nepřinesl žádné velké ohrožení branky Iacobucciho, Parma naopak podniká rychlý kontr, který končí také rohem.
84
Další přímý volný kop z levé strany v podání Sampdorie. Duncan zkusil přímou střelu na branku, kterou vyboxoval Iacobucci.
82
Třetí a poslední střídání hostí v tomto mači. Záložník José Mauri jde z placu, místo něj si zahraje McDonald Mariga.
81
Hosté se snaží dostat znovu k brance Parmy a budou k tomu mít příležitost, protože Jorquera z levé strany rozehraje přímý volný kop. Ale rozehrávka nakrátko nebyla dobrá volba, Sampdoria krátce poté získala míč.
79
Sampdoria právě vstřelila branku!
S góly se nám nyní roztrhnul pytel. Po rohu z levé strany putoval míč k Sorianovi, jenž hlavičkou orazítkoval břevno. Od něj se balon odrazil na zadní tyč, kde byl Duncan. Ten si jej zpracoval a poslal jej po zemi zpět do ohně. Eto'o jemně tečoval míč k LORENZU DE SILVESTRIM, jenž z hranice penaltového puntíku propálil gólmana Iacobucciho. Asistence: Samuel Eto'o.
78
Žlutou kartu dostává Cristóbal Jorquera (Parma FC).
78
Po žluté kartě následoval centr do vápna Parmy, který obrana hostí odvrací na rohový kop.
76
Domácí podruhé střídají, když ze hřiště odchází Luis Muriel, jenž dnes nebyl příliš vidět. Na posledních 15 minut jej nahradí Gonzalo Bergessio.
74
No vida, Parma se po delším čase, konkrétně po třech zápasech, prosazuje také venku. A že tedy RAFFAELE PALLADINO střílí gól jedna radost. Naběhl si na dlouhý centr Gobbiho, následně si pohrál s jedním obráncem na hranici vápna, poté s druhým ve vápně, když si posunul míč kličkou doleva a ve finále se trefil s přispěním Romagnoliho nad bezmocného Viviana. Asistence: Massimo Gobbi.
73
Pokud se podíváme na právě končící 38. kolo, tak nejvíce gólu je zatím k vidění v Turíně, který vede nad Cesenou 5-0 a také v Miláně, kde místní Inter svádí rovnocenný boj s Empoli a vede pouze 3:2.
72
Dosti neobvylké střídání v dresu FC Parmy. Z placu odchází Antonio Mirante, kterého nahrazuje na posledních zhruba dvacet minut Alessandro Iacobucci.
71
Dnes končí na italské půdě dvě velké akce. Zatímco poslední kolo Serie A probíhá a zbývá z něho kolem dvaceti minut, tak Giro d'Italia 2015 je již minulostí. Alberto Contador dovezl do Milána to, s čím do Gira šel – Maglia Rosa.
70
Obiang zkusil přímou střelu. Ta byla ztlumena hlavičkou jednoho z beků hostí, čímž míč propadl na vápno k Sorianovi, jenž se doslova ukličkoval a balon ztratil.
69
V souboji dvou osmiček si José Mauri počínal jako pořádný brousek, který poslal na zem Correu. Bude z toho přímý volný kop ze slibné pozice u levého horního rohu vápna.
68
Proč si nevystřelit, když to může být minimálně na rok v první lize naposledy. Bek Feddal to zkusil zhruba z pětadvaceti metrů a míč zamířil jen těsně vedle levé tyče Viviana.
67
Nepřesný pas na Soriana si našel Mirante, poté se ještě domácí provinili útočným faulem.
66
Ale přesto hosté ukázali, že pokud se dají finančně dokupy, budou za rok v Serii B slušným to aspirantem na postup. Krásná kombinace hostí přinesla zakončení Palladina, jenž mířilo nad branku. Akce za všechny drobné, jen co je pravda. Chyběla jen přesnější rána.
66
Parma se nikam nežene, když míč uzme z kopaček hostů, v poklidu pošle malou domů na gólmana Miranteho.
64
Muriel si počínal při centru do velkého vápna hodně tvrdě. Určitě viděl, že Mirante je daleko z branky a že bude mít k míči blíže, přesto do něj šel a téměř ho zašlapal do trávníku. Jasný to faul, což pískl i sudí Massa, jmenovitě Davide, nikterak Félipe, toho času slavný závodník Formule 1.
63
Duncan se opět snažil, tentokrát necetroval, ale z pravé strany vystřelil, nicméně také jeho pokus byl zblokován.
62
Už jsou to zase domácí, kteří tentokrát táhnou akci po levé straně. K míči se na levém rohu vápna dostal Soriano, jenž se s tím nemazal a poslal čutoru na branku. Jeho střela ale byla zblokována na roh.
61
Také Parma konečně trošku zahrozila. Centr z pravé strany propadl na vápně k Nocerinovi, jenž příliš dlouho otálel s jakoukoliv střelou či přihrávkou a míč mu byl uzmut.
60
Sampdoria dlouze kombinovala na hranici velkého čtverce, ale její akce tentokrát scházela jednoduchost. Místo několika přihrávek stačila střela, což se nevydařilo, stejně jako následný centr Duncana z pravé strany.
59
Duncan si pomohl faulem proti Varelovi, což sudí Massa viděl a píská faul domácího záložníka. Ale Parma krátce po rozehrání ztrácí kulatý nesmysl.
58
Domácí jsou stále u míče a Mirante se musí mít neustále ve střehu. I když, pokud by zápas skončil z jeho pohledu 0:1 nebo 0:2, nebylo by to od Parmy tak špatné, jelikož z posledních tří venkovních zápasů má bilanci 0:11.
57
První střídání vidíme také v dresu sestoupivší a zadlužené Parmy. Andi Lila jde z placu a jeho místo zaujme Abdelkader Ghezzal.
56
Domácí jsou rázem na koni a opět operují s míčem před vápnem svého soupeře. Parma se protentokrát ubránila odkopem do zámezí.
53
Parma po centru Obianga nedokázala dostat míč daleko od vápna. Z pravé strany odcentroval do vápna Duncan, který našel přesně prostor, kde byl Soriano s ALESSIEM ROMAGNOLIM, který přeskočil beka a krkolomě se trefil do levého dolního rohu svatyně. Asistence: Alfred Duncan.
53
Pedro Obiang se nakonec rozhodl pro centr a hlavičkou hledal Soriana, což se mu nepodařilo.
52
Jorquera se provinil jasným faulem proti Eto'ovi a bude z toho přímý volný kop pro domácí, a to zhruba pětatřicet metrů od branky. Už se k němu sune Obiang.
51
Mohlo to bý právě nyní, ale k Sorianově uvolnění uličkou měl Eto'o daleko.
50
Parma se zatím ve druhém poločase k míči nedostává. Domácí mají neustále míč na svých kopačkách a snaží se najít mezeru v kompaktní obraně hostí.
49
Duncana si v souboji o míč lehce popotáhl Gobbi, což však hlavní sudí neviděl a lajnový mu toto menší provinění nezamával. Penalta se tak nepíská, ač se tedy Duncan řádně zlobí.
48
Sampdoria má mírnou převahu a kombinuje před vápnem Miranteho, jenže opět doplatila na nepřesnou přihrávku Muriela.
47
Ve druhém poločase se zatím vážnější akce nedějí, hra se odehrává na polovině hřiště.
46
Domácí družina o poločase jednou vystřídala. Afiyie Acquaha nahradil Joaquin Correa.
Žluté karty a červené karty: 0-0.
První poločas je za námi. První šanci měl v desáté minutě Eto'o, jehož ránu k pravé tyči ukryl Mirante do svých rukavic. O pět minut později odpověděl sálodlouhou dělovkou k pravé tyči Nocerino, jenže střela prošla těsně vedle. Kolem třiatřicáté minuty měli hosté tři obrovské šance. Nejprve Antonio Nocerino hlavičkoval osamocen z prostoru penalty vysoko nad a poté stejný hráč měl ještě lepší pozici, když si krásně naběhl na centr a z malého vápna trefil jen přemísťujícího se Viviana. Hned poté se dostal k odraženému míči José Mauri, který nádhernou tvrdou ránou málem přerazil břevno.
45+3
45+3
Ještě jednu akci v prvním poločase jsme viděli, než sudí Massa naposledy foukl do píšťalky. José Mari hezky prošel po pravé straně do vápna, ale celé jeho snažení zmařila nepřesná přihrávka.
45+2
Gobbi už hraje dále a čelí zřejmě závěrečné akci Sampdorie v prvním poločase, která končí tím, že Mirante šel do mlýnice a sebral centrovaný míč.
45+1
V první minutě nastavení se ze země hodně těžko sbíral Gobbi. Nevím, co se stalo, ale vypadá to, že snad do půlky vydrží.
45
V prvním poločase se bude hrát 120 sekund nad rámec hrací doby.
45
A hned je tu rychlý kontr, po kterém Eto'o na levé straně vápna uvolnil Duncana, jenž si našel vhodnou pozici k zakončení. Míč však trefil hodně špatně a vůbec neohrozil hostující svatyni.
44
Hned po rohu se k míči dostali hosté a podnikli postupný útok obranou Sampdorie. Jenže výbornou instancí v podání domácích byl De Silvestri, na kterého si u levé lajny nevyzrál Nocerino.
44
Kapitán Lucarelli signalizuje, že byl faulován při svém obranném zákroku, kterým dostal míč na roh. Ale sudí Massa na jeho výtky nereaguje.
43
Že by se tedy Sampdoria nadechovala k nějakému závěrečnému náporu v první půli, to se tedy říct nedá, ale alespoň kombinuje na polovině svého soupeře.
42
Jorquera si s pasy za obranu rozhodně neláme hlavu. Tentokrát vysunul Lilu a pokud se mladí fotbalísté stále dívají, mohli se naučit, jak vypadá nejen parádní ulička, ale ještě lepší čtení hry v podání gólmana domácích Viviana, jenž byl u míče první.
41
De Silvestri našel na levé straně Duncana, který také zkusil odcentrovat. Doufám, že se nyní dívají i malý příznivci míče kopaného, protože viděli, jak přesně nemá vypadat dobrý centr.
40
Jorquera krásně našel pasem za obranu Varelu, který si míč nechal trošku poodběhnout a následný centr z pravé strany do vápna se mu vůbec nevydařil.
40
Lucarelli naprosto přesně rozdává míče na své spoluhráče, ale kombinace nyní Parmě nejde tak hezky, jako před sedmi minutami, kdy si hosté vytvořili tři jasné gólové šance.
39
Lila je po krátkém ošetření opět na svých, což je samozřejmě dobrá zpráva.
38
Na trávníku zůstává ležet Lila a je jasné proč. Při souboji o míč jej totiž neúmyslně trefil kolenem přímo do úst obránce Regini.
36
Po levé straně se pokoušel do vápna prodrat Muriel, který ve finální fázi své akce zkoušel spadnout, což mu ale rozhodčí samozřejmě nezbaštil. Možná by se hodila ještě kartička za filmování, které by brali i v Hollywoodu.
35
Zdá se, že Sampdoria se opět po delším čase nadechuje k tomu, aby ohrozila branku Miranteho. Kombinuje delší čas na půlce soupeře.
33
Domácí se vůbec nemohou dostat před vápno Miranteho a když už, dlouho se tam kvůli špatné přihrávce neohřejí.
32
Tři velké šance Parmy během minuty! Krátce po skvělém zákroku Viviana se míč dostal pět metrů za vápno k José Maurimu, jenž z první napálil neskutečnou pumelici do břevna! Branka se málem vychýlila ze své konstrukce.
32
Poslední tým tabulky je v tuto chvíli jasně lepší. Po centru tentokrát z pravé strany, který posílal do vápna Cassani, hlavíčkoval zblízka znovu Nocerino jen do míst, kam se přemísťoval Viviano, jenž fantastickým reflexem vyrazil tuto hlavičku.
31
No to byla šance! Po krásném centru Gobbiho do vápna si našel pozici k hlavičce Antonio Nocerino, jenž však z hranice penalty míří vysoko nad!
30
Parma se rychlou kombinací dostala před Viviana. Její akce končí rohovým kopem, který bude zarhán nakrátko.
29
Už tak nepříliš pohledná hra je nyní hodně kouskována fauly a nejinak je tomu i nadále. Acquah může být nyní hodně rád, že nevidí žlutou kartu za faul na Nocerina, jelikož mu z boku pořádně projel kotník.
28
Hra je opět přerušena, tentokrát si Romagnoli doslova osedlal Cassaniho, takže nic jiného než další hvizd sudího do píšťalky nemůže následovat.
26
Hlavní sudí Massa dost důrazně ukazuje Murielovi, že za další podobný faul na Gobbiho uvidí domácí útočník kartičku žluté barvy.
25
Opět se domácí ekipa neusadí na delší čas přes vápnem nebo ve vápně Miranteho, jelikož je pískán znovu útočný faul. Tentokrát se provinil De Silvestri, který atakoval Gobbiho.
24
Z nohy Jorquery to nebyl vyloženě zlý centr, spíše naopak, jenže míč proletěl vápnem až za brankovou čáru.
23
Varela rychle přispěchal na levé straně vápna s centrem, který byl sražen na roh. Ten zahraje Jorquera.
23
Na polovině hřiště si Romagnoli ve výskoku pomohl rukama proti Nocerinovi, takže je pískán faul domácího beka.
22
Další dlouhý míč v podání hostí do vápna končí za brankovou čárou, balon tak uvede do hry Viviano.
22
Parma se po dlouhém nákopu ujala na polovině soupeře míče, jenže pranic přesný centr odhlavičkovala obrana domácích dopředu a míče se div že neujal a po pravé straně nezdrhnul Muriel.
21
Varela u pravého rohového praporku dost důrazně pokryl Muriela, na což však hlavní sudí nereaguje, zákrok za faul nepovažoval.
20
Tentokrát si oba hráči roli vyměnili. Eto'o našel u levého praporku krásně Duncana, který však příliš váhal s centrem a nakonec byl balonu odzbojen.
19
I když to zpočátku vypadalo, že akce Sampdorie opět skončí nedotaženou kombinací, tentokrát na finální přihrávku došlo. Jenže Eto'o si nepohlídal po pasu Duncana ofsajdovou past a byl v ní nachytán.
18
V útoku je tak opět Sampdoria a u míče opět nechybí Samuel Eto'o, kterého doplňuje Acquah.
17
To by musel mít Varela tryskový pohon, aby dostihl dlouhý nákop Lucarelliho. Míč končí za čárou.
17
Další akce domácích končí míčem v zámezí. Zatím chybí Sampdorii přesnější finální přihrávka či zakončení.
15
Nocerino získal kousek za vápnem míč a jak se říká – když nevíš co s míčem, vystřel. Že by to byla nepovedená rána hostujícího ofenzivního záložníka/útočníka, to se rozhodně říci nedá. Pumelice ze třiceti metrů prošla těsně vedle pravé tyče Vivianiho svatyně.
15
Nyní Mirante výborně přečetl hru, když byl u míče dříve než hráči domácích, a odkopnul jej dopředu.
14
Regini operuje na velkém prostoru a nyní dvakrát rozdal míč svým spoluhráčům. Poprvé na pravou stranu nepřesně, podruhé to zkusil na Eto'a, který zkoušel obstřelit Miranteho, ale míč mu nesedl a gólman Parmy bez potíží chytá míč.
13
Gobbiho uvolnění uličkou Varely u levého rohového praporku neprošlo, křídelní bek Parmy měl k míči o dva kroky dále.
12
Daší útok Sampdorie končí na kopačkách hostí, kteří ihned stěhují hru před branku Viviana.
11
Na druhé straně zahrála povedenou akci také Parma, ale Lila si pomohl útočným faulem, takže Nocerinova střela byla zbytečná
10
Jedna z největších hvězd domácích, Samuel Eto'o, využil nedorozumění v obraně Parmy a z velkého čtverce vystřelil z první po zemi k pravé tyči, kam skočil Mirante a zachránil svůj tým.
10
Eto'o sebral před vápnem míč a rozdělil jej na své spoluhráče, jenže ti jej ztratili a následně se musel vyznamenat Viviano, když odkopnul do bezpečí nebezpečný skákavý míč, navíc při napadání Palladina.
9
Předchozí útok Sampdorie nebyl příliš přesný a vypadá to, že ani tentokrát to nebude jinak. Míč na Muriela nebyl příliš přesný a u levého rohového praporku sbírá kulatý nesmysl Gobbi.
8
Další útok domácích táhne Romagnoli, který si vyměňuje míč na levé lajně s Obiangem.
8
Také Sampdoria na okamžik kombinovala před vápnem soupeře, ale chyběla jí přesnější finální přihrávka.
7
Po rohu se dostal míč za vápno, kde se jej pokoušel dostat zpět do ohně Lila, jenže svůj nákop hodně protáhl a mířil nepřesně.
7
Z levé strany pro změnu centroval Cassani, jehož přesný centr do vápna našel jen nohu Silvestreho, který nekompromisně odpaluje míč na rohový kop.
6
Hosté jsou poměrně aktivní, José Mauri ve spolupráci s Gobbim vybojoval poblíž vápna autové vhazování.
5
K zakončení se po rohu dostal jeden z domácích hráčů, ale všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť byl pískán domácím útočný faul. A skutečně, Romagnoli si ve vápně doslova podržel za ruku Lucarelliho.
4
Sampdoria bude zahrávat první rohový kop.
2
Také Parma zahrozila, když po levé straně utekl Lila, ale jeho centr jen prolétl vápnem k nohám domácích hráčů.
2
Domácí byli hned po minutě a půl v šanci, ale Soriano střílel z velkého vápna těsně vedle levé tyče Miranteho.
1

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Regini – Duncan, Obiang, Acquah – Soriano – Eto'o, Muriel.
Náhradníci: Romero – Muñoz, Wszolek, Okaka, Cacciatore, Palombo, Correa, Bergessio, Coda, Rizzo, Dordević, Marchionni.

Parma FC: Mirante – Cassani, Feddal, Lucarelli, Gobbi – Lila, Mauri, Jorquera, Nocerino, Varela – Palladino.
Náhradníci: Bertozzi, Iacobucci – Coda, Mendes, Haraslín, Costa, Broh, Prestia, Galloppa, Mariga, M. Esposito, Ghezzal..
Poslední zápasy Parmy:
Parma – Verona 2:2.
Fiorentina – Parma 3:0.
Parma – Neapol 2:2.
Cagliari – Parma 4:0.
Lazio – Parma 4:0.
Sampdoria na sedmém místě již nemá o co hrát, jelikož se nemůže posunout tabulkou směrem vzhůru a bojovat o evropské poháry. Na pátého městského konkurenta z Janova, místní FC, ztrácí čtyři body. Směrem dolů to také nemůže být horší, osmý AC Milán má totiž 52 bodů, když včera vyhrál v Atalantě, a Inter má se Sampdorií horší vzájemnou bilanci.
Poslední zápasy Sampdorie:
Empoli – Sampdoria 1:1.
Sampdoria – Lazio 0:1.
Udinese – Sampdoria 1:4.
Sampdoria – Juventus 0:1.
Sampdoria – Verona 1:1.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu italské Serie A, konkrétně půjde o duel mezi UC Sampdorií a Parmou FC.

Oba týmy měly zcela rozdílné sezóny. Sampdoria se pohybuje v popředí tabulky a momentálně se nachází na skvělém 7. místě s 55 body. O trenéra Sinisu Mihajloviče je tak velký zájem i mezi předními kluby, nejvíce se pak mluví o Neapoli. Hosté z Parmy naopak už dlouho mají jistý sestup a jsou jasně poslední, z velké části za to mohou bodové odpočty kvůli dluhům. Tento, kdysi slavný tým, získal zatím jen 18 bodů. U domácích je nejlepší střelec s devíti góly Éder, u hostů to pak je s pěti zásahy Cassano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62