FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropu -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Ml. Boleslav - 7. července 2020   20:00

Bohemians
18' Puškáč (Mosquera) • 54' Jindřišek
2:1
(1:1)
Ml. Boleslav
38' Jiří Klíma  (Janošek)

P. Le Giang – Mosquera, Köstl, Hůlka, M. Dostál – Jindřišek (C), Bederka (76. Krch) – Nečas (76. Ugwu), Vacek (63. Vaníček), Vodháněl – Puškáč (63. Květ).
Valeš – Schumacher, Ljovin, Krch, Květ, Vaníček, Ugwu.
Zelinka – Paták, Dresler – Klíma Tomáš
Ďolíček, Praha-Vršovice
Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (72. Pudil), Túlio – Ladra (55. Wágner), Budínský (C) (90. Mašek), Fulnek (90. Douděra) – Jiří Klíma (72. Mazuch).
Stejskal – Mazuch, Mašek, Stránský, Pudil, Douděra, Wágner.
Šeda

SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 2:1. Srdnatý výkon Klokanů, postupují ale hosté

Seznam zápasů

Utkání je u konce. Při pohledu na domácí fanoušky by si člověk myslel, že se z postupu mohou radovat domácí, opak je ale pravdou. Mladé Boleslav sice v Ďolíčku padla 1:2, zápas ale zejména ve druhé půli v poklidu kontrolovala a po domácím vítězství 3:0 si stejně jako loni zahraje o poháry. O tom, kdo se postaví Mladé Boleslavi, se rozhodne zítra, ve hře však už je jen Jablonec a Liberec.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Zelený (FK Mladá Boleslav).
90+2'
Hráči Mladé Boleslavi dlouhou část nastavení drželi balon na polovině soupeře, kde ušetřili cenný čas. Chystá se poslední útok klokanů, o postupujícím je rozhodnuto.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází David Douděra.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Dominik Mašek.
90'
Utkání se vskutku už jen dohrává, fanoušci domácího celku své borce oceňují za dnešní snaživý výkon vydatným potleskem.
89'
Wágner nepříjemně dotíral na Köstla a ten raději místo konstruktivní rozehrávky balon jen zakopl do autu.
88'
Balon se odrazil před šestnáctku ke Květovi, který se pokusil zpoza vápna vypálit. Bránu hostí o hodně minul.
87'
Květova pohledná rána se snesla mimo bránu
87'
Hráči Bohemians vybojovali ještě jeden rohový kop.
85'
Žlutou kartu dostává Jhon Mosquera (Bohemians Praha 1905).
Žlutou kartu dostává Jan Šeda (FK Mladá Boleslav).
84'
Mosquera vlétl do vzdušného souboje ve vápně s brankářem Šedou. Gólman Mladé Boleslavi míč bezpečně lapil a následně se na domácího křídelníka pořádně rozčílil za vzájemný střet.
82'
Mosquera vyslal do vápna Středočechů centr z levého křídla. Balon jen prolétl šestnáctkou, aniž by ho někdo zasáhl a domácí pokračují v kombinaci.
81'
Na kopačky Pražanů se vloudila nepřesnost. Míč unikl zelenobílým do autu, hosté se i tentokrát velice rychle a dobrovolně zbavili balonu.
80'
Hosté už nic nevymýšlejí a míč jednoduše vrátili na polovinu soupeře. Klokani zase útočí.
79'
Květ hodně důrazně zabojoval na pravém křídle, aby získal balon. Ani tak se mu to nepodařilo a zase hrají Mladoboleslavští.
78'
Zelenobílí vysílají do vápna Mladé Boleslavi jeden centr za druhým, je to ale všechno tak trochu na náhodu a tak to také dopadá. Hosté se dále brání s přehledem.
77'
Žlutou kartu dostává Jakub Fulnek (FK Mladá Boleslav).
76'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jiří Bederka, přichází Daniel Krch.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Michael Ugwu.
75'
Pražané kombinují ve středu hřiště, ne a ne se ovšem dostat na dostřel brány soupeře.
74'
Druhý poločas vskutku nenabízí tolik šancí jako první půle, Mladoboleslavští kontrolují výsledek.
73'
Klokani získali rohový kop, i tentokrát byli ve vzduchu úspěšnější Středočeši, kteří se tak zase ubránili.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Ondřej Mazuch.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Daniel Pudil.
70'
Dlouhou kombinaci okolo šestnáctky Mladé Boleslavi zastavil pomezní sudí praporkem signalizujícím ofsajd.
69'
Klokani nic nevzdávají a nadále kombinují před vápnem Mladé Boleslavi. Hosté se ale brání naprosto v pohodě a svého soka do žádných šancí nepouštějí. Přeci jen mají Středočeši v součtu stále pohodlný náskok tří branek.
68'
Žlutou kartu dostává Dominik Janošek (FK Mladá Boleslav).
67'
Na druhé straně se nevyvedla ani fáze jedna. Centr z levého křídla mířil do zámezí rovnou.
66'
Fulnek zleva nacentroval do vápna na Wágnera, ten v tísni hlavičkoval jen vysoko nad.
65'
Hráči Bohemians měli k dispozici volný přímý kop. Vzrušení bylo však po centrovaném míči zbytečné, hlavní sudí odpískal ofsajd.
64'
Bederka hledal své spoluhráče pasem na levé křídlo. Jeden z beků ve skluzu míč odklidil na aut.
63'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Antonín Vaníček.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Roman Květ.
62'
Puškáč si zpracovával míč mezi dvojicí stoperů, ovšem poradit si nedokázal. Hosté získali balon.
61'
S míčem hrají domácí fotbalisté, kteří ale kombinují jen na vlastní polovině hřiště.
60'
Další akce fotbalistů Bohemians vedla po levém křídle, ovšem centr nepřišel a nakonec domácím míč unikl do autu.
59'
Žlutou kartou za příliš hlasité protesty byl napomenut zřejmě trenér Bohemians Klusáček.
58'
Köstl dlouhým pasem na pravé křídlo překvapil všechny své spoluhráče. Přesto Nečas dokázal využít nedůsledné obrany a balon vybojoval. Následně ho poslal jednomu ze svých spoluhráčů na střelu do vápna, kde se strhla klasická trma-vrma, ovšem bez gólového úspěchu pro klokany.
57'
Pořádný závar ve vápně hostů!
57'
Vodháněl se prezentoval centrem z levého křídla. Pro balon si jistě vyběhl brankář Šeda, který schoval míč do náruče.
56'
Bederka povedeným pasem na pravé křídlo hledal Puškáče. Ten však nedokázal míč zpracovat ideálně a hosté míč odvrátili do bezpečí.
55'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Tomáš Wágner.
54'
Bohemians právě vstřelili branku!
Exekuce standardní situace se ujal JOSEF JINDŘIŠEK a jako správný kapitán s ledovým klidem poslal klokany znovu do vedení. Svůj pokus umístil přes zeď nechytatelně ke vzdálenější tyči a Šeda neměl nárok zasáhnout.
53'
Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
53'
Vodháněl si to středem hřiště namířil přímo do šestnáctky a nakonec byl poslán k zemi až na poslední chvíli těsně před vápnem. Chystá se nebezpečná standardka klokanů.
52'
Köstl s Jindřiškem rozehrávají na vlastní polovině hřiště. Hrají do plných, a tak je pro klokany složité něco vymyslet.
51'
Mosquera z levého křídla nenacentroval ideálně a Mladoboleslavští balon poslali do bezpečí.
50'
Nečase na pravém křídle stíhal Zelený, který ve skluzu dokázal míč ještě otřít o prvně jmenovaného a výkopem tak uvede balon do hry Šeda.
49'
Hezkou kombinací se už už dostávali klokani na levé straně do střelecké pozice. Na poslední chvíli jeden z domácích hráčů upadl a hlavní sudí odpískal jeho simulaci.
48'
Tatajev stihl odražený míč až v autu, takže vhazují zelenobílí.
47'
Mladoboleslavští začali druhý poločas aktivně. Janošek odcentroval z pravého křídla, ve vápně záhy vládli domácí.
46'
První poločas je minulostí. Lépe do něj vstoupili domácí, kteří se už v 18. minutě dostali do vedení díky trefě Puškáče. Klokani mohli nasázet svému soupeři pět gólů a měli by vystaráno, šance na to měli, jenže všechny zahodili, a tak přišel trest. Po nešťastné teči obránce Pražanů se z vyrovnávacího gólu mohl ve 38. minutě radovat Jiří Klíma. V tuto chvíli tak v součtu Mladá Boleslav vede 4:1 a postup třímá pevně ve své moci. Klokani k zázraku potřebují vyhrát minimálně o čtyři branky.
45'
Další Tatajevova ruka, tentokrát ale byla u těla
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Další pas do vápna připravil Puškáč, ten ale nenašel vůbec nikoho, a tak mohou Mladoboleslavští kombinovat.
44'
Do vápna Mladé Boleslavi vletěl Vodháněl, který vymyslel zajímavý střílený centr. Brankář Šeda se překvapit nenechal a na zemi byl včas, aby balon ukryl do rukavic.
43'
Jindřišek hledal obloučkem za obranu Puškáče. Dlouhý balon dokázali obránci Středočechů poslat do bezpečí.
42'
Mosquera vyslal centrovaný balon z levého křídla. Míč skončil na bližší tyči a šlo o snadnou práci pro brankáře Šedu.
41'
V tuto chvíli tedy nadále postupuje dále Mladá Boleslav. Je jasné, že prodloužení neuvidíme. Aby se z postupu radovali klokani, museli by vyhrát minimálně rozdílem čtyř branek, tudíž minimálně 5:1.
40'
Hlavní sudí celou situaci ještě kontroloval na videu, ale nenašel důvod, proč gól neuznat. Je tedy vyrovnáno 1:1.
38'
Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
38'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V dnešním zápase je vyrovnáno a v součtu s velikou pravděpodobností definitivně rozhodnuto. Janošek nabil kousek nad vápno JIŘÍMU KLÍMOVI, který z první vypálil a jeho střelu smolně mimo dosah brankáře tečoval jeden z bránících Pražanů.
37'
Na druhou stranu se dral Zelený, Köstl si s jeho únikem dokázal poradit a zase hrají domácí.
36'
Mosquera centroval do vápna Mladoboleslavských, kam si ale naběhl jen jediný fotbalista v zelenobílém, a tak se Středočeši ubránili.
35'
Klokani trochu uklidňují hru a rozehrávají další akci na své vlastní polovině.
34'
Do další šance se trochu krkolomně probíjel Vodháněl, jeho střela v tísni byla sražena na roh.
33'
Byla Tatajevova ruka po Mosquerově centru na penaltu?
33'
Obrovskou tutovku zahodil Nečas. Ten mohl využít obrovské chyby hostí, kdy jeden z beků mu skluzem nahrál míč ideálně ke střele z voleje. Nečas z bezprostřední blízkosti volil ránu, což se ukázalo jako špatné řešení, neboť napálil do hrudi jen pár centimetrů před ním stojícího Šedu.
31'
Další akci Mladoboleslavských zastavila nebezpečná hra vysokou nohou.
30'
Hosté kombinovali kolem pokutového území soupeře. Nakonec se balon dostal k Zelenému, jenž to zkusil individuálně, jenže přes Dostála projít nedokázal.
28'
Nečas zpracovával míč v jasném ofsajdu. Pomezní sudí nechal zcela nepochopitelně ve hře pokračovat. Sám Nečas byl překvapený a v zajímavém náběhu vymyslel jen nepřesnou přihrávku. V tu chvíli jako by se sudí vzpamatoval a ofsajd zpětně odmával.
27'
V posledních minutách přece jenom tlak Bohemians mírně opadl. Domácí nadále drží častěji balon, ale od úvodního gólu na Šedu další rána neletěla.
26'
Další akci trochu přibrzdili sami domácí hráči nepřesnými nahrávkami. Nakonec se raději vrátili až ke svému brankáři a rozehrávají tak nanovo.
25'
Jindřiškovi se centr ani maličko ne povedl. Kapitán Bohemians poslal míč jen do kotle domácích fanoušků.
24'
Další standardní situace pro zelenobílé. Centrovat bude zřejmě Jindřišek, který si staví balon.
23'
Roh si klokani zopakovali, druhý centrovaný balon od rohového praporku vyboxoval do bezpečí Šeda.
22'
Hostům se ulevilo! Nešťastný odraz málem skončil ve vlastní
22'
Hráči Bohemians už se zase ženou kupředu. Mosquera si navedl míč na centr z levého křídla, hosté si příliš při bránění nerozuměli a nakonec měli štěstí, že se balon odrazil na rohový kop.
21'
Janoškova standardka jen těsně minula šibenici!
21'
Janošek to přece jenom zkusil, ovšem stejně jako před malou chvílí Budínský, také on přestřelil.
20'
Hosté budou moci odpovědět, chystá se další standardní situace, tentokrát to spíše na střelu nebude.
18'
Puškáč dal Klokanům naději! Ti po parádní ráně vedou 1:0
18'
Gól, který vlastně od úvodního hvizdu visel ve vzduchu, je tady! Klokani se ujímají vedení zásluhou DAVIDA PUŠKÁČE, který si ve vápně počínal velmi agresivně a balon následně z levé strany poslal do protilehlé šibenice zcela nechytatelně.
17'
Po delší době se do útoku mohli vydat také fotbalisté Mladé Boleslavi. Túlio se ale unáhlil s pasem za obranu a balon poslal jen do rukavic Le Gianga.
16'
Obrovská šance! Mosquerovu ránu ale nikdo nedorazil do sítě
16'
Další pokus domácích z velké dálky nenadělal Šedovi žádné potíže. Pražané pokračují v tlaku.
15'
Zatím sledujeme vskutku zajímavé, byť bezgólové utkání. Mosquera si navedl balon na střelu z levého křídla, cílil ke vzdálenější tyči, brankář Šeda míč vyrazil pouze před sebe a měl štěstí, že u odraženého balonu byli jako první jeho spoluhráči.
14'
Z rohového kopu si hosté další nebezpečnou situaci připravit nedokázali, takže hrají fotbalisté Bohemians rozehrávající na své půli.
13'
Mosquera namazal na Fulnekovu ránu, Le Giang skvěle zasáhl
13'
Le Giang drží naděje klokanů! Míč se dostal na zhruba na penaltu k Fulnekovi, který se zčistajasna zjevil v obrovské šanci a mířil do poloprázdné brány. Brankář Le Giang se stačil přesunout a ránu mířící pod břevno fantastickým zákrokem vytáhl mimo.
12'
Budínského technická rána skončila o metr nad břevnem
12'
Exekuce standardní situace se ujal kapitán Budínský, jenž míč zakroutil o pár decimetrů nad břevno brány Bohemians, Le Giang nemusel zasahovat.
11'
Šanci ohrozit svatyni soupeře budou mít i Mladoboleslavští. Uvidíme volný přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.
10'
Centrovaný míč se stočil na přední tyč, ze shluku těl se odrazil na hranici vápna, klokani ho ihned vrátili do šestnáctky, ale píská se ofsajd.
9'
Mosqueru z levého křídla nenechal odcentrovat Křapka. Uvidíme rohový kop Pražanů.
8'
Mladoboleslavští drží míč na svých kopačkách o něco málo častěji, nebezpeční jsou zatím jen klokani. Po další akci hostů balon skončil v autu.
7'
Nádherná spolupráce Vodháněla s Vackem a štiplavá střela
7'
Další akci domácích fotbalistů zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.
6'
Vodháněl se hezky prokličkoval na hranici šestnáctky, balon si vyměnil s Vackem, který prvně jmenovanému ideálně nabil na střelu, Vodháněl však velikou šancí pohrdl, míč z dobré pozice usměrnil slabě jen doprostřed brány a Šeda v pohodě zasáhl.
5'
Hráči ze středu Čech se prokombinovali na levé křídlo, odkud odcentrovali. Tento pas vzduchem odvrátil do bezpečí Köstl.
4'
Nečas fauloval ve středu hřiště. Rozehrávají fotbalisté z Mladé Boleslavi, kteří kombinují na vlastní půli.
3'
Jan Šeda vytáhl první velice důležitý zákrok. Odražený míč ze střední vzdálenosti napálil z první mezi tři tyče Hůlka. Jeho dělovka byla ještě tečovaná a brankář tak musel vytasit výborný reflexivní zákrok na poslední chvíli, aby tento pokus vytěsnil mimo.
2'
Hůlkovu nebezpečnou tečovanou ránu vyrazil Šeda
2'
Na druhé straně zkoušel pas za obranu Köstl, jeho oblouček si obrana hostí bez větších problémů pohlídala.
1'
Jako první se vydali kupředu fotbalisté Mladé Boleslavi. Jejich akce vedla po levém křídle a byla zastavena těsně před vápnem.
1'

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Mosquera, Köstl, Hůlka, M. Dostál – Jindřišek (C), Bederka – Nečas, Vacek, Vodháněl – Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Schumacher, Ljovin, Krch, Květ, Vaníček, Ugwu.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek, Túlio – Ladra, Budínský (C), Fulnek – Jiří Klíma.
Náhradníci: Stejskal – Mazuch, Mašek, Stránský, Pudil, Douděra, Wágner.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Dresler – Klíma Tomáš.
Tou nejdůležitější informací před odvetným zápasem je fakt, že první zápas ovládli fotbalisté Mladé Boleslavi, a to dokonce naprosto jednoznačně, zvítězili 3:0.

Před výkopem je tedy jasné, že Mladoboleslavští platí za jasného favorita na postup. Na druhou stranu podcenění na místě určitě není. Klokani se v závěru sezony vyšvihli do skvělé formy, z posledních devíti duelů hned sedm ovládli, navíc absolutně nebudou mít co v odvetě ztratit.

Nechme se tedy překvapit, zda si Středočeši vypracovaný náskok z prvního zápasu bez potíží pohlídají, nebo hráči Bohemians dokáží svého soupeře potrápit, případně dokonce dvojzápas velkolepě otočit. Začínáme ve 20 hodin, tak zůstaňte s námi!
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z odvety finále střední skupiny nadstavby mezi Bohemians Praha 1905 a Mladou Boleslaví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.