Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Frýdek-M. - 17. února 2018   19:00

Nové Veselí
Nové Veselí
2' Najman  • 3' Živojinović  • 5' Melichar  • 9' Chosik  • 11' Sekulić  • 12' Veselý  • 17' Melichar  • 19' Dolejší  • 21' Ptáčník  • 22' Ptáčník  • 25' Skalický  • 27' Melichar  • 32' Melichar  • 36' Veselý  • 38' Birdahić  • 39' Živojinović  • 44' Melichar  • 50' Sekulić  • 52' Chosik  • 55' Sekulić  • 57' Ptáčník  • 60' Skalický
25:28
(13:14)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
4' Petrovský   • 5' Kocich   • 7' Petrovský   • 9' Kocich   • 13' Geist   • 14' Geist   • 17' Kocich   • 18' Bednárek   • 19' Kocich   • 20' Petrovský   • 24' Petrovský   • 31' Gřešek   • 33' Petrovský   • 40' Geist   • 41' Kichner   • 42' Petrovský   • 47' Gřešek   • 48' Kichner   • 49' Petrovský   • 51' Dyba   • 52' Kichner   • 54' Petrovský   • 55' Kichner   • 57' Petrovský   • 59' Kichner
Nové Veselí
trenér: Pavel Hladík
Valášek, Vychodil
ZDT Arena, Nové Veselí
Frýdek-M.
trenér: Jiří Kekrt

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek 25:28 (13:14)
Nejvíce branek: Melichar 5, Sekulić 4/1, Ptáčník 3 – Petrovský 11/2, Kichner 5, Kocich 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 7/2 – 4/3. Vyloučení: 4:8.
Dámy a pánové, skončilo nám dnešní utkání, které bylo velmi bojovné a vyrovnané. Veselí dojelo, podobně jako proti Karviné dva týdny zpátky, na produktivitu a i díky tomu si Frýdek odváží výhru 28:25. Na domácích je opravdu vidět ohromné zklamání z dnešního výsledku, dnes to ale bylo hratelné. Utkání se domácím prostě nepovedlo a je potřeba jej hodit za hlavu. Ode mě je to dnes vše, ze ZDT Areny se loučím a někdy příště u extraligy napočtenou.
60'
Skalický z levého křídla dává definitivní tečku dnešnímu utkání.
60'
Frýdek má míč a v poklidu dohrává utkání. Bosák se pokusil o nahazovačku, ale nezpracoval si míč.
60'
Zmar domácích dovršil Birdahič, sedmičku poslal o zem mimo branku. V hale mezitím je naprosté ticho. Hosté si berou timeout na oslavu.
59'
Tak nechápu vůbec ani Krahulíka, ani Žvaka. Za naprosto rozhodnutého stavu vzali do kleští Dolejšího a mohlo z toho výt hodně nepříjemné zranění. Naštěstí se Dolejší sám zvedl.
59'
Kichner dává razítko na dva body Frýdku a poslední pozici Veselí v tabulce. Ze střední spojky nedal Šimovčekovi šanci.
58'
Jenže Ptáčník ze stejné pozice jako předtím trefuje nad a hala ztichla!
58'
Akce Frýdku ale skončila v autu, že by ještě drama? Zbývají dvě a půl minuty.
57'
Ptáčník vykřesal naději pro domácí, vymetl pravý horní růžek z devíti metrů!
57'
Zdá se býti rozhodnuto, necelé čtyři minuty před koncem navyšuje náskok domácích Petrovský a domácí kouč Hladík bere time. Veselí musí hrát vabank.
56'
Skalický navíc přehozem z levého křídla trefil pouze levou tyč!
55'
Do prázdné branky se však trefuje Sekulič. Nutno podotknout, že gólu Frýdku předcházel další zákrok Pyška v hostující bráně.
55'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Petr Kichner).
54'
Gřešek si tak trochu zahrál fotbal a domácí mají 44 sekund 6 na 4!
54'
Petrovský to bude mít zřejmě dnes za nějaké finanční ztráty, ze země na střední spojce přidává jednak další gól SKP, ale také svůj desátý.
53'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Derviš Birdahić).
53'
Musálek celkem zbytečně ve výskoku fauloval Dolejšího na pravém křídle a má to za dvě minuty. Domácí mají navíc sedmičku k dispozici.
52'
Jenže za hosty odpovídá velice rychle Kichner a vlastně se tak moc nezměnilo.
52'
Trpělivé obehrávaní obrany přineslo ovoce v podobě vykláněčky od Chosika, hostujícího gólmana překonal na delší tyč.
51'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Marko Živojinović).
51'
Dyba zakončil i přes rozhození střelecké ruky a na hostující střídačce panuje veselá nálada. Zvláště, když za to rozhození dostane Živojinovič dvě minuty.
50'
To byl panečku brejk! Sekulič vypíchl přihrávku, rozkmital své nohy a z devíti metrů propálil Pyška.
50'
Domácí zkusili hru bez brankáře, ale ani to jim nepomohlo. Je to bezzubé, Frýdek má momentálně větší úspěšnost střelby.
49'
Oddechový čas pro domácí.
49'
Navíc domácí nedávají další útok a Frýdečtí přidávají gól číslo 22, na svědomí ho má Vojtěch Petrovský.
48'
Kichner si výborně navázal dva hráče spolu s domácím gólmanem a míč poslal přesně na druhou stranu. Frýdek se otřepal z direktu na úvodu poloviny a opět vede o dvě branky.
48'
Opět jsou domácí v útoku celkem dlouho, o míč také přicházejí.
47'
Nedůrazné pokrytí odraženého míče po střele Kichnera vyústilo v souboj vyhraný a následně gólově zakončený Gřeškem.
46'
Nahazovačka na Geista nebyla povedená, míč šel velmi pozdě. Birdahič toho chtěl využít na na deseti metrech se zvedl s cílem skórovat, v cestě mu stála levá tyč!
46'
Najman dostal míč od Sekuliče trochu opožděně a nepřesně, nemohl tak pořádně zakončit. Na míči je opět SKP.
45'
Schams se navrátil do branky a hned chytl Bosákův náskok z křídla!
44'
Falešným pivotem se stal Melichar, od Sekuliče dostal přesný míč na šest metrů a poradil si náramně. Krásná akce.
44'
Dvouminutový trest si za stažení Krčála na zem vysloužil Dyba.
43'
Živojinovič chytl míč hozený Vaculou a následně pád hodně přifilmoval, měl jsem to z první ruky a o žádném vyloučení nemůže být řeč.
42'
Momentálně je to trochu trápená domácích v útoku, další nepřesná přihrávka a Frýdek se řítil na druhou stranu. Míč dostal Petrovský a již poosmé se může dnes radovat.
41'
Netrvalo dlouho a máme zase srovnáno. Po individuální akci se prosadila spojka Kichner.
41'
Valoušek měl dobrý úmysl, jenže překročil limit tří kroků a Veselí přichází o míč.
40'
Ptáčník mířil nad Pyškovu svatyni a Frýdek může přidat gól. A povedlo se to, dlouhé brankové mlčení prolomil pravý křídelník Geist.
39'
Pátý gól v druhé polovině přidává z oblasti pravé spojky Živojinovič, ač se štěstím. Famózní atmosféra zde v hale.
38'
Rozhozenou obranu hostí využil Birhadič a proskokem otáčí stav utkání! Hala je opět na nohou!
37'
Petrovský v záklonu poslal míč nad, na balonu ale zůstanou hosté. To i po další akci Petrovského s Bosákem. Když už ale dojde ke střele, hasí ji Šimovček!
36'
Hra se soustřeďuje do technických chyb, více jich vytváří Frýdek a domácí toho využívají. Z pravého křídla se prosadil Veselý.
36'
Opět Pyško! Nepřišel si na něj v přesilovce ani Melichar z levé spojky.
35'
Skalický neproměnil jak sedmičku, tak i následnou dorážku! Pyško si připsal skvělé dva zákroky!
35'
Krahulík se zahákl za rameno Kupy, opět visela ve vzduchu červená, takhle jenom sedmička a dvě minuty.
34'
Po technické chybě Pepina šel domácí křídelník Skalický do brejku, kde ač trochu faulován, poradil si druhou rukou a rozveselil domácí publikum.
33'
Po faulu na Živojinoviče byla nařízena sedmička, Sekulič je ale neproměňuje.
33'
Petrovský opět vlétl do mezery v obraně a navyšuje vedení na dvě branky.
32'
Zavánělo to kroky o přihrávku dříve, ale hra pokračovala a z devíti metrů se prosadil domácí Melichar.
32'
Melichar byl dvakrát zastaven, útok se bude opakovat.
31'
Gřešek se prosazuje z pivota, přetlačil v souboji Sekuliče.
31'
Jdeme do druhé třicetiminutovky, výhoz má Frýdek.
31'
Jenže poslední útok nepřinesl gól Veselí a konči se tak první poločas, který byl velmi bojovný, z čehož plyne množství trestů, vše ale v mezích pravidel. Frýdek přebíral postupně více aktivitu ve hře, výsledkem ale není vysoké vedení, je to pouze o jednu branku. Druhá půlka začne zhruba za 7 minut.
30'
30'
Sekulič vynesl v obraně Kocicha kdovíkam a Frýdku zbývá necelá půlminuta v útoku. Už ani to ne, střelu Dyby vyrazil Šimovček! Celá hala stojí na nohách a žene své hráče dopředu!
29'
K sedmičce se netradičně postavil pivot Sekulič a Pyškovi poslal míč na stojnou nohu. Je to zase o gól.
29'
Sedmička pro domácí po faulu Kocicha, domácí trenér chce dvouminutový trest, dostává se mu odmítavé odpovědi.
28'
Útočný faul hostí, konkrétně Petrovského a domácí jdou do útoku, navíc jim vypršelo oslabení.
28'
Domácí se trápí v postupném útoku, Dolejší ze střední spojky na osmi metrech trefuje pouze Pyška!
27'
Sedmičku nařízenou po faulu na Kocicha proměnil Gřešek a Frýdek si udržuje dvou, až tříbrankové vedení.
27'
Štohanzl tvrdí muziku v obraně, pravda, nyní to s důrazem na Kocicha přehnal a dostává dvě minuty.
27'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
26'
Dolejší neprotlačil míč na Sekuliče, mrzet ho to však nemusí, domácí zůstávají na balonu.
25'
Petrovský další trefu nepřidal, Šimovček mu sedmu vylapal nohou! Sám hostující plejer si hodně nadává.
25'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Skalický).
24'
Petrovský to bere posledními minutami na sebe a přidává další trefu na frýdeckomístecké konto.
24'
K sedmičce se postavil mladý talent Kupa a technickým přehozem na Pyška nevyzrál!
24'
Sedmička pro Veselí, Gřešek se zahákl za Dolejšího a poslal ho k zemi, Gřešek jde navíc na střídačku.
23'
Byla ale nařízena sedmička, ke které se postavil zkušený Petrovský. Měl trochu štěstí, ale dvanáctý gól Frýdku přidal.
22'
Klasická Ptáčníkovská, vol. 2. Opět to byla bomba z třinácti metrů, momentálně do horního růžku a Ptáčník přidává desátý gól domácího celku.
21'
Klasická slova speakra, klasická střela Ptáčníka z 13 metrů a Pyško jenom tahá míč ze sítě. Veselí snižuje na dvě trefy.
21'
Oddechový čas pro domácí. Sledujeme bojovné utkání, s množstvím osobních soubojů, zatím ale nad utkáním drží pevnou ruku sudí a zápas je tak férový z obou stran.
20'
Petrovský proskočil obranou Veselí a Frýdek jde na tři branky!
20'
Kocich prostrkoval balon na Gřeška, který byl potažen za dres a k nelibosti fanoušků se bude útok opakovat.
19'
Kocich je však taktéž v palebné formě a z pravé spojky překonává Šimovčeka. 8:10.
19'
Dolejší si namotal dva obránce, odeslal je na druhou stranu a pohodlně ze šesti metrů překonal Pyška.
18'
Tohle si Schams za rámeček nedá, střela od Bednárka z pravé strany mu prolétla mezi rukama a domácí gólman jde střídat.
17'
Už při přesilovce se ale prosadil domácí šutér Melichar a je to gól číslo sedm v pořadí pro Veselí.
17'
Na druhé straně byl úspěšný v souboji 1 na 1 Kocich a hosté dali čtyři branky v řadě.
16'
Kupa se na levé spojce dostal ke střele, ta ale nebyla vůbec výrazná.
16'
Žvak stáhl Melichara zezadu a taktéž jde na dvě minuty ven.
16'
Kupa sice dosáhl trefy, ale hra je přerušena, možná trochu i necitlivě. Veselí je v pasivitě.
15'
A Petrovský sedmičku zkušeně proměnil.
15'
Jen se dvojky množí. Birhadič dal bodyček Petrovskému ve výskoku na šesti metrech a dostal dvě minuty. Taktéž celkem červené.
15'
Za tento souboj dostává srbský pivot dvě minuty a trochu může být i rád.
14'
Druhé kroky v krátké době, momentálně je měl Chosik. Sekulič zalehl Kocicha zezadu, hra je přerušena.
14'
Hlas trenéra Kekrta byl v hale slyšet, Ptáčník opravdu měl kroky a Frýdek šel do brejku, úspěšně ho zakončil Geist.
13'
Geist to zkusil z pravého křídla, Schamsovi podél hlavy, přímo do protějšího rohu.
12'
Veselý dostal přesnou přihrávku v rámci lajny a měl téměř spojkový úhel. Neselhal a domácí vedou o dvě trefy.
12'
Hosté se nemohou dostat ke střele, navíc už jsou v pasivní hře a o míč přicházejí.
11'
Sekulič nadvakrát propálil brankáře hostí a přidává tak pátý gól domácích.
11'
Živojinovič totiž při návratu dostal od Krahulíka nějakou tu ránu u střídaček, mimo hru. Delegátka vše viděla, sudí vylučují Krahulíka a Veselí dostává balon.
10'
Petrovský se pokusil o vykláněčku, ale ta se mu nepovedla. Na druhé straně brejk nebyl vůbec úspěšný. Hru ale přerušuje zajímavá situace.
10'
Kocich je velice aktivní v souboji 1 na 1, došel si pro faul a Pepino je tak zase na míči.
9'
Chosik se zvedl na devíti metrech a vyslal do branky jedovku, která končí gólem.
9'
Frýdek jde do vedení. Kocich si oběhl půl obrany a ze spojky v pádu dokázal překonat Schamse.
8'
Rychlou přihrávku Chosika vyrazil do autu Petrovský, Veselí je v pasivitě a střela Melichara mířila hodně mimo.
8'
Živojinovič dostává za předchozí faul žlutou kartu, delegátka ještě řeší menší problém v zápise, ale vše se zdá dobré.
7'
Petrovský si sběhl do pivota a srovnává stav utkání.
7'
Dva bloky na každé straně, nejdříve Birdahičova střela byla mírně tečována a cíl si nenašla, na druhé straně Bednárek nepropálil Sekuliče!
7'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský).
6'
Chosik trefil ruku Pyška a neproměnil tak první sedmičku utkání!
6'
Sedmička pro Veselí, Živojinovič sice na hraně průrazu, ale byl faulován, Petrovský má navíc žlutou kartu.
5'
Kocich opět velmi rychle vběhl do obrany domácích a podstřelem snižuje opět na jednobrankový rozdíl.
5'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (František Geist).
5'
Výborná souhra do posledního hráče, Melichar to nakonec vzal na sebe a domácí se radují.
4'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jiří Bednárek).
4'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Derviš Birdahić).
4'
Petrovský ale dostal rychle míč a proskočil mezerou v obraně, otevírá tak skóre u hostující strany.
3'
Živojinovič se prosadil z pravé spojky a navyšuje vedení na dvě branky.
2'
Hosté ztratili balón a diváci ženou domácí do útoku.
2'
Střelu Chosika ze středu Pyško vyrazil, na dorážku Najmana z křídla byl ale krátký.
2'
Načíná se druhá minuta domácích v útoku. Už je to pasivita.
1'
První kombinace byla přerušena faulem, bude se znovu rozehrávat. Sudí upozorňují pivoty, že takhle teda ne a může se pokračovat.
1'
Utkání začíná, výhoz mají domácí.
1'
Tolik dětí před koridorem k nástupu domácí hráči snad nezažili. Alespoň si procvičí zápěstí a doufejme, že jim střely půjdou tímto o něco lépe.
Na hřišti jsou již oba sudí, kterými budou pánové Mojmír Valášek a Jaroslav Vychodil, vřele se zdraví s oběma trenéry. Dnes bude na utkání dohlížet netradičně delegátka, Lada Trojková. Hala není zaplněna tolik, jako proti Karviné dva týdny zpět, přesto to ale bude slušná návštěva.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Šimovček – Skalický, Valoušek, Veselý, Živojinović, Birdahić, Dolejší, Melichar, Sekulić, Krčál, Štohanzl, Najman, Chosik, Ptáčník, Kupa.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Bednárek, Petrovský, Bosák, Gřešek, Dyba, Vacula, Hes, Kichner, Kocich, Geist, Žvak, Mazur, Musálek, Krahulík.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
TJ Sokol Nové Veselí
12. místo, 9 bodů, skóre 365:392, bilance 4-1-10
Pro tým z Vysočiny začala sezona nadějně. Sice v prvním zápase podlehl Kopřivnici 23:25 a následně Plzni doma o gól, pak ale čtyřikrát v řadě bodoval a umístil se na 5. místě tabulky. Jenže domácí blamáž se Strakonicemi v podobě prohry 24:27 dala základ černé sérii, která se s výjimkou jednoho utkání táhne již šest zápasů, kdy Veseláci čekají na výhru. Poslední domácí utkání sehrálo Veselí s Karvinou, od prvních minut to bylo velice vyhecované utkání, které skončilo prohrou domácích o gól, za kterou funkcionáři a diváci domácích vinili dvojici sudích a i po utkání byla atmosféra vyostřená. V Lovosicích to ale byl jiný příběh, Nové Veselí nestačilo v ničem a odvezlo si vysokou prohru 22:40. Kleslo až tak na poslední místo tabulky a dnešní utkání bude především o nalezení herní pohody.
Pepino SKP Frýdek-Místek
9. místo, 11 bodů, skóre 396:418, bilance 5-1-9
Do nové sezony vstupoval Frýdek s ambicemi hrát klidný střed tabulky, jenže se to tak úplně nepodařilo. Sice hned porazil v prvním kole Strakonice 34:21, pak ale prohrál osm utkání v řadě. Nepovedený podzim pokračoval, Frýdek vypadl i v poháru, dokonce podlehl Strakonicím na jejich půdě 23:29 a po venkovní prohře s Brnem o dva góly vystřídal ve vedení týmu Lubomíra Kavku velezkušený kouč Jiří Kekrt. Hned pod jeho vedením vyhrál Frýdek utkání doma s Hranicemi o jednu trefu v poměru 31:30. Frýdek je tak devátý a má stejně bodů jako osmé Brno.
Dobré odpoledne všem příznivcům házené. Na programu Strabag Rail extraligy je 16. kolo. V něm se utká domácí Nové Veselí a hosté z Frýdku-Místku. Oba týmy hrají momentálně v bojích o záchranu, Veselí se dokonce propadlo až na poslední místo tabulky. Jak toto utkání dopadne, můžete sledovat od 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.