Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Bratislava - 21. ledna 2019   13:35

Brno
Brno
33' Šumbera  • 42' Bariš  • 44' Pavlík
3:0
(3:0)
Bratislava
Bratislava
Brno
Halouska – Sukup (72. Vraštil), Pavlík, Kryštůfek (59. Gáč), Eismann – Krejčí (46. Sedlák), Bariš (72. Jurásek), Přichystal (46. Zikl) – Štepanovský (59. Jambor), Škoda (82. Magera), Šumbera
Floder – Gáč, Vraštil, Šural, Bartolomeu, Jambor, Sedlák, Vintr, Jurásek, Magera, Zikl
Pace – Spiteri, Debatiista
Ta' Qali (Malta)
Bratislava
Šulla (46. Greif) – Apau (59. Suchockij), Bajrić, Božikov (C) (59. Laczkó), Medveděv – Ljubičić (59. de Kamps), Savičević (59. Nono) – Čavrič (59. Potoma), Dražić (59. Holman), Moha (59. Cmiljanić) – Šporar (59. Strelec)
Greif, Trnovský – Laczkó, De Kamps, Suchockij, Nono, Rabiu, Potoma, Holman, Cmiljanić, Strelec, Jackuliak, Tóth

Je konec! Vítězem letošního ročníku Tipsport ligy se stavá Zbrojovka Brno, která tak obhájila loňské prvenství! Zbrojovka o svém vítězství rozhodla už v prvním poločase, ve kterém se dočkala hned tří branek. Ve druhém dějství se hráči Slovanu pokoušeli z nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak za celý zápas se nedostali do žádné vyložené šance. Naopak Brno mohlo své tříbrankové vedení ještě navýšit, pomezní sudí je navíc okradl o regulérní čtvrtou branku.
90+1'
90+1'
Eismann rozehraje poslední standardku tohoto zápasu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o jednu minutu.
89'
Žlutou kartu dostává Kenan Bajrić (ŠK Slovan Bratislava).
88'
Brno se radovalo ze čtvrté branky, avšak se nakonec jednalo o postavení zakončujícího hráče v ofsajdu. Opakovaný záběr ale žádný ofsajd nepotvrdil!
87'
Žlutou kartu dostává Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno).
87'
Posléze si s míčem zahrál také brankář Halouska, který ho z jedničky poslal na druhou stranu, kde se ale Jambor neprosadil ve vzduchu.
86'
Magera čistým zákrokem obral De Kampse o balón, posléze si o nedovolený zákrok řekl Holman. Brno rozehrálo nakrátko po zemi.
85'
Do pokutového území Slovanu přiletěl nadýchaný bochánek, který ale odklízel do bezpečí Suchockij. Posléze se Ziklovi nepodařilo udržet míč na hřišti.
84'
Jambor měl na pravém křídle celkem dost času na centr, i přesto našel hlavu protihráče. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl jeden z hráčů Brna.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Zbrojovka zcela jistě obhájí prvenství z loňského roku, Slovan je i nadále bez nápadu.
82'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Lukáš Magera.
81'
Další ofsajdové postavení, tentokráte se v něm ocitl De Kamps. Nutno dodat, že situace byla hodně těsná, avšak ofsajd to zřejmě skutečně byl.
80'
Vzápětí se ale Brnu nepodařilo založit rychlý protiútok, Vraštilova přihrávka byla příliš prudká, Šumbera jí tak nestačil zachytit na hrací ploše.
79'
Před malým momentem si Strelec přehodil míč na pravou nohu a poté technickým projektilem zamířil doprostřed branky, kde se nacházel Halouska.
74'
Bratislava si opět pohrává s míčem na útočné polovině soupeře. Brno ale vzorně napadá rozehrávku, soupeř to má velice složité.
73'
Naopak jsme sledovali další odkop od branky českého mužstva. Halouska zkoušel najít urostlého Škodu, který se ale pohnul na opačnou stranu.
72'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Damián Bariš, přichází David Jurásek.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Sukup, přichází Lukáš Vraštil.
71'
Máme před sebou něco málo přes dvacet minut, Slovan to má čím dál těžší. Brno v dnešním utkání brání na jedničku, soupeř nepouští k ničemu vážnějšímu.
70'
Šance pro Zbrojovku! Na malém vápně měl ideální pozici na hlavičku Pavlík, který ale hlavičkoval vedle branky. Škoda na jeho nabídku nedosáhl.
69'
Potoma chtěl obejít Eismanna, který se ale nenechal. Avšak poté přišel nedovolený zákrok na Potomu, Slovan rozehrál nakrátko po zemi.
68'
Šumbera se chtěl vydat za kolmicí, který směřovala do volného prostoru. Střelec první branky tohoto zápasu se ale nacházel v jasném ofsajdu.
67'
Přenesení hry našlo u postranní čáry volného Potomu, načež to slovenský celek zkoušel středem hrací plochy, kde ale stál blok protihráčů.
66'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Delgado, který kousek od šestnáctky obral o míč Šumberu. Slovan se ale daleko nedostal.
65'
Směrem dopředu se chtěl vydat Potoma, jehož práce s míčem ale neproběhla dle představ. Hrací předmět doskákal za postranní lajnu.
64'
Ziklovi uskočil míč daleko od kopačky, čehož využil Suchockij, který si dal tělo před balón, čímž si vybojoval nedovolený zákrok protihráče.
63'
Greif rozehrával od své branky, jako adresáta přihrávky si vybral Strelce, který ale přišel o balón. Daleko s míčem se ale nedostal Sedlák.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Zbrojovka stále vede o tři branky. Slovan je ve druhém dějství aktivnější, avšak i nadále nevstřelil branku.
61'
Bajrić dokázal uspět ve vzdušném souboji, avšak poté se středem hrací plochy nedostal Potoma. Vzápětí Bariš poslal na zem jednoho z protihráčů.
60'
Ve středu hrací plochy skončil na zemi Jambor, avšak o nedovolený zákrok se nejednalo. Na druhé straně vypálil vysoko nad břevno Cmiljanić.
59'
Na hrací plochu se dostala masivní skupina nových hráčů Slovanu. Jednalo se snad o osmičku střídajících hráčů, která se pokusí zkorigovat výsledek.
58'
Žlutou kartu dostává Marin Ljubičić (ŠK Slovan Bratislava).
58'
Na hrací ploše se začíná přiostřovat. Savičević se začal pošťuchovat s jedním z protihráčů, načež se do strkanice připojili také další hráči obou celků.
57'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kryštůfek (FC Zbrojovka Brno).
57'
Před šestnáctkou čistým způsobem zasahoval obránce Kryštůfek, který obral soupeře o balón. Slovenský celek ale zůstává před pokutovým územím.
56'
Zasahoval také Halouska, který reagoval na lehkou teč na malém vápně. Slovan ještě zahrával rohový kop, jenž ale nepřinesl nic nebezpečného.
55'
Zasahoval až poté, to své štěstí zkoušel Šumbera, jenž ale zpoza pokutového území zamířil doprostřed branky. Rutinní zákrok pro brankáře.
54'
Za dalekonosným nákopem se řítil Zikl, který to zkoušel celkem pohotovou střelou, jenž ale skončila vysoko nad. Brankář Greif tak nemusel zasahovat.
53'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Savičević, který raději poslal míč ven z hrací plochy. K autovému vhazování se staví Sukup.
52'
Opět si s míčem zahrál brankář Greif, který ihned zvolil rozehrávku do strany na Apaua, jenž si ale hodil míč daleko od své kopačky.
51'
K oné rozehrávce se postavil Štepanovský, který to zkoušel střílenou nabídkou, jenž nakonec zamířila do náruče nového brankáře Greifa.
50'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Bajrić, který před pokutovým územím povalil k zemi Šumberu. Bude tu standardka pro Zbrojovku.
49'
Halouska poslal míč daleko na druhou stranu hrací plochy, kde po jednom ze soubojů skončil na zemi Ljubičić, který se ale už zdá být v pořádku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali střelecký pokus v podání Mohy, jeho pohotová rána nakonec zamířila vysoko nad branku.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Slovanu, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Jiří Sedlák.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Martin Zikl.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Michal Šulla, přichází Dominik Greif.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přines hned tři branky. V úvodu utkání byl aktivnější Slovan, jenž měl míč častěji na kopačkách, avšak k ničemu nebezpečnému se nedostal. Postupem času se začala projevovat také Zbrojovka, která se nakonec dočkala kýžené branky, o kterou se postaral Šumbera. Koncovka prvního poločasu nám nabídla hodně nezáživnou podívanou, avšak Zbrojovka se dokázala prosadit ještě dvakrát.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Jakub Přichystal (FC Zbrojovka Brno).
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Brno právě vstřelilo branku!
Závěr prvního poločasu Slovanu vůbec nevychází! I tentokráte do pokutového území přiletěl centr, na který si naskočil PETR PAVLÍK, který si seběhl na zadní tyč, kde ve skluzu dotlačil míč do sítě. Zbrojovka je skutečně na koni!
44'
Autového vhazování se od pravé postranní čáry ujal Eismann, který si jako adresáta vybral Krejčího, jenž okamžitě přiťukl do tandemu Škodovi.
43'
Žlutou kartu dostává Mitch Apau (ŠK Slovan Bratislava).
42'
Rázem je to o dvě branky! Štepanovský se dokázal na pravé straně dostat k centru, ten v pokutovém území skončil na noze DAMIÁNA BARIŠE, který nekompromisní střelou propálil brankáře Šullu. Ani tentokráte nebyla obrana Slovanu zodpovědná.
40'
U postranní čáry si hodně agresivně počínal Štepanovský, který mohl vyfasovat žlutou kartu. Nakonec se to ale obešlo bez této výstrahy.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Slovan se zmohl pouze na dalekonosné osvobození, které putovalo až na nohu brankáře Halousky, jenž si počkal na podporu svých kolegů.
37'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro Zbrojovku. Eismann ho rozehrál nakrátko, následně posílal před branku nebezpečný centr, který dokázal soupeř odklidit.
36'
Rozehrávky volného kopu se ujal brankář Halouska, který ho posílal l autové čáře, kde se ve vzduchu dokázal prosadit Štepanovský.
35'
Podél postranní čáry se vydal Čavrić, který ale po kontaktu s Eismannem spadl na zem, ani tentokráte se nejednalo o nedovolený zákrok.
34'
Nyní to bude pro slovenský celek hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale stále zbývá dostatek času.
33'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Přichystal využil nedůrazu obrany soupeře, poté posunul míč do tandemu na vedle stojícího ŠIMONA ŠUMBERU, jehož rána levačkou skončila přesně u bližší tyče, Šulla byl zřejmě bez šance.
32'
Škodovi utekl míč daleko od kopačky, čehož využil brankář Šulla, který si pro něj seběhl a poté ho poslal na nohu vedle stojícího Bajriće.
31'
Brno si vybojovalo standardní situaci, kterou z pravé strany obstaral Eismann. Jeho kroucený centr zamířil na hlavu jednoho z protihráčů.
30'
Následně Šporar tak trochu nechtěně trefil do nohy Eismanna, který se opět skácel na zem. Ani tentokráte to nevypadá na nic vážnějšího.
29'
Po delší době jsme sledovali kloudnější akci, avšak Medveděv nedokázal hlavičkou přeposlat na Mohu, včas totiž zakročil brněnský Kryštůfek.
25'
Žlutou kartu dostává Ondřej Sukup (FC Zbrojovka Brno).
24'
Zbrojovka zahrávala rohový kop z pravé strany. K oné rozehrávce se postavil Eismann, který našel pouze hlavu obránce Bajriće.
23'
Hra musela být přerušena, neboť na zemi zůstal ležet kapitán Eismann, který by ale měl být v pořádku. Střídat by se tak nemělo.
22'
Slovan si pohrává s kulatým nesmyslem na vlastní polovině. Hodně často se k míči dostává kapitán Božikov, který diriguje hru svého celku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se branky nedočkali. Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, která přináší řadu pěkných akcí.
20'
Savičević byl před malým momentem donucen ke zpětné přihrávce na brankáře Šullu, který okamžitě rozehrál po zemi do strany.
19'
To nebylo vůbec špatné. Sukup našel v pokutovém území naprosto volného Šumberu, který pohotovou střelou vůbec netrefil branku.
18'
První kloudnější zakončení. Čavrić si potáhl míč na levou nohu, načež vypálil ke vzdálenější tyči. Míč skončil kousek vedle, avšak ho tečoval jeden z protihráčů.
17'
Další pas tentokráte měl najít Medveděva, který ale už neudržel míč na hrací ploše. K autovému vhazování se postavil Sukup.
16'
Moha tak dlouho signalizoval přihrávku na Čavriće, až jí nakonec dokázala pohlídat obrana soupeř. Následně Kryštůfek odklízel centr z pravé strany.
15'
Sledujeme celkem poklidnou podívanou. Častěji je u míče slovenský cele, kterému se před malým momentem podařilo vybojovat další aut.
14'
Šulla i tentokráte rozehrál nakrátko, Brno okamžitě spustilo napadání. Soupeř ale přenášel hru, v tuto chvíli s míčem operuje Moha.
13'
Následně se po pravém křídle dostal k centru Sukup, který v pokutovém území sice našel Šumberu, tomu se ale zakončení nepovedlo dle představ.
12'
To byla hraniční situace. Šumbera posílal kolmici na Štepanovského, který se ale nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
11'
Sukup na jistotu odkopl na druhou stranu hrací plochy, kde Apau upadl v souboji se Šumberou. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
10'
Logicky se tak konal další rohový kop, který tentokráte plachtil do malého vápna, kde opět zasahoval Pavlík. Následovat bude třetí rohový kop pro ŠK.
9'
Na druhé straně si Bratislava vybojovala rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Do vzduchu se dostával Šporar, avšak před ním zasahoval Pavlík.
8'
Zbrojovce se nepodařilo vybojovat ani rohový kop, jako poslední se totiž dotkl míče Bariš. Šulla si tak vyzkouší odkop od své svatyně.
7'
Dalekonosný odkop směřoval na Krejčího, který uspěl ve vzduchu. Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Ljubičić, který fauloval Škodu.
6'
Apau dokázal odcentrovat z pravé strany, načež se k zakončení dostal Moha, jehož rána ale nebyla vůbec přesná, Halouska bude vykopávat.
5'
Slovan to zkoušel po levém křídle, kde operoval Medveděv, který opět přenesl hru na pravou stranu, kde centrovanou nabídku odklízel Kryštůfek.
4'
S míčem si zahrál brankář Šulla, který okamžitě rozehrál do strany na Apaua, jenž pro změnu přenášel hru křížem na Savičeviće.
3'
Za obranu slovenského celku si nabíhal Přichystal, který si ale nepohlídal svůj náběh, pomezní sudí správně signalizoval ofsajdové postavení.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo Brno, které bude hrát zleva doprava.
1'
ŠK Slovan Bratislava

Momentálně vedoucí celek slovenské nejvyšší soutěže se základních skupin neúčastnil, avšak i přesto se popere o celkové prvenství. Slovan v semifinále narazil na Mladou Boleslav, což slibovalo hodně zajímavou podívanou. Bratislava si v prvním poločase zajistila vedení o dvě branky, což ve druhém dějství korigoval boleslavský Fulnek. Slovenský celek by měl být i v dnešním utkáním favoritem, stále se ale jedná o přípravu, která mnohdy přinese úplně jiný výsledek.
FC Zbrojovka Brno

Fotbalisté Brna se v základní skupině Tipsport ligy umístili na druhé pozici, což by za normálních okolností neznamenalo postup do vyřazovacích bojů, avšak dvojice postupujících Ostrava – Jablonec, svojí účast na Maltě odřekla. Zbrojovce se podařilo získat šest bodů, což mělo také vedoucí Táborsko, které ale mělo lepší skóre. Právě souboj proti Táborsku znamenalo první semifinálový zápas, nakonec ho lépe zvládlo Brno, které vyhrálo 2:0, čímž si tak zajistilo účast v dnešním finálovém zápase.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Tipsport liga se přesunuje k samostatnému finále, ve kterém se proti sobě představí FC Zbrojovka Brno a ŠK Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.