Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Karviná - 21. dubna 2018   18:00

Jičín
Jičín
2' Šulc  • 4' Bareš  • 5' Krahulec  • 8' Rychna  • 12' Groh  • 15' Horut  • 17' Šulc  • 19' Wolski  • 21' Kolc  • 22' Wolski  • 23' J. Drbohlav  • 25' Šulc  • 37' Wolski  • 40' Hlava  • 41' Bareš  • 44' Groh  • 46' Wolski  • 48' Šulc  • 49' Šulc  • 50' Kolc  • 51' Wolski  • 56' Rychna
25:26
(12:15)
Stav série: (0:3)
Karviná
Karviná
1' Brůna   • 3' Brůna   • 9' S. Mlotek   • 10' Brůna   • 12' Brůna   • 14' S. Mlotek   • 17' Plaček   • 18' Plaček   • 18' Plaček   • 22' Zbránek   • 23' Brůna   • 26' Plaček   • 32' Monczka   • 35' Zbránek   • 35' Zbránek   • 36' Zbránek   • 37' Ji. Užek   • 42' Ji. Užek   • 48' Zbránek   • 48' S. Mlotek   • 58' Monczka
Jičín
Fukala, Mohyla
Karviná

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.
HBC Ronal Jičín – HCB Karviná 25:26 (12:15)
Nejvíce branek: Šulc 8/3, Wolski 5, Rychna 2 – Monczka 7/5, Brůna 5, Zbránek 5.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Sedmimetrové hody: 5/3 – 8/5.
Vyloučení: 4:2.
ČK: Brůna (KAR).
Je dobojováno! Karviná si z první půle odnesla tříbrankový náskok, ale také červenou kartu, kterou uviděl Michal Brůna, jenž napálil Machalického do obličeje ze sedmimetrového hodu. Ve druhém poločase se ovšem děly věci. Baník si v první desetiminutovce vypracoval až sedmibrankový náskok, avšak poté díky sérii vyloučení a desetiminutovému střeleckému půstu o toto vedení přišel. Marek Monczka v 58. minutě poslal znovu Karvinou na rozdíl jednoho gólu a o tento výsledek se museli hosté bát až do posledních vteřin. Pár vteřin před koncem totiž Jičín zahrával sedmičku, při které se ovšem vyznamenal Marjanović, jenž vykopl ránu nešťastného Šulce. Karviná tak po výhře 26:25 ukořistila třetí vítězství v sérii a tedy i postup do semifinále.
60'
Ale Marjanović se vytasil s neskutečně důležitým zákrokem, kterým vykopl Šulcovu ránu a Karviná si výhru i následný postup již pohlídá.
60'
Po faulu na Lukáše Rychnu má Jičín k dispozici sedmičku! To vše třináct vteřin před koncem druhé půle.
60'
Domácí přihrávka nyní neprošla do křídla přes nohu hostů, ale vyloučení se konat nebude.
60'
Domácí lavička si bere oddechový čas a poté bude moci útočit.
60'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu.
59'
Vzápětí přichází chyba při zpracování domácích a Baník zastavuje rychlý přechod a věnuje se postupnému ataku.
58'
Deset minut čekala Karviná na další gól. Nyní její střeleckou nemohoucnost protrhl svým dalším gólem Marek Monczka.
58'
Monczka se sice dobře zavěsil do vzduchu, ale Veverka jeho střelu kryje. Karviná ovšem zůstane u míče.
57'
Ale ani po téměř deseti minutách se Karviná nedokázala prosadit a Jičín může strhnout vedení na svou stranu.
57'
Jenže hosté zůstávají nyní v útoku a byli znovu faulováni. Je z toho ovšem jen další devítka.
56'
No to jsou věci. Karviná prohospodařila sedmibrankový náskok a Lukáš Rychna po delší době udává nerozhodný stav.
55'
To může Karvinou ještě mrzet. Monczkovu ránu famózně vykopl Filip Veverka.
55'
Filip Veverka sice vychytal Monczku, ale ten byl při svém zakončení faulován a je z toho sedmička.
55'
Velká rotace karvinských zatím nenese úspěch. Monczkův průnik byl zastaven faulem, ale hosté zůstávají v útoku.
54'
Sehrávka do pivota se nyní Ronalu nepovedla a balon ukořistil až Nemanka Marjanović.
54'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Tomáš Mlotek).
53'
Střelu Slavomíra Mlotka v nouzi zastavil Veverka. Jičínské publikum nyní žene svůj klub za vyrovnáním.
52'
Karviná opět není schopna se při vlastním oslabení prosadit a je tady opět pasivita.
51'
Tak a je to již pouze o gól a drama je na světě! Mateusz Wolski upravuje na 24:25 z pohledu domácího celku.
51'
Aktivní hra domácích v obraně přinutila hosty k další ráně při pasivitě, kterou vychytal brankář Veverka.
50'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Zbránek).
50'
Slavomír Mlotek to udělal velmi mizerně a jeho špatnou přihrávku zachytili domácí. Z rychlého kontru se následně prosazuje Tomáš Kolc.
50'
Karviné je nyní signalizovaná pasivita, ale mají k dispozici ještě devítimetrový hod.
49'
Ondřej Šulc ale další brankou táhne svůj celek, který stále nahání svého soupeře.
48'
Další nespokojenost domácích tribun. Sudí viděli přešlap Jičína a z následného brejku se prosazuje Slavomír Mlotek.
48'
Na branku Šulce dokázal dokonale odpovědět Jan Zbránek, který zvyšuje na 24:21.
48'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc).
47'
Předchozí výrok sudích rozvířil další emoce jak na tribunách, tak i na lavičce, za což následuje žlutá karta pro realizační tým Ronalu.
46'
Marek Monczka znovu proměňuje nařízenou sedmičku a dává trochu více klidu do řad svého týmu.
46'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
46'
Tak to byla házenkářská paráda. Wolski se ocitl na hranici brankoviště zády k bráně a ačkoliv byl tísněný protihráčem, tak dokázal balon zamést k levé tyči.
45'
Karviná se nyní nemohla prosadit v útoku a nakonec to na sebe vzal Slavomír Mlotek, jehož dělovku likviduje Veverka v bráně Ronalu.
44'
Karviná si ovšem vybírá oddechový čas na poradu a uklidnění situace.
44'
Ondřej Šulc vynikající střelou o zem pověsil míč pod břevno a stíhací jízda Jičína tak pokračuje. i nadále.
44'
Karvinou nyní zastavil technický prohřešek a při následném protiútoku se píská sedmička pro Jičín.
44'
Jiří Groh ze střední spojky namířil svou ránu do spodní poloviny brány a je opět sníženo.
43'
S dalším podstřelem si Veverka již poradil a balon dokázal vyrazit nad svou bránu.
42'
Ondřej Šulc poté z nařízené sedmičky vymetl levý horní roh hostující brány. Marjanović byl nyní bez šance.
42'
Jiří Užek při signalizované pasivitě podstřelem prostřeluje Veverku a navyšuje na 22:16-
41'
První ránu podstřelem ze středu ještě Marjanović vyrazil, ale bohužel pro hosty přímo k Martinu Barešovi, který již sedícího gólmana dokázal překonat.
40'
Oddechový čas si bere domácí trenér.
40'
Martin Hlava využil mezery v hostující obraně a i když Marjanović vystihl směr jeho střely, tak mu míč propadl pod tělem až do sítě.
39'
Zbránek si nyní seběhl z levého křídla až na střed, odkud však minul bránu. Jelikož byl ale faulován, tak Karviná bude rozehrávat devítku.
38'
Podstřel ze střední spojky se Marjanović dobře pohlídal a připisuje si tak další úspěšný zákrok.
37'
Jiří Užek je dalším hráčem, který se také zapisuje na listinu střelců. Z hranice brankoviště vrací zpět Baníku náskok sedmi branek.
37'
Mateusz Wolski ovšem ihned reaguje a z následného protiútoku dává čtrnáctý gól Jičína.
36'
Následně opět Zbránek přesně zakončil svůj trhák a Karviná vede již o sedm gólů.
35'
Tak pozor, to by mohla být rozhodující fáze duelu. Zbránek trefuje prázdnou bránu přes celé hřiště a zvyšuje na 19:13.
35'
Nyní to již gól je. Monczka na sebe natáhl hráče na levé straně a následně předložil míč do jasné šance na levém křídle Janu Zbránkovi, jenž se z této pozice již nemýlil.
34'
Domácí nyní riskovali bez brankáře a střelu mířící do brány zastavil dobrým obranným zákrokem jeden z jičínských házenkářů.
33'
Marek Monczka ji navíc znovu dokázal proměnit a navyšuje náskok Karviné opět na rozdíl čtyř branek.
33'
Lukáš Rychna zastavil Slavomíra Mlotka na pravé straně nedovoleně a je z toho další sedmičky plus vyloučení domácího hráče.
32'
Ondřej Šulc nakonec vykýval Marjanoviće, který na jeho ránu do pravé poloviny brány nedosáhl.
32'
Následuje ovšem sedmimetrový hod pro Jičín po dalším faulu na brankovišti.
32'
Marek Monczka měl nyní hodně prostoru na středu a z osmi metrů nekompromisně propaluje Veverku v bráně Ronalu.
31'
Domácím byla nyní signalizovaná pasivita a následnou střelu ze střední spojky ukryl na svém těle Nemanja Marjanović.
31'
První poločas duelu je minulostí. Karviná si v něm od počátku budovala náskok, který místy narostl až na čtyři branky. Jenže Jičín své manko úspěšně stahoval i přes dobré zákroky Marjanoviće. Hosty střelecky táhl zejména Michal Brůna, který se ovšem předčasně poroučel do sprch poté, co při sedmičce trefil Machalického rovnou do obličeje a následovala přímá červená karta. Baník poté své vedení uhlídal do pauzy a po třiceti minutách tedy vede 15:12.
30'
30'
Po předchozím nezdaru se k nařízenému sedmimetrovému hodu postavil opět Monczka, jenž nyní poslal balon mezi nohy Machalického.
29'
Po dvou pokusech o prosazení se je pískána sedmička po faulu na Jana Užeka.
29'
V závěru poločasu si oddechový čas vybírá také hostující lavička.
29'
A do třetice v řadě prorážení. Tentokrát opět na straně Ronalu, jehož následná branka tak nemůže platit.
28'
Ten samý prohřešek ovšem následoval i na druhé straně a rozhodčí Mohyla odebírá balon také Baníku.
28'
Domácí se však dopustili prorážení na pravé spojce právě proti Tomáši Mlotkovi a míč tak zákonitě přicházejí.
28'
Tomáš Mlotek z levé spojky netrefil bránu a Jičín se tedy může opět dotáhnout do těsného kontaktu.
26'
Jan Plaček poté z pravého křídla nachytal Veverku střelou na přední tyč – 12:14 z pohledu domácích.
26'
Na palubovce se nyní víří emoce! Bareš srazil při útoku Jičína svého soupeře a je potrestán dvěma minutami, i když si Marjanović žádal gestikulací udělení červené karty.
26'
Michal Brůna vidí z rukou Radka Mohyla červenou kartu za nastřelení domácího brankáře do obličeje při sedmičce a zápas pro něj dnes končí.
26'
Tak to jsou věci! Michal Brůna napálil ze sedmičky Machalického přímo do obličeje a následovat může jen jediné, a sice červená karta.
25'
Následovat bude další sedmička pro Karvinou poté, co došlo k tvrdému střetu mezi S. Mlotkem a Drbohlavem. Domácí hráč si evidentně ublížil a v cestě na lavičku je podpírán jičínskými fyzioterapeuty.
25'
Tohle se Jičínu povedlo náramně. Nahazovačku do brankoviště zakončil do prázdné brány Ondřej Šulc.
24'
Marek Monczka poprvé selhal z hranice sedmimetrového hodu. Výborný zákrok totiž vytasil hostující gólman, který dokázal míč vyrazit.
24'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
24'
Posléze na hřišti rozdmýchalo vášně rozhodnutí arbitrů, kteří odebírají domácím míč při přechodu do útoku. Vášně musí krotit až důraznou domluvou sudí Radek Mohyla.
23'
Jenže Michal Brůna dalším rychlým gólem odpovídá a Baník vede opět o dvě branky.
23'
Skvělá sehrávka do pivota nese domácím ovoce. Jiří Drbohlav dává svou první branku.
22'
Jan Zbránek posléze utekl domácí obraně a svůj trhák zakončil nekompromisní střelou.
22'
Mateusz Wolski dostává Ronal do těsného kontaktu, což okamžitě rozproudilo domácí příznivce.
21'
Filip Veverka také nezůstává pozadu a v krátkém časovém úseku si připsal již druhý důležitý zákrok.
21'
Nyní však už hostující brankář znovu kapituluje. Tomáš Kolc z pravého křídla rozvlnil síť střelou pod břevno.
20'
Marjanović poté tasil další výborný zákrok, který vyrazil míč, kterého se posléze zmocnili jeho spoluhráči.
19'
Mateusz Wolski se také zapisuje mezi střelce dnešního duelu a snižuje na 8:1 z pohledu Ronalu.
18'
Jenže ani timeout Jičínu nepomohl. Dobře totiž zafungovaly karvinské bloky a poté se opět z trháku prosazuje Jan Plaček.
18'
Domácí lavička ihned reaguje a bere si oddechový čas.
18'
A opět v akci Jan Plaček, jenž nyní dokonale zužitkoval přihrávku do trháku a křídelního prostoru posílá technickou ranou míč k zadní tyči.
17'
Jan Plaček ovšem vzápětí vrací dvoubrankové vedení na stranu Baníku.
17'
Horut to nyní udělal výborně, když na sebe navázal dva protihráče a poté na pravé spojce uvolnil Ondřeje Šulce, který snižuje na 8:7.
16'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Michal Brůna).
16'
Marek Monczka je znovu úspěšný. Tentokrát poslal míč rovnou do horního koutu brány.
16'
Následuje další sedmimetrový hod pro Baník, i když se to pochopitelně nelíbí jičínskému publiku.
15'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Tomáš Kolc).
15'
Libor Horut odčinil svou žlutou kartu a prvním gólem se zasadil o snížení.
14'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Libor Horut).
14'
Slavomír Mlotek opět dokázal proskočit až na brankoviště, odkud zvyšuje vedení Karviné na 7:5.
13'
Menší rozmíška se nyní strhla na devíti metrech při útoku Jičína. Sudí však klidní emoce a protentokrát se vše obejde bez trestu.
12'
To však již znovu neplatí. Michal Brůna další brankou posílá Karvinou do jednobrankového vedení.
12'
Vzápětí ovšem již srovnáno je. Zasloužil se o to Jiří Groh.
11'
Jenže Marjanović vytasil proti Šulcovi vynikající zákrok pravou nohou a první sedmička domácích tak zůstává neproměněna.
11'
Radek Mohyla ukazuje na sedmimetrový hod po faulu na brankovišti. Ronal tedy může opět srovnat.
10'
Marjanović vzápětí přidal další úspěšný zákrok a po rychlém přechodu do útoku se prudkou ranou prosazuje Michal Brůna.
9'
Veverka nyní parádním zákrokem vychytal trhák Karviné, který založil skvělým zákrokem Marjanović.
9'
Slavomír Mlotek však ihned z protiúotku reaguje a srovnává stav zápasu na 4:4.
8'
Lukáš Rychna využil rozhozené obrany Baníku a mezi třemi hráči se vřítil až na brankoviště, odkud přehazuje Marjanoviće.
7'
Jenže to se jim nepodařilo ani nadvakrát. Při druhé pokusu se blýskl dobrým zákrokem Marjanović, ale Jičín bude mít nyní další možnost.
6'
Technická chyba ovšem zastavuje další atak Karviné a domácí mohou jít poprvé v utkání do vedení.
5'
David Krahulec si posléze naskočil ke střele na devíti metrech a svou ránu poslal krásně k pravé tyči hostující brány.
5'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Jan Zbránek).
4'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Tymoteusz Piątek).
4'
Bareš ovšem vzápětí z hranice brankoviště snižuje opět na rozdíl jedné branky.
3'
Michal Brůna se vřítil nezadržitelně do obrany domácích a z osmi metrů uklidil míč přesně pod břevno.
3'
Marjanović si nyní počíhal na ránu ze střední spojky a Karviná jde do útoku.
2'
Marek Monczka si počínal velice zkušeně a svou ránu umístil přesně k levé tyči.
2'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Zdeněk Kubík).
2'
Je tady první sedmička zápasu, kterou budou zahrávat hosté po faulu Kubíka.
2'
Ondřej Šulc dobře proskočil na brankoviště a odtud již nedal brankáři žádnou šanci.
1'
Michal Brůna se prezentoval velmi svižnou střelou ze země z levé spojky a jeho projektil zapadl přesně k zadní tyči.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický, Štefanič – Rychna, Krahulec, Bareš, Horut, Hlava, Kubík, Wolski, Miľko, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Kolc, Matula.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Brůna, Fulneček, Monczka, Piątek, Plaček, Drzyzga, S. Mlotek, Jan Užek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek.

Vzájemná utkání z letošního ročníku

10.3.2018 Jičín – Karviná 24:28
12.11.2017 Karviná – Jičín 30:23
Čtvrtfinálová série

14.4.2018 Karviná – Jičín 29:19 (13:11, 16:8)
15.4.2018 Karviná – Jičín 28:26 (12:11, 16:15)

Stav série 0:2
HCB Karviná

Karviná v posledním kole základní části udržela 2. pozici, což jí garantovalo v první fázi play off právě Jičín. Baník se navíc mohl pochlubit nejlepším útokem soutěže, který nasázel hned 642 branek.
Svou střeleckou formu také karvinští potvrdili v obou zápasech na domácí palubovce, kdy si dvakrát poradili s Ronalem a po výhrách 29:19 a 28:26 mohou dnes slavit postup do semifinále.
HBC Ronal Jičín

Jičín vstupoval do play off ze 7. místa a s vizitkou druhého nejhůře střílejícího týmu extraligy. Tuto nelichotivou bilanci ostatně potvrdil i v prvním čtvrtfinálovém duelu v Karviné. Po vyrovnaném prvním poločase se však gólový účet Ronalu poněkud zadrhl a nakonec prohrál o deset gólů 29:19.
Druhý zápas již byl vyrovnanější v obou poločasech. Jičín byl ovšem v obou částech střetnutí o branku pozadu a nakonec tedy padl 28:26.
Zdravím všechny příznivce házené. Vyřazovací boje jsou v plném proudu a my se společně zaměříme na třetí čtvrtfinále mezi celky HBC Ronal Jičín a HCB Karviná. Utkání začíná v 18:00 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.