Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Karviná - 24. února 2018   17:00

Lovosice
Lovosice
2' L. Hrdlička  • 3' J. Motl  • 4' Bičiště  • 7' Bičiště  • 9' Landa  • 10' L. Hrdlička  • 12' J. Motl  • 15' Bičiště  • 21' Sýkora  • 22' Sýkora  • 23' Landa  • 33' J. Motl  • 37' J. Motl  • 41' Sýkora  • 43' Landa  • 46' J. Motl  • 49' Malý  • 52' Klimt  • 54' Bouček  • 54' J. Motl  • 55' Malý  • 58' Bouček  • 59' J. Motl
25:25
(12:14)
Karviná
Karviná
2' Solák   • 6' Brůna   • 8' Zbránek   • 11' Piątek   • 12' S. Mlotek   • 13' Zbránek   • 14' Piątek   • 15' S. Mlotek   • 18' Brůna   • 18' Zbránek   • 19' Solák   • 24' S. Mlotek   • 25' Brůna   • 30' S. Mlotek   • 34' Nantl   • 40' S. Mlotek   • 43' Zbránek   • 48' Solák   • 51' Piątek   • 52' S. Mlotek   • 53' S. Mlotek   • 58' Zbránek   • 59' Brůna   • 60' Brůna
Lovosice
Bečička, Horák
SH Chemik
Karviná

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou.
HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná 25:25 (12:14)

Nejvíce branek: Motl 8/1, Sýkora 4/1, Bičiště 3 – Mlotek 7, Brůna 6/1, Zbránek 5.
Rozhodčí: Bečička, Horák.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1.
Vyloučení: 2:4.
Je dobojováno, a to doslova! Po vyrovnané první půli si hosté odnesli do druhého poločasu dvoubrankový náskok. V tom se posléze strhlo velké drama, kdy se Lovcům nejprve podařilo dotáhnout manko a poté se dostali znovu do vedení. O to se až do samotného závěru oba celky přetahovaly. Následně se Lovosice dostaly do dvoubrankového náskoku, ale Karviná poté dvěma góly utkání zachránila. Deset sekund před koncem srovnával Michal Brůna a protože Sýkora v posledních vteřinách ztroskotal na Marjanovićovi, zrodila se remíza 25:25. Na závěr nutno dodat, že se dnes vyznamenali oba brankáři, díky kterým toto utkání neztrácelo náboj.
60'
60'
Domácí mohli ještě rozhodnout! Motl to udělal skvěle, když posunul míč na levé křídlo, kde si naskočil Miloslav Sýkora, proti jehož ráně skvěle zasáhl Nemanja Marjanović a tohle utkání vítěze nepozná.
60'
Tak to je neuvěřitelné. Michal Brůna opět vyrovnává a Lovosice si deset vteřin před koncem berou time-out.
60'
Probíhá poslední minuta zápasu.
59'
Karviná nyní vytáhla obranu a vyplatilo se. Marjanović zlikvidoval ránu z osmi metrů a jeho spoluhráči mohou vyrovnat.
59'
Michal Brůna vzal nyní odpovědnost na sebe a dává čtyřiadvacátý gól Baníku – 25:24.
59'
Jiří Motl ovšem velmi rychle reaguje. To je opravdu strhující duel.
58'
Po ose Brůna – Slavomír Mlotek se míč dostal až na levé křídlo k Janu Zbránkovi, jenž opět snižuje manko Karviné.
58'
Jenže Lovci se vzápětí zase vzdalují. Zasloužil se o to svou další brankou Jiří Bouček. Poté se Karviná bere time-out.
57'
A bude o to větší, protože Marjanović nyní zlikvidoval dvě rány z brankoviště a drží svůj tým na dostřel.
57'
Michal Brůna ji bezpečně proměňuje a drama tak bude pokračovat i nadále.
56'
Nakonec je z toho při signalizované pasivitě sedmička pro hosty po bránění v brankovišti.
56'
Slavomír Mlotek se sice nedostal do lepšího zakončení, ale po faulu na jeho osobu zůstane Karviná u míče.
55'
Tohle může být zlom. Adamík odolal ráně z levého křídla a z protiútoku se prosazuje Lukáš Malý.
54'
To již však neplatí. Jiří Motl proměňuje trhák a misky vah jsou opět nakloněny Lovcům.
54'
Jiří Bouček však bleskově přispěchal s reakcí a díky jeho brance je znovu srovnáno.
53'
Ta si však počínala úspěšněji než její soupeř. Byl to opět Slavomír Mlotek, kdo mířil přesně za Adamíkovy záda.
53'
Motl si nyní vylámal zuby na Marjanovićovi a na řadě je opět Karviná.
52'
Karviná ale dokázala skvěle reagovat a opět z pravé strany střelou o zadní tyč dává Slavomír Mlotek svůj další gól.
52'
Václav Klimt ovšem z devíti metrů posílá míč k pravé tyči a strhává náskok na stranu svého celku.
51'
Piątek jim však radost z vedení dlouho nedopřál, protože ihned z dalšího útoku srovnává na 19:19.
50'
Miloslav Sýkora bezpečně proměňuje střelou k levé tyči a Lovosice po delší době vedou.
50'
Po průniku na levé straně byli domácí faulování a bude z toho sedmička pro Lovosice.
49'
Lukáš Malý z pravého křídla ovšem srovnává. Sledujeme opravdu velmi pěknou a vyrovnanou házenou.
48'
Před Solákem se nyní otevřelo hodně prostoru na pravé spojce. Hostující hráč proskočil až na brankoviště a střelou o zadní tyč posílá míč do brány.
48'
Oddechový čas si vybírá hostující lavička.
47'
Jenže té se zakončení nepovedlo a do trháku postupovali domácí. Ti však z vyložené šance netrefili bránu Baníku.
47'
Poté se na obou stranách zaskvěli oba brankáři. Po posledním zákroku Marjanoviće útočí Karviná.
46'
A to se také podařilo. Jiří Motl z pravé spojky poslal míč přesně pod břevno.
45'
Adamík je dnes vynikající. Dalším zákrokem zastavil střelu Karviné a domácí mohou opět srovnat.
44'
A opět výtečný Adamík. Ten vychytal hosty z levého křídla. Lovosice poté v následném útoku míč ztratily, ale posléze je podržel znovu výborný brankář Lovců.
43'
Zbránek ovšem ihned vrací vedení na stranu Karviné. Utkání je v posledních okamžicích velmi vypjaté, díky tvrdým tvrdé hře hostů.
43'
Jan Landa výborně ze střední spojky prostřelil Marjanoviće a je znovu srovnáno.
42'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
42'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
42'
Neskutečný, ale opravdu neskutečný Adamík! Ten nejprve zlikvidoval dělovku z devíti metrů. Poté se však k hostům odrazil míč, jenž domácí brankář se stačil vymrštit a i druhou ránu z brankoviště vyrazit.
41'
Lovosice to opět sehrály až na levé křídlo, odkud se Miloslav Sýkora již nemýlil.
41'
Poté se prezentoval vynikajícím zákrokem Artur Adamík a po jeho zákroku následuje oddechový čas Lovců.
40'
Následně měl před sebou na středu volný prostor Jan Landa, ale ve velké šanci bránu Baníku vůbec netrefil.
40'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
40'
Slavomír Mlotek poté upravuje na 16:14 pro svůj celek.
39'
Karviná nyní velmi dobře bránila a rána Lovosic ze střední spojky šla nakonec nad břevno Marjanovićovy brány.
38'
Slavomír Mlotek sice pěkně proskočil na pravé straně až na brankoviště, ale poté svou ranou na bližší tyč trefil jen boční síť.
37'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Miloslav Sýkora).
37'
Jiří Motl se zavěsil do vzduchu na devíti metrech a krásnou ranou pod břevno snižuje na 14:15 z pohledu Lovců.
36'
Marjanović nyní výborně zlikvidoval šanci domácích na brankovišti, ale poté zůstanou Lovosice i nadále v útoku.
36'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Michal Brůna).
35'
Po zákroku na domácího hráče na polovině hřiště sudí nepískali a Lovosice trochu přestaly hrát. Baník tak unikal na brejku, který bravurně zlikvidoval Artur Adamík.
34'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
33'
Ta se však v oslabení neprosadila, a tak přichází snížení. Motl si naskočil do brankoviště z levého křídla a na bližší tyč překonává Marjanoviće.
32'
Brůna nyní svou ranou trefil Motla, který se drží za levou ruku. Bude však muset zase bránit, neboť Karviná zůstává v útoku.
31'
Domácí to nyní velmi dobře sehráli až na pravé křídlo, odkud však jeden z lovosických hráčů přestřelil bránu svou střelou o zem.
31'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek).
31'
Druhý poločas začne přibližně v 17:50.
První půle je za námi. V ní jsme mohli vidět vcelku vyrovnanou házenou, ve které se oba týmy střídaly ve vedení. Lovci si místy vypracovali až třígólový náskok, ale poté následovala hluchá místa, díky nimž Baník otočil skóre na svou stranu. Hosté v úvodních třiceti minutách hodně těžili z rychlých brejků, které se jim dařilo povětšinou proměnit. I díky tomu tak vedou v poločase 14:12.
30'
30'
Poslední devítkou Bičiště sice zeď obstřelil, ale zároveň mířil nad bránu Marjanoviće.
30'
Slavomír Mlotek se následně prezentoval pěkným podstřelem z levé spojky a jeho tým tak díky němu odskakuje na rozdíl dvou branek.
30'
Probíhá poslední minuta prvního poločasu.
29'
Baník ale také další gól nepřidal a z následného protiútoku nastřelili Lovci tyč. Protože to však bylo s faulem, tak budou zahrávat devítku.
28'
Jenže zakončení se mu příliš nepovedlo a Marjanović si připisuje další úspěšný zákrok.
27'
Landa na brankovišti se již k míči nedostal. Přesto však po faulu hostů zůstane jeho tým v útoku.
26'
Skvělou přihrávku Adamíka do trháku nezužitkoval Sýkora, který trefil pouze Marjanoviće v bráně Karviné.
26'
Po neproměněném trháku hostů, při kterém se Adamík zaskvěl dalším výborným zákrokem, následuje oddechový čas Karviné.
25'
Michal Brůna vynikající skrytou střelou ze země poslal míč z levé spojky na vzdálenější tyč.
24'
Slavomír Mlotek si poté naskočil na devíti metrech a ranou k tyči nedal Adamíkovi žádnou šanci.
23'
To již však neplatí! Jan Landa srazil střelu hostů a posléze se dostal do trháku, který nekompromisně zakončuje.
22'
A opět Miloslav Sýkora. Prakticky totožná branka jako v předchozích chvílích. Je srovnáno 11:11.
21'
Miloslav Sýkora ovšem po rychlém přechodu do útoku z levého křídla snižuje na 10:11.
21'
Brůna se snažil šikovně prostrčit míč na pivota, ale ten byl faulován a bude z toho jen devítka pro Baník.
20'
Vysoko nad, avšak za přispění teče, mířil Bičiště. Lovosice tedy zůstanou v útočné fázi.
19'
Lovcům ovšem time-out nepomohl a vpřed postupovali opět karvinští házenkáři. Adamík však v dalším postupném útoku skvěle zasáhl.
19'
Na tuto situaci reaguje domácí lavička oddechovým časem.
19'
Domácí v posledních okamžicích tápou v útoku, což potrestat z dalšího trháku Dominik Solák.
18'
Jan Zbránek v dalším rychlém brejku posílá Karvinou po delší době do vedení, tentokrát 9:10.
18'
Vzápětí však Michal Brůna svůj faul odčinil dalším gólem na 9:9.
17'
Jiří Motl zachoval chladnou hlavu a míč trefuje do horního rohu hostující brány.
17'
Po faulu Michala Brůny na brankovišti následuje sedmimetrový hod pro domácí.
17'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Michal Brůna).
17'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Zbránek).
16'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (M. Nedoma).
16'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Lukáš Hrdlička).
15'
Slavomír Mlotek ovšem velmi rychle přispěchal s odpovědí a je opět vyrovnáno.
15'
David Bičiště se poté protlačil až do zakončení z pravé strany a střelou na zadní tyč dává osmý gól Lovosic.
14'
Hosté opět trestají střelecký půst Lovců a Piątek srovnává na 7:7.
13'
Baník se prozatím může spolehnout na rychlé brejky. V tom dalším našel Marjanović nasprintovaného Zbránka, jenž dostává Karvinou do těsného kontaktu.
12'
Slavomír Mlotek ale nyní uplatnil svůj důraz na osmi metrech a prostřelil Adamíka.
12'
Což posléze trestá Jiří Motl, který vrací Lovosicím tříbrankové vedení.
12'
Hosté nyní sice proměnili další trhák, ale sudí nakonec pískají Karviné přešlap.
11'
Piątek ovšem ihned z dalšího rychlého útoku snižuje na rozdíl dvou gólů.
10'
Lukáš Hrdlička svou druhou brankou zápasu upravuje na 6:3 pro Lovce, kteří jsou hnáni hlasitým domácím publikem.
10'
Nyní však hosté ztratili míč v útoku a do brejku přecházeli domácí. Ti však ve slibné šanci selhali a míč tak budou mít opět Lovosice.
9'
Jan Landa si kromě žluté karty připisuje do statistik i svou první branku v utkání.
8'
Jan Zbránek ovšem využívá přihrávky do trháku a pohodlně snižuje na 4:3.
7'
David Bičiště však vrací prakticky vzápětí dvoubrankové vedení svému celku tvrdou ranou z devíti metrů.
6'
Následně se však k němu odrazil míč a podruhé si již z hranice brankoviště věděl rady.
6'
Michal Brůna ovšem nechal vyniknout domácího brankáře a sedmimetrový hod nedává.
6'
Po faulu Malého zahrává Michal Brůna sedmičku.
6'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
5'
Baník ovšem kvůli další technické chybě přichází o míč a Lovci tak mohou navýšit svůj náskok.
4'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Slavomír Mlotek).
4'
Adamíkův výborný zákrok podpořil na druhé straně svou brankou David Bičiště.
3'
Teď to však již domácí zvládli a zásluhou Jiřího Motla se dostávají poprvé do vedení.
3'
Technické přestupky na obou stranách nyní zkazily útoky obou celků a útočit bude opět domácí tým.
2'
Lukáš Hrdička ovšem bleskově reaguje a také Lovosice se prosazují z prvního útoku.
2'
Dominik Solák otevírá svou trefou gólový účet svého týmu, který se ujímá vedení 1:0.
1'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jan Landa).
1'
Hostující celek je již představen a nastoupen na hrací ploše. Nyní jsou na řadě také Lovosice.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Adamík – Landa, Sýkora, J. Motl, Bouček, Jelínek, Bičiště, Barth, Klimt, Semerád, Prokop, L. Hrdlička, Karlovec, Malý.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Brůna, Fulneček, Piątek, Plaček, Drzyzga, S. Mlotek, Jan Užek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek, Nedoma, Ji. Užek..

HCB Karviná

Karviná je na tom o malinko hůře než Lovci. Po šestnácti střetnutích získala 21 bodů a pouze vinou horšího skóre je na 4. příčce za třetí Plzní.
Lépe však na tom Baník je v útočné fázi. Se 476 vstřelenými góly je vůbec nejlepším týmem v tomto ohledu.
Na palubovkách soupeře se karvinští házenkáři představili v osmi zápasech. V nich ukořistili 8 bodů a řadí se na 4. místo v tabulce venkovních klubů.

HK FCC Město Lovosice

Lovosice si zatím ve vyrovnaném průběhu extraligy vedou velmi zdatně a s 22 body po šestnácti zápasech okupují 2. místo soutěže.
Navíc se skóre 463:415 disponují jak druhou nejlepší obranou ligy, tak i druhým nejlepším útokem.
Před vlastním publikem odehrály osm duelů, ze kterých posbíraly 12 bodů. S tímto bodovým ziskem sídlí na 4. pozici v tabulce domácích mužstev.