Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Kopřivnice - 24. února 2018   16:30

Dukla
Dukla
1' Syřínek  • 3' Jeníček  • 9' Syřínek  • 11' Blecha  • 14' Jeníček  • 14' Sviták  • 23' Syřínek  • 23' Sviták  • 25' Patzel  • 35' Šůstek  • 37' Cingel  • 38' Jeníček  • 40' Reichl  • 41' Blecha  • 47' Syřínek  • 49' Blecha  • 50' Sviták  • 54' Sviták  • 58' Blecha  • 60' Jeníček
27:22
(13:11)
Kopřivnice
Kopřivnice
3' Mynář   • 6' Hanus   • 12' Fulnek   • 13' Jan Gřes   • 15' Střelec   • 17' Petřík   • 19' Jan Gřes   • 21' Hanus   • 25' Mynář   • 26' Rachač   • 32' Petřík   • 33' Bukovský   • 35' Fulnek   • 40' Mynář   • 41' Střelec   • 43' Střelec   • 46' Bukovský   • 47' Fulnek   • 48' Petřík   • 54' Mička   • 58' Fulnek
Dukla
Rangl, Zavázal, Petržala (C) – Zelenka, Režnický, Šimůnek, Sviták, Patzel, Reichl, Křístek, Jeníček, Syřínek, Šůstek, Blecha, Cingel.
Hájek, Macho
Ruzyně, Praha
155 diváků
Kopřivnice
Kuba, Žingor – Střelec, Rachač, Jan Gřes, Mička, Petřík, Holbein, Unger, Hardt, Fulnek, Švébiš, Očkovič, Hanus, Mynář, Bukovský.

Kopřivnice podala lepší výkon než naposledy doma proti Karviné, jenže špatná úspěšnost hostů ze sedmiček znamená, že Dukla potvrzuje svojí domácí sílu. A to i přestože obhájci zlata chyběla spojka Mubenzem. Jenže výborně zachytal Petržala. V hostujícím dresu nepodalo vůbec špatný výkon levé křídlo Střelec, ale na body to dnes v hlavním městě nestačilo.
60'
Petržala si ještě připsal zákrok proti střele levé spojky.
60'
Jeníček dává branku zprava svojí levačkou.
60'
Viděli jsme faul na Syřínka na pravé spojce.
60'
V době, kdy byl na balonu Gřes na pravé spojce je pískáno proti hostům.
59'
Petržala vyrazil ze svého pohledu střelu spojky do pravé části branky rukama.
59'
Při rychlém brejku byl zastaven nedovoleně Mynář.
58'
Proti střele spojky Fulneka jen Petržala máchl rukama.
58'
Dukla je v posledních minutách agresivní v obraně, což poznal nyní Mynář na levé spojce.
58'
Asi je hotovo po trefě Blechy z levého křídla.
58'
Po faulu Bukovského na pravou spojku Syřínka se hází devítka.
57'
Vyloučení v týmu KH Kopřivnice (Jan Hanus).
57'
A následně se hosté nedostali k přesné střele, takže útok pro Duklu se Šůstkem či Jeníčkem.
56'
Bukovský faulovaný na levé spojce Šimůnkem, dvě minuty domácí hráč nedostane.
56'
Hostující levá spojka byla zablokovaná, ale míč je v rukou pravého křídla Hanuse.
56'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Mička šel k zemi, ale podle rozhodčích vše v pořádku.
55'
Kuba se míče vůbec nedotkl a Kopřivnice už nemá moc času na obrat.
54'
Bukovský a Gřes vymysleli dohrávku do pivota ze spojky a byl z toho lob Mičky do sítě z šestky.
54'
Faul na Bukovského na pravé spojce na devítce, míč pro hosty.
54'
Sviták střílel pravačkou při trháku do horní části branky.
53'
Po faulu Šůstka na střední spojku je tady devítka pro hosty.
53'
Po chybě Patzela je opět míč na rukou hostujících hráčů.
52'
Dlouhý hostující útok brankou nekončí a vypadá to, že Dukla bude nyní hrát v útoku bez brankáře.
52'
Mynář byl zastaven nedovoleně při snaze o zakončení z levé spojky z druhé vlny.
52'
Do útoku tak jde Kopřivnice s pivotem Mičkou a spojkou Fulnekem či Bukovským.
51'
Díky Ungerovi v levé části obrany se domácí neprosadili. Žingor nezasahoval.
51'
Střela hostující spojky šla vedle pravé tyče a míč bude mít domácí celek.
51'
Po výhozu Petříka přerušila Dukla útok soupeře dalším faulem.
50'
Gřes faulovaný na devítce na levé spojce Šimůnkem.
50'
Bukovský nedostal míč na pravou spojku Mynáře do druhé vlny a jeden z domácích hráčů trefil z vlastní poloviny prázdnou hostující branku.
49'
Po nahrávce Svitáka přišel Blechův lob z levého křídla na delší tyč.
49'
Jeden z domácích hráčů na levé straně byl faulovaný Fulnekem a ten dostane dvojku.
49'
Následně Švébiš se spoluhráčem faulovali pivota, ale sedmička to nebude.
48'
Šůstek faulovaný na devítce Fulnekem, výhoz pro Duklu.
48'
Petřík usměrnil míč do sítě zleva.
48'
Sviták pálil do bloku a kontrovat tak může Fulnek.
47'
Blecha byl při snaze o brejk po levé straně faulovaný, bude se hrát proti hostům.
47'
Zřejmě Syřínek vypálil z levé spojky na zadní tyč do protipohybu brankáře. Kopřivnice postavila nedůrazný blok.
47'
Šimůnek neubránil Fulneka a ten se trefil z pravé spojky.
46'
Jenže zřejmě při střele Mynáře z trháku zleva pomohlo domácím břevno.
46'
Svitákova nahrávka z pravé spojky na pivota Reichla nebyla přesná.
46'
Oddechový čas pro domácí.
46'
Po nahrávce Fulneka přetlačil Bukovský na levé spojce Blechu a zakončil do branky.
45'
Po zákroku Mynáře sledujeme útok hostů, ale Střelec nepřekonává Petržalu z levého křídla.
44'
Rachač nebyl přesný tvrdou střelou z levé spojky a musí tak spěchat do obrany.
44'
Patzel trefil z devítky z výskoku levou tyč a míč bude mít hostující celek, a sice Rachač.
43'
Rychlá dohrávka do levého křídla vyústila v zakončení Střelce lobem na zadní tyč.
43'
Útočný dukelský faul znamená, že míč drží ve své ruce na pravé spojce Mynář.
43'
Zřejmě Syřínek byl na pravé spojce faulovaný Střelcem, nařízena devítka.
42'
Kopřivnice nepřekonala Petržalu ani podstřelem z levé spojky při singalizované pasivitě.
42'
Po nahrávce Fulneka ze středu faulovala Dukla levou spojku.
42'
Druhá dvojka pro Svitáka za faul na pravou spojku.
41'
Stejně tak Blecha ze stejné pozici po dlouhém kříži.
41'
Střelec zakončil z levého křídla do sítě.
41'
Po střele dukelské spojky zůstal brankář soupeře jen stát, ani se nepohnul.
40'
Mynář se protáhl na levou spojku na šest metrů a trefil se k zadní tyči.
40'
40'
Zřejmě Reichl z pivota z šestky dostal míč do sítě.
39'
Mynář mířil pravačkou ze sedmičky do levého horního rohu branky, ale neprosadil se proti Petržalovi.
39'
Gřes rozdával balony na pravé spojce až byl k vidění faul na levou spojku Mynáře, takže sedmička.
38'
Jeníček ukončil útok z pravého křídla.
38'
Bukovský zasáhl pravou spojku Syřínka do obličeje a vyfasoval tak dvě minuty.
38'
Dukla zvolila posléze postupný útok se Svitákem a Patzelem, na pivotu je Reichl, na levém křídle Blecha.
37'
Po souhře se spojkou udeřil z levé části brankoviště na zadní tyč Cingel.
37'
Zřejmě Fulnek udělal kroky na levé spojce a výhodu útoku bude mít domácí celek.
37'
Souhra Petříka, Fulneka a Bukovského skončila faulem na třetího zmiňovaného na levé spojce.
36'
Po nahrávce Patzela udělal vyskakující Syřínek na pravé spojce průraz a útok končí.
35'
Fulnek odpověděl z pravé spojky z šestky, když byl zcela osamocený na brankovišti.
35'
Šůstek si seběhl na střed do druhé vlny a z výskoku poslal míč do pravé poloviny branky.
35'
Petřík mířil ze sedmičky pravačkou mezi nohy Petržaly, ale ten zasáhl nohou.
34'
Fulnek sice z pravé spojky trefil zadní tyč, ale byl faulovaný, takže sedmička.
34'
Jeníček levačkou dává branku ze sedmičky, v brance byl opět Žingor.
34'
Po faulu na jednoho z domácích hráčů z druhé vlny bude vyloučen Střelec.
34'
Šůstek faulovaný na levé spojce na devítce a sudí už mají ruku nahoře.
33'
Sviták navíc fauloval Bukovského a dostane dvě minuty.
33'
Sviták neubránil Bukovského a ten střílel z pravé spojky na bližší tyč.
33'
Jeden z domácích hráčů hrál při nahrávce Bukovského z levé spojky nohou.
33'
Sviták napálil míč ze sedmičky pravačkou do levého dolního rohu branky proti Žingorovi.
32'
Zřejmě Bukovský dohrával na šest metrů a z pivota se prosadil v pádu Petřík do dolní části branky.
32'
Bukovský se na pravé spojce zbavil Šimůnka, ale následně jeho střela nepřekonala Petržalu.
32'
Po nahrávce Bukovského došlo k faulu na levou spojku Gřese, devítka proti domácím.
31'
Dukla neproměnila trhák zprava proti Žingorovi a opět se bude muset bránit.
31'
Bukovský dohrával do levé části brankoviště, kde svého protihráče vychytal Petržala.
31'
Hosté jdou do útoku s Fulnekem, Hanusem či Bukovským.
31'
Dukla vede po poločase o dvě branky. Tenhle zápas jako kdyby postrádal větší náboj, zatím nejsou moc na hrací ploše vidět emoce. To je věc atribut, kterou toto střetnutí celkem postrádá. Pražané dnes hrají bez Mubenzema, ale velice dobrým výkonem se prezentuje Sviták a také dukelská naděje Patzel. Kopřivnice může ve druhém dějství přijít o spojku Mynáře, který hned v úvodu byl dvakrát vyloučen a případný třetí trest by pro něj znamenal červenou kartu a tím pádem odchod do kabin.
30'
30'
Petřík ukončil první poločas sedmičkou, a sice pravou rukou do pravé nohy Petržaly.
30'
Po souboji jeden na jednoho viděli rozhodčí faul na levou spojku Rachače, poslední šance na branku v prvním poločase, sedmička pro Petříka.
30'
Sviták vymetl pravačkou ze sedmičky levý horní roh branky proti Kubovi.
30'
Zřejmě Syřínek na pravé spojce získal sedmičku pro Svitáka proti Kubovi.
29'
K vidění byl faul na střední spojku Rachače. Tentýž hráč minul tak z devítky branku soupeře, když mířil nad ni.
28'
Blecha zakončoval z levého křídla do Žingora a opět drží míč Kopřivnice, konkrétně Bukovský na střední spojce.
28'
Levá hostující spojka tak o metr a půl minula zadní tyč.
27'
Žingor vychytal pravé křídlo a uvidíme tak postupný útok Kopřivnice s Rachačem či Hanusem či Ungerem.
27'
Unger vystoupil zprava proti levé spojky, vzápětí šel k zemi Jeníček na pravém křídle.
27'
Rachač fauloval pravou spojku Syřínka, ale dvě minuty z toho nebudou.
27'
Fulnek poslal svého protihráče k zemi a dostane dvě minuty.
26'
Po nahrávce Fulneka ze střední spojky poslal Rachač míč z levé spojky z druhé vlny technicky k delší tyči.
26'
Rachač byl na levé spojce faulovaný Jeníčkem, devítka.
25'
25'
Patzel usměrnil míč z pravé spojky taktéž tvrdou střelou do bližšího horního rohu branky.
25'
Tvrdá Mynářova střela z pravé spojky z výskoku končí v síti.
24'
Po souboji s levou spojkou Rachačem zůstal na hrací ploše ležet otřesený Syřínek, ale vše je v pořádku a navíc bez ošetření.
24'
Po nahrávce Rachače z levé spojky trefil hostující pivot levou ruku Petržaly.
23'
Sviták přidal branku z trháku.
23'
Po přihrávce Svitáka zakončoval Syřínek z pravé spojky levačkou na zadní tyč.
23'
22'
Dukelský pivot nezpracoval balon, ale Hanus zprava z trháku nepřeloboval levačkou Petržalu.
22'
Patzelovu střelu z pravé spojky na přední tyč vyrazil brankář rukama.
21'
Hanusova levačka usměrnila míč za záda brankáře.
20'
Bukovský obešel na středu Blechu, ale na pravé spojce Mynář vyprodukoval technickou chybu.
20'
Jeníček byl lepší ze sedmičky opět levačkou k pravé tyči, tentokráte proti Kubovi.
20'
Po faulu na Šůstka na střední spojce se bude házet sedmička.
19'
Gřes byl důrazný na levé spojce a na kratší tyč dorovnal skóre.
19'
Gřes byl zablokovaný z levé spojky a Blecha poslal zprava na střed do trháku Šimůnka, ten ovšem v jasné šanci minul tři tyče, a to dost výrazně.
18'
Jeníček zakončil ze sedmičky levačkou k pravé tyči.
18'
Syřínek oslovil levou spojku Patzela, který faulem na vlastní osobu získal sedmičku.
18'
Byl odpískaný faul na levou spojku Šůstka, nařízena devítka.
17'
Petřík z pivota srovnal.
17'
Gřes nahrával z levé spojky na pivota Fulnekovi, ten byl faulovaný.
17'
Syřínek vypálil z levé spojky na bližší tyč z výskoku svojí levou rukou, až brankář hostů vykopl míč pravou nohou.
16'
Jenže následně je pískáno proti hostům, a tak uvidíme znovu útok se Šůstkem na spojce či Reichlem na pivotu.
16'
Patzel udělal kroky a hosté se ženou s Gřesem na branku protivníka.
15'
Na hřišti se objevuje Patzel na střední spojce, který zřejmě nahradil Svitáka.
15'
Střelec snížil z levého křídla na přední tyč.
15'
Chyba Svitáka na ose hřiště po výhozu Petržaly znamená, že se musí Dukla bránit.
14'
Šůstek vytvořil prostor pro pravou spojku Svitáka, který si seběhl na hranici šestky a poslal míč do sítě svojí rukou.
14'
Jeníček reaguje z pravého křídla proti Žingorovi poté, co jej našel z pravé spojky Syřínek.
13'
Gřes vyrovnal, když se zbavil Šimůnka a zakončil z pravé spojky do dolní části branky.
13'
Po přihrávce Fulneka došlo k faulu na pravou spojku Bukovského.
12'
Gřes dohrával do pivota a Fulnek zakončoval z levé strany brankoviště z šestky na zadní tyč.
11'
Blechova pravačka skóruje ze samostatného úniku zleva.
11'
Dukla stále neinkasovala v tomto útoku, kdy zkusila obranu 0:6.
11'
Po nahrávce Bukovského byl zablokovaný Fulnek, ale hostující celek zůstane na balonu.
11'
Ale Jeníček udělal na pravé straně po nahrávce spoluhráče technickou chybu na hranici brankoviště.
10'
Gřes byl nepřesný při střele z levé spojky na delší tyč.
10'
Kopřivnice dvakrát trefila brankovou konstrukci, jednou Střelcem, podruhé jiným hráčem, ale posléze přečkal hostující brankář trhák Dukly.
9'
Syřínek překonal brankáře z brejku zprava levačkou na přední tyč.
9'
Podstřel Fulneka byl vychytán Petržalou.
9'
Sviták držel Bukovského za dres tak na devítce, volný hod pro hosty.
8'
Dukla minula z levé spojky branku a opět je na programu dne hostující útok s Fulnekem či Gřesem.
8'
Gřes chyboval při snaze o nahrávku z levé spojky na levé křídlo a míč bude mít k dispozici Dukla.
8'
Sviták uspěl pravačkou sedmičky dolů proti vykopnuté noze brankáře.
8'
Druhá dvojka pro Mynáře, zřejmě za stržení pivota Reichla.
7'
Kopřivnice takticky faulovala pravou spojku Syřínka.
7'
Žlutá karta pro tým KH Kopřivnice (Jaromír Petřík).
7'
Dukla může odpovědět Svitákem, Blechou či Syřínkem, hosté hrají opět obranu 0:6.
6'
Rychlá nahrávka do pravé části brankoviště a Hanus ukončil útok k zadní tyči.
6'
Gřes faulovaný tak devět metrů od domácí branky při snaze o otočení kolem protihráče.
6'
Po velké chybě domácích postupuje hostující mužstvo na branku soupeře, ve které je Petržala.
5'
Po dlouhé kombinaci spojek byla zablokovaná levá spojka Fulnek a míč bude mít domácí tým.
5'
Žingor přečetl zakončení z levé spojky z výskoku ke vzdálenější tyči a útočit bude hostující celek.
4'
Mynář bude vyloučen za faul na pravou spojku Svitáka.
4'
Petřík vyrovnal ze sedmičky pravačkou do pravého dolního rohu branky proti Petržalovi.
3'
Po nahrávce Mynáře fauloval Syřínek pivota Petříka, sedmička a karta pro domácího hráče.
3'
Jeníček reagoval z pravého křídla na zadní tyč.
3'
Mynář vypálil z levé spojky na delší tyč z výskoku.
2'
Mynářovi nevyšla souhra z levé spojky s pivotem, ten byl faulovaný.
2'
Hostující brankář vyrazil tvrdou střelu Šůstka z výskoku z levé spojky.
1'
Hosté kontrují Mynářem či Fulnekem či Bukovským, v obraně domácích je Šimůnek.
1'
Syřínek se snadno dostal k výskoku na šestce a gólu levačkou do dolní části branky.
1'
Dukla má výhodu prvního útoku se Syřínkem či Svitákem na spojce, Kopřivnice postavila obranu 0:6.
1'
Vzájemný zápas z letošní sezony
14. 10. 2017 Kopřivnice - Dukla Praha 34:32 (14:14)
Delegace
Rozhodčí = Milan Hájek, Karel Macho
Delegát ČSH = Petr Novák
Dukla Praha je favoritem tohoto střetnutí. Doma je velice silná a porazila na Ruzyni třeba i Karvinou, což je podle mnohých černý kůň letošní sezony. Pražané disponují vyrovnanou brankářskou dvojici Rangl – Petržala. Avšak i s těmito gólmany ztratili před dvěma týdny utkání v Zubří, ačkoliv vedli o sedm branek.

Před týdnem zdolali nováčka ze Strakonic, což byla víceméně povinnost. Avšak jednoduché zápasy v tomto extraligovém ročníku neexistují vzhledem k vyrovnanosti soutěže. To (asi) potvrdí i Sviták s Mubenzemem, kteří reprezentovali Českou republiku na letošním ME v Chorvatsku. Tam dosáhlo srdce Evropy na senzační šesté místo, zvítězilo třeba nad olympijskými vítězi z Dánska, zvládlo i duel s Maďarskem a celý turnaj ukončilo prohrou v zápase o páté místo s domácím výběrem.
Kopřivnice má, co napravovat. Naposledy schytala debakl v krajském derby s Karvinou, kde její výkon ve druhém poločase byl tristní a plný ztrát. Hosté jsou i tak příjemným překvapením letošní sezony, ve které by si mohli zahrát play-off.

V něm by měl kopřivnický dres obléci Filip Hardt. Ten přišel do Kopřivnice z Hranic. Stejně tak by neměl chybět ani vysoký Miroslav Rachač, jenž je jedním z nejstarších extraligových házenkářů. Jakožto startovací brankář hrál v Praze Marek Žingor.

Zmiňovaným házenkářům velí trenér Veřmiřovský. Ten již v letošní sezoně vyfasoval červenou kartu a vykázání na tribuně v Jičíně, kde nespecifikovanými výrazy ohodnotil výkon rozhodčích Opavy s Válkem.
Hezké odpoledne, v utkání české mužské házenkářské extraligy se od 16:30 zaměříme textovou podobou na souboj Dukly Praha s Kopřivnicí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.