Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Dukla - 13. září 2017   18:00

Lovosice
Lovosice
2' Klimt  • 4' J. Motl  • 9' Franc  • 9' J. Motl  • 15' Klimt  • 18' J. Motl  • 19' J. Motl  • 22' Bouček  • 22' Bouček  • 26' Klimt  • 27' J. Motl  • 29' J. Motl  • 30' Bouček  • 32' J. Motl  • 33' J. Motl  • 35' Bouček  • 38' Bouček  • 40' Klimt  • 48' Sýkora  • 49' J. Motl  • 53' J. Motl  • 54' Klimt  • 55' J. Kalík  • 59' Bouček
29:26
(15:14)
Dukla
Dukla
3' Mubenzem   • 5' Syřínek   • 8' Reichl   • 9' Šůstek   • 12' Syřínek   • 13' Šůstek   • 15' Syřínek   • 20' Syřínek   • 24' Mubenzem   • 25' Blecha   • 26' Syřínek   • 28' Mubenzem   • 28' Syřínek   • 30' Šůstek   • 33' Mubenzem   • 35' Mubenzem   • 44' Patzel   • 49' Blecha   • 50' Křístek   • 52' Blecha   • 55' Reichl   • 55' Blecha   • 56' Blecha   • 59' Reichl
Lovosice
Hrdlička, Adamík – Franc, J. Kalík, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Provinský, Semerád, Karlovec, Kopáč, Konárik.
Pavlát, Točík.Delegát ČSH: Konečný
SH Chemik
Dukla

Vymalováno! Lovosice využily unavené Dukly z pohárů a berou dva body. A to hrál Bouček viditelně se zraněním, ale stejně byl on a Motl nejlepšími hráči na ploše. Domácí celek musí mrzet, že ve druhém poločase musel pro zranění odstoupit Franc. Tím pádem visí otazník nad startem pivota Lovosic v zápase s Brnem, který Lovosice sehrají o víkendu. Dukla nepodala ideální výkon, domácí celek vítězí zejména díky fantastickému Motlovi. Ale překvapuje to vůbec někoho?
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 29:26 (15:14)
Nejvíce branek: Motl 12/2, Bouček 6, Klimt 5 – Syřínek 6, Blecha 5, Mubenzem 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík.
Delegát ČSH: Konečný. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2. Vyloučení: 2:2.
60'
Nejprve neuspěl domácí pivot, poté se to samé povedlo Patzelovi z levé spojky.
60'
Žlutá karta pro realizační tým HK FCC Město Lovosice.
60'
Křístek zasáhl Bičiště na pravé spojce do obličeje.
59'
Reichl v pádu z šesti metrů z pivota ještě dává hostům malou šanci.
59'
Blecha se ještě snažil bránit Boučka, poté jsme viděli prorážení domácích.
59'
Bouček z pravé spojky zřejmě rozhoduje.
58'
Klimt nahrál na pravou spojku, ale Konárik nezakončil k bližší tyči.
28'
Hostující celek vytáhl obranu na Motla a Boučka.
57'
Oddechový čas pro domácí.
57'
Blecha s Mubenzemem tvořili hru, ale Patzel střílel v pádu z úhlu mimo tři tyče.
57'
Po přihrávce Motla byl z výskoku zbrklý Klimt, na druhé straně byl faulovaný Křístek.
56'
Patzel z levé spojky dohrál situaci do křídla na Blechu a ten technicky překonal Adamíka!
56'
Motl z levé spojky v pádu poslal míč vedle pravé tyče.
55'
Blecha důrazný na levé spojce a míč končí u bližší tyče.
55'
Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Kalík).
55'
Reichl z levé spojky z šesti metrů snižuje před zraky Semeráda!
54'
Po přihrávce pivota zakončil z levé spojky do levého rohu hostující branky Klimt.
54'
Šimůnek fauloval Boučka na levé spojce, sedmička z toho nebude.
53'
Patzel zrychlil hru z levé spojky, ale Křístek z pravé spojky střílel mimo tři tyče.
53'
Motl dostal míč do sítě střelou s falší z levé spojky do pravého rohu hostující branky.
52'
Blecha si seběhl na pravou spojku a střelou o zem překonal Adamíka!
51'
Mubenzem faulovaný při snaze o přihrávku na střední spojku Patzela.
51'
Sýkora ze sedmičky poslal míč pravou rukou k levé tyči.
50'
Po faulu na Motla na pravé spojce je tady sedmička zřejmě pro Sýkoru.
50'
Vysunutá obrana Lovosic, ale Křístek obešel dva soupeře a zakončil do levé poloviny domácí branky do protipohybu Adamíka.
49'
Motl z druhé vlny z levé spojky dostal míč do sítě.
49'
Levá spojka hostů uvolnila míč na levé křídlo Blechu.
48'
Motl s Boučkem výborní na levé straně, z levého křídla dává branku Sýkora.
48'
Po přihrávce Motla z pravé spojky je tady faul na Klimta na střední spojce.
48'
Patzel pravou rukou ze sedmičky k pravé tyči snižuje.
47'
Domácí celeke se neprosadil přes pravou spojku, na druhé straně vybojoval Patzel faul na vlastní osobu.
46'
Patzel to celé začal ze střední spojky, ale Syřínek z pravého křídla trefil Adamíka!
46'
Sledovali jsme faul Boučka na Patzela na pravé spojce.
45'
Sýkora uspěl pravou rukou do pravého rohu hostující branku. Hosté si berou timeout.
45'
Po faulu na Motla na pravé spojce je tady sedmička.
45'
Syřínek fauloval Motla na střední spojce, tohle byl zákrok na dvě minuty.
44'
Patzel dostal přihrávku od pravé spojky a prosadil se ze střední spojky k pravé tyči.
44'
Faul na Klimta na levé spojce znamená, že domácí celek bude mít volný hod.
43'
Klimt trefil nohu brankáře hostů, poté domácím pomohl dobrým čtením hry Adamík.
42'
Mubenzem byl aktivní, poté přišla střela ze spojky a nakonec neúspěšné zakončení Reichla v pádu z pivota z šesti metrů.
42'
Sýkora poslal míč k levé tyči pravou rukou.
42'
Bičiště faulovaný na pravé spojce Patzelem, takže sedmička pro domácí.
41'
Domácí celek volí postupný úotok s Konárikem na pravém křídle a na pravé spojce s Bičištěm.
41'
Po přihrávce Šůstka se nepovedlo zakončení Mubenzemovi z pravé spojky, které šlo mimo domácí branku. Lovosice si berou timeout.
40'
Zřejmě Bouček ze střední spojky našel na levé spojce Klimta a ten z druhé vlny snížil.
41'
Lovosice budou hrát šest na pět bez brankáře Adamíka!
40'
Klimta z výskoku z levé spojky střílel mimo tři tyče, ale za faul na spojku domácích je vyloučený Šimůnek.
40'
Šimůnek a Mubenzem faulovali Boučka na levé spojce, posléze se hosté aktivně brání.
39'
Patzel po náznaku dostal míč ze sedmičky pravou rukou do sítě.
39'
Šůstek na Mubenzema, ten na Syřínka a poté Motl fauluje pravé křídlo soupeře, takže sedmička a vyloučení pro českého reprezentanta.
38'
Bouček z druhé vlny díky důrazu na pravé spojce překonal brankáře soupeře.
38'
Po přihrávce Motla fauloval Šimůnek Klimta na levé spojce.
38'
Domácí celek se poté nikam nežene, na pravé spojce u míče Bičiště.
37'
Sviták na Mubenzema na pravé spojce, ale ten trefil Adamíka!
37'
Mubenzem faulovaný na pravé spojce, hostující celek bude házet devítku.
37'
Domácí celek se trápil v útoku, nakonec jsme viděli střelu z levé spojky mimo hostující branku.
36'
Sviták zablokoval přihrávku Bičištěho na pravé křídlo, posléze kombinují domácí.
36'
Bičíště dirigoval hru, nakonec sudí viděli faul na Klimta na levé spojce.
35'
Jeden z hostů nahrál na pravou stranu na Mubenzema, jenž z pravé spojky z druhé vlny snižuje.
35'
Hostující obrana nepochopitelně nechala z dorážky zakončit Boučka takovým líznutým míče.
34'
Motl opět faulovaný Syřínkem na levé spojce, domácí celek bude mít k dispozici volný hod.
34'
Motl po náznaku střílel pravou rukou zcela mimo branku soupeře.
33'
Levá spojka domácích je faulovaná Šimůnkem, zřejmě Motl byl zasažen do obličeje, sedmička!
33'
Mubenzem z výskoku z pravé spojky razantní střelou dostal míč za Adamíka!
34'
Zcela nezaviněný kontakt...Franc odchází, Petržala mu pomáhá....
34'
Ojojoj, Franc zůstává ležet na hrací ploše. Nevypadá to vůbec dobře s pokračováním pivota Lovosic v zápase.
33'
Adamík dlouhou přihrávkou dostal míč na Motla a ten střelou o zem po pravé ruce Petržaly skóruje.
32'
Po přihrávce Svitáka zablokovali domácí střelu Mubenzema, poté domácí podržel Adamík.
32'
Po přihrávce Blechy přišel faul na Šůstka na levé spojce.
32'
Bouček z pravé spojky našel falešného pivota Motla a nebylo co řešit.
31'
Jedna ze spojek hostů zkazila nahrávku na pravou stranu, domácí kontrují Bičištěm.
31'
Výhozem Reichla začala druhá půle, hosté na střední spojce se Svitákem, na levím křdíle s Blechou.
31'
První poločas končí výhrou domácího celku o jednu branku. Hosté nevyužili ani toho, že střední spojka Bouček na tom není zrovna dvakrát dobře zdravotně. Bouček hraje s podvrknutým kotníkem, ale hraje přes bolest a zatím mu funguje spolupráce s Motlem. Ten má vynikající pohyb. Domácí také nehrají moc přes pivota. Hostující mužstvo musí přidat.
30'
30'
Po dobré práci Klimta zajistil domácím poločasovou výhru z pravé spojky z druhé vlny Bouček.
30'
Mubenzem ze středu nahrál na levou spojku Šůstka a ten tvrdou střelou pravou rukou srovnal.
29'
Bouček naznačil nahazovačku a poté Syřínek neubránil Motla při zakončení z levé spojky na šesti metrech.
29'
Klimt málem pokazil domácí útok, ale domácí celek i tak zůstane u balonu.
28'
Motl z úhlu neuspěl, Sviták nahrál křížem na pravou stranu a poté zakončil z šesti metrů Syřínek.
28'
Šůstek držel Bičištěho na pravé spojce, poté domácí pokračují Boučkem.
28'
Mubenzem z levé spojky do protipohybu Adamíka do levé poloviny domácí branky snižuje.
27'
Motl fantastický na levé spojce, krásně obešel protihráče a zakončil pravou rukou.
27'
Klimt faulovaný na střední spojce, domácí celek bude pokračovat Boučkem.
26'
Syřínek při brejku střelou přes ruce Adamíka překonal domácího brankáře.
26'
Pravá spojka domácích uspěla nahazovačkou na Klimta!
26'
Bičiště byl dobře bráněný Šimůnkem na pravé spojce, předtím měl míč v ruce Klimt.
25'
Pivot domácích nahrál ze středu na Boučka, posléze je tady tedy postupný útok domácího celku.
25'
Přihrávka na Blechu a ten ze středu zakončuje z výskoku k pravé tyči.
25'
Klimt byl zablokovaný, ale při brejku trefil Blecha nohu Adamíka. Následně ale domácí neuspěli.
24'
Boučkova střela z levé spojky po ruce byla sražena, posléze u míče Klimt na levé straně.
24'
Mubenzem vyskočil na pravé spojce a míč skončil v levém rohu domácí branky.
24'
Reichl vyhodil míč ve středu, následně volí hostující celek postupný útok.
23'
Krásná sedmička švihem pravou rukou do horní poloviny hostující branky. Hosté si berou timeout.
23'
Bouček vynikající jeden na jednoho, ale střela z levé spojky šla do břevna, i tak sedmička pro domácí.
23'
Syřínkova překvapivá střela ze střední spojky skončila u nohy Adamíka a domácí celek jde do kontru Klimtem na levé spojce.
22'
Individuální akce Boučka končí střelou z výskoku z pravé spojky pod břevno hostující branky.
22'
Bouček prošel individuálně na šest metrů na pivota a poslal míč k tyči.
21'
Mubenzem zachytil přihrávku Boučka na levou spojku, ale nezpracoval dobře balon.
21'
Mubenzemovi ale tentokráte nevyšla dohrávka z pravé spojky na pravé křídlo, domácí celek začíná kontr u Boučka.
20'
Bouček sice zrychlil hru, ale poté Klimt fauloval Syřínka, takže do útoku jdou hosté.
20'
Krásná dohrávka Mubenzema z pravé spojky do pravého křídla na Syřínka!
19'
Klimt vystřelil, poté Motl z dorážky z levé spojky dostal míč do hostující branky.
19'
Bičiště nahrál Boučkovi, a tak zápas pokračuje postupným útokem domácích.
19'
Šůstek zablokovaný po přihrávce Svitáka na střední spojce, poté si domácí celek bere timeout.
18'
Bouček zrychlil hru ze střední spojky, levá spojka dohrála situaci do křídla na Motla a ten poslal míč pod víko.
17'
Reichl vytvořil prostor na pivotovi pro střelu Mubenzema, ta šla ovšem z pravé spojky z výskoku vedle levé tyče.
17'
Sviták trefil pravou nohu Adamíka pravou rukou.
17'
Vynikající pohyb Mubenzema na pravé spojce, nakonec faul na pivota Reichla, takže sedmička Svitáka.
16'
Motl naznačil střelou a poté pravou rukou dostal míč mezi nohama Petržaly do sítě.
16'
Šimůnek neustál situaci s Klimtem jeden na jednoho, vyloučení pro hráče hostů a sedmička pro Motla.
16'
Blecha zabránil Konárikovi v zakončení z pravého křídla, posléze drží míč domácí celek.
15'
Syřínek z pravého křídla poslal hosty opět do vedení o dva goly.
15'
Klimt obešel protihráče a křižnou střelou z levé spojky k pravé tyči snížil.
14'
Motl se snad poprvé objevuje na pravé spojce, místo něj na levém křídle Sýkora.
14'
Sviták zrychlil hru křížem z levé spojky, ale pravé křídlo hostů Syřínek narvalo míč do Adamíka, který si pokryl bližší tyč.
13'
Lovosice se neprosadily šest na šest, posléze útočí hostjící celek Šůstkem na spojce a Reichlem na pivotu.
13'
Bičiště navíc za faul na Šůstka dostává dvě minuty.
13'
Šůstek vynikající jeden na jednoho proti Bičištěmu z levé spojky zakončuje křížem k pravé tyči.
12'
Kopáč se Šimůnkem se potkali na brankovišti, rozhodčí jim dal varování, poté neuspěl Bouček z pravé spojky.
12'
Sviták ze středu našel Syřínka na křídle a ten technicky k pravé tyči poslal míč do sítě.
11'
Domácí celek útočil, ale Motl z falešného pivota nezakončil přesně proti brankáři Petržalovi.
11'
Syřínek nezpracoval balon na pravém křídle při dohrávce pravé spojky Mubenzema.
11'
Klimt naznačil střelu a poté pravou rukou minul ranku hostů.
10'
Mubenzem fauloval Boučka a dostává kartu, navíc sedmička pro domácí.
10'
Sviták přerušil útok Lovosic proti obraně 0:6 faulem.
9'
Šůstek dostal přihrávku od pivota a střelou po ruce z výskoku z pravé spojky poslal hosty ke čtvrté brance.
9'
Střela Mubenzema z výskoku ze střední spojky byla sražena vedle levé tyče.
9'
Sviták byl vychytaný Adamíkem ze spojky, z trháku z levé spojky uspěl Motl.
9'
Franc z pivota prakticky vzápětí srovnává.
8'
Sviták na Reichla a ten z levé spojky díky důrazu dostal míč do sítě.
8'
Klimt fauloval Šůstka, následně drží balon hostující celek Mubenzemem.
7'
Klimt byl faulovaný na střední spojce, poté se neprosadil Bičiště z pravé spojky střelou s razancí.
6'
Sviták začal kombinaci hostů, ale tu zakončil Blecha z levého křídla pouze do Adamíka.
5'
Nejprve střílel Bouček mimo, poté Syřínek překonal Adamíka z trháku z pravého křídla z šesti metrů.
5'
Po přihrávce Klimta byl Bičiště na pravé spojce držený..
5'
Domácí celek pokračuje Motlem na levé spojce a Boučkem na středu.
4'
Jeden z hostů nahrál z pravé strany na střed Blechovi, ale ten z šesti metrů trefil Adamíka.
4'
Motlova střela z levé spojky byla sražena do sítě.
3'
Klimt po přihrávce pravé spojky byl na středu zablokovaný, sudí nemají ruku nahoře.
3'
Mubenzem srovnává z devíti metrů levou rukou z výskoku díky dobré dynamice a odrazu!
3'
Bouček při kontru poslal míč mimo tři tyče.
2'
Hostující celek na rozehrávce s Mubenzemem, na pivotu s Reichlem, ale Mubenzem neuspěl střelou k pravé tyči.
2'
Klimt naznačil střelu, Franc dobře pracoval na pivotu, Klimt z levé spojky dává branku o zem do pravé poloviny hostující svatyně.
2'
Klimt se z pravé spojky neprosadil, u míče stále Lovosice.
1'
Dlouhý útok domácích, ale Konárik z křídla nezakončil. Lovosice ale stále na balonu.
1'
Domácí měli výhoz s Adamíkem v brance, v hostující svatyni Petržala.
1'
Domácí celek se loučí s Ivo Havlem, Pavlem Chroustovským a Dominikem Mikem.

HK FCC Město Lovosice: Hrdlička, Adamík – Franc, J. Kalík, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Provinský, Semerád, Karlovec, Kopáč.

HC Dukla Praha: Rangl, Petržala – Zelenka, Hradecký, Režnický, Šimůnek, Sviták, Medenčević, Patzel, Reichl, Mubenzem, Křístek, Syřínek, Hlavatý, Šůstek, Blecha.

HC Dukla Praha
Pro hostující celek to bude vůbec první zápas v této extraligové sezoně. O víkendu vypadlo mužstvo z hlavního města České republiky z poháru EHF po porážce s islandským Hafnarfjördurem 25:31 na hřišti soupeře.

Dukla posílila před tímto ligovým ročníkem o šikovné levé křídlo Jana Blechu z Plzně. Právě ten hrál v dresu Západočechů na jaře ve finále. Pražané byli tenkrát hladovější než svěřenci Martina Šetlíka, důležité bylo hned první vítězství v sérii v Plzni. Pražské mužstvo získalo po výhře 3:1 na zápasy mistrovský titul. Jakub Sviták hrál daleko lépe než Michal Tonar, co se týče souboje středních spojek. Také Tomáš Petržala podával vynikající výkony ve své brance
Lovosice
Domácí celek takřka jistě nastoupí bez pravého křídla Malého. Před sezonou odešli hráči jako Miko či Chroustovský. Naopak zůstal Motl. O konci kariéry uvažoval Landa, ale nakonec neopustil Lovosice a s vidinou účasti na mistrovství Evropy v Chorvatsku na začátku příštího roku se rozhodl ještě jednu sezonu pokračovat.

Právě reprezentační srdcař chyběl domácím v zápase s Hranicemi. Cement vedl po poločase 14:13, ale posléze zvítězily Lovosice 28:22. Mužem zápasu byl zřejmě Konárik, který nahradil na křídle již zmiňovaného Malého. Hostující celek si celkem dobře bránil taktéž zmiňovaného reprezentanta Motla.
Delegace
Zápas prvního kola házenkářské extraligy budou rozhodovat Dalibor Pavlát a Luděk Točík. Delegátem ČSH byl poté jmenovaný Jiří Konečný.