Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Zubří - 20. května 2018   17:00

Lovosice
Lovosice
3' Bičiště  • 6' Klimt  • 13' Bičiště  • 14' Landa  • 18' Klimt  • 19' Sýkora  • 20' Klimt  • 22' Klimt  • 24' Bouček  • 28' Sýkora  • 35' Jelínek  • 39' Bouček  • 44' Bouček  • 50' J. Kalík  • 51' Malý  • 54' Konárik  • 55' Stach  • 58' Konárik  • 58' Klimt  • 60' J. Kalík
20:30
(10:14)
Stav série: (2:2)
Zubří
Zubří
2' Douda   • 3' Přikryl   • 3' Douda   • 6' Janíček   • 9' Douda   • 12' Douda   • 15' M. Hrstka   • 20' T. Říha   • 23' Holiš   • 25' Douda   • 26' Douda   • 28' Klíma   • 29' Pich   • 31' M. Hrstka   • 37' Klíma   • 37' Holiš   • 41' Douda   • 42' Dokoupil   • 44' Šustáček   • 46' Přikryl   • 48' Přikryl   • 49' Šustáček   • 50' T. Říha   • 51' Dokoupil   • 53' Klíma   • 53' Dokoupil   • 57' Šustáček   • 59' Klíma   • 60' T. Říha
Lovosice
J. Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, J. Kalík, Sýkora, Stach, Bouček, Jelínek, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Karlovec, L. Hrdlička, Malý.
Horáček, Novotný
SH Chemik
Zubří

HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 20:30 (10:14)
Nejvíce branek: Klimt 5, Bouček 3, Bičiště 2 – Douda 7, Klíma 4, Říha 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/1. Vyloučení: 5:2.
60'
Tomáš Říha končí zápas gólem z šesti metrů.
60'
Kalík vyskočil na pravé spojce a střelu k druhé tyči si Malina rukou srazil do branky.
60'
Faul na Kalíka na pravé spojce.
59'
Podstřel Klímy ze střední spojky zapadl k pravé tyči po nahrávce Šustáčka z pravé spojky.
58'
Klimt z brejku k pravé tyči koriguje skóre.
58'
Konárik z pravého křídla přeloboval brankáře k zadní tyči po nahrávce z pravé spojky.
57'
Šustáček poslal míč z levé spojky k zadní tyči.
57'
Po zakončení z levé spojky se od Jana Hrdličky odrazil míč k Přikrylovi na pravém křídle.
57'
Semerád fauloval hostujícího pivota Říhu.
57'
Stach dostal dvojku za faul na Klímu na střední spojce.
56'
Šustáček s Doudou našli na pravém křídle Přikryla, ale ten vše přehrál náhozem s prvním zmiňovaným.
55'
Stach se zapsal mezi střelce z levé spojky.
55'
Dokoupil z šestky míjí levou tyč.
55'
Malina neinkasuje ani po zakončení z pivota.
54'
Konárik skóruje z brejku zprava k zadní tyči.
54'
Při souhře Šustáčka s Doudou na levé končí útok Robe.
53'
Milan Malina mluví s rozhodčím. Ten Malina, který dnes zavřel branku.
53'
Zatímco Dokoupil udeřil z trháku k pravé tyči.
53'
Domácí se neprosadili z pravé spojky.
53'
Střela Zubří z levé spojky skončila v předním horním rohu branky a Lovosice si vezmou timeout. Trefil se Klíma.
52'
Kroky Sýkory při trháku na pravé straně.
52'
Domácí nasadili osobní obranu na Doudu, toho brání Sýkora.
51'
Malina vychytal také Kalíka z pravé spojky.
51'
A Dokoupil pravačkou z pivota z šestky.
51'
Malý reagoval gólem z pravého křídla.
50'
Říha k pravé tyči dostává Zubří opět do vedení o deset branek.
50'
Už čtyři, díky Kalíkově levačce z více než devíti metrů pod víko.
50'
Pouhé tři branky domácích ve druhém poločase.
49'
Šustáček napálil trhák do levé části branky.
49'
Hosté z levé spojky vystřelil vedle zadní tyče.
48'
Zase Šustáček z pravé spojky na pravé křídlo Přikryla a ten k první tyči pokořil Jana Hrdličku.
48'
Pouhých třináct branek Lovosic...Jako kdyby si byl domácí celek vědom důležitosti zápasu.
48'
Nepřesná souhra domácích z pravé spojky s pivotem Francem.
47'
Jelínek zakončil z pravé spojky podstřelem na zadní tyč do pravé nohy Maliny.
47'
Kalík byl zablokovaný, útok domácích trvá dál.
46'
Šustáček ze střední spojky vyzval Přikryla k zakončení z pravého křídla k přední tyči.
46'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Michael Konárik).
45'
Bouček narval sedmičku pravačkou nad horní tyč a tohle začíná vypadat, že kariéra Jana Landy dnes neskončí.
44'
Šustáček z pravé spojky taktéž z druhé vlny překonal brankáře k první tyči.
44'
Bouček z levé spojky z druhé vlny snižoval.
43'
Pískáno proti hostům, rozehrává brankář domácích.
43'
Šustáček v útoku s Přikrylem, který je na pravém křídle.
43'
Po křižné nahrávce spoluhráče zakončil Sýkora z levého křídla do brankové konstrukce.
43'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Lukáš Holiš).
42'
Domácí mají postupný útok s Jelínkem, Boučkem a Semerádem na pivotu.
42'
Malina chytil zakončení doprostřed branky. Dokoupil donutil gólem z trháku domácí k timeoutu.
42'
Domácí jsou v útoku s Boučkem, Klimtem či Sýkorou.
41'
Douda se prosadil z výskoku na levé spojce z šestky.
41'
Faul na Klímu na levé spojce, devítka.
40'
Navíc Zubří získává míče, ještě poté debatuje Malina o něčem s rozhodčím.
40'
Douda přišel o míč na pravé spojce po spolupráci s Klímou.
39'
Bouček skóruje z pravé spojky.
39'
Zubří opět agresivní v obraně, nyní faulovalo Klimta na pravé spojce.
38'
Semerád vyhodil míč z devítky a právě on bude nyní na pivotu.
38'
Po faulu na Klimta na střední spojce dostane dvojku Říha a bude se házet sedmička.
38'
Střela Boučka ze středu na šestce zapadla vedle levé tyče.
38'
Sýkora padl k zemi na levé spojce nevlastní vinou.
37'
Holiš reaguje z levého křídla na přední tyč.
37'
Klimt střílel ze středu doprostřed branky, kde byl Malina.
37'
Landa na pravé spojce daroval míč Klímovi a ten z úniku zakončil k pravé tyči.
36'
Zakončení z levé spojky na zadní tyč kryl Adamík levou nohou.
35'
Zřejmě Landa nahrál zleva na pravou spojku Jelínka, který z druhé vlny udeřil.
35'
Dlouhá souhra domácích až došlo k faulu na Boučka na levé spojce.
35'
Klíma s Hrstkou dohrávali do levého křídla, ale to přešláplo.
34'
Landa našel dlouhým krosem na pravém křídle Malého, ale jeho technický lob dopadl na zadní tyč.
34'
Po střele hostů do levé tyče neuspěl Malý zprava proti Doudovi.
33'
Malina potřetí vynikající nohou, tentokráte pravou dolní končetinou a víc už se toho nestane při domácím útoku.
32'
Stejně tak Landa ze spojky pravé.
32'
Bouček vypálil z levé spojky do nohy Maliny.
32'
Landa faulovaný na pravé spojce, devítka.
31'
Tvrdá střela Hrstky z levé spojky skončila ve druhém dolním rohu branky.
31'
Dokoupil rozehrál druhou půli.
31'
Lovosice si uvědomují důležitost zápasu a mají hodně svázané nohy. Jsou v křeči. Postupný útok neexistuje. Do toho ještě domácí rozchytali Malinu, který v úvodním dějství podržel výrazně hostující celek. Na druhé straně si však vede skvěle Artur Adamík. Jenže, jak už bylo víceméně řečeno, tak domácím zcela chybí lehkost. Navíc je Zubří agresivní v obraně. Zatím to vypadá, že sérii o bronz rozhodne pátý zápas.
30'
30'
Ještě Douda z pravé spojky neuspěl.
30'
A když hostům pomůže horní tyč proti zakončení ze spojky, tak útok domácích končí.
30'
Hosté byli připraveni na souhru levé spojky Landy s levým křídlem Sýkorou.
29'
Adamík vykopl zakončení z pravé spojky pravou nohou pouze do pravého křídla, odkud dorážel Pich.
29'
Domácí ztratili míč na levé straně.
28'
Klíma z šestky na středu zakončil k pravé tyči, brankář riskoval špatně stranu.
28'
Hrstka nahrával dlouhým krosem do pravého křídla, jeden z domácích hráčů zasáhl ve svém brankovišti, takže přešlap.
28'
Landa nahrál z levé spojky do levého křídla, odkud umístil střelu do sítě Sýkora.
27'
Bouček s Landou dostali míč na pravé křídlo Malého, ale proti němu si pohlídal Malina první tyč.
27'
Landa zastaven faulem na levé spojce.
27'
Malý otřel sedmičku levačkou o nohu Maliny.
26'
Po faulu na levé straně je nařízena sedmička pro domácí.
26'
Faul na Boučka na pravé spojce.
26'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
26'
Je to o tři po trefě Doudy z pravé spojky k druhé tyči.
25'
Odpískaný konec útoku domácích v době, kdy spolupracoval Bouček s Landou na pravé straně.
25'
Douda dostal pas od Klímy na levé spojce, obešel soupeře a zakončoval do druhého dolního rohu branky.
24'
Bouček snižuje z pravé spojky z druhé vlny.
23'
Po nahrávce Landy byla faulovaná také pravá spojka Lovosic.
23'
Odpískaný faul na Landu na levé spojce.
23'
Holiš naopak brejk nepokazil a střílel zleva k první tyči.
22'
Malý byl na konci trháku na pravé straně, ale proti němu byl také Malina.
22'
Oddechový čas pro hosty.
22'
Klimt vyhrál jeden na jednoho na středu a poslal míč do pravého dolního rohu branky.
22'
Kroky Janíčka končí útok Zubří.
21'
Bouček posunul míč z pravé spojky do pravého křídla, ale Malého vychytal Malina.
21'
Menšík je úspěšný pravačkou do pravého dolního rohu branky.
21'
Bránění v brankovišti jednoho z domácích hráčů proti pravému křídlu, sedmička.
20'
Klimt umístil střelu do pravé části branky.
20'
Spolupráce Doudy s Říhou na pivotu slavila úspěch a zakončení do levé poloviny branky.
19'
Sýkora se trefil z levého křídla do vzdálenějšího dolního rohu branky.
19'
Robe z levé spojky zakončilo vedle zadní tyče a útočí domácí.
19'
Sudí zvedli ruku, levá hostující spojka byla faulovaná.
18'
Klimt snížil z levé spojky do druhého dolního rohu branky.
18'
Proti zakončení Hrstky ze středu měl Adamík pokrytou pravou tyč z pohledu střelce.
17'
Franc z pravé spojky chtěl narvat míč do delšího horního rohu branky, ale Malina skvělýma rukama zasáhl.
17'
Jeden z domácích hráčů na pravé spojce minul tři tyče.
16'
Po oddechové čase je na pravé spojce Jelínek.
16'
Oddechový čas pro domácí.
16'
Hrstka začal dohrávku do pivota až vykopl nohu Adamík proti zakončení z šestky.
16'
Bouček nebyl přesný z pravé spojky a hraje Zubří.
16'
A zase obrana Zubří 0:6, v brance je nadále Malina.
15'
Hrstka se prosadil ze střední spojky pod víko.
15'
Trápení Robe v postupném útoku až Landa fauloval střední spojku.
14'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Václav Franc).
14'
Landa měl štěstí na pravé spojce. Vypadalo to, že se otřel míč o ruku Maliny a až poté skončil za čárou.
13'
Trošku kostrbatá dohrávka hostů do pravého křídla, následně technické zakončení minulo vzdálenější dolní roh branky.
13'
Zubří bylo agresivní v obraně, ale stejně snížil Bičiště ze střední spojky do pravé části branky.
12'
A Douda nemůže jinak než trestat z trháku!
12'
Obrovská chyba Boučka na pravé spojce při snaze o dohrávku do pravého křídla.
11'
Hrstka krosem do pravého křídla rozpohyboval obranu soupeře, následně zakončení Doudy z pravé spojky na šestce kryl Adamík.
11'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jan Landa).
11'
Sýkora z pravé spojky k zadní tyč rozšířil počet neúspěšných střel domácích.
10'
Na druhé straně vyhrál Adamík souboj s pivotem Dokoupilem.
10'
Bičiště prošel na šest metrů na pravé spojce, ale střílel do levé nohy Maliny na krátkou tyč.
9'
Douda vypálil z výskoku na pravé spojce do kratšího horního rohu branky přes dva blokující hráče.
9'
Klimt našel z výskoku na levé spojce na devítce u zadní tyče pouze Malinu.
9'
Bičiště s Klimtem dohráli akci do pivota France, který byl faulovaný Padalíkem za cenu karty.
8'
Menšík poslal sedmičku pravačkou do pravé vykopnuté nohy Adamíka.
8'
Po faulu na levou spojku bude házet Robe sedmičku.
8'
Domácí zatím kupí chybu za chybou a jako kdyby si uvědomovali důležitost zápasu.
7'
Špatný dlouhý kříž na pravou stranu na Malého a míč má opět Malina.
7'
Proti střele Boučka ze střední spojky si pokryl Malina prostor mezi svýma nohama.
7'
Janíček takticky fauluje na devítce levou spojku.
6'
Bičiště byl na hrotu obrany 1:5, Janíček i tak překonal brankáře z levé spojky k druhé tyči.
6'
Klimt z druhé vlny na levé spojce využil nahrávky pod sebe a uspěl do zadního dolního rohu branky na hranici šesti metrů.
5'
Bičiště si vyměnil na pravé spojce míč s Klimtem a zakončil na přední tyč do levé ruky Maliny.
5'
Také Zubří hraje 0:6. Tou dobou je na tahu Bičiště na pravé spojce a Malý na pravém křídle.
4'
Zase souhra Janíčka s Hrstkou vyústila ve střelu Doudy z pravé spojky, ale Adamík rukama podržel domácí.
4'
Lovosice brání s Landou v obraně 0:6.
4'
Navíc domácí ztráta na pravé straně. Lovosice jsou trošku nervózní v úvodu.
3'
Janíček a Hrstka vytvořili prostor pro zakončení Doudy z levé spojky z šestky k první tyči.
3'
Bičiště odpověděl z pravé spojky levačkou k přední tyči.
3'
Přikryl reaguje přesným trhákem zprava.
2'
Robe dobře bránilo až chyboval Bouček na levé spojce.
2'
Douda skóruje podstřelem z pravé spojky do delšího dolního rohu branky.
1'
Útočí tak hosté s Hrstkou a Janíčkem na spojce.
1'
Klimt z levé spojky z výskoku trefil ruce Maliny.
1'
Lovci mají v útoku Bičištěho, Malého či Boučka. Zubří poté v obraně například Říhu.
1'
Výhozem France začal zápas.
1'
Lovosice začnou v brance s Adamíkem.
Robe v červených dresech a černých trenýrkách. Lovosice kompletně v černém.
Ale v sestavě Motl chybí. To už bylo jasné před startem série o bronz.
Jiří Motl právě obdržel cenu pro nejlepšího střelce letošní extraligy.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, J. Kalík, Sýkora, Stach, Jelínek, Bouček, Bičiště, Klimt, Konárik, Semerád, Karlovec, L. Hrdlička, Malý.

HC ROBE Zubří: Malina, Orság, Š. Krůpa – Dokoupil, Douda, Menšík, Přikryl, Holiš, Padalík, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Janíček, Pich, Klíma, Polášek.

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
HC ROBE Zubří
Zubří má nůž na krku. A házenkářští fanoušci se ptají, jestli se dnes rozloučí s Robe trojice Andrej Titkov – Jakub Douda – Matěj Klíma. Rodák z Krasnodaru na lavičce Zubřanů končí. Pravoruká spojka Douda se upsala na následující sezónu Plzni. Klíma zase zaujal Daniela Čurdu takovým způsobem, že jej zlanařil do dresu pražské Dukly. Jako jeden z důvodů uvedl mladý házenkář studium vysoké školy v hlavním městě.

Velkou školou je pro Klímu určitě letošní sezóna. Hraje v ní skvěle a společně s Norbertem Menšíkem, který ve druhém zápase série o bronz poslal zápas do sedmiček, ukazuje, jak skvěle pracují v Zubří s mládeží.

Tak či onak. Brambora by byla pro Zubřany obrovským zklamáním. Vítěz základní části (opět) předvádí, jak mu vyřazovací boje nesedí. Jak v nich hraje zcela jinak než v první fázi sezony. Přitom v Zubří chtěli zlato. Jenže takový scénář nechtěla Plzeň a ve vyhroceném semifinále se prezentovala skutečně jako mužstvo, které (tou dobou) v posledních třech letech nechybělo ve finále a před čtyřmi lety získalo ještě v nadstavbě titul.

Robe nemá k dispozici v téhle sérii Štěpána Zemana. Jedná se o mladou naději, která svádí boje se svými soupeři na pivotu. A na svojí výšku se skvěle pohybuje. Zemanův kolega a další pivot Jiří Dokoupil se včera v prodloužení (mimochodem, to si Zubří vyzkoušelo počtvrté v play-off) nechal vyloučit. Zasáhl Michala Konárika do obličeje a dvojici rozhodčích nezbylo nic jiného než vytáhnout přímou červenou kartu. To byl dost možná klíčový moment zápasu.
HK FCC Město Lovosice
Bronzové sbohem pro Landu? Loni byl český reprezentant rozhodnutý, že i přes postup srdce Evropy na evropský šampionát s házenou skončí. Jenže přemluvila jej rodina. Landa chtěl končit. Brečely mu doma děti, když odcházel na trénink. Jenže manželka sdělila, že ještě jednu sezonu vydrží.

V ní se velký bojovník dostal na ME do Chorvatska. Tam si připsal skalp Dánska, Maďarska či nenáviděné Makedonie. Následně toužil po extraligovém zlatu, ale tahle varianta padla. V semifinále byla proti Karviná poměrem 0:3 na zápasy. Landa ihned ujistil, že skutečně hraje své poslední play-off...

Se svým týmem si tak zopakoval sérii o bronz se Zubří z uplynulé sezony. Loni chyběla střední spojka Bouček, letos není k dispozici Jiří Motl. Extraligový kanonýr má po sezoně. Jenže Landu a spol. tohle zranění semklo. Mužstvo má v souboji o extraligovou medaile obrovské srdce.

Právě to vkládá do své hry Landa. V Lovosicích věří, že dnes odehraje svůj poslední duel v kariéře. Že už se o něm v pondělí bude mluvit jako o bývalém házenkáři. Lovosice se rozhodně nechtějí vracet na pátý zápas do Zubří. Touží po šesté medaili v historii klubu a cenném kovu po třech letech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.