Házená - Extraliga muži - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Strakonice - 18. března 2018   10:30

Plzeň
Plzeň
1' Šafář  • 3' Poloz  • 5' M. Ivancev  • 7' Poloz  • 8' M. Ivancev  • 9' Poloz  • 9' M. Ivancev  • 12' M. Ivancev  • 14' M. Ivancev  • 17' Šindelář  • 17' Chmelík  • 23' Chmelík  • 25' Cvikl  • 26' Chmelík  • 28' M. Ivancev  • 30' Chmelík  • 32' Jonáš  • 37' Šafář  • 40' Šafář  • 44' Šafránek  • 47' Poloz  • 48' Poloz  • 49' M. Ivancev  • 51' Šindelář  • 52' M. Ivancev  • 53' Poloz  • 54' Poloz  • 57' M. Ivancev  • 58' Šafránek
31:21
(18:10)
Strakonice
Strakonice
3' Wildt   • 6' T. Nejdl   • 7' T. Nejdl   • 10' T. Nejdl   • 11' Pek   • 11' Wildt   • 13' Matoušík   • 14' Samek   • 16' T. Nejdl   • 24' Samek   • 32' Mošovský   • 35' Pek   • 35' Samek   • 38' T. Nejdl   • 42' Wildt   • 50' Samek   • 52' Matoušík   • 59' Landsinger   • 59' Pek
Plzeň
Valášek, Vychodil
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň-Slovany
580 diváků
Strakonice

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a celého víkendu, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Talent se tak po vítězství dotáhl na čtvrtou Karvinou, jež nestačila v šlágru na Zubří, na rozdíl jediného bodu, Plzeň v příštím kole čeká těžký duel na půdě druhé Dukly. Strakonice zůstávají poslední a příště budou hrát právě s Karvinou.
Duel je u konce a Plzeň nakonec poráží Strakonice vysoko 31:21. Ukázalo se, že obrana Jihočechů je skutečně velmi prostupná a domácí si v ofenzivě dělali, co chtěli, zejména pak Milan Ivancev, který byl rozhodně nejlepší hráč zápasu. Talent navíc držel v bráně Karel Šmíd, který pochytal mnoho střel ze střední vzdálenosti. Plzeň dokázala ubránit nejlepšího střelce Strakonic Mošovského, který se ze hry trefil jen jednou a proměnil pouze dvě sedmičky ze čtyř.
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HBC Strakonice 1921 31:21 (18:10)
Nejvíce branek: Ivancev 9, Poloz 9/2, Chmelík 4 – T. Nejdl 5, Samek 4, Wildt 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 580.
60'
Podstřel Ivanceva sražen, střelu Cvikla dokázal pokrýt gólman Jareš.
59'
Chmelík nedokázal zakončit z velkého úhlu a přihrávka na Poloze už se neujala, dopředu vyrazily Strakonice a Pek z brejku zakončil do pravého horního rohu.
59'
Ondřej Landsinger měl na levém křídle spoustu prostoru a vypálil přesně k zadní tyči.
58'
Šafránek zachytil přihrávku do křídla, ale kombinují stále hosté.
58'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Martin Rom), za držení Tomáše Nejdla.
58'
Šafránek se zmocnil míče, vyrazil dopředu a skóruje z rychlého protiútoku.
57'
Milan Ivancev dává jubilejní třicátou branku Plzně! Šafránek z úhlu nezakončil, ale ještě našel na brankovišti volného Ivanceva, který měl jednoduchou pozici.
57'
Jareš bez problémů chytá sraženou střelu Cvikla, ale Wildt neobdržel přesnou přihrávku do brejku.
56'
Ale Adam Nejdl si nevedl o nic lépe a také jemu míč odskočil
56'
Cvikl si nedokázal zpracovat přihrávku Poloze, zasáhl nohou.
55'
Jihočeši se však dopustili kroků a o míč přišli.
55'
Po několikáté v zápase nahazovačka domácích, Chmelík ale trefil po přihrávce Ivanceva jen levou tyč!
54'
Adam Nejdl ze sedmičky bránu vůbec netrefil!
54'
Tomáš Nejdl odvážným průnikem vybojoval pro hosty sedmičku.
54'
Dnešní utkání sleduje 580 diváků.
54'
Oddechový čas pro hosty.
54'
A Šmíd hned vyslal do protiakce Davida Poloze, který nedal z rychlého protiútoku Jarešovi šanci.
53'
Střela Adama Nejdla skončila tečovaná mimo, s následnou střelou Tomáše Nejdla si poradil Šmíd.
53'
A hned vzápětí skóruje svým osmým gólem David Poloz.
53'
Karel Šmíd vychytal z křídla svého bývalého spoluhráče Wildta, zasáhl nohou!
52'
Poloz nabil na střední spojku Ivancevovi a ten pálí do protipohybu Jareše.
52'
Oddechový čas pro domácí.
52'
A hosté vzápětí skórují, z levé strany se trefil mezi nohy Šmída Jan Matoušík.
51'
Střelu Landsingera pokryl Šmíd, ale Jareš vychytal brejk Chmelíka!
51'
Ivancev tentokrát v roli nahrávače, asistoval Šindelářovi, který se z pozice pivota nemýlil.
50'
Adam Nejdl, který se objevuje na palubovce poprvé, našel na pivotu Samka, který se trefuje nad ruku Šmída.
49'
Milan Ivancev proskočil otevřenou obranou a náskok Talentu už je stejný, jako na konci prvního poločasu.
49'
Nejdl přihrál do křídla Marienkovi, ten však trefil jen bližší tyč.
48'
Vinkelhöfer vystihl přihrávku, vyslal dopředu Davida Poloze, a ten to měl z brejku jednoduché.
48'
Ivancev nahodil míč Šafránkovi, jehož zakončení ze vzduchu ale skvěle vyrazil Jareš!
47'
Nepřesnost v rozehrávce Strakonic, domácí v plném počtu a u míče.
47'
Šafář našel nabíhajícího Poloze, který měl velikou rychlost, proskočil obranou a ranou o zem se trefil pod horní tyč.
47'
Talent opět v útoku v šesti bez gólmana.
46'
Šafář napálil z pravé spojky tyč, Poloz alespoň zastavil rychlý brejk a Krejčí následně z pravého křída minul vzdálenější tyč.
45'
Šafránek v pádu zachytil přihrávku do křídla a dopředu míří Plzeň, která je už však v oslabení. Hraje v šesti bez gólmana.
45'
Ze signalizované pasivity nakonec hosté vytěžili maximum. Nejdl byl stažen Šírou, který dostal dvě minuty a Strakonice mají nový čas na kombinaci. Ještě předtím si však vzaly oddechový čas.
45'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
45'
Pasivita hostů.
44'
Mošovský se nedokázal přes tři obránce probít ke střele, Vinkelh§ofer ještě obdržel při bránění nepříjemný zásah do obličeje.
44'
Šafránek měl díky početní výhodě na křídle spoustu prostoru, dokázal přehodit marně se natahujícího Jareše.
43'
Vyloučení v týmu HBC Strakonice 1921 (Eduard Wildt), za úmyslné zastavení přihrávky nohou.
43'
Na sedmičku přišel Štochl a rukou vyrazil zakončení Mošovského!
43'
Přihrávka na Šíru znovu nebyla přesná a Marienka byl při brejku faulován Šafářem, sedmička pro Jihočechy.
42'
Šafránek nestihl na křídle obsadit Wildta, který si mohl udělat dobrý střelecký úhel a přehodil Šmída.
42'
Šíra nezpracoval přihrávku na pivota a o míč Plzeň přichází.
41'
Další ztráta hostů, tentokrát kvůli krokům.
41'
Mošovský se proti Polozovi dopustil prorážení, Plzeň následnou kombinaci ale nevyužila, Jareš vyhmátl lob Milana Ivanceva.
40'
Šafář se dostal do palebné pozice a ze spojky zamířil pod horní tyč strakonické branky.
39'
Mošovský z ní vypálil nad ruku padajícího Šmída.
39'
Fořt zasáhl proti proskakujícímu Pekovi až v brankovišti, sedmička pro Strakonice.
39'
Šafář se dopustil kroků, Plzeň hrála bez brankáře, ale hosté rozehráli ze špatného místa, a tak branka neplatí.
38'
A Nejdl ranou ze střední spojky bez výskoku vymetl levý horní roh.
38'
Mošovského přihrávku do křídla zachytil Šafránek už v brankovišti, a tak pokračují hosté.
37'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík), za přidržení Marienky.
37'
Domácí zvládli zakončit při dlouho signalizované pasivitě. Šafář se probil ke střele, Jareš si na míč sáhl, ale balon nakonec propadl do sítě.
35'
Mošovský krásnou přihrávkou o zem našel na pivotu Samka, který už tváří v tvář Šmídovi uspěl.
35'
Domácí se navíc vzápětí dopustili prorážení.
35'
...Pek proměňuje, šel úplně sám na Šmída.
35'
Šafář z levé spojky trefil břevnu a je tu brejk Strakonic...
34'
Mošovský tentokrát úspěšný, vypálil k pravé tyči pod nohu Šmída.
34'
Samek stažen na brankovišti, sedmička pro hosty.
33'
Střelu Nejdla tečoval blok mimo bránu, u míče stále Strakonice.
33'
Jareš nohou vyráží zakončení Šafránka z levého křídla!
32'
Mošovský z levé spojky vypálil na bližší tyč.
32'
Jonáš se elegantní kličkou s klepnutím o zem zbavil obránce a zakončil nad nohu Jareše.
31'
Šmíd vystartoval proti Marienkovi, jenž zakončoval z křídla, zmenšil mu střelecký úhel a zasáhl tělem.
31'
Druhá půle může odstartovat. Kombinovat budou Strakonice. Ještě 44 vteřin se bude hrát pět na pět, poté bude následovat přesně minutová početní výhoda hostů.
Druhý poločas začne přibližně v 11:17.
První půle je u konce a Talent je velmi blízko ke dvěma bodům. Plzeň zatím potvrzuje roli favorita a úřadovala zejména ve druhé půli prvního poločasu, za patnáct minut už dostala jen dva góly a vypracovala si osmibrankový náskok. Na palubovce z domácích úřadoval zejména Milan Ivancev, který řádil nejen se šesti góly, ale přidal i mnoho skvělých přihrávek. Dařilo se i Davidu Polozovi, jenž se trefil pětkrát, Jan Chmelík dal na pravém křídle góly čtyři, převážně z brejků. Strakonice zatím táhne Tomáš Nejdl se čtyřmi góly. Martin Mošovský hrál zatím zejména v obraně a na první branku čeká, Šmíd vychytal i jeho pokus ze sedmičky.
30'
30'
Talent měl posledních patnáct vteřin na kombinaci a sehrál to výborně! Invancev nahodil na křídlo Chmelíkovi, který dokázal ve vzduchu míč zpracovat a z velikého úhlu napálil míč přesně k zadní tyči!
30'
Šmíd chytá podstřel Nejdla, ten byl však držený Vinkelhöferem, jenž dostává dvě minuty.
30'
Strakonice se nemůže v oslabení dostat k zakončení, pasivita.
29'
David Poloz na rozdíl od Mošovského úspěšný, Jareš šel na druhou stranu.
29'
A Šmíd hned vyslal dopředu Chmelíka, který byl ostře poslán k zemi Samekem. Ten je vyloučen, navíc Poloz bude házet sedmičku.
29'
Šmíd chytá podstřel Mošovského.
29'
Jonáš se dostal přes obránce, ale výborně zasáhl Jareš.
28'
Ovšem Šmíd si dokázal se střelou Mošovského poradit, rukou ji vytěsnil mimo!
28'
Plzeň vysunula obranu a zatím se jí to nevyplatilo, Fořt fauloval na křídle Marienku, dostává žlutou kartu a navíc je tu sedmička pro Strakonice.
28'
28'
Nečekaná střela Ivanceva z kroku přes clonícího Mošovského zapadla přesně k levé tyči! Tato spojka má v posledních zápase velikou formu, Talent při zranění bratrů Tonarů staví svou hru právě na Ivancevovi.
27'
Jonáš sám proti Jarešovi neuspěl, ale míč se odrazil zpět k domácím.
27'
Nejdl vypálil nad blok i nad plzeňskou bránu.
27'
Plzeň zatím dobře brání, pasivita hostí.
26'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Tomáš Pek), za předchozí faul na Chmelíka.
26'
Mošovský, který už i útočí, napálil jen tyč a z brejku skóruje, ačkoliv držený, Jan Chmelík! Z veliké dálky vymetl šibenici.
25'
Martin Cvikl jednoduše proskočil obranou a navyšuje plzeňské vedení.
25'
Střela Nejdla byla tečovaná a mířila mimo, avšak Šmíd se po míči tygřím skokem vrhnul a chytil ho, a tak může dopředu vyrazit Talent.
24'
Cvikl se dopustil prorážení, další zbytečná ztráta Plzně.
24'
Samek dostal přihrávku na pivota a z pádu vypálil pod nohy Šmída.
23'
Chmelík z křídla ranou o zem úspěšný.
23'
Josef Jonáš se dopustil Kroků, Krejčí dostal přihrávku do brejku, ale byla příliš dlouhá a zadovka tohoto hráče už nenašla nikoho z hostí.
23'
22'
Dvě laciné ztráty na obou stranách, u míče opět Talent.
21'
Matoušík neprostřelil ze střední spojky Šmída, ale ani Cvikl se svým zakončením neuspěl. Hosté poté chtěli překvapit občerstvujícího se Šmída, ale branku přes celé hřiště netrefili.
21'
Při signalizované pasivitě pálil do bloku Ivancev a míč ještě stihl tečovat Jareš, takže u balonu už Strakonice.
20'
Jareš vyráží střelu Davida Poloze ze spojky jen do strany, pokračuje kombinace Talentu.
20'
Plzeň kombinuje, avšak zatím bez střelby.
19'
Střídající Martin Cvikl přestřelil ze spojky, ale skvělý Karel Šmíd vychytal rychlou protiakci Wildta!
19'
Wildt z pravého křídla trefil jen břevno plzeňské branky, měl těžkou pozici.
18'
Šmíd chytil ránu Nejdla, ale domácí brejk zase nevyšel, Talent se tentokrát provinil kroky.
18'
Plzeň se znovu dostala k míči, ale přihrávka Šmída na unikajícího Chmelíka neprošla.
17'
Fořt vybojoval míč a vyrazil do brejku, nakonec zakončoval z druhé vlny Chmelík do protipohybu brankáře.
17'
Ivancev našel na brankovišti volného Jakuba Šindeláře, který se v tísni zvládl obtočit a překonal Jareše.
16'
Znovu Tomáš Nejdl, který dokázal vypálit přes jednoblok tvořený Šírou do protipohybu Herajta, jehož následně střídá Karel Šmíd.
15'
Poloz nedal ze sedmičky střídajícímu Mrázovi šanci, vypálil do pravého dolního rohu.
15'
Ivancev sice zakončil přesně, ale přešlápl. Ovšem byl faulován, a tak je tu sedmička pro Talent.
15'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Martin Mošovský).
15'
Žlutá karta pro tým HBC Strakonice 1921 (Ondřej Landsinger).
15'
Pasivita domácích.
14'
Střelu ze spojky Herajt nejdříve vyrazil, ale z dorážky už měl Samek jednoduchou pozici.
14'
Znovu Milan Ivancev dostal příliš mnoho prostoru ke střelbě a z vysokého výskoku vypálil k levé tyči.
13'
Při signalizované pasivitě vypálil bez výskoku z pravé spojky Matoušík, míč skončil mezi nohama Herajta v bráně.
13'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Petr Vinkelhöfer).
12'
Ivancev to vzal na sebe, měl trochu místa ke střele, tak vypálil a zamířil přesně do pravého horního rohu. Jareš byl bez šance.
11'
Ivancevova přihrávka na Šíru neprošla a tak přišel rychlý brejk Strakonic. Jareš našel dlouhým pasem Wildta, který přeloboval Herajta.
11'
Mošovský na palubovce, ale zatím jen v obraně.
11'
Pek z kroku vypálil přesně do horního rohu.
10'
Protiakce Plzně gólem neskončila, a tak se domácí znovu brání.
10'
Nejdl zatím drží hosty ve hře, svým třetím gólem snižuje. Ze spojky propasíroval míč za Herajta, který si na balon sáhl, ale vypadl mu.
9'
Další laciná ztráta Jihočechů, Milan Ivancev se probil přes obránce a z rychlého brejku skóruje.
9'
Pek nepřesně přihrál, Wildt ještě zastavil rychlý brejk, ale Plzeň se přeci jen prosazuje. Ivancev našel na brankovišti Poloze, a ten dává jednoduchý gól.
8'
Znovu Milan Ivancev a proskok, tentokrát to bylo z trochu většího úhlu a plzeňská spojka volila technické zakončení kolem hlavy Jareše, trefila se přesně.
7'
Nejdlova tečovaná střela zapadla k levé tyči, Herajt byl u té druhé.
7'
Západočeši to vyřešili výtečně! Ivancev nahodil míč na brankoviště Polozovi, který ve vzduchu zpracoval a hned zakončil na bližší tyč.
6'
6'
Nejdl vypálil přes blok mezi nohy Herajta.
5'
Kombinace Plzně se posunula přes Šafáře na levou stranu, kde měl Milan Ivancev dostatek prostoru na proskok a skóruje.
5'
Šafář ze spojky znovu mimo, ale míč byl ještě lehce tečován, takže v kombinaci pokračují domácí.
4'
Šafář ze spojky vůbec netrefil bránu, ale Wildt neproměnil rychlý brejk! Herajt výborně zasáhl.
4'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivancev).
3'
Eduard Wildt dostal přihrávku do křídla a z velkého úhlu vypálil o zem přesně.
3'
Podstřel Poloze propadl Jarešovi pod rukama do brány.
3'
Ještě jsem zapomněl zmínit, že v hostující brance zatím chytá Jakub Jareš. U míče Talent.
2'
Matoušík napálil jen blok Šindeláře, následnou ránu Peka ze spojky bez výskoku pokryl Herajt.
2'
Hosté v útoku zatím bez Mošovského.
1'
Poloz našel zabíhajícího Šafáře, a ten z pozice falešného pivota dává ranou o tyč první branku utkání.
1'
V útoku začne Plzeň, na palubovce Šindelář, Vinkelhöfer, Šafář, Ivancev, Poloz a Chmelík.
Nyní už duel může odstartovat!
Talent dnes hraje v tmavě modrých dresech, Strakonice v bílých.
Hráči obou celků právě postupně přicházejí na hrací plochu.
Do plzeňské sestavy se vrátil obranář Jiří Fořt a pivot Jakub Šindelář, na soupisce jsou rovněž všichni tři velmi kvalitní gólmani. Zajímavý zápas dnes zažije křídlo Strakonic Eduard Wildt, který ještě v úvodu sezóny nastupoval právě za Talent.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Štochl, Herajt, K. Šmíd – Fořt, Jonáš, Šafránek, M. Ivancev, Rom, Vinkelhöfer, Poloz, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Šafář.

HBC Strakonice 1921: Jareš, Mráz – Schwarz, A. Nejdl, Pek, Landsinger, Tockstein, Mošovský, T. Nejdl, Marienka ml., Chvosta, Matoušík, Samek, Krejčí, Wildt.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
První vzájemný zápas v letošní sezóně ovládla Plzeň, Talent venku zvítězil 31:25. Ačkoliv dnes domácím opět budou chybět někteří klíčoví hráči, jsou Západočeši jasným favoritem, letos totiž doma podlehli akorát Karviné a Lovosicím. Dokáží Strakonice překvapit, nebo Talent ještě zabojuje o první čtyřku a lepší pozici do play-off?
SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň
Trojnásobný mistr z posledních čtyř let zažívá velmi obtížnou sezónu. Před zimní přestávkou sice vedl celou tabulku, avšak hned v úvodu jarní části přišel nešťastně o své klíčové opory. Talentu chyběli a nejspíš i dnes chybět budou spojky Michal a Jakub Tonarové (nejlepší střelci týmu), dále zkušený Jan Stehlík, v posledních zápasech nehrál ani pivot Jakub Šindelář nebo obranář Jiří Fořt. Téměř po roce se však vrátil křídelník Petr Vinkelhöfer.
Talent dokázal v lednu ovládnout Český pohár, v lize se mu však nedaří. Po přestávce sice Západočeši nejprve porazili 28:26 Kopřivnici, ale následně nestačili na Karvinou, Lovosice ani Frýdek-Místek. Poté sice udolali 23:22 Jičín a naposledy po velikém boji těsně podlehli 23:24 vedoucímu Zubří, když David Poloz v poslední minutě trefil tyč. Plzeň se po těchto výsledcích propadla až na pátou příčku a bude bojovat alespoň o výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále.

HBC Strakonice 1921
Jihočeši jsou v soutěži nováčkem a jejich dosavadní působení v soutěži není nikterak slavné. Strakonice sice dokázaly šestkrát soupeře obrat o body, ale se čtyřmi výhrami, dvěma remízami a třinácti porážkami jsou poslední s nelichotivým skóre 483:580, což je vůbec nejhorší obrana v lize a druhý nejhorší útok.
Poslední zápasy byly pro Strakonice zajímavé. Nejprve totiž šokovaly vedoucí Zubří, které porazily 29:15, následovala remíza s Kopřivnicí, poslední čtyři duely ale Jihočeši nezvládli, prohráli s Duklou, o gól s Brnem, s Hranicemi a naposledy doma s Novým Veselím, a tak už nemají ani teoretickou šanci na postup do play-off, budou bojovat o záchranu. Jasně nejlepším střelcem Strakonic a druhý nejlepší snajpr celé extraligy je zkušený dvaatřicetiletý hráč Martin Mošovský, který letos nastřílel už 115 branek.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 20. kola Strabag Rail extraligy házené mužů. Zatímco v Karviné se hraje šlágr kola mezi tamním týmem a vedoucím Zubřím, my se zaměříme na souběžně hrané utkání, ve kterém SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň vyzve nováčka HBC Strakonice 1921. On-line přenosem vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.