Serie A - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Bologna - 21. července 2020   19:30

Atalanta
62' Muriel (D. Zapata)
1:0
(0:0)
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino (80. Šutalo), Djimsiti (86. Caldara) – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić (46. Muriel), A. Gómez (C) (66. Malinovskyj) – D. Zapata (66. Colley).
La Penna – Caliari, Gori
Gewiss Stadium (Bergamo)
Bologna
Skorupski – Tomijasu (74. M'Baye), Danilo, Denswil, Krejčí (78. Santander) – Medel, Svanberg (64. Domínguez) – Skov Olsen (64. Orsolini), R. Soriano, Barrow (64. N. Sansone) – Palacio (C).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:14.
Máme za sebou i druhou pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme se přeci jen dočkali branky. O tu se v 62. minutě postaral Luis Muriel, který jako střídající hráč dostal Atalantu do vedení. V dalším průběhu utkání už si domácí hlídali nejtěsnější vedení, což se jim nakonec podařilo uhájit až do závěrečného hvizdu. Dlužno dodat, že Bologna dnes nepředvedla vůbec špatný výkon a svěřenci trenéra Mihajloviće se nemají za co stydět. V boji o co nejlepší umístění získala Atalanta další tři body a prozatím se usadila na druhém místě, přičemž Inter má utkání s Fiorentinou k dobru. Bologna zůstává desátá, ale těsně za ní jsou soupeři, kteří ji ještě mohou v tomto kole předskočit. Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a příjemný zbytek dne.
90+5'
90+5'
Luis Muriel odvedl pro domácí výbornou práci, když potáhl míč na levém křídle, načež vrátil dozadu a ušetřil cenné vteřinky.
90+4'
Marten de Roon se dopustil taktického faulu za žlutou kartu.
90+3'
Z pravé strany letěla před branku přihrávka, kterou dokázal zachytit brankář Skorupski.
90+2'
Colley dostává žlutou kartu za nasimulovaný pád v pokutovém území.
90+2'
Muriel se dostal s míčem u nohy do pokutového území, kde ho však soupeř ubránil.
90+1'
Domácí fotbalisté kombinují s míčem u kopaček a drží se daleko od vlastní branky.
90'
Nastavovat se bude ještě 5 minut!
90'
Sansone poslal centr z volného přímoho kopu, který však neznamenal žádné větší nebezpečí pro zadní řady Atalanty.
89'
Defenziva Atalanty je však velmi pevná a soupeře zatím k ničemu nepouští.
88'
Hosté na vlastní polovině čistě odebrali míč a mohou se pokusit o závěrečný tlak.
87'
Nepřesný centr z levé strany se stal jednoduchou kořistí brankáře Skorupského.
86'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Berat Djimsiti, přichází Mattia Caldara.
85'
Berat Djimsiti má také zdravotní potíže, což může být pro domácí celek problém.
84'
Nicola Sansone se snažil proháčkovat až k zakončení, ale nedokázal přejít přes přesilu.
83'
Robin Gosens vytáhl hodně nepříjemný zákrok, když ve skluzu trefil nohu protihráče, za což dostává žlutou kartu.
82'
Ukrajinec schytal nepříjemnou ránu kolenem od dobíhajícího Danila, ale o faul se nejednalo, šlo o nezaviněný střet po Malinovského pádu.
81'
V pokutovém území hostů došlo k souboji, po němž zůstává ležet Ruslan Malinovskyj.
80'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází José Luis Palomino, přichází Bosko Šutalo.
79'
Na hrací ploše zůstává v nefotbalové pozici Palomino, kterého zřejmě chytají křeče.
78'
Ebrima Colley z Gambie se dostal ke střeleckému pokusu, který poslal do brankáře Skorupského a následná dorážka už neměla sílu.
78'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Federico Santander.
76'
Míč z volného přímého kopu letěl přímo před branku, kde ho vyboxoval tygřím skokem Skorupski.
75'
Rozběhnutý Luis Muriel byl poslán k zemi Danilem, který dostává spravedlivou žlutou kartu.
74'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Ibrahima M'Baye.
73'
Při dobíhání Muriela se zřejmě zranil Takehiro Tomijasu, který zůstal sedět na zeleném pažitu.
72'
Míč na Luise Muriela byl o kousek delší, než by Kolumbijec potřeboval, takže jako první se k němu dostal soupeř.
71'
Další útočný faul, tentokrát se ho dopustil Duván Zapata. Dnes zatím nesledujeme zrovna pohledné utkání.
70'
Rafael Tolói to přehnal s napadáním, takže je mu pískán útočný faul. Na druhé straně pak byl k vidění ofsajd.
69'
Remo Freuler nepříjemně dojel do Orsoliniho, za což Švýcar vidí naprosto po zásluze žlutý trest.
68'
Ovšem ze standardní situace žádné další ohrožení hostující branky nevzešlo.
67'
Domácí si vybojovali výhodu volného přímého kopu na útočné polovině.
66'
Na druhé strany ze hry odchází kapitán Gómez a Duván Zapata, které nahrazují Malinovskyj a Colley.
64'
Ze hry odstupují Barrow, Skov Olsen, a Svanberg, které nahrazují Sansone, Domínguez a Orsolini.
62'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe teď působí branka domácích. Duván Zapata dobře poslal míč na LUISE MURIELA na hranici pokutového území a ten s ničím příliš neotálel, načež poslal míč do míst, kam Skorupski nedosáhl.
61'
Hosté se prokombinovali až do zakončení, které obstaral Musa Barrow po Tomijasuově pasu, ale branku vysoko přestřelil.
60'
Mattias Svanberg skončil na zemi poté, co ho odstrčil soupeř, takže se píská faul na švédského internacionála.
59'
Ovšem následovala rychlý ztráta a kupředu běžel velezkušený Palacio, jenž vybojoval alespoň autové vhazování.
58'
Danilo fauloval Muriela uprostřed hrací plochy a k míči se tedy opět dostávají domácí.
57'
Luis Muriel narazil pouze do Soriana, který tedy snadno získal míč, ale ani hostující hráč nic nevymyslel.
56'
Od de Roona se míč odrazil za postranní čáru, takže autové vhazování obstará Ladislav Krejčí.
55'
Centr od rohového praporku doletěl do malého vápna, kde míč snadno ukořistil Skorupski.
54'
Marten de Roon centroval z pravé strany na Zapatu, ale před tím odpravila hostující obrana na rohový kop.
53'
A po rohovém kopu už se podle sudího provinil proti pravidlům Duván Zapata, takže se ozývá píšťalka.
53'
Rafael Tolói skvěle doplnil útok a dostal se i ke střele, kterou ale tečoval Ladislav Krejčí na roh.
52'
S centrem od rohového praporku si Skorupski s lehkými obtížemi dokázal poradit a vyboxoval.
51'
Tomijasu to myslel dobře, když chtěl vysoký míč poslat vlastnímu brankáři, jenže neodhadl prostor a uvidíme tedy roh pro Atalantu.
50'
Timothy Castagne skryl svůj pokus za obránce soupeře, ale Skorupski opět dokázal střelu zastavit.
49'
Ač tísněn soupeřem, dokázal Muriel zakončit, nicméně Skorupski rukou míč zastavil a následně skryl ve své moci.
49'
Roberto Soriano poslal k zemi Freulera, takže se k míči dostávají domácí.
48'
Luis Muriel se dral za míčem, ale ten mu ukopl Denswil, který to udělal natolik šikovně, že se bude rozehrávat od branky.
47'
Hosté se prokombinovali až do soupeřova pokutového území, kde však o míč rychle přišli a k zakončení se tak nedostali.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Luis Muriel.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme poměrně překvapivě sledovali vyrovnané utkání. Dokonce můžeme konstatovat, že větší šance měli hráči hostujícího celku. Nejprve pěkně pálil Roberto Soriano, aby v závěru poločasu napálil horní tyč Musa Barrow. Atalanta rozhodně nedává znát, že by měla být suverénně nejlépe střílejícím týmem celé soutěže. Domácí navíc nemají na lavičce trenéra Gasperiniho, který byl v průběhu první půle vyloučen. Domácí musí změnit hodně věcí, pokud mají dnešní utkání vyhrát. Ovšem nemůžeme zapomínat na to, že na lavičce sedí například Malinovskyj nebo Muriel, kteří mohou druhou půli hodně oživit. Druhý poločas začne přibližně v 20:32.
45+1'
45+1'
Robin Gosens chtěl poslat míč na Zapatu, ale záměr se mu realizovat nepodařilo.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Z pravé strany letěl do pokutového území hostů centr, ale před Zapatou míč obrana odvrátila.
43'
Palacio sklepával na spoluhráče, ale jeden míč přeběhl a druhý se k němu nedostal.
42'
Přestupek na útočné polovině v podání fotbalistů Atalanty znamená míč pro hosty.
41'
Závěr poločasu se přibližuje a zatím celkem překvapivě sledujeme hodně vyrovnané utkání. Favorit rozhodně nemá více ze hry.
40'
Gary Medel chytil za ruku Zapatu a stáhl ho k zemi. Následně ještě Chilan něco gestikuluje směrem k rozhodčímu.
39'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Musa Barrow a tvrdou ranou poslal míč do břevna!
38'
Musa Barrow se nemohl prosadit po faulu Berata Djimsitiho, takže uvidíme standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky.
37'
Po krátké trenérské karetní vsuvce můžeme sledovat dění na trávníku, kde se hosté opět vydávají na útočnou polovinu.
36'
Hostující trenér Siniša Mihajlović vidí žlutou kartu.
36'
Gian Piero Gasperini dostává červenou kartu a musí opustit trenérské stanoviště.
35'
Centr od rohového praporku doletěl až k Palominovi, ale ten nebyl v zrovna dobré pozici, takže hlavičku nevměstnal mezi tři tyče.
34'
José Luis Palomino hledal nabíhající spoluhráče, ale před ním soupeř ukopl na rohový kop.
33'
Domácí získali výhodu rohového kopu, po němž míč proletěl mimo nebezpečnou oblast.
32'
Musa Barrow si příliš předkopl míč, takže ho o něj soupeř snadno připravil.
30'
Takehiro Tomijasu poslal k zemi Zapatu, který se kolem japonského internacionála snažil obtočit a utéct.
29'
Pašalić si vyměnil míč se Zapatou a následnou střelu poslal pouze do brankáře Skorupského. Od polského brankáře se míč odrazil, ale vzápětí po něm stihl skočit dříve, než doběhl Zapata.
28'
Míč opět doputoval k brankáři Skorupskému, který ho snadno získal do své moci.
27'
Barrow nakopl míč do pokutového území směrem na Soriana, ale ten se přes Djimsitiho k míči prodrat nedokázal.
26'
Bologna se opět jednoduše ubránila a může se vydat na útočnou polovinu hřiště.
25'
Zatím nesledujeme tu ofenzivní mašinu, jak se Atalanta v letošních zápasech dosud prezentovala.
23'
Zapata se přes lépe postaveného Danila nedostal k míči. Brazilský stoper následně vrátil míč až ke svému brankáři.
22'
Atalanta je zatím poměrně nepřesná v kombinaci, což opět znamenalo ztrátu na útočné polovině.
21'
Domácí kombinují na útočné polovině, ovšem zatím se drží celkem daleko od Skorupského branky.
20'
Musa Barrow vyslal projektil zpoza vápna, který vystrašil Golliniho, leč mířil jen do boční sítě.
19'
Přetažený centr z pravé strany nepředstavoval vůbec žádné nebezpečí pro defenzivu hostujícího mužstva.
18'
Nepřesnou přihrávku zachytil Remo Freuler, jenže Švýcar krátce poté o míč zase přišel.
17'
Hosté se usadili na útočné polovině a hledají cestu k brance, kterou hájí Pierluigi Gollini.
16'
Pohledná kombinace končí zakončením Gómeze, které se však mezi tři tyče nevešlo.
14'
Po centru z volného přímého kopu se sice domácí dostali k zakončení hlavou, nicméně to letělo hodně nepřesně.
13'
Danilo se postavil do cesty Zapatovi, z čehož rozhodčí vyvodil pouze odpískání volného přímého kopu, i když určitě mohl volit i karetní trest.
12'
Domácí se po delší době dostávají k souvislejší kombinaci, kterou však ukončila nepřesná přihrávka na Zapatu. Ten následně ve snaze dostat se k míči fauloval Tomijasua.
11'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Medel, ale tečovaný míč doletěl pouze do ofsajdu.
10'
Hostující celek po rohovém kopu nic zajímavého nevymyslel, nicméně po chvíli vybojoval další roh.
9'
Na druhé straně musel zakročit také Gollini po povedené ráně, kterou vyslal směrem na branku Roberto Soriano. Umístěný pokus mířil k tyči, ale Gollini vyškrábl na roh.
8'
Duván Zapata vyslal střelecký pokus zpoza pokutového území, ale nepříliš razantní střelu polský brankář ve službách Bologny chytá.
7'
Ladislav Krejčí vhodil na Barrowa, ale ten o míč na útočné polovině rychle přišel.
6'
Hosté to přehnali s napadáním a po zákroku zkušeného Palacia končí na trávníku Rafael Tolói.
5'
Volný přímý kop měl letět přímo na branku, jenže nabral směr pouze do zdi, která ho odrazila.
4'
De Roon si vzal spolu s Pašalićem na paškál hostujícího fotbalistu, který skončil na trávníku, načež sudí La Penna píská faul domácího celku.
3'
José Luis Palomino pohlídal přihrávku za obranu, sebral míč a poslal ho do zóny bezpečí, kde vládne Gollini.
2'
Duván Zapata hledal nabíhajícího spoluhráče přízemním centrem z levé strany, ale o kousek nenašel.
1'
Domácí se hned po půl minutě dostali k centru z pravé strany, který snadno sebral Skorupski.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, A. Gómez (C) – D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Colley, Bellanova, Caldara, Piccoli, Czyborra, Šutalo, Tameze, Malinovskyj, Da Riva, Muriel.

Bologna FC: Skorupski – Tomijasu, Danilo, Denswil, Krejčí – Medel, Svanberg – Skov Olsen, R. Soriano, Barrow – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa, Sarr – A. Poli, Cangiano, N. Sansone, Domínguez, Santander, Orsolini, Corbo, Baldursson, Bonini, Juwara, M'Baye.

Rozhodčí: La Penna – Caliari, Gori.
Bologna FC

Bolognu najdeme přesně uprostřed průběžné tabulky italské Serie A. Na desátém místě má Bologna 43 bodů za 11 výher, 10 remíz a 13 porážek při skóre 48:57. Poslední zápasy fanouškům celku z hlavního města regionu Emilia-Romagna příliš radosti nepřinesly. Bologna z posledních čtyř utkání vytěžila pouhé dva body za remízy v Parmě a Neapoli. A to je ještě třeba dodat, že v Parmě šlo o velkou ztrátu, jelikož tam Bologna vedla v 16. minutě již 2:0, přičemž tento stav vydržel až do třetí nastavené minuty, kdy snížil domácí Kurtić, aby v páté nastavené minutě srovnal nepříznivý stav Inglese. Také Bologna má dva nejlepší střelce – na osmi gólech se srovnali Orsolini a Barrow.
Atalanta Bergamasca Calcio

Stroj na branky se po 34 kolech zastavil na metě 94 gólů. Atalantu doposud získala 71 bodů za 21 výher, 8 remíz a 5 porážek a je černým koněm soutěže. Z posledních pěti zápasů Atalanta zapsala tři výhry a dvě remízy, přičemž ta poslední přišla v sobotu na půdě Verony, kde Atalantu poslal do vedení v 50. minutě Duván Zapata, ale již za devět minut bylo vyrovnáno, o což se postaral domácí Pessina. Výsledkem 1:1 pak utkání skončilo. Atalanta sice na soupeřovu branku vyslala sedm střel, ale za Silvestriho záda si našla cestu jediná z nich. Určitě není bez zajímavosti, že nejlepšího střelce týmu najdeme až na šesté příčce mezi střelci Serie A. Nejlepšími kanonýry Atalanty jsou sedmnáctigóloví Kolumbijci Zapata s Murielem, o dvě branky méně nastřílel Iličić.
V rámci 35. kola italské Serie A se spolu utkávají celky Atalanta Bergamasca Calcio a Bologna FC. Jednoznačným papírovým favoritem jsou domácí, kteří letos do soupeřových sítí sází jednu branku za druhou a v tomto ohledu jsou s přehledem nejlepším týmem celé soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62